Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) jófejsrác


jófejsrác
senior tag

Sziasztok,

munkatársam szeretne venni egy új TV-t melynek rendelkeznie kell az alábiakkal:

- OLED (IPS is megteszi)
- HDR
- 4K

90%-ban egy PS4Pro-van használná.

Én lemaradtam a fejlődésben mi hol tart és mi a jó mostanában (Nekem egy Sony W755C-van).

Az ár 400 körül max.

Köszi

(#20252) sakal83 válasza jófejsrác (#20251) üzenetére


sakal83
addikt

Vegyen egy sony 55xf9005ot. Most 322k a mediaban de siessen mert elegge akcios.

Oledek 400 felett vannak. Ha oled lg 55b8 es c8

[ Szerkesztve ]

(#20253) tutitibi válasza MrBazsi (#20244) üzenetére


tutitibi
senior tag

Az EMAG valami kamu cég ?
Nem találni az elérhetőségét, hova kell menni ?

Összevissza változnak az árak meg a raktárkészletek....

(#20254) tutitibi válasza jófejsrác (#20251) üzenetére


tutitibi
senior tag

LG B8,

a szemét euronics visszavitte az árát 455-re tegnap még 399 volt hogy r meg....

[ Szerkesztve ]

(#20255) jófejsrác válasza sakal83 (#20252) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Mit akar jelenti a Qled? vagy ez csak valami köztes megoldás?

@tutitibi Köszi a megerősítést, egyelőre most árak vadászása és tesztek olvasása folyik még.

[ Szerkesztve ]

(#20256) PuMbA válasza jófejsrác (#20255) üzenetére


PuMbA
titán

A QLED az VA paneles LCD :) Játékra első osztályúak, mert az input lag a legkisebb a TV-k között és támogatja a variálható frissítési frekvenciákat. Sony filmekre és TV-re jobb, játékban kicsit gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#20257) tutitibi válasza jófejsrác (#20255) üzenetére


tutitibi
senior tag

Qled ? hogy kúl-e a led ? szerintem nem kúl....
ahol a samsung egy ultravékony 3 milliméteres kábelen viszi el hátra az összes HDMI, kép, hang jelet és a tápegységehez szükséges áramot is ????

Kösz, nem inkább kihagyom,
Aki egy kicsit olvasgat az AV világában az nagyon jól tudja, hogy ez a "mindent vigyünk 1 kábelen" az a legigénytelenebb és a lehető legrosszabb megoldás

(#20258) Partizan182 válasza PuMbA (#20247) üzenetére


Partizan182
senior tag

4k szarni bele, HDR a lényeg, és abban iszonyatosan odacsap a PR. Lassan egy éve van B7, mai napig a legjobb cucc amit láttam rajta.

(#20259) daneel_hu válasza tutitibi (#20253) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem kamu cég, de mivel a garancia 24 hónap MAGÁNSZEMÉLY részére, mindenképpen megér egy kérdést a dolog. Ez (szerintem) nem gyári garancia.

(#20260) daneel_hu válasza jófejsrác (#20251) üzenetére


daneel_hu
addikt

"90%-ban egy PS4Pro-van használná."

Erre nem szabad oledet venni.

(#20261) Tufa_ válasza tutitibi (#20257) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Akit kicsit is erdekel az AV, mar nem TV hangszorokat hasznal filmezeshez, onnantol kezdve az elmeleted elbukott. A kepet nem befolyasolja mivel az digitalis jel, a hang pedig onnantol kezdve egyaltalan nem szamit mivel a boxbol megy be-ki(igaz, az is digitalisan megy at).

