Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) dh66e válasza Cypresss (#21699) üzenetére


dh66e
veterán

Az lesz az tuti.
Nézd a képeket ott is falon van az egyik.

[ Szerkesztve ]

(#21702) dh66e válasza janos666 (#21695) üzenetére


dh66e
veterán

Grat a kinevezéshez!
:C

(#21703) renatto válasza Cypresss (#21696) üzenetére


renatto
őstag

Sajnos én sem tudom, de amúgy kétlem, hogy ne lehetne.

A jellemzők között már ott van. A kis képek között: Könnyű falra szerelhetőség. Valamint fentebb az adatoknál: Fali konzol, (Bár Kiválasztott országtól függően)

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21704) Joshi válasza Cypresss (#21696) üzenetére


Joshi
titán

Az a négy furat a Vesa szabványos falraszerelhetőséget szolgálja. Az Af8 pont a falraszerelhetőséget könnyítette meg az A1 után, mert sokan panaszkodtak az A1-re ezen a téren. A manualban biztosan benne van hogy milyen a furattávolság, de szerintem 200x200 vagy 400x400-as lehet.

Egyébként van külön falra szerelési útmutató, csak utána kellene olvasnod. :(((

[ Szerkesztve ]

(#21705) Cypresss válasza daneel_hu (#21700) üzenetére


Cypresss
senior tag

Mindkettő drágább, a Pana jelentősen, bár szívem szerint azt venném (65 VT-30 tulaj vagyok, nagyon szeretem a márkát).
De ez az Alzás ár elég csábító. Egyébként neked mi volt vele a gondod?

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#21706) S@c@


S@c@
őstag

Friss 55b7v tulajkent mire kell figyelnem? Ps4 proval lesz hasz alva foleg illetve filmnezesre. Tvt nem nagyon nezek rajta.

(#21707) daneel_hu válasza Cypresss (#21705) üzenetére


daneel_hu
addikt

Olcsó műanyag, fröccsöntött borzalom az egész tévé.
Ezt leszámítva a képminőség tökéletes, ahogy a többi olednél.
Az a1 és az af9 sokkal minőségibbnek hat.

(#21708) Joshi válasza Cypresss (#21705) üzenetére


Joshi
titán

Az a gondja hogy LG fan, amúgy nem volt neki Sony OLED-je soha, amúgy is ha falon van a tévé nem sokat fogsz látni a hátuljából. Jó kis tévé a Sony. Mindenesetre kérdezz rá az Azától hogy Sony gyári garit adnak a tévéhez, mert ha nem akkor én nem venném meg.

(#21709) torma1981 válasza S@c@ (#21706) üzenetére


torma1981
veterán

Háát hogy néha aludj is. :D Mert nagyon magával fog ragadni a képminőség. :D

(#21710) Joshi válasza S@c@ (#21706) üzenetére


Joshi
titán

Ha olvasod a topikot akkor számtalanszor leírtuk hogy eleinte vegyes tartalommal használd kerülve a statikus tartalmakat (logo, játék hud stb). OLED fényerő ~30 körüli értéken és soha ne áramtalanítsd a készüléket, nagyjából ennyi.

(#21711) S@c@ válasza Joshi (#21710) üzenetére


S@c@
őstag

Friss vagyok itt. Akkor minden jatek hudjat lojjem ki az elejen. Kb mennyi ido amikor mar azt is hasznalhatok?

Ha beeg a hud az garis javitas lesz kesobb?

(#21712) daneel_hu válasza Joshi (#21708) üzenetére


daneel_hu
addikt

Megnéztem élőben MM-ben, megtapiztam... továbbálltam. :)
650-700 rugóért ne adjanak fröccsöntött, újrahasznosított petpalack-műanyagot feketére festve. :P
Legyen már ebből a pénzből 10 euró arra, hogy rendes anyagból legyen a tévéház.

(#21713) Joshi válasza S@c@ (#21711) üzenetére


Joshi
titán

Igazság szerint azért kell így eljárni eleinte (első pár száz óra), hogy a pixelkompenzációs algoritmus egyenletesen érjen minden egyes pixelt. Na és a fényerővel óvatosan, de fényerőnél azt szoktuk javasolni, hogy azt mindig módjával.

(#21712) daneel_hu nem az a gond hogy ez a véleményed, legyen ez, de attól még falon teljesen mind1 hogy milyen műanyagot használnak és ne beszélj le senkit ez miatt a vásárlástól. Végre lesz még1 Sony tulaj nem begyöpösödött LG-sek. ;] Cserébe viszont jelenleg az egyik legolcsóbb 65"-os OLED.

