Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Partizan182 válasza Partz (#600) üzenetére


Partizan182
senior tag

Sőt, azóta fejlődtek: [link]

Mondjuk nem mindegy hogy mit értenek "lifetime" alatt (ie. a felezési időt vagy 100.000 óra alatt nullára eső fényerőt...).

(#602) cszn válasza Partizan182 (#601) üzenetére


cszn
őstag

Szvsz ettől nem kell tartanunk mint felmerülő problémától.

(#603) AVhelper válasza Partz (#600) üzenetére


AVhelper
senior tag

(#604) Partz válasza Partizan182 (#601) üzenetére


Partz
senior tag

Igen én is ma olvastam, én utoljára 30.000-50.000-et hallottam az Lg-től. Az idei modellek ezek szerint addig bírják mint bármelyik lcd tévé. De a 15.000-et akkor se értem honnan jött, az első generációs Lg wrgb oled tévék 20.000 óráról indultak.

(#605) Partz válasza Partizan182 (#601) üzenetére


Partz
senior tag

Lifetime alatt a felezési időt értik oled tévéknél.

[ Szerkesztve ]

(#606) NTX


NTX
tag

Köszönöm mndenkinek az infokat, akkor ez miatt nem kell aggódnom, nálam a 20-25.000 óra kb 8-10 év, utána meg biztosan csere lesz. Ha egy átlagos világos nappaliban van, a fényerő akkor is elegendő az oled? Egy komolyabb média lejátszóval jobb képet ad, mint a beépítettel?

(#607) qqzs válasza NTX (#606) üzenetére


qqzs
őstag

ennek kikapcsolva is jobb a kepe mint barmi masnak,
bekapcsolva meg allandoan ki akarod majd nyitni mint egy ablakot :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#608) nobeige válasza qqzs (#607) üzenetére


nobeige
tag

Majdnem így van :)

Jól látom a 910V-m hibáit, de még két hónap után is előfordul, hogy felkiáltok, hogy azt a kurva, de rohadt jó képe van!

Bízom benne, hogy az LG sikerre viszi ezt a technológiát és olcsóbb is lesz, mert ezt minél több embernek látnia kellene.

Érdekes, hogy a Digi kábelen (Budapest) mennyire jó minőségűek az RTL csoport HD adásai. Képminőség tekintetében a 2-3 GB-os sorozatepizódok hasonlítanak az RTL adókon futó sorozatok képéhez. Persze a logo, a reklámszünet meg a magyar hang miatt nem nézem végig ezeket az epizódokat, csak meglepődtem, hogy a tévé adás is tud jó lenni.

(#609) junior11


junior11
veterán

LG: 100.000 óra az OLED TV-k élettartama [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#610) Biga123 válasza junior11 (#609) üzenetére


Biga123
addikt

És azt lehet tudni mék szériára vonatkozik ez?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#611) Partz válasza Biga123 (#610) üzenetére


Partz
senior tag

Ezekre:

2016
B6 (flat-uhd-hdr)
C6 (curved-uhd-hdr)
E6 (flat-uhd-hdr)
G6 (flat-uhd-hdr)

*Már látni itthoni boltokban az idei 55C6V modellt, 1,3 milláról indul.

(#612) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Sportra egy jo beállítás ??
Köszönöm előre is!!

(#613) krx21 válasza hello28 (#612) üzenetére


krx21
nagyúr

Kényelmesen hátra dőlsz, a lábadat esetleg felteheted egy másik székre, kanapéra, jobb kézben a távírányitó . ;]

[ Szerkesztve ]

(#614) Chrys_ válasza krx21 (#613) üzenetére


Chrys_
addikt

a távir csak a bekapcsoláshoz kell. Kézben a sör van.

