Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Partizan182 válasza hello28 (#550) üzenetére


Partizan182
senior tag

Asszem 50-100 óra míg beáll véglegesre.

Én ezt használtam a kalibrációhoz: [link]
Meg ezt: [link]

White balance-et ne nagyon piszkáld műszer nélkül azt ott is írják. Profi kalibrációt lehet rendelni több cégtől is, de az tényleg csak akkor ha már fuldokolsz a pénzben és nincs mire költeni.

Oled fény a fényerőt szabályozza, nappal magasabb a jó, este le lehet venni mert kiverik az ember szemét a fehérek töksötétben. Nekem 60 a szvít szpot. Sokan egyébként az csinálják hogy a Haladó1-et beállítják nappali viszonyokra, a Haladó2-t estére.

De használd, élvezd, ne gyökölj az apróságokon és for the love of god ne keress rá az "oled vignetting"-re mert onnantól csak azt figyeled (true story) és megőrülsz.

(#552) hello28 válasza Partizan182 (#551) üzenetére


hello28
aktív tag

Szia
Szóval akkor kalibraciot kiszállással 17ert csinálnak nem éri meg?
Amugy amit küldtel beállítások azok jok sima tv adás es film Bd re is?

Oled vignette akkor ez Milyen hiba szurkenel jon elő????azert mondod ne keressek rá nert akkor ezt nézem es ez akkora hiba?
Pedig szépek a színek a tobbi ledhez képest akkor nen éri meg az árat ?
Vagy a beéges a gáz?

YT klien???mit takar?:))

[ Szerkesztve ]

(#553) Strezi


Strezi
őstag

YT (YouTube kliens) az appok kozott.. Nemond hogy még nincs meg ;)

Egyébként meg most, hogy már megvetted kezdünk majd beparáztatni, eddig csak a beetetés volt (jutalékunk van LG-re) ;]

.

.

.

Viccelek ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#554) hello28 válasza Strezi (#553) üzenetére


hello28
aktív tag

De meg van nem esett le:))
Na igen tudom vannak ilyenek hogy rábeszélik az embert amigy en is látom jo a minőség de azert vannak itt is pár dolog ahogy látom de a többihez képest jo a minőség
Vagy szerinted nem éri meg ez a tv?
Vagy sok a negatívum ami esetleg meg nincs kiforrva ??

Szóval kalibralas 17ft megéri járatás utan ?

(#555) Partizan182 válasza hello28 (#554) üzenetére


Partizan182
senior tag

Tökéletes? Nem.
Képes vagyok LCD-re nézni hányás nélkül mióta megvan? Nem.

Vignettingen obsesseltem egy jó hetet (nagyon sötét egyenszürke - 5% near black - képernyőn a szélek sötétednek) meg vacillálgattam hogy full range vagy limited RGB-ben hajtsam (full nyert).

Gépi kalibrálás akkor fontos ha munkádhoz/hobbidhoz kell (pl fotószerkesztés, filmes utómunka stb.), gyárilag nagyon szép természetes az én panelem.

Mikori gyártás egyébként? (Hátlapjára van írva) Enyém 2015 dec, utólag olvasom AVforumon hogy állítólag az a golden ticket, előtte/utána nem jöttek olyan fasza panelok (0 referenciám van rá szal passz hogy tényleg így van-e).

(#556) hello28 válasza Partizan182 (#555) üzenetére


hello28
aktív tag

Ezt írtad :))

Vignettingen obsesseltem egy jó hetet (nagyon sötét egyenszürke - 5% near black - képernyőn a szélek sötétednek) meg vacillálgattam hogy full range vagy limited RGB-ben hajtsam (full nyert).

Ezt lefordítod nekem hogy megértsem??
Ha nem gond köszi:))

(#557) hello28 válasza Partizan182 (#551) üzenetére


hello28
aktív tag

Szia
Amit küldtel linket nézegettem a beállításokat amit ott írnak a white balance beállításba IR szamot változtatja 5-100ig.
5 15 35 45 stb stb de mindenhez mas beállítás ezzel csak azt mutatja hogy melyik teszik ??
Mert nem ertem ezt a sok beállítást az IR nél....
Köszi előre is

(#558) Partizan182 válasza hello28 (#556) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ezt nézd meg full-screenen: [link]

Látni fogod hogy a szélek sötétebbek mint a közepe. OLED jellegzetesség.

