Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) dgyuri0123 válasza energomatt (#21098) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Beszélhetünk itt bármiről, de a "stratégia", vagy "pszichológia" nem fogja befolyásolni - felülírni egy rossz kábel/kiegészítő képre-hangra gyakorolt negatív hatását, ezt kellene tudomásul venni. Azt sem hiszem el, hogy fél millió van egy tévére, de nincs még további 20e "normális" kábelre.

Ismét hozzak fel valami "idevágó" hasonlatot? Ferrarira diagonál gumi??? :D

Senki nem gondolhatja komolyan, hogy egy 300 Ft-os IC kábel nem ront semmit a hangon, vagy hogy egy 3e Forintos HDMI kábel 8 méter hosszban semmit nem fog rontani a képminőségen.. bár lehet ez hitkérdés, de attól még nem lesz jó, csak mert hiszek benne.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#21102) Joshi válasza szabessz (#21100) üzenetére


Joshi
titán

Ennyiért próbáld meg.

(#21103) renatto válasza szabessz (#21100) üzenetére


renatto
őstag

És tudja majd a 8 méteren is a 4K HDR-t? Csak mert a korábban linkelt Inakustik az egyik legolcsóbb megbízható kábel és az is többszöröse lenne. Elhiszem hogy 1-2-3 méteren tudhatja fullosan, de ebben a hosszban kételkedem kicsit az árát nézve. De ha mégis beválik majd megírod, nem lebeszélni akarlak.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21104) daneel_hu válasza energomatt (#21086) üzenetére


daneel_hu
addikt

Fogalmunk sincs, hogy az SDR oled az pontosan megegyezik a HDR oled fénnyel...

Pontosan így voltam a HDR-el, egészen addig amíg nem láttam meg ezt a Technicolor profilt.
Az nem túlvilági, kicsit sem.

(#21105) energomatt válasza dgyuri0123 (#21101) üzenetére


energomatt
senior tag

A döntést, hogy mennyit költ rá, ezek is nagyon jelentősen befolyásolják. Főleg, ha kipróbálás, tapasztalatok híján kell döntenie, vagy ellenőrizetlen tanácsokat követve.

(#21106) dgyuri0123 válasza renatto (#21103) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Még ha tudja is a HDR-t, akkor is lehet rosszabb vele a képminőség, amit sosem fog biztosan tudni, mert soha nem használt még olyan kábelt, amelyikkel biztosan nem lennének képhibák. Tehát etalon hiányában ismét marad a hit. Ilyen témákban legfontosabb az hogy "drága"/"olcsó" kábeleket is kipróbáljon és ha nem lát semmi különbséget közöttük, akkor valóban kár a drága kábelért... :)

(#21105) energomatt:

"Főleg, ha kipróbálás, tapasztalatok híján kell döntenie, vagy ellenőrizetlen tanácsokat követve."

Gondolod hogy szívatni akarom? ;) Volt több "rossz" kábel a kezeim között és elég érdekes dolgokat műveltek. Olyan képzajokat okoztak, hogy előszörre nem is tudtad, mi a fene az a foltosodás, vagy kockásodás, sávosodás, stb... aztán kábelcsere után mindez a múlté lett és NEM 8m-es kábelek voltak, csak 2-3 méteresek. De az Ő pénze, arra költi, amikre akarja. Én biztosra mennék, nem kockáztatnék, mert nem olcsó az sem, ha nem válik be a kábel és venni kell másikat. Bár, tapasztalat hiányából fakadóan az is megeshet, hogy észre sem veszi a képhibát... Én sajnos nagyon tudom mit nézzek és egyből kiszúrom még így 60-hoz közel is, hogyha nem "odaillő dolgok" vannak a képernyőn..

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#21107) Pro Koryak válasza dgyuri0123 (#21101) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Kábelekre csak annyit:
csinálj egy valóban vak tesztet és majd akkor.

Hallottam már én is, de:
Azt amúgy ki/kik mondják, hogy a rendszer 10-20%-a a kábelek ára?

