Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) daneel_hu válasza janos666 (#20948) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Mert BFI mániás vagyok, és a B8 gyakorlatilag egy C7, amin be lehet kapcsolni a szofveres BFI-t. Mikor a C7-et vettem, még csak a sokkal drágább Panasonic OLED-en volt ilyen BFI opció, szóval most még egy ilyen cserével együtt is olcsóbb, mint ha annak idején emiatt vettem volna Panasonic-ot (eredetileg még azt fontolgattam, hogy majd 1-2 év múlva próbálom lecserélni használt Pana-ra, de aztán az LG is berakta a funkciót és volt BF kínálatban B8...)."

Szerintem azért inkább nézd meg azt az LG-féle BFI-t... elképzelhető, hogy nem fogod eldobni magad tőle. :P
Jobb a mozgás tőle, és a fényerő sem esik drasztikusan - ha pedig úgy gondolod mégis, legfeljebb feljebb rakod menüben.

De... de...
Kicsit vibrál. Sajnos.
Van ahol nem zavaró és nem tudom mi a franctól függ.

Más. HDR.
Ez a Technicolor HDR profil azért rendesen oda***z.
Nem tudom ezen mennyit lehetne még javítani egy kalibrálással, de ez nagyon-nagyon durván jó profil.

[ Szerkesztve ]

(#20952) dh66e válasza janos666 (#20948) üzenetére


dh66e
veterán

Remélem írsz majd egy jó képbeállítást,két hét és jön az B8-am.

(#20953) #55809408 válasza janos666 (#20948) üzenetére


#55809408
törölt tag

jesszus. Vannak olyan mozgásképes emberek akik egyhuzamban otthon vannak 15 napot?
Nálam első az otthon édes otthon de egy nap után meg esz a fene.

[ Szerkesztve ]

(#20954) janos666 válasza #55809408 (#20953) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy értettem, hogy amiatt már aggódnék, ha 15 napra marad bekapcsolva egy youtube alkalmazás nyitóképernyőjével (vagy ilyesmi), pl. míg te nyaralsz (és a házból kifelé menet kapcsoltad vissza a TV-t a "zsebeddel" a telefonon). Az nem fogja kinyírni, ha havonta egyszer reggel véletlenül elindul rajta sorban egy csomó random klipp és reklámok, míg délután hazaérsz.

Szóval emiatt én nem tiltanám le rendszeresen a távvezérlést, ha amúgy használni akarom.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20955) daneel_hu válasza janos666 (#20954) üzenetére


daneel_hu
addikt

Yutub-pöcök ég be a leghamarabb. (keresés duma felett)
Érdemes azt is letenni oled 20-ra... talán úgy csak 5 év alatt ég be. :)

Elég gáz, hogy nem frissítették le azóta ezt az alkalmazást, pedig ha az LG kérné, tuti megtennék, hogy eltávolítják azt a szart a menüből.

(#20956) krx21 válasza daneel_hu (#20951) üzenetére


krx21
nagyúr

Pontosan... Lehet nem is lesz majd használva a BFI... Engem is érdekelt, ezért nem is vettem meg a B7-et míg nem néztem meg a 8-as sorozat BFI-jét... Hát nem kérem, nem elég jó még ez se, szóval tuti OFF lenne csak..

(#20957) daneel_hu válasza krx21 (#20956) üzenetére


daneel_hu
addikt

Érdekes mert van olyan film ahol nem ciki.
Az elsőre látszik, hogy a vibrálás csak a világos, homogén felületeken látszik nagyon.
De találtam olyan filmet ahol ott sem vibrál, fogalmam sincs miért.

Lehet más a film fps-e?

(#20958) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#20957) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Lehet más a film fps-e?"

Lehet 60 fps is, oda meg már nem is kellene BFI elvileg, szerintem.

"csak a zene van"

(#20959) renatto válasza Ateszpapa (#20941) üzenetére


renatto
őstag

Elküldtem privátban..

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#20960) janos666 válasza krx21 (#20956) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ízlések és emberek kérdése. Én alig pár hónappal a C7 vétel után 2017 őszén láttam otthoni körülmények közt egy Panasonic-ot, és azonnal furdalni kezdett, hogy "na, ha vártál volna pár hónapot, akkor már megfizethető lett volna Panasonic is".

