Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) sakal83


sakal83
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#21152) Mcleod válasza sakal83 (#21151) üzenetére


Mcleod
tag

Annyira jó volt, hogy már el is fogyott...

Csak egy maradhat!!

(#21153) Pro Koryak válasza krx21 (#21148) üzenetére


Pro Koryak
addikt

IPS panelhez ez már azért jár. ;]

(#21154) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,

LG OLED-hez mennyire javallott Samsung soundbar? Jó áron tudnék most egy HW-M360-höz jutni (40k)...
Működés, vezérlés szintjén, de ha valakinek van valós tapasztalata, akkor az is jöhet infóként

Jobb lenne LG (SJ4-et néztem, de annak eléggé felment az ára), vagy esetleg egy SK5-höz tudnék 55 körül jutni (ez is új).

Szerintetek? :F

;) - The Power of the Light Side

(#21155) Ateszpapa válasza Anonymus23 (#21154) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szia!
Nekem J355-ös Samu van, de sajna nem tudom állítani a hengerőt a TV távjával, csak a hozzáadott Samu távval.
Sem optikai sem Bluetooth kapcsolaton keresztül.
Samu TV-n faszán ment.

Úgyhogy inkább LG-t keress

[ Szerkesztve ]

(#21156) Anonymus23 válasza Ateszpapa (#21155) üzenetére


Anonymus23
veterán

Köszönöm! :R
Akkor a Samu sztornó, nincs 40k-m most kísérletezgetni. :O

;) - The Power of the Light Side

(#21157) Ateszpapa válasza Anonymus23 (#21156) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szívesen.

Én eladom a Samut a kollégám megveszi.
B7-nek elég jó hangja van, csak a mély hiányzik, de majd valamikor veszek egy LG-t inkább.

(#21158) Tulku válasza Ateszpapa (#21157) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem is kiváló (de mélymentes) hangja van a B7-nek...de megleptem magam egy YAS 207-es Yamahával...azért azóta más a hangkép és a zenei élmény...

(#21159) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Valaki tudja, hogy mennyi ideje van az eladónak, jelen esetben a Telekomnak, hogy cserélje a 3 napon belül jelzett, pixel hibás TV-t?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#21160) Ateszpapa válasza Tulku (#21158) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Azt tudja teljesen kezelni?
Vagy kell hozzá külön táv?

(#21161) Joshi válasza renatto (#21145) üzenetére


Joshi
titán

Mivel a kábel egy passzív eszköz hivatalosan nem verziószámozzák. Akkor kell az új Ultra High Speed HDMI kábel, ha ki akarod használni a 48Gbps-es sávszélességet. Mert ugye a legűberebb High Speed kábel is max 18Gbps-es. Ha beleférsz a 18Gbps-be, akkor jó a régi kábel is. Egyébként #21140-es hszben leírta Balika911, valószínűleg rosszul emlékeztem.

(#21148) krx21 az igen. :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#21162) janos666 válasza Joshi (#21161) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Attól, hogy nincs hitelesítve magasabbra, mert nem volt hozzá szabvány, ami hitelesítsék, attól még működhet. Kipróbálod, aztán kiderül. Ugyan úgy, ahogy ~10m hosszú kábel akkor sem biztos, hogy működik, ha elvileg hitelesítve volt (de nem minden egyes példány, csak szúrópróbára).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21163) Joshi válasza janos666 (#21162) üzenetére


Joshi
titán

Azért kell olyan kábelt venni ami az adott hosszon garantáltan tudja a szabványban leírtakat. Egy kínai csoda szinte biztos hogy nem tudja a 4K@60Hz 10bit HDR-t 5m+-nál. Ha tudja is, akkor az se 10$. ;]

(#21164) renatto válasza Joshi (#21161) üzenetére


renatto
őstag

"Sajnos sok olyan user van aki nagyon okos mint te is, holott nulla infó sincs a "tudás" mögött. Sajnos néha én is beleesek ilyen hibákba. ;] " Akkor ez pont egy ilyen. :C

A 48Gbps a maximuma, de arra még nem lesz sükség egy darabig. A 4K@60Hz 10 bit 4:2:2 még pont kevesebb mint 18Gbps, amihez nem kell 2.1 szábványnak megfelelő kábel, csak 4:4:4 esetén kellene, mert az már 22.3Gbps. És ahogy előttem is írták, azért mert nem hitelesítették 2.1-re még tudhatja egy 2.0 kábel ezt. ahogy anno a 1.4 vs 2.0 esetén is tudták a jobb kábelek az újabb szabvány sebességét..

