Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Szerintetek Lg EG vagy Lg EC tipus a jobb mind 2 full HD oled de van jelentősebb különbség ?
Az egyik 2015 a másik 2016os tv?
Koszi elore is

(#502) Strezi válasza hello28 (#501) üzenetére


Strezi
őstag

Az egyik 2014-es a másik 2015-2016-os modell. Én már nem vennék EC-t, gyakorlatilag egy két éve beragadt modell, régebbi WebOS-sel.

A feher hatlapos az ujabb, az az EG mar WebOS 2-vel. Szerintem szebb is lett, de ez izles kerdese.
En a helyedben a lehető legújabb gyártási dátumú FHD modellt (EG910) venném.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#503) hello28 válasza Strezi (#502) üzenetére


hello28
aktív tag

Szia
Koszi az infót megnezem most akcióba 510...
Sok nekem de jo tv-t akarok bar tartok attol hogy 2 múlva ha kesz 4k forrás MILESZ akkor ezzel a tv-vel!!??ez a nagy kérdés
Amugy beéges ilyesmi várható tapasztalat van errol ?
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#504) cszn válasza hello28 (#503) üzenetére


cszn
őstag

Szerintem nyugodtan felejtsd el egyelőre a 4k-t. Jobban jársz. Főleg anyagilag. :U A tartalom még évekig csak csordogálni fog és ilyen méretben amúgy is csak korlátozottan lehetne használni az ilyen nagy felbontást.

[ Szerkesztve ]

(#505) hello28 válasza cszn (#504) üzenetére


hello28
aktív tag

Es tegyük fel van mar 4k tartalom akkor mondjuk egy led 4k uhd tv jobb kepet adna az oled full HD val szembe ??

(#506) krx21 válasza hello28 (#505) üzenetére


krx21
nagyúr

Közelről részletesség tekintetében igen... Minden más paraméterben nem...

(#507) hello28 válasza krx21 (#506) üzenetére


hello28
aktív tag

Koszi hogy írtál
Igen közelről biztosan lenne !!!
Oled az biztos szerintem ami jo csak érdemes e most venni vagy várni vele es akkor 4k oled !!
Addig meg egy sima led de abba is ami jo elfogadható ötletem sincs ...:(

(#508) krx21 válasza hello28 (#507) üzenetére


krx21
nagyúr

A helyzet az, hogy mindig lesz indok várni... ;)

(#509) hello28


hello28
aktív tag

Még egy kis segítség oled full HD beállítás van esetleg amiket állítsák mert kipróbálom boltba filmel es van e olyan amit ki vagy kapcsolni mindenkepp
Köszönöm eloreis

(#510) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok! Van a piacon csak fullhd 65" oled tvje az lgnek (lehetőleg webos 3al...)? mert csak 4ksat találtam, 55"ban láttam max FHDt... Lehet benyelem a 4k maszlagot a méret miatt? (nyilván remélem h ha csak fhd 65"ön az olcsóbb mint a 4ks változat, amúgy nincs bajom azzal, csak pluszban nem fizetnék érte...) köszi!

(#511) Strezi válasza Madwe (#510) üzenetére


Strezi
őstag

Nincs, avval meg pláne :N

Jó az a 4K 65"-on! Vegyed csak szorgalmasan :DDD

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#512) hello28


hello28
aktív tag

Szia Strezi
Lenne egy kérdésem hozzad 55 eg910 mennyire vált be neked a 4k miatt vagy a meret miatt vettél másikat ?
Mennyire éri meg a full HD oled vagyis ez a tipus ?
Megkérdezhetem higy ívelt kijelzővel nem volt gond ?betekintes szög stb ?oldalrol nem volt mas ?3d mennyire ment mondjuk az nem annyira érdekel !!!olvastam olyat higy Fenyero nem annyira jo??
Köszönöm előre is!!

