Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) so_ha válasza uszid94 (#20836) üzenetére


so_ha
senior tag

(#20852) tutitibi válasza janos666 (#20843) üzenetére


tutitibi
senior tag

Na itt a menüje:

A HDMI bemenetek ezekben a menükben lehet állítani:

(#20853) tutitibi válasza tutitibi (#20852) üzenetére


tutitibi
senior tag

HDMI bemenetenként ezen belül ezt lehet :
Itt van automata mód is, igen.

[ Szerkesztve ]

(#20854) tutitibi válasza tutitibi (#20853) üzenetére


tutitibi
senior tag

Itt viszont nincs a kép menün belül van, n em a HDMI bemenetenként.

(#20855) cyber86 válasza AkosKJ (#20835) üzenetére


cyber86
őstag

Köszi. Meg főleg renattonak is :)

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#20856) szabessz


szabessz
tag

Sziasztok!
Én is csatlakozok hozzátok.
Most fog érkezni LG 65C8.
Mikor meg hozza futár,érdemes kibontani dobozt átnézni,akkor is nem látni külsőleg semmit?
Ilyenkor meg kell várni a futárnak?

Most van ingyenes prémium beüzemelés,szerintetek érdemes kéri?
Gondolom Lg szerelő összeszerelésnél jobban tudja mit hol kell fogni nem legyen gond.
Mert ezek vékony panelok ha jól gondolom sérülékenyek lehet,ha rosszul van fogva összeszerelésnél.

[ Szerkesztve ]

(#20857) Morph76 válasza szabessz (#20856) üzenetére


Morph76
aktív tag

Csekkolni?Áááá ,ilyen összegű vásárlásnál teljesen felesleges ,meg ,amúgy is ,ha valami baja van ,el van törve ,vagy ilyesmi,akkor is elfér dobozostul a zsebedben és hazafelé meló után bedobod az üzletbe és kicserélik.
Milliószor csináltunk már ilyet, nem nagy dolog. :DDD
Egyébként nem olyan sérülékenyek és jól ki vannak párnázva, de az ördög ritkán alszik...

[ Szerkesztve ]

(#20858) Strezi válasza szabessz (#20856) üzenetére


Strezi
őstag

Ha nincs látható külsérelmi nyom a dobozon, akkor nem igen kérhetsz ilyesmit. Pontosabban akkor is max. nem veszed át. Nem kötelessége a szállítónak, sem idelye rá hogy veled egy órát csomagoljon...

Összeszerelés két embernek nyugis meló, több videó van erről. Panelt ne fogjátok a sarkánál, hanem a hosszabbik élén arasznyival bejjebb akkor nem lesz gond. De amúgy sem hímestojás azért ;)

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#20859) Pro Koryak válasza szabessz (#20856) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha aláírod a szállítólevelet, elvileg van olyan pontja, hogy pl. "ellenőrizted a csomagolást+tartalmat és az hiba/sérülésmentes".
A futárnak kötelessége ezt megvárni!!!
Ha aláírod ellenőrzés nélkül, onnantól a te sarad, ha mégis törött/sérült és átvetted.
Innentől már csak a 14napos elállással élhetsz, de ilyenkor neked kell visszajuttatni és fizetni a szállítás költségeit + hiánytalan csomagolásnak meg kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#20860) Anonymus23 válasza Strezi (#20858) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én Pénteken egyedül raktam össze a 55B8-at, soha nem volt még ekkora TV-m, főleg nem ilyen vékony.
Volt para rendesen, és szidtam is az LG-t, hogy egy ilyen TV-hez miért nem lehet ilyen 2-2 csavarral becsavarható, csak az összerszereléshez és helyrerakáshoz használható fogantyút csinálni rá, vagy bemélyedést hagyni a fogáshoz, sokkal biztonságosabb lenne az egész.
Viszont a talppal nagyon meg vagyok elégedve, rohadt stabil az egész, sokkal jobb mint ami előtte volt 40"-so Samsung.
Egyébként pont jó, hogy le lett cserélve, mert amikor felemeltem a Samsungot, kihullott belőle néhány műanyag darab, akkor vettük észre, hogy a talp alsó része (2014-es 40F6500 "karácsonyfa talp") ami fekete műanyag, az mind a 4 talp résznél szanaszét van törve, illetve középen is el van törve, kb. ott tartott, hogy nemsoká magától leborult volna az egész szerintem, így már csak fali tartón lehet használni, mondjuk amúgy is oda ment, második monitornak + TV-zni a másik szobába.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#20861) Strezi válasza Anonymus23 (#20860) üzenetére


