Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) Pro Koryak válasza torma1981 (#20747) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Edigi/MM akción belül nem variál az árakkal, max Nincs készleten/Elfogyott állapotba kerül a termék. ;)

Amúgy emag-nál elvileg már vizsgálódik a GVH.
A magyar oldalon felvitték BF előtti nap az árakat, a román oldalon pedig változatlanok maradtak. :C
Emagon nem vettem/veszek semmit.

[ Szerkesztve ]

(#20802) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Kinéztem egy LG OLED TV-t, de már most be van égve. Ez egy kiállított db, kb fél éve fut. Ez lehetséges, hogy fél év után beég? Ezt garanciába az LG cseréli? Aztán megint fél év? :R

Illetve másik: Ezek gondolom 50Hz-es(?) készülékek, mert pl focimeccs ment ma rajta és simán látszódott, hogy a labdának volt egy utánhúzása.

(#20803) krx21: 20000hsz-t? :D

[ Szerkesztve ]

(#20803) krx21 válasza KaiotEch (#20802) üzenetére


krx21
nagyúr

Olvassál vissza légyszíves. :R Ez a téma nagyon lerágott csont itt a fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#20804) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Beléptem a klubba egy Panasonic FZ800E-vel :)
Szeretnék segítséget kérni, hogy ha PC-ről nézek filmet akkor mit érdemes beállítani meg ha Telekom boxáról nézek tv-t milyen beállítást érdemes belőni. A válaszokat előre is köszönöm.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#20805) KaiotEch válasza krx21 (#20803) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

BTW első hsz-be mehetnének ilyen infók, akkor én sem kérdezném meg. :N

(#20806) #55809408 válasza cyber86 (#20804) üzenetére


#55809408
törölt tag

Ilyen pc-s finomságok engem is érdekelne bár jani adott már tippet de szivesen olvasok mások pc-s küzdelmeiről is. :DDD
Ilyesmik simán elférnének egy összefoglalóban. :R

(#20807) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#20799) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Azt az ügyintézőt jól valagba rúgnák, ha kiderülne, hogy még meg sem kapták a banktól azt a pénzt, amit már vissza is fizettek neked készpénzben. Ez úgy biztos, ahogy itt ülök. A szabályok nem ismerete okán kaphatod vissza a pénzed, de olyan boltban, ahol ismerik a dörgést, (pl. Best Byte) tuti nem kapnád vissza. Persze lehet ámítani magad, hogy ez mindenütt így van, csak lesz majd "pofára esés", ha egy olyan boltban vásárolnál, ahol tisztában vannak a bolt jogaival... Engem már utasítottak vissza emiatt és vártam a pénzemre 15 napot. Elolvastam az erre vonatkozó jogszabályt és nekik volt igazuk. A MM amúgy tele van "írástudatlan" eladókkal és ügyintézőkkel, így fordulhat elő, hogy saját magukkal szúrnak ki.. Vagy ennyire nem érdekel senkit az egész és a számlán meg sem nézik, hogy bankkártyával vásároltad, de attól még nem jogos az elvárás, hogy ott helyben visszaadják a pénzedet. ;)

"csak a zene van"

(#20808) #72042496 válasza janos666 (#20756) üzenetére


#72042496
törölt tag

Értem, köszi a választ! A monitoromat egy basICColor Discusszal kalibrálták, megvan hozzá a riport is. Ahhoz tudom hasonlítani a szerkezetet, amit esetleg veszek majd. (Kíváncsiságból/érdeklődésből próbálkoznék, a tévé képével alapvetően most is elégedett vagyok.)

[ Szerkesztve ]

(#20809) karicsek válasza dgyuri0123 (#20794) üzenetére


karicsek
aktív tag

3 éve én is az MM - ben vettem egy Samsung JS8500 tv-t. Másnap vissza kellett vinnem, mert sárga foltok voltak a kijelzőn, na meg bevilágítottak a ledek az oldalán. Pontosan nem tudom már mennyiért vettem, de olyan 380 ezer körül volt utolsó darab. A srác megnézte és azt mondta jogos a panasz, vissza vitte a tévét. Kitöltötték a papírt, aláírta a főnök és kasszából visszaadták pénzt kp. Pedig kártyával fizettem előtte levő napon. Én is csodálkoztam, hogy kp-t adtak vissza.

