Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Strezi válasza qqzs (#200) üzenetére


Strezi
őstag

Bakker, hadd ne saccoljak már neked egy fotó alapján, aminél én nem voltam ott :W
Láttad, nem? Akkor én mit mondjak egy kép alapján??? Arról írok amiről személyes tapasztalatom van, ha ez segít jó ha nem: C'est la vie! Nem találgatok :N

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#202) Strezi válasza Strezi (#201) üzenetére


Strezi
őstag

Már a futárnál van az 55EG910V! Csak megjön holnapra :D

Addig is, hogy ne legyek fullHD feletti monitor nélkül, beruháztam erre a drágaságra (LG34UC97):

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#203) qqzs válasza Strezi (#202) üzenetére


qqzs
őstag

en is mindig elgondolkodom rajta fejlesztes elott de en valahogy 3 ban (desktop) vagy 2 (laptop) gondolkodom mindig, kicsit idegenkedem hogy sok ablak egy monitoron van es rendezgetni kel oket.

Dobozt tenyleg ideadnad ha nem sikerul hivatalosan intezni?

Eladó: GTS450

(#204) krx21 válasza Strezi (#202) üzenetére


krx21
nagyúr

Hogy hogy 55" lesz???

(#205) Strezi válasza krx21 (#204) üzenetére


Strezi
őstag

Kell valami karácsonyra :D Majd ha lesz polcon 77-es veszek azt ;]
Addig is jobb mint bármi más amit meg lehet venni jelenleg. 4K nem kell ekkora méretbe nekem. Szóval pont jó lesz ideiglenesen ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#206) Strezi válasza qqzs (#203) üzenetére


Strezi
őstag

Nem :N

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#207) krx21 válasza Strezi (#205) üzenetére


krx21
nagyúr

Az ok, de direkt megint ívelet veszel?

(#208) qqzs


qqzs
őstag

Szerintetek mi varhato tavaszig oled fronton? Nagyobb fenyerorol hallottam de az inkabb jovo karacsonyra fog a boltokban is realizalodni. Esetleg arcsokkenes, banding biztos panelek? Vagy ami van azt fogjak nyamnyogni egesz jovo karacsonyig? Gondolom a 920assal majd ugy folytatjak hogy januarban mar nem lesz hozza telefon ajandekba de marad az ara 999eft.

Egyebkent doboz ugyben LG ugyfsz se tudott semmit mondani csak ha majd visszajonnek a holidayrol az illetekesek. Mar karacsonyra jo lett volna, ha ott lesz a fa alatt az uj tv es ezen agonizalok, holnap meg van egy fel napom hogy hazahozzam :)

Eladó: GTS450

(#209) Strezi válasza krx21 (#207) üzenetére


Strezi
őstag

Nincs flat 1080p-s. Az ivvel még mindig semmi gond :))

Na, meg is jött az 55EG910! Feldobtam gyorsan a falra (tápkábelt majd akkor forrasztom át a sajátra ha lejárt a pénzvissza gari ideje):

Összevetve az előző 4K 65" modellel:
- :D Ugyanúgy WebOS 2.0, kezelés remek
- :D Szinek, kontraszt ugyanúgy hibátlan
- :D Nincs vinyettálás hibája. A sötét árnyalatok a képernyő szélén sem sötétednek tovább
- :D hang eléggé rendben van ezen is. Talán a méret miatt valamivel gyengébb.
- :N 4K nem hiányzik, Kivéve YT 4K anyagoknál, ahol azért látszott a részletesség közelebbről.
- ;] Van doboza

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#210) qqzs válasza Strezi (#209) üzenetére


qqzs
őstag

gratulalok.
edigital csodat tett :)
a dobozodtol kifejezetten jobban alszok :(((
mi ez a tapkabel dolog?

egyebkent elveszettem a fonalat hogy miert nem 65ost vettel? az euronicsnal van....azaz csak volt viszont van 970es meg 930as

Eladó: GTS450

(#211) Partz válasza qqzs (#208) üzenetére


Partz
senior tag

Itt egész jól összefoglalták mi várható az Lg-től jövőre.

Lg-n kívül a Panasonicnak is bővülni fog az oled palettája. A Sony is beszállhat a játékba, tévé fronton állítólag nagy bejelentésre készülnek. Igazából még 2 hét és kiderül, gondoljátok írok majd ide valami összefoglalót amik oled témával kapcsolatban elhangzanak. Így neten keresztül általában követem ezeket az eseményeket.

