Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#16799) üzenetére


daneel_hu
addikt

Azért mert az analog kockát egyszerűen nagyítva szkenneled be, és mivel analog bűntetlenebbűl nagyítható.
Persze ezt csak jobb hijján írom, mert nem tehető meg mindez, csak zajosabban nagyítható.
Jobban elfedi azt, hogy ez valójában egy nagyítás és nem hullik pixelekre szét. :)

Ha egy 20 mpx-es képet húzol fel mondjuk 80 mpx-re, akkor gyakorlatilag megdupláztad a képet.
Biztos van olyan algoritmus ahol ezt nagyon szépen megcsinálják, de ami nincs oda nem lehet szülni pixeleket. :) De valahogy mégis megteszi.

Most akkor képzeljünk el egy leica kockát beszkennelve ami nem is teljesen éles, és tiszta zaj.
De van benne részlet és fizikailag 20 mpx.
Sokan azt mondanák erről, hogy ez nem is 20 mpx… igazuk is van. :)

Nehezen lehet igazságot tenni.
De egy mai 6d mark I + piros csíkos ojjektummal TE biztosan több részletet fotózól be mint egy analog leica kockással. Erre nagy téttel mernék fogadni. + a kontraszt és a színek is jobbak lesznek.

(#16802) krx21


krx21
nagyúr

Inkább azon imádkozzatok, hogy soha senki ne használjon már analóg kamerát... Hiába az elméleti megapixeles felbontás, ezen a technikákon soha nem fog úgy kinézni, mint egy modern 4k hdr digitális kamera képe... Persze studió kamerára gondolok és nem telefonosra... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16803) tutitibi válasza SoundBox (#16749) üzenetére


tutitibi
senior tag

Sziasztok!

azt szeretném kérdezni LG B7 v B8 OLED TV-nél milyen beállításokat érdemes használni ?
Van ugye a IFS pro, ahol egyedileg állíthaunk elég sok mindent. Konkrétan miket lehet ?

VT60 Pana plazmánál azért egy kalibráláskor elég sok dolgot lehetett állítani :

pl.

-panel fényerő
-gamma vezérlés
-fekete szint kiterj.
- színskála : Rec.709
-fehérgyensúly
ezen belül, vörös, zöld, kék szint és vágási szint külön-külön.

-gamma

vörös, zöld kék
- színárnyalat
- színtelítettség
- fénysűrűség

ciánkék,bíbor,sárga
- színárnyalat,
- színtelítettség,
- fénysűrűség

-bemeneti jelszint : 90IRE
vörös, zöld, kék szint

Meg a szokásos:

-kontraszt
-fényerő
-színtelítettség
-színárnyalat
-képélesség
-színhőmérséklet
-élénk színek
-környezetérzékelő
-

Kérdés egy jó OLEDnél ugyanazek meg vannak-e egy igazán részletes és proffeszionális beállításhoz.

Főleg Janos666 válaszára vagyok kíváncsi.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#16804) Joshi válasza tutitibi (#16803) üzenetére


Joshi
titán

Akkor miért nem írsz janos666-nak egy privit? Természetesen részletesen be lehet állítani kalibrálás során a prémium kategóriás tévéket, ráadásul ebből a szempontból az LG nagyon jó. De pl az új Sony AF9 széria már úgy kalibrálható a CalMan szoftverrel (CalMan AutoCal), mintha egy monitor lenne.

[ Szerkesztve ]

(#16805) junior19 válasza tutitibi (#16803) üzenetére


junior19
senior tag

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/b7-b7a-oled/settings
Itt minden beállítási lehetőséget megtalálsz.
A plazmádtól több, részletesebb állítási lehetőség van, például a gammára és a szürkeárnyalatokra több állítási lehetőség van. Azt hogy jobban be lehet-e állítani, az már másik kérdés. Kalibrálni viszont biztos, hogy könnyebb.
A kérdésed elején LG B7, B8-ra kérdezel, ezekre igazak.
A végén jó Oledre kérdezel, ezt nem tudom, hogy érted, mert a Sony-ra nem igaz, nincs bennük CMS.

[ Szerkesztve ]

codec project

(#16806) tutitibi válasza junior19 (#16805) üzenetére


tutitibi
senior tag

Köszi.

