Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) daneel_hu válasza TXT (#21848) üzenetére


daneel_hu
addikt

A c7 és a c8 közötti különbséget keresed... szemmel ha jól értem?
Maximum mozgásmegjelenítésben lehet különbség, esetleg kapcsoltasd be a BFI-t a c8-on. (24p-s anyagon)

Vigyél valami sportműsort is jó minőségben, pl ahol gyorsan mozog a labda. (foci, tenisz, ilyesmi) Hokit azért ne. :)
És kapcsold be a TruMotiont sima-ra, vagy élénkre.
Ha van különbség a két tv mozgásmegjelenítése között, akkor a BFI-n kívül esetleg itt megmutatkozhat.
A gyors labdát amúgy a c8 sem fogja tökéletesen interpolálni. (szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#21852) krx21 válasza daneel_hu (#21851) üzenetére


krx21
nagyúr

Kizárt dolognak tartom, hogy bárki is észrevenne különbséget...

(#21853) daneel_hu válasza krx21 (#21852) üzenetére


daneel_hu
addikt

Bekapcsolt BFI-vel, 24p-nél?
Van különbség, nem is kicsi.

(#21854) Joshi válasza tothl (#21850) üzenetére


Joshi
titán

Írtam is hogy 1080-ba néztem. A sötét szobában gyertyafénynél amikor megidézi az öreglány a halottat, na ott nagyon látszott a banding.

(#21855) Pro Koryak válasza Joshi (#21854) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az nem banding volt, hanem a Bandi és ott állt hátul a sarokban, alig kivehetően.
A Sony ezt is meg tudja jeleníteni még 1080p-ben is... ;]

(#21856) Mcleod


Mcleod
tag

A B7 tulajoktól kérdezném, hogy van-e lehetőség a saját lejátszó használata közben állítani a felirat nagyságát-színét-helyzetét. HDR film közben ugye a fehér elég durva...

Csak egy maradhat!!

(#21857) Partizan182 válasza Mcleod (#21856) üzenetére


Partizan182
senior tag

Van, eltolni is lehet. Színt mondjuk csak alapszínekből, de a kék nekem bejött, az a legkevésbé tolakodó.

(#21858) krx21 válasza daneel_hu (#21853) üzenetére


krx21
nagyúr

A BFI az más, az persze nincsen. Viszont nem nagyon tudok Janos666-on kívül aki használná is....

(#21859) daneel_hu válasza krx21 (#21858) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem filmeknél is bejön. Jani játékra használja azt hiszem.

(#21860) Joshi


Joshi
titán

(#21861) daneel_hu válasza Joshi (#21860) üzenetére


daneel_hu
addikt

Panel weight: 3 kg. :P

(#21862) #72042496 válasza Joshi (#21860) üzenetére


#72042496
törölt tag

Felmerült bennem a kérdés, hogy a 120 Hz refresh rate azt jelenti-e, hogy fogadja is a 2160p@120 jelet. De mire ebből termék lesz (ha lesz)... szóval kb. mindegy is.

(#21863) Joshi válasza #72042496 (#21862) üzenetére


Joshi
titán

Elvileg 2020-ra lesz ebből valami, és talán monitorok is lesznek. Az biztos hogy ez nyomtatott eljárással olcsón fog készülni. Meglátjuk.

ui.: a lényeg hogy talán lesz valami konkurencia, habár hallottunk LG nyomtatott OLED-ről is. Mondjuk azt nem tudom hogy az LG sajátja lesz, vagy ugyan ez a JOLED fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

(#21864) renatto válasza Joshi (#21860) üzenetére


renatto
őstag

Egy 21:9-es tévé jöhetne már. Pláne hogy a filmek többnyire olyanok és az OLED kifejezetten arra jó. Ez az OLED-nek is jó lenne, hisz a tv adók logója le lenne vágva a képről, nem tudnának beégni. :DDD

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21865) #72042496 válasza Joshi (#21863) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elvileg az LG a 10.5G gyárában indítja be a nyomtatást, 2020 körül/után. Ezt elvileg megelőzi a top-emission technológia (részleteket nem tudok, csak hogy magasabb fényerőt tesz lehetővé), ez jön talán jövőre.