[ Szerkesztve ]

(#20262) daneel_hu válasza McKalton (#20243) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Mi Pana és Sony tulajok csak irigykedünk a sok LG Oled tv tulaj ügyfélszolgálatos garanciáztatásain.
Nekünk ez sajnos nem jár a tvhez… ;] "

Ha neadjisten' elkedz beégni pár példány, akkor majd kíváncsi leszek majd a reakciókra. :C

(#20263) MrBazsi válasza tutitibi (#20253) üzenetére


MrBazsi
senior tag

nem kamu cég de pl samsung telefonoknál is előszeretettel reklámozzák a 24 hónap garit úgy feltüntve mintha az gyári lenne közben nem az. egy kérdést az ügyfélszolgálatuknál egy ilyen árú tv-nél mindenképpen megér a dolog

(#20264) tutitibi válasza Tufa_ (#20261) üzenetére


tutitibi
senior tag

Akkor nincs értelme a több tizezer ft-os HDMI és USB kábeleknek sem ?
Monster kábel pl ?

[ Szerkesztve ]

(#20265) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Akit érdekel egy kicsit az MM-es Garancia Plusz biztosítás...
Átolvasgattam a Feltételfüzetet, elsősorban a Biztosító szolgáltatását.

A lényeg, hogy javíthatatlan vagy gazdaságosan nem javítható készülék esetén jár a pénzvisszatérítés (ajándékkártyára?) vagy cserélhető a MM boltjaiban hasonló kaliberű tévére.
Ilyen és csakis ilyen esetben kapható vissza az eredeti vételár, illetve szerintem pénz formájában nem, csak csere vagy levásárolhatóság játszik.
Természetesen egy rakás kizárás is fel van sorolva, pl ha direkt tönkreteszed a tévét. :)

Baleseti kár esetén viszont az avultatott értéket veszik alapul.
Amennyire rémlik ez havonta 1%.
Tehát egy bruttó milliós árú tévé SZERINTÜK első év végén már kb 850e bruttó értékkel számolandó.
Garancia GOLD kötése esetén van lopás és törésre is szolgáltatás.

Nem mondom, hogy ez szuper szolgáltatás, de a semminél mindenképpen több.

Jah és ami a legfontosabb: BEÉGÉSRE nincs szolgáltatásuk!

[ Szerkesztve ]

(#20266) tutitibi válasza daneel_hu (#20262) üzenetére


tutitibi
senior tag

"Ha neadjisten' elkedz beégni pár példány,"

Mondja ezt egy LG tulaj , amúgy ugyanaz a panel van mindkettőtök TV-jében...életszerű....Az elektronika meg szerintem a Panasonic-ban a jobb.

Nem beszélve a dupla tunerekről DVB S,T, C , ez összesen 6 tuner. ( A VT60 plazmámba is 6 tuner volt.)
és a többi csatlakoztatási lehetőségekről.
Nem csak kizárólag HDMI-vel lehet rákötni a Panánál ez adott esetben lehet előny is.

(#20267) jófejsrác válasza PuMbA (#20256) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Kompetitív játékokkal nem játszik neten, így szerintem ez az input lag még, ha sonynál is marad nem fogja érzékenyen érinteni. De köszönöm az infót :) :R .

(#20268) Tufa_ válasza tutitibi (#20264) üzenetére


Tufa_
aktív tag

HDMIbol van az a szint amit erdemes rakolteni, de digitalis jelen nem tudsz javitani egy jobb kabellel. Hogy hol az a hatar, ne kerdezd. kis olvasnivalo
A samsung megoldasa szuper. Szerinted mas markaknal, a TVn belul mekkora kabelel oldjak meg pl a panel vagy hangszorok es a converter kozott a jelet? Segitek, nem nagy :) Ugyanezt csinaltak ok is, csak ok kivulre tettek ezt a convertert.

(#20269) daneel_hu válasza tutitibi (#20266) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez ugyanúgy érzelmi választás mintha bemennél egy autószalonba.
Van akinek az LG tetszik van akinek a SONY vagy a PANA, vagy PHILIPS. :)

TUNER? Az sem érdekelne ha egy sem lenne benne.

[ Szerkesztve ]

(#20270) tutitibi válasza daneel_hu (#20269) üzenetére


tutitibi
senior tag

Plazma fronton a Pana végigverte az összes konkurenst Samsung és LG , kivéve a Pioneer de ők korán kiszálltak....
Most érdemes megnézni a használt plazmák árát, ott szépen kijön a márkák közti különbség - csakúgy mint az autóknál.

