Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) #72042496 válasza daneel_hu (#20298) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak ha valami, akkor az áruhazi mód biztos nem minősül otthoni használatnak. Ha többszaz órát ment így (mint a kiállított darabok), szerintem mondhatná rá az LG, hogy erre nem vonatkozik a korlátozott jótállásuk, a bolttal kell intézni a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#20302) ViceX


ViceX
csendes tag

Sziasztok!

Mai napon vettem át az LG OLED55B8-as tévémet. A képe gyönyörű, szinte mindennel elégedett vagyok. Egyetlen bosszantó dolga, hogy viszonylagosan hangos elektronikus zaja van. Ez normális? Kikapcsolás után is még pár percig "zúg". Ha adást nézek, akkor alig észrevehető (elnyomja a hang), viszont elsétálva mellette vagy némítva vagy képeket nézegetve rajta hallható akár 3m távolságból is. :(((

(#20303) daneel_hu válasza ViceX (#20302) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem nem normális.

(#20304) #72042496 válasza ViceX (#20302) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hallottam már ilyen panaszt. Ezekre érzékeny vagyok, de nálam egyáltalán nem zümmög/ciripel a C8, és anno a B6 se csinálta. (A mélynyomóm viszont igen. Ráadásul áramtalanítás után egy rövid időre még magasabb frekvenciára is kapcsol, mielőtt elnémulna.)

Szerintem küldd/vidd vissza még három munkanapon belül. (Ha online vetted, akkor a 14 napos elállás is működhet.)

[ Szerkesztve ]

(#20305) lala666 válasza ViceX (#20302) üzenetére


lala666
senior tag

Nem lenne szabad hallanod. Ez így nem jó.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#20306) i.attila


i.attila
tag

C8-on szeretnék csatornalistát szerkeszteni, mármint a sorrendet, nem csak letiltani csatornákat. Ehhez ki kellene exportálni a csatornalistát, ahhoz meg hotel mod kellene talán. Hogy lehet előhívni?
A.

(#20307) i.attila válasza ViceX (#20302) üzenetére


i.attila
tag

A tápja lesz, cseréltesd ki a TV-t.

(#20308) renatto válasza ViceX (#20302) üzenetére


renatto
őstag

Szerintem sem normális.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#20309) alaves válasza Joshi (#20295) üzenetére


alaves
addikt

Bolt, beégés oka, stb. lényegtelen. LG ügyf.szolg-nak hibajelzés ---> szériaszámot kérik, azonosítottak ---> köv.nap felhív a területileg ill. szerelő ---> 1-2héten belül panelcsere otthon

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#20310) torma1981 válasza alaves (#20309) üzenetére


torma1981
veterán

Vagy elviszik és szervizben cserélik.

(#20311) tutitibi válasza daneel_hu (#20287) üzenetére


tutitibi
senior tag

Na , MEGVAN !!!

Panasonic TX55FZ800El OLED 4K HDR ULTRHD PREMIUM

EDIGITAL 2 éves gyári Panasonic garancia.

Plusz kaptam ajándékba egy XBOX One S-5000 Mb-ost is :)

Első reakcióm így a Panasonic TX-50VT60 ----> Panasonic TX55FZ800E
upgrade
után ..

SAT tunerre kötöttem rá HDMI-n keresztül, de az erősítő még FULLHD-s HDMI 1.4-es így csak a FULLHD jel megy át a TV-re de így is :
Most az állam keresem.....és nem nagyon találok szavakat......elképesztő.

:)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#20312) Joshi válasza tutitibi (#20311) üzenetére


Joshi
titán

Grat a tévéhez :C , végre nem LG. ;]

Tölts le innen néhány demot és írd ki pendrivera vagy ha van külső merevlemezed akkor arra. Na ott fogod keresni az álladat.

(#20313) AkosKJ


AkosKJ
tag

Grat a tvhez, "végre nem LG" 😂 igaz csak az oled panel az meg úgyse lényeg falun elmegy városba meg nem nézik [fogtam az ironíát] 😉 de a köntös más az tény az meg "made in china" ha nem akkor átbssztak😁

[ Szerkesztve ]

(#20314) Joshi válasza AkosKJ (#20313) üzenetére


Joshi
titán

"de a köntös más az tény az meg "made in china" ha nem akkor átbssztak"
Attól hogy a Wolksvagen konszern motorokat Magyarországon gyártjuk, még német marad. Akkor a Porsche, Lambo stb is magyar.