Közben pedig nemrég mégis csak eladtam a Kuro-t, mert másfél éven át alig 10 percre kapcsoltam be. Mikor leültem kicsit hozzá, előkészítettem a pár videót a szemlére, köztük egy frissen felvett játékjelenetet (The Witcher 3-ból, amit a C7-en néztem rögzítéskor), akkor megint nyakon ütött, hogy "f@szom, de kár volt BFI nélküli OLED-et venned, nézd meg milyen gyönyörű tű éles, és tisztán olvasható rajta a mozgó felirat, ami a C7-en csak egy alig kivehető csóva, és le kell lassítani a lépteket, hogy el tudd olvasni".

Jó, mondjuk teljesen igaz az is, hogy a C7-en is lehet 1080p120-ban játszani, és akkor azon is olvasható a mozgó felirat (még mindig nem Kuro szint, de elég jó, és végül is az a lényeg), csak akkor állandóan látszik az aliasing, amit gyönyörűen kisimít a 4k felbontás.

Szóval nekem inkább villogjon, mint csóvázzon. Ha mégis kiderül, hogy 10-20 perctől hosszabb idő után zavar, vagy most valamiért hozzá sem sikerül szoknom, akkor ki lehet kapcsolni.
Filmekhez amúgy nem tervezem használni, ahhoz sohasem éreztem hiányát, a <=60fps játék a szívszorító.

(#20958) dgyuri0123 ^^ utolsó bekezdés. :P

(#20957) daneel_hu Az LCD-n (Sony féle BFI) is ilyen, hogy ha nem vagy hozzászokva, akkor bekapcsolás után nagyon zavaró (fáj, büntet), aztán ha mozog a kép és nézed kicsit, hamar túlesel a nagyján és nem zavar annyira. Világos állóképen sokkal feltűnőbb, mint mozgáskor és haloványabb képen. Aztán később sokkal könnyebben elfogadja az agyad, ha rendszeresen használod.
Valamikor régen a plazmákhoz is alig tudtam hozzászokni, de ma már ha akarom se látom, hogy villognak-e.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20961) krx21 válasza janos666 (#20960) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor legalább feljebb lépsz méretben is?

(#20962) KaiotEch válasza S@c@ (#20908) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

B@szki. Én annyiért vettem kiállított db-ot. :W

(#20963) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok!
Sikerült össze rakni 65C8-t nem vártam. :)
Nagyon szép képe van.
Egy kis gondom frissítettem tv menüből.
Leszedte frissítés írta újra indítás után felrakja.Kikapcsoltam fel is rakta azt írta frissítve.
Utána T-sat setopbox mindig elment kép feketeség és vissza villogót a rendes antenna mindigtv csatornákat is elfelejtette.
Kikapcsoltam kábel igazítottam hdmi setop box jó lett,sima antennánál nem talál csatornát egyelőre.
Mi lehet gond?

Rtings beállítást használjam az jó?
Köszi.

(#20964) AkosKJ


AkosKJ
tag

C8 ra mi a legújabb verziójú frissítés és hoz valami érdemi dolgot?

(#20965) energomatt válasza szabessz (#20963) üzenetére


energomatt
senior tag

A frissítés a frissítés miatt, vagy konkrétan miért is?
A RTINGS beállításairól tegnap írtam, hogy azokat nem lehet úgy végrehajtani, mert a beállítási lehetőségek ahhoz képest eltérnek. Egyébként mi az, hogy jók? Biztos van akiknek jó, másoknak meg esetleg nem.

(#20966) AkosKJ válasza szabessz (#20963) üzenetére


AkosKJ
tag

Ritings ből indultam ki de a "sötét szobás" profil nekem nagyon sárgás s volt úgyhogy ott a fehéregyensúlyt átdobtam "meleg 1"
re
Meg oled fényeket visszavettem 20-25 környékére Még az elején a HDR profilt is 80 as oled fényre.
Illetve ki nagyítottam minden irányba hogy ne legyen fekete csík sehol.

