Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) alaves válasza daneel_hu (#21295) üzenetére


alaves
addikt

Kiegészíteném azzal, hogy a szervízpanelek sokkal jobbak (valószínűleg a Sony-nak adott panelekkel egyezik), gondolom azért, mert többször nem akarnak cserélni egy készülékben.
0 banding, 0 inhomogenitás, sokkal jobb alap fehéregyensúly. Erősítsen meg, akinél volt panelcsere.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#21302) Anonymus23 válasza UberMutant (#19483) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szia(asztok),

Valaki tudna segíteni, hogy hogyan lehet előhozni a szerviz menüt az anymote programmal?
Wifis távirányítóként tudtam a B8-at csatlakoztatni, de ott nincs IN START menü.
Csak az üzemórát akarnám megnézni rajta.
Előre is kösz ha valaki segít... :R

;) - The Power of the Light Side

(#21303) i.attila válasza Anonymus23 (#21302) üzenetére


i.attila
tag

anymote universal remote + wifi smart home control appot használok. (ingyenes) infraporttal rendelkező eszköz kell hozzá.
az appban az LG service remote nevűt kell előszedni, ott az IN start gomb majd 0413 password.
és az UTT mutatja a használati időtórákban

C8-on így nekem ment.

(#21304) Mentolka válasza daneel_hu (#21295) üzenetére


Mentolka
senior tag

Jujj, de durva vagy!
Te vagy valamelyik közeli ismerősöd munkatárs a Sony, Pana, LG gyáraiban? Vagy amit mondtál, alá tudod támasztani bármivel?
Köszi!

(#21305) daneel_hu válasza alaves (#21301) üzenetére


daneel_hu
addikt

A cserekor megtehettem volna, hogy Sony-t kérek, de nem kellett olyan tévé amely messze elmarad az LG-s designtól és anyagfelhasználástól.

BIztos kurva jó az android és a válogatott oled-panel, de akkor sem kéne. Maximum ha sokkal olcsóbb lenne a SONY, de sajnos épp az ellenkezője látható, a japó modell a drágább. ;]

(#21306) daneel_hu válasza Mentolka (#21304) üzenetére


daneel_hu
addikt

Te is hiányoztál amikor az iróniát tanították az iskolában? :)
Vagy mostanság nem is tanítják... (?) :P

(#21307) Anonymus23 válasza i.attila (#21303) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ez mond OK, de ha párosítva van a TV-vel a távirányító app, akkor NINCS IN-START menü (igaz ez wifin keresztül kommunikál ha jól látom).
Infrás a telefon (Redmi Note 5 Pro) a Mi saját alkalmazása működik is.
Olyan mintha alapból nem kezelné a telefon infra részét az app és amikor lehetne párosítani a TV-t még a legelején, akkor nem működik...

Szerk.
Ok, közben kipróbáltam feleségem Redmi Note 3 Pro-jával, azzal azonnal működött, akkor a Redmi Note 5 Pro valahogy másképp kezeli az infrát, vagy külön kellett volna lehet engedélyt adnom az alkalmazásnak az infrához.

41 óra van benne :K

;) - The Power of the Light Side

(#21308) Mentolka válasza daneel_hu (#21306) üzenetére


Mentolka
senior tag

Olyan rég volt az iskola, hogy már el is felejtettem.
Nem olvastam, előzményt, csak azt a baromságot, amit Te írtál...
:F

[ Szerkesztve ]

(#21309) daneel_hu válasza Callisto (#21298) üzenetére


daneel_hu
addikt

Köszi... ez az ellipszis nem normális.
Tuti, hogy valami gáz van a masinával.
Ez nem is panelhiba lehet, full szabályos az ellipszis.

(#21310) daneel_hu válasza Mentolka (#21308) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor legközelebb figyelmesen olvass, mert vicc volt.

[ Szerkesztve ]

(#21311) Mentolka válasza daneel_hu (#21310) üzenetére


Mentolka
senior tag

Legközelebb...