(#20315) Callisto válasza tutitibi (#20311) üzenetére


Callisto
őstag

Használd egészséggel!

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#20316) daneel_hu válasza tutitibi (#20311) üzenetére


daneel_hu
addikt

Valamit benéztél... :)

Egy TX-50VT60-es plazmatévé(!) után visszafejlődés az oled!
Mozgásban jobb, színekben és kontrasztban viszont szinte... szinte oled minőség! :C

Grat a tévéhez!

(#20317) torma1981 válasza daneel_hu (#20316) üzenetére


torma1981
veterán

És az idegesítő vibrálás? Az miatt nem vettek sokon plazmát. Pl én sem. Nagyon bántotta a szemem. Oled mindenben jobb. A mozgást meg lehet szokni. Lehet javítani rajta. Meg a plazma a múlt.

(#20318) Tulku válasza torma1981 (#20317) üzenetére


Tulku
veterán

Oled valóban nyugodtabb mint a plazma...

Tutitibi: Gratula a panához, azt hiszem sok szép órát fogsz majd eltölteni előtte!

[ Szerkesztve ]

(#20319) daneel_hu válasza torma1981 (#20317) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem a plazma sem vibrál.
Az oled BFI-je is csak szélsőséges esetben... lehet szar a szemem már, nem tudom.

De látom a plazma topikba is betolta a vásárlás tényét és a magyarázatot.
Ez a harci kürt megfújásával lesz egyenlő. :)

(#20320) vasimnbt


vasimnbt
csendes tag

Sziasztok!
Tudom, "LG oled topik",de kérdezném: Grundig 65GOS9899 Las Vegas TV-ről,mely LG paneles valakinek információja?
Köszönettel.

(#20321) NY_A


NY_A
őstag

Dunakeszi Auchanban láttam 55-ös B7-et 350 ezerért.
A kiállított darab kint van már vagy 1 éve, be van égve szerencsétlen mint a picsa. Csórón szerintem még soha nem futott le egy kompenzáció.

[ Szerkesztve ]

(#20322) dgyuri0123 válasza vasimnbt (#20320) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem ismerem azt az oledet, de Grundigtól nem vennék semmit. 0 támogatottság, 0 szerviz nálunk. Ha meg baj lenne vele, az felérne egy idegbajjal.

(#20311) tutitibi : "Most az állam keresem.....és nem nagyon találok szavakat......elképesztő."

Tudtam hogy így lesz, csak a GT-VT 60 tulajokat nehéz meggyőzni, hogy eljárt az idő a plazma felett. :)

Használd örömmel az új tévédet.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#20323) AkosKJ válasza Joshi (#20314) üzenetére


AkosKJ
tag

Enny minden jó dolgot mi gyártunk vagy találtunk fel 😁😂

(#20324) Tulku válasza dgyuri0123 (#20322) üzenetére


Tulku
veterán

Nyilván sokakban van némi ragaszkodás egy anno világelső megjelenítő mellett...de valóban több mint tíz éves fejlesztés....amit a különbségek jól mutatnak...

Mondjuk arra rendkívül kiváncsi lennék, hogy ha azóta fejlesztenék a plazma technológiát panáék és pio-ék, mit tudtak volna belőle kihozni....

(#20325) vasimnbt válasza dgyuri0123 (#20322) üzenetére


vasimnbt
csendes tag

Köszönöm!
Csak hát 1800 Eur-ért 3 év garival,( igaz Németben)nem lenne rossz ajánlat Oled LG Panellel.

(#20326) dgyuri0123 válasza Tulku (#20324) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Biztosan nem a végállomásnál szállt ki a Pana sem. Lett volna még bőven potenciál, bár a 4khdr nem lenne kis feladat egy plazmának. FHD-t meg ki vesz manapság, rajtam kívül.? :D Bár én sem ma vettem, hanem úgy 1.5 éve..