Tehát akkor pl. egy Sony 55af8-hoz min.50e ft-os hdmi kábel kell, a 65af8-hoz meg már 80e ft-os??? :R

(#21108) #72042496 válasza Pro Koryak (#21107) üzenetére


#72042496
törölt tag

A házimozi topikban sokszor láttam ezt az ajánlást.

(#21109) energomatt válasza Pro Koryak (#21107) üzenetére


energomatt
senior tag

Alapvetően legyünk igazságosak. Azt írta, hogy hifi körökben a készülékek árának 10-20 százalékát szokás kábelekre ajánlani. Ez azonban mindig vita tárgya. Értelmetlen ez a vita, ha nem próbálsz ki olcsóbb kábelek mellett jobbakat is. De ha ki is próbálod, akkor is annyit fogsz tapasztalni, hogy jobb lett a kép vagy esetleg a hang is valamivel, de, hogy az mennyit ér meg neked, az már egy teljesen szubjektív tényező.A jobbnál meg megint lesz egy még jobb, még sokkal drágábban.....

[ Szerkesztve ]

(#21110) dgyuri0123 válasza Pro Koryak (#21107) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Fenéket... senki nem mond kötelező számokat, de azt tudni kéne, hogy a "villanydrót" egy dologra jó... A minőségi kábelek nem csak azért drágák, mert le akarnak húzni vele, persze nagy részük arra hajaz, de nem kell eszetlenül költekezni. A % arról szól, hogy meddig érdemes egyáltalán elmenni árban, hogy ne ess túlzásokba. De pl. a 8 méteres HDMI kábel nem sztenderd méret, így nem is lesz "sztenderd" az ára, ha nem akarsz jó nagyot visszalépni minőségben. 1 méteres AQ Pearl kb. 7000 Ft, ami bőven nem az eszetlen árkategória..

(#21109) energomatt: Nem érted... egy kábel nem javít semmin, az csak elvenni tud... A "rossz" kábel sokat vesz el, míg a "jó" kábel keveset, vagy épp semmit sem vesz el... így sem érted?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#21111) Strezi válasza energomatt (#21109) üzenetére


Strezi
őstag

Az hifis, jellemzően analóg kábelekből milyen következtetést lehet levonni a digitális jelátvitellel dolgozó HDMI kábelekre? :F Vagy van köze hozzá, vagy nincs? :DDD

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#21112) chris0000


chris0000
őstag

hi.
LGOLED B7V tévén tolja vki a Red Dead Redemption 2 játékot?most vettem 1 RDR2 bundlet még nem bontottam fel...
arra lennék kiváncsi,h a HDR mennyire problémás,h nincs még megoldva...sötét a kép,homályos,zavaró...?
thx.üdv.

(#21113) renatto válasza chris0000 (#21112) üzenetére


renatto
őstag

RDR2 HDR

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21114) szabessz


szabessz
tag

Meg kérdeztem Inakustik kábelt azt mondták 8m nem fog menni HDR csak aktív kábel mit pl ez.

[ Szerkesztve ]

(#21115) renatto válasza szabessz (#21114) üzenetére


renatto
őstag

Az Inakustik honlapja is azt írja 8 métertől FHD.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21116) szabessz


szabessz
tag

LG C8-nál ha PS4-en játszok csak Játék módba jó használni vagy jó Eredeti képmód is?
Mibe más Játék mód válaszidő más?

[ Szerkesztve ]

(#21117) renatto válasza szabessz (#21116) üzenetére


renatto
őstag

Abban,meg mozgás, meg színek, szóval majdnem minden. :DDD Ám nekem is volt már hogy "Film" módban játszottam és fel sem tűnt.

De miért nem próbálod ki?!

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21118) energomatt válasza dgyuri0123 (#21110) üzenetére


energomatt
senior tag

Görcsösen ragaszkodsz egy feltételezéshez. Te nem tudod értelmezni amiket olvasol? Hol írtam én olyat, hogy javít a kábel? Azt írtam, hogy egy jobb kábellel azt fogja tapasztalni, hogy javul a kép és hangminőség a gyengébbhez képest. Én nem vádoltalak meg semmivel és nem okítalak hifi alapismeretekre. Erre valószínűleg egyikünknek sincs szüksége.