(#513) Strezi válasza hello28 (#512) üzenetére


Strezi
őstag

Akkor mégegyszer egyben (a történet részletekben megvan itt a topicban):

1. Tavaj ilyen tájban elköteleztem magam hogy veszek egy 4K 65" OLED-et. 2.1Mft, előleg Euronics-nak
2. Egy hónapig semmi, csak hitegetés hogy mikor lesz TV a polcon ill nállam. Előleg vissza, elköszönés
3. Nyár végén megjelenik az EMAG-nál a 4K 65" modell 1.5Mft áron. Azonnal megrendelem és kifizetem.
4. Egy hétre rá itt a TV nálam, öröm boldogság, hűbazz! Szerintem akkor kb. az egyetlen ilyen modell vásárlónál az országban.
5. Örömködés, 4K @ 60 fps nyálcsorgatás hegyek
6. Kb. három hét után sajnos a HDMI1 bemenet elhalgat, ugyan be is kapcsol rá, de kép nincs. Többi jó.
7. Hiba jelzése az EMAGNAK, visszaküldés. Csere nincs, mert kettő volt nekik is... Pénz vissza mert harminc napon belül vagyunk, ATOM KORREKTEK!!!! Nincs lacafaca avval, hogy cégre vettem stb. Mint a f(asz)Digitalnal :///
8. Karácsonyra megveszem az 55EG910-et, ami szinte mindenben hozza ugyanazt az OLED érzést mint az előző nagytestvére...

Ezekután a konkrétumok összegasonlítva, meg amágy a TV-ről:
- 10-col méret picit hiányzik, de megszokható. AMúgy is felfele váltottam 8 éves 50" plazmáról.
- az OLED-nek 180 fok a betekintési szöge, semmi torzulás vagy kontrasztvesztés nincs oldalról. Ezért is a 3D mindenkinek jó, nincs sweet spot oldal irányban!
- hajlítást egy nap után nem fogod látni, a fenti miatt nincs semmi nnagatív hatása. Ha meg közel ülök a fotellel, akkor hozza amit elvárnak tőle.
- normál távról, 4K nem érezhető nekem (talán csak 3D ben volt igazán fantasztikus). Közelebbről is fontosabb az anyag minősége mint a 4K.
- a fényerő több mint elegendő! Márcsak azért is mert az LG anti refleksziós bevonata brutális. Még direkt napfényben is fekete marad a felület, mintha egy fekete lyuk lenne a képernyő. Ezen a felületen így bőségesen elég a panel kibocsájtott fénye.

Összefoglalva, a 55EG910 nagyon megéri az árát és minőségi előrelépés bármihez viszonyítva a piacon. Én nem bántam meg hogy 4K OLED-ről visszaváltottam FHD OLED-re.

De, menj el nézz megy egyet személyesen!

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#514) hello28 válasza Strezi (#513) üzenetére


hello28
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm Neked a teljes leírást es hogy segítettél !!!
Valahogy azt érzem hogy ez oled full HD igen csak maga mögé szorítja a többi led 4k tévéket !!!
Gondolom ha most megveszem ezt oled tv-t azert megállja a helyét meg akkor ha lesz 2-3 ev múlva filmek 4kban.....

(#515) Madwe válasza hello28 (#514) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nézz már meg 4k tv-t 4k anyaggal s döntsd el magad hogy szükséged van e rá, figyelembe véve a kinézett tvd méretét s nézési távolságodat is.

(#516) hello28 válasza Madwe (#515) üzenetére


hello28
aktív tag

Tudom hogy ha nagy a távolság nincs értelme 4k-nak
Amugy 2mkb a távolság ahol 55 coll lenne
4k anyag szép csak az anyag a kevés sajna:(

(#517) hello28


hello28
aktív tag

Oled tv-nel valami beállítás esetleg amire odafigyeljek ha viszek filmet próbálni ??
KOSZI MINDENKINEK aki segített !!

(#518) Strezi válasza hello28 (#517) üzenetére


Strezi
őstag

Hmm, mivel valószínűleg világos térben leszel, nem triviális. Ami ajánlott otthonra, az mosottabb lehet ott a kelleténél.

