Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Strezi válasza Partz (#150) üzenetére


Strezi
őstag

1. Fent voltak azok már korábban is, csak levették :F

2. Megyek most két hétre angliába, lehet hogy simán veszek egyet a Currys-be, meg hozzá valami kis autót és hazahozom :D

Most £3600, és lehet kapni boltban hihetetlen :))

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#152) #94529552 válasza Strezi (#151) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kézipoggyászként, vagy egy kispolszki tetőcsomagtartóján is elférne. :D

(#153) Partz válasza Strezi (#151) üzenetére


Partz
senior tag

Kora tavasszal egyszer már felrakták őket, gondolom mivel nem érkeztek leszedték a honlapról.

Viszont most pár hete visszakerültek. Voltam héten az egyik budapesti hülye vagyok boltban, és az 55" EG920V már kint van.

(#154) Strezi válasza Partz (#153) üzenetére


Strezi
őstag

Mindegy, megy lefele az ár az a lényeg!
Ma itt angliában már csak £3000. a 65" 960. Csak nem tudom hazazvinni :O Bár, ezen az áron már majdnam megérni venni valami tragacsot, és hazaautózni vele :C

Voltam ma a Birminghami JohnLewis (kibanagy négyemeletes mall) ben. Volt kettő 65" LG, meg meg tudtam nézni a Panasonics PZ-t is. Nem igazán volt rajta jó anyag, de nem láttam érdemi különbséget. Jól néz ki az alcantara hátlap, valamivel vastagabb és fekete az elektronika doboza. Nekem kevésbé tetszik, hogy alul vastagodik a keret, mintha lenne benne két kicsi hangszóró. Szerintem az LG elegánsabb az egységes vékony kerettel.

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#155) Partz válasza Strezi (#154) üzenetére


Partz
senior tag

Alakul, pont 2 éve ilyenkor jelent meg az első fhd oled tv itthon, 3 misi volt.

De az első uhd lcd tv-k is akkor jelentek meg, ami szintén 1,4 misi volt ebben az 55"-os méretben.

(#156) krx21 válasza Partz (#155) üzenetére


krx21
nagyúr

Jövőre 1misiért lehet talán venni 65"-at... Remélem...

(#157) hunspikey


hunspikey
őstag

Na, ez így rendben is van - 1 milláért már lehet TV-t venni, más kérdés, hogy 65 col alatt nincs értelme - nekem - ezért még kell egy év ennek a dolognak. Illetve nem tudom valaha lesz-e értelmes áron (<2 milla) nagyobb OLED? Nekem nagyon kéne egy 75-80 col közti méret - de nem 2 felett.

Mondjuk ez a LINK bizakodásra ad okot.

[ Szerkesztve ]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#158) Partz válasza hunspikey (#157) üzenetére


Partz
senior tag

Sokan mondogatták, hogy ennek nincs jövője mert milyen költséges, és még mielőtt kiforrna a technológia halott lesz. Ezt nem hiszem, mivel dollár milliárdokat költ a következő pár évben az Lg mellett a Samsung is az oled fejlesztésekre, az állami támogatás mellett. Itt a cikk egy magyar portálról. És itt nem csak a tévé iparra kell gondolni, hanem számos egyéb területen ebben látják a koreaiak a jövőt.

77" méretben már most is gyártanak paneleket, én 2 évre tippelek, hogy 2 millió alá essen. Jövőre állítólag tervez az Lg 99" méretben is ilyen tévét.

(#159) Strezi válasza Partz (#158) üzenetére


Strezi
őstag

Azt hiszem celbaveszem a 77"-ost ;) Olyan kicsi volt az a 65" ;]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#160) hunspikey válasza Strezi (#159) üzenetére


hunspikey
őstag

Rajtam is sokan röhögnek, de egyértelműen kicsi a 65 col - pláne ha 4 kás :)

77 már nem rossz, azon a FullHD-s anyagot nagyon szépen látni 3.5 méterről (ezt arányosított közelebb üléssel néztem meg a 65 colossal)

Ha meg 4k-s az anyag, akkor meg le tudok dőlni az oldalsó díványra, ekkor 2.3m lesz a távolság ami már majdnem natív 4k felbontást enged majd 77 colon.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#161) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok olednel tapasztalhato lightbleed, fenybeszivargas a szeleken? Van valakinek gyakorlati tapasztalata sotet szobaban?