[ Szerkesztve ]

(#20271) tutitibi válasza daneel_hu (#20269) üzenetére


tutitibi
senior tag

"TUNER? Az sem érdekelne ha egy sem lenne benne."

hiba, nagy hiba az égből nagyon sok jó dolog jön,
4K-ban is már....

(#20272) daneel_hu válasza tutitibi (#20270) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem is Pana plazmám van... plazma fronton egyetértek.
De oled szinten semmi különbséget nem láttam ami markáns lett volna, és bármilyen irányba billentette volna a választásomat. Ez 2 éve is így volt és most is így van.

Nüansznyi különbségek vannak, pontosan azért mert mindenki az LG-től veszi a panelt.
Ezért mondom, hogy érzelmi választás ez, ki miben hisz...

(#20273) tutitibi válasza daneel_hu (#20272) üzenetére


tutitibi
senior tag

igen, van benne érzelem bőven.....

(#20274) Partizan182 válasza daneel_hu (#20260) üzenetére


Partizan182
senior tag

Miért is? Nekem ps4 porog rajta leginkább ha a time spentet nézem. Konzolon nem wow-al meg league-el játszik az ember ezer órákat hogy a csiricsáré UI beégjen.

(#20275) renatto válasza MrBazsi (#20244) üzenetére


renatto
őstag

Az EMAG tavaly benne volt az 5 év gondoskodás promócióban, így az biztos gyári garancia. (De az ügyfélszolgálat azt mondta ha EU-n belüli vásárlás, a 2 év garancia él rá itthon, ha van számla/nyugta.)

Mindig magányszemély van kiírva garanciára/jótállásra, de én mindent cégre vettem tőlük, nem problémáztak. Volt laptop amit visszaküldtem, mert hangos volt, visszaküldték az árát (no nem 2 nap alatt :((( ).

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#20276) daneel_hu válasza renatto (#20275) üzenetére


daneel_hu
addikt

A 2 évre eu-s törvény kötelezi őket, de cégek esetében ez csak 1 év. Ezért más az önként vállalt gyári garancia, mert ott nem tehetsz különbséget a Vásárló kiléte alapján.

(#20277) tutitibi válasza jófejsrác (#20251) üzenetére


tutitibi
senior tag

A fóti Auchan-ban van egy LG55B7 350.000 -ért.
Kiállított darab, de néztem semmi baja nincs és kb a foci VB óta van kiállítva.

(#20278) dgyuri0123 válasza tutitibi (#20277) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"néztem semmi baja nincs"

Futtattál pár tesztábrát, hogy ennyire biztos vagy benne? ;)

"csak a zene van"

(#20279) renatto válasza daneel_hu (#20276) üzenetére


renatto
őstag

Nekem bármi gondom volt sosem problémáztak, hogy céges. Megkaptam mindig a kiterjesztett garanciákat is (LG, Denon, Philips..) és a 2. v. 3. évben is szó nélkül javították pl az AVR-t, Saeco kávéfőzőt...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#20280) energomatt válasza Tufa_ (#20268) üzenetére


energomatt
senior tag

A kábelek viselkedése olyan bonyolult, hogy azt egyszerű elméleti, logikai levezetésekkel nem tudod hitelesen alátámasztani. Csak a gyakorlati tapasztalatok segíthetnek valamennyire a választásban. Ezen kívül, minden kábel hatása az átvitelre egyúttal rendszerfüggő is. Vagyis, ha nem próbálsz ki többféle, lehetőleg ajánlottabb kábelt, addig azt írsz, amit csak akarsz, legfeljebb néhányan megmosolyogják.