De hogy ne Kiabáljon:
- Képmód iSf expert1, OLED 60, Contrast 88, Brightness 54, Sharpness 10,10, Colour 50
- Expert control: Dynamic Contrast OFF, Super Resolution LOW, Edge Enhancer OFF, Gamma 2.2, White balance Warm2
- Picture Options: Noise, MPEG noise OFF, Black Level LOW, True Motion Smooth

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#519) hello28 válasza Strezi (#518) üzenetére


hello28
aktív tag

Nagyon szepen koszonom a segítségedet
Megnéztem hát igen szuper a tv amugy ...
Egy gondolatom van hogy en kb 2.25 rol néznem az 55 collos tv-t es nem lehet hogy ez a távolságon nemfogom élvezni a hatást ?
Köszönök minden segítséget !!!

(#520) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Amugy ma is elmentem megnézni egy oledet boltba a következőt mondtak
Kép tenyleg szep rendbe van de megbízhatósága rossz soknak van hibája nincs kiforrva beéges előfordul es hamar tönkremegy ...
Szerintetek milyen info ez van igazsága benne ??
Fhd oled rol vokt szó

(#521) Strezi válasza hello28 (#520) üzenetére


Strezi
őstag

Kurvára fogalmuk sincs az eladóknak róla :)) Azok a majmok azért kapják a jutalmat amit aladnak, és az nem egy prémium árú LG jellemzően :DD Amit meg látnak, az ott megy éveket kirakatban azonos képpel és jellemzően normál lekapcsolás nélkül. Ez azért fontos, mert akkor javíjta magát a képernyő. Távval kikapcsolod, és alkalmanként 5-10 percig még mojol és utána kapcsolja(ná) ki magát. No, ezt nem várják meg soha a kirakott több tucat tv-vel. Főkapcsoló oszt jónapot!

Évek óta olvasok azekről, mind az angol mind az amerikai oldalakon ahol jóval több tévé fordul meg mint itt hungarisztánban. Nincs semmi erre utaló álltalános hiba vagy jelenség :N

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#522) hello28 válasza Strezi (#521) üzenetére


hello28
aktív tag

Értem amugy akkor van benne védelem !!
Amugy szerinted ha valami esetleges beéges akkor nem garis mondjuk ?hiaba van 5 éves Garival veszem?
Es mondjuk pixel hiba stb akkor is csere nem?

(#523) Strezi válasza hello28 (#522) üzenetére


Strezi
őstag

Igen, nem garis, mert abszolult tudatosan hülyén kell használni hozzá :DDD Pixelhibát az aktuális eladóval meg az LG-vel kell egyeztetni. Nekem az EMAG 30 napos garija vagy "meggondolási" ideje pl. nagyon szimpi ...

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#524) Strezi


Strezi
őstag

Futás:

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#525) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Meg egy utolso kérdés :))
Ez a mozgás megjelenítés akkor gáz vagy mist pontosan mit takar ez az olednél?
Ugyebár a full HD verziót kérdezem !!?
Ez a beéges dolog annyira nem ertem nekem is plazma volt elotte oda kellett figyelni ugyan igy ennyire oda kell a olednél is??
Köszönöm eloreis a segítséget

(#526) Partizan182 válasza hello28 (#525) üzenetére


Partizan182
senior tag

Hali,

3 hete van a csoda EG910 otthon, mindene tökéletes (5% near-black-nél van egy kis banding de kb ennyi).

Mozgás megjelenítés: ez ilyen félreértés dolog, a TV tökéletesen megjeleníti a mozgást, csak a sample&hold (amit az összes LCD is használ btw) miatt a retinádon (komolyan) "elcsúszik" a kép, veszít a részletességéből. Ennek az az oka hogy az ember a mozgó tárgyat a szemével követi kényszeresen, míg a tényleges kép nem mozog ugye csak 30-40ms-ként, szem mozog+kép áll = blur.

