Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Strezi válasza allein (#350) üzenetére


Strezi
őstag

Én is regisztráltam (volna), de OLED-ben cak 65 colos modelleket ajánl fel. Hasonlóan nem volt benne a listában a 34-es UltraWide monitorom sem...

Gyári számokat felvittem a rosz tipusokkal, meg írtam egy levelet az ügyfélszolgálatnak,. Várom mi lesz ...

Szoftverfrissitesekkel nem szokott gond lenni, bár az egyértelmű hibákon kívül nem igen lehet tudni róluk hog ymit csinálnak...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#352) Partz válasza allein (#342) üzenetére


Partz
senior tag

Az EC930V 2014-es szériába tartozik, de ez még 2015-ben is forgalomban volt, illetve gyártották. Egyébként hogy pontosan mikori, a tévé hátulján lévő matricán fent van hónapra pontosan, ill. ugyanitt a számkód is jelzi (511: 2015 november; 512: 2015 december) stb.

De most már kíváncsiságból, na mikori?

Egy ilyen tévét szerintem vétek nem kalibráltatni. ;)

(#353) hunspikey válasza Strezi (#338) üzenetére


hunspikey
őstag

Ez azért érdekes, mert egy 70D még csúcsfénykompenzációval is csak mintegy 10 blendét fog át.

Vagy nagyon konzervatív fényerőre tekerted a panelt?

Én a VT60-at sehogy sem tudtam lefotózni (EOS 6D - szintén 10 blende)

70D_dinamika

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#354) allein válasza Partz (#352) üzenetére


allein
addikt

Amint hazaérek megnézem mikori gyártás :DDD Persze, hogy lesz kalibrálás :K Fekete az fekete, ez rendben van. Viszont a HD csatornáknál nem testzik amit látok, próbálgattam én állítgatni de majd a kalibrálás megoldja :C Ahogyan az F7000 Samu esetében is megoldótta annó.

Egyébként ti is érzékeltétek, hogy a hivatalos oldal nagyon lassú? Teljesen mindegy milyen bőngészőből nyitom meg :F

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#355) allein válasza Strezi (#351) üzenetére


allein
addikt

Pedig nekem sikerült regisztrálni, televíziók, egyéb, itt találtam meg a 930V típust.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#356) Strezi válasza hunspikey (#353) üzenetére


Strezi
őstag

Nem tudom. Fotós grafikus-művész cimbi jött és lőtte a fotókat. Nem tekergetett különösebben semmit :F A legnagyobb gond az volt, hogy látszottak a pixelek és ezért interferencia van a legtöbb képen.

Mondjuk ezekről a képekről nem derül ki hogy mennyit nem látunk a fekete árnyalatokból! Be nem égtek, gondolom inkább alul exponáltak lettek (? saccolok).

OLED 60, CONTRAST 88, BRIGHTNESS 54 ezek inkább világosabb beállítások. Utolsó képen az a becsillanás frankón erős is TV-n nézve.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#357) Strezi válasza allein (#355) üzenetére


Strezi
őstag

Köszi! Válaszolt az LG, ők is ezt írták, hogy mindkét modell az Egyéb kategóriában van :F :C

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#358) allein


allein
addikt

Szevasztok. Ha valakit érdekel esetleg OLED TV készülék kalibrálás vasárnap Budapesten, János kolléga itt lesz vasárnap :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#359) Strezi válasza allein (#358) üzenetére


Strezi
őstag

Érdekelnének majd a részletek ;)

Mennyi ideig tartott?
Külön bemenetenként?
Milyen felszereléssel?
Mennyiért?
Nomeg, ki is az a János? :D