(#559) Partizan182 válasza hello28 (#557) üzenetére


Partizan182
senior tag

Na, ahhoz ne piszkálj műszer nélkül. 20 ponos white balance, gyakorlatilag 5%-onként minden "fényesség" értékhez meg lehet adni hogyan keverje a színeket (RGB).

(#560) hello28 válasza Partizan182 (#558) üzenetére


hello28
aktív tag

Megfogom nézni amigy ez mit jelent hiba elvileg?vagy ezt csinálja oled...
Mert amugy meg minden tökéletes színek stb...
Oke ahoz nem nyúlok csak a többit be állítom kipróbálom
Akkor egy kicsit plazmás az Oled bejáratas stb...

(#561) Partizan182 válasza hello28 (#560) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ez a FHD LG Oledek velejárója, elvileg a 2016-os vacsiúj 4k modellekben egy fokkal jobb a helyzet, de itt is csak akkor feltűnő ha kifejezetten figyelsz rá. Meg ugye csak akkor fordul elő ha a teljes képernyő sötétszürke ami valljuk be nem túl gyakori.

Egyébként EG910 vagy EC930 lett? Szabad kérdezni mennyiért sikerült megcsípni?

(#562) hello28 válasza Partizan182 (#561) üzenetére


hello28
aktív tag

Szia
Értem akkor ez egyáltalán nem vészes ahoz képest mit tud es a színek ...
55EG910. 509....volt szerintem úgymond jo ár amit tud es tobbi 4k megnézem...
Szerinted ?
Amugy feheret meg feljebb húztam azt melyik érdemes állítani ??

(#563) Biga123 válasza hello28 (#562) üzenetére


Biga123
addikt

Are you külföldi? :F
Néha elég nehéz értelmezni amit írsz , no offens csak furi.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#564) hello28 válasza Biga123 (#563) üzenetére


hello28
aktív tag

Bocsi..lehet mert melo közbe irok :))

(#565) Biga123


Biga123
addikt

Csak mert elkezdtem olvasni én is a fórumot , nagyon gondolkozom egy ilyenen.

[link]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#566) hello28 válasza Biga123 (#565) üzenetére


hello28
aktív tag

Nekem mar mindenhol az eg910 ajánlották!!!
Amugy annyira észrevehető a különbség hogy kb 2orán át próbáltam állítgatni majd ra neztem masik szobába a masik tévére es egyből mik ezek a fakó színek :)))
Figyelj ha ledeket veri szinbe az biztos !!A 4k felesleges főleg hogy észrevehető legyen 65 coll kellett volna!!

(#567) Biga123 válasza hello28 (#566) üzenetére


Biga123
addikt

kb egy 100assal leljebb menne az ára .. :DDD

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#568) Strezi válasza Biga123 (#563) üzenetére


Strezi
őstag

Egyetértek :DDD

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#569) Partizan182 válasza Biga123 (#567) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ja, ez nagy kérdés hogy fog-e egyáltalán. LG idéntől nem csinál új FHD OLED-et, a 4k modellekre koncentrálnak, a tavalyi (EG910) még kapható, kérdés hogy meddig. Nulla konkurencia, így magától nehezen lesz olcsóbb (pl a 2014-es EC930 -ért is kb 450-500-at elkérnek a mai napig pedig az már nem is készül).

Én a régit egy 100-asért elpattintottam, így már nem is tűnik olyan drágának, a lelkemnek meg jót tett :)

Szerk: most látom hogy az EC930-al szemezgetsz, szvsz az EG910 jobb választás, gyorsabb rendszer, egy fokkal jobb panel (elvileg ugyanaz de az EG nem sárgásodik oldalról) meg még supportálja az LG (EC-t már nem). Persze ha kifogsz egy kihagyhatatlan ajánlatot az EC-re az is gigajó, de +10-20k-t simán megér az EG.

[ Szerkesztve ]

(#570) Partizan182 válasza hello28 (#562) üzenetére


Partizan182
senior tag

Jó kis Media Markt akció? :)

Fehéret (?) feljebb (?) húzni? OLED Light-ra gondolsz? Szoba világításától függ, de állítsd arra ami neked a legszimpatikusabb.