Strezi
őstag

Én eddig három OLED-et raktam össze itthon, amiből kettő 65"-ös volt. Igaz, mind hajlított, ami miatt valamivel merevebb a panel. Ha nem először csinálja az ember, azért könnyebben megy :K

Lehet, hogy akinek nincs ehhez affinitása, vagy biztosra akar menni, megéri kifizetni az üzembehelyezést. Nem vagyunk egyformák ;)

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#20862) Clay válasza Pro Koryak (#20859) üzenetére


Clay
senior tag

Ez nem igaz. A futár csak azért vállal garanciát, hogy sérülés mentes csomagolásban adta át a terméket. Rohadtul nem érdekli a futár céget, hogy mit visz. Hiába van beleírva a vásárlói a tájékoztatóba, hogy átvétel után csak akkor fogadnak sérülésre, hibára reklamációt, ha te a futár jelenlétében leellenőrzöd a csomag tartalmát. Ez egyszsterűen törvénytelen és ezért nem utasíthatják el a reklamációd, akármit is ír a forgalmazó cég ászf-je. Elég életszerűtlen is, a futárnak rohadtul nincs ideje megvárni, amíg kicsomagolod, beüzemeled és leteszteled a készüléket.

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#20863) Clay válasza Pro Koryak (#20859) üzenetére


Clay
senior tag

A 14 napos cserénél, vagy akár ha garanciális ok miatt kell cserélni a készüléket megint nem a te felelősséged visszajuttatni a hibás készüléket (ha meghaladja a 20kg-ot), hanem a forgalmazóé. Ez a jogszabály, bármennyire is hihetetlen, a forgalmazót védi. Mert mi van akkor ha az elektronika hibásodott meg, te meg visszaszállítás közben ledobod a készüléket véletlenül, akkor ki állja a költségeket? Vagy amikor a cserekészüléket cipeled haza, már másodszor, pedig elsőre sikerült, és akkor dobod el?

Szerk.: OFF

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#20864) renatto válasza Pro Koryak (#20859) üzenetére


renatto
őstag

Nekem az utolsó mediamarktos csomagom külső karton doboza sérült. Kibontottuk de benne a húsdaráló gyári doboza már sértetlenek tűnt. Átvettem. Este kibontottam és a daráló teteje törött volt. MM szó nélkül cserélte bár vissza kellett küldenem.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#20865) Pro Koryak válasza Clay (#20862) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az mindegy, a futárt vagy a futárcéget mi érdekli. Ha ott van a szállítólevélen + benne van a szerződésükben, akkor meg kell várnia.
Nem azt kell megvárnia, hogy leteszteld, hanem azt, hogy kibontottad és külsérelmi nyom nem látható illetve nem hiányzik semmi + nem féltéglát kaptál.

(#20866) Pro Koryak válasza renatto (#20864) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha átvételkor kibontod, már akkor kiderül, így át sem veszed és viheti vissza.

(#20863) Clay:
14 napos elállásnál neked kell visszajuttatnod + a költségét bukod. Mivel azt nem kapod vissza csak a kiszállítási költséget.

[ Szerkesztve ]

(#20867) Clay válasza Pro Koryak (#20865) üzenetére


Clay
senior tag

Okés és akkor mi van, ha nem vagy otthon, de a szomszéd öregasszonyt kéred meg, hogy vegye át? Ő nem bonthatja ki, mert akkor megsérti a levéltitkot. Akkor bukod a mutatványt? Ezért nem igaz amit írsz. Téged semmi nem kötelez arra, a felejtős ászf-en kívűl, hogy az átvételkor kell leellenőrizned, hogy hibátlan, amit rendeltél. Ezért van a 14 napos elállás, ami viszont törvényben van rögzítve.

[ Szerkesztve ]

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#20868) UberMutant válasza Clay (#20867) üzenetére


UberMutant
őstag

nem fogod meggyőzni. és nem is kell, lényegtelen, majd lemeccseli a futárral ő...

(#20869) renatto válasza Pro Koryak (#20866) üzenetére


renatto
őstag

Maga a termék gyári doboza sértetlen volt. Már lehet a gyárban összetörték.

Természetesen a futár költségét visszautalták 2 napon belül.

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#20870) energomatt


energomatt
senior tag

C8 esetében állítható a fehéregyensúly? A Warm2-őt próbálnám a sötét szakértői módban, de nem aktív és nem választható a fehéregyensúly.

(#20871) UberMutant válasza energomatt (#20870) üzenetére


UberMutant
őstag

energiatakarékos mód kikapcsolva? ha nem , kapcsolj ki minden ilyesmit

(#20872) energomatt válasza UberMutant (#20871) üzenetére


energomatt
senior tag

Igen, az RTINGS ajánlásán mentem végig.