Nezem ezt a modelt. LG 55EG960V 4k oled. UKban pl mindenutt van es kb 1millio(2500 font) az itthoni 1 helyen masfel milliohoz kepest.

Eladó: GTS450

(#162) qqzs


qqzs
őstag

ezt talaltam http://www.techradar.com/news/television/the-future-of-tvs-may-not-be-oled-after-all-but-something-quite-different-1296520
A samsung 2015ben befejezte az oled tv gyartast. Errol tudtok valamit?

Eladó: GTS450

(#163) krx21 válasza qqzs (#161) üzenetére


krx21
nagyúr

fenybeszivargas a szeleken?

Olednél van ilyen? :F

(#164) AVhelper válasza qqzs (#162) üzenetére


AVhelper
senior tag

A Samsung természetesen készül visszatérni az OLED TV piacra, csak muszáj lesz licencmegállapodást kötnie az LG-vel. Itt erről egy cikk.

(#165) cszn válasza krx21 (#163) üzenetére


cszn
őstag

Hát persze hogy nincs. Honnan szivárogna?

(#166) Strezi válasza qqzs (#161) üzenetére


Strezi
őstag

Nincs semmi ilyesmi. Sötét szobában egy fekete képernyőn nem tudod megmondani hogy be van-e kapcsolva a TV! Le lehet kapcsolni az LG logót is ;)

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#167) qqzs


qqzs
őstag

ehhez mit szoltok? http://www.edigital.hu/led-televizio/lg-55eg920v-uhd-3d-smart-oled-televizio-ivelt-+-lg-g4-shiny-gold-mobiltelefon-p476829.html
ez mar angol arszinten van sot olcsobb is ha meg a telefont eladom ami jar hozza akkor meg annal is olcsobb :)

Eladó: GTS450

(#168) cszn válasza qqzs (#167) üzenetére


cszn
őstag

Az a kérdés, hogy milyen szempont szerint mit szólunk? :U Én speciel elfogadnám, de hogy ennyi pénzt megér e. Hááát nem tudom. Még ha 65-ös lenne.
A sötét részek egyenetlenségi problémái ennél is fennállnak, de ez nagyon ritkán észrevehető csak. Ezen kívül max az arra érzékenyeket zavarhatja az alacsony mozgásfelbontás. Amúgy egy felettébb jó készülék.

(#169) qqzs


qqzs
őstag

Medimarktba sikerult egyet megnezni. haaat olyan osszemosottak a figurak mintha painting szurot raktak volna ra, remelem a demo video volt gyarilag ilyen, holnap viszek ra rendes tartalmat.
Telefon mar nem jutott hozza mert kifogyott a keret de ezert 100eft-al olcsobb. Kiallitott darab, november kozepe ota van a boltba es kb ket hete allitottak ki. ami nekem nagyon furcsa hogy a felhasznaloi felulet nem 4k-ba megy de akkor is olyan recesek az ives vonalak mintha félhd lenne. A tobbi 4k teven se 4k a gui de ezen nagyon zavaro.

Eladó: GTS450

(#170) hunspikey válasza qqzs (#169) üzenetére


hunspikey
őstag

Kell hagyni fejlesztést is jövőre.

2016: New 4k res smart OS menu
2017: all new redesigned HDR 4k menu
2018: 3D animated, redesigned HDR 4k menu

etc
etc

Gondold el milyen szörnyű lenne ha egyszer tényleg készülne egy tökéletes TV. Soha senki nem venne semmit csak szereltetné

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#171) qqzs


qqzs
őstag

egy orat volt az mmben. Ebbol 3/4 oled probalgatas volt 4k oled a 920as.
egyszeruen nem sikerult kikapcsolni rajata az ossze automatikat vagy az oled ilyen ,de egy erdos kepen nem sikerult a levelen a zold arnyalatai latni csak 3db kulonbozo arnyalatu zold foltot. van egy test patternem ami 1pixeles csikok mennek kulonbozo szinben a zold osszefolyik nincs kozte az egy feher pixceles csik. szoval gaz
3D ben atlatszodik a masik szem. szoval nem lesz egy darabig oled tevem.

mellette 9es sorozatu LG nezegettem. ott 10 perc alatt meglettek a zold arnyalatok es a pixel csikok is okek voltak. de ott meg nem tudtak megoldani a sotetben megnezesi lehetoseget. a sonynak van arnyekolt szobaja de nem vihetik be az LG-t :)

Eladó: GTS450

(#172) Partz válasza qqzs (#162) üzenetére


Partz
senior tag

Szia! Oled-nél természetesen nincs beszivárgás. Mivel itt maguk a pixelek bocsájtják ki a fényt, így nincs semmi háttérvilágítás ami beszivároghatna.