(#571) Biga123 válasza Partizan182 (#570) üzenetére


Biga123
addikt

LG 55EG910V

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#572) DuracL válasza Biga123 (#571) üzenetére


DuracL
tag

Ez ugyanaz a típus? [link]

[ Szerkesztve ]

(#573) Biga123 válasza DuracL (#572) üzenetére


Biga123
addikt

Annak tűnik.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#574) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Pár napja használom, kicsit állítgatom a 910est..
Nagyon szép képe van egyáltalán nem bántam meg es hihetetlen mekkora a különbség van színekben!!!
Amugy YT elindítottam egy 4k nevezett tartalmat , brutál képe volt amugy az milyen tartalom lehetett sima HD ?Mert eszméletlen képe volt olyan mint a 4 K demok!!??
Köszi
Sziasztok

(#575) Madwe válasza hello28 (#574) üzenetére


Madwe
nagyúr

a streameknél a 4k tartalom nem azért szebb, mert 4k, hanem azért mert nagyobb a bitráta, kevésbé tömörített. Azaz FullHD kijelzőn is kijön az előnye.

Pl ha fogsz egy BluRay lemezt, annak a képe szebb lesz, mintha ugyanazt a Netflixen 4kban néznéd meg 4k kijelzőn, mert nagyobb a bitrátája.

(#576) hello28 válasza Madwe (#575) üzenetére


hello28
aktív tag

Szia
Köszi az infót
Amugy ilyen bitrátás filmek vannak ??vagy esetleg átkonvertálva lehetne ??

(#577) Partizan182 válasza hello28 (#576) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nagyobb fileméret = Nagyobb bitráta

Egy BD film 25-50 Giga, még a több hangsávval együtt is van bőőven hely a hatalmas bitrátának. Utólagosan jobbá már nem lehet tenni semmilyen anyagot konvergálgatással (nyilván).

(#578) Strezi válasza Madwe (#575) üzenetére


Strezi
őstag

Ezt a tv kliensében sajnos nem lehet megcsinálni... ha névben 4k is van, a 910 csak aa FHD-t játsza. Csak 4k modellek hozzák 4k-ban.

Hanegy erős PC-t kötsz a 910-re akkor ott tudod választani a 4k-t, amit lerenderel FHD-re. Így kapod csak meg a magasabb bizrátát.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#579) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Köszi az Infokat

Még olyan kérdésem lenne a fehér szint melyik beállítás növelésével vagy csökkentésével tudom állítani hogy minnél fehérben legyen a kép vagy is a fehér részek
Köszönöm előre is

(#580) Partizan182 válasza hello28 (#579) üzenetére


Partizan182
senior tag

Most milyen szinû?

(#581) hello28 válasza Partizan182 (#580) üzenetére


hello28
aktív tag

Fehér csak esetleg jobban akarom kihozni a fehéret ..Vagy az oled fényt kellene állítani ??nem olyan tiszta fehér még!!
Tudom járatni kell csak gondoltam megkérdezem !!

(#582) cszn válasza hello28 (#581) üzenetére


cszn
őstag

A fehéregyensúllyal lehet, az rgb értékeket kell tologatni, de ezt minden pontnál (10 vagy 20 pontos ezt most nem tudom a 910-es melyik) külön-külön. Ez gyakorlatilag maga a kalibrálás, szerintem nem érdemes szemre belekezdeni, ez műszeres meló.

(#583) Partizan182 válasza cszn (#582) üzenetére


Partizan182
senior tag

2 vagy 20 pontos van, egyetértek, műszer nélkül ne baszkuráld.

Oled fény + kontraszt + brightness.

Azzal azért számolj hogy ha teljes fehér képernyőt nézel NAGYON leveszi a fényerőt magától (kikapcsolhatatlan), szal ha a havas táj nem világít annyira az normális.

(#584) hello28 válasza Partizan182 (#583) üzenetére


hello28
aktív tag

Szia
Ertem akkor max kalibralas !!
Leveszi fehérnél magátol ?Érdekes!!

És valaki tud nekem mondani valamit a vízszintes függőleges szín vagy nem is tudom pontosan hogy nevezi ,hogy azt mire érdemes állítani ??