(#21866) Joshi válasza #72042496 (#21865) üzenetére


Joshi
titán

Az a gond, hogy állítólag jobb minőségben gyártható az OLED vákuumgőzöléssel mint nyomtatva. Félek hogy ebből még inkább problémásabb panelek lesznek mint most az LG paneljei. :U

(#21867) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Valaki hasznal esetleg broadlink vezerlot Lg oledhez?
A konkret kerdesem az lenne, hogy egy Lg 55b7v-t szeretnek vezerelni veluk, de mem tudom (es infot se talalok) hogy ir jellel lehet-e vezerelni vagy rf kell neki.
A masik szobabol siman lehet kapcsolgatni, ezert gyanus az rf nekem..

(#21868) #72042496 válasza dom1n0 (#21867) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig infrás az ha csak ennyi kell, a Harmony adatbázisban meg tudod nézni. Rákeresve kiírja, hogy az infrás távok is vezérlik. Én a Shield távjáról gondoltam ugyanezért, hogy BT-alapú, de az is infrás. :)

A kézikönyv (Owner's Manual) végén amúgy szerepel egy External Control Device Setup rész, hátha releváns neked.

[ Szerkesztve ]

(#21869) Liverport13


Liverport13
csendes tag

Sziasztok! Most vettem egy lg oled 55b7v készüléket. A következő a gondom: 3 HD adónál (RTL 2, cool, film+) bal felső sarokban amolyan pixel hibák vannak egy csíkban fehéren. Az összes többi adónál jó, ps-en is, lejatszonal is. Van vkinek hasonló problémája ?

(#21870) Dalion válasza Liverport13 (#21869) üzenetére


Dalion
tag

Tv adásnál nekem is volt hasonló gondom, alább a megoldás:
Kép -> Képarány beállításai -> Levágás nélkül -> Ki

(#21871) Gtaati válasza Dalion (#21870) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Így van én is ezt tapasztaltam, de a kolléga által leírtak megoldják a problémát:)

(#21872) Partizan182 válasza Liverport13 (#21869) üzenetére


Partizan182
senior tag

Az benne van a jelben sajnos, nem a tv hibája. Mivel kb 1-2 pixelsorról van szó lehet érdemesebb picit belezúmolni (live zoom), a levágás nélküli (just scan) kikapcsolása a kelleténél jobban ráközelít.

(#21873) lcee79


lcee79
őstag

Sziasztok!

Nézegettem ezt a Panasonic tv-t, mi a vélemény róla?
Képe gondolom látatlanban is jó lesz.
Viszont lenne egy olyan kérdésem, akinek van ilyen vagy tesztelte, a media lejátszója mennyire jó?
Semmi extra, de 4k-s mkv-kat jó lenne ha vinné :)
Végül is ez a fő ami érdekelne.

Ha nem lenne muszáj, nem vennék külön media playert.

(Jelenleg egy Panasonig G20 plazmám van, és ahhoz egy Dune HD BASE ami jelenleg még jó is mindenhez, de a 4K-t nem tudja sajna, de az új playerek ahogy néztem sokszor bug-osak.)

Köszi!

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#21874) renatto válasza lcee79 (#21873) üzenetére


renatto
őstag

Színhűségre a legjobbnak tartják a Panasonic-ot, így a HDR is nagyon jó rajta, viszont az LG valamivel fényesebb, a Sony meg jobb mozgásábrázlásban (sport). Élőben is nagyon szép a képe - utoljára nekem ennek tűnt a legjobbnak a képe, bár ez szerintem csak az aktuális demo miatt volt. Képben minimális különbség van OLED-ek között és azt is keresni kell.

Menü/szoftverre emlékszem még, hogy panaszkodtak, de ezt már nem tudom megmondani pontosan mi volt (bár ez meg megszokás kérdése).

