Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) PuMbA válasza Strezi (#20447) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, ez ugyanaz, mint a TV-n a TruMotion :)

[ Szerkesztve ]

(#20452) Joshi válasza AkosKJ (#20450) üzenetére


Joshi
titán

"legjobb lejátszó"
Olyan nincs, amúgy is csak vita kerekedne belőle. ;]

(#20453) Lacielvtárs válasza Joshi (#20452) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C
Az 'biza itt könnyen elofordulhat ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#20454) daneel_hu válasza RockHaRD (#20446) üzenetére


daneel_hu
addikt

A szemhez legközelebb eső réteg az valamilyen műanyag.
A hátfal egy vastag üveg az E, G és W-szériáknál.

(#20455) manager2220


manager2220
tag

Beéégés kapcsán lenne egy kérdésem: néztem sok videót róla, olvastam itt is róla meg releváns site-okon. Ha az ember nem egy játékot tol orrba szájba, meg nem csak egy TV csatornát néz állandóan, akkor gyakorlatilag nem éghetne be semmi, nem?
Itt van valaki akinek normál használat mellett beégett bármi is?
Nem teljesen értem ezt a félelmet normál használat mellett.

(#20456) PuMbA válasza AkosKJ (#20450) üzenetére


PuMbA
titán

Ma már ez egyre lényegtelenebb dolog, hiszen a TV-k belső lejátszója is sokat javult az utóbbi 3-4 évben és a filmjeink minősége is: egyre több a 4K kiadás. Értsd az előbbi alatt azt is, hogy felskálázásban a 4K TV-k brillíroznak a régi FullHD-khoz képest. Másrészt az alapanyag is korlátozó tényezővé válhat, mert 4K-ban több filmben láthatod például, hogy a fókusz sem tökéletes egyes jeleneteknél, hiszen olyan sok részlettel látod az adott filmet, ahogy régen soha.

[ Szerkesztve ]

(#20457) Callisto válasza PuMbA (#20456) üzenetére


Callisto
őstag

Hát azért meg mernék esküdni, hogy nincs a világon (és nem is lesz egyhamar) olyan TV általi lejátszó, amit az SVP mellé tehetnél minőségben. Egyszerűen képtelenség olyan CPU erőt beléjük pakolni, hogy az nem forrjon fel és halk is legyen.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#20458) daneel_hu válasza manager2220 (#20455) üzenetére


daneel_hu
addikt

Minél vegyesebb tartalmat nézel, annál kisebb az esélyed, hogy beégjen a tévé.
Oled light beállítás sokat számít, sötét szobában 20-25, világosabb helységben valamivel több kell. (akár 40-45)

2018-as modellekben van pixel shift és logo luminance adjusment, ami elvileg a beégést hivatott megakadályozni. Alapban jól vannak beállítva.
Azt nem tudjuk a fenti mire elég, nincs "öreg" 2018-as modell a topikban.

Az az általánosan elfogadott elmélet, hogy ha 1 órát nézel RTL 12-es sárga karikát, majd elkapcsolsz x órára és ismét 12-es karikát bámulsz 1 óra hosszat, az tökéletesen egyenlő azzal mintha 2 órát néznél egyhuzamba rtl karikát. :)
Remélem átjött a lényeg.
A piros és sárga statikus tartalom ami veszélyes.
Valószínűleg a 2016-os modellek a leginkább érintettek.

(#20459) manager2220 válasza daneel_hu (#20458) üzenetére


manager2220
tag

Értem,köszönöm szépen!

(#20460) daneel_hu válasza manager2220 (#20459) üzenetére


daneel_hu
addikt

+ Jelenleg a 2 éves gyári garancia érvényes beégésre is. (ha a kisker gyári garanciával árulja a modellt, MM, Euronics, EDigital tuti azzal)
Tehát védve vagy, ha mégis baj lenne.
De nem tudja senki, hogy ez meddig lesz így.