Samsung 2013-ban egy szériában gyártott rgb oled tévét, ez KN55S9C modellnéven futott, de Európában nem került boltokba. 2014-ben már nem forgalmazták mivel nem tudták gazdaságos szintre hozni a gyártását. Ettől függetlenül a Samsung is fejleszti a háttérben az oled technológiát, állítólag 2017-ben térnek vissza tévé fronton, az Lg-hez hasonlóan wrgb megoldással.

Amit linkeltél, ez a quantum-dot-ok oled-hez hasonló pixelstruktúrába rendezett megoldása. Ezek a nano részecskék jobb fizikai tulajdonsággal rendelkeznek mint az oled, energia takarékosabbak, nagyobb színtér fedhető le velük, hosszabb az élettartamuk. Egy ilyen kijelző gyártása viszont az oled-nél is problémásabb. Ha sikerülne elérni a nagy paneles oled kijelzők hibaszázalék nélküli nyomtatásos gyártását, csak akkor tudnának igazából érdemben ezzel a technológiával foglalkozni. Idővel ez valóban leválthatja az oled-et, de ez meglátásom szerint több tíz éves távlat.

Ami az MM-es tapasztalatot illeti szinte biztos vagyok, hogy beállítással voltak gondok. Ez a tévé az általad említett dolgokban, mint szín árnyalat visszaadás lekörözi az lcd társakat. 3d-re is tapasztalataim szerint jobb bármelyik lcd-nél az erős kontraszt miatt. Van egy olyan gyanúm, hogy a tv alacsonyan volt, te meg állva nézted 3d módban, a vertikális eltolódásra a passzív megoldások érzékenyek, de otthoni használat során ez nem jellemző.

A 9-es szériás lcd Lg-ket én kerülném, az egy ips paneles edge-led tévé 1:1000-es kontraszttal, nem csoda ha nem akarják sötétben mutogatni.

(#173) Strezi


Strezi
őstag

Azt hiszem, a karácsonyi OLED éhséget csillapítandó, ma beruházok egy 910-re. Már bánom hogy visszaküldtem a 65"-ost :O Egy éve is itt tartottam, kerestem a polcokon, forintért de hiába :(

Csak férjen be az autóba :Y

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#174) qqzs válasza Partz (#172) üzenetére


qqzs
őstag

A 3d egy zold piros L R betus tesztabraval neztem gugolo gyakorlatok kozben, sajnos van atszurodes szemek kozt, pont kozeprol is. de ma keszitek fotot a zold pixelcsikos problemamrol is.
a masik problema a amit nem tudtam leelenorizni a sfuggoleges savozas problema amit avs forumon sokan irnak, ezt csak sotetben lehet ellenorizni es nincs kedvem hazavinni aztan megint szorakozni az mmel vagy lgvel hogy ez rossz, szerintuk meg nem.

most kuzdok a sonyival egy kd55x9005c tevevelk olyan beszivargas van mint a kismano zsblampaval vigyazna a bal felso sarokra :) ez ugy nez ki megoldodik.

mivel beszivargas fobiam lett ezert mentem neki az olednek. de ha hazaviszem (kialitott darab ajandek telefon nelkul 800eft) es elojon az oled sav problema dobok egy hatast.
Szoval jokat modasz rola meg olvasok rola de nem gyozott meg a boltban egy ora alatt se haat nemtudom ma lehet neimegyek megegyszer

Ami meg erdekes hogy szerintem sokkal tukrozodobb a kepernyoje mint altalaban es ezert csak sotetben lehet a feketejet elvezni. a sonynal is zavaro ha nagyvillanynal ulunk elotte es a normal teve adas alatt latom magamat. ez az 5 eves LGmnel nincs

Eladó: GTS450

(#175) qqzs válasza Partz (#172) üzenetére


qqzs
őstag

Kivancsi lennek te mit ajanlasz ilyen erzekeny szemu vasarlonak :)

Itt a teszpattern amin a zuld csikoknal van a gaz ha valaki ki akarja probalni
https://goo.gl/photos/GXKMRapE755C9LN3A

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#176) qqzs válasza Strezi (#173) üzenetére


qqzs
őstag

miert a 910-es? a 920as most egesz jo aron van uk arakhoz kepest is

Eladó: GTS450

(#177) qqzs


qqzs
őstag

esetleg a LG 65UG870 ?