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21875) kutyu92 válasza lcee79 (#21873) üzenetére


kutyu92
csendes tag

Véleményem szerint árban jobb választás mint egy b8-as, színekben kicsit természetesebb. Ebben az árban már lehetett kapni c8 ast, ami boltban lehet nem tűnik olyan szépnek mint a pana viszont nagyon jól be lehet állítani és mozgásban, illetve médialejátszó tekintetében is sokkal jobb. A panához nem árt egy jó médialejátszó nem minden fájltípust illetve merevlemezt ismer fel tökéletesen. Én a planet earthel próbálgattam ezeket a tévékét bolti körülmények között, a pana mindaddig volt gyönyörű még nem jelent meg rajta egy gyors mozgás, ott teljes mértékben szétkockázta a kép széleit, bár nem hiszem hogy ez a panel hibája lenne. Én a sony af8 illetve az lg c8 at is megnézném a helyedben már csak a dolby vision támogatás miatt is. :)

(#21876) Tulku válasza renatto (#21874) üzenetére


Tulku
veterán

Na tegnapi látvány volt az MM-ben és nyilván demótól, képbeállítástól függ nagyban minden, de nekem (mint B7 használónak) a Pana képe annyira tetszett a másik két gyártó mellett, hogy nagyon...kellően természetes színek, számomra a legnaturálisabb élmény volt...de ez szubjektív...szerintem...

Philips-et most nem hozom ide, akkora artifact-okat csinált svenkelés közben, hogy nem igazán tudtam másra koncentrálni...biztosan más beállításokkal nem lett volna ilyen negatív...

Talán annyit (mint sokan mások) hozzátennék, hogy az OLED-ek magasan vitték a prímet...

(#21877) renatto válasza Tulku (#21876) üzenetére


renatto
őstag

Akkor már ketten láttuk úgy, mert itt is B7 van. ;)

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21878) salapp válasza Tulku (#21876) üzenetére


salapp
addikt

Idén háromszor jártam-keltem úgy, hogy odaugrottam megsasolni az OLED-eket. Minden alkalommal, más tartalommal, ugyanígy láttam én is.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#21879) Liverport13


Liverport13
csendes tag

Köszönöm szépen az eddigi segítséget, megoldódott a “probléma” a leírtak szerint.
Most egy olyan kérdésem lenne, hogy 2 napja használom a tv-t és tegnap feltűnt meccsnezes közben a világosabb színeknél, mintha mindkét oldalán a képnél lenne egy világosabb csík függőlegesen (szemre mindkét oldalon pont ugyanott) ez természetes és csak én keresek hibát egyfolytában? :) 55b7v

[ Szerkesztve ]

(#21880) renatto válasza Liverport13 (#21879) üzenetére


renatto
őstag

Ha nem a pálya szélén lévő fehér csík az :DDD , akkor nem. :( Tévéműsorban szinte csak sportot nézek, no meg némi főzős. Nálam mondjuk "Eredeti" kép és "levágás nélkül BE" van.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21881) Tulku válasza salapp (#21878) üzenetére


Tulku
veterán

és Renatto:
Akkor annyira nem vagyok hülye...vagy a pana munkatársai egyre járják az MM-eket és szépen beállítják megfelelően a tv-ket...és bármilyen vicces lehet ez első hallásra, hosszú távon kifizetődő...

(#21882) renatto válasza Tulku (#21881) üzenetére


renatto
őstag

Szerintem, ebből a "hátrányból" akkor tudna felállni, ha az övé lenne az egyik legolcsóbb. Ez a "keresett" különbség a többségnek nem fogja megérni a felárat...

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21883) lcee79 válasza renatto (#21874) üzenetére


lcee79
őstag

Köszi a választ neked is meg mindenkinek ☺️
Tegnapig még csak a c8on gondolkodtam, mikor is 445 volt az emagban. De addig agyaltam míg elfogyott, és akkor találtam meg a panát, ami edigitalban 20 havi 0% thmre is van.
Most is pana tv van, meg vagyok elégedve a képével pedig már 8 éves. De csak 42es, és a digitális kábeltv tudása eléggé elmarad jelenleg a kortól, pl dvb-c csak Németország v más nyugati országot fogad el, magyart nem....
Mondjuk eddig csak lg-t néztem, amíg nem tűnt fel, hogy a pana is jó áron van, és youtubeon tesztelték a 2 t együtt és a pana jobbnak tűnt egy kicsit, bár nem feltűnő a különbség videón keresztül, de ott mintha pont a mozgást is jobbnak mondták volna a panán, de itt most pont nem ezt mondtátok.
De medialejátszás azért jó lenne ha jó lenne ☺️

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#21884) coolrob válasza lcee79 (#21883) üzenetére


coolrob
aktív tag

Médialejátszásra felejtsd el a belső lejátszóját, mert még DTS hangsávot se kezel sajnos. Mindenképp ruházz be egy korrekt külső lejátszóra, mint pl. a Himedia Q5 Pro..