(#20967) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

LG55B7V-nél érdemes amúgy felrakni a legújabb FW-t? :R

(#20968) daneel_hu válasza janos666 (#20960) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Közben pedig nemrég mégis csak eladtam a Kuro-t, mert másfél éven át alig 10 percre kapcsoltam be. Mikor leültem kicsit hozzá, előkészítettem a pár videót a szemlére, köztük egy frissen felvett játékjelenetet (The Witcher 3-ból, amit a C7-en néztem rögzítéskor), akkor megint nyakon ütött, hogy "f@szom, de kár volt BFI nélküli OLED-et venned, nézd meg milyen gyönyörű tű éles, és tisztán olvasható rajta a mozgó felirat, ami a C7-en csak egy alig kivehető csóva, és le kell lassítani a lépteket, hogy el tudd olvasni"."

Az a 10 perc mutatja meg valójában sajnos, hogy az oled felmossa a padlót a Kuroval is. :( ;]
Ez van, iszonyat jó plazma, de az oled az oled. Pedig évekig plazma párti voltam, sőt még most is tetszenek.
Nem véletlen, hogy nem bírtam egyetlen LCD-t sem venni.
Egyszerűen ennyivel jobb a mai tekknika', kivéve mozgás... mert engem a sample and holddal nem vettek meg, bár szokom. Jóval jobb a helyzet mint két éve, inkább azt mondanám, hogy már be tudom élvezetesre állítani + a 2018-as oled egész jó ebben is.

"(#20957) daneel_hu Az LCD-n (Sony féle BFI) is ilyen, hogy ha nem vagy hozzászokva, akkor bekapcsolás után nagyon zavaró (fáj, büntet), aztán ha mozog a kép és nézed kicsit, hamar túlesel a nagyján és nem zavar annyira. Világos állóképen sokkal feltűnőbb, mint mozgáskor és haloványabb képen. Aztán később sokkal könnyebben elfogadja az agyad, ha rendszeresen használod.
Valamikor régen a plazmákhoz is alig tudtam hozzászokni, de ma már ha akarom se látom, hogy villognak-e."

Akkor adjak neki még esélyt? :P

(#20969) szabessz válasza energomatt (#20965) üzenetére


szabessz
tag

A frissítés után csinálta,kép villogást előtte jó volt.
De áramtalanítottam utána jó lett setoboxal.

(#20970) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#20958) üzenetére


daneel_hu
addikt

A 60 és 25 között azért van különbség.
A 24p és a 25p között bevallom nem tudok különbséget tenni, de a 24/25p és a 60 között sample and hold esetében tuti. ;)

Tényleg nem tudom, x-akta ez.

[ Szerkesztve ]

(#20971) energomatt válasza szabessz (#20969) üzenetére


energomatt
senior tag

Ok nélkül nem frissítek.(A többséggel szemben persze.)
1. Improvement
1) Google Assistant is also available in the following countries.
(Australia, Canada, France, Germany, Korea, Spain, United Kingdom)
2) Alibaba voice AI feature is available in China.
3) You can control the TV (channel change, volume control, input switch, etc.) using the Google Home / Amazon Echo Smart Speakers in the following countries as well.
(Google Home : France, Germany, Japan, Korea)
(Amazon Echo : Australia, Canada)
4) We have reduced the amount of time the cursor is displayed when not moving the MRCU.
In addition, Minor Bugs are fixed.

(#20972) #72042496 válasza AkosKJ (#20964) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az LG oldalán meg tudod nézni: [link]

(Régiónként lehet azért eltérés, de fölösleges besózni ettől.)

(#20973) daneel_hu válasza janos666 (#20960) üzenetére


daneel_hu
addikt

Most türelmes voltam 15 percig.
Tényleg hozzászokik a szem.

Nem tudom mennyivel símább a mozgás így, talán DeJudder 3-asnak felel meg, legalább. Vagy 4-esnek...
Viszont nincs szappan. :K

HDR-anyaggal az igazi mert kompenzálhatod a fényerőveszteséget.
Szerintem SDR esetén nagy a veszteség, korántsem nézhetetlen azért de látszik.

(#20974) krx21


krx21
nagyúr

Janos666!
Biztos vagy benne, hogy a W alpixel csak HDR módban megy?