(#212) qqzs válasza Partz (#211) üzenetére


qqzs
őstag

Na jo de jol gondolom ,hogy amit most bejelentenek az majd csak jovo karacsonykor lesz a boltba? meg a mostaniak ara addig kitart

Eladó: GTS450

(#213) Partz válasza qqzs (#212) üzenetére


Partz
senior tag

Amit itt bejelentenek az általában késő tavasz, nyár elején szokott boltba kerülni. Hallottam most olyan pletykát, hogy a jövő évi oled paneles tévék, csak az év második felében kerülnek boltba, de ez nem 100. Mindenesetre jövő nyáron foci EB, olimpia, a gyártók igyekeznek az ilyen nagy sportesemények előtt piacra dobni az új modelleket.

[ Szerkesztve ]

(#214) Strezi válasza qqzs (#210) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem már a falban van a 220voltos kábel, nem konnektor van a falon. Annak a vége szokásos PC csati. Előző tévémen az volt. Ebbe viszont egy szerelhető panel mögött más kiosztásű a hálózati csati belső csatlakozása.

Ha eljössz érte odaadom a dobozt szállításra! Merry Xmas :DD

Cím a szerkesztőségben (privát)!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#215) qqzs válasza Strezi (#214) üzenetére


qqzs
őstag

koszi, de mi ha megyunk akkor mas varosba vagy orszagba.

Adtam azert nekik meg egy eselyt de kotik az ebet a 900ezerhez. en meg nem adok doboz nelkul annyit erte.
szinte biztos hogy vagy marad az ara nyarig vagy felmegy meg millio fole is hogy majd jo learazhassak nyar elott :)

Ugyhogy vagy varok tavaszig valami ujdonsagra vagy nyarig. csak pont ezt nem akartam ha mar eldontottem legyen meg. Gondoltam eladom ha megis kijon valami hamar, de neztem vaterat jofogast nem nagyon dobaloznak ilyen kategoriaval.

A jofogason egy 55 ost arul valaki par napos es allitolag elmerte a helyet ahova kell :)

Boldog Unnepeket.

Eladó: GTS450

(#216) hunspikey válasza AVhelper (#196) üzenetére


hunspikey
őstag

Hidd el nem veled vitatkozom ezért arra a személyeskedésre az elején nem is kívánnék reagálni.

Ez egy szakmai fórum :)

Szóval pontokba:

1. HDR megjelenítésre alkalmas megjelenítők nélkül nincs HDR megjelenítés, úgyhogy az nem "egy marketing baromság"

Már hogy ne lenne amikor a HDR nincs kimondva, hogy mennyi fényt is jelent - mint írtad most vitatkoznak, hogy hány blende meg honnan hova. Ezért mondtam én azt neked, hogy amit a szemed egy pillanatban tud az már szerintem HDR. Egy tipik LCD TV nem tud csak fele annyit az nem HDR de egy modern plazma pl VT60 tudja a 16 blendét - nincs miről beszélni - ez HDR megjelenítésre alkalmas lehetne!

A lehetne szó hangsúlyos - igen - ha nincs megfelelő moduláció- te ugye említetted a Dolby PQ-ját - de teljesen mindegy minek hívod igazából nem számít amíg a forrás kódolása illetve a megjelenítő kikódolása passzol. Egyébként old school gammával is meg lehetne kvázi oldani...

2. Egy plazma TV (ami már nem is kapható) képernyője hiába tudna 12-13 blendét, ha nem tud HDR tartalmat fogadni, mert nincs hozzá azt értelmező bemenete és nincs benne implementálva az a PQ EOTF, ami a HDR jelből HDR képet csinálna.

Amennyiben a felvételkor le lett rögzítve a teljes dinamika tartomány, úgy a plazma is meg tudja jeleníteni egyszerű nyolc bites gammával is - ez nem kérdés. Sávos lenne -enyhén igen - és akkor mi van?

3. A HDR előttig a mastering oldalon sajnos pont azért voltak kénytelenek lebutítani a dinamikát 10 körüli blendéig, mert a szabványokat (a gamma 2.2-öt, a 8 bites színfelbontást és egyebeket) még képcsöves TV-k szerény képességeihez alakították.

Ez sajnos a legnagyobb tévedésed. Ugyanis a dinamika sajnos attól függ, hogy min nézed. Ha neked otthon van a nem HDR OLED-ed, akkor is te per pillanat végtelen dinamikát nézel mert valós 0-tól megy a megjelenítő akár 500 nit-ig is - ez végtelen kontraszt. Az egy dolog, hogy pl nehéz hagyományos REC709-el meg gammával IRE 0-5 ig szépen ábrázolni - nincs felbontás. Ugyan ez az anyag egy fos LCD képernyős laptopon nem lesz csak 8 blende dinamika, mert nincs fekete.