Eladó: GTS450

(#178) qqzs


qqzs
őstag

jééé van 65os euronicsnal ...na de ennyi azert kicsit sok http://www.euronics.hu/LG-65EC970V-p46635#details

Eladó: GTS450

(#179) Strezi válasza qqzs (#176) üzenetére


Strezi
őstag

Felesleges a 4K 55 colon. Csak átmenetileg lesz ez. Majdnem fele az ara a 920-nak (689 999). Hirtelen ennyi ;) Most innen: Hülye vagyok?

Buaörsön van is, ha a boltban odaadjak ennyiért, elhozom. Ma nem esett útba :(

Most meg fent sincs a 920 a medián. Kiérti ezt??? Pedig az is van a budaörsi üzletben.

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#180) qqzs válasza Strezi (#179) üzenetére


qqzs
őstag

passziv 3d miatt kell a 4k. de mondjatok gyorsan a tutit mert karacsonykor mar valamit nezni kene, meg nem volt masodik nekifutas, szerintem penteken lesz. de ha megis, kiallitott darabot erdemes elhozni? allitolag 2 hetet ment

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#181) Partz válasza qqzs (#180) üzenetére


Partz
senior tag

Ebben az árkategóriában mindenképp oled. Sony X9000C ugyanazt a vékonyított ips panelt használja amit az Lg 9-es lcd széria, ha Sonyval baj volt az Lg se lesz jobb ilyen szempontból. Ez mondjuk egyéni, nálam az ips panel kizáró ok felső kategóriában.

Ha fontos a 3d én a full hd oled modelleket nem ajánlom. A nagy pixeltávolság miatt a passzív 3d felerősíti a vízszintes csíkozódást. Itt én is tapasztaltam átlátást. Uhd modelleknél ezzel nekem nem volt gondom.

(#182) qqzs válasza Partz (#181) üzenetére


qqzs
őstag

es mit gondoltok a kiallitott darab elhozasrol
Ara ugy all hogy 100 ezerrel olcsobb mert nincs hozza telefon tehat 900 es meg 50et szeretnek alkudni mert kiallitott darab
plusz egy feher bigyo1-2mmes akarmi bement a kavaja moge, ami olyan mintha lepattant volna a fekete festek egy feher muanyagrol de allitjak hogy az egy nikecell darab ami oda bement.
2-3 hetig ment a teve a boltban egesz nap az art neki? olyasmi hasznalat nalam 2-3 honap kb
Meg ha komolyan gondolom szeretnek egy sotetbe megnezest valahogy intezni a banding vagy hogy mondjak fuggoleges savozodas miatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#183) Partz válasza qqzs (#182) üzenetére


Partz
senior tag

2-3 hét nem árt neki, pár száz óra használatot egyébként is javasolnak oled tévéknél, amennyiben műszeresen kalibrálják. Ez idő alatt valamennyit világosodik a kép, és a fény egyensúly is javul beleértve a függőleges sávozódást. Előtte azért alaposan megnézném van-e bent maradó logó vagy bármi, amennyiben statikus kép ment. Így a pixelhibát is helyben letudod ellenőrizni ha esetleg van, bár újabban ezt már nézik tudtommal a gyártósoron.

A függőleges sávozódás 5% alatti sötétszürke képnél lehet legjobban látni, ez minden jelenlegi oled tévénél hiba, de nem gyakori az ilyen tartalom. Amit érdemes lenne megnézni sötétben, hogy a panel két szélén sötét tartalomnál van-e fekete sáv, az tényleg zavaró tud lenni. Az újabb paneleknél október-november már javítottak ezen is valamennyit. A teljes fekete hibátlan.