(#21312) energomatt válasza zapco1269 (#21281) üzenetére


energomatt
senior tag

Van alapja. Ha olyanok a fényviszonyok, hogy nem tudsz sötétíteni, de legalábbis félhomályt teremteni az két hátránnyal is jár. Az első, hogy az OLED előnye az LCD-vel szemben megfogyatkozik ilyen körülmények között. A másik, hogy emiatt nagy OLED fényerőt kell beállítanod, ami a beégés lehetőségének egyik ismert kockázati tényezője.

(#21313) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Valaki tudna segíteni légyszives, hogy van-e valami amit be kéne még állítanom a tv-n? Levideóztam a beállításokat és ha van valahol valami akkor szóljatok légyszíves. Köszönöm. [TV menü.] PC beállítások és powerdvd hiba.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#21314) dgyuri0123 válasza energomatt (#21312) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez tömény butaság. Plazmánál fordulhatott elő utoljára olyan hogy fényes szobában kissé homályos volt a képe. Oledet elég 30-40 közé "felhúzni", hogy elkerüld ezt, ráadásul ez még nem az a fényerő, ami túlzottan veszélyes beégés szempontjából.

"csak a zene van"

(#21315) energomatt válasza rayman2006 (#21284) üzenetére


energomatt
senior tag

Logó fényességének: Magas beállítás a jó?
Mert leírás ilyet ír.
Az gondolnám Alacsony kell.
Ne legyen fényes tv logo.

Az LG-nél sem tudnak jól fogalmazni.
Nem helyes ez a meghatározás. Nem a logó fényerejét állíthatjuk, hanem egy metódust, ami ezt a fényerőt kisebb, vagy nagyobb mértékben csökkenti. Az RTINGS leírásából ez egyértelműen látszik. A magas nekik túl erős volt, nekem pl. megfelel.

(Logo Luminance Adjustment is an LG feature which detects static logos on screen and automatically dims them to help prevent them from causing permanent image retention. We recommend the 'Low' setting since 'High' can dim some areas too much.)

(#21316) rayman2006 válasza alaves (#21301) üzenetére


rayman2006
tag

Sony-nak jobb panelokat adnak mint sajátjukba raknak ez érdekes?
Inkább úgy gondolnám szerencse kérdése külföldi fórumokon Sony AF8-nál vannak szép banding.

(#21317) demmer123


demmer123
őstag

Valaki esetleg itt tud gyorsabban választ adni?

[link]

(#21318) Callisto válasza daneel_hu (#21309) üzenetére


Callisto
őstag

Igen. Közben jól utánajártam a dolgoknak és elállok a vásárlástól Alzánál. Ugyan is NINCS gyártói garancia! Egyáltalán nincs. LG ki fog menni jószívűségből, de nem fogja javítani csak cserepapírt fog adni amit aztán Alza vagy figyelembe vesz vagy nem. Ha magyarországra szánt termék, akkor sem kötelesek javítani ha nem magyar garis mivel az Alza saját oldalán fel van tüntetve (persze eldugva), hogy nincs gyártói garancia semmire... Aztán, hogy tövényileg ez hogyan és miként van szabályozva és hogyan hajtható be esetleg az megint más kérdés.
Továbbá érdekes módon Alzánál ha netán cserélnek akkor a garancia nem újra kezdődik, hanem folytatólagos az első vásárlástól még a cserealkatrészre is.
Szóval köszönöm szépen soha többet nem veszek semmit Alzánál: a legtrébb futársztolgálattal szállíttatnak és még a garancia is erősen kérdéses. Ha meg is adják akkor is várni és várni.
Nekem meg ér egy százassal többet, hogy legyen gyártói gari rá és nyugodt lehessek. Főleg, hogy LG ügyfélszolgálata tényleg nagyon rendes és türelmes.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#21319) AkosKJ