Úgy általánosságban a mestering sosem függött attól, hogy min nézed. Példa: A marsi című film: iszonyú kontrasztos nyitó képek annyira nem HDR hogy na - hiszen szándékosan erőszakkal feketére bedöntött árnyékok és ehhez képest kiverem a szemed vörös dombok. Ez nem HDR - ez szándékosan pont az ellenkezője - egy ilyen képben nincs 5 blende dinamika sem bemeneti oldalon. Az más kérdés, hogy picsa jól néz ki a kimeneti oldalon, mert a plazmád / OLED-ed majd 0.0-ás feketére mutatja az árnyékos részeket és ehhez képest iszonyú fényes a vörös domb.

Ha egy ilyen kép HDR lenne - akkor a következőt látnád: minden részlet meg lenne az árnyékokban - ehhez képest még fényesebb világos részek - de úgy globálisan egy sokkal laposabb képet látsz - mert felvették HDR kamerával - te lejátszod HDR TV-n - ugye a valóságban látod mi van az árnyékos oldalán egy dombnak... Nézd meg a NASA marsi felvételeit - olyan lenne nagyjából.. Nem olyan mint a filmen.

És egyébként szerintem pont ezért vitázol velem mert teljesen másról beszélünk.

Te arról beszélsz, hogy mi lesz egy majdani HDR szabvány

Én arról beszélek, hogy a HDR most is velünk van ha akarják ott hollivúdban - illetve arról hogy teljesen felesleges mert az operatőri - fényelői munka pont ellene megy jelen pillanatban is. Nem akarnak HDR képet mutatni. Ha akarnának akkor nem lenne kiütve a háttér fehérrel, és nem lenne bedöntve minden árnyék mint az állat a mostani anyagokban.

Amúgy a HDR-nek több esete is van / elképzelhető - és sajnos itt jön az igazi gyökér galiba :) ezzel az egésszel:

Eset 1: HDR kamera rögzít 20 blendét - azt 20 blendés megjelenítő lineárisan megjeleníti, mert van hozzá transzfer görbéje pl Dolby PQ - na EZ a tutti HDR- viszont van egy baj - kurvára sosem kéne nekem ilyen otthonra - mert nem jó - nem kellemes - nem kell ilyen brutális dinamika. Audió példával a legszemléletesebb hogy miért nem: neked kellene egy olyan hangrendszer ahol Top Gun című filmben a felszálló F-14-es valós 140 decibel hangerővel kristály tisztán szólva száll fel - és snitt, következő jelenetben rendesen 50 decibellel beszélgetnek? Gondolom érzed mennyire abszurd. Már most is úgy masterelnek a parasztok, hogy állandóan tekergetni akarom a hangerőt, mert ha a párbeszéd elég hangos akkor egy robbanás leviszi a fejem. Minek ilyen dinamika?

Eset 2: HDR kamera felvételkor - majd lemasterelve 8 bit / csatornára gammával régi vágásúan. Na ez szép lenne minden mai megjelenítőn. Én ennek vagyok a híve - hála istenek egyre több ilyen minőségi anyag van!

Eset 3: Nem HDR kamera - utólag HDR megjelenítőre felkonvertálva - na ettől mentsen meg az isten....

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#217) qqzs válasza hunspikey (#216) üzenetére


qqzs
őstag

Lehetne egy kérdés amatorkent meg oled téve vásárlás előtt. Kicsit az eset 1 analogiajara.

Néha eszembe jut amikor a szepen kalibralt monitoromon amin a tesztabran szépen elkolonulnek a fekete/sötétszürke és fehér/vszurke arnyalatok és fotós munkára tok jól be van állítva akkor mikor filmet néztem rajta mégis mindig tekertem fel a fenyerot mert a film sötétben játszódó jeleneteinel a részleteket nem lattam rendesen és kellemesebb volt szurkeben látni a részleteket mintvfeketebe. Oleden ezt hiába fogom tenni mert a fekete fekete marad.

A másik meg amikor a képen van egy világos ablak pl hiába jeleníti meg az oled az árnyékos rész részleteit ha úgyse látom mert szemembe világít az ablak.
Lehet csak a szemem rossz de ezek nem valós aggodalmak? És lehet nekem lcdnel kéne maradnom?

Eladó: GTS450

(#218) AVhelper válasza hunspikey (#216) üzenetére


AVhelper
senior tag

Te tényleg nem velem vitatkozol. Te valami teljesen értelmetlen szélmalomharcot vívsz a megvalósuló HDR minőségű képmegjelenítés ellen. Talán abból fakad mindez, mert úgy gondolod, Te megvetted életed Panasonic plazma TV-jét, aminél szerinted nincs tökéletesebb, és most itt álljon meg a világ, illetve csináljon olyan HDR-t, ami azon is működne (ez lenne ugye az általad üdvösnek vélt "Eset 2."), de ez lehetetlen.

