Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) #55809408 válasza Joshi (#20141) üzenetére


#55809408
törölt tag

Basszus ez tényleg rossz helyre ment. :DDD

(#20152) AkosKJ válasza szabessz (#20125) üzenetére


AkosKJ
tag

Igen erre 😁

(#20153) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

tothtama légy szíves az off témákat off topikokban megbeszélni!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20154) energomatt válasza Bakus (#20145) üzenetére


energomatt
senior tag

Gratulálok. szerintem nagyon jó és szépen van megfogalmazva. A HDR nálam semmilyen értéken sem tetszik, de 100-on meg végképp nem. (C8) Ebben jó lenne tisztábban látni, hogy ez tényleg olyan egyértelmű fejlődés-e, vagy ez is olyan lesz mint a 3d, amiről már születésekor is látszott számomra, hogy értelmetlen irányú fejlesztés. Most is erre gyanakszom.

(#20155) #55809408 válasza energomatt (#20154) üzenetére


#55809408
törölt tag

Az a poén hogy lcd fronton is panaszkodnak rá. Samuknál ki se lehet kapcsolni. 1 éve meg mindenkit ezért ett a fene.

(#20156) PuMbA válasza #55809408 (#20155) üzenetére


PuMbA
titán

"Samuknál ki se lehet kapcsolni."

Mit nem lehet kikapcsolni? :) HDR-nél le tudod venni a fényerőt, ugyanúgy, mint SDR-nél vagy csinálhatsz HDR -> SDR konverziót is külső lejátszó eszköz esetén, de az nem lesz olyan, mint a film SDR változata. Ha nagyon rosszul csinálták meg egy film HDR-jét, akkor nincs más, mint a FullHD SDR verziót beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#20157) Clay válasza Bakus (#20145) üzenetére


Clay
senior tag

Nekem az "isf sötét" nagyon sárgás képet ad 55C8-on.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#20158) Batyops válasza Clay (#20157) üzenetére


Batyops
aktív tag

Lehet hogy neked az nem tetszik , de attol még az a helyes , illetve az áll legközelebb a kalibrált helyes beállításokhoz, de ez nem mindenkinek tetszik.

(#20159) Batyops válasza energomatt (#20154) üzenetére


Batyops
aktív tag

Vannak filmek amik nahyon ütősek Hdr-ben vannak amik viszont nem ez sajnos ilyen de ez ugyan úgy a játékokra is igaz, viszont ahol jól meg van csinálva ott nagyon ütős tud lenni. Nincs itt a Hdr-el semmi baj.
B7, B6-nál még az ajánlott Hdr beállítás a 100 oled fény és kontraszt volt , lehet a C8, B8-nál már ez is változott. Egyébként fasza lenne ez a Hdr csak ki kellene rendesen használni.

(#20160) energomatt válasza Batyops (#20159) üzenetére


energomatt
senior tag

A loudness is lehet ütős, és ha a közízlésnek az jobban megfelel mint a jó minőségű kiegyenlített hangzás, attól az még olyan, amilyen.

(#20161) renatto válasza Clay (#20157) üzenetére


renatto
őstag

A fehéregyensúlyt Meleg2-ről állítsd Meleg1-re vagy Közepesre. Nekem sem tetszett a túl sárgás kép.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#20162) Batyops válasza energomatt (#20160) üzenetére


Batyops
aktív tag

Hát ez sem jöhet be mindenkinek ,ahogy a tv beállításoknál is van aki az élénkebb színeket szereti. Nekem különösebb bajom nincs a Hdr-el csak akkor ha az egy tartalomnál el van baszva mert ilyen is van. Bár az is igaz hogy filmeknél kevesebb a tapasztalatom a Hdr-el inkább játékoknál tapasztalom az Sdr és Hdr közötti különbséget.Pl. ha olyan lenne a Hdr a filmekben mint a demo anyagokban na az ütne igazán nagyot.