(#615) hello28 válasza krx21 (#613) üzenetére


hello28
aktív tag

:)
Ez már megtörtént !!!
Csak gondoltam megkérdezem valakinek van esetleg sport beállítása Valami tuti:))

(#616) krx21 válasza hello28 (#615) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez például igen jól bevált: [link] :DDD

(#617) Migee válasza nobeige (#608) üzenetére


Migee
tag

Szia. Kérhetnék tapasztalatot erről a modellről ?
Mik a hibák ?
Gyors mozgásnál milyen?

Plazmáról váltanék.

(#618) nobeige válasza Migee (#617) üzenetére


nobeige
tag

HIbák:
Amikről itt is, meg máshol is lehet olvasni.
Az enyémen két oldalt rózsaszínes elszíneződés, középen pedig inkább zöldes, de lehet hogy ez utóbbi csak illúzió. A vicc, hogy ez az elszíneződés csak és kizárólag akkor látszik, ha szemből nézed a tévét. Semmilyen más szögből nem látszik. Inkább lenne fordítva...
Csak bizonyos árnyalatoknál látom műsor közben, gyakran egyáltalán nem látszik a képen. Igazából az se lenne baj, ha az egész rószaszín lenne, csak homogén legyen.

Majdnem fekete tartalom esetén a képernyő széle teljesen befeketedik. Kb egy-egy tenyérnyi szélességről beszélünk. Ritkán látható a hiba, akkor is csak rövid ideig. Olyan, mintha nem érne el az erő a két szélre. Ezt hívják vignettálásnak, a fotós szakzsargonból kölcsönözve a szót.

Függőleges sávok: ezeket én inkább csak tesztábrákon látom, műsoron szerencsére nagyon ritkán és akkor is csak enyhe mértékben.

Nem hiba:
szar forrásnál nagyon zagyva fekete közeli kép. De ezt nem a tévé csinálja, hanem ilyen gyatrák is tudnak lenni a források. (Drága a sávszélesség mindenkinek, szeretnek spórolni vele)

Gyors mozgás:
A gyors mozgások gyorsak :-)
Nem érzékelek lényegi különbséget a hálószobai plazma meg e között ezen a téren. Trumotion user, de-judder 1, de-blur 9
Volt olyan foci közvetítés, ahol arra gondoltam, hogy aha, na itt van egy kis elmosódás, amit a tévé produkál. Aztán átkapcsoltam egy másik sportadóra, ahol egy másik meccs ment, és ott rendben volt a kép. 1080i volt egyébként mindkét adó. Lényeg, hogy gyakran már eleve benne van az elmosódás a kapott jelben, még videókamerás élő közvetítéseknél is. Gondolom az adók nem mindig a legjobb minőségű feedet kapják vagy adják tovább a végfelhasználónak.

ISF Haladó1-en használom, super resolition a legenyhébb fokozaton. zajcsökkentések ki, din. kontraszt ki, a többi alapértéken.
Minden bemenetre ezt a profilt használom, ezekkel a beállításokkal.

Bár nem hibátlan a tévé, összességében nagyon elégedett vagyok. Ha valakinek nem nagy anyagi teher az ára, akkor érdemes próbát tenni vele. Adósságba azért ne verje magát senki emiatt, szerintem.

(#619) krx21 válasza nobeige (#618) üzenetére


krx21
nagyúr

Egy oled tv-nél miért van olyan, hogy dinamikus kontraszt? Egyáltalán itt mit jelent akkor ez pontosan?

(#620) nobeige válasza krx21 (#619) üzenetére


nobeige
tag

Ahogy én látom, ugyanúgy működik, mint a többi tévén.
Alacsony fokozaton azt mondom, még akár "szebb" képet is ad, mint anélkül. (Még egy kis cukor a süteményre, még egy kis só a levesbe...)
Feketébb és fehérebb egy kicsit a kép. A sötétek sötétebbé, a világosak világosabbá válnak. Mesterségesen feljavított, de még hasonlít az eredetire. Van aki szereti.
A legalsó fokozaton túl viszont egyre távolabb kerül az eredeti képtől, teljesen megváltozik a jellege. Azt már eszembe se jutna használni. De mindenki úgy használja a saját tévéjét, ahogy akarja.