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21165) Joshi válasza renatto (#21164) üzenetére


Joshi
titán

Nálam azért nem nulla infó volt, csak rosszul emlékeztem a részletekre. ;)

Tudhatja persze csak nincsenek csodák főleg nem húsz filléres kábelnál. A hitelesítés az fizetős cucc, de az is biztos hogy egy minőségi hosszú kábel ami tudja olyan hosszon a 10bit HDR-t az nem olcsó még kínából se. De linkeltem hogy a 10m-es kábelhez már erősítés kell, tehát azok a kábelek aktívak.

(#21166) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok-

Ez a bejáratás fontos dolog?
Milyen hátrányok vannak lehetnek ha nincs bejáratva?

Bejáratásnál mire figyelni ami fontos?

Jelenleg LG C8 így van használva 4-5 óra tvzés eredeti kép, oled fény 30.
PS4Pro játék 2-3óra hdr mód oled fény 90-100,persze figyelve statikus tartalom ne legyen sokáig.
Ez így használva nem gond?

(#21167) janos666 válasza renatto (#21164) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Amit most használok, az is 1.4 érából van, de csak 2x2m.

"de arra még nem lesz sükség egy darabig"
Más ma is lenne. A 2016-os LG panelek is 120Hz-en járnak és a 2018-as LG Alpha9 is tud már 120Hz-es HDR-t kezelni, csak a fránya HDMI 2.0-ba nem fér bele még 60Hz se 10 bit-el subsampling nélkül. Játékra hasznos lenne még akkor is, ha össze-vissza mászkál az fps 30 és 90 közt. FastSync-el (és mianeve-AMD-nél majdnem ugyan ennek) jobb eredményt kapsz, mint ha "csak" 60Hz-en megy.

(#21166) szabessz- Semmiképp ne érje víz éjfél után, míg bejáratós! Pszichózis. ;]
HDR módban ne piszkált az OLED Fény-t, kapcsold ki a Dinamikus Kontraszt-ot.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21168) kopi72


kopi72
aktív tag

Hello van valaki aki beszopta a BF -ben, es kapott torott tevet?
Es alairta, h atvette hibatlanul, de kozben a matrica alatt nem latszodott a serules?
konkretan oled tv. Privatban keressen meg, koszi!

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#21169) Ateszpapa válasza kopi72 (#21168) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Telekom? Hanyas Tv?
Még ide nem írt senki erről.

(#21170) renatto válasza janos666 (#21167) üzenetére


renatto
őstag

Azt a teljes 48Gbps sávszél kihasználásra írtam (20-30Gbps már most is elférne). Mert bár az XOX is tud 120Hz-et de csak 1080p-nél, így még ha a kábel jó is 8k@60Hz vagy 4K@120Hz-re, ehhez olyan gép is kellene, ami tudja. Na de ez amúgy sem ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#21171) energomatt válasza szabessz (#21166) üzenetére


energomatt
senior tag

Pontosan le volt írva sokadszor is, hogy mi az ami árthat a beégés szempontjából, ezeket te is láttad. Az, hogy ezt milyen mértékben tartod be, csak részben vagy csak valamilyen szinten ez rád van bízva. Nincsenek egzakt értékek, hogy mi mennyire fontos, mert ilyen mérések nem készülhettek.

(#21172) Callisto


Callisto
őstag

Ez mi a franc?

65C8-as TV 100-as OLED fénnyel készült (5 és 10 százalékos szürke) képek.

Továbbá a bal felső sarok sötétebb egy nagyobb foltban.

4 napos a TV. Garancia? Elállás a vásárlástól?

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#21173) dgyuri0123 válasza Callisto (#21172) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem maradt rajta fólia?? :U

Főleg az alsó képen tűnik úgy, mintha buborékok lennének.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#21174) Callisto válasza dgyuri0123 (#21173) üzenetére


Callisto
őstag

Nem. Hacsak nem kettő van rajta, mert egyet leszedtem. :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#21175) dgyuri0123 válasza Callisto (#21174) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Sok mindent láttam már, de ez nem semmi, de ha ez ilyen alapból, akkor cseréltesd másikra. A képeket megnézted mondjuk laptopon vagy egyéb megjelenítőn?

