Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!

Most volt egy kis időm, letöltöttem egy UHD filmet (Lehetetlen küldetés) aminek .mkv a kiterjesztése.
De a TV nem ismeri fel, mi lehet a bibi?
Ti használjátok a beépített lejátszót?
PC-m nem tudja lejátaszni, akadozik, nincs külön VGA csak egy 4460-as i5 proci.

(#21352) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok.

Beuzemeltem egy steam linket a pcvel valo osszekotesre. A hdmit milyen modra kell tenni? Illetve milyen kepmod a javallott?

(#21353) sakal83 válasza Callisto (#21318) üzenetére


sakal83
addikt

Ezert is irtam hogy a lg magyarorszagi garjegy nelkul a gari bizonytalan. MM Edigital Euronics Telekom auchan esetleg de neccesen emag. A tobbi bolt dupla 00.

[ Szerkesztve ]

(#21354) Tulku válasza Ateszpapa (#21351) üzenetére


Tulku
veterán

mkv-t le kéne neki....
iso-t nem tudja a belső lejátszó, de az mkv-nek mennie kell...

(#21355) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#21335) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azért kíváncsi lennék, hogy összességében ez a topik mekkora költséget mért eddig az lg magyarországra...

(#21356) Tulku válasza daneel_hu (#21355) üzenetére


Tulku
veterán

:K

(#21357) energomatt válasza Ateszpapa (#21351) üzenetére


energomatt
senior tag

A TV-k média lejátszója nem játszik le mindent amit egy PC vagy egy média lejátszó le tud játszani. Még akkor sem okvetlen, ha esetleg a formátum megfelelne neki. Hétköznapi eset. Az mkv persze csak egy egyébként használható konténer fajta, és nem formátum.

(#21358) AkosKJ válasza Clay (#21349) üzenetére


AkosKJ
tag

Milyen oled fénnyel nézed 5 % meg a 10 % YT on meg melyik képprofillal ?

(#21359) Clay válasza AkosKJ (#21358) üzenetére


Clay
senior tag

Ahogy sdr-t, 30 oled, szakértő sötét, meleg1.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#21360) Ateszpapa válasza energomatt (#21357) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Most már müxik. Valami átmeneti anomália lehetett.

(#21361) Clay válasza Clay (#21359) üzenetére


Clay
senior tag

Kontraszt 84, a többit nem tudom, de majd megnézem.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#21362) AkosKJ válasza Clay (#21359) üzenetére


AkosKJ
tag

Isf sötét szoba profil riting szerinti beállítás, csak 30 as és 100 as oled fénnyel. Egyébként 20-25 oleddel használom.


Eső kettő az 5 % a másik a 10%

[ Szerkesztve ]

(#21363) torma1981 válasza AkosKJ (#21362) üzenetére


torma1981
veterán

Valami normális telóval kellet volna fotóznod. :D :P
Akkor jobban látszott volna. :P

(#21364) Clay válasza AkosKJ (#21362) üzenetére


Clay
senior tag

Az első 5%, kb annyira sötét mint nekem, de az enyém homogén szemmel, de majd belefényképezek és meglátjuk. De azt azért tudni kell, hogy a fényképezőben lévő ccd érzékelő más hullamhosszakat is lát, amit meg is jelenít a képen, pl a távirányító ir fényét is simán megjeleníti, régen így gyorsteszteltük a távirányítókat.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#21365) AkosKJ válasza Clay (#21364) üzenetére


AkosKJ
tag

Szemmel is ugyan ezt látod az a baj.

(#21366) Joshi válasza AkosKJ (#21362) üzenetére


Joshi
titán

Használd azt a tévét és ne nézegesd a szürke háttereket, ráérsz majd 2-3 hónap múlva ránézni.
Tessék tévézni de gyorsan. ;]

(#21367) Clay válasza Joshi (#21366) üzenetére


Clay
senior tag

+1

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#21368) AkosKJ


AkosKJ
tag

Parancs értettem 😁

[ Szerkesztve ]

(#21369) MrBazsi válasza Ateszpapa (#21351) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Nekem egy 4TB külső vinyón a rengeteg film 90%-a mkv... eddig mindent lejátszott a belső lejátszó.
Pont ma néztük a Mentőexpediót 4k hdrben, hát gyerekek, tényleg vizuális orgazmus ez a tv.... :)
és ha már mindenki az 5%os szürkét teszteli, első nap és ma is megtettem a tesztelést én is, és ugyanolyan homogén mint újkorában,nyoma sincs semmi anomáliának. úgy látszik szerencsém van és hozzám egy tökéletes panel került... Még sokáig maradjon ilyen :C

[ Szerkesztve ]

(#21370) Tulku válasza Joshi (#21366) üzenetére


Tulku
veterán

Lefogadom hogy semmi nem lesz belőle...

