Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) renatto válasza Interceptor (#21048) üzenetére


renatto
őstag

Az enyémnek is rajta van a hónap és év a hátulján.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21052) Joshi válasza #72042496 (#21050) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom miért ilyen fontos ez, számtalan példa van arra hogy a fordítások helytelenek. A lényeg hogy utánanézve szabessz fórumtársnak LG-je van, szóval segíts neki hogy mit kell átállítania. ;)

(#21053) #72042496 válasza szabessz (#21030) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha HDR jelet kap a tévé, akkor választhatsz a HDR-képmódok közül.

Windows desktopon nem tudom, most éppen hogyan működik, a filmeket pedig itt kéne megkérdezned. MadVR-t szoktak használni hozzá, de valahol írták, hogy a W10 Movies alkalmazása is lejátssza a HDR filmeket. A többi lehetőséget nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#21054) Joshi válasza #72042496 (#21053) üzenetére


Joshi
titán

Neki már csak a tévé HDMI beállítása kell, mert a többit leírtam neki. ;) A tévé menüjének elérését írd le neki. :))

[ Szerkesztve ]

(#21055) Joshi válasza Vedike69 (#21049) üzenetére


Joshi
titán

Mindenhol ennyi most az AF8, szerintem ez nem annyira jó ajánlat. Lesz ennél jobb is.

ui.: ha a Sony el akarja adni az OLED tévéit, akkor kénytelen lesz LG közeli szintre vinni az árakat.

[ Szerkesztve ]

(#21056) janos666 válasza #72042496 (#21053) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én a madVR-t javaslom már csak azért is, mert akkor nem kel szarakodni a Win10-el. Ha jó régi vagy elég friss driver van telepítve (csak néhány rossz), akkor használható az NVAPI is (így az asztal nem vált át állandósítva, csak ha elindítod a filmet akkor automatikusan átvillan és ha bezárod, akkor vissza).

Amúgy pedig mehet a TV-re 23Hz Full RGB 12-bit, nem kell szarakodni YCC-vel se filmekhez (max ha 50Hz-es TV anyag).

LG-nél a menüben balra az 5. opció, utolsó előtti tétel, HDMI Ultra akármi. Azt kell átbillenteni jobbra az adott HDMI-n (most angol menüt tippre fordítva: általános, HDMI baromimélyszín :D ).

(#21045) Balika911 - és ezen akadsz fel, nem azon, hogy "Javított" ? :P

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21057) Joshi válasza janos666 (#21056) üzenetére


Joshi
titán

Azért a pár HDR filmért működik a Windowsos HDR ON/Off is, játéknál meg amúgy is így kell eljárni.

(#21058) szabessz válasza janos666 (#21056) üzenetére


szabessz
tag

Köszönöm az infókat.
Az megtaláltam képbeállításokba HDMI Ultra HD Deep Colour ott megtaláltam HDMI1 nél bekapcsoltam ahova Pc van kötve.
De Windowsba sajna továbbra se engedi bekapcsolni valamiért.
Pedig Win diagnosztika érzékeli HDR képes képernyő.
Játékra szeretném használni,akkor gondolom előtte itt kéne bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#21059) #72042496 válasza janos666 (#21056) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nemrégen átdugdostam az eszközöket, és amikor HDR anyagot indítottam egy korábban nem használt bemeneten, a C8 emlékeim szerint kiírta, hogy akkor ő bekapcsolta a HDMI Ultra HD Deep Colort. HDR-hez szerintem nem is kell menüből áttolni, az RGB-hez már gondolom, igen.

Azt tudod, hogy ennek a kapcsolónak mi értelme van? Miért nem lehet alapértelmezett, hogy RGB, illetve 10 bites jeleket is fogadjon a tévé?

Elég sokmindenen fennakadok már. Ha nem lenne késő, ennék egy Snickerset. :)

[ Szerkesztve ]

(#21060) Joshi válasza szabessz (#21058) üzenetére


Joshi
titán

Nekem akkor nem engedte bekapcsolni a Windowsban a HDR-t, amikor még nem állítottam a tévét abba módba amit a #21040 hsz-ben írtam.