[ Szerkesztve ]

(#20163) energomatt válasza Batyops (#20162) üzenetére


energomatt
senior tag

Én nem bánom, csak ne engem üssenek vele! :-)

(#20164) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#20149) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem meg az tűnt fel, hogy "Előnyök" = 10 sor, "Hátrányok" = 50 sor. :F

Aki így gondolja, az tényleg ne vegyen oledet. Nálam a "Filmnézés" kb. 100x fontosabb, mint az összes "egyéb felhasználási terület" együttvéve.

"csak a zene van"

(#20165) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#20164) üzenetére


daneel_hu
addikt

Miért?
Hátrányként csak a beégést mint valós veszélyt jelezte, ebben van is realitás.
A mozgásmegjelenítést nem, pedig az is lehetne jobb bár nem egy LCD-hez képest. :)

De játékban jó lehet ez a mozgás mert nagyon gyors a panel, igaz 4k/120 hz még nincsen.

(#20166) #72042496 válasza Bakus (#20145) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem is aránytalanul hosszúak a hátrányok, miközben csak a ghosting / beéégés szerepel ott. :) Oda szerintem ezek kerülhetnének:
- Goshting / beégés
- Banding / tinting
- 24p mozgás
- ABL

A pixelfrissítés, logo luminance és társai pedig átkerülhetnének egy 'Hasznos tudnivalók', vagy ilyesmi blokk alá.

Tök jó, hogy összeszedted ezeket. :)

Pár typo, egybeírás/külítás, vesszőhiba azért maradt benne, ezeket ha kész az anyag, best effort jelleggel szívesen kijavítom.

[ Szerkesztve ]

(#20167) #72042496 válasza #72042496 (#20166) üzenetére


#72042496
törölt tag

külítás > különírás :)

(#20168) daneel_hu válasza energomatt (#20154) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem tudom milyen HDR tartalmat láttál eddig, de bőven van jó is. :)

3d szerintem más tészta, mert a 3d-hez óriási többletforrás kell filmezésnél, míg HDR-nél elég ha a nyersanyag kompatibilis + így utómunkázzák adott esetben.
3dnél pedig két kamera kell, minden felvételnél.

Nekem van egy elméletem miért hasalt el a 3d, aztán majd legfeljebb megbeszéljük. :)
A probléma ott van, hogy 3d-jelenetek akkor ütnek igazán amikor nagytotált filmezel, végtelen mélységélességgel.
Namármost egy 3d filmnél ez ok, de ettől függetlenül az animációs filmeket leszámítva egy jó 2d filmnél sok a portréjelenet is.
A portréjelenetek pedig a szűk mélységélességgel egyszerűen bénának hatnak 3d-ben.
Viszont egy 2d filmet nem csinálhatsz meg "csak" nagytotállal. :)

Az animációs filmeket könnyedén 3d-re lehet szabni, maximum a virtuális kameraman kicsit utódolgozik az anyagon, és bővíti a DOF-ot.
Egy felvett 2d filmnél, valós szereplőkkel ilyesféle utómunka lehetetlen, nem tudod megcsinálni.
Az pedig képtelenség, hogy egy filmhez (később 3d-s és 2d-s kiadása is lesz mondjuk), használsz a 3d miatt eleve 2 kamerát, és még plusz egy kamerát amely esetleg másképp veszi fel a jelenetet, szűkebb DoF-al.
Ezt nem lehet megcsinálni.

Még az olyan 3d etalonfilmekben is mint az Avatar vagy a Dzsungel Könyve... a portréjelenetek egyszerűen szarok, bénán hatnak. Nem sok ilyen van benne (nem véletlenül), de azért van.

Nem véletlen, hogy az animációs filmek a legjobbak 3d*ben szerintem.
Ráadásul az animációs nagyfilmek, pl Disneynél - akkora zseton áll rendelékezésre, hogy símán bevállalják azt a kevés 3d utómunkát. Moana, Aranyhaj, Jégvarázs.. ezek egyenként 150-200 millió USD-s költségvetéssel bírnak az elkészítéskor. Ez hatalmas pénz.