(#20810) AkosKJ


AkosKJ
tag

Srácok holnap jön a C8 a MM ból, remélem a futár nem csapja szét, de ha kifizettem szólok nekik hogy várják meg míg megnézem egybe van-e a cucc, vagy még elötte. Ahogy láttam azért szépen be van csomagolva, remélem nem lesz gond, aztán utána kezdőthet a beégetés 😁😁😁😁😂😋

[ Szerkesztve ]

(#20811) Interceptor válasza AkosKJ (#20810) üzenetére


Interceptor
addikt

monitornak is fogod használni?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#20812) AkosKJ


AkosKJ
tag

Esetleg ezek mellé a beállítások mellé még mit javasolnátok?
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c8/settings
Előre is köszi.

(#20813) AkosKJ válasza Interceptor (#20811) üzenetére


AkosKJ
tag

Nem soha nem használnék PC hez tvt. PC-hez nem
véletlenül van monitor kitalálva, nekem egy Acer Predator 144hz G-sync 27" ips panelos van hozzá, egy tv ezt sose fogja tudni szerintem ,meg ugye nem is erre gyártják, arra ott a ps meg az xbox 😁
Ha a beégetés miatt kérdezted azt csak viccbűűl írtam. 😂

[ Szerkesztve ]

(#20814) renatto válasza dgyuri0123 (#20807) üzenetére


renatto
őstag

Elvárásról vagy kötelességről szó sem volt. Csak azt mondtuk a gyakorlatban - a Médiában - így megy. Épp ezért vásárolok inkább ott, mint emagon, ahol a laptop árát másfél hónap után utalták vissza és mivel külföldi bankból jött, még a banki költségek fele is az enyém lett (pedig kb-ban fizettem). :O

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#20815) torma1981 válasza AkosKJ (#20813) üzenetére


torma1981
veterán

Ha nem FPS huszár valaki nagyon jó monitornak a tv. Miért ne lenne jó? Én már több mint 10 éve így használom. Nekem bőven elég a 60fps is. Meg mennyivel jobb egy 55colos előtt játszani, filmezni kompromisszumok nélkül. Nem kell kábelezni,tuti viszi a filmeket a PC stb. A másik, hogy nem kell külön monitor ami megint nem olcsó.

(#20814) renatto
Nekem nem volt soha gondom az emaggal. Mindig időben vissza küldtek a pénzt. Nagyon rugalmasak.

[ Szerkesztve ]

(#20816) Joshi válasza AkosKJ (#20813) üzenetére


Joshi
titán

Sony 65A1 a nappalis tévém és most vettem egy Sony 43XF8505 tévét monitornak, na meg utóbbi a hálóba lesz a tévé is.

(#20817) AkosKJ válasza torma1981 (#20815) üzenetére


AkosKJ
tag

Én azt mondtam én nem használnám annak. Azt is gondolom hogy akinek van pénze 55 " oledre tv nek, annak legyen 1 monitorra is. Amúgy azér megnézném hogy az 55" előtt 1 méterre hogy tekernéd a nyakad hogy láss mindent, meg hogy milyen vas kell ahhoz hogy egy 4K tv kihajtson, de attol is függ ki mire használja, én nem használnám.

(#20818) AkosKJ válasza Joshi (#20816) üzenetére


AkosKJ
tag

Nincs azzal gond nekem a 34" az amit Max használnék egy PC mellé főleg egy iróasztalon. De te is írod hogy hálóban használod meg tv nek is az megint más hogy tv zel meg gépezel az ágyból vagy 80cm 1 méterről FPS el játszol. De te se vennél ilyen célra egy oledet 😁 okés ha Sz. Lőrincnek hívnának a WC is oled lenne és csak W77" 😁😂
Nekem a 43" is nagy lenne már így ahogy használom

[ Szerkesztve ]