(#20975) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Kollégák segítsetek pls. Hogy tudom megnézni az LG-nél, hogy mennyi üzemóra van benne? Tuti írta valaki már, de nem találom. :R

(#20976) Sub-S válasza KaiotEch (#20975) üzenetére


Sub-S
senior tag

#20421

[ Szerkesztve ]

(#20977) daneel_hu válasza krx21 (#20974) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az SDR-t és HDR-t elnézve ez sajna igen logikusnak tűnik. :)
Bár nem engem kérdeztél.

Ez a 450 vs 800 nit is reálisnak tűnik, durván fényesebb a HDR... már-már bántóan.

(#20978) KaiotEch válasza Sub-S (#20976) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Közben ezt találtam YT-on is, csak nincs infrás telóm, WiFin megtalálja, de nem stimmel a pin code. :R

Zsír infrával ment, köszi.

Egyébként ezt végigjátszottam, de szerintem nem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#20979) krx21 válasza daneel_hu (#20977) üzenetére


krx21
nagyúr

Viszont a W alpixel beiktatása élettartam és fényerő tekintetében került bele. Ha már van, én értelmetlennek tartom, ha sdr esetében nem használnák....

(#20980) Joshi válasza janos666 (#20960) üzenetére


Joshi
titán

Én akárhogy is nézem a Sony és LG BFI-je ugyan azon az elven működik. A Sony A1-en én nem tudom elviselni, világos jelenetnél iszonyatosan villog. :(

LG E8

Sony A9F

Sony A1

(#20981) janos666 válasza Joshi (#20980) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

60Hz bemenetnél egyformák, de 24Hz-nél nem, és nekem csak az utóbbi tűnik használhatatlannak a Sony-n (vagy talán még az 50+50 az 50Hz bemenethez, de olyat évente max 10 órát nézek, jövőre talán annyit se, mert egyre bénább a Doctor Who). A Sony A1 48+72 (utóbbi a fekete), a Panasonic 60+60 (váltott sorrendben, hogy ne akadozzon 2:3 arányban). Az újabb Sony-kat még nem néztem 24Hz-el.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20982) Joshi válasza janos666 (#20981) üzenetére


Joshi
titán

Jó, de 24Hz az film, ott annyira nem venni észre BFI-vel és BFI nélkül a különbséget kivéve a stroboszkópos villogást ha be van kapcsolva a BFI. :DDD

(#20983) dgyuri0123 válasza janos666 (#20960) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem vagyunk egyformák.. 10+ év plazmázás után sem volt borzasztó számomra az oled mozgás megjelenítése. Persze lehetne jobb, de "egyebekben" meg annyival jobb a plazmánál, hogy bánja kánya. :)

"csak a zene van"

(#20984) szabessz


szabessz
tag

A C8-nál Logo fényesége beállításnál az alacsony a jó beállítás ha jól gondolom?
Pixelfrissítést nem kell nyomni azt magától csinálja?

(#20985) janos666 válasza daneel_hu (#20973) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én olyan 3-4 napra gondoltam, de ha teljesen impulzus-szűz vagy, akár 2-3 hét, mire természetssé válik fura és fárasztó helyett. De ja, a legrosszabb az csak az első pár perc.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20986) energomatt válasza szabessz (#20984) üzenetére


energomatt
senior tag

Az RTINGS ajánlott beállítása. Az viszont pontatlan ha "a jó beállítás"-ról beszélsz, hiszen akkor nem is lehetne semmit állítani. Többféle beállítás is lehet jó, különböző esetekben, különböző ízlések, különböző kompromisszum kötések esetén.
Nem kell manuálusan futtatni, de legyen automata módon hagyva!

(#20987) daneel_hu válasza janos666 (#20985) üzenetére


daneel_hu
addikt

Megnéztem külső lejátszóról 24p-vel a BFI-t.
Igazából nem zavaró, de sötétebb a kép - tehát ha valaki ezt akarja akkor erre külön be kell állítani a tévét. (fényerőre gondolok)

(#20988) energomatt válasza AkosKJ (#20876) üzenetére


energomatt
senior tag

A kézikönyvébe az van írva hogy fekete sávokat érdemes kinagyítani függőleges nagyítással vagy minden irányba nagyítással.
Vagyis, ezek szerint "csak" kétféle filmet nem ajánlott tökéletes módon nézni: régit és újat.