A HDR azért más, mert nem kell hozzá másképpen filmezni. Utómunkánál azt csinálsz amit akarsz. (szerintem)

(#20169) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Hàt én nem vartam tovabb vettem egy 55ös B8at euuronicsban. Összeszerelés este, nagyon kívancsi vagyok :) biztos lessz majd pár kérdésem...

(#20170) energomatt válasza daneel_hu (#20168) üzenetére


energomatt
senior tag

Kihagytál egy szerintem elég lényeges elemet, hogy speciális szemüveget kell hozzá viselni. Ez macera.
Részemről nem az a probléma, hogy milyen módon lehet előállítani a HDR-t, hanem amit látok. Miket láttam eddig? Pl. Travel XP 4k-s adások, egy két filmbe is belenéztem, ugyanaz a hatás érvényesül, legalábbis nálam. Kiábrándítóan harsány, tolakodó. Akár gyári beállítással, akár azt módosítva is.

(#20171) renatto


renatto
őstag

LG OLED 65B8 - 696.999 HUF Euronics BF

Közben Emag-on is 400k lett a 55B8.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#20172) energomatt válasza renatto (#20171) üzenetére


energomatt
senior tag

+ garancia opciót nem látok. Anélkül meg nem ajánlanám, pont ezt.

(#20173) renatto válasza energomatt (#20172) üzenetére


renatto
őstag

Mert pont ezzel mi van (ami a többivel nincs)?! Már kitárgyaltuk, hogy a + garancia vagy fog érni valamit vagy nem... (tegnapi álláspont szerint nem)

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#20174) daneel_hu válasza energomatt (#20172) üzenetére


daneel_hu
addikt

Euronics gyári gari 2 év.
+ gari alapban sehol nincs csak Telekom... és az is kérdéses mire lesz jó.

(#20175) Mcleod


Mcleod
tag

Szerintetek lehet jobb ára jövő héten vagy még idén az EMAG-on?
Tudom, hogy a beégés téma már túlzó, de leveleztem a Businessbox-szal, aztán újra az LG-vel mivel azt állította tegnap, hogy a teljes 5 évre szól a beégésre is a garancia, de az illető azt sem tudta, hogy a 3. évtől nem ők nyújtják a garit, szóval megkérdezte és azt írta, hogy valóban nem szól a BusinessBox-os gari erre. (de persze rögtön odatette, hogy kicsi az esély rá). Elnézést ha valakit még zavart a téma, de úgy gondolotam ezt még megosztom. Egyébként én ennek ellenére is akarok venni egyet, igyekszem jól használni, hátha nem lesz gond!

Csak egy maradhat!!

(#20176) renatto válasza Mcleod (#20175) üzenetére


renatto
őstag

Szerintem az 55-re már nem, de a 65-re még talán, bár az alza-hu-s árat kétlem, hogy elérné bárki is.

Tavaly az edigital-nál 500k volt az 55B7 BF-kor, majd egy hétre rá a MM-ban 480k lett. Ennyi befigyelhet idén is, de ez már nem sok vizet zavar szerintem.

Ám jól látszik a verseny, hogy az Euronics ahogy belőtte az árat 400k alá, Emag nem sokkal alá is ment jó 99-forinttal.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#20177) energomatt válasza renatto (#20173) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem gyári garanciára gondoltam, hanem a biztosításra. Lehet, hogy ti kitárgyaltátok, de a C8 650-ért akkor is jobb vétel volt, vagy van, szintén két év gyári garanciával. Nem beégésre kötöttem a + három évet, ez fel sem merül nálam, hanem minden egyéb meghibásodásra.

(#20178) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Olvasgatom itt a hozzászólásokat, és sokan írtátok, hogy az OLED fénnyel csak óvatosan kell bánni.
Én sötét szobában kb 25-ön használom, HDR-nél természetesen 100-on.

A kérdésem az lenne, hogy nem sötét szobában mi a helyes? :)
Én ott Eco módot használok, talán 80-as OLED fényerővel.