(#20325) vasimnbt : Ha kint élsz, nem nagy kockázat megvenni.. én a hazai viszonyokra gondoltam elsősorban..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#20327) tutitibi válasza AkosKJ (#20313) üzenetére


tutitibi
senior tag

A Panasonic-nak Csehországban van az európai gyára, ez is onnan jött. :)

(#20328) tutitibi válasza daneel_hu (#20316) üzenetére


tutitibi
senior tag

Köszi mindenkinek,,,, :)

Nézem a mozgást, ettől picit tartottam de figyu semmi de semi hátrányt nem látok a plazmához képest, valódi 4K-s adóknál (SAT tunerrrel) látni némi beröcennést de az lehet még valamilyen beállítás is.

Akárhogy nézem eddig nem vettem észre semmi olyat amiben rosszabb a plazmánál, pl. egy LCD panelnél ezt azonnal észreveszem.

(#20329) McKalton válasza daneel_hu (#20316) üzenetére


McKalton
tag

ez nem igaz nekem jelenleg is van vt60 plazmám és fz800 oledem. Egymás mellett teszteltem őket, jobb az oled képe, és mozgásban sincs különbség. Bírom amikor úgy beszéltek, hogy egymás mellett sose láttátok a két technológiát. Max csak olvastatok valami fórumot róla.

[ Szerkesztve ]

Hardwired!

(#20330) tutitibi válasza Tulku (#20318) üzenetére


tutitibi
senior tag

Köszi, köszi :)

Sajnos a plazma topicban már el is indult egyfajta fikázás 1-2 tagtól, dehát ez egy ilyen, onnan elköszöntem, mivel eladtam a VT60-amat. :K

(#20331) energomatt válasza i.attila (#20306) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem kell hozzá kimenteni. Van szerkesztés mód, 9 kedvenc könyvtár tetszőleges névvel, tetszőleges sorrend kialakítható.

(#20332) Joshi válasza McKalton (#20329) üzenetére


Joshi
titán

Aki plazmáról váltott OLED-re egy se sírja vissza a plazmát. Persze a még mindig plazma tulajok a VT szériával példázódnak hogy aztán az olyan mint az OLED, de pont ti vagytok az ellenpélda hogy bizony érdemes váltani. Nekem is volt plazmám, de OLED után biztosan nem kéne.

(#20333) energomatt


energomatt
senior tag

Nem értem, miért kell ezt folytonosan OLED tulajdonosoknak bizonygatni? Aki szerint jobb a plazma, használja
és ha akarja, nyugodtan mondhatja akár ebben a fórumban is, hogy szerinte jobb a plazma.

(#20334) daneel_hu válasza McKalton (#20329) üzenetére


daneel_hu
addikt

Gondolom az irónia kimaradt az iskolában.
Ha nem tudod mi az, javaslom a google-t, :DD

(#20335) Joshi válasza energomatt (#20333) üzenetére


Joshi
titán

Csak az a nagy különbség, hogy McKalton és tutitibi VT-ről váltottak OLED-re ráadásul látta mindkét megoldást egymás mellett. Aki meg fikázza az OLED-et VT tulajként az még nem látta a két tévét egymás mellett. Persze ettől függetlenül fölösleges egyiket vagy másikat dicsérni vagy fikázni, de akkor ezt mond el a plazmásoknak is. ;)

(#20336) energomatt válasza Joshi (#20335) üzenetére


energomatt
senior tag

Éppen azt mondom, hogy ez egy felesleges óvodás szintü bizonygatás lenne. Felül kell rajta emelkedni. Értelmetlen.

(#20337) sakal83 válasza vasimnbt (#20325) üzenetére


sakal83
addikt

Jo vetel ennyiert. Dicserik a tesztek. En is palyazok jovore egy ilyenre.

(#20338) Joshi válasza energomatt (#20336) üzenetére


Joshi
titán

Igen, én csak azért jegyeztem meg azt amit, mert a #20333 hsz-ben nagyon egyoldalúan fogalmaztál.

(#20339) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szemezgettem a mai napon egy 65” E8 LG kèszülèkkel. Jelenlegi 65” készülékem C6, érdemes lenne vàltani? Mit jelentenek a betűk, B, C, E?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#20340) Joshi válasza allein (#20339) üzenetére


Joshi
titán

daneel_hu 55E6-ról váltott 65E8-ra és szerinte sokkal jobb a 8-as széria. A betű jelzések a felszereltség és külsőben térnek el. A B8-ban Alpha7 proci van a C-től felfele Alpha9.

[ Szerkesztve ]

(#20341) Joshi válasza vasimnbt (#20325) üzenetére


Joshi
titán

Mert németben mennyibe kerül pl az LG 65B8 vagy C8?