[ Szerkesztve ]

(#21714) szabessz válasza Cypresss (#21705) üzenetére


szabessz
tag

Alzá-nál és Emag-nál nem gyári garancia van.Sony-t felhívtam azt 1 évig javítják itthon,utána az üzletnek a dolga itthon nem csinálják. Csere esetén sem tudnak segíteni azt is üzlettel kell egyeztetni. Szerintem onnan nem érdemes venni. Ha Sony akarsz várj ki egy újabb akció volt Média és Euronics-nál is 65AF8 650e.

[ Szerkesztve ]

(#21715) univerzita


univerzita
addikt

Lehet valakit érdekel [link]

(#21716) coolrob válasza szabessz (#21714) üzenetére


coolrob
aktív tag

Az eMAG szerintem gyári garit ad. Két hete vettem onnan OLED-et, és minden gond nélkül beregeltem az LG-hez, és azt írja, hogy 24 hó gari :)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#21717) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Hali

Csatlakozom én is egy 55B8-al.

Lenne pár kérdésem(olvasgattam a fórumot, órákat, de csak egyre nagyobb lett a zűrzavar). :DDD

Teljes mértékben monitorként lesz használva.
Videó kari egy 1080ti.
Film nézés és game fog rajta menni, a szombában ha filmezek vagy netezek behúzva a sötétítő, így milyen fényerőn érdemes használni általában?
Ehez(film, játék) a két felhasználási módhoz milyen módokat érdemes alkalmazni, pc/cinema, pc/game, tv/cinema, tv/game stb... :F

Volt itt egy fórumtárs aki írta, hogy ő el tüntette a statikus tartalmakat a win képernyőről, tálca, rejtett ikonok vagy mi(nem tudom, eddig még ilyet soha nem kellett csinálnom). Ha tud keressen meg püben, én már nem találom a hozzászólást.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#21718) renatto válasza univerzita (#21715) üzenetére


renatto
őstag

"köszönhetően az átlagon felül teljesítő képernyőnek, amihez foghatót csak az LG kínálatában találhatunk a piacon."

Remélem az OLED technológiára gondol, mert ha arra, hogy az "LG tévék", akkor szeretném tudni mi az amit a Pana/LG "átlagon felül" tud vagy mi az amit a Sony, esetleg Philips OLED pont nem?! :(((

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21719) univerzita válasza renatto (#21718) üzenetére


univerzita
addikt

A panelt a LG szállít mindenkinek. Minden felhasználónak ( Sony, Panasonic stb.)ki van fejlesztve saját képfeldolgozó processzor. És szerintem ez határozza igazából a végeredményt. Én igazából majd talán a Samsung aszt hiszem ( nano Q OLED?talán jó írtam) várom a áttörést. Lehet hogy a januári amerikai bemutatón már ott lesz.

(#21720) daneel_hu válasza Joshi (#21713) üzenetére


daneel_hu
addikt

"(#21712) daneel_hu nem az a gond hogy ez a véleményed, legyen ez, de attól még falon teljesen mind1 hogy milyen műanyagot használnak és ne beszélj le senkit ez miatt a vásárlástól. Végre lesz még1 Sony tulaj nem begyöpösödött LG-sek. Cserébe viszont jelenleg az egyik legolcsóbb 65"-os OLED."

Senkit nem akarok lebeszélni, őt sem. Kurva jó tévé, mint ahogy az összes oled az.
Csak annyit közöltem, hogy amennyiben izgatja a tévé ergonómiája is, abban az esetben legalább nézze már meg élőben.
Az - számomra - eleve sci-fi, hogy veszünk valamit 655 ezeré' amit nem látunk élőben, nem tapizzunk meg. :)
De lehet maradi vagyok. ;]

Kispesti MM-ben mintha ki lenne állítva.
Ott láthat 8k-s KÚLEDET is. :C

Túlágosan támadó attitűddel bírsz ha bíráljuk a SONY-t. ;)
Ez nem is volt bírálat, amúgy az A1 és az AF9 nagyon tetszik, 100x leírtam már.

[ Szerkesztve ]

(#21721) renatto válasza univerzita (#21719) üzenetére


renatto
őstag

Épp ezért kezdődött a mondatom pont ezzel.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21722) univerzita válasza daneel_hu (#21720) üzenetére


univerzita
addikt

No aszt a 8K -st nagyon megnézném. Olvastam több oldalon ahol tesztelték hogy a új ( mesterséges intelligencia) alapon működő processzor még a HD -is baromira jól felkonvertálja.

(#21723) daneel_hu válasza coolrob (#21716) üzenetére


daneel_hu
addikt

Magánszemélynek!