AkosKJ
tag

Srácok ez mennyire mondható "normálisnak" gondolom a homogén lenne a jó? 55 C8
Vagy ez már kuka?
Köszi a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#21320) krx21 válasza janos666 (#21167) üzenetére


krx21
nagyúr

Én azt figyeltem meg, (C7) hogy a dinamikus kontraszt (alacsony) SDR-ben kicsit megemeli a sötét részletek fényerejét. Ez nekem pont jó. HDR esetén pedig az általános fényerő is nő, de én ehhez állítom az oled fényt. Ezért nincs itt nekem olyan magason... Ja talán még az is fontos lehet, hogy mindenhol Technicolor sémát használok. Tehát dinamikus kontraszt alacsony esetén a Technicolor séma Hdr-ben és Sdr-ben nagyon azonos általános fényességét mutat ugyanazon oledfény esetén..

(#21321) rayman2006 válasza Callisto (#21318) üzenetére


rayman2006
tag

Igazad van add vissza nekik..Hát igen fontos gyári garancia én is ezért nem mertem bevállalni Alza 65C8-at. Ezért Média-ba vettem igaz drágábban 100e de biztos garancia,lepecsételt Lg garanciajegyet kaptam.Ilyen kategóriájú tvnél nem mindegy milyen garancia van rá.

(#21322) energomatt válasza krx21 (#21320) üzenetére


energomatt
senior tag

Lehet, de az gondolom nem 20-25 között van.

(#21323) Callisto válasza AkosKJ (#21319) üzenetére


Callisto
őstag

Ezt szerintem cseréltesd vagy gariztasd. Ez nagyon rosszul néz ki. Hosszába-keresztbe is van banding képek alapján.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#21324) krx21 válasza energomatt (#21322) üzenetére


krx21
nagyúr

Én speciel mostanában 34-36 között használom így. (B7 Technicolor)

(#21325) AkosKJ válasza Callisto (#21323) üzenetére


AkosKJ
tag

Akkor ilyen esetben írok az LG nek hogy ilyen a kép és szeretném cseréltetni a tv, elküldöm a képeket aztán cserélik vagy hogy működik?
Vagy a MM kell jelentkezni?

(#21326) Clay válasza AkosKJ (#21325) üzenetére


Clay
senior tag

A szervíz állítja ki a csereigazolást és azzal kell jelentkezni az MM-ben.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#21327) AkosKJ


AkosKJ
tag

Csapok neki egy pixelfrissítést azt meglássuk milyen lesz.:D

(#21328) coolrob


coolrob
aktív tag

Honnan szeditek ezeket az 5 és 10%-os szürkeárnyalatú képeket, amivel érdemes tesztelni? amit találtam, az csak FHD volt, és a kijelző közepére tette be egy négyzetbe.

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#21329) Pro Koryak válasza AkosKJ (#21327) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez is külföldi kókler boltból való vagy itthoni?
Ha 14 napon belül vagy, el is állhatsz a vásárlástól.

Kezd elmenni a kedvem az LG-től. LCD, plazma és most úgy tűnik, oledből is az alja minőség.

[ Szerkesztve ]

(#21330) dgyuri0123 válasza AkosKJ (#21327) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha zsír új a tv, akkor feleslegesen parázol.
Ha futott már 20-30 órát és utána is ilyen, akkor szerviz, vagy csere.

Amúgy azt sem értem, miért világosabb az 5%-os szürke, mint a 10%-os ? Közben hozzányúltál? Az 5%-os elvileg már "közel fekete", nálad és még sokaknál szinte meg világít.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#21331) UberMutant válasza Pro Koryak (#21329) üzenetére


UberMutant
őstag

az LG vacak, ezt eddig is tudtuk.
#csakasony

(#21332) AkosKJ válasza dgyuri0123 (#21330) üzenetére


AkosKJ
tag

Most tolom a pixel frissítést , egyébként zsír új Média Marktos még a 14 napon belül is vagyok,most 26 dikán hozták egykét hdr film van benne , napi pár óra tv.

lehet megvan a 20 -30 óra passzolom inkább 20.