Nos rossz hírem van, nem az "Eset 2." fog megvalósulni, és Te magad is tudod, hogy miért. Le is írod: mert a majdani kb. 15 blendényi dinamikatartományt EOTF-ként a hagyományos gamma görbét és színcsatornánként 8 bitet alkalmazva a kép finom árnyalati átmenetei kontúrosan szétváló lépcsőkre bomlanának (sávosodás), ami még az egyszerű nézők számára is ocsmány képhibának látszik. Na ez vitathatatlan! Amúgy tényleg lehetne az említett nagy dinamikatartományt az eddigi gammára alapulva akár sávosodás nélkül is reprodukálni, csak akkor 16 bites felbontásra lenne szükség, amit a fényesebb képtartományban nem lehetne kihasználni, és a műsorterjesztési csatornák sávszélességének pocsékolása lenne.

Amúgy a bejegyzésed hemzseg az önellentmondásoktól és annyira zavaros, logikátlan, hogy képtelenség érdemben reagálni rá.

A 3. pontomra, hogy a képcsöves TV-k szerény képességeihez alakították eddig a TV szabványt, kijelented, hogy az tévedés.Mármint miben tévedek? Érvelés helyett elkezdesz oktalanságokat fejtegetni, arról, hogy az OLED TV-nek végtelen a dinamikája (nem az), mert az IRE 0-ra 0 a fénykibocsátása. (Emlékeztetőül: a matematikában nem értelmezett a 0-val való osztás.) Aztán persze rájössz, hogy IRE 0 közelében nincs mit megjeleníteni.

Aztán általánosságban megállapítod, hogy "a mestering sosem függött attól, hogy min nézed". Nem is értem, hogy akkor miért szigorú szabványok szerint kalibrált monitorok előtt ülve végzik ezt a tevékenységet?

Aztán kijelented, hogy egy filmalkotói szándék szerint keményre kontrasztosított képen, ha az HDR lenne, láthatóak lennének olyan árnyalati részletek, amik most nem, ezért a HDR kép lapos (már ha jól értem zavaros fejtegetésedet). Nos, az alkotó az utómunka során a HDR képen is olyan részleteket tesz láthatóvá, illetve tüntet el, amiket csak akar (a lehetőségei korlátain belül). Vagyis pusztán az, hogy nagyobb dinamikát, és több részletet jeleníthet meg a nézők számára csak növeli az alkotói szabadságot és nem szűkíti.

A hozzászólásod zenitjén pedig megállapítod, "hogy a HDR most is velünk van ha akarják ott hollivúdban - illetve arról hogy teljesen felesleges mert az operatőri - fényelői munka pont ellene megy jelen pillanatban is. Nem akarnak HDR képet mutatni. Ha akarnának akkor nem lenne kiütve a háttér fehérrel, és nem lenne bedöntve minden árnyék mint az állat a mostani anyagokban." Hogy mi van? Ez valami konteó? Hollywood nem akar HDR-t, mert ... miért is? Azért mert még nem láthattál HDR mozit - hacsak nem jártál Hollandiában a JT Eindhoven vagy a JT Hilversum valamelyik Dolby Cinema mozijában, ahol egy sor ilyen filmet vetítenek már (Sony PIXELS, Paramount Mission: Impossible Titkos nemzet, Universal Everest, Lionsgate Az éhezők viadala: A kiválasztott (II. rész), Disney Tomorrowland, Pixar Agymanók) - attól azok még léteznek. Szóval, honnan veszed ezt a sületlenséget?

Szóval el kell, hogy keserítselek, de az "Eset 1." fog bekövetkezni. Abból a 20 blendényi kameraképből, ha nem is mind, de pletykák szerint 15 blendényi (majd január 6-án kiderül, milyen képernyőfényesség-tartománnyal) megjelenik majd az arra alkalmas TV-k képernyőjén illetve projektorokkal vetített vásznakon, finom árnyalati részletezettséggel, várhatóan a Rec.709-nél már nagyobb színtartománnyal (kezdetben talán csak DCI-P3 aztán majd valamikor Re.2020). És mindezt azért, mert a valóság tökéletesebb képi megjelenítéséhez (és egyénként a való világ hangjainak leképzéséhez is) KELL AZ ÉRZÉKSZERVEINK ÁLTAL FELDOLGOZHATÓ DINAMIKATARTOMÁNY!

[ Szerkesztve ]

(#219) qqzs válasza AVhelper (#218) üzenetére


qqzs
őstag

Leereszkednetek a szintemre es elmondanatok a velemenyetek hogy a szemem rossz e vagy tenyleg valosak az aggodalmak? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#220) AVhelper válasza qqzs (#219) üzenetére


AVhelper
senior tag

Először is, ne aggódj! De nem értem, hogy miért is aggódsz?