Valószínüleg nem helyes, mivel ezt csak random kitaláltam az én ízlésemnek megfelelően, de kłváncsi lennék, hogy nektek milyen beállítások játszanak nappal, világos szobában.

[ Szerkesztve ]

(#20179) renatto válasza energomatt (#20177) üzenetére


renatto
őstag

Én is a biztosításra értettem, és ezzel nincs is gond, de azt nem írtad meg miért nem ajánlanád anélkül "pont ezt".

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#20180) energomatt válasza b.kov (#20178) üzenetére


energomatt
senior tag

Sötétben némi derengő lámpafény mellett nálam 21. Nappal, de részben leengedett redőnyök mellett, 30. Bejáratos időszakban én biztos nem használnék 40-nél többet, de később sem hiszem. Ez nem olyan TV ami mindenfajta használatra ajánlott. Akinek 100, vagy 80 kell az szerintem LCD-t vegyen, vagy álljon úgy anyagilag, hogy nem számít, ha tönkremegy a TV.

Renatto: megírtam..

[ Szerkesztve ]

(#20181) daneel_hu válasza b.kov (#20178) üzenetére


daneel_hu
addikt

Attól függ milyen az a "világos szoba".
Van olyan világos szoba ahova durván bever a napfény, de van olyan is ahova csak a kintó szórt napfény érkezik.
Nem mindegy. :)

Nekünk besüt a nap, de ilyenkor nem nézünk tévét.
Hanem sötétítünk kicsit.

(#20182) renatto válasza b.kov (#20178) üzenetére


renatto
őstag

Nálam HDR-nél 100-on van, amúgy meg 30-on, nappal és este is. Amikor nagyon fényes szobában volt ahol besütött a nap akkor 50-en volt, bár sokat nem jelentett.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#20183) b.kov


b.kov
senior tag

Köszi mindenkinek!
Akkor kłsérletezem egy kicsit még, és megpróbálom lejjebb vinni. :)

[ Szerkesztve ]

(#20184) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#20165) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezért :

"Előnyök:
- A technológiából adódóan lehetővé válik a tökéletes fekete megteremtése, melynek köszönhetően a kontraszt arány “végtelen” lesz.
- Színhűségben szintén kiemelkedőek az OLED TV-k, az sRGB színteret 110-140%-ban lefedik azon belül pedig a pontosságuk 96-99% között mozog modelltől függően.
- Szintén a technológiából adódóan rendkívül vékony televíziók készíthetőek. Legjobb példa rá az LG W szériája a “tapéta tv” .

Hátrányok:
- Goshting / Beégés - Az OLED technológia egyik legtöbbet emlegetett hiba forrása amely abból adódik, hogy az egyes pixelek mögött található fényforrások eltérő ütemben öregednek. Ez azt eredményezi, hogy az egyik pixel vagy pixel csoport már nem képes ugyanazt a fényerőt kibocsájtani mint a környező pixelek. Amikor ez az állapot csak ideiglenes azt nevezzük Gosthing-nak, de ha végleges akkor beszélünk beégésről. Ezek a problémák főleg statikus tartalmaknál fordulnak elő. Például TV adó logója, korhatár besorolás jelzése, játékok HUD-ja stb… Ezen hibák kiküszöbölésére a gyártók nagy hangsúlyt fektetnek. Például:
----- A pixel frissités névre hallgató eljárás mely során az elektronika megpróbálja kompenzálni az öregedést. Ez az eljárás automatikusan elindul minden negyedik működési óra után a készülék kikapcsolását követően, ezért tilos áramtalanítani a készüléket. Illetve kézzel is elinditható egy komolyabb pixel frissités, de ezt csak akkor ajánlott használni ha gosthingra illetve beégésre utaló jeleket találunk a készülékünkön.
----- A Pixel eltolás nevű funkció mint a neve is mutatja pár pixel távolságban mozgatja a képet különböző irányokba.
----- A Logo Luminance a statikus tartalmak káros hatását hivatott csökkenti az által, hogy az elektronika érzékeli hol található ilyen tartalom és annak fényerejét visszább veszi.
- Az OLED TV-k válasz ideje sajnos nem kiemelkedő, körülbelül 20ms-tól felfelé találhatóak az egyes típusok minimum értékei."