Youtubról néztem a tesztet tv nem tudom ez befolyásol e valamit, be linkélnétek ti min teszteltétek.

egy a 5 % [link]
ez meg a 10 [link]

vagy ez full szar mert nem 4 K ?
Meg mi a teszt beállítás képmód alap én áttettem youtubot "Ir sötét szoba" 20 as oled fénnyel lehet a felhasználó a balfasz :D

[ Szerkesztve ]

(#21333) Joshi válasza daneel_hu (#21310) üzenetére


Joshi
titán

Nem volt az vicc. ;]

(#21334) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

C8+PS4 pro Elegendő csak a játék módot kiválasztani, és mást nem piszkálni?
Vannak olyan fekete jelenetek, hogy alig kivehetőek a részletek...Már-már túlságosan sötét!

Mit állítsak?

(#21335) dgyuri0123 válasza AkosKJ (#21332) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én is megnéztem ezeket e teszteket. Direkt ezért kapcsoltam most be a tévét.

Nálam 18 - 80 - 49 a YT-os képbeállítás, de az enyém FHD oled, bár elvileg ez nem számíthat ebben az esetben. Nálam ezeken a teszteken alig észlelhető banding, sem vertikálisan, sem horizontálisan. DE... ha lefényképezem, sokkal rosszabb a helyzet, mert a fotókon sokkal több látható, mint szemmel, így aztán elég nehéz megmondani, mit látsz valójában. Én filmeket néznék a helyedben tesztábrák helyett.
Eléggé sokat változik a banding az idő előrehaladtával és jellemzően nem rossz irányba változik, hanem csökken. Nálam az "elején" voltak olyan sötét filmjelenetek, amiknél elég szépen bandingolt, ma már semennyire, vagy alig észrevehetően csinálja ugyanannál a jelenetnél. Javaslom, ne foglalkozz vele, mert úgyis cserélik, ha netán nem "állna helyre" a panel.

"csak a zene van"

(#21336) Clay válasza AkosKJ (#21332) üzenetére


Clay
senior tag

Szerintem csinálj egyszínű, 4k képet, ne fényképezővel, hanem valami képszerkesztővel és azzal nézd meg. Ne ilyen tömörített ilyen-olyan felbontású "tesztvideóval".

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#21337) AkosKJ válasza dgyuri0123 (#21335) üzenetére


AkosKJ
tag

Most futtattam egy pixelfrissítést több mint 1 órát mértem de mikor bekapcsoltam nem írta ki hogy lefutott volna így akkor le se futott?
Most néztem csak nagy lett a kép nem tudom feldobni de a vizszíntes javult a függőleges maradt. De igazad lehet Huawei Mate 20 al fotóztam lehet javít is valamit a képen a sötét szoba miatt.

[ Szerkesztve ]

(#21338) Joshi válasza AkosKJ (#21337) üzenetére


Joshi
titán

Ne futtasd manuálisan a frissítőt, használd néhány hétig vegyes tartalommal és jó lesz az.

(#21339) AkosKJ válasza Joshi (#21338) üzenetére


AkosKJ
tag

Rendben akkor adok neki időt azt majd jelzek mi a szitu. Köszi mindenkinek a segítséget.

(#21340) daneel_hu válasza Joshi (#21333) üzenetére


daneel_hu
addikt

Adott egy levédett technológia amelyet csak 1 gyártó hozhatna forgalomba.
Évekig fejlesztgették, reszelgették, hittek benne, hogy majd egyszer tévéként is megállja a helyét.
Aztán végülis lett belőle tévé, a CÉG úgy döntött, hogy a konkurenciának is árulja a panelt, ha mégis akarnak saját tévét.

Namármost összességében mennyire reális az, hogy ennek a gyártónak a konkurenciája VESZI a technológiát ettől a cégtől, és A CÉG TERMÉSZETESEN(!) majd kiválogatott paneleket adogat neki?
:C

Szerintem arról van csak szó, hogy minden 100 eladott oled tévéből 95 LG, 2 SONY, 2 PHILIPS, 1 EGYÉB.
Ezért aztán a probléma is "több" az LG-nél.