Az emberi látórendszer - ami nagyon jól adaptálódva a fényviszonyokhoz alapvetően kontrasztot érzékel és nem fényerőt, mint a kamerák szenzorai, vagy korábban a film - az írisz szűkülésével/tágulásával, kémiai és egyéb trükkökkel jóval 1.000.000:1 feletti kontrasztarányt, azaz 20 blendényi dinamikatartomány átfogására bizonyosan képes. Vannak vélemények, melyek szerint még ennél is, akár 24 blendénél is nagyobb lehet ez az átfogás, mert tök sötétben simán észleljük, ha valaminek akárcsak 0,001 cd/m² a fénysűrűsége, és a tűző napfénnyel megvilágította felület 20.000 cd/m²-jébe is bele tudunk nézni.

A mostani LG OLED TV-k maximális felületi fényessége kb. 400 cd/m² ,vagyis az emberi szemmel érzékelhető elméleti kontrasztarányuk maximum 400/0,001, azaz 400.000:1 lehet. Vagyis gond nélkül átfogja a szemed az OLED TV képernyőjének dinamikatartományát. De a rajta megjelenő műsortartalom, még HDR-ben sem lenne ennyire dinamikus, mert az - ha minden igaz - csak 15 blendényi (kb. 33.000:1 kontrasztarányú) lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#221) qqzs válasza AVhelper (#220) üzenetére


qqzs
őstag

Ok ezt ertem, de en nem ezen agyalok.
Hanem amikor ez a dinamika tartomany egyszerre van a kepen. Pl kihuzzak a sotetito fuggonyt egy szobaban vagy felkapcsolnak egy ejjeli lampat egy sotet szobaban akkor a szem szamara elvesznek a reszletek azon a teruleten ahova nem fokuszal. H aegy leden tekerem fel a fenyerot akkor a sutet resz szurke lesz emiatt lathato a szemnek az ottani reszletek. Olednel nem mert a fekete fekete marad. Van e ertelme valoban annak a sok blendenek egyszerre egy kepernyon? Es mint mondtam nem foto nezesre gondolok ahol van ideje a szemnek elidozni minden teruleten ezert kellemesebb erzes nezni
Lehet hogy hujeseg az egesz es csak azert agyalok rajta mert tobb idom maradt mert nem vettem meg meg az oled tevet :)
Vagy mert nem birok elszakadni a konvencionalis tevenezestol :)

Eladó: GTS450

(#222) Strezi válasza qqzs (#221) üzenetére


Strezi
őstag

Van és kurvajó :K Mostanában újranézem a filmgyújteményem OLED-en és nagyokat élvezek!

Erm, ez rosszul jött ki :U

Persze vizuálisan értettem! :P

Pl. pont ilyen full feketéből fehér volt ma, és kb. lefostam a bokám tőle a sötét szobában :Y Paddington, macik elbújnak a film elején a földalatti menedékben egy földrengés elől... Azán reggel lesz, kinyitják az ajtót :DDD Egy ilyen egyszerű jelenetnél "hűbazdmegelsz" és nem győzi a szemed a részleteket keresni a viágos nappali képben a sötétség után! Semmi gond vele, csak az élvezet!

Vagy a Hős hatos végén a szinek...

OLED-et mindenkinek :))

Ma kihozták másodszor is a TV-t (hosszú történet), de sikerült ellenálnom a kísértésnek és visszaküldtem a második példányt :D

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#223) qqzs válasza Strezi (#222) üzenetére


qqzs
őstag

Hát legalább letesztelted volna.
Egyébként az elsőnél nem volt ujracsomagolas gyanús?
Én a Sony centertol először ujracsomagolt pixelhibas sonyt kaptam. Fordítva volt a dobozba és labrogzito csavar zacskó kinyitva. Én már csak videóval csomagolok ki bármit 10ezer Ft fölött. Szinte minden harmadik negyedik vásárlás ujracsomagolt
Edigitalnal van három helyen 920as. Gondolom mindhárom helyen kiallitva mivel dragabol nem tartanak raktarkeszletet és lehet fenyezni vele a boltot. Valószínű ezekből kapnék ha náluk vennem. Mondjuk ukban is elofordult csak ott nem kellett bizonyítani videóval :)
Szóval olyan érzésem van mintha az edigitalos 3db meg a mediamarktos 2db lenne az orszagban :(
Ukbol tudnék még venni csak a visszakuldes lenne macerasabb ha mégis visszakell mert ott is van banding meg mindenfele horror :(