(#184) qqzs válasza Partz (#183) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi az infokat. Most voltam masodik nekifutason.
Kivalasztottam az oledet.
itt van par tesztkep fotozva a kepernyorol.
3D atlatas meg kek es zold problema.
Ket dolgot nem ertek de nagyon.
A feher hatteru tesztkep zold savjanal latszani kellene a zoldek kozott feher pixelnek, led teven latszik is. Ezen mindne kipjavitas trukkozes kikapcsolva fenyerovel mindennel jatszadozva se tudtam a feher pixelek a zold koze becsalni csak annyira amenyire latszik de az keves.
A masik meg a kek sav ket szele keke a kozepe fekete a viszintesen. detto ugyanaz sehogy sem sikerult bekekitenem oket. Kekszin azrt van rajta mashol latszik :)
szovel ezekre van magyarazat?
Talan a fenyes kepernyo zavar meg kicsit.
fotok: https://goo.gl/photos/X4swdostkybdYmGG8

Eladó: GTS450

(#185) qqzs


qqzs
őstag

Megneztem a kepreszleteket es lehet nem egyertelmu hogy a fuggoleges bal oldali meg a vizszintes alsonak keknek kene lenni , de nem az.
Szoval ez meg a zold osszefolyasa oled tulajdonsag vagy valami egyedi hiba a teven?

Meg attol kerdezem aki oleden nezet gyakran filmeket hogy nem zavaro e ez a nagy feketeseg akkor amikor a feketeben kelene a reszleteket kivenni? Ilyenkor van az hogy normal teven feltekerjuk a fenyerot es a szurkebe jobban kivehetok a reszletek, gondolom a szem tulajdonsaga ez.

Eladó: GTS450

(#186) qqzs


qqzs
őstag

olvastam az eszmecsereteket a hdrrol. Nem vagyok szakember szóval csak józan paraszti ésszel. Mondjuk ha a valós fenytartomany 0sotetseg és 10napba nezek közt van ebből a kamerák felfognak mondjuk 5 egysegnyit tologatjak a 0-5 és a 5-10 között akkor a mostani hdr fotók amik csak effektek össze vagy le és felnyomjak a rögzített tartalmát ami lehet nem isnszukseges mer egy jobb LCD monitor/tv meg tudja jeleníteni az egészet amire manapság a raw képes. Inkább azért szórakoznak vele hogy a rosszabbakon is megjelenjen vagy a szemünk is lássa mert ha nagyon fenyeset nézünk elveszlenek a sötét részletei és fordítva. Na most jön az oled tv ami lenti tartományt szépen megjeleniti. Ennél a pontnál nem értem hdr tartalom mit akar jenteni mert inkább cdrnek hívnám.compressed dinamika tartomány. Hacsak nem jönnek ki hdr felvevokkel. De addig is ezektől eltekintve tényleg kíváncsi vagyok a szemünk hogy birkózik meg akar a meglevő dinamikatartomannyal oleden. Ha világít egy lámpa kozeppen körülötte a sötét szoba részleteit a pupillaszukules miatt úgy sem érzékeljük. Nem? Tehát hiaba van ott a szem vagy inkább az agy nem látja. Ezért félek kicsit az oledtol mert ilyenkor csináljuk az hogy feltekerjuk a fenyerot azaz tomoritjuk a fenytartomanyt és elkezdjuk érzékelni a sötét ami mostmar szürke,részén lévő részleteket.bár így a szép feketenek annyi.
Hm? Azaz lehet hogy az oled szépséget nem a sötét tartományban megjelent részletek hanem a feketebb miatt kiemelt színek adjak

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#187) Strezi válasza qqzs (#185) üzenetére


Strezi
őstag

"Just scan"-t bekapcsoltad-e a képméretezésnél? Úgy pixelpontos.

Én használtam 4K OLED-et PC desktopra, semmi szintorzulás nem volt. És végre egy mozgatott NOTEPAD ablakban is olvasható maradt a szöveg :D

A RL képeknél szerintem még nem pontos a szinted, nomeg a hozzáadott szemüveg sem valami szuper. Pár fok fel le, vagy a szemüveg billenése a fejen számít. Kicsi a szög, ez tény. Szerintem nincs is teljes RL szeparáció akkor sem, de én sem próbáltam profi (üveg) szemüveggel.

Azért nézz meg rajta egy filmet is, az számít igazán. Gondolom otthon nem kamerával kockáról kockára fogsz fimletnézni sem.