(#20461) Joshi válasza Callisto (#20457) üzenetére


Joshi
titán

Mert az SVP gondolom a hardver nyers erejére támaszkodik, míg egy dedikált hardver csak erre helyezi a hangsúlyt. Az SVP-t még nem próbáltam ki, lehet hogy nem így van.

[ Szerkesztve ]

(#20462) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Azért ezt a g8-designt nehezen tudom értelmezni. :)
Itthon nem kapható azt hiszem.

(#20463) Callisto válasza Joshi (#20461) üzenetére


Callisto
őstag

A GPU is dedikált hardver skalár, vektor, mátrix számolásra tökéletes egységekkel és reggelire egészben nyeli le bármelyik TV-ben lévő hardvert.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#20464) Joshi válasza Callisto (#20463) üzenetére


Joshi
titán

Igen ha az adott GPU támogatja az adott feladatot. Inkább nevezzük SoC-nak, mert tévéknél/lejátszóknál ez az elnevezés. Az általad említett SVP se támogat minden asztali gpu-t és processzort, gondolom én. De ha mondjuk támogatja az nvidia Pascalt és mondjuk proci fronton a Haswellt, akkor miért annyira erőforrás igényes?

(#20465) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Tuti, hogy a 2018-as modellek (LG) alapból csinálnak valami interpolációt.
A panel nem lett gyorsabb, mégis sokkal jobb a mozgásmegjelenítés.
Mi mástól lehetne?

(#20466) Joshi válasza daneel_hu (#20465) üzenetére


Joshi
titán

Ezt nevezik Alpha7/9-nek. Gondolj bele hogyha ez Alpha akkor a 2016-os tévékben milyen verzió lehetett? ;]

(#20467) #72042496 válasza daneel_hu (#20465) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát, pedig ha valamiben, akkor ebben gyengébb a C8-am, mint a Samsung LCD-m volt. Dejudder azért segít rajta, szerencsére. Viszont most kedvet kaptam hozzá, hogy tavasszal beállítsak alá egy PC-t, és akkor már kipróbáljam rajta a MadVR-t is, megint.

Ha egyszerűen be tudom konfigurálni, akkor megesehet az a szégyen, hogy eladom a Shield TV-t. És akkor már eARC se kell, mert a PS4 nem igényli, a PC-ből pedig mehet egy HDMI az erősítőbe, egy másik pedig a tévébe.

[ Szerkesztve ]

(#20468) daneel_hu válasza #72042496 (#20467) üzenetére


daneel_hu
addikt

Felfoghatod úgy is, hogy az oled megmutatja miért szar a 24p valójában. :DD

(#20469) #72042496 válasza daneel_hu (#20468) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én egyébként így fogom fel, de már OLED előtt is ezen az állásponton voltam. :)

(#20470) Callisto válasza Joshi (#20464) üzenetére


Callisto
őstag

A PC-ben van erő és magas minőségű algoritmusokat használhat.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#20471) atiss.1977


atiss.1977
csendes tag

Hali!

Boldog gazdája lettem egy 65C8-nak. Egy 2013-as 3D 47LA690-t váltott.
Egyszerűen csodálatos. Azt hittem hiányozni fog a 3D de ez a látvány sokkal jobb. 2,5m-ről nézem, hihetetlen, kegyetlen.
Alzatol rendeltem, 1 napon belül megjött. Viszont átvételkor csak kp van. Áfa vissza, régi tv 120ba elmentt, 655k-rol indulva nem kérdés hogy megérte az árát.
Gari nekem elég a 2 év, mert szinte csak filmnezesre lesz használva, jó, néha kis kábeltv, de nem félek a beégéstől, pont lesz.. rom. Inkább élvezem a filmeket.
A kép beállítások elsőre nem egyszerűek, de majd utána olvasok, esetleg kis segítséget köszönettel elfogadok.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#20472) hbnov17 válasza sakal83 (#20363) üzenetére


hbnov17
csendes tag

Közben meglett a tv, de egy kicsit megijedtem, ma találtam néhány aggasztó tapasztalatot a közvetlen napfény vs. oled témában. Többeknek nyomot hagyott a képernyőn.
Jól értem, hogy neked közvetlenül süt a nap a tévédre? Te nem tapasztaltál semmit? Mennyit éri napsugárzás egy nap?
Nekem a nyári lemenő nap érné, és nem tudok függönyt rakni.