(#20873) UberMutant válasza energomatt (#20872) üzenetére


UberMutant
őstag

valami blokkolja tuti, és az energiatakarékosok szoktak., mindet kapcsolj ki egyesével, és jegyezd meg melyik oldotta fel.

(#20874) AkosKJ


AkosKJ
tag

Srácok megjött a C8.
Ez ba.... Nagy a 120 cm 8 éves Samuhoz képest és ge... Durva a képe.
MM ból jött külön szállítók hozták 2 én fel. Meg várták míg megnézem hogy minden okés e és mondták ha bármi van 3 napon belül visszaveszik de csak eredeti csomagolással hogy az addig örizzem meg.
Távirányító fasza vezérli a set top boxot is. RITINGS beállításokat megtettem. Tudna valaki HDR mellé tuti beállítást küldeni vagy esetleg sima tv hez megmondom őszintén nem nagyon jött be a "sötét szobás beállítás" oled fényt visszavettem 25 re HDR nél is. Esetleg tippek hogy így az elején még mire figyeljek?
Köszi szépen.
Oledet Mindenkinek😁😁😁

(#20875) daneel_hu válasza AkosKJ (#20874) üzenetére


daneel_hu
addikt

HDR-nél Technicolor HDR profil.
Az nagyjából jó, olvass vissza Jani666 tanácsaihoz, de alapban a Technicolor HDR jó lesz.
A HDR-nél ne vedd vissza a fényerőt 25-re. Ha rohadtul vakít, akkor szedd le 80-ra Techni-nél, többre szerintem sem kell. Bár jó fényes ez tény. :)

Statikus tartalmat kerüld.
Szerintem amúgy olvass vissza, elég sok jó tanács van ebben a témában is.

(#20876) AkosKJ válasza daneel_hu (#20875) üzenetére


AkosKJ
tag

Köszi vissza olvasok. A kézikönyvébe az van írva hogy fekete sávokat érdemes kinagyítani függőleges nagyítással vagy minden irányba nagyítással.

(#20877) daneel_hu válasza AkosKJ (#20876) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kezdetben...

...bár a kézikönyv nem említi, hogy lenne ilyen bejáratási időszak.
Itt mégis erre esküsznek a tapasztalt fórumtagok. :)
Mindenesetre ártani nem árt ha 50-100 óráig kíméled így a panelt. (SDR tartalomnál alacsony oled fényerő 20-40 között)

(#20878) daneel_hu válasza AkosKJ (#20876) üzenetére


daneel_hu
addikt

Arra figyelj, hogy amennyiben belső appot futtatsz (pl youtube vagy saját medialejátszó), akkor az app menühöz a tévé más-más profilt rendelhet.(!)
Tehát videólejátszás közben hiába lövöd be az oled fényt egy profilnál a video alatt, a menüjében símán beáll a rohadék mondjuk FOTÓ profilra 100-as oled fénnyel. :C

Szóval csak ellenőrzés...ellenőrzés... :P

(#20879) energomatt válasza UberMutant (#20873) üzenetére


energomatt
senior tag

Itt már többen vettek C8-at, valaki csak vissza tudja igazolni....ha lehetséges egyáltalán. Nekem eddig nem sikerült.

(#20880) AkosKJ válasza daneel_hu (#20878) üzenetére


AkosKJ
tag

Az megvan az az első amit visszaveszek.

(#20881) dh66e


dh66e
veterán

Jól látom hogy van hiba a B8 telekomos leírásában?

OLED képmegjelenítési technológia, Alpha9 Intelligens Processzor, Végtelen kontraszt, Egymilliárd színárnyalat, Cinema HDR Technológia,

(#20882) energomatt válasza dh66e (#20881) üzenetére


energomatt
senior tag

Ez nem hiba. Az enyémben ez szerepel:
OLED képmegjelenítési technológia, Alpha7 Intelligens Processzor, Végtelen kontraszt, Egymilliárd színárnyalat, Cinema HDR Technológia, (Különleges kérésre Apha 9-es processzorral is szállíthatjuk. Ebben az esetben jelentős kedvezmény, hogy a 97.000 Ft különbözetet, csak egy év elteltével számlázzuk ki az ügyfélnek.)

(#20883) Anonymus23 válasza energomatt (#20882) üzenetére


Anonymus23
veterán

De van Alpha 9-es procival? Külön gyártanának a Telekomnak?

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#20884) dh66e válasza energomatt (#20882) üzenetére


dh66e
veterán

Na ilyet én sehol nem látok..... :Y

Meg nem is értem ez hogy lehetséges.... :F

[ Szerkesztve ]

(#20885) daneel_hu


daneel_hu
addikt

Nincs a9-es cpu-val szerelt b8.