Azt hsizem vaktmastern leki társra találna benned (lelkes avforums/avsforum felhasználó) ;)

De, a lényeg hogy ha e legkisebb kétség is van benned hogy ez a TV-neked nem éri meg az árát, akkor inkább ne vedd meg! :N

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#188) qqzs válasza Strezi (#187) üzenetére


qqzs
őstag

A just scant nem allitottam mert a pontosan 4k patterneknek latszott a szelet jelzo vonal abbol gondoltam hogy pixelpontos a latott kep. Emiatt elkepzelheto a zold problema de a kékre nem ad magyarazatot. Ma megyek "sotetben" megnezni. Beviszik a SONY arnyekolt szobaba, eleg jo hozzaalasuk van, mondjuk osztalyvezetoi engedely kellett hozza :)
AVS-en is kerdeztem de nincs nagy porges.
Vegig olvastam a topikot, kaptam par otletet mit nem neztem meg meg.
A tv mar meggyozott 4k tartalom, filmek, fotok, 3d, mind szuper csak ez a kis bogar a fulemben piszkal hogy miert nem kék aminek annak kene lenni :)

Egyebkent a hdr eszmefuttatasomat ha elbirtad olvasni, mit gondolsz azok utan hogy rendszeresen neztel oledet a szem nem viselkedik ugy ahog yfeltetelezem?

Eladó: GTS450

(#189) qqzs


qqzs
őstag

Mai kaland. Harmadik nekifutas. Ma mar elhoztam volna, arnyekolt helysegbe megnezes utan. erre kiderult hogy a kiallitott termekek dobozait meg kell semmisiteni es ennek sincs. a telefon miatt 900nal tartottunk es ettol lejjebb nem akartak menni. Na mondom most akkor mar tenyleg adjak olcsobban. Hogy lehet egy 1millios tevet doboz nelkul eladni. Megkertem oket kerjenek az lgtol egy dobozt. hetfore megprobalnak.

Bandingot talaltam mast nem ez sem durva, filmen nem is vettem eszre csak 5%os grey videon. De mivel allitolag ez mindegyiken van ezert elhoztam volna . ki tudja ha rendelek egyet azon lehet rosszabb lesz.
A banding alacsony oled fenynel es magas fenyeronel magas kontrasznal jott elo.
Kiderult meg hogy 2015 oktoberi gyartasu.

Mondjuk azt nem ertem miert kell ilyen fenyes kepernyot csinalni. A 65osorol olvastam a prohardveres teszben hogy szinte nem tukrozodott a spec reteg miatt.

Itt a bandingrol par kep: https://goo.gl/photos/t8acdYHL3Y3pihiG9

Eladó: GTS450

(#190) qqzs


qqzs
őstag

Meg annyi lemaradt hogy az Lg kepviselo meg is kerdezte kulon hogy ha ez a banding zavaro lenne otthon sotetben akkor az LG cserelne-e es a valasz az volt hogy nem mert ez nem hibas hanem ilyen es ugyse fogom soha latni a test videon kivul.
Na mondjatok valami bolcset mert be vagyok sozva :)
Mar azon is gondolkodtam hogy varok januarig egy originaltra de mivan ha az rosszabb meg akkor mar varhatok marciusra hogy az uj modelek kijojjenek ami majd ugyis nyar lesz vagy osz es akkor eltem meg egy evet lassan oled nelkul :) tudjatok ez a mindig lesz jobb esete. ha tenleg kijon valami hu de hiperszuper olcso mittom en akkor eladom oszt igy jartam.

A pixeles vonalak kerdere azt valaszoltak kulfoldon hogy :
"The issue with lines not showing correctly is due to chroma sub-sampling. Most TV's don't bother showing the full colour information for each pixel, since most video signals do not contain this information. You can read in detail here.
https://en.wikipedia.org/wiki/Chroma_subsampling
The TV must be switched to PC mode to enable full colour (4:4:4), and have true 1 to 1 pixels, Otherwise colours/lines get smeared across the pixels, as shown in your images."

Szoval banding elfogadhato szerintetek? doboz nelkul elhoznatok?

Eladó: GTS450

(#191) Partz válasza qqzs (#190) üzenetére


Partz
senior tag

Képeket amit felraktál az alapján nagyon rendben van. Se sárgás-rózsaszín foltot nem látok, a vertical banding is elég enyhe, bár sötétben jobb lett volna. Azt sajnálom olyan kép nincs amin az egész tévé látszik, mert a szélek érdekesek igazából. Az általad említett ips paneles lcd-kre köröket ver hidd el, de ezt majd sötétben fogod látni igazán. Egyébként látszik a tévén hogy már volt járatva, mármint a jótékony hatása.