(#621) krx21 válasza nobeige (#620) üzenetére


krx21
nagyúr

Lcd tv-n a dinamikus kontraszt nem más mint a háttérvilágítással való játék. Tehát igazából a fényerővel játszik, ezért egy adott képkockán nem tud nagyobb kontraszt lenni. Ezért nem volt számomra egyértelmű, hogy vajon az erőssen megmarketingelt funkció oled esetében mit is jelent?
Ha szó szerint vesszük, akkor tartalomtól függően változtatja a kontrasztot, ami olyan értelmetlen lenne, mit a tartalomtól függő gamma... Úgye ez hülyeség, mert ezek konstansok és nem tartalom függők. Állandó értékek, ahogy a tv be van kalibrálva...
Oled esetében gondolom szintén részlet vesztés a következménye, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#622) nobeige válasza krx21 (#621) üzenetére


nobeige
tag

Igen. Miért lenne másképp?

Szerintem a dinamikus kontraszt funkció sehol sem a háttérvilágítással való játék, hanem inkább egyfajta video eq. Nekem inkább fix eq-nak tűnik, mint dinamikusnak, de annyira nem elemezgetem, mert nálam nincs bekapcsolva. Röviden megnéztem egy párszor, hogy mit csinál, nem tetszett, nem használom.

(#623) krx21 válasza nobeige (#622) üzenetére


krx21
nagyúr

Lcd tv-nél az... Még régebben meg is adták, a dimamikus kontraszt mértékét, mert az sokkal nagyobb volt úgye...legfőképp a gyenege lcd panelelk kontrasztja miatt lett kitalálva.
Persze vannak más kontraszt javító alkoritmusok is, csak már lehet igen sok dolog itt össze van mosva, keverve...

[ Szerkesztve ]

(#624) nobeige válasza krx21 (#623) üzenetére


nobeige
tag

Azért írtam, hogy a dinamikus kontraszt FUNKCIÓ és nem pedig azt, hogy a dinamikus kontraszt arány, ami valóban bullshit.

(#625) krx21 válasza nobeige (#624) üzenetére


krx21
nagyúr

Az hát... De sok tv-n kapcsolható... Sajnos az enyimen nem... :((

(#626) NTX


NTX
tag

Eltérő véleményeket olvastam itt és máshol is az oled tévék mozgásfelbontásával kapcsolatban. A tesztekben olvasható alacsony motion resolution érték a gyakorlati használat során (sd, hd tv, bd filmek) mennyire jelentkezik, illeve milyen pld. a Samsung KS8000 szériához képest?

(#627) nobeige válasza NTX (#626) üzenetére


nobeige
tag

Nem érzem problematikusnak.
Nézd meg és döntsd el magad. Te tudod a legjobban, hogy mi felel meg neked.

(#628) qqzs


qqzs
őstag

Nektek is bing talalatok jon a hangkeresesre akkor is ha a bongeszo googlera van allitva?

Eladó: GTS450

(#629) NTX válasza nobeige (#627) üzenetére


NTX
tag

Sajnos az áruházak ahol ki van állítva néhány darab, nem túl alkalmas a több forrásanyaggal való tesztelésre. Pendriveról persze lehet valamit rátenni, de az nem ugyanaz, mint egy bd lejátszó, kábeles hdtv adást meg szinte sehol nincs.

(#630) nobeige válasza NTX (#629) üzenetére


nobeige
tag

Sajnos ezt nem fogod megúszni személyes próba nélkül.
Nincs elmosódás, mint bizonyos LCD-knél, észlelek viszont némi dupla kontúrt, mint a plazmáknál, de kisebb mértékben mint a plazmáknál.
Nincs viszont dither zajosodás és színes kontúr mint a plazmáknál.