[ Szerkesztve ]

(#20342) energomatt válasza allein (#20339) üzenetére


energomatt
senior tag

Úgy is feltehető a kérés, hogy érdemes-e kétévente TV-t cserélni azonos méretűre? A többségnek biztos nem, hogy neked érdemes-e, azt csak te tudhatod.

(#20343) daneel_hu válasza allein (#20339) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szia,

Nekem egy 55e6v csere lett 65e8pla-ra, de ennek garanciális oka volt.

Nem tudom a c6-os milyen volt 65 colban, gyanítom ugyanaz a cpu dolgozott benne mint az e6v-ben.
Ha cserélsz c6-ról akkor a következőkre számíthatsz:

Előny:
- jóval nagyobb maximális fényerő,
- jobb mozgásmegjelenítés, ha minden képsegítőt kikapcsolsz akkor is jobb a mozgás.
- nem görbe a képernyő
- c6*hoz képest alapban jobb hangrendszer
- YouTube hdr videók lejátszása
- jobb design, jobb ergonómia
- elvileg megnövelt vörös és zöld(?) subpixel, + logo luminance adjusment a beégés ellen

Hátrányok:
- nincs 3d.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

(#20344) allein válasza daneel_hu (#20343) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szèpen az infókat. Ívelt kijelzővel nincs gondom, megszoktam ès fura is volt amikor a hàlóban a 930V-t lecseréltem egy B7-re. 3D filmet nem nèzek.

Megszokàs kèrdèse szerintem.

Mennyièrt lehet eladni szerintetek egy 2017.08. MM. vásárolt 65C6-ot? Kiterjesztett 5 èves garancia, kalibràlt kèpernyő, megvan a doboza és minden tartozèk.

(#20342) energomatt - jogos kérdés :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#20345) Tulku válasza daneel_hu (#20334) üzenetére


Tulku
veterán

Nos nálam sem esett le, hogy ironizálsz....akkor én is benéztem...azt hittem teljesen komoly....

Nem tudtam erről a foggal-körömmel a plazmaalegjobb körről... :N

(#20346) Joshi válasza allein (#20344) üzenetére


Joshi
titán

Én adok érte 200k-t. ;]

(#20347) tutitibi válasza Joshi (#20332) üzenetére


tutitibi
senior tag

Egyébként a bekapcsolás után rögtön feltűnt, hogy az FZ800 hangja sokkal jobb, mint a VT60-é volt, pedig a VT60 hátul fémből volt és tartalmazott egy "mélynyomót" is. ( Bár ez lehetett hártány is, mármint a fém.)
Az FZ800 szebben szól.
Youtube-on szoktam olyan műsorokat nézni, ahová elég a TV hangszóró.
Mielőtt jönne valaki van házimozim : egy Pioneer SC-1223 és általában azzal együtt TV-zek, filmezek.

Most pont ezzel van a gondom, a PC és a SAT vevő is azon keresztül van a TV-re kötve így a TV -t mindkét készülék csak FULLHD-nak látja, mivel a Pioneer csak 1.4-es HDMI-ket kapott, 2013-as modell.
A PC-tól jövő HDMI meg nem is ér el odáig.....de ha elérni is a PC-t összekötöm a TV-vel HDMI-n akkor a PC-ről csak digitális hangkimenet lesz, azon meg nem mennek át az ATMOS, DTS-HD stb. hangok.

[ Szerkesztve ]

(#20348) SpaceKombajn válasza McKalton (#20329) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Sportműsoroknál sincs különbség(foci, F1, NFL,snooker)?
Sok sportadást nézek, TV műsorokat szinte csak azt, meg persze sorozatokat, de azok már szinte egyik TV-nek sem jelentenek gondot.

spacetime

(#20349) i.attila válasza energomatt (#20331) üzenetére


i.attila
tag

Na ez nem jutott eszembe. Megnézem, kösz.

(#20350) daneel_hu válasza SpaceKombajn (#20348) üzenetére


daneel_hu
addikt

Sportműsorok 50-60 képkocka/ másodperc... többnyire.
Vagy ha rátolsz egy interpolációt (felesleges), az sem ront annyira az összképen mint egy mozifilmnél. (24p)

Sportra jó az oled.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.