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#360) allein válasza Strezi (#359) üzenetére


allein
addikt

Majd vasárnap kerül sok a kalibrálásra :DDD Itt van a János hirdetése.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#361) blakey válasza allein (#360) üzenetére


blakey
titán

Hardveraprós hírdetést szabályzat szerint nem lehet linkelni, szerintem vedd ki amíg tudod szerkeszteni a hsz-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#362) allein válasza blakey (#361) üzenetére


allein
addikt

Elnézést kérek, nem tudtam :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#363) qqzs


qqzs
őstag

Na vegre megjott a 950es. Van benne pici crosstalk de ez mar marad.
ami szuper hogy eltnt az ezist csik a szelerol ennek nikkelezet kava oldala van meg minosegibb anyagfelhasznalas, pl a taviranyito is femhatasu meg a talp is. es van fejhallgato kimenete :)

Regen nagy sikkepernyo hivo voltam de a 920 ota kicsit maskepp latom. A nezesi kulonbseg hatranya nem kompenzalja a latvany kulonbseg elonyet.

Eladó: GTS450

(#364) hunspikey válasza Strezi (#359) üzenetére


hunspikey
őstag

János nálam már három alkalommal bizonyította hogy tud. Nem tudom milyen műszerrel dolgozik, de nagyon szépet kalibrált. Teljesen hibátlan gamma és RGB trackinget tudott kihozni nálam annak idején a VT50-ből illetve utána a nyűgösebb VT60-ból is. A kalibrálás kb 3 óra. 3D-t is csinál ha akarod. Nálam egy bemenetet kalibráltunk, azt másoltuk szét. Tehát a HDMI 1 -4 nekem ugyan az a pro módban. Más kérdés, hogy én készítettem magamnak hosszú szenvedéssel egy egyedi módot ami ugyan azt mutatta, majd ebbe belenyúltam, mert én szeretem az emelt gammát IRE 30-tól lefelé

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#365) qqzs


qqzs
őstag

ott a hirdetesbe mivel csinalja:
"Műszerek: X-Rite i1 Pro 2 (spectrophotometer) és i1Display Pro (colorimeter)
Szoftver: HCFR, ArgyllCMS és DispcalGUI"
huuu 3ora jo sok. emelem monitor kevesebb mert abbol is lesz ketto

Eladó: GTS450

(#366) Partz


Partz
senior tag

Napokban a Samsung Display Co. jelentette, hogy jövőre (2017) ismét beszállnak az oled tv piacra, saját fejlesztésű wrgb panellel. Egy nem hivatalos bejegyzés, amit eddig tudni vélnek. A 2013-as rgb oled tévékkel a magas gyártási költség mellett az élettartam is problémás volt, ezzel az új eljárással ezt az időtartamot legalább nyolcszorosára növelik.

Itt meg egy beszélgetés pár érdekes információval, az idei Lg oled tévékről. Hamarosan megérkeznek az első tesztpéldányok.

"Neil also promised “much better uniformity” on this year’s OLED TVs. 2014 OLEDs in particular -but also some 2015 OLEDs - suffered from darker edges or bands on the panel. This issue should be drastically reduced on the 2016 OLEDs. LG now uses many more measurements points during production and factory calibration to counter thee sorts of issues."

[ Szerkesztve ]

(#367) Strezi válasza allein (#360) üzenetére


Strezi
őstag

Elsőre is megértettem ;) természetesen majd utólag várom a válaszokat, előre is köszönettel! :)

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#368) Strezi válasza hunspikey (#364) üzenetére


Strezi
őstag

Kösz, de engem konkrétan az OLED kalibrálás érdekel ;)
Más technológia, más menürendszer stb.

Nomeg, konkrétan nálam már befuccsolt egy kalibrálás ezekkel az eszközökkel. Látszólag nem tudta megmérni(stabilan) a feketeszintet és feladta többszöri próbálkozásra is a DispCalGui a kalibrálást ;)

Szóval nem véletlenül várom a konkrét eredményeket ;)

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#369) qqzs


qqzs
őstag

Nektek is bejon a netflixen a kepernyovedo?