(#21061) janos666 válasza #72042496 (#21059) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Őszintén nem tudom pontosan mit csinál, csak megjegyeztem, hogy azt be kell kapcsolni, különben korlátozott a közel maximális sávszélt igénylő formátumok támogatása.
Ha nagyon érdekel összevethetem a két EDID-t egy editor-ban, hogy pontosabban mi változik abban, amit a PC VGA lát a TV-ből ha billeg.

A kapcsoló pedig elvileg azért kell, mert állítólag nem teljesen visszafelé kompatibilis így kisebb tudású eszközökkel (pl. HDMI 1.3 lejátszó vagy AVR, stb).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21062) szabessz válasza Joshi (#21060) üzenetére


szabessz
tag

Köszi de sajna ilyet nem látok Lg-n
De szerintem LG-nél ez akar lenni HDMI Ultra HD Deep Colort. HDR ezt bekapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#21063) szabessz válasza #72042496 (#21059) üzenetére


szabessz
tag

Most néztem csak 1.4 HDMI kábelem van.
Akkor ez a gond gondolom,ezzel nem megy HDR 2.0 kell?
Tudok ár érték arányba ajánlani jót kb7.5m kellene?
Ez vagy ez jól lehet?

[ Szerkesztve ]

(#21064) #72042496 válasza janos666 (#21061) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, a kompatibilitás nekem elég magyarázat.

(#21063) szabessz: Én nem tudok kábelt ajánlani.

(#21065) Joshi válasza szabessz (#21063) üzenetére


Joshi
titán

Az nagyon hosszú, oda már minőségi kábel kell.

(#21066) szabessz válasza Joshi (#21065) üzenetére


szabessz
tag

Esetleg tudsz ajánlani,jó kábelt ár érték arányba jó?

(#21067) b.kov válasza OPiiPO (#21010) üzenetére


b.kov
senior tag

Szia!
Nekem 470k-ról lett 410k a B8 2 éves hűséggel, új Magenta előfizetéssel. Viszont nem online rendeltem, hanem üzletből.

(#21068) dgyuri0123 válasza szabessz (#21066) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én ez alá nem mennék, ha biztosra akarnék menni, de minimum ezt ajánlanám..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#21069) dh66e válasza szabessz (#21066) üzenetére


dh66e
veterán

CSL
Ezt nagyon dícsérik van mindenféle méretben!

(#21070) dh66e válasza dh66e (#21069) üzenetére


dh66e
veterán

Bocs,PrimeWire a kábel.

(#21071) Joshi válasza szabessz (#21066) üzenetére


Joshi
titán

Nézz körül a Kácsa audionál, van nekik szerelt kábelük is. Mailban kérj ajánlatot, de pontosan írd le hogy mire kell.

(#21072) szabessz


szabessz
tag

Köszönöm az infókat.

A C8 pixelfrissítés be van állítva kikapcsolásnál induljon.
Az úgy jó?
Látni mikor csinálja a pixelfrissítést a tv?
Mert tegnap este ki kapcsoltam nem láttam csinált volna valamit.

(#21073) dgyuri0123 válasza Joshi (#21071) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kácsa? Hmmm.

Ez a legolcsóbb 10m-es kábelük (15e Ft), ami 5m hossz felett már csak FHD-re alkalmas. :N Ajánlani fognak AQ Pearl-t, szinte biztos vagyok benne. Elég jól ismerem őket, odajárok 20+ éve..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#21074) janos666 válasza szabessz (#21072) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azzal a menüvel alapvetően semmit nem kell csinálnod. Az automata az megy ettől függetlenül, ott kézzel tudod elindítani hamarabb. Megtévesztett a szöveg, az nem azt jelenti, hogy minden kikapcsolás után indul majd, hanem hogy most kérted, hogy egyszer mindenképp induljon el azonnal kikapcsolás után (akkor is ha amúgy még nem).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21075) szelence82 válasza Bakus (#20145) üzenetére


szelence82
újonc

Én nem tudtam,hogy az oledet be kell járatni,tulajdonképpen elkövettem azt a hibát, hohy az első kb 40 órát Hdr játékkal használtam,igaz csak 2-3 órás egyszeri használattal,kis hd tv nézés mellett.