(#20819) Callisto válasza AkosKJ (#20817) üzenetére


Callisto
őstag

Én is vagy 10 éve TV-t használok monitornak és van monitorom is mellette, sőt nem is egy. De a büdös életbe nem fogok visszatérni monitorra, mint főképernyő. Egy picinyke kis szar előtt görnyedni, mint 6 éves gyerek. A monitorok nálam csak vannak a földön és ha munka miatt vagy valamiért kell multimonitor akkor veszem elő. Nem nyújt olyan élményt, mint egy nagy képernyő. A monitorok azért lettek kitalálva, mert kisebbek, kevesebb hely kell nekik és aztán kezdtek el jobb elektronikát pakolni bele stb. Mert ott a célhardverben megfizették a szakmában, mint pl. újságszerkesztés, színbontás és hasonlók.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#20820) torma1981 válasza AkosKJ (#20817) üzenetére


torma1981
veterán

Nem kell 1 méterre ülni. Minek kellene. Ekkora tv-nél nem kell. Komoly VGA kell hozzá. Nekem 5 éves 4670K-s proci alaplap 16Gb van a gépbe. A VGA 1080Ti volt most vagy 2080 vagy 2080Ti lesz. Mivel 4k-ban nyomom teljesen felesleges az erős proci. Ha te FHD-ban vagy 2k-ban nyomnád oda kell az erős proci is. Alaplap 50k+ 80k a proci más ram stb. Az minimum 200k. És nem mondtam sokat. Ezt inkább VGA-ra fordítja az ember és 4k-ban nyomhatja. Ennyi. Én tuti nem mostanában cserélek procit. A másik,hogy tv fotelből mennyire kényelmesebb minden.

[ Szerkesztve ]

(#20821) Joshi válasza AkosKJ (#20818) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is elég lett volna a 40", de ekkora méretben nincsenek csúcstévék, egyedül a Sony XF85 szériából van ekkora méretben. Amúgy Samu Q7-et akartam. Oledet én se használnám monitornak.

(#20822) torma1981 válasza Joshi (#20821) üzenetére


torma1981
veterán

Én hiába beégett mar az előző panel simán használom monitornak. Most már jobban vigyázzba. User error is volt miattam, meg a szerelő szerint gyenge volt a panel is. Tehát nem csak rajtam múlott. A mostani panelek egyre jobbak, jobbak. Ezt a képminőséget nem kapod meg LCD-ben.

(#20823) Joshi válasza torma1981 (#20822) üzenetére


Joshi
titán

"Ezt a képminőséget nem kapod meg LCD-ben."
Nem is akarom, hiszen filmre ott van a 65A1.

(#20824) Nnobi válasza Tulku (#20761) üzenetére


Nnobi
tag

NAgy nehezen összejött, kicsit utána olvastam még, és kiderült az sem mindegy , hogy milyen a pendrive, :((
annál akinek lesőre elfogadja fel sem merül ez a probléma , nálam felmerült, de most már jó.... :)

üdv: Norbi

(#20825) Tulku


Tulku
veterán

Van egy C7 Archer routerem, próbából rádugtam az egyik usb portjára egy merevlemezt, majd az azon lévő BD50 remux filmet elkezdtem nézni 1080p-ben...persze wi-fin...tökéletes, akadásmentes....a tv belső lejátszójával...baromi jó ez a tv (B7v)... :)

(#20826) AkosKJ válasza torma1981 (#20820) üzenetére


AkosKJ
tag

Szerintem felesleges belemenni mert, ha neked ez a jó akkor használd így. Én ha tvn akarnék játszani ott a Ps4 vagy xbox. A gép az lehet elég a 4k 50 Hz nek de azért nézz meg 144hz vagy 165hz g syncel meg géppel ami elvisz ezt, egy hónapig utána térj vissza az 50hz tv hez kíváncsi leszek mit mondanál. 2080 ti 400 felett van plusz a CPU alaplap ram, leszel 700 k felett is.
De te is mondod hogy, használsz monitort, ha nem kéne akkor miért nem osztod fel a tv képernyőt 3 felé azt kész. Egy tervező sem látok nagy oled tv dolgozni ellenbe nagy monitoron igen, nem hiába fejlesztenek ott is ha nem kéne akkor az Acer, benq, mint oled vagy sima tvt gyártanak PC hez.
Ezért is mondom hogy felhasználástól függ meg kinek mi a jó. Nekem a tv az tv, film, konzol, a monitor meg pc.