Eladó: GTS450

(#370) #94529552


#94529552
törölt tag

OLED tv árcsökkentés odaátról.[link]

(#371) allein válasza qqzs (#369) üzenetére


allein
addikt

Szia. Lassan félórája indítottam el filmet netflixen, nem jelent meg a képernyővédő.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#372) qqzs válasza allein (#371) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi.
Kalibralas megvolt?
Nelem meg nem volt csak most talaltam az exert patterneket. nalam az 1es ptternen a feketeket csak 60as brighntess 50es contrast korul kulonulnek el de nem teljesen. gamma 1.9-esen latszik mindegyik kulon.
Van valahol valami best beallitas ami kalibralas nelkul is a leheto legjobb beallitast adja?

Eladó: GTS450

(#373) qqzs válasza #94529552 (#370) üzenetére


qqzs
őstag

Itt nemreg az volt hogy 3499rol van leertekelva 2299re most meg az hoyg 2499rol karacsony ota. Es ha jol emlekszem a 3500 as ar is valami novemberi datumig volt
ez olcsobb mint a linken levo mostani usa arak.

Egyebkent mas is kerdezte. A 950es a currysbol megrendelve egy uk csomagszallitoceghez 45 font koruli aron hazahozzak.

Eladó: GTS450

(#374) Strezi válasza qqzs (#369) üzenetére


Strezi
őstag

Fel ejszakas Netflix maratonokat nyomtam mar tobbszor is. Soha nem volt meg kepernyovedo.
Ugyanakkor, Youtube alatt mostanaban mar bejott parszor. Erre nem emlekszem a 960-rol. Azt egesz napot YT-bal jarattam be...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#375) qqzs


qqzs
őstag

Képzeljétek másfél óra atv nézés után beegett az atv logoja. Véletlenül vettem észre amikor kikapcsolas előtt csekkoltam a bandingot hogy változott e. Csak 10% szurken látszik közelről. Remélem holnapra elmulik

Eladó: GTS450

(#376) allein válasza qqzs (#372) üzenetére


allein
addikt

Jó reggelt. Volt kalibrálás a tegnapi napon. Kettő mód lett elmentve, ehhez a haladó1 és 2-öt használtuk. Az egyik az jóval sötétebb, mondhatni akkor használni ha a szoba le van sötétítve és mozizni szándékozik az ember. Másik mód az élesebb, színek nem változtak. Meg kell szokni a sötétebb módot :U Az biztos, hogy mindkét mód haladó1 és 2 jobb a többinél. Nekem van egy 6 éves 9... szériájú 82 cm. Philips készülékem is, két oldalas ambilight-os. Annyira megszoktam az érős és élek képet, hogy most az LG kalibrált sötét módja fura. Ez volt annó a Samsung-gal is, a háttér fényerő 1-20 skálán 4-re volt beállítva, filmnézésnél mindig fel volt tekerve 20-ra :D

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#377) cszn válasza allein (#376) üzenetére


cszn
őstag

Uhh, és nem égette ki a szemed? ;] Szokni kell a kalibrált képet, ha előtte teljesen mást használt az ember.

(#378) allein válasza cszn (#377) üzenetére


allein
addikt

Egyelőre a sötétebb módon használjuk a TV készüléket, én hétköznap alig tvzem, este 7-re hazaérek, így inkább a hálóban lévő Philips-en tvzem :D Ami az LG készüléket illeti, HD csatornák láttára sem vagyok elvarázsolva :U Ami nem HD nem is nézem :( annyira rossz. Maradjunk annyiban, hogy nem baj ha kalibrálva van, de nem vagyok elvarázsolva most sem. Bluray tartalom az rendben van :D

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#379) cszn válasza allein (#378) üzenetére


cszn
őstag

Jaja, hát aki TV-ként használja a TV-t annak nem olyan létszükséglet a kalibrálás, mert alapból nem nagy szám a minőség. A filmeknél jön ki jobban.