(#21076) Batyops válasza szelence82 (#21075) üzenetére


Batyops
aktív tag

Hali! Én úgy emlékszem hogy én sem csináltam semmi bejáratást. Hdr tartalommat is néztem rajta bőven a beüzemelés után persze azért nem éjjel nappal de ment rajta Hdr játék bőven. Igazából szerintem nem kell bejáratni , de ez csak az én véleményem. Nállam nem okozott gondot hogy mindjárt az elején ment rajta Hdr film meg játék is.

(#21077) daneel_hu válasza janos666 (#21074) üzenetére


daneel_hu
addikt

Sőt... az automata pixelfrissítő 4-7 perc alatt lefut.
A manuális (ha beállítod), akkor az 1 óra.
Ezért ez a két frissítés biztosan nem ugyanazt a rutint takarja.

Az LG szerint csak akkor kell manuálisan bekapcsolni ha képvisszamaradás van. (beégés ellen az sem jó már!)
Az avforums-on olvastam több helyen, hogy a manuális pixelfrissités az ua. amelyet a tévé minden 2000 óra után lefuttat.
Szóval ha kell bejáratás, ha nem - szerintem a manuális frissítgetés nem túl jó ötlet. :)

Nálam az e6v-n ha durva IR keletkezett vagy banding, és az automata nem tűntette el, akkor segített a manuális.
Minimális banding miatt az e8-ason nem fogom futtatgatni a manuálist.

(#21078) daneel_hu válasza Batyops (#21076) üzenetére


daneel_hu
addikt

János666 szerint ha HDR-t tolsz 100-as oled fényerővel az nagyjából megegyezik ha SDR-ben 20-25-ös fényerőt használsz. Mivel ilyenkor a tévé a fehér alpixeleket is bekapcsolja = ezért olyan hatalmas a fényerőkülönbség.
Amúgy logikusnak tűnik, bár a számokkal senki nincs tisztában. :)

Ha viszont a fenti dolog nagyjából reális, akkor a panel nem fog szenvedni 100-as oled HDR esetében sem.

(#21079) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Kérdésem lenne.
Az e6v-n YouTube-on is ki tudtam nagyítani a képet, e8-ason pedig nem engedi "csak eredeti" opció létezik.
Csak YouTube-on nem tudom ezt megtenni, a többi az ok.

Mit rontok el? :K

[ Szerkesztve ]

(#21080) szabessz válasza daneel_hu (#21077) üzenetére


szabessz
tag

Tegnap benyomtam pixelfrissítő ha kikapcsolom induljon.
Akkor ez most vissza áll normál automatára új bekapcsolásnál?
De amúgy nem látni semmi csinál sötét volt kép.
Ez így jó?
De reggel kiírta pixelfrissítő lefutott.

(#21081) daneel_hu válasza szabessz (#21080) üzenetére


daneel_hu
addikt

Visszaáll automatára.

(#21082) janos666 válasza daneel_hu (#21077) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, kétféle van, és a sokkal ritkábbra időzített fut le manuálisan.
Az alapján, amit sejteni lehet (az LG-től leírtakból), hogy mi ez a frissítés, és miként kompenzál, egyik sem szabadna, hogy ártalmas legyen. Nem fizikailag öregíti hozzá a még fiatalabb pixeleket a kopottabbakhoz, hanem méricskél és szoftveresen nem hajtja erősebben a jobbakat, mint amit az öregebbek is tudnak még. (Ebből következően, ha esetleg hibás volt maga a térképezés, az sem rontja el örökre a dolgokat.)
Egyszerűen csak felesleges túl sűrűn futtatni, ezért vannak X órák.
De a kapcsoló ott van, hogy ha valakinek mégis hamarabb van látható IR, mint az X órák és zavarja, akkor lenyomhatja. (Hasznos lehet akkor is, ha nem hétköznapi módon használod, és tudod, hogy egyrészt kínoztad a panelt, másrészt nemsoká valami "kritikus" dologra akarod használni.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21083) Joshi válasza dgyuri0123 (#21073) üzenetére


Joshi
titán

Nem néztem konkrétan mik vannak, de az AQ Pearl 8m-ben több mint 30k. Ez sokaknál már bőven a lélektani határ fölött van.