(#20281) Callisto


Callisto
őstag

Voltam megnézni élőben MM-ben a Samsung 65Q9FN-t és LG 65C8-at. (Két kiszemelt a váltsára.)
A QLED-eknek van egy elkülönített rész és meg kell hagyni, hogy ott bent a 75Q9FN nagoyn impozáns látványt nyújt. Percekig kerestem a verőfényben bloomingot és hasonlókat rajta, de minimálisat láttam.
Majd kimentem ahol egymás mellett van a 65Q9FN és az LG 65B8. Azon a 65Q9-en másik demó ment, de egymás mellett látva a kettőt azonnal szembetűnt, hogy az OLED-en mennyivel részletesebb a kép. Nem színekről, fényerőröl stb. beszélek, hanem a kép finomságáról, részletrességéről. Az elég durván látszik a különbség, hogy míg az egyik pixelenként adja a fényt, a másik FALD.
De mivel azért jó lenne elsődleges monitornak használni a TRV-t, csak akartam esélyt adni a Samunak. Szóval elkezdtem vizslatni különböző szögekből az OLED melletti Q9-est.
Még ott a nagy fényben is azonnal láthatóvált vált más szögböl a blooming a fehér képrészletek körül. Igaz pont középről nézve nem tűnik fel, de a nagy környezeti fényt kompenzáltam úgy, hogy szélebbről néztem.
A legvicesebb az volt, ahol fekete háttéren van felirva bal felső sarokban a QLOED szép fehér betűkkel, az egész feketeség a felirat körül gloomingolt, mint a hétszentség f...a.
Ott aztán eldőlt a kérdés: OLED lesz.
Az OLED felsőbbrendűsége a kép finomságának (részletességének) a teljes árnyalati tartományban egyértelmű és akkor erre még a gloom is ott van FALD-on. A Q9FN képe OLED-hez képest olyan mosottabb. Annyira nem, hogy ha csak azt látod feltűnjön, de egymás mellett egyértelmű. A kontraszt különbség nagoyn látszott.
Szóval inkább visszaszokok a picinyke monitorra, mint elsődleges kijelző és csak film, játék lesz OLED-en, mint hogy idegeljem magam a glooming, nem elég kivehető finom (vagy el is tűnő) képrészletek miatt akár világos van, akár éjjel.
Sajnálom, mert azért néha-néha dolgozni, programozni jó lehet 4K-n, de ez van.

Már csak az a kérdés, hogy lemondjam-e a pénteki MM rendelésemet (65C8) és vegyem inkább Alzától a német területre szánt verziót 100-al kevesebbért?
Picit azért parázok az Alzás gariztatástól, ha LG nem garizza valamire hivatkozva. :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#20282) PuMbA válasza Callisto (#20281) üzenetére


PuMbA
titán

"Szóval elkezdtem vizslatni különböző szögekből az OLED melletti Q9-est."

Ahhoz, hogy megmondd, hogy oldalról nézve melyik fog nyerni, be sem kell menni a boltba, hiszen az OLED ebben sokkal jobb :)

"A legvicesebb az volt, ahol fekete háttéren van felirva bal felső sarokban a QLOED szép fehér betűkkel, az egész feketeség a felirat körül gloomingolt, mint a hétszentség f...a."

Sajnos a Q9-en nem lehet kikapcsolni a Local dimming-et, aminek a mellékterméke a blooming és a beállított vakító fényerő is elősegíti ezt a dolgot, szóval nem csoda, hogy ekkora különbséget láttál. A Q7 egyébként egy jobb TV minden szempontból és jóval olcsóbb, mint a Q9. Otthoni fényerőt használva egyébként nem ilyen durva ez a dolog.

Jó döntés az OLED a maximális képminőséghez.

[ Szerkesztve ]

(#20283) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Akkor, ezek szerint mindegy, hogy hol veszem cégre a TV-t?
Mindenhol jár a gyártói 2év gar?

(#20284) Callisto válasza PuMbA (#20282) üzenetére


Callisto
őstag

Tudom, hogy oldalról a betekintési szög nem igazán jó VA panelnál. A nagy fényár miatt azonban a glooming nem látható MM-ben. Viszont nagyobb szögből nézve a glooming is erősödik, ezért kutattam a glooming után más szögben nézve a tévét. Nem a betekintési szög miatt, hanem hogy a fényes környezetben lássam hogy működik a FALD és mekkora glooming van.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#20285) daneel_hu válasza Faresz29 (#20283) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem nem mindegy hol veszed.