[ Szerkesztve ]

(#585) hello28


hello28
aktív tag

Szia
Megtaláltam a vízszintes es függőleges élesség erre gondoltam ezt mire érdemes állítani ?

(#586) nobeige válasza hello28 (#585) üzenetére


nobeige
tag

Például az egyiket maxra, a másikat meg minimumra. Aztán fordítva. Aztán megkeresni azt az állást, ahogy neked tetszik. :N

(#587) Partz válasza hello28 (#579) üzenetére


Partz
senior tag

Ha tört fehérnek látod elég lehet a színhőmérsékletet állítani. Mozi ill. kalibrált értékeknél általában meleg beállításokat használnak.

(#588) hello28 válasza nobeige (#586) üzenetére


hello28
aktív tag

Köszönöm az Infokat :))

(#589) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Valaki össze tudná foglalni (link is jó, vagy a nevezéktan rövid magyarázata), hogy melyik LG OLED tévé melyik évben jött ki, és adott évben hogy alakult a sorrendjük? Nézegettem ezeket a tévéket, de számomra egy őskáosz az egész, mindegyikre egyesével kéne rákeresnem, hogy melyik modellév, és hogy a paletta alja, közepe, vagy teteje volt-e. Egyedül a 4K tévéket ismerem fel, azokat is csak abból, hogy hétszámjegyű az árcédulájuk (na jó, meg ez oda is van írva melléjük). :)

Nem venni akarok, csak tájékozódni egy kicsit. Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#590) Partizan182 válasza #72042496 (#589) üzenetére


Partizan182
senior tag

Google-ba beirod hogy LG Oled [evszam] lineup és kidobja. Általánosságban itt kevésbé van meg az alja-kozepe-teteje, az OLED kb mindig premium (panel is kb ugyanaz mindegyikben) FHD oldalon az EC9300 a 2014-es modell, az EG9100 a 2015-os, tobbet mar uj FHD nem jon csak 4k. Szvsz ha realis budgeted van az EG9100 most a best buy, nyilvan ha az ar nem szamit akkor valamelyik 2016os 4k modell. De a FHD Oled is felmossa a padlot mindennel, ezt paran itt meg tudjak erositeni.

(#591) Partz válasza #72042496 (#589) üzenetére


Partz
senior tag

Fejből ami eszembe jut. Sorrend alatt nem tudom pontosan mit értesz, de tetején van a belépő alján a drágábbak. Voltak olyan modellek amik nem jelentek meg, azokat nem írom bele.

2013
EA970 (curved-fhd)
EA880 (flat-fhd)
EA980 (curved-fhd)
*Samsung S9C (curved-fhd)

2014
EC930 (curved-fhd)
EC970 (curved-uhd)
EC980 (curved-uhd) 77"-os és csak mostanában került nálunk boltokba, ezt vesztegetik 8 misiért

2015
EG910 (curved-fhd)
EG920 (curved-uhd)
EG960 (curved-uhd)
EF950 (flat-uhd-hdr)

2016
B6 (flat-uhd-hdr)
C6 (curved-uhd-hdr)
E6 (flat-uhd-hdr)
G6 (flat-uhd-hdr)

[ Szerkesztve ]

(#592) Partizan182


Partizan182
senior tag

Na, 3 hét szerencsétlenkedés után visszaálltam 2.2-es gammára, a 2.4 nagyon betörte az árnyékokat, bár a világos jelenetek továbbra is szebbek.

Amire végül jutottam, nekem ez adja a legszebb/részletesebb képet:

Gamma 2.2
OLED light: 60
RGB type: limited (!?! Jobb a kép mint fullon, pedig tudom hogy a PC oda-vissza kell hogy konvergálgassa)
Sharpness (v/h): 10 (ez ellenpontozza a 2.2-es gamma lágyabb képét)
White balance: Warm1

Filmnél persze 1080@24, Real Cinema on, Trumotion: dejudder 0, deblur 10

Ennél jobbat nem tudtam kihozni.

(#593) #72042496 válasza Partz (#591) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi szépen a listát, pontosan ilyenre gondoltam!