(#21084) yodamastah válasza szabessz (#21063) üzenetére


yodamastah
őstag

10M-re nekem ez vált be PS4 Pro és B7-hez (2db 5méteres kábel közé rakva). [link]

(#21085) szabessz válasza Joshi (#21083) üzenetére


szabessz
tag

Felhívtam Kácsát igen AQ ajánlottak 40e.
Ez sok nekem kábelért.
Ezek közül jó lehet valamelyik ami fentebb ajánlott dh66e forumtárs PrimeWire vagy ez meg ér felárat?

Nekem van ilyen Delock elosztó ez jó továbbításra?

[ Szerkesztve ]

(#21086) energomatt válasza daneel_hu (#21078) üzenetére


energomatt
senior tag

Ez nekem egyáltalán nem logikus, miért kellene 100-ra állítani, ha úgyis a fehér alpixelektől lesz fényesebb? Feltételezem inkább azért, mert a fényesebb tartalomhoz kell emelni a többi színt is. Ha nem így lenne, nem kellene semmit módosítani a beállításon. Még jó, hogy az ízlésem amúgyis irtózik a HDR-től és nem kell szétégetnem idő előtt a panelt.

[ Szerkesztve ]

(#21087) energomatt válasza szabessz (#21085) üzenetére


energomatt
senior tag

Azt senki sem mondja meg helyetted, hogy neked, a te körülményeid között mi ér meg bármilyen felárat. Az egyetlen módszer erre az, hogy elkéred kipróbálásra és magad eldöntöd.

(#21088) dgyuri0123 válasza Joshi (#21083) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Azt "szoktuk" mondani Hi-Fi-s "berkekben", hogy a kiegészítők, kábelek ára a készülék bekerülési árának 10-20%-áig teljesen elfogadható. Elhiszem, hogy ez sokaknál kiveri a biztit, de egy fél millás tévét illene minimális kockázattal kiszolgálni a tökéletes képminőség elérése érdekében. 2-3e Forintos "madzagokkal" biztosan nem kísérleteznék.. de ez én vagyok.

300k-s dacom elé 30e volt az USB kábel és nem ez volt a legdrágább drót... :) De a hálózati elosztóm/szűrőm is 50k volt, ami nagyon olcsónak számít.. és még akad egyéb is a sorban, de azt már le sem írom.

"Olcsó kiegészítő" olyan, mint amikor mosóbenzint öntesz egy Ferrariba... kis túlzással persze..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#21089) #72042496 válasza szabessz (#21085) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem troubleshootoljunk egyet mielőtt fejest ugranál a kábelekbe, nézzük meg a legalapvetőbbet:

PC-ről a 8 bites 4K@60 RGB jel megy? Ha igen, akkor a kábel oké, mert ehhez a jelhez többször (!) magasabb sávszélesség kell, mint egy 10 bites (HDR) 4K@24 filmhez. Ezesetben a beállításokkal lesz gond, amihez javasoltam tegnap a HTPC topikot.

Visszapörgetve nem láttam az RGB jelről infót, így bocs ha előkerült már, csak én nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#21090) energomatt válasza dgyuri0123 (#21088) üzenetére


energomatt
senior tag

A probléma itt az, hogy ezek annak ellenére, hogy megfelelő rendszerben egyértelműen valamennyi javulást hoznak, ez így százalékosan nem fejezhető ki. Tehát az, hogy 10%-át lehet egyesek szerint költeni kábelekre a berendezésnek, az ugyanúgy igaz lehet, mint, hogy semennyit, vagy 20 százalékot. Ez sokkal inkább stratégiai, pszihológiai kérdes, mintsem ésszerűségi.