(#20286) Faresz29 válasza daneel_hu (#20285) üzenetére


Faresz29
aktív tag

OK! Akkor MM-nél gondolom van?

(#20287) daneel_hu válasza Faresz29 (#20286) üzenetére


daneel_hu
addikt

MM, Euronincs, EDigital tuti.
A többit nem tudom...

(#20288) Faresz29 válasza daneel_hu (#20287) üzenetére


Faresz29
aktív tag

Köszönöm! Akkor az Alza-t, Emag-ot nem erőltetem...

(#20289) PuMbA válasza Callisto (#20284) üzenetére


PuMbA
titán

"Nem a betekintési szög miatt, hanem hogy a fényes környezetben lássam hogy működik a FALD és mekkora glooming van."

Hát igen, ahogy megtapasztaltad: rosszul működik. A FALD-ot és a Local Dimming-et irtani kéne az LCD TV-kből, hiszen olyan hátrányokat okoz, amit te írtál: nagyobb blooming és a sötét részletek, finomságok elvesztése. Szerencsére az OLED esetében ezzel nem kell törődnöd :)

[ Szerkesztve ]

(#20290) Partizan182 válasza PuMbA (#20289) üzenetére


Partizan182
senior tag

FALD nélkül nincs HDR viszont, natívan közelében sincs a szükséges dinamikának az LCD. Szükséges rossz, de enélkül vagy mindent kimos a háttérfény vagy elveszik a specular ami a HDR dimenzionalitását adja.

(#20291) renatto válasza Faresz29 (#20288) üzenetére


renatto
őstag

EMAG-on sosem volt gondom, futár jön a termékért ha gond van. Alza.hu-rol meg nem rendeltem.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#20292) #81733120 válasza renatto (#20291) üzenetére


#81733120
törölt tag

"EMAG-on sosem volt gondom, futár jön a termékért ha gond van."

:K

(#20293) alaves válasza dgyuri0123 (#20278) üzenetére


alaves
addikt

A magyar LG szervíz cseréli a bemutatódarabok paneljét ha van beégés. ~1 hét múlva jelentkezem még fontos infokkal.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#20294) daneel_hu válasza alaves (#20293) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez biztos így van.
Ettől eltekintve nálunk az volt az első kérdése a szervizes srácnak, hogy "bemutató darab volt-e a tévé(?)" :)

(#20295) Joshi válasza daneel_hu (#20294) üzenetére


Joshi
titán

Miért a számlán szerepel hogy kiállított darab volt? Mert ha nem akkor azt mondasz amit akarsz.

(#20296) #72042496 válasza Joshi (#20295) üzenetére


#72042496
törölt tag

A szervizmenüből viszont szerintem kiderül, hogy mennyit ment áruházi módban a tévé. Furcsállnám, ha ezt nem logolnák a készülékek. (Aztán hogy a szervizesek ezt nézik-e, netán csak akkor ha "gyanús" a tévé, azt passzolom.)

[ Szerkesztve ]

(#20297) daneel_hu válasza Joshi (#20295) üzenetére


daneel_hu
addikt

Valószínűleg nincs megkülönböztetve azoktól a tévéktől amelyeket nullkilóméteresen vesznek.
De mégis megkérdezték. :)

Ember legyen a talpán aki az összes "kizárást" fejben tartja.

(#20298) daneel_hu válasza #72042496 (#20296) üzenetére


daneel_hu
addikt

De az áruházi módot otthon is bekapcsolhatod, semmi nem tiltja.

(#20299) atiss.1977


atiss.1977
csendes tag

Hali, az "LLA" és "PLA" között mi a különbség? Azt tudom, hogy más régió. Okoz hátrányt itt Mo. - on?

(#20300) Joshi válasza atiss.1977 (#20299) üzenetére


Joshi
titán

Azért néha be lehetne röffenteni a keresőt. :B Ő vett is 65C8LLA tévét.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.