(#20989) Strezi válasza energomatt (#20988) üzenetére


Strezi
őstag

Nekem, amíg HTPC-t használtam alap volt a teljes képernyős nagyítás. Sajnálom, hogy már nem bírja erővel a 4K panelt, akkor még mindíg így menne.
De, kinek mi jön be.

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#20990) energomatt válasza Strezi (#20989) üzenetére


energomatt
senior tag

Hacsak nem úgy nevezzük. De hívhatjuk teljes képernyős levágásnak is.

(#20991) daneel_hu válasza energomatt (#20988) üzenetére


daneel_hu
addikt

Viszont külföldi fórumon nem olvastam olyat hogy valakinek beégett volna a két fekete csík... illetve pontosabban látszana az öregedés a két csikon kivül. Mindenkinek logó vagy hírsáv ég be.

Rtings-en van 8000 órás oled brightness tábla b6-ra, még egy ips panel is elvérzett vele szemben.

(#20992) energomatt válasza daneel_hu (#20991) üzenetére


energomatt
senior tag

Ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy az a terület, ami a fekete sávon belül van, az úgy on block meglátszódhat. A költői kérdés csak az, hogy többnyire 21-es OLED fényerős vegyes használat mellett ez vajon valós veszély-e néhány éven belül, vagy sem ?

(#20993) daneel_hu válasza energomatt (#20992) üzenetére


daneel_hu
addikt

Csak 2.35:1-es filmet nézel?
Ez itt a kérdés... szerintem pár év alatt azért meglátszódhat.

(#20994) Madwe válasza daneel_hu (#20993) üzenetére


Madwe
nagyúr

Dehát a panelfrissítés azt is utána tudja "rontani", nem? én lassan 2 éves c6omon semmi jele sávosodásnak, pedig többnyire olyan a tartalom, s nem kíméltem soha, igaz 24es oledfény volt az átlag amit használtam :)

(#20995) energomatt válasza daneel_hu (#20993) üzenetére


energomatt
senior tag

Mint írtam, vegyes használat. Mondjuk: 4:3-as műsorok 20% Újabb filmek alul-felül fekete csíkkal, 45%, teljes képernyős műsorok és YT 35%. Átlagosan 4-5 óra használat naponta. Ha így kibír 6-7 évet hibátlanul, az nekem elég, addigra úgyis elavult lesz.

[ Szerkesztve ]

(#20996) junior11


junior11
veterán

LG teases 2nd-gen 'Alpha 9' processor for 2019 OLED TVs

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#20997) Tulku válasza energomatt (#20995) üzenetére


Tulku
veterán

Előbb utóbb a sok formátum miatt annyi helyen lesz csík, hogy ha beég sem fogod látni :D

Viccet félretéve, szerintem ez már nem igazán releváns a beégés szempontjából....

(#20998) energomatt válasza Tulku (#20997) üzenetére


energomatt
senior tag

Én is erre számítok. Csak annak kapcsán merült ez fel, hogy érdemes-e levágni, vagy eltorzítani a képet egy LG ajánlás kedvéért vagy sem. Én biztos nem vágom le. Végül is, nem azért vettünk OLED-et, mert a tökéletesebb kép felé törekszünk?!

(#20999) Tulku válasza energomatt (#20998) üzenetére


Tulku
veterán

Nálam nyitott kapukat döngetsz...én maximálisan meg vagyok elégedve a B7-tel...

Oled fényből valóban nem kell SD tartalom esetén 25-nél nagyobb, a többi paraméter pedig egyéni ízlés szerintem....többek között engem abszolút nem zavar a true motion, viszont nem fűrészfogas egyetlen film sem...

(#21000) renatto válasza daneel_hu (#20993) üzenetére


renatto
őstag

Nálam 5% tv, 20% Xbox a többi film. Szóval ha a fekete sáv gond lehet, nálam az lesz. Vagyis nem az lesz a gond hanem a tv közepe fog beégni/kiégni. :DDD

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.