"csak a zene van"

(#21176) szabessz válasza Callisto (#21174) üzenetére


szabessz
tag

Durva,de tényleg olyan mint fólia lenne buborekos.
Elején nem vetted észre?
Hol vetted?

[ Szerkesztve ]

(#21177) Callisto válasza szabessz (#21176) üzenetére


Callisto
őstag

Csak most néztem meg. Alzánál vettem.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#21178) Callisto válasza dgyuri0123 (#21175) üzenetére


Callisto
őstag

Persze megnéztem mindenhol. Azt tudom, hogy tükröződés csökkentő cucc is egy fólia. Lehet az van rosszul felvive a panelra.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#21179) dgyuri0123 válasza Callisto (#21178) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor vidd vissza és kérj másikat. Vidd a tesztképeket is magaddal és ha gond lenne mutasd meg nekik.

És valóban olyan, mintha valamitől hólyagos lenne a tükröződésgátló fólia, bár az is lehet hogy annak semmi köze ehhez.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#21180) szabessz válasza janos666 (#21167) üzenetére


szabessz
tag

Köszi az infót.
HDR mód miért nem szabad állítani Oled fényt én lejebb vettem azt hittem az a jó elején?
Akkor az maradjon 100on?
Dimamikus kotraszt mindenhol kapcsoljam ki ?

[ Szerkesztve ]

(#21181) Joshi válasza szabessz (#21180) üzenetére


Joshi
titán

Minden sz@rt kapcsoljál ki. :K

(#21182) fater1 válasza dgyuri0123 (#15501) üzenetére


fater1
újonc

Szia!

Tudnál segíteni?
Én csak fél éve vettem, de két dolog tacsra tett már! :D
A betöltés lassúsága (webOS 2.0 ) és a bluetooth ( csatlakozás képtelenség )

Neked a legfrissebb szoftver a 04.06.00 -ás?
Nem tudok rácsatlakozni semmilyen bluetooth - val, van megoldásod, vagy ötleted?

Köszönettel!

(#21183) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

B8/C8 tulajoktól kérdeném, hogy mennyire érzékelhető alacsony fps-nél pl film, a stutter(akadozás) jelenség?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#21184) Callisto válasza dgyuri0123 (#21179) üzenetére


Callisto
őstag

Lehet inkább LG szervízt választom, mert akkor nem kell ide-oda szállíttatni, várni stb.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#21185) fater1 válasza fater1 (#21182) üzenetére


fater1
újonc

LG OLED TV - 55 "FHD Smart TV EG9A7 van.

(#21186) AkosKJ


AkosKJ
tag

Én nem tudom gyerekek én csak használom a javasolt beállításokkal vegyesen nem durva oled fényben, se időm se kedvem szürkébe nézegetni mi lehet a baja de még tesztet se indítottam rajta.
Az oroszlánkirály HD Ben is szép rajta 😁
Nem tudom Tűzgyűrűtől nem ájultam el de tényleg szép.
Engem is érdekelne hogy, HDR módban miért kell 100 on hagyni az oled fényt.?
Köszi

(#21187) szabessz válasza Callisto (#21184) üzenetére


szabessz
tag

Szerintem is jobb ha szervíz cserél amit kell.Nem csomagolni küldözgetni.Ki tudja mikor kapnál másikat.Így egyből lesz tvd.

[ Szerkesztve ]

(#21188) Strezi válasza Callisto (#21184) üzenetére


Strezi
őstag

Egyértelmű! Minek cipelnél meg csomagolnál egy 65-öst, ha házhoz jönnek?
Amúgy, ilyen minta még nem volt ...

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#21189) daneel_hu válasza Callisto (#21172) üzenetére


daneel_hu
addikt

10%-nál ez elég durva banding.
Ez az alakzat középen nem semmi.

Nálam is van némi banding és elszineződés (65E8PLA), főleg 5%*on látni, de csak a bal felső sarokban egy foltocska.
10%-nál már nem látni, és a hosszanti csíkokat is alig-alig.
A külföldi fórumok szerint a 65 colos masináknál gyakoribb a durva banding.

(#21190) dh66e válasza Callisto (#21172) üzenetére


dh66e
veterán

Ez kuka.
Alza nem fogja neked cserélni azt tuti ha hibára hivatkozol szóval ott csak az elállás lesz az opció,de akkor meg a pénzedre kell várnod majd.....Lg szervizt hívd,esetleg küld el nekik képeket a jelenségről hogy lássák és akkor lehet hogy azonnal jön a csere készülék.
Szerintem.