(#20827) torma1981 válasza AkosKJ (#20826) üzenetére


torma1981
veterán

Én nem használok monitort. Azt mondom. Azt is írtam a 4k-hoz nem kell proci stb. Ott már a GPU a fontos.
Nem értem minek írtad a proci stb dolgot. Elhiszem hogy 144Hz stb de 60hz is nekem elég. Nem játszom multit.
Pont neked akik nem nyomják 4k-ban kell az erős proci stb. Árban még drágábban jössz ki nem is kicsit. De igazad van mindenki más hogy szereti.

(#20828) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok.

Valakinek van gyakorlati tapasztalata b7 b8 c8 viszonylatarol? Voltam mediaban es nem lattam erzekelheto kulonbseget a b8 c8 kozott es hangban sem igazan hallottam a phs cikkel ellentetben. A b7rol csak emlekeim vannak es csak a hangjarol de nem emlekszem arra hogy rosszabb lenne.

Azert kerdezem mert bfen lecsaptam a b7vre 300kert csak nem tudom hogy erdemes lennee varni joarasitott b8 vagy c8ra.

[ Szerkesztve ]

(#20829) torma1981 válasza sakal83 (#20828) üzenetére


torma1981
veterán

Nem érdemes. 300k-ért nagyon jó ár. Annyit nem ér az új széria, hogy jobb lenne drágábbért. Ennyiért nagyon BB.

(#20830) AkosKJ válasza torma1981 (#20827) üzenetére


AkosKJ
tag

Jogos castillo írta sorry, hogy ő szokott, de igen ebben egyetértünk, kinek mi a jó még mihez mit érdemes, de én a 4k monitor kihajtására gondoltam 144 Hzen, ahogy te is írtad ahhoz kell vas.

[ Szerkesztve ]

(#20831) AkosKJ


AkosKJ
tag

Ritings beállításain kívül van még oldal ahol érdemes körülnézni?

(#20832) renatto válasza sakal83 (#20828) üzenetére


renatto
őstag

Felesleges szerintem, az az ár verhetetlen! Valamennyivel többet tudnak az újak, de a képe bitang jó mindnek! Nekem B7 van és elgondolkoztam egy 65"-ra rápróbálok, de végül letettem róla, mivel nincs érdemi különbség - számomra - az idei szériában, így majd jövőre, talán.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#20833) renatto válasza AkosKJ (#20831) üzenetére


renatto
őstag

Itt van, bár én is az Rtings-ből indultam ki.

Mondjuk a fekete és kontraszt beállítást ezzel csináltam AVS HD 709.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#20834) cyber86


cyber86
őstag

Valaki? [link]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#20835) AkosKJ válasza cyber86 (#20834) üzenetére


AkosKJ
tag

Az általános oled dolgok itt is érvényesek oled fényt vedd vissza szerintem 25-30 között illetve az elején kerüld a statikus tartalmat 12 és 18 as karika inkább mint a lógok és ne áramtalanídsd.
Illetve a fenti linken találsz beállítást a te készülékedhez amit renatto linkelt ott. Kösz renatto

[ Szerkesztve ]

(#20836) uszid94


uszid94
tag

Sziasztok!
Szerintetek mikor legolcsóbb a tv-k? (Magyarországon)
Black fridaykor vagy karácsony előtt vagy után?

(#20837) AkosKJ válasza uszid94 (#20836) üzenetére


AkosKJ
tag

Karácsony után, mivel jön az új széria ezért a régi széria ára esik. Most jó volt amúgy a BF én az eddigi legalacsonyabb áron vettem a C8, de gondolom megy még majd lejebb is.

[ Szerkesztve ]

(#20838) daneel_hu válasza uszid94 (#20836) üzenetére


daneel_hu
addikt

CES-en mutatják be hagyományosan az új oledeket.
(január)

Először a B és C modellek mutatkozik be, később jön az E és W(?)
Szerintem március előtt egyiket sem kapni majd az újak közül, az E már inkább május vége, június eleje.