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#21885) Tulku válasza lcee79 (#21883) üzenetére


Tulku
veterán

Hát igen...a média lejátszó...nekem a B7-nél a legnagyobb bitrátával is elbánik...(becsomagolt iso-t nem tudja)
Lehet hogy jobb a pana képe (ezt én is állítom) de ha a pana lejátszója nem a legjobb, azért ezt a szempontot is érdemes figyelembe venni...
Nekem szempont volt, hogy ne legyen külső média lejátszó...így is van soundbar és tv dekóder...az pont elég...

(#21886) lcee79 válasza Tulku (#21885) üzenetére


lcee79
őstag

Nekem is figyelembe kell vennem, mert külön 4k lejátszó, ami stabil meg rendesen lejátszik mindent az drága is, a leendő kihasználtságához képest, és kell rendes hdmi stb.
Régen foglalkoztam ezekkel, de már nem akarok ☺️

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#21887) Tulku válasza lcee79 (#21886) üzenetére


Tulku
veterán

Csak belső lejátszón nem lesz true HD vagymi...az vmi hiper hang formátum, ami nem megy ki optikán...csak tudd...
Ilyen ez a popszakma... :)

Engem mellesleg nem érdekel...nyilván akit ennyire mozgat, bármelyikhez vehet külső játékost és vmi Madrigal vagy Krell cuccot...én már letettem a hangfalas lantot...

[ Szerkesztve ]

(#21888) #72042496 válasza Tulku (#21887) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha optika, akkor egyszerűbb azt leírni, hogy mi megy ki rajta, mert manapság már ilyen formátumból van kevesebb. :)
Dolby Digital (max. 5.1), DTS (max. 5.1) és LPCM (max. 2 csatorna).

HDMI ARC-on ugyanezek, plusz Dolby Digital Plus.

[ Szerkesztve ]

(#21889) Tulku válasza #72042496 (#21888) üzenetére


Tulku
veterán

Én leragadtam a DTS.nél...az egy 777ES-sel és Jamo Concert hangfalakkal akkor ütött eléggé...de nem akarok a szomszédokkal inzultust... :)

(#21890) dgyuri0123 válasza Tulku (#21885) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Inkább azt mondanám, hogy kizárólag MKV-t játszik, semmi mást. Eredeti BD vagy DVD struktúra sem megy neki, nem csak az ISO. Arról nem beszélve, hogy végtelenül buta, nem paraméterezhető semmi, nem rendezhetők a mappák, még a kinézete vagy listázása sem, nemhogy a borító megjelenítése, vagy felirat letöltés. Szóval, szükségből lehet használni, de igen korlátolt a beépített médialejátszó képessége. Egészen biztosan nem venném figyelembe ezt tv kiválasztásakor, mikor pl. (utólag telepített) CE-vel futó boxok kaphatók akár 8e forintért is, de hazai forgalmazótól beszerezhető 5 év garival pl. Eminent 24e-ért, ami 4khrd képes lejátszó, remek képminőséggel és testre szabhatósággal, nem beszélve a HD hangokról, amik így nem vesznek el a semmiben.

"csak a zene van"

(#21891) #72042496 válasza Tulku (#21889) üzenetére


#72042496
törölt tag

Arra ott a night mode az erősítőn. Meg a szigetelt fal. :)

De úgyis csak annyit akarok kinyögni, hogy ez nem a döngetésről szól, hanem a kompatibilitásról.