[ Szerkesztve ]

(#20473) energomatt válasza Maco7911 (#20439) üzenetére


energomatt
senior tag

És nem lenne már itt az ideje, hogy kivedd a kocsiból és elkezd használni?

(#20474) krx21 válasza daneel_hu (#20458) üzenetére


krx21
nagyúr

"Az az általánosan elfogadott elmélet, hogy ha 1 órát nézel RTL 12-es sárga karikát, majd elkapcsolsz x órára és ismét 12-es karikát bámulsz 1 óra hosszat, az tökéletesen egyenlő azzal mintha 2 órát néznél egyhuzamba rtl karikát. :)"

Ez így szerintem azért nem igaz... A többi pixelhez képest az igénybevétel az ami számít.

[ Szerkesztve ]

(#20475) sakal83 válasza hbnov17 (#20472) üzenetére


sakal83
addikt

Par orat eri de nyoma nincs:)

(#20476) PuMbA válasza Callisto (#20457) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz :K A PC-k a minőség / fogyasztás és hang arányban tudnak elszállni, hiszen ha van egy 200W-ot fogyasztó VGA-d azt simán le tudod terhelni csutkára :)

[ Szerkesztve ]

(#20477) daneel_hu válasza PuMbA (#20476) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mikor fogyasztanak ezek 10 wattot? :)
Szerintem a 65"-os megehet akár 150-200 wattot is HDR-ben.

(jah látom szerkesztetted, akkor sztorno) :)

[ Szerkesztve ]

(#20478) daneel_hu válasza krx21 (#20474) üzenetére


daneel_hu
addikt

Lehet nem teljesen lineáris, de a rtings is elvileg igazolta ezt.
Azoknak van a leginkább beégve a tévéjük akik 1 adott csatornát/műsort több részletben nézegetnek. (sky, gmb stb...)
Reggeli kávé mellé 1 óra Good Morning Britain… ez elmegy fél évig és máris ott a beégés.

"A többi pixelhez képest az igénybevétel az ami számít."

Ugyanezt mondom.
Viszont egy sárga karika mellet mi a valószínűsége, hogy 100%-os sárga terheltséget kap a többi (mozgó) pixel?
Ennek semmi realitása nincs, ezért az adott helyen folyamatosan, 100%-al van terhelve a red és green subpixel. (ezért fakul ki a többihez képest) A beégés valójában rossz szó, mert fakul.
Akkor van baj ha ezt már semmi nem tudja kompenzálni.

[ Szerkesztve ]

(#20479) daneel_hu válasza atiss.1977 (#20471) üzenetére


daneel_hu
addikt

Gratulálok a tévédhez, használd egészséggel! :R
Nem fog hiányozni a 3d mert kapsz helyette egy kevéske moziélményt a képátló végett.
Legalábbis ha 2 méterre vagy közelebb behúzod a kanapét elé. :)

(#20480) b.kov válasza AkosKJ (#20450) üzenetére


b.kov
senior tag

Szia,
Én PLEX-szel tolom át DLNA-n keresztül a filmeket, és a webOS saját lejátszóját használom a megnézésre. Eddig minden patentül működik, egyedül a 4k HDR + felirattal voltak gondjaim. Tényleg, erre valaki tud jó megoldást? Van egyáltalán?

(#20481) #72042496 válasza b.kov (#20480) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kipróbálhatod a Plex kienst, vagy az XPlay-t. De lehet, hogy WebOS alól ez sehogy nem fog működni. Külső médialejátszóval meg lehet oldani, de gondolom, nem ezzel szeretnél kezdeni. :)

[ Szerkesztve ]

(#20482) b.kov válasza #72042496 (#20481) üzenetére


b.kov
senior tag

PLEX kliens nekem rosszabb, mint a gyári lejátszó, bufferel állandóan.
XPlayt használtam, de utánaolvasva ugyanez a hiba jelentkezik (nekem már lejárt a trialom).