(#21341) Tulku válasza dgyuri0123 (#21335) üzenetére


Tulku
veterán

Hát most már elérkezettnek láttam az időt, hogy megnézzem amiről sokan beszélnek...YT-on 5-10-20%-os vertical banding test...na nálam az 55B7 homogén mint a baba s..ge...
...ha az elején nézegettem volna, lehet én is trassoltam volna kissé, de nem néztem...hála istennek...szerintem ezen dolgok többsége ki fog simulni idővel...bár lehet, hogy tévedek...

daneel_hu: black friday-en megnéztem a tv felhozatalt az MM-ben...kifelé menet nagy sor állt a vevőszolgáltanál garjegyet pecsételtetni...na milyen márkák csücsültek a kiskocsikon? :)

[ Szerkesztve ]

(#21342) daneel_hu válasza Tulku (#21341) üzenetére


daneel_hu
addikt

5%-os tesztet igazából le sem lehetne fotózni.
A telefon is csak úgy képes rá, hogy automata módban 39899-os ISO-n lő egy túlexponált képet.
Egy ilyen képben még az is benne van amit TE a saját szemeddel nem látsz a valóságban.
(úgy értem nincs a szem által látható tartományban)

Ez pont olyan amikor valaki 10 vagy 20 sec-es expóval tolja az éjszakai fotókat.
Abban már van olyan amit a valóságban nem látsz a szemeddel.

Persze a banding létezik, és az 5%-os teszt megmutatja mi a gond.
De ezt nem lehet egyszerűen megfotózni, mert torzítja a kép a látható hibákat.

(#21343) Joshi válasza daneel_hu (#21340) üzenetére


Joshi
titán

Te se tanultad az iskolába az íróniát? Na jó a trollolót? ;]

(#21344) daneel_hu válasza Joshi (#21343) üzenetére


daneel_hu
addikt

A trollollót nem. :)
Ahhoz már öreg vagyok.

(#21345) alaves válasza krx21 (#21324) üzenetére


alaves
addikt

Az AMOLED-es telóknál úgy látszik bevált a fény 50% alá csökkentése. Nálam OLED 25. Amúgy netes petíciót gyűjtenek, hogy a 2017 és a korábbi szériák szoftverjébe is kerüljön bele a logó védelem, meg valami logó szabvány is van/lesz.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#21346) daneel_hu válasza Tulku (#21341) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem tudom, szabad a gazda. :)
Nem járok sokat MM-be, de amikor voltam akkor senki nem vett éppen oledet. :DD

A többség olcsó LCD-t vesz, ipari hulladékot.
MM-ben kb 200 féle tévé van kipakolva, ebből 4db volt OLED. (2db LG, 1 SONY, 1 PANA)
Szerintem a vásárlási arány is ez lehet kb.

(#21347) Tulku válasza daneel_hu (#21346) üzenetére


Tulku
veterán

3 LG-t láttam a leghátsó egy 55C8 volt...néztem is, hogy év elején én is ekkora dobozban vittem haza a B7-et? :)

(#21348) Interceptor válasza janos666 (#21240) üzenetére


Interceptor
addikt

Stutter jelenség nem zavar? Magas fps-nél pl 50-60 is elég soknak tűnik 15-16ms. Nem találok róla videóanyagot

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#21349) Clay válasza AkosKJ (#21332) üzenetére


Clay
senior tag

Én nem tudom, hogy te milyen beállításokkal használod a tv-t. De nálam az 5%-ost aligalig lehet látni, gyakorlatilag annyira sötétszürke, hogy a felirat nem is látszik, a 10%-ost már lehet olvasni, de szép homogén 55C8-on.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#21350) krx21 válasza alaves (#21345) üzenetére


krx21
nagyúr

Teljesen jogos, mivel a logók védelme nem hardver ezért símán beletehetnék ha akarnák....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.