Eladó: GTS450

(#224) AVhelper válasza qqzs (#221) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ha a szemed a látott dolgok közül a fényes részekre irányul (arra fókuszálod), akár kényszerűen (mint például a vallatólámpa) és az elég nagy felületet tölt ki a látótérből, akkor a többi dolog a periférikus látásodba kerül, és az utóbbiak részleteit valóban kevésbé pontosan látod, illetve dolgozza fel agyad. Ha viszont a sötétben vagy árnyékban lévő dolgokra tudod vagy akarod irányítani a szemed, akkor hiába van egy nagy fényességű valami a látótered szélén, attól vidáman fogod látni a sötétebb árnyalati részleteket. Mivel képernyőn egyelőre még lehetetlen reprodukálni a látott világ képdinamikáját (a HDR is csak igyekszik majd megközelíteni azt)

Gondolj bele. Kimész egy focimeccsre ahol a pálya egyik felére teljes árnyékot vet a lelátó, a másik fele napfényben fürdik. A szemeddel gond nélkül látsz mindent a pályán zajló dolgokból, akár annak árnyékos, akár fényben fürdő oldalán zajlik. Na ugyanerre a mai (még nem HDR) TV közvetítések képtelenek. Ott szerencsétlen operatőrnek állandóan játszania kell a blendével, attól függően, hogy éppen a pálya fényes vagy árnyékos felén zajlik a játék. Ha az árnyékban van valami játékesemény, akkor nyitja a blendét, hogy az ottani dolgok legyenek láthatóak, de akkor a túlvilágított fényes játéktéren zajló dolgok alig láthatóak, ha viszont a fényes részen zajlik meccs, akkor szűkítheti a rekesznyílást, hogy az ottani dolgok legyenek láthatóak, ekkor meg az árnyékos pályarész sötétül el annyira, hogy semmi nem látszik rajta. Ja és tök mindegy, hogy ezt most egy OLED vagy egy LCD TV-n nézed.

Adott dinamikatartományú képtartalomnál, ha az OLED TV fényerejét elkezded növelni, akkor ugyanúgy egyre nő az abszolút fekete jelszinthez (IRE 0) tartozó fekete szint fényessége, vagyis az ugyanúgy egyre világosabb szürke lesz és nem marad teljesen fekete.

(#225) Strezi válasza qqzs (#223) üzenetére


Strezi
őstag

Na, akkor mostantól nem próbálok meg neked segíteni, mész az ignorált suttyók kategóriába ;) Folyton csak nyomod a negatív szöveget, meg várod hogy fogják a kezed és döntsenek helyetted. Tiszta ovoda :W

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#226) qqzs válasza AVhelper (#224) üzenetére


qqzs
őstag

AVhelper: koszi a kimerito valaszt mostmar ertem
Strezi: most meg miert hisztizel, te is sokat segitettel, (nyugodtan ignoraljal, de suttyo az aki mondja bíí bíí, ha mar ovoda... :) )

Mar majdnem megint eldontottem hogy megrendelem az edigitaltol, csak vacakolok meg Strezi miatt :) meg varok valaszt hogy tudjak e garantalni a bontatlan csomagolast meg hogy a telefon nelkul mennyi

Eladó: GTS450

(#227) allein


allein
addikt

Üdvözletem mindenkinek. OLED 55 colos méretben, nincs is FLAT típus, csakis ÍVELT készülék létezik forgalomban? Mostani FULL HD 7... széríájú Samut akarom lecserélni. Nagyon tetszett az OLED :Y Érdeklődni szeretnék, hogy kinek mi a tapasztalata ami az OLED típust illeti, FULL HD vs. UHD. Általában BD filmeket szoktam nézni, mostani médialejátszóm nem tudja az UHD-t. Ígyis borsos ára van az OLED FULL HD-nak is :DDD Ebből kiindulva elég lenne szerintem a FULL HD is :D Tehát, sport közvetítések (BL) és BD filmek és egyelőre csak médialejátszóról, de tervezem egy komolyabb BD asztali lejátszó vásárlását is. Ebben a méretben az UHD típus 1 milla körül van :F ami kicsit sok. Olyan 500.000 HUF melyik típust ajánljátok :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#228) Partz válasza allein (#227) üzenetére


Partz
senior tag

Szia! Létezik flat típus 55"-ban az EF950V, de ez uhd-s, 1 millió körüli áron. Fhd-ban jelenleg sajnos nincs sík paneles oled tévé.

500 ezer környékén a 2014-es EC930V típust tudod kifogni, ha kapni még. Vagy valamivel drágábban a 2015-ös EG910V-t, amiről olvashatsz feljebb Strezitől.