[ Szerkesztve ]

(#21892) janos666 válasza Tulku (#21881) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a boltokban többnyire Store/Bolti módban megy (rendszer szintű kapcsoló), ami 10-20 percenként visszaállítja a bolti üzemmód gyári alapbeállításait. Vagy ez, vagy Home/Otthoni mód, de totál alapbeállításokkal (ami általában a Standard/Eredeti profil, ami nem szokott "helyes" lenni semmilyen tekintetben --- az általában Movie/Cinema/Színház lenne), vagy ahova épp a nézelődő emberek tologatták (ezért van inkább Store mód). Ha körbejárna a Pana pólós ember, akkor fél óránként kéne körbejárnia, vagy nem lehetne kint hagyni távirányítót külön kérésre és az ottani eladók kezében sem, hisz úgyis össze-vissza nyomkodnák és véletlen katyvasz maradna belőle.

Innen folytatva (Store módot feltételezve) azt mutatja, ami a gyártó szerint a legnagyobb eséllyel győzi meg a legtöbb járókelőt a bolti körülmények közt, ami általában szinte semmit nem jelent az otthoni körülményekhez nézve, még akkor sem ha nem egy viszonylag "helyes" képre törekszünk majd otthon, hanem valami "fűszeresre".

Pl. általában mindig be van kapcsolva a mozgás interpolálás, ami azt jelenti, hogy kb. semmit nem tudsz megmondani arról, hogy néz ki a mozgás, hacsak nem fogod pont ugyan olyan interpolációs beállításokkal használni otthon ugyan olyan jellegű videókat nézve, mint az ottani demó.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21893) dom1n0 válasza #72042496 (#21868) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Szuper, koszi a segitseget; megrendeltem, remeljuk a legjobbakat akkor 👌😊

[ Szerkesztve ]

(#21894) lcee79 válasza janos666 (#21892) üzenetére


lcee79
őstag

Szia!

Érdekelne a te véleményed is, hogy szerinted a Panasonic TX-55FZ800 vagy a LG C8 ugyanebben a méretben
a jobb választás?

Medialejátszásnál igazából szerintem a filmek 90%-nál magyar nyelvű dts nincs is, sőt sokszor még magyar 5.1 sincs, úgyhogy a nagyon hd hangok nem fogják megfektetni szerintem :)
Mióta vannak kisgyeremekeim, már a hangfalak erősítők stb nem része a házimozinak, régen az volt :)
A lejátszó elég ha viszi, mondjuk nem ártana ha kadenciahelyesség is rendben lenne... :)

Amúgy 4K-ra mi számít most jó lejátszónak?
Nekem Dune HD Base-em van, ez is megvan 8 éve mint a pana plazma tv, ezekkel általában nincs probléma.
De az újaknál sok bug-ról lehet olvasni.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#21895) heurisztika1


heurisztika1
csendes tag

Sziasztok! Ma reggel dobta fel a tv /B7V/ a frissítést! Nem tudja valaki mit tartalmaz? Érdemes frissíteni!

[ Szerkesztve ]

(#21896) alaves válasza heurisztika1 (#21895) üzenetére


alaves
addikt

https://www.lg.com/hu/tamogatas/termektamogatas/lg-OLED55B7V

A piros referencia nyílnál a teljes firmware történet és kompatibilitás.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#21897) janos666 válasza lcee79 (#21894) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy lentebb is írták, már 30k alatt, tehát a TV árának <10%-ért kapsz olyan HDMI-s lejátszót, ami pusztán kompatibilitási ("megy vagy nem megy") szempontból is jobb, mint a legjobb beépített lejátszók (és vélhetően a támogatásuk is jobb, időben hosszabb lesz), nem csak potenciálisan minőségben (itt most elsősorban a hangformátumok korlátozására gondolok, nem képminőségre, mert ha viszi a beépített, általában az is ~99% "tökéletes", ha kvázi-érintetlen képet akarsz kapni, csak az extra bekapcsolható fűszerezés lesz más a lejátszók közt).

Erre most sajnos nehezen tudok válaszolni, mert még nem tudtam közelebbről megnézni az ide Panasonic-okat (tervbe volt, de mindig elmaradt, tolódik a potenciális alkalom).

Személy szerint nekem idén LG-ből a B8 tűnt legjobb érték/ár arányúnak, bár mikor épp úgy jönnek ki az pillanatnyi árazások, hogy csak ~10% a különbség (még max. 20% is belefér, ha nem nagyon érdekel a pénz, vagy alapvetően maximalista elvárásaid lennének).
Én magamnak a B8-ra böktem, de ebbe bele van számolva az is, hogy sajnos ritkán tudok megmaradni egy TV-vel 2-3 évtől tovább, szinte biztos hogy csorgatom majd a nyálam a HDMI 2.1-re. Szóval én inkább sűrűbb cseréken "égetem el" azt a pénzt, amit el lehetne a kategóriák közt.
Az LG idei processzorra úgyis csak HDMI 2.1-el együtt lesz igazán érdekes számomra.