Külső médialejátszót egyelőre nem szeretnék beszerezni. :(

(#20483) PodMAN


PodMAN
senior tag

Merre találhatnék olyan sample videókat, ami 4K, HDR, és webOS4.0 lejátszója viszi pendriveról?

(#20484) Strezi válasza b.kov (#20482) üzenetére


Strezi
őstag

Szerintem a PLEX szerver oldalon lehet a gond. HDR anyagnál nem lehet(nem ajánlja fel) hogy átkódolás nélkül adjon feliratot. Mindenképpen szerver oldalon áll neki ráégetni a feliratot, amibre kb. minden PLEX alá tett vas kevés, nem is beszélve arról, hogy elrontja a HDR-t mivel SDR-be rendereli (valamilyen) tone mappal ...

Szerintem, ha lesz javítás, azt PLEX-től kell várni, hogy felészítsék a szerver oldalt olyan kliensekre, akinek át lehet adni a HDR anyagot és a feliratot is módosítás nélkül.

XPLAY ugyan jobban szerepel az LG tévéken mint a gyári PLEX kliens, de abban is itt van jelnleg a határ a (szerintem) szerver oldali limit miatt.

De, én alapvetően nem használok feliratot, csak próbaképpen kattintottam be párszo hogy lássam mennyire romlanak el a dolgok ;)

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#20485) Strezi válasza PodMAN (#20483) üzenetére


Strezi
őstag

^^^ Na, ezt (is) kellene topicindítóba betenni, a több oldlas hőseposz mellett :DDD

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#20486) Strezi válasza PuMbA (#20451) üzenetére


Strezi
őstag

;) De nem akarom senki örömét elrontani :D

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#20487) bandi0000 válasza PodMAN (#20483) üzenetére


bandi0000
nagyúr

pl beírod a guglibe, hogy LG 4K video :D

Xbox One: bandymnc

(#20488) b.kov válasza Strezi (#20484) üzenetére


b.kov
senior tag

Értem, köszi az infót!
Esetleg valamilyen más módon lehet még DLNA-val filmet küldeni, úgy, hogy működjön a HDR + felirat kombó esetleg? Én semmit nem nézek szinkronosan, azonban feliratot mindig kapcsolok, ezért lenne fontos.

Köszi. :)

(#20489) #72042496 válasza Strezi (#20484) üzenetére


#72042496
törölt tag

A kliensoldali alkalmazásokkal lesz szerintem a gond, valamiért azt jelzik a szerver felé, hogy transzkódolnia kell. Shield TV-n például megy a 4K HDR direct play, srt és pgs feliratokkal is.

Windowsos klienssel meg kell néznem, de srt-feliratokkal mintha azzal is működne, ráadásul az egy HDR > SDR mappinget is végez transzkódolás nélkül.

(#20488) b.kov: Szerintem úgy tudod a legfájdalommentesebben megoldani, ha veszel egy S905-ös lejátszót és raksz rá egy Kodit. Gyári, nem hekkelős alternatívák közül a Xiaomi Mi Box-nak nézz utána, ha gondolod. Van aztán sok más is, de ezek szerintem a legolcsóbbak, amelyek már jók lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#20490) Mentolka válasza b.kov (#20480) üzenetére


Mentolka
senior tag

Ja, a felirat dolog engem is érdekel! A TV lejátszójában van felirat menü, de szerintem a külső feliratot nem kezeli.

(#20491) FollowTheORI válasza b.kov (#20488) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Serviio, mint már sokszor. :)

Szerintem jobb, mint a PLEX nem is értem miért erőlteti mindenki. :D

És megy a HDR + felirat, mivel a tévé rakja rá.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#20492) Mentolka válasza FollowTheORI (#20491) üzenetére


Mentolka
senior tag

Ezek nekem semmit nem mondanak.
Ez a PLex, meg Serviceoooo miben különbözik attól, hogy a PC-n megosztott mappa tartalmát a TV saját lejátszója látja?