Mindenképpen gyanús, mert az MM, Edigital és az Euronics az LG-gari esetében társaságoknak is ugyanúgy 24 hónapot ad. Egyébként törvény szerint 1 évre kötelezik cégek esetében a boltokat, de ahol önként vállalt gyári gari van ott NEM LEHET különbséget tenni magánszemély és cég között.

A honlapon ez van:

Termékgarancia:
Magánszemély: 24 hónap

Tehát vagy így van, vagy nem.. az is lehet, hogy a honlapon van elírva.

(#21724) Joshi válasza daneel_hu (#21720) üzenetére


Joshi
titán

"Túlágosan támadó attitűddel bírsz ha bíráljuk a SONY-t."
Nekem ez pont fordítva jön át, azaz ti mindig az LG-t preferáljátok még akkor is ha pl Sony olcsóbb. Valahogy mindig kitaláltok egy ürügyet amiért ne a Sony/Pana párost vegyék. Nevetséges. :(

(#21725) renatto válasza daneel_hu (#21720) üzenetére


renatto
őstag

Aréna/Árkádban nézem a 8k-s Samut, az utóbbinál a 85" volt kiállítva. Nem volt rossz, de egy forinttal nem láttam jobbnak, a mellette lévő OLED-nél és ahogy jönnek az első benyomások, egyre többen "panaszkodnak", hogy eléggé kezdetleges és a felskálázás sem túl acélos.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21726) alaves válasza so_ha (#21697) üzenetére


alaves
addikt

Csak azt nem tudom, hogy a QD réteg hogyan tudja megakadályozni az OLED pixelek degradációját. :F
Amúgy nem 75" microLED TV-vel hitegette a vásárlókat 2019-re a Samsung év elején? :W
Megérdemelnék, hogy a TV gyártásból kigolyózott valamelyik nagy cég (pl.Pioneer) előrukkolna egy OLED-nél alig drágább microLED TV-vel. :(((

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#21727) coolrob válasza daneel_hu (#21723) üzenetére


coolrob
aktív tag

A kiírás nekem is fura, de az emag fent van az LG oldalán mint partner, és simán tudtam regelni :)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#21728) daneel_hu válasza Joshi (#21724) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ne túlozzunk. :R
Csak az AF8 esetében írtam ilyet, az említett ergonómia miatt.
De továbbra is tartom, hogy egy 655e forintos műszaki cikk NE 1 dolláros ujrahasznosított műanyag házba legyen szerelve.

A műhelyben van 2db EPSON Surecolor nyomtatóm, 42"-os, arról pont ugyanez a véleményem, de mivel azzal pénzt keresünk = leszarom mennyire szép vagy nem. :)
Ott is = a világ legjobb technikája van a nyomtatóban (5 színes piezo fej), és egy rakás szar a nyomtatóház. Undorító 1 dolláros ipari hulladék.

(#21729) univerzita válasza renatto (#21725) üzenetére


univerzita
addikt

Én több helyen aszt olvastam hogy jó a felkonvertálás.[link]

(#21730) daneel_hu válasza coolrob (#21727) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha magánszemélyként vetted szerintem nem kell aggódnod.

(#21731) Joshi válasza daneel_hu (#21728) üzenetére


Joshi
titán

De a falon kit érdekel milyen műanyag házban van az adott tévé? Ha mutogatni kellene a haveroknak meg a rokonoknak, akkor meg is érteném. Olcsó és kiváló tévé az AF8, persze Alza nem gyári garit ad, legalább is nem valószínű.

(#21732) daneel_hu válasza Joshi (#21731) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az e8, c8, b8 is műanyag házban van, sőt asszem' az a1 és af9 is.
Ne csinálj már úgy mintha nem tudnád miről írok. ;)

(#21733) Pro Koryak válasza daneel_hu (#21732) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Valóban az AF8 műanyag kidolgozása elég gagyi, de pont lesz.rnám milyen a hátulja, ha 100-150e-rel olcsóbb, mint az ugyan olyan méretű többi oled. :Y
Akkor is, ha nem rakom a falra, mert nem rakom.

(#21734) renatto válasza univerzita (#21729) üzenetére


renatto
őstag

A Techradar egyenesen "talajszaggató"-nak (annyira jó) írja és a whathifi is "tökéletes"-nek titulálta, épp ezért nem azt írtam, hogy mindenki, hanem hogy "többen".