A Sony-t személy szerint a pillanatnyi OLED-es BFI megközelítésük miatt nem szívlelem (de ezt >95% úgysem használja egyiken se). Viszont ha tolerálod, esetleg szereted a mozgás-interpolációt, akkor abban azt mondják (nekem mind zavaró) a Sony a legjobb (és az LG a legrosszabb -> ezt én is mondom relatívan, főleg az a vicc, amit a régebbi processzoruk csinál, a C8 talán tűrhetőbb).

A Panasonic-ban tavaly az AR szűrő nyűgözött le. Pont erősen ferde szögben láttam meg először, és elképedtem, hogy "na, az otthoni C7 így már zöldes/magentás-szürkés valami, ez pedig meglepően hibátlanul fest így oldalról is". Sajnos LG oldalon ez idén is ugyan olyat, mint tavaly. Ezen felül a Panasonic-nál is ugyan úgy jól működik a BFI, mint az LG-nél, ugyan úgy lehet használni monitorként (valódi RGB, avagy YCC 4:4:4 kép subsampling helyett), ami a Sony-nál kicsit trükkös (azt hiszem nincs színhelyes mód és 4:4:4 egyszerre, de ebben nem vagyok most 100% biztos). A Panasoinc-on is viszonylag alacsony a lag (beállítástól függően), sőt van 2x2 nagyítás 2k-ról 4k-ra (pl. játékoknál inkább ezt preferálnám, ha kicsit "pixeles", de éles hatású a kép, nem azt ha el van kicsit maszatolva nagyítás után lágyra a kép).

Ha az egzotikus funkciókat is nézzük, akkor viszont megint LG, mert programozható a 3DLUT (színkezelés), amit a Pana még nem lépett meg consumer vonalon. --- Noha a gyári 3DLUT a Panasonic-on szokott jobb lenni (ami kicsit elvesz a programozhatóság előnyéből, főleg hogy a hozzá tartozó szoftver is drága) és a hülye AR filter is kvázi rontja a színhelyességet is az LG-nél (de megjegyzem: sajnos még nem néztem meg tüzetesen az ide Pana bevonatot, csak a tavalyit, szóval ... ), akár akkor is ha egyedül nézed középről (a sarkok felé néha észre lehet venni, kicsit úgy mint ahogy az LCD-ken is változik a sarkok felé is a kép).

De nagyon szerintem egyikkel se lősz mellé.
Őszintén, szerintem csak döntsön az, hogy adott pillanatban épp mi van az átlagoshoz képest a legjobb áron (hacsak nincs valami nagyon kivételes elvárásod, háklid, stb). Én is így választottam: múltkor BF-en a B8 volt "olcsó", ma pedig a Pana a legjobb vétel az XBox-os akcióval (ha el tudod adni vagy használni a Box-ot). De a Sony is volt már "versenyképesen" árazva...
Egyedül a Philips-ről nem tudok mit mondani.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21898) kutyu92 válasza janos666 (#21892) üzenetére


kutyu92
csendes tag

Voltam értékesítő, és abban az áruházban az összes márka store üzemmódba futtatta a tévéit kivéve a panat. A promotere beállította és úgy futottak, mivel bolti üzemmódban pont alul maradt a többivel szemben.

(#21899) Tulku válasza kutyu92 (#21898) üzenetére


Tulku
veterán

Akkor ez betalált nekem... ;]

Pedig biz isten nem tudtam...

(#21900) krx21 válasza Tulku (#21876) üzenetére


krx21
nagyúr

Itt azért illett volna megnézni, hogy a készülékek milyen beállításban vannak. Legközelebb kérd el a távírányítókat és az LG-t állítsd Technicolor-ra a Panát pedig szintén a legjobb gyári profilra ( talán thx).
Na, akkor mit láttál volna? ;)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.