(#20886) szabessz


szabessz
tag

Nekem is meg jött 65C8.
Nálam érdekes külön szállító hozta.Érdekes ő egyedül volt.Nem is hogy lehet ekkora tvnél.
Nincs aki segítsen nehezen viszi be.
Külsőre egyelőre dobozon belül sértetlenek tűnik.
Egyelőre még nem lett összerakva,
Kértem ingyenes beüzemelést.
Elvileg holnap hív LG szerelő melyik nap jön.

Remélem mi előbb jön. Ilyenkor átvételtől 3 napon belüli hiba esetén cserélik tv ha jól tudom.
Ha később üzemelné be a szerelő mint 3-nap átvételtől és a hiba beüzemelés-re után1-2 nap jönne ki akkor már nem lehetne cserélni tv?

[ Szerkesztve ]

(#20887) junior19 válasza daneel_hu (#20878) üzenetére


junior19
senior tag

Elméletileg ha beállítasz egy képmódot és a menü alján ott van az "Alkalmazás minden bemenetre" opcióval át tudod vinni minden forrásra. Ez igaz a fehéregyensúlyra és a színkezelésre is.

codec project

(#20888) daneel_hu válasza junior19 (#20887) üzenetére


daneel_hu
addikt

Valóban, köszi. :)

(#20889) daneel_hu válasza szabessz (#20886) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kibírod, hogy nem üzemeled be?
Durva bakker. :R

(#20890) szabessz válasza daneel_hu (#20889) üzenetére


szabessz
tag

Már nehezen bírom. :)
Ha holnap nem jön,akkor szerintem óvatosan neki állok össze rakásnak.
Ma amúgy se raktam volna össze melegedjen mert hideg volt.
Csak fogásokra kell vigyázni,ha jól gondolom oldat hátulján legyen tenyér és alul panelhoz nem érve?

[ Szerkesztve ]

(#20891) AkosKJ válasza daneel_hu (#20875) üzenetére


AkosKJ
tag

Te tudod kB hol írta a dolgokat, Jani666 amit írt nem találom még keresőben sem 1000 rét visszanéztem ☹️

(#20892) daneel_hu válasza szabessz (#20890) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem tudom milyen a c8 talpa... falra teszed vagy a talpára?
Az e8 összerakása nehezebb mert ott az üveglap "beleáll" a talpba, és 4 csavar rögzíti. (szorítja)
De ez a nehézség is inkább csak illúzió az üveg miatt. :)

Azonkívül, hogy a bútorra ketten helyeztük fel, egyedül szereltem össze.

(#20893) #72042496 válasza AkosKJ (#20891) üzenetére


#72042496
törölt tag

Opciók > Részletes keresés > Szűrés felhasználó szerint

(#20894) daneel_hu válasza AkosKJ (#20891) üzenetére


daneel_hu
addikt

most hétvégén... úgy rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#20895) coolrob válasza szabessz (#20886) üzenetére


coolrob
aktív tag

Te honnan rendelted a 65C8-at? Alza vagy eMAG?
Nekem az eMAG-ról még útjára sem indították :(

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#20896) AkosKJ válasza szabessz (#20890) üzenetére


AkosKJ
tag

Asszonnyal raktam össze doboz tetejét kinyitod kiveszed a talpát meg a többi cuccot aztán az egész kartont lehúzod róla felfele amit lehúztál azt a tetején lévő hungarocellel kibéleled aztán ráemeled a dobozra (2 emberes azért) majd előtte a talpát külön összerakod, aztán még a dobozon fekvő tv re rácsavarozod, mi utána dobozostul emeltük a talpára, onnantól meg már a tiéd 😁

(#20897) daneel_hu válasza AkosKJ (#20896) üzenetére


daneel_hu
addikt

Így... így. De van hozzá leírás is. :)

(#20898) szabessz válasza daneel_hu (#20892) üzenetére


szabessz
tag

Én talpra teszem.
A Media-ból rendeltem.

(#20899) daneel_hu válasza szabessz (#20898) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem akarlak rábeszélni, de én tuti nem várnék 2-3 napot az eldzsís figurára. :)
Az e8 panel egy üveglapon csücsül, nálunk két kisgyerkőc ugrált a nappaliban, asszonnyal így is összeraktuk.

Amikor lefektetitek a tévét, + amikor összeszerelés után felteszitek a bútorra az két emberes. A többit egyedül megoldod. (szerintem)

(#20900) AkosKJ válasza #72042496 (#20893) üzenetére


AkosKJ
tag

Kössz megvan a név volt rossz 😁

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.