(#380) Strezi válasza allein (#378) üzenetére


Strezi
őstag

Van valamilyen számszerüsíthető adat(lap) is a kalibrációról? Elmondásod alapján nem egy sikersztori , eddig :N

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#381) allein válasza Strezi (#380) üzenetére


allein
addikt

Sajnos nincs. Elmentve nem lettek a beállítások, tehát nekem kellene majd valamikor ha lesz kedvem és időm szépen fotózgatni és elmenteni. Soha nem tudhatom, szükség lenne valamikor egy gyári visszaállításra akkor buktam a beállításokat :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#382) Strezi válasza allein (#381) üzenetére


Strezi
őstag

Szerintem minnél hamarabb csinálj fotókat magadnak! Bár nem szokta, de egy szoftverfrissites resetelheti a beallításokat. Vagy esetleg te, vagy más felhasználó nyom véletlenül egy alapbeállítást ;) Ne akkor egyen az ideg :D

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#383) qqzs válasza allein (#381) üzenetére


qqzs
őstag

kalibralaskor szoktak egy elotte utana gorbet kesziteni meg a szinter lefedetsegrol is. mennyi volt? van nala tobbfele fokozat attol fogg hany pontos ott van ahirdetes elso hozzaszolasaban.
Mennyi ideig tartott?

Eladó: GTS450

(#384) allein válasza qqzs (#383) üzenetére


allein
addikt

Jó reggelt. Egy eszköz fel lett helyezve a képernyőre. Ezáltál gondolom az TV készüléken adott beállításokat beolvassa a laptopon lévő szoftver. Ez a szoftver ha jól láttam 1-2 mp.-ként frissült. Ezután zajlott a kézzel való beállítás. Az ár attól függ az adott napon hány emberhez van kiszállítás :DDD Mivel készült égy világos mód is, erről nem volt szó egyébként, végösszeg 17000 HUF.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#385) qqzs válasza allein (#384) üzenetére


qqzs
őstag

Kiderult mit jelent ez az x pontos szinter meg feheregyensuly ami itt van?

Eladó: GTS450

(#386) allein válasza qqzs (#385) üzenetére


allein
addikt

Ez egy jó kérdés, nagyon nem merültem bele. De ha gondolod akkor írj a Jánosnak és kérdezz rá melyiket alkalmazta az én készülékem esetében. De mivel 9.000 HUF-ot kért csak a kalibrálásért első sorban, gondolom, hogy a D .. 10 pontos fehéregyensúly + 6 pontos színtér: 9000 ..Ft, ez lett. Nem tudom mennyire változtatott volna a mostani felálláson ha az E vagy F opciót csinálja. Én nem is választottam egyiket sem, csak rákérdeztem, hogy mennyi lesz az annyi :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#387) Strezi válasza allein (#386) üzenetére


Strezi
őstag

Most akkor 9000 vagy 17000Ft volt :F

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#388) allein válasza Strezi (#387) üzenetére


allein
addikt

9000 HUF a kalibrálás díja, 5000 HUF volt a kiszállás mert csak 2 ember volt. Ha több ember van egy adott napon akkor a kiszállás olcsóbb. Fizettem még 3000 HUF-ot mert kértem egy + kalibrálást (világosabb mód), ami időben nem tartott annyit mint az első kalibrálás (sötétetebb mód). Összesen 17000 HUF, időben valahol 2-3 óra között. Nagyon fura nekem ez a sőtét mód mert a fehér szín az átmegy krém színbe :F Világosabb módban a fehér az fehér, jóval élesebb minden de a fehér az fehér és nem krém szín :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#389) Strezi válasza allein (#388) üzenetére


Strezi
őstag

Köszönöm hogy tisztáztad a költségeket ;)

A szinhőmérséklet lesz az ami neked (sem) tetszik! A szokásos D65 (6500K) melegfehér cél kalibráláskor :(
ColorTemperature Warm2-n van gondolom. Van amikor szemre, neked kellemesebb eredményt lehet elérni ...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#390) qqzs válasza allein (#386) üzenetére


qqzs
őstag

Arra lennek meg kivancsi ha a expert beallitasoknal kirakod a expert pattern 1et akkor a feher es a fekete sor is jol latszik? Nem olvad egybe egyik vege se?