Megnéztem a mozgókép "mérő" ábrát, az általam használt trumotion beállításokkal kb 600 sort láttam az ábrán. (de-judder 1, de-blur 9). Ennél valamivel többet láttam a LA660S tévémen hasonló beállításokkal, és 700-at a hálószobai hd-ready plazmán. A LA660S tévéről tudni kell, hogy alapból kikapcsolhatatlan a backlight scanning benne, tehát a 300 sor észlelése ennél a tévénél nem jön össze.
A metronómos anyagban nekem rendben volt a kép.

Műsoranyagoknál többnyire sportközvetíteséknél fordul elő, hogy rövid idő alatt nagyot mozdul a képtartalom.
Itt nem tapasztalok számomra zavaró dolgokat, ami feltűnik, az a leggyorsabb elmozdulásoknál az enyhe dupla kontúr. De mégegyszer mondom, ez plazmán nekem erősebben jelentkezik. De ez tőlem adódhat a váltott sortalanítás különböző megoldásából is. Nem váltott soros forrásoknál meg az alacsony képkockaszám miatt egyébként sem használnak gyors mozgásokat, nem nagyon van minek elmosódni. Ha mégis, akkor meg úgy játszanak a záridővel és a mélységélességgel, hogy eleve elmosódott lesz az, ami gyorsan mozog. (Általában a háttér mozog, a fő téma a kép közepén marad.)

De ez én vagyok. Lehet, hogy neked teljesen más véleményed lesz ezekről. A mozgás megítélése meglehetősen szubjektív, van aki jobban, van aki kevésbé érzékeny ezekre a dolgokra.

[ Szerkesztve ]

(#631) NTX válasza nobeige (#630) üzenetére


NTX
tag

Köszönöm a részletes információkat, megpróbálom majd letesztelni egy olyan áruházban, ahol van megfelelő típus, egy általam ismert filmmel amit pendriveon elviszek.

(#632) Strezi válasza NTX (#631) üzenetére


Strezi
őstag

Mindent visz pendrive-ról, szóval ne spórolj a minőséggel ;) 4k 10bit HEVC-ig, a 4k modelleken.

Hmm, most jut eszembe hogy van 1080p 10b anyagom, amivel már nem birt a kis HTPCm. Kíváncsi vagyok most hogy a 910 lejátssza-e USB-ről??!!!

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#633) Madwe válasza Strezi (#632) üzenetére


Madwe
nagyúr

Bd Isokat is :F

(#634) Strezi válasza Madwe (#633) üzenetére


Strezi
őstag

Azt nem. Minőségre értettem a mindent, publikus legális konténerekben :DDD

De valaki majd csak kipróbálja azokat is, és megmondja a tutit!

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#635) Borisz76


Borisz76
veterán

Oled vs LED TV : Side by Side

Ha volt már , akkor bocs.

Mostanában kacérkodok a gondolattal, hogy lecserélem az 55"-s Samu LCD-m.

Ha váltok , akkor 65"-ra mindenképp....és 4k OLED-re...csak az árak még picit magasak...

Majd meglátom itt kint - Németország - , hogy karácsony körül, újévkor milyen akciók lesznek...

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#636) cszn válasza Borisz76 (#635) üzenetére


cszn
őstag

A 18. másodpercig néztem, mikor megjelent, hogy az LCD a plazma utáni fejlődési lépcső. :DDD :N

(#637) Borisz76 válasza cszn (#636) üzenetére


Borisz76
veterán

Az tényleg butaság...tekerj bele....van ott bizony "látványos" rész is....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#638) cszn válasza Borisz76 (#637) üzenetére


cszn
őstag

Ja, azért belenéztem, de ez elég nagy bullshit kezdésnek.

[ Szerkesztve ]

(#639) Chrys_ válasza cszn (#638) üzenetére


Chrys_
addikt

Nem vagy ezzel a véleménnyel egyedül :)
Az a felhősödés az LCD-n nagyon durva, a bal alsó sarokban főként.