Jól látom, hogy az LG menüjében sokszor nem fér ki a teljes szöveg és ezért
"WHITE BALA..."
látható "WHITE BALANCE" helyett?

Ugye ez nem a végleges firmware ? Inkább csináljanak hosszabb , szélesebb sávot de írjuk rendesen mit állítunk.

(#16807) Joshi válasza tutitibi (#16806) üzenetére


Joshi
titán

Mivel rájöttél hogy valójában mi a szöveg teljes terjedelme, gondolom nem ez fog bosszantani leginkább. :B Már ha valaha venni fogsz egy LG OLED tévét. ;]

(#16808) tutitibi válasza Joshi (#16807) üzenetére


tutitibi
senior tag

Így azért jobb, nemde ?

[ Szerkesztve ]

(#16809) Joshi válasza tutitibi (#16808) üzenetére


Joshi
titán

Nekem konkrétan Sony A1 van, szóval ehhez nem tudok érdemben hozzászólni. De hidd el nem ez a legnagyobb probléma egy tévénél. Az A1-et kínszenvedés kalibrálni, talán az AF9-et könnyebb lesz, de majd csak teszt után tudjuk meg a frankót.

(#16810) Joshi válasza junior19 (#16805) üzenetére


Joshi
titán

Most ugrok neki a Sony A1 kalibrálásának. Még csak most lett időm a témára. Szerintem el leszek vele hajnal 3-ig. ;]

(#16811) tutitibi válasza Joshi (#16810) üzenetére


tutitibi
senior tag

várjuk az eredményeket :)

(#16812) Joshi válasza tutitibi (#16811) üzenetére


Joshi
titán

Junior19 is vágja a témát, rengeteget segített nekem. Persze ettől még nem lettem profi, inkább lelkes. :DD

(#16813) Joshi


Joshi
titán

Már rajta vagyok a témán. :DDD

(#16814) Gtaati válasza Joshi (#16813) üzenetére


Gtaati
őstag

Faja, hajraaa ;)

(#16815) PuMbA válasza dgyuri0123 (#16784) üzenetére


PuMbA
titán

Tessék :) Ezzel le is zárhatjuk a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#16816) dgyuri0123 válasza PuMbA (#16815) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez a cikk ismét egy szóbeszédre hagyatkozik... ( "Kodak szerint"). Ki mondta, a takarítónő, a portás? De engem már nem érdekel a téma, kérlek ne kezdjük ismét.

"csak a zene van"

(#16817) crissprivat válasza dgyuri0123 (#16816) üzenetére


crissprivat
senior tag

Meg ez nem is idevaló,már így is túl lett tárgyalva ez a dolog az OLED topikban. Tényleg legyen már befejezve.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#16818) dgyuri0123 válasza crissprivat (#16817) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

És ezt miért nekem címezted? Nem én kezdtem a vitát már a legelején sem... Ha meg basztatnak, azt nem fogom szó nélkül hagyni, bocs. ;]

"csak a zene van"

(#16819) PuMbA válasza dgyuri0123 (#16816) üzenetére


PuMbA
titán

Az IMAX technikai vezetője, szóval biztos jobban tudja, mint közülünk bárki és ezzel tényleg lezárhatjuk, mert mi nem vagyunk okosabbak nála :)

[ Szerkesztve ]

(#16820) junior19 válasza tutitibi (#16806) üzenetére


junior19
senior tag

Elég hosszú a sáv, minden olvasható.
Amit megjegyeztél, az gyakorlatilag felesleges is, mert már benn vagy a fehéregyensúly menüben.(Ezt egyébként is csak megfelelő eszköz segítségével érdemes állítani, aki meg sem találja a menüpontot, azzal én nem is kalibráltatnám)
Ha megnézel egy példát, megvan adva az IRE értéke, a célfénysűrűség, állítható a fénysűrűség értéke, s a három szín értéke is változtatható. De ide csak úgy jutsz be, ha a képbeállítások - Haladó beállításokba belépsz, s ott ki van írva végig minden menüpont.