(#21091) Tulku válasza energomatt (#21090) üzenetére


Tulku
veterán

Na de ha lefelé ellenőrizhető a minőségi deficit, akkor matematikailag akár bizonyítható, hogy felfelé is létezhet valameddig...

(#21092) dgyuri0123 válasza energomatt (#21090) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hát, nem így van, de ezen nem szeretnék itt perlekedni.. :) Mindenki úgy rontja el a kijelzője képminőségét, ahogyan csak szeretné.

De hogy értsd, veszel egy 500 ezres tévét és sajnálod a 8 méteres HDMI kábelre a 40e Forintot...Én meg azt mondom erre, hogy rakd közelebb a forrást és elég lesz 2m is, ami 10e Ft körül lesz árban.. Én amúgy AQ Forest-et használok, ami jóval drágább 8 méter hosszban, de ezt már nem is ajánlottam, mert tudtam, hogy megint "feketeseggű" leszek. :)

Az nem mindegy, hogy 8 méter hosszan mennyi zajt szed össze a kábel és az olcsó kábelek sajnos rengeteg zajt szednek össze, ami kihat a képminőségre, ergo, minek az oled tv, ha szándékosan lerontjuk a képminőségét olcsó kábelekkel, vagy bármilyen olcsó megoldással, mint pl. egy 500 Ft-os elosztóval, ami szintén csak a hálózati szemetet szedi össze és zaj formájában "kiül" majd a képernyőre..

Ja... "Tulku" kolléga nagyon jól rávilágított, mert én nem a javulás mértékéről beszélek, hanem "romlásról"... a "nem megfelelő" kiegészítők használata okán.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#21093) Joshi válasza #72042496 (#21089) üzenetére


Joshi
titán

Nekem van egy 10m-es HDMI kábelem és 4k@60hz 8biten jó volt, de HDR-rel már nem.

(#21094) energomatt válasza dgyuri0123 (#21092) üzenetére


energomatt
senior tag

Akkor kezdjük előről! Meg akarsz arról győzni, hogy számít az összekötő kábel a minőség szempontjából? Most erről volt szó, vagy valami egészen másról?

(#21095) dgyuri0123 válasza energomatt (#21094) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én semmiről nem akarlak meggyőzni, de igen, azt mondom, (állítom) hogy határozottan számítanak az összekötőkábelek (is). És minden kiegészítő, ami kapcsolatba kerül az oleddel (jelen esetben), tehát még egy elosztó, vagy antennakábel is.

"csak a zene van"

(#21096) szabessz válasza #72042496 (#21089) üzenetére


szabessz
tag

A Nvidia RGB beállításnál is már azt írja nincs jel.

(#21097) #72042496 válasza szabessz (#21096) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha a HDMI Ultra HD Deep Colort bekapcsoltad arra a bemenetre (korábban említetted, hogy igen), akkor ez alapján én is a kábelre gyanakszom már.

[ Szerkesztve ]

(#21098) energomatt válasza dgyuri0123 (#21095) üzenetére


energomatt
senior tag

Mint mondtam előről és szerintem egyszerű kérdést tettem fel. Ezek szerint mégsem értetted amiről írtam. Egyáltalán nem arről írtam, hogy ezek számítanak-e, vagy sem, bár egyértelműn látható, hogy szerintem igen, hanem arról, hogy az, hogy mennyit szokás költeni hifi körökben kábelekre a készülék árához képest ez nem attól függ, hogy mekkora a minőségi javulás, hanem pszihológiai és startégiai kérdés egyénenként , rendszerenként nagyon változó.

(#21099) Tulku válasza energomatt (#21098) üzenetére


Tulku
veterán

Ez így stimm...

(#21100) szabessz válasza #72042496 (#21097) üzenetére


szabessz
tag

Igen szerintem az a ludas. Próbálgattam de nem lett jó.
Eddig ez tűnik jó választásnak kb 12e szállításal.
Véleményeket olvasva nem tűnik rossznak.
Itthon nem találtam még ebbe árba ami jó lenne.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.