(#21371) Clay válasza MrBazsi (#21369) üzenetére


Clay
senior tag

A védelmező 2 orgazmusosabb hdr-ben :DDD

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#21372) Ateszpapa válasza MrBazsi (#21369) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Azt majd én is meglesem 4k-ban is, tuti jó. :)
Nekem csak egy 500 Gigás noti vincsi USB 3 házban, eddig nem volt gond.
Egyszerűen át volt húzva szürke alapon a film.
De most már jó, csak a gyerek nem hagy filmezni. :(

(#21373) Clay válasza AkosKJ (#21365) üzenetére


Clay
senior tag

Na megnéztem, meg le is fényképeztem. Szemmel nem látható semmi, csak a homogén felület. A képeket sötétben csináltam, a másik szobából beszűrődő fény mellett, így nézzük egyébként is, normál beállításokkal, ahogy használom a tv-t. A fényképen, ha a gépet éjszakai módba teszem, függőleges vékony sötét csíkok jelennek meg, ez még a képeken se zavaró.Szerintem ez a ccd csalása, nem is töltöm fel a képeket, nehogy páran beparázzanak tőle indokolatlanul.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#21374) coolrob


coolrob
aktív tag

Egy kis segítséget kérnék. Ha a Guide-ot megnyomom, mindig feljön egy ablak, mi szerint az előnézet nem elérhető. Ezt nonstop le kell okézni, és eléggé zavaró a dolog. Ki lehet ezt valahogy kapcsolni? (a szolgáltató UPC):

[ Szerkesztve ]

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#21375) daneel_hu válasza Clay (#21373) üzenetére


daneel_hu
addikt

A CCD is csinál hasonlót, de ezt saját szemeddel is látod ez a gáz. (ha a bandingra gondolsz)
Sőt... van úgy, hogy tartalomnézés közben is látod. Tehát nem csak tesztábrán.

(#21376) renatto válasza AkosKJ (#21362) üzenetére


renatto
őstag

Addig fogod nézni ezt, hogy beleég! :DDD

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21377) Clay válasza daneel_hu (#21375) üzenetére


Clay
senior tag

Pont arról beszélek, hogy szabad szemmel nem látható, csak a fényképeken, de ott is csak a statikus egyszínű képeken és ezt biztos, hogy a fényképezőben lévő ccd képfeldolgozása csinálja.

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#21378) S@c@


S@c@
őstag

Az lg b7nel van valami hiba amire erdemes figyelni?

(#21379) Joshi válasza S@c@ (#21378) üzenetére


Joshi
titán

Nincs. Ha olvasod a topikot akkor a fényerőre és úgy általában a kezdeti használatnál kell kicsit odafigyelni. Eleinte lehetőleg vegyes használatot kapjon a tévé, sokáig ne menjen egy adott csatorna ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#21380) Joshi válasza vismaior04 (#21237) üzenetére


Joshi
titán

Miért az EU miért van? Akkor már legyen EU-n belül azonos fizetése minden dolgozónak, ne EU támogatások legyenek. Ha egy német jól él adott fizuból, akkor annyiból jól élne egy magyar vagy görög is. Az EU nem azért van hogy egyenlőség és testvériség legyen, pont az ellenkezője. Bocs de ez kikívánkozott. :D

(#21381) AkosKJ


AkosKJ
tag

Nálam szabad szemmel is úgy látod mint a képen. Küldött más is képet az övéről azon nincs ilyen. De ahogy írtátok használni fogom ahogy eddig, HDR tartalomnál bemutató videoknál filmeknél sehol nem vettem észre ezt, csak ha ezt a tesztet nézed meg akkor ennyire látványos.
Használom aztán majd jövőre visszatértünk rá 😁

Amúgy ilyen esetben csak simán írsz a LG nek hogy ezt észlelted és hogy szervizeljék vagy cseréljék vagy ez hogy müködik?
Ez beletartozik a garanciába, meg lehet ha cserélik hasonló lehet az másik új panellal is.?

[ Szerkesztve ]

(#21382) Joshi válasza AkosKJ (#21381) üzenetére


Joshi
titán

"Amúgy ilyen esetben csak simán írsz a LG nek hogy ezt észlelted és hogy szervizeljék vagy cseréljék vagy ez hogy működik?"
Igen, nagyjából így működik és az is lehet hogy rosszabb panelt kapsz. De mindenképpen adj a tévének néhány hónapot, és ügyelj az első 2-300 órára hogy egyenletes terhelést kapjon a panel. Ne áramtalanítsd a készüléket hogy le tudjon futni a pixelkompenzáció. Az OLED fényerőt vedd le ~30 körülire, statikus tartalom meg ne legyen órákig a képernyőn, nagyjából ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#21383) janos666 válasza Interceptor (#21348) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Itt most pontosan mire gondolsz?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21384) AkosKJ válasza Joshi (#21382) üzenetére


AkosKJ
tag

Úgyis így van/lesz aszerint amit tanácsoltatok itt meg teszteken láttam.
Szerintem nem lesz gond.