A vonalas tesztábrában tapasztaltakra. Jelenleg nincs oled tévém így nem tudom megnézni, de biztos vagyok benne hogy pixelhelyesen belehet állítani a tévét, amikor én néztem ilyen gond nem volt.
A kontrasztos témához amit korábban írtál. Attól nem kell félni, a jelenleginél nagyságrendekkel nagyobb fényerő kéne, hogy a retina szűkülés miatt ne lásd a sötét részleteket.

Egyéb érdekesség hdr ügyben.

(#192) Strezi válasza qqzs (#188) üzenetére


Strezi
őstag

A jelenlegi digitális mozi kamerák is HDR-ek már a szó valódi értelmében. Az utómunka szűkíti le a dinamikatartományt az adathordozók és a megjelenítők számára is fogyasztható tartományra.

Nincs vele gond sötétben, hiszen az ISF beállítás mellet nem megy a szokásos fehér szint fölé a fehér sem. Akontraszt lefelé bővül. Addig nem szoktak teljesen fekete képet sem adni, hogy a pupillád teljesen kitáguljon a teljes sötétségben. majd a következő világos jelenet elvakítson.

Ugyanakkor, amellett hogy sötétben remek a tökéletes fekete, én a mindennapokban azt élveztem leginkább hogy nem kellett besötétíteni, nappali fényben is kontrasztos és fényes maradt a kép! Leginkább ebben jobb az általam látott plazmáknál az OLED, amellet hogy a fekete is tökéletes. Sokkal konzisztensebb a kontrasztja, független a környezettől.

Nem tudom, hogy a 920 felületkezelése megegyezik-e a 960-éval, lehet hogy elmondásod alapján az nem olyan jó.

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#193) qqzs válasza Strezi (#192) üzenetére


qqzs
őstag

A elozo hozzaszolas linkjen van egy foto amin az egesz teve latszik. Azon jol latszik hogy majdnem high gloss a kepernyo. Mar csak ez az egy dolog van amiert vacakolok. Nameg a doboz :)

Koszi a hdr infokat. Egyebkent megneztem neztem ket hdr klippet is de nem dobott hanyatt. Lehet nem tudom mire kellett figyelni vagy az oled ujdonsaga eltompitotta a hdr erzekelesemet :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#194) hunspikey válasza qqzs (#190) üzenetére


hunspikey
őstag

A chroma subsampling az úgy igaz ahogy van - és tényleg amiatt nem látod. Ha JPEG lenne akkor látnád.

2 - doboz: szarok rá
3- banding - én kipróbálnám az Oblivion kulcs jelenetét amikor Morgan Freeman egy szivarral a szájában ül a kotta sötétben. Ha az oké akkor oké. Illetve Pi élete -éjszakai csónakázás. Ha az oké akkor oké.

IRE 5 tesztvideót valóban nem nézeget az ember.

Üdv! Sok sikert

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#195) hunspikey válasza qqzs (#193) üzenetére


hunspikey
őstag

A HDR egy marketing baromság a megjelenítői oldalon.
A HDR egy kulcsfontosságú technika a felvevői és a master oldalon.

Kifejtve:

Már egy plazma TV is HDR mert tud valós 12-13 blendét ami untig elég a szem anatómiai átfogását ismerve.
Mastering oldalon és felvételi oldalon viszont vannak nagyon súlyos hiányosságok. Ahhoz, hogy élethű képet nézhessünk a teljes képi infóval rendelkeznie kellene az anyagnak.

Ha a felvételhez egy 10 blende átfogású kamerát használnak, akkor az legalább ugyan ennyi infót nem fog felvenni mert a szenzorjának nincs ilyen átfogása.

Az emberi szem egyébként kb 15 blende infót tud egy adott idő pillanatban felfogni, de a pupilla miatt dinamikusan időben meg elképesztő mennyiségűt, viszont ez nem számít semmit mer a pillanatnyi a megélt infó az agynak.

A mai általam legelfogadottabb digitális kamera az Arri Alexa - ez 14.5 blende átfogással rendelkezik.

Ebből egy dolog származik. Egy Alexával készült felvételen egy plazma TV-n is valós teljes dinamikájú "HDR" képet tud nyújtani, hiszen majdnem ott van a plazma 0.0022- 140 lux fényereje amit a szemed egyszerre át tud fogni - fel tud fogni.

A baj ott van, hogy kellett egy új marketing maszlag - azt nem lehet a BD-dobozára rá írni - hogy "Korrektül masterelt nem kóhler munka" - innen fogva megint egy TV-re biggyeszthető matrica kellett - valami ami felpörgeti a haldokló értékesítési volument....