(#640) qqzs


qqzs
őstag

lehet hulyeseg de szerintem az dinamikus hattervillágitas.
A felhosodes nem mozog

Eladó: GTS450

(#641) Chrys_ válasza qqzs (#640) üzenetére


Chrys_
addikt

Az lesz szerintem is, de akkor is borzasztó. A videóban is valami felhősödésnek nevezte.

(#642) Biga123 válasza Chrys_ (#641) üzenetére


Biga123
addikt

Azért erősen marketing videó. Sokat lehet javítani az lcd ha pl lejjebb veszed a háttérvilágítást és a helyi sötétítést kikapcsolod. Én spec elvagyok az 55" os direkledes TVm-el spóroltam 300-400 K t az oled hez képest . Bár szerettme volna OLEDet de győzött az ésszerűség.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#643) krx21 válasza Biga123 (#642) üzenetére


krx21
nagyúr

Az a baj, hogy amit írsz az pont semmit nem változtat a kontraszt nagyságán lcd esetén... :N

(#644) Biga123 válasza krx21 (#643) üzenetére


Biga123
addikt

Nem is mondtam hogy változtatna. Csupán a videóra reagáltam. És az abban eltúlzott anomáliákra.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#645) krx21 válasza Biga123 (#644) üzenetére


krx21
nagyúr

A helyzet az, hogy nincs eltúlozva... A kamera ugyan az a oled és a lcd esetében is... Az a sötétben nézett, való szomorúság lcd esetében sajnos... Enyhíteni ezen csak a környezet világosításával lehet... :DDD
A hiba attól még ott van, ha szándékosan, direkt nem akarjuk észrevenni... Ha valaki meg nem veszi észre, annak semmilyen szín alatt nem érdemes középkategória felett gondolkodni...

[ Szerkesztve ]

(#646) Biga123 válasza krx21 (#645) üzenetére


Biga123
addikt

Szeretem az ilyen marketinget banyaló elvakult fórumlakó embereket.
Amit látsz mikor sötét képnél mozog a fehér felirat az a Local dimming ami a képernyő felosztott részeinél kapcsolgatja a háttérvilágítást . Ha ezt kikapcsolod egyből eltűnik a jelenség.
Lehet csökkenteni a jelenséget de gyanítom ennek a videónak pont ez a lényege ( marketing ) h az oledet felmagasztalják, nincs ezzel se semmi gond mert igen tudjuk h jobb, de azért távolról se ennyire katasztrofális a helyzet LCD esetén.
Igen tudom h az olednek pont ez az előnye h pixeleket lehet direktbe kapcsolni.
csak kérdés h megére félmillát :(((

Nem akarom bántani a tvdet félre ne érts de azért kicsit lehetnénk objektívebbek.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#647) krx21 válasza Biga123 (#646) üzenetére


krx21
nagyúr

Pont ennyire katasztrofális a helyzet.. A local dimminget pedig köszönöm nem kell hogy bemutasd...
Szerencsés vagy! Nem kell neked középkategória fölé menni... :K
Pont ebben a videóban nincs semmilyen marketing, a kamera nem csal! Ha pedig azt mondod, hogy nappali fényviszonyoknál, hunyorítva nem látszik? Hát most erre mit mondjak? :N

(#648) Biga123 válasza krx21 (#647) üzenetére


Biga123
addikt

:C

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#649) Partz


Partz
senior tag

Ismét megrendezte New-Yorkban a Value Electronics, az idei legjobb tévé összevetést. Sajnos egyedül a Panasonic DX900 lcd tévéje nem volt jelen, mivel nem forgalmazzák az Egyesült Államokban. Kérdezték itt fórumon, milyen az oled mozgásmegjelenítése, illetve nappal mennyire hátrányos a top lcd tévékkel szemben. Érdemes rápillantani a pontozólapra ez ügyben.

(#650) allein


allein
addikt

Sziasztok. TV készülék frissítene szoftvert. Történt korábban kalibrálás, amennyiben frissítem, elvesznek a kalibrálás beállításai?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.