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21735) Joshi válasza daneel_hu (#21732) üzenetére


Joshi
titán

Konkrétan ezzel nyitottál, szóval egyértelműen mást ajánlottál függetlenül attól hogy a kérdező falra akarja tenni. Nagyjából semmi jelentősége nincs hogy milyen műanyag házban van a tévé. És igen A1 után költségcsökkentés céljából lett olyan az AF8 amilyen.

(#21736) renatto válasza Joshi (#21724) üzenetére


renatto
őstag

Nyílván azért linkeltem be - 2x is - hogy 655k, nehogy megvegye valaki. :DDD

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21737) daneel_hu válasza Joshi (#21735) üzenetére


daneel_hu
addikt

Teljesen mindegy... azt írtam nézze meg élőben.
De tőlem mindenki azt vesz amit akar, demokrácia van, tehát mindenkinek van jogsija arra, hogy hülye lehessen. ;)

(#21738) Joshi válasza daneel_hu (#21737) üzenetére


Joshi
titán

"tehát mindenkinek van jogsija arra, hogy hülye lehessen."
Látod, pont erről beszélek. ;) Nem is véletlenül neveztem el ezt a topikot LG OLED TV topikra. ;]

(#21736) renatto ahogy láthatod nem is neked írtam a mondandómat, nem is értem miért írod ezt. :F

[ Szerkesztve ]

(#21739) renatto válasza Joshi (#21738) üzenetére


renatto
őstag

"Valahogy mindig kitaláltok egy ürügyet amiért ne a Sony/Pana párost vegyék. Nevetséges."

A "királyi többes". De a reakciódból ítélve ez rám nem vonatkozik, szóval bocsi. :U

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21740) Strezi válasza Joshi (#21738) üzenetére


Strezi
őstag

Ugyanolyan márkafan vagy mint aminek másokat igyekszel beállítani!

Egyszerűen nem tudod elfogadni, ha valaki más szempontok alapján mást választ mint te.

A márkahűség tök hülység, amúgy! Azt kell venni ami akkor éppen a legjobb technika, ár, kezelhetőség vagy éppen kinéztet. Kinek mi a számít...

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#21741) renatto


renatto
őstag

Amúgy nem értem, hogy mennek idén ennyire az árak lefelé BF után. Tavaly ilyenkor már nem lehetett olcsóbban venni tévét (BF volt a mélypont), most meg szinte naponként megy lentebb az ár 5-10-20k-val. 55B8 393k EMAG vagy az emlegetett 55AF8 550k Edigital

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21742) kalimist


kalimist
aktív tag

Redditen találtam ezt a topikot. Kipróbáltam az egyik Matrix lemezzel és a tv lejátszójával DV-ben megy a lejátszás. A kép tökéletes de nehéz összehasonlítani a hdr10 verzióval ugyanazon a készüléken. :) Próbáljátok ki esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#21743) Nnobi válasza renatto (#21741) üzenetére


Nnobi
tag

Telekomnál listaáron 55B8 389 ezer már egy két hete.

üdv: Norbi

(#21744) Joshi válasza Strezi (#21740) üzenetére


Joshi
titán

Magyarázkodhattok, ez akkor is LG topik marad. ;]

(#21745) univerzita válasza renatto (#21741) üzenetére


univerzita
addikt

Túlvoltak árazva a tv-k,na még jönnek a 2019 - es modellek.

(#21746) Mcleod válasza Nnobi (#21743) üzenetére


Mcleod
tag

Nem tudom Te hogy látod, de a listaár 429... https://www.telekom.hu/shop/tv#/N-10832/Ns-sku.sortingPrice%7C1%7C%7Cproduct.displayName%7C0/contractType-list_price/paymentType-FULL/No-0/Nrpp-9

[ Szerkesztve ]

Csak egy maradhat!!

(#21747) torma1981 válasza Mcleod (#21746) üzenetére


torma1981
veterán

Érdekes listaár. :D

(#21748) Mcleod válasza torma1981 (#21747) üzenetére


Mcleod
tag

Sorry, javítva

Csak egy maradhat!!

(#21749) dh66e válasza Joshi (#21744) üzenetére


dh66e
veterán

Srácok!
Ok,legyen mostmár ennyi elég.
Jól elszórakoztatok egymással,de tiszteljétek meg a topikot azzal-főleg hogy Tg is van a mai naptól akit viszont felülről figyelnek hogy rendben van e a topikja -hogy szigorúan szakmai dolgokról folyik majd az eszmecsere....

Szóval nagy levegő és szakmai fórumozás kéretik.
:R

(#21750) Nnobi válasza Mcleod (#21746) üzenetére


Nnobi
tag

Bocs, Otthoni előfizetéssel nekem alapból azzal hozza.
De az sem rossz !

üdv: Norbi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.