Ha most nézegeted a tévéket érdemes megvárni jövőhetet, akkor jelentik be az idei tévéket, és lehet több gyártó közül válogathatsz. Valamint idén valószínű több síkpaneles készülék lesz, bár ebben az árkategóriában valószínű marad az Lg mint gyártó.

(#229) allein válasza Partz (#228) üzenetére


allein
addikt

Köszönnöm szépen az infókat, fogok várni még egy picit :K Ahogy fogalmazni szoktam, jó lenne de nem életfontosságú :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#230) Partz


Partz
senior tag

Fejlemények hdr ügyben. Tévék amik megkapják az "uhd premium plecsnit".

(#231) Strezi válasza Partz (#230) üzenetére


Strezi
őstag

Hehe, csak megszülték végre ;)

"A combination of peak brightness and black level either:
More than 1000 nits peak brightness and less than 0.05 nits black level
OR
More than 540 nits peak brightness and less than 0.0005 nits black level"

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#232) allein válasza Partz (#228) üzenetére


allein
addikt

Szia. A két típus között: 930V vs. 910V, mi a különbség? Azonkívül, hogy az egyik 2014-es modell másik meg 2015?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#233) qqzs válasza allein (#232) üzenetére


qqzs
őstag

itt van osszahasonlitasi lehetoseg bar kicsit lazara vettek a lg-nel a reszletes specifikaciot nehany helyen http://www.lg.com/hu/oled-tv

Eladó: GTS450

(#234) Partz válasza Strezi (#231) üzenetére


Partz
senior tag

Igen, mint várható volt külön specifikációt kapott az lcd, és az oled, fényerő tekintetében.

allein

Nem sok, specifikációkban kb ugyanaz a kettő. Amiben jobb az újabb az inkább a softwar rész, web-os 2.0, jobb cms menü, könnyebb kalibrálhatóság.

(#235) AVhelper válasza Partz (#234) üzenetére


AVhelper
senior tag

Kíváncsi vagyok az értékek mérésére vonatkozó előírásra is. Nagyon nem mindegy, hogy ez a csúcsfényesség és fekete szint full on illetve full off, vagy valami egy képkockán belüli feket-fehér sakktáblán (mint az ANSI kontrasztarány mérésére szolgáló) mért fénysűrűség. Ez utóbbinak lenne értelme csak, ha ugyanis nincs meg az egy képen belüli 14-15 blendének megfelelő ANSI kontrasztarány, akkor az nem HDR. Ezzel egyébként korrelál is az 1.000 nit/0.05 nit, ami 20.000:1 ( ez picit több, mint a 14 blende) illetve az 1.000 nit/0,03 nit, ami 33.333:1 (picit több, mint a 15 blende).

(#236) Partz válasza AVhelper (#235) üzenetére


Partz
senior tag

Lcd-k tekintetében engem is most ez érdekel a legjobban. Amit még hiányolok, hogy semmi előírás a local dimming zónákat illetően, pedig marhára nem mindegy, hány van ezekből és milyen háttérvilágítással.

Ami tisztán látszik, hogy hdr vonatkozásban az oled a befutó. Azt meg kicsit viccesnek találom, hogy a tavalyi oled tévék ezeket az értékeket pont nem elégítik ki. (85-90% dci-p3 színlefedettség, és a 400-450 nit körüli csúcs fény mellett). Gondolom az idei tévék pont eleget fognak tenni az új szabványnak. :D

(#237) hunspikey


hunspikey
őstag

János, egyéb kalibrátorok figyelmébe:

Hibás az LG OLED TV-k szoftvere - kalibráláskor ne kergessétek önmagatokat:

LINK

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#238) hunspikey válasza AVhelper (#235) üzenetére


hunspikey
őstag

A második adatpárost honnan vetted? A cikk 540 / 0.0005-öt említ, ami döbbenetes 1.080.000:1 kontraszt arány ami 20 blende átfogás - na ez már valami.

Egyébként engem az egész akkor és csak akkor izgat, ha megoldják, hogy egy HDR műsor olyan gradációs görbét kapjon (vagy modulációsat ki hogy hívja) , hogy egy normál módon megvilágított tárgy / arc, általános normál szürke fénysűrűsége ne legyen nagyobb 150 nitnél, azonban ehhez képest jelenjen meg a csúcsfény illetve a kicsapott ábrázolhatatlan részlet. Mint ahogy most sajnos egy gamma görbe leszarja milyen készüléked van - minél jobb annál nagyobb kontrasztot ad - úgy szerintem valahogy megoldást kell találni arra, hogy a normál tartalmak fényereje kordában tartható legyen.