(#21119) dgyuri0123 válasza Strezi (#21111) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

USB és USB kábel között is jócskán akad különbség, pedig azon "csak" digitális jel megy a dacba. Videojel ennek 100x-osa adatsebességben. Gondolod, hogy semmi látható-hallható különbség nincs HDMI kábelek között, mikor hangban is van tized akkora sávszélnél? Nyilvánvalóan nem 32"-os alap LCD-n kell keresni a különbségeket. :)

"csak a zene van"

(#21120) szabessz válasza renatto (#21117) üzenetére


szabessz
tag

Kipróbáltam,elégé hasonló egyedül az tűnt fel játék módba a fekete nem valamiért kicsi szürkés ez normál így?
Még beállításokat nem állítgattam.

[ Szerkesztve ]

(#21121) dgyuri0123 válasza energomatt (#21118) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt írtad : "A probléma itt az, hogy ezek annak ellenére, hogy megfelelő rendszerben egyértelműen valamennyi javulást hoznak......"

NEM hoznak javulást..., hanem kevesebbet rontanak. A kábel egy szükséges rossz és elvész rajta az információból valamicske, ugyanakkor módosítja is azt, ezért van az, hogy egyes kábeleknek "jobb" vagy más a "hangjuk". Semmilyen kábel nem ad hozzá semmit a rajta áthaladó jelhez. Elvesz, módosít, de nem ad hozzá. A jó kábel az, amelyik legkevésbé szól bele az eredeti adatfolyamba. Te meg folyamatosan azt szajkózod, hogy bizony javít... De tök mindegy mit írok, mert kiforgatod a szavaimat.

Példa... egy hepehupás útról áttérve tükörsima autópályára olyan, mintha autót cseréltél volna, pedig csak annyi történt, hogy egyenletesen, döccenés mentesen haladsz és nem rázza a segged a kocsi, de attól még ugyanaz az autó van alattad. A kábel pont ilyen. Ha nem érted, sajnálom... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#21122) Joshi válasza szabessz (#21114) üzenetére


Joshi
titán

Az Audioquest Pearl HDMI kábelek 8m-ig elvileg tudják a High Speed azaz 18Gbps-es sebességet. Csak 10m-től Aktívak a kábelek. Kácsások biztosan meg tudják mondani hogy a 9m tudja-e a 4K@60Hz 10bit HDR-t. Sajnos ilyen hosszon ez ennyibe kerül.

(#21123) chris0000 válasza renatto (#21113) üzenetére


chris0000
őstag

thx a linket én is néztem ezt...gondoltam hátha vki épp a B7-en is tolja...üdv.

(#21124) Joshi válasza Joshi (#21122) üzenetére


Joshi
titán

"...a 9m tudja-e a 4K@60Hz 10bit HDR-t."
Akarom mondani 8m-es. :DDD

(#21125) renatto válasza chris0000 (#21123) üzenetére


renatto
őstag

Nálam mindkettő adott, de idén nem hiszem, hogy elkezdem.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21126) energomatt válasza dgyuri0123 (#21121) üzenetére


energomatt
senior tag

Továbbra sem értem, miért elemzed tovább azt, hogy egy megfogalmazásbeli eltérésből, hogyan vezetted azt le, hogy ne érteném miről van szó? Mert ezt csinálod. Ha egy kevésbé rossz elemet alkalmazunk a rendszerben, az igenis javulást hoz. Anélkül is, hogy hozzátennénk azt, hogy azért mert kevésbé rossz. Ez ugyanis nem releváns az eredmény szempontjából és közérthető.
Az OLED TV-re se mondhatjuk, hogy javulást jelent az LCD TV-hez képest, netán jobb annál, hiszen egyik sem adja vissza 100%-osan valósághűen a színeket, tehát csak kevésbé rossz mint az LCD TV.