Bocs, de ez nagyon félrevezető. Ebből az összefoglalóból úgy tűnhet, sokkal több a nyűgje, mint az előnye. :K

Szerintem a mínuszok: statikus képelemek (beégésveszély), 24p mozgás (?) és pont...

Ez is elegendő annak, aki érti miről van szó. Aki meg nem érti, annak tök mindegy, mert úgyis azt szűri majd le, hogy jó a feketéje, de beég.

A többi "maszlagot" mondjuk "egyéb tulajdonságok/beállítások" alatt meg lehetne említeni. Amúgy jó összefoglaló, de mondom, félrevezető ebben a formájában...szerintem. :R

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#20185) energomatt válasza dgyuri0123 (#20184) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem azon múlik a választás, hogy több-e az előny mint a hátrány, azokat pedig igenis részletezni kell egy összefoglalóban. Rossz, vagy felületes információkon alapuló döntéshez nem kell semmit sem elolvasni, megy az anélkül is ! :-)
Mi a cél, hogy rábeszéljünk másokat egy OLED TV vásárlásra, vagy az, hogy részletes információkat adjunk vásárlás előtt az önálló döntéshez?

[ Szerkesztve ]

(#20186) Joshi válasza Bakus (#20145) üzenetére


Joshi
titán

- Ghosting nem igazán van OLED-nél, legalább is én még nem tapasztaltam ilyet.
- A panel válasz ideje és az Input Lag két külön dolog. A Panel válaszideje a lehető legjobb a jelenlegi tévé panel technikák között, még a plazmánál is jobb. Az Input lag az elektronika működéséből adódik, gyakorlatilag az az idő amíg a kiküldött jel meg nem érkezik a képernyőre. Ez gyártótól függően eltérő lehet, és eltérő is.

(#20187) dgyuri0123 válasza energomatt (#20185) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ki akar rábeszélni bárkit is ??? :F

Akinek fontos a képminőség, az nem fog LCD-t venni...ennyi. Akinek az kell, hogy egész nap (habár rá sem néz) zörögjön a retekklub a háttérben, az a felhasználó engem speciel nem is érdekel...bocs.

Miért kellene nekem egy Ferrarihoz olyan részletes útmutatót adnom, hogy kockakövön, szántásban, vagy földúton mire számítson a gazdája ? Ne kelljen már noszogatni senkit azért, hogy oledet vegyen, hmm?

NEM mellékesen LCD fronton sokkal több a buktató, még akkor is, ha nem tud beégni. Olvasgass pár Samsungos fórumot akár, mindjárt rájössz, hogy az oled nem is olyan bonyolult, vagy kockázatos választás.

"csak a zene van"

(#20188) Partizan182 válasza Bakus (#20145) üzenetére


Partizan182
senior tag

Előnyökhöz még:

- Végtelen betekintési szög (minimális off-axis tintinggel)
- Instant válaszidő
- Pixelszintű fényvezérlés (különösen HDR specularnál fontos)
- Sötét színek színtömege
- HDR fényerő
- Színlefedettséghez nem sRGB-t használnék mert az nem tévés sztenderd (helyette Rec 709 / DCI P3 / REC 2020)

Hátrányokhoz:
- ABL
- ABSL
- 24p Judder
- Banding / tinting
- HDR nagy fényerejű színtömeg hiánya (WRGB panel miatt)

Ajánláshoz:

- Konzol játékra nyugodtan mehet, PC elsődleges monitornak inkább be

A beégést külön fejezetben tárgyalnám ahogy a többiek is írták. Egyébként fasza.