Egyébként AV helperrel most kivételesen egyet értek - ANSI kontraszt vagy mi az amiről szól a fáma. Illetve mit csinál majd egy ilyen készülék ha pl 10%-os mérő négyzet van rajta - és ha inverz 10%-os?? Szóval én nagyon kíváncsi vagyok.

off topik - full zárójeles megjegyjés, hogy az HDR LCD-re adott kontrasztot tudta már egy első generációs Pio Kuro is...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#239) Strezi válasza hunspikey (#237) üzenetére


Strezi
őstag

Rég megoldották szoftverfissítésekkel :)) Majd két éves a bejegyzés amit linkeltél :F

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#240) AVhelper válasza hunspikey (#238) üzenetére


AVhelper
senior tag

Lásd "mastering display specifications"

(#241) qqzs


qqzs
őstag

na megjott az edigital ajanlat a 920-ra. 870 (dobozzal :) ) hatha mast is erdekel

Eladó: GTS450

(#242) Partz


Partz
senior tag

2016 Lg Signiture OLED Tv-k, ami elhangzott a sajtótájékoztatón.

-Idei modellnevek: E6 / G6 (sík/hajlított)
-Méretek: 55" / 65" / 77"
-Vastagság: 2,57 mm ! (ahogy néztem az elektronika is sokkal vékonyabb lett, kisebb helyen)
-Hang: Integrált soundbar, ami tartalmaz mélynyomót is (a falra szerelhetőség adott)
-Panel bit mélysége: 10 bit
-Színtartomány: DCI 99%
-HDR: 0,0005 - 512 nit <= OLED (20 stop)
*LCD-nél ez az érték: 0,05 - 1024 nit <= (14 stop)
-Uhd Premium Plecsni
-Dolby Vision tanusítvány
-Web-OS 3.0 okosrendszer

[ Szerkesztve ]

(#243) Strezi válasza qqzs (#241) üzenetére


Strezi
őstag

Akkor nincs több kifogás, meg kell venned ;]

Más, este csinálok sötétben pár képet filmekből, csak hogy látsszódjon a tökéletes fekete! Valakinek van valami kedvence? Ha megvan, akkor az is rajta lesz!

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#244) qqzs válasza Partz (#242) üzenetére


qqzs
őstag

2.57mm rol nekem az jut eszembe hogy amiota az lcd-ek vekonyodnak mar szinte feature a lightbleed. itt is mi a fenenek vekonyodnak semmi haszna nincs kiveve hog yboltban jol nez ki mikor setalgatsz kozottuk, majd csak jonnek a problemak. Mivel nincs lightbleed majd lesz mas. (tudom negativ :) )

Eladó: GTS450

(#245) Partz válasza qqzs (#244) üzenetére


Partz
senior tag

Lightbleed itt nincs, viszont akinek fontos a design az rajongani fog érte, szerintem rohadt jól néz ki.
A bemutatón ha jól láttam egyébként egy sík paneles 77"-os modellt mutogattak.

(#246) qqzs válasza Strezi (#243) üzenetére


qqzs
őstag

mostmar varok meg picit hatha "lezuhannak" az arak :) bar gondolom nem egyik naprol a masikra fog, el kell adni a elozo keszleteket is. ebben az ajanlatban is erzodott kicsit hogy jonnek a friss szelek mert a telefonnal kombinalt arbol is engedtek.
nightcrawlerben van sok ejszakai felvetel mikor repul a bagoly akkor latszik jol a banding mikor svenkel a kamera ;]

Partz: az 5mm-es sonyhoz se mertem hozzaerni felul , kepzeld ha szorul kicsit a faliarto es az aszzony felso sarkon probalja kihuzni a 2mmes tevet :)

Jut eszembe a 920 as vajon kap web os 3-at?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#247) adamssss


adamssss
veterán

[7 millióért tv] :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#248) Partz


Partz
senior tag

Panasonic, semmi extra.

Gyakorlatilag annyit mondtak, hogy a 2015-ös IFA-n bemutatott CZ950 oled tv, idén megjelenik az amerikai piacon is, a 4K UHD Blu-ray lejátszó mellett. Illetve lesz Uhd Premium Plecsnis lcd tv-jük DX9000 széria néven.

(#249) Partz válasza adamssss (#247) üzenetére


Partz
senior tag

Ez egy 2014-es modell, és nem lehet kapni. (még a kép se stimmel, amit odakamuztak)
Minden évben vannak 10 milliós tévék, ez most meglepő?

(#250) Partz válasza Strezi (#243) üzenetére


Partz
senior tag

Harry Potter és a Halál Ereklyéi 2. rész. Voldemort serege tüzeli Roxfortot, a domboldalról. Klasszikus fekete tesztanyag.
Illetve mint nagy Star Wars fan, bármelyik űrcsatát szívesen látom! :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.