[ Szerkesztve ]

(#21127) Joshi válasza energomatt (#21126) üzenetére


Joshi
titán

Te meg rosszul közelíted meg a kérdést. Ma a legjobb tévé az OLED ez tény. Ha a lehető legjobb képet akarod a nappalidba varázsolni, akkor OLED tévét veszel. :D
Na ugyan ez van kábeleknél is. Az Audioquest széles körben elismert és tesztek alapján egy kiváló alternatíva, hogy eljuttasd a forrásanyagot A pontból B pontba a lehető legkisebb jelveszteség nélkül. Jelveszteség lesz, még a legkiválóbb kábellel is ez nem kérdés. A kérdés az hogy mennyi? És ebben teljes mértékben igazat adok dgyuri0123-nak, hogy kábelnél mindenképpen kompromisszumot kell kötni ezen a téren.

(#21128) coolrob


coolrob
aktív tag

Szerintem a kábelekből felesleges itt vitát generálni, mert erre van 100 másik topik. Hifi van itt is, és nekem se két forintos kábel megy a hangfalakba, de a HDMI kábelben én sem hiszek, és több helyen levezették már, hogyha megvan a sávszél, akkor nem számít más. HDMI-nél ha kevés a sávszél van xar a kábel, akkor lehet képkimaradás, artifact, ilyesmi. De én is azt vallom, hogy sem élesebb kép, sem teltebb színek nem lesznek egy drága HDMI kábeltől.

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#21129) Joshi válasza coolrob (#21128) üzenetére


Joshi
titán

Csak hogy mi egy ~8m-es HDMI kábelról beszélünk, ennél a hossznál már hatványozódnak a problémák. ;)

(#21130) renatto válasza coolrob (#21128) üzenetére


renatto
őstag

De akkor 2 méteren még jó a kábel, viszont 8 méteren már nem? Elfelejti az egyeseket, nullákat a hosszú úton? :Y

Nagy kijelzőn (projektor) inkább kijönnek a "hibák" és a hosszú kábeleken.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21131) Madwe válasza renatto (#21130) üzenetére


Madwe
nagyúr

Digitális jel, nem analóg, ezért badarság amit írsz. Nagy távon se a képminőség romlik, hamem szétesik... egyébként nem elfelejti, hanem torzul, és lehet h annyira h a visszaeléenőrzésen elbukik. Ha analóg lenne nem tudná elenőrizni s romlana a kép.

[ Szerkesztve ]

(#21132) coolrob válasza renatto (#21130) üzenetére


coolrob
aktív tag

Nem én vagyok az, aki majd megfog téged győzni a dologról. Én azt vallom, hogy mindenki azt vesz amit csak szeretne. Én is kiadtam horror árat sub kábelre, vagy egy sima 220-as kábelre, de HDMI-ből egy sima 2-3 ezer forintos cuccost használok ebay-ről, és maximálisan elégedett vagyok.
Rengeteg a leírás és teszt található a neten, csak némi angol tudás kell hozzájuk.
Ez meg hogy a távolsággal gyengül a jel nem újdonság, nem véletlenül vannak jelerősítős kábelek..

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#21133) Joshi válasza renatto (#21130) üzenetére


Joshi
titán

A hossz egy dolog, kíváncsi leszek hogy az Ultra High Speed HDMI kábeleknél mi lesz az a hossz, ahol még tudja a HDMI 2.1-es követelményeket. ;]

(#21134) Joshi válasza Madwe (#21131) üzenetére


Joshi
titán

Ha digitális jelnél nem romlana a jel minősége, akkor nem kellene erősítés ~10m fölötti hossznál. Pont ezért kell a minőségi kábel. De ahogy bonyolultabb lesz a HDMI spec, ezért még inkább fontos lesz a minőség. Szóval nem hogy elhanyagolható a dolog, inkább még inkább előtérbe kerül a minőségi kábel kérdése. Egyébként ez fizika, szóval nem mi találtuk ki a spanyol viaszt. :DD ;]

(#21135) renatto válasza Joshi (#21133) üzenetére


renatto
őstag

Engem inkább az érdekel mely 2.0 kábelekből lesz majd 2.1 (vagy lesz-e egyáltalán), ahogy az 1.4-ből lett 2.0.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21136) #72042496 válasza Joshi (#21133) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Q&A oldalon ezt írják róluk:
"It is likely the maximum lengths for passive cables will be approximately 2 to 3 meters."