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#196) AVhelper válasza hunspikey (#195) üzenetére


AVhelper
senior tag

A HDR lényegéről szóló vitát, mintha már lefolytattuk volna a topic elején, de úgy tűnik, Te nem nagyon fogtad fel az abban elhangzott érveket, és továbbra is olyan kijelentéseket teszel, ami komoly ismerethiányról és hozzá nemértésről tanúskodik.

1. HDR megjelenítésre alkalmas megjelenítők nélkül nincs HDR megjelenítés, úgyhogy az nem "egy marketing baromság"
.
2. Egy plazma TV (ami már nem is kapható) képernyője hiába tudna 12-13 blendét, ha nem tud HDR tartalmat fogadni, mert nincs hozzá azt értelmező bemenete és nincs benne implementálva az a PQ EOTF, ami a HDR jelből HDR képet csinálna.

3. A HDR előttig a mastering oldalon sajnos pont azért voltak kénytelenek lebutítani a dinamikát 10 körüli blendéig, mert a szabványokat (a gamma 2.2-öt, a 8 bites színfelbontást és egyebeket) még képcsöves TV-k szerény képességeihez alakították.

Január 6-án nyílik a CES, ahol az UHD Alliance bejelenti, hogy többek között a TV-nek mit kell majd tudniuk, hogy teljesítsék a "Premium UHD" specifikációt (benne az HDR megjelenítést). A megjelenítőknek várhatóan 15 blendényi dinamikát kell majd tudniuk, de vita volt, hogy ezt "honnan számolva" teljesítsék. Az OLED TV-ket gyártó LG nyilván a készülékei által előállítható abszolút mély feketéből kiindulva felfelé szerette volna számolni ezt a 15 blendét, míg az LCD TV gyártók, akik számára nem gond az 1.000 nit fénysűrűségű képernyő előállítása felülről lefelé kívánták számolni a 15 blendét. Néhány hét és kiderül miben egyeztek meg.

(#197) qqzs


qqzs
őstag

Jajj nem vitazunk csak ujonckent vegigolvastam a topicot es ujra fogalmaztam a feltevest, de mar ertek mindenki.
Itt a fo kerdes nem ez, hanem hogy megvegyem e a 920as Lg 4k oled kiallitott darabot doboz nelkul, szerintem kicsit tul fenylo kepernyobevonattal :) 900ert (mert ettol lejjebb nem mennek ha fene fenet eszik se) :)
(mar en is betelefonaltam az lgbe doboz miatt es eleg pozitivan alltak hozza, keresenk egyet es visszahivnak)

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#198) qqzs


qqzs
őstag

Egyebkent szerintetek fog oled kijonni matt bevonattal? mint a 5 eves LG tevem, majdnem matt. Vagy arra azt mondjak tonkrevagja a melyfeketet lehet

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#199) Strezi válasza qqzs (#197) üzenetére


Strezi
őstag

Ha majd kicsomagoltam a 910-et (szerdán jön) odaadom a dobozt ;)
Gondolom edigital-nal nezed, harom hleyen van nekik ilyen tv polcon?!

Értelem szerűen, arról nem tudok nyilatkozni hogy a 920 felületkezelése milyen viszonyban van a 960-éval (ami nekem volt), de most hogy meding néztem 930, 910-eket azokhoz hasonló. Ugyan fényes, de messze a legkisebb mértékű a visszavert fény. Csak mély lika csillanás látszott nekem otthon a nappali hangulatfényeiből. Napfényes szobában nem votl zavaró tükröződés, bőséges tartaléka van az OLED-nek a visszavert fényhez képest.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#200) qqzs válasza Strezi (#199) üzenetére


qqzs
őstag

nem edigital hanem mediamarkt, egy van nekik a polcon.
mar 2x irtad hogy nem tudod milyen en meg 2x hogy ott van a linken :)
--------> ezen a linken

igaz kicsit lilas de azert tukrozodik rendesen

akkor meg az se biztos hogy leesett hogy nem 999eft hanem 900 a telefon hianya miatt. ezert mar megeri a 4k mondjuk nekem a foto meg 3d miatt fontos

Kivancsi leszek a szerdara, nekem 2 hetet csuszott a edigitalos htl9100 soundbar. a kedves ugfszolgalatosok mondtak ne foglalkozzak azzal mi van a weboldalon.

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.