(#21191) daneel_hu válasza Interceptor (#21183) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálam e8 van, de műszakilag majdnem ugyanaz mint a c8.
Ha kikapcsolsz mindent akkor is viszonylag jó a mozgás, de tökéletesen teszi a dolgát pl. 1-es interpoláció esetében is, kettesnél is. Nincs képhiba, vagy nem veszem észre.

Sokkal jobb mint a régebbi modellek. (előtte e6v volt)

Nem azt mondom, hogy plazma szint a mozgás, de sample and hold esetében ennyire jót még nem láttam.
BFI-vel van ami picit villog, de van ami nem. Nem jöttem rá mitől függ. 24p esetében használható a BFI.

(#21192) sakal83 válasza Callisto (#21184) üzenetére


sakal83
addikt

Ha jo aron vetted akkor lg szerviz. Max csereutalvanyt kapsz. Ha jelzed a hibat az alzanak akkor nincs elallasi jog sajnos elviekben. Erre figyelj mert ha hibas a kereskedo megteheti hogy az elallasod ervenyteleniti. Egyszer en is belefutottam ilyenbe. Es meg kellett varnom a garis ugyintezest.

[ Szerkesztve ]

(#21193) Interceptor válasza daneel_hu (#21191) üzenetére


Interceptor
addikt

Most azon agyalok, hogy mindenesnek vennék egy B8-ast(mégiscsak jobb képminőség) és akkor nem sony XF9005 lenne. Monitorként is használnám arányaiban sokat (film, játék, böngészés), bár annyit nem menne mint a mostani lcd tv-m. ABL-t nem tudom menyire zavaró vagy észrevehető. Beégés problémát megoldom (vagy nem :DDD ).

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#21194) daneel_hu válasza Interceptor (#21193) üzenetére


daneel_hu
addikt

" Beégés problémát megoldom (vagy nem ). :DDD "

Esélyed nincs megoldani ilyen felhasználással.
ABL nem zavaró.

(#21195) Joshi válasza Interceptor (#21193) üzenetére


Joshi
titán

Én most vettem egy 43xf8505 tévét monitornak, tévének meg ott van az A1. Szerintem OLED-et ne kíntasd monitorként.

(#21196) dgyuri0123 válasza fater1 (#21182) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én sosem próbáltam BT eszközzel párosítani, de szerintem nincs is benne BT. :F

A menü dolgot nem értem, mert nálam nem csiga lassú. ( mit értesz az alatt, hogy borzasztóan lassú?) A bekapcsolást követő kb. fél percben még töltöget a rendszer, hiába van már kép (mint a Windows). Ilyenkor még ne nyomkodd ezerrel, mert ekkor még tényleg lassú. De miután betöltött minden, onnan már normál tempóban lehet navigálni a menüben.

A fw nálam is ugyanez.

Próbálj LAN-t a hálózathoz, mert az gyorsabban csatlakozik és stabilabb.

(#21184) Callisto: Nem rossz ötlet.. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#21197) janos666 válasza Interceptor (#21193) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

ABL: Alacsony OLED Fény-el SDR-ban nem dolgozik, de HDR-nél sem szokott nekem feltűnni (nem hirtelen villog, simán fut át és nem túl agresszív).
SABL: Na, ez engem zavarna monitorként használva, de ki lehet kapcsolni a szervizmenüben. ;)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21198) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#21196) üzenetére


daneel_hu
addikt

"A bekapcsolást követő kb. fél percben még töltöget a rendszer, hiába van már kép (mint a Windows). Ilyenkor még ne nyomkodd ezerrel, mert ekkor még tényleg lassú. De miután betöltött minden, onnan már normál tempóban lehet navigálni a menüben."

Ez a WebOS 2.0 ?

(#21199) Interceptor válasza Joshi (#21195) üzenetére


Interceptor
addikt

Tv alatt mit értesz? Gondolom nem a tv adást nézed rajta? :DDD Pont azt akarom elkerülni, hogy külön kijelző mindenre, meg mindig át ülni macera, nem beszélve arról hogy játékra sokkal jobb a tv méretű kijelző pl 55col. Lehet akkor marad az LCD.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#21200) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#21198) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igen.

Mi nem tetszik, bökd ki...? :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.