codec project

(#16821) Joshi válasza Gtaati (#16814) üzenetére


Joshi
titán

Lekalibráltam az A1-et, ennél jobbra nem tudom. A színek is egész jók, csak a színárnyalatok nem annyira. Mozizáshoz jó lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#16822) daneel_hu válasza Joshi (#16821) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor így most olyan lett mint egy KÚLED? :DD

(#16823) Joshi válasza daneel_hu (#16822) üzenetére


Joshi
titán

Éjjel-nappal Budapestet nézni jó lesz. :DDD

(#16824) Lacielvtárs válasza daneel_hu (#16822) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

&Joshi: ez gonosz volt ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16825) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Van itt valakinek LG Signature 65W7V tévéje, ha van vélemény?
És megér 1000000ft-ot bontatlan vadi újat tudnék ennyiért venni!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#16826) Joshi válasza KoNZoLik@ (#16825) üzenetére


Joshi
titán

Ha csak az árakat nézzük akkor megéri mert sokkal drágább. De ha megfelel a hagyományos tévé kialakítás, akkor 1 millából kapsz LG 65C8-at is. Azt kell eldöntened hogy fontos neked a papírvékony kialakítás. Egyébként minden modell évjáraton belül ugyan azt tudja, igaz nem tudom milyen lehet a W7 hangprojektora.

[ Szerkesztve ]

(#16827) #72042496 válasza KoNZoLik@ (#16825) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hivatalos LG garancia nélkül én biztos nem venném meg, egyébként úgy vagyok vele, ahogy Joshi írta. :)

(#16828) tutitibi válasza daneel_hu (#16822) üzenetére


tutitibi
senior tag

Nem, olyan lett mint egy KURO.... :D :D

(#16829) daneel_hu válasza Joshi (#16823) üzenetére


daneel_hu
addikt

Éreztem, hogy ez a dolog van a kalibrálás mögött, csak nem mertem sértegetni. :P

(#16830) KoNZoLik@ válasza #72042496 (#16827) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Hivatalos 2év LG garanciás Euronicses vásárlás lenne! Amúgy egy ilyen értékű terméket én sem vennék máshogy👍 A Dolby Atmos-os soundbar ami van hozzá meglepően komolyan szól, még ott az Euronicsben is a nagy térben sem vérzett el!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#16831) Strezi válasza KoNZoLik@ (#16830) üzenetére


Strezi
őstag

Jó cucc, a tavalyi csúcs OLED ebben a méretben. Igen ütős a megjelenése és a hangja is. Ha nem hiányzik az ára kenyérre, akkor szerintem nem nyúlsz mellé vele!
Tudtommal ittt nincs W tulajdonos, még ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#16832) so_ha válasza KoNZoLik@ (#16830) üzenetére


so_ha
senior tag

Német oldalon 930e volt a legjobb ára akcióban, az MM-ben nálunk meg, 1,2 milkó volt, így korrekt ár a kerek 1 misi 2 év garival. Ha megvennéd, akkor 1-2 fotót légyszi rakjál ide fel a hangprojektor hátuljáról. Köszi!

(#16833) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Köszönöm mindenkinek, azért még alszom rá mivel nem kevés pénzről van szó!
Ha megveszem mindenképpen írok róla, illetve dobok képeket👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#16834) tutitibi válasza Joshi (#16809) üzenetére


tutitibi
senior tag

Most megnéztem a Pana 55FZ800E Prof1 képi beállításait.
(Mert ugye ez a döntő ez a mód kalibrálható.)
Ugyanazok a módok megvannak mint a VT60-as plazmában meg van pár + dolog, pl. BFI on/off és egyedi IFC, ami nálam alapból OFF-ra van téve a szappanopera hatás elnyomása miatt.

TV Calibration with Darko:

https://www.youtube.com/watch?v=hUP2ovGOqdQ

[ Szerkesztve ]

(#16835) Joshi válasza tutitibi (#16834) üzenetére


Joshi
titán

Mivel a VT60 is Pana volt így nem meglepő hogy a Pana oled menüje hasonló. Igazság szerint az a szomorú, hogy 2018-ban még mindig úgy kell kalibrálni a professzionális tévéket(is), hogy órákat kell bohóckodni a tévé menüjét állítgatva. Szerencsére a Sony már megoldotta ezt, kár hogy csak a CalMan szoftverrel működik.

(#16836) alaves