[ Szerkesztve ]

(#20839) sakal83 válasza uszid94 (#20836) üzenetére


sakal83
addikt

Majustol. Akkor aruljak ki a raktarkeszletet a kereskedok es gyartok es adnak teret a februarban bemutatott modelleknek.

(#20840) renatto válasza uszid94 (#20836) üzenetére


renatto
őstag

Karácsonykor legfeljebb olyan árak lesznek mint most voltak. Az új modellek érkezésével április-május lesz legközelebb amikor az előző évi sorozatot leakciózva kiszórják, ahogy előttem is írták. Ha tévét akarsz jó áron venni, azt vagy az elkövetkező pár hétben vagy kb április körül teheted meg.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#20841) tutitibi válasza daneel_hu (#20752) üzenetére


tutitibi
senior tag

Van műholdas HDR adó is:.

[ Szerkesztve ]

(#20842) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Bejelentettem a Telekom 1414-es ügyfélszolgálatán a B8-asom pixelhibáját és jönni fog a GLS, viszi a régit, valamint hoz egy újat. Durva, hogy így ellenőrzés nélkül nyomják ezt. Azt hittem, hogy majd kijön valaki, megnézi a TV-t aztán utána lesz valami.

Amúgy az gáz, hogy ha kidobtam pl a csavarok kis tasakját meg azt a fóliát amiben volt maga a kijelző? A doboz, a hungarocell támaszok, minden más megvan csak ezt a két dolgot dobtam ki.

[ Szerkesztve ]

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#20843) janos666 válasza daneel_hu (#20762) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem minden LG OLED panel, ami piacra került RGBW (már a FullHD és SDR képes készülékek is, mindegy milyen márkanév alatt), de a HDR képes LG TV-k csak HDR módban használják a W-t (és ki lehet kapcsolni a szervizmenüből, akkor durván 1/3-adnyit visszaesik a max fehér). Hogy mi volt HDR előtt az LG-nél, vagy mit csinál ma a többi gyártó, azt passzolom.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20844) uszid94 válasza AkosKJ (#20837) üzenetére


uszid94
tag

Megkérdezhetem, hogy mennyiért vetted a c8 t?

(#20845) AkosKJ válasza uszid94 (#20844) üzenetére


AkosKJ
tag

449 000 Ft volt a MM ban de lehet karácsonykor megint lesz akció, jövőre tuti lehet még 5 év gondoskodás is lesz ha bejön a 9-es széria.

(#20846) uszid94 válasza renatto (#20840) üzenetére


uszid94
tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és ha áprilisban veszek egy kifutó modellt és az netán pixelhibás lesz amikor már olyan modellt nem lehet kapni akkor azt megjavítják vagy visszakapom a pénzt? Ez a garancia része, hogy működik? Olvastam már itt a topicban olyanról is, hogy pixelhibával kapcsolatban csak akkor állnak szóba veled ha legalább 40 vagy 50 (nem egészen emlékszem) pixelhiba van... ez igaz?

(#20847) AkosKJ válasza ImACeltic (#20842) üzenetére


AkosKJ
tag

Nem nem gond, nem is lényegi dolgokat dobtál ki, de nem vagy köteles megőrizni a csomagolást.

[ Szerkesztve ]

(#20848) daneel_hu válasza ImACeltic (#20842) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem gáz.
Nekem az e6v minden egyes csomagolási és egyéb darabja megvolt, de nylon cuccok nem.
Még a 3d szemüvegeket is visszaadtam. ;]

(#20849) daneel_hu válasza uszid94 (#20846) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem 55" e6v-t cseréltek 65"e8-ra. :R
Mert gazdaságtalan a javítás - nem volt panel már hozzá.

Ha van panel a cuccodhoz, akkor panelcsere lesz.
Ne parázz…
Ha nem tudják javítani akkor az eredeti vételárat visszakaphatod -vagy választasz helyette (az eredeti vételár értéke alapján) egy új tévét.
Lehet az akár kúled is. :C

[ Szerkesztve ]

(#20850) daneel_hu válasza janos666 (#20843) üzenetére


daneel_hu
addikt

Értem, köszi! :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.