[ Szerkesztve ]

(#21137) Joshi válasza renatto (#21135) üzenetére


Joshi
titán

Nem lesz, mert a HDMI Ultra High Speed kábel fizikailag is eltér a HDMI High Speed kábeltől. Most konkrétan nem tudom hogy miben, de azt hiszem több csatlakozója van az Ultrának.

(#21138) Joshi válasza #72042496 (#21136) üzenetére


Joshi
titán

Tehát a fizika nem hazudik. ;]

(#21139) renatto válasza Joshi (#21137) üzenetére


renatto
őstag

Na erről még nem hallottam. Épp ezért nem cserélek már kábelt, ha lassan elkezd terjedni az új, akkor már mindenképp olyanra váltanék. Ennek fényében meg akkor a mostani semmiképp nem lesz jó. :(((

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21140) #72042496 válasza Joshi (#21137) üzenetére


#72042496
törölt tag

Annyi változás történt, hogy az eddig kihasználatlan Ethernet csatornát a HDMI 2.1-gyel kijelölték az eARC számára. Maguk a kábelek kompatibilisek, csak kevés rá az esély, hogy egy sima high speed kábelben úgy vezették az ereket, olyan az árnyékolás, hogy a 48 Gbps átvitelt is bírja.

[ Szerkesztve ]

(#21141) Joshi válasza renatto (#21139) üzenetére


Joshi
titán

Nem hallani kell róla, hanem olvasni. Sajnos sok olyan user van aki nagyon okos mint te is, holott nulla infó sincs a "tudás" mögött. Sajnos néha én is beleesek ilyen hibákba. ;]

(#21142) Joshi válasza #72042496 (#21140) üzenetére


Joshi
titán

Tudtommal fizikai változás is történt, de ehhez csak akkor szükséges az Ultra kábel ha teljesen ki akarjuk használni a 48Mbps-es sávszélt. Van ilyen jellegű infó is a neten, keresd meg.

(#21143) #72042496 válasza Joshi (#21142) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az FRL signaling miatt szükségtelenné válik a TMDS clock csatorna, helyette egy negyedik adatcsatorna is lesz. De ez csak arról szól, hogy a már meglevő lábakat (1-12) hogyan használják fel másként, fizikai változás nincs. Nem ezzel kevered?

(#21144) Joshi válasza #72042496 (#21143) üzenetére


Joshi
titán

Aláttodlehetlátod. :DDD

(#21145) renatto válasza Joshi (#21141) üzenetére


renatto
őstag

Hol van az a rész ami kijelenti hogy egy jelenlegi 2.0 kábel bizonyosan nem tudhatja a 2.1 szabványt?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21146) energomatt válasza Joshi (#21127) üzenetére


energomatt
senior tag

Azt jól tetted, hogy nem követted kellő figyelemmel ezt a stilisztikai vitát amit a semmiről folytattunk, nem veszítettél vele semmit. :-)

(#21147) Tulku válasza energomatt (#21146) üzenetére


Tulku
veterán

:D

(#21148) krx21 válasza Joshi (#21127) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem mindegyik, még a 1m-es kábeleim is audioquest chocolate. :DDD Persze lehet, hogy túlzás, de nagyon szép doboza van... :DD

(#21149) AL


AL
addikt

Sziasztok ! Ha B8 at szeretne venni Valaki, most az MM ben 394 ezerét kapható. A többi termékre is van kedvezmény." ÁFA mentes " akció van. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#21150) daneel_hu válasza AL (#21149) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jobb árak mint BF-en.
Mondjuk érdekes, hogy nem pampog senki gvh vagy nav-tól ilyen elnevezésű akció végett. ;]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.