Eladó: GTS450

(#391) allein válasza qqzs (#390) üzenetére


allein
addikt

Ebbe nem fogok belemenni mert fogalmam sincs hol kell megnézni, illetve ezt beállítani :DDD

(#389) Strezi - igen, gondolom a warm az amit te is említesz, nekem személy szerint nem tetszik :(

Az biztos, hogy TV nézésre nem alkalmas ez a készülék, javítom: alkalmas de én nem fogom használni. Csakis kizárolag BD 50 filmek lejátszása. Sajnos azt kell írjam, hogy egyelőre ez a készülék nem hozta azt a nagy különbséget amit vártam volna a LED LCD váltás után. Fekete az rendben van, ennyi és semmi más :U De nekem kellett egy 55" méretű TV :W

TV nézésre marad a Philips-em :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#392) qqzs válasza Strezi (#389) üzenetére


qqzs
őstag

Ezt hogy erted? A 6500 az hidegfeher. Nalam a 4500 a kozepes amit daylightnak szoktak hivni tetszik a legjobban azaz legkellemesebb a szememnek

Eladó: GTS450

(#393) qqzs válasza allein (#391) üzenetére


qqzs
őstag

Egyszeru. Settings> a legalso advanced > picture > legelso picture mode settings > expert control > expert pattern , ez offon van lehet valsztani ket felet az egyes a szurkearnyalatos. Csak kirak egy kepet nem allit el semmit. Csak arra figyelj hogy a kalibralt kepmodban legyel mikor kivalasztosd

Egyebkent miert nem alitod akkor hidegebre? A kalibralas lenyege megmarad

Meg azt nem ertem mi az ami miatt nem jo tevenezesre konkretan? Nekem digi van csak hd- t nezek semmi bahom vele. Meg duck tevet es travel channelt az sd de nem latok semmi kulonoset ott se

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#394) allein válasza qqzs (#393) üzenetére


allein
addikt

Nekem is digi van, csakis HD-t érdemes nézni rajta. Nem tudom neked van-e más TV készüléked mellette, én megszoktam az említett másik készülékemet és ahhoz képest azt érzem, hogy ez az LG visszalépés :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#395) allein válasza allein (#394) üzenetére


allein
addikt

Egyre jobban fontólora veszem az eladást :D Ha valakit komolyan érdekel, privátban beszéljünk róla. Olyan személyre gondolok akinek még nincs és szándékozik vásárolni :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#396) Strezi válasza qqzs (#392) üzenetére


Strezi
őstag

Csak hallomasból tudom, hogy D65-nek hívják a kalibrálási szabványt. Én is úgy tudom a szinhőmérsékleteket, de ahol eddig olvastam ez szerepelt :F

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#397) qqzs válasza allein (#394) üzenetére


qqzs
őstag

Na jo de megis mi? Szinek, fenyero, pixelek, vagy mi? Eddig nem irtal semmi konkretat. de kivancsi vagyok mi az osszehasonlitva a masikkal

Nekem egy 5 eves LG HD 47 colos van tok jo kepe van egyenletes hattervilagitas stb.

Nekem a Hd oledbe egy dolog nem tetszett miutan napokig sasoltam a 4k oledet az mmben hogy sokkal nagyobbnak tunik a pixelmerete egy LCDhez kepest. persze kozelrol nezve.

Eladó: GTS450

(#398) allein válasza qqzs (#397) üzenetére


allein
addikt

Philips méretben azért sokkal kisebb. Egyszerűen minden jobban tetszik a Philipsen, színek, háttérvilágítás. Ambilight is hozzájárul a plusz élményhez. Röviden ennyi :K

Egyébként már feladtam hírdetést, teljes összegből 100.000 HUF engedményt adok :C

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#399) AVhelper


AVhelper
senior tag

Akit érdekel: van magyar ISF minősített kalibráló, aki hozzáfér a készülékek ISF képmódjaihoz (day and night), és azok beállításait nem tudja csak az módosítani, aki szintén hozzáféréssel rendelkezik, vagyis véletlenül nem lehet elállítani azokat.

KALIBRI

(#400) allein válasza AVhelper (#399) üzenetére


allein
addikt

Kíváncsi lennék egyébként mi mást tudnának kihozni az készülékből :U

Jó tudni azért :C :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.