(#20493) FollowTheORI válasza Mentolka (#20492) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha látja és le tudja játszani lényegében nem sok...
A DLNA annyi plussz általában, hogy sima share-t nem minden tévé támogat, DLNA-t meg szinte mind ami hálózatra képes mászni.
Plusz lehetnek plakát-ikon képek a filmekhez, illetve van/lehet többféle media library támogatás, pl csoportosítva rendező, vagy év szerint... nem csak a mappák szerint besorolva.
Illetve többféle nyelven is (pl a Serviio is tud ilyet).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#20494) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Sziasztok !
Egy kis segítséget kérnék.
Le akarom cserélni a mostani LG55UB850V készülékem. Sajnos nagy szívfájdalmam hogy már most nincs 3D ezekben a készülékekben.
Olvastam a hozzászólásokat és ez alapján 4 tv-re szűkítettem a lehetséges jelölteket az egyik az sk8500 a másik az sk9500. 55 a minimum de lehet átmennék egy 65-ös méretre ha bele fogok férni az árba.
A régi tv-mmel sincs semmi gondom igazából csak a hdr hiánya ami az xbox one X mellé már jó lenne. Ugyanúgy 4k-s már a mostani tv-m is szóval a felbontás sem zavaró.
Melyik tv-t ajánlanátok erre a célre megéri-e a felárat a 8500-hoz a képest a 9500 tudom edigitalnál pl most olcsóbb a 9500 mint a 8500.
Nézegettem az Oled lg-ket is ott a b8-as széria jöhet számba még a7 -es egységgel vagy ha nagyon nagy akció lesz rá akkor a c8-as már a9-essel persze az oled-ek már csak 55-ös méretben.
Ami most nagy előd az oleddel szemben az lcd-mnek hogy a falon van most mivel a gyerekek levernék a tv állványról és ahogy láttam ezeket az oledeket nem lehet a falra rakni. W-sorozatra biztos nem lesz keret.
Ami nagyrészt megy a tv-n szinte egész nap az m2 mesék 2 kisgyerek miatt. Du pc átrakva tv-re skype a nagyszülőkkel és youtube mesék miatt. Este pedig vagy film vagy xbox.
Lehet félnék is oled-től hogy egész nap az m2 megy a logó miatt vagy ez csak az én félelmem?
Mit ajánlanátok erre a dologra.
Nem vagyok olyan aki mindenben a hibát keresi nem fogok pixelhibákat keresgélni a tv-n és nézni hogy ez mennyire felhős vagy nem.
Köszi előre is.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#20495) Tulku válasza hadogabi1 (#20494) üzenetére


Tulku
veterán

Oledet lehet falra rakni...

(#20496) energomatt válasza Tulku (#20495) üzenetére


energomatt
senior tag

... de ahogy látta, úgy nem lehet. Rajta volt a talpa.

(#20497) Tulku válasza energomatt (#20496) üzenetére


Tulku
veterán

Úgy valóban nem...elnézést...

(#20498) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Konzol tulajokat kérdezném, hogy mindegy a PS-nek ha direktbe van HDMI-vel rákötve a TV-re, vagy esetleg erősítőn keresztül, ami elméletileg átengedi a 4K-t?
Ti hogy kötnétek össze ha van otthon házimozi rendszer + erősítő + PS4 + Media Player /Zidoo/
A TV pedig ha minden igaz holnap egy LG55C8 lesz!

(#20499) Madwe válasza lala666 (#20440) üzenetére


Madwe
nagyúr

Akkor én is jövök, c6v, állítólag veszélyes széria, mégis másfél éve használom napi átlag 5-6 órát megy, hétvégén van h 12+-t is, átlag film/sorozat/random tévéadás háttérzajnak vagy akár ps4/switch, szóval teljesen vegyes felhasználás... Beégésnek semmi nyoma, semmilyen tesztábránál!

(#20500) Gtaati válasza hadogabi1 (#20494) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Nálam az Lg 55UB850-t váltotta az 55B7:) Hát nagyon nagy a különbség a kettő között:)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.