[ Szerkesztve ]

(#20189) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Lehet tényleg lenne értelme egy összegzésnek a topic alapján.
Viszont akkor hova tegyük?

(#20190) a2d2 válasza energomatt (#20185) üzenetére


a2d2
addikt

Egyetértek, szerintem is jobb így az összefoglaló.
Én is napokat beleöltem a témába mire kiderült számomra hogy nem csak úgy lehet beégetni hogy huzamosabb ideig mindig ugyanaz a logo vagy hud megy a képernyőn, hanem úgy is hogy közben teljesen mást is nézel rajta (nálam ez lett végül a dealbreaker).
Az összefoglalóban jól meg van írva hogy jobban "elöregednek" ezek a részek, magyarul nem segít ha egy nap 10 órát játszol ugyanazzal a játékkal majd este 2 órát átkapcsolsz másra!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#20191) daneel_hu válasza a2d2 (#20190) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez az elmélet, de ezt még senki nem igazolta.
Ezt egy RTINGS-féle tesztbrigád tudná bizonyítani, mert kinek van kedve a saját oled tévéjén ezzel kísérletezni.

(#20192) a2d2 válasza daneel_hu (#20191) üzenetére


a2d2
addikt

Dehisz pont hogy ők tesztelték: [link]
A bal alsó logót kell nézni, ami 2 óráig van jelen, utána 3,5 óra egyéb tartalom (kb mint amit írtam: pár óra játék HUD-al, utána esti filmnézés).

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#20193) energomatt válasza dgyuri0123 (#20187) üzenetére


energomatt
senior tag

Pontosan erről beszélek. Egy hiteles összefoglaló nem lehet részlehajló. Senki sem vitatja, hogy neked csak az OLED a jó. Másnak viszont csak akkor ajánlhatod, ha meggyőződtél róla, hogy annak a másnak is az a legjobb. Ez így korrekt.

(#20194) daneel_hu válasza a2d2 (#20192) üzenetére


daneel_hu
addikt

OK de ez egy B6-os.

(#20195) a2d2 válasza daneel_hu (#20194) üzenetére


a2d2
addikt

Kicsit más a pixelfelosztás, meg új védelmi algoritmusok vannak azóta (amik panelöregedés késleltetésére jók), de annak az igazolására kiváló hogy a panel váltakozó tartalom mellett is be tud égni, amit én nem tudtam. Ezért jó az összefoglaló ami alakulóban van.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#20196) Bakus


Bakus
tag

Vettem a kritikákát és javítom+bővítem az írást. Ezúttal már PC-n fogom írni :D

Joshi
Leírhatnád mik a Sony A1 ideális képi beállításai.

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#20197) FollowTheORI válasza a2d2 (#20195) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Inkább az új tesztet nézd referenciának... sokkal közelebb áll a valósághoz, meg persze a 2017-es modellek jobban már ebben, ez a tesztből is látszik.

Ha hihetünk a tendenciának a 2018 is ennyire jó, vagy még inkább. Amit ugye ma tudsz megvenni arról érdemes informálodni ma.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#20198) #72042496 válasza Bakus (#20196) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szuper, köszi szépen!

Lehet, hogy ez verébre ágyúval, de akár egy Etherpadot is létrehozhatsz neki, aztán szimultán lehet megköpködni mielőtt kimegy. :)

[ Szerkesztve ]

(#20199) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

"----- A pixel frissités névre hallgató eljárás ...

----- A Pixel eltolás nevű funkció ...
----- A Logo Luminance a statikus tartalmak káros hatását hivatott csökkenti ... "

Hát ezek pont nem hátrányok, hanem azok megoldására alkalmazott plusz funkciók!

"- Az OLED TV-k válasz ideje sajnos nem kiemelkedő"
Miért az lcd-n mennyi?

(#20200) tutitibi válasza FollowTheORI (#20197) üzenetére


tutitibi
senior tag

55C8 miért nincs az Euronics-nél ???
Miért csak B8 van ?
Persze van helyette E8 meg W8 65-ösben milliókért.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.