Plazma, mozi, CRT-nél ilyen gond nincs (azok villognak vagy 2 frém közé beszúrnak egy tök feketét), LCD-nél itt-ott van BFI (black frame insertion). Ha LCD-hez szoktál még jobb is lesz az élmény (OLED-nél ugye szinte nulla a tényleges motion blur)

Beégés szintén mítosz: minimális image retention lehet (pl egy logó óráking ugyanott van), de az pár perc után eltűnik.

(#527) hello28 válasza Partizan182 (#526) üzenetére


hello28
aktív tag

Koszonom hogy írtál
Bízom benne nem annyira kényes mint a plazma attol tartottam tartok.
Órákig mondjuk ha filmet nézek es akkor alul fölül van egy fekete sav az látszik utanna ???

Es szerinted ha veszek egy oledet 2.20 rol nézem 55 coll es hozza rakok egy 55 ledet errol a távolságbol nem lesz az érzet hogy szinte mindegy mit nézek mert távol van es nem fogom élvezni az oled lényeget ??

(#528) Partizan182 válasza hello28 (#527) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ég és föld az LCD-hez képest. Be fogsz szarni. Fekete nem tud "beégni", ott ugye le van kapcsolva a villany. De őszintén szólva én eddig nulla átmeneti image retentiont láttam.

Protipp: kalibrálj 2.4-es gammához. Tudom hogy 2.2-t használnak sokan és minimális black crush van 2.4-en (konkrétan a 17-es fekete sáv nem látszik), de 2.4-en annyira fasza a kontraszt, sokkal ütősebb lesz a kép mind a nappali mind az éjszakai jelenetekben.

Nekem ilyen:

OLED light: 60
Contrast: 95
Brightness: 54
Colour saturation: 50
Sharpening: 0/0
Hue középen
Color palette: standard (wide-on zöldes highlight-ot kapott a fehér PC-ről)
White balance: standard (asszem tán energiatakarékosnak hívja)
Gamma: 2.4 (game mode-ban Magas1-nek írja asszem)

Minden utószar (zajcsökkentés, trúmósön) ki.

Tudom hogy sokan szeretik Melegre kalibrálni a színeket, de nálunk sötét a szoba és középen minden teljesen természetes.

+ ha filmet nézel 24hz-en hajtsd (+ Real Cinema ON) mert alapból nem tud 2:3 reverse pulldown-t és 60hz-en rángatós lesz a 24fps.

[ Szerkesztve ]

(#529) hello28 válasza Partizan182 (#528) üzenetére


hello28
aktív tag

Nagyon köszönöm a válaszokat
Amigy beked is a Fhd van belőle ?
Nem tartottak attol hogy 4 K megjön akkor megint mondjuk cserél az ember mert a 4k nemtudja ?
Szerinted akkor azert Bő 2 méteren azert 55 oled jó lesz vagyis meg igy lesz különbség !?
Kösz mindent meg a beállításokat

(#530) Madwe válasza hello28 (#529) üzenetére


Madwe
nagyúr

Miért nem nézed megy egy boltban 4k. oled, nem oled gépekkel ezen a nézési távon? egyrészt magad látod ami biztosabb pont mint mások véleménye, másrészt az emberek szeme nem egyforma, lehet te látnál valamit amit mi nem...

Amúgy ezen a távon jó a FHD, oled meg minden távon jó.

(#531) Partizan182 válasza hello28 (#529) üzenetére


Partizan182
senior tag

Igen, FHD, sőt direkt azért vettem most, mert még forgalmazzák. (meg 470-ért akcióban ajándék volt)

Pár dolog a részemről ebben a témában:

- 55 colhoz a 4k tök felesleges
- 2 méterhez az 55 col sok (túl nagy). Én kb 3 méterről használom és még így sem látom be rendesen a teljes képernyőt
- Semmi eszközöm sincs ami 4k jelet tudna produkálni
- 4k tévén a 1080p jel szarabb mint a FHD-n (nincs olyan 4k panel jelenleg ami ne skálázgatna ami mindig minőségvesztéssel jár)
- 4k panelt a TV-k saját hardvere sem tudja még rendesen meghajtani (input lag, 30hz és társai)
- Netflix 2 sorozatán meg pár Jútúb videón kívül szinte semmi sem elérhető 4-kban

Olyan mint amikor QHD panelt raknak az 5 colos telefonba: jobbnak jobb, de full felesleges.

Ha a 2 méter fix akkor viszont neked lehet érdemes elgondolkodni a 4k panelben egy ok miatt: a pixelek között a rács szélesebb az OLED esetén, ha túl közelről nézed beficcen a screen-door effect (mintha szúnyoghálón keresztül néznéd). 4k panelen ez sokkal kevésbé van jelen. De továbbra is adom hogy 55 colt nem nézünk 2 méterről.

(#532) Madwe válasza Partizan182 (#531) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én 80 colt nézek 2 méterről a projektorommal, mi vele a gond:D?

(#533) Partizan182 válasza Madwe (#532) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nem látod egyben a teljes képernyőt, folyamatosan nagyokat pásztáz a szemed. Fárasztóbb jóval. A moziban sem az első sorba ülünk.

(#534) Madwe válasza Partizan182 (#533) üzenetére


Madwe
nagyúr

47 fokos betekintési szög van ezen a távon, tökéletes moziélmény, de nem első soros...

(#535) hello28 válasza Partizan182 (#531) üzenetére


hello28
aktív tag

Köszönöm szépen

Szerinted mennyire igaz a dolog most van egyik ismerősöm megkérdezte Lg emberét tenyleg jo az oled egy ami lehet próblema az pedig hogy 2-3 ev hasznalt mellett veszt a fényerőből veszít a led vagyis mintha fakulna vagy fakulhat ez azert érdekes számomra akkor most tartok nincs kiforrva még ez talán..
Te hogy gondolod ?

(#536) Partizan182 válasza Madwe (#534) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ha neked kényelmes akkor ok, nem vagyok én semmi rossznak elrontója :)

(#537) Partizan182 válasza hello28 (#535) üzenetére


Partizan182
senior tag

15.000-30.000 óra között van egy ilyen OLED panel "felezési ideje" (fényerő felét elveszti). Normál TV-zés mellett ez kb 6-10 év, addigra már úgyis hologrammon fogjuk nézni a 100k-t.

Ahol ez inkább szempont az az üzleti felhasználás, pl egy kirakatban 0-24-ben megy az oled akkor az tényleg elférad pár év alatt.

A kék diódák kisebb élettartamával voltak még gondok régen, de ezt az LG gordiuszi módon megoldotta (fehéret használnak + színszűrőt).

(#538) Strezi válasza Partizan182 (#526) üzenetére


Strezi
őstag

Na, végre mégegy tulaj!
Üdv itt!

Metgnézem a 2.4 gammát mit hoz. A smooth interpolációból viszont nem engedek :P

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#539) Partizan182 válasza Strezi (#538) üzenetére


Partizan182
senior tag

Éljen éljen, köszönöm a meleg fogadtatást :)

Játszottam én is a Trumotionnal 24hz-en, a Deblur konkrétan semmit se csinál, a Dejudder nekem kicsit artefactol + szappanopera ugye.

De tudom hogy van aki szereti, a motion resolutiont meg tényleg felkúrja az égbe.

(#540) Peat76 válasza Partizan182 (#539) üzenetére


Peat76
őstag

"- 4k tévén a 1080p jel szarabb mint a FHD-n (nincs olyan 4k panel jelenleg ami ne skálázgatna ami mindig minőségvesztéssel jár)"
Ez nem igaz!
Az én Sony Kd55x8509-em a Full hd filmek, nem a 10Gb- ak, a 4K mastered opcióval bámulatos részletességet varázsol a Full HD-hoz képest, én is azt hittem csak maszlag , de nem! Újra nézem a régebbi filmeket is! A hardver gyenge, na ezt honnan veszed? A Sony X1 4K nagyteljesítményű processzora nagyon durva lett! Na ez minden de nem gyenge! 4 órán át ment 4K anyag, 100Mbps vagy a feletti, 60fps, akadás nélkül! Erről ennyit!

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#541) Partizan182 válasza Peat76 (#540) üzenetére


Partizan182
senior tag

Asszem OLED-ről volt szó, de lehet hogy rossz topikban járok :)

Az utólagosan 1080p pixelek közé tett plusz részletességhez meg utólag is gratulálok a Sony mérnökeinek, megcsinálták a lehetetlent úgy tűnik.

(#542) qqzs válasza Partizan182 (#526) üzenetére


qqzs
őstag

"Beégés szintén mítosz: minimális image retention lehet (pl egy logó óráking ugyanott van), de az pár perc után eltűnik."

Nezzel ATV-t fel oraig aztan nezd meg szurkevel, egybol gyorsabban fog verni a szived. vannak ilyen direkt beegetos logok :)

Eladó: GTS450

(#543) hello28 válasza qqzs (#542) üzenetére


hello28
aktív tag

Szia
Félóra és már látszik oleden ??????

(#544) Partizan182 válasza qqzs (#542) üzenetére


Partizan182
senior tag

ATV után mi inkább lilát meg halványzöldet szoktunk nézni, jobban bejön a családnak :P

(#545) hello28


hello28
aktív tag

Sziasztok
Csak meglett a az oled full HD ba:)))))
Beállítást tudtok mondani tv es filmekhez esetleg tudom a segítők mind kikapcs a többire lennék kivancsi
Koszonom eloreis a segítséget

(#546) hello28


hello28
aktív tag

Színmélység
Arnyalat
Szinhömerseklet
Preferalt szin
Gamma
Stb
Köszönöm eloreis

(#547) Partizan182 válasza hello28 (#545) üzenetére


Partizan182
senior tag

Eljen eljen, gratula.

Beallitasokat tobben is irtunk, kicsit gorgess fel es megtalalod. De a rule of thumb hogy ugy allitsd be ahogy neked a legszebb a kep, egyreszt panelek kozt van kulonbseg masresz mindenkinek mas a preferenciaja.

(#548) hello28 válasza Partizan182 (#547) üzenetére


hello28
aktív tag

Köszi szepen
Igen csak szep a színek !!!
A boltba egymás mellett a tv 4k stb stb de a sorba egy oled egyből kilehet szúrni a színek miatt es a fekete tobbi tv-k szürkék
Azert kérdeztem a beállítást mert amiket irtam azokat nem írta senki mire kéne állítani színárnyalat Szinhömerseklet stb...
Remelem valami tudd ebbe segiteni!!
Van ilyen bőrszín stb es azok....

(#549) Strezi válasza hello28 (#548) üzenetére


Strezi
őstag

Azokat nem lehet "távolról" beállítani! A többi is határeset, de azokkal csak rontasz ha nem tudod mit csinálsz.
Inkább ne nyúlj hozzá, felesleges. Mi sem tesszük (szerintem nem egyedül vagyok evvel).
Azokat a beállításokat csak műszeres kalibrációnál érdemes tekergetni.

Élvezd a TV-t ahogy most van, tegyél bele sok órát, hagyd csak magába menni pl. YT kienssel. Kb egy hét után beáll a végleges képe.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#550) hello28 válasza Strezi (#549) üzenetére


hello28
aktív tag

Szia
Akkor ugy van higy bekell járatni akkor csak amit tudok azokat allitsam be es kész?
Bejáratas mennyi ido?ikyen oled fényt visszakell venni vagy valami baja lesz?
De örülök amiket írtatok nert tenyleg nagyon szep a képe !!!tobbi 4k ledekhez képest brutál !!
Akkor kalibraciot csinaltassak műszerrel ?Kalibri cég megfelelő ??
De ahoz bekell járatni ??
Köszönöm eloreis

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.