(#594) NTX


NTX
tag

Szeretném megkérdezni az oled tulajdonosoktól, hogy milyen gyakorlati tapasztalataik vannak a "beégéssel" és a fényerő csökkenéssel kapcsolatban? A neten nagyon változó véleményeket olvastam.
Nagyon tetszik az oled tv az áruházakban, nem csak a demokkal, de az fhd anyagokkal is, még a digitális tv adások is nézhetőek, de én hosszú távra vásárolnék, szerintetek 8-10 évet kibír probléma mentesen egy ennyire új technológia? Az lg ef950v modellt néztem ki, esetleg az újabb b6 modell jöhet még szóba. A b6 mennyivel lehet jobb, vagy érdmesebb akciósan megvenni az ef modellt?

(#595) #72042496 válasza NTX (#594) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én semmilyen tévével nem terveznék 2-3 évnél tovább, egy OLED-del meg főleg nem. Olyan ütemben fejlődik a technika és mennek le az árak, hogy nem érné meg ennél tovább gondolkodni. 8-10 év meg aztán főleg nagyon sok. Azalatt új szabványok jönnek, új trendek terjednek el, a jelenlegi technika pedig ha bírná is (nem romlana el vagy romlana le jelentősen), sehol sem lenne ennyi idő után.

Szerintem jobban jársz, ha egy olcsóbb modellel tervezel rövidebb időre.

(#596) NTX válasza #72042496 (#595) üzenetére


NTX
tag

Köszönöm, de én másképp tervezek. 2-3 év múlva szerintem még az uhd tartalmak sem fognak elterjedni, a bd is nagyon lassan indult el a dvd után, nemhogy új technológia jönne. A Tv adások közül még most is nagyon sok csak sd, nemhogy uhd, még a hd is kevés. A jelenlegi tvm 7-8 éves és lcd fullHD, gyakorlatilag a képminősége vetekszik a mostani középkategóriásokkal, igaz, hogy vastagabb és nehezebb, de ez kevésbé szempont nekem, ezért pénzkidobásnak tartom, hogy egy középkategóriásra cseréljem le. szvsz egy felső kategóriás tvnek ki kell(ene) tartani 8-10 évig.

(#597) Partz válasza NTX (#596) üzenetére


Partz
senior tag

Ilyen hosszú időre én se terveznék, ha valóban a jövőbe tervezel. 2-3 év múlva 8k tv-ket fogják csöpögtetni a consumer piacra. Rengeteg új hdr szabvány lesz még addig, színfelbontás 12 bit lesz, Rec.2020 színteret megközelítő kijelzőkkel. Ezeken felül a az új hdmi szabványt is 8k felbontásra tervezik, lehet még a csatlakozót is korszerűsítik szimmetrikusra, ha ezt nem lépik meg a gyártók hajlanak a SuperMHL felé. Ezek már borítékolva vannak.

Én inkább ezek miatt aggódnék 8-10 éves távlatban, mintsem az oled élettartama miatt. Normál használat mellett amúgy nem lesz baja.

[ Szerkesztve ]

(#598) NTX válasza Partz (#597) üzenetére


NTX
tag

Természetesen a technikai fejlődés nem áll meg, de kérdés mennyi film lesz az új formátumokban. Ráadásul én a tvn legtöbbet tvt nézek, ezért nem mindegy, hogy amit az élettartamról írnak, 15-30.000 óra, a jelenlegi oledeknél inkább 15 vagy 30.000? Nekem ez lenne fontos, mert ha minőség romlás nélkül kibír 20.000 órát, azzal már elégedett lennék.

(#599) Strezi válasza NTX (#598) üzenetére


Strezi
őstag

Volt valahol egy éves tartósteszt. Nem hozott semmi meglepőt, azaz nem csökkent a fényerő.

Nekem 8 évig volt az előző plazmám, ami most rokonhoz került mert semmi baja. Eddig úgy érzem a 910 csréjét sem fogom elsietni, persze elromolni minden elromolhat.

Én még kiállított modelleken kívül nem olvastam beégésről vagy túlzott panel fáradásról sehol sem.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#600) Partz válasza NTX (#598) üzenetére


Partz
senior tag

Az Lg 30.000 órát mond, ez a hivatalos. Pár ezer órás teszteket látni a neten, de semmi probléma nem merült fel ennyi idő alatt.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.