Köszi mindenkinek a segítséget és a tippeket jó hogy van ez a fórum.

Aki Oled Tv akar venni az meg ne gondolkodjon rajta szerintem szuper!!

[ Szerkesztve ]

(#21385) energomatt válasza Joshi (#21380) üzenetére


energomatt
senior tag

Anélkül, hogy vitát nyitnánk, amit úgyis kimoderálnának: nem kellene ezt a jó "önálló" ötletedet először kicsiben kipróbálni? Mondjuk az Alföld és a Dunántúl között? Ebből is látszana, hogy ennek az EU-hoz semmi köze.

(#21386) alaves


alaves
addikt

Nálam reggel települt a 05.80.10 firmware a B7V-re, leírást még nem találtam róla.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#21387) Gtaati válasza alaves (#21386) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nálam is szintén most:)

(#21388) taurus1962


taurus1962
csendes tag

Ezek jól felvitték mától az árát...

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_lg-oled55c8pla-4k-uhd-smart-oled-telev%C3%ADzi%C3%B3-1260452.html?rbtc=arg%7Cpf%7C1260452%7C%7Cp%7C%7C#_C3_A1ruhitel

(#21389) h1ght3chzor válasza h1ght3chzor (#21300) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Senki :F :Y

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#21390) Partizan182 válasza h1ght3chzor (#21389) üzenetére


Partizan182
senior tag

TrueHD nem megy az újakon sem, magyar AC3mat vinnie kéne.

(#21391) h1ght3chzor válasza Partizan182 (#21390) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Elvileg mkvtoolnix programmal kiszedtem belőle a truehd hangsávot, de utána sem akarta lejátszani. Van ötleted hogy milyen irányba induljak el?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#21392) renatto válasza alaves (#21386) üzenetére


renatto
őstag

Nálam semmi. :F

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21393) Partizan182 válasza h1ght3chzor (#21391) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ha csak a hang nem megy (kiírja hogy unsupported audio) akkor át tudod konvertálni dd5.1-be, van rá több free app is. Ha magát a filmet nem indítja el ott más lesz a gond, esetleg próbálj beszerezni egy másik releaset, hátha.

(#21394) energomatt válasza h1ght3chzor (#21300) üzenetére


energomatt
senior tag

Másik lejátszóval, vagy másik formátumra konvertált hanggal lenne lehetséges. Vagy mi másra gondoltál?

(#21395) h1ght3chzor válasza energomatt (#21394) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

(#21393) Partizan182: sajnos a képet se jeleníti meg, gondolom a nem támogatott hangformátum miatt. Milyen konvertálót ajánlasz?

Az alap problémám az, hogy a TV-m nem játssza le, VLC egyébként simán viszi.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#21396) sakal83


sakal83
addikt

Laikus kérdésem lenne médialejátszó kérdésben

Összekötöttem a gépet egy steam linkkel. Ha a stream eszközt vagy xboxot választam a HDMI módban, valami elképesztően jól néznek ki a lejátszott filmek a PC-ről a belső médialejátszóhoz képese. ha átteszem PC módba. akkor persze már mása kép. A képmód ugyanaz természetesen.

A kérdésem az lenne, hogy egy külső médialejátszó esetén is látnám ezt a brutál különbséget? Illetve egy olcsó hálózatra csatlakoztatható lejátszót tudnátok ajánlani, ha érdemes? engem a sok 60hz mindenféle beállítású stb lejátqszó nem érdekel igazán, csak a képe, és a gépről tudja szedni a filmeket.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#21397) energomatt válasza h1ght3chzor (#21395) üzenetére


energomatt
senior tag

Pl. ezt ismerem. Részletesebben itt érdeklődj, vagy nézz szét !

[ Szerkesztve ]

(#21398) daneel_hu válasza taurus1962 (#21388) üzenetére


daneel_hu
addikt

Most már januárig nem is nagyon lesz olcsó semmi, jön ez az időszak amikor az emberek ajándékot vesznek, magyarán mindenmindegyalapon' minden jöhet. :)

[ Szerkesztve ]

(#21399) h1ght3chzor válasza energomatt (#21397) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Érdemes lenne valamilyen TV okosító BOX-ot vennem? Nem rontja a képminőséget? A TV ugyan úgy a HDMI-n keresztül bejövő képet is feljavítja?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#21400) energomatt válasza h1ght3chzor (#21399) üzenetére


energomatt
senior tag

Az, hogy érdemes-e, azt neked kell eldöntened az adott körülményeidet figyelembe véve. Egyébként a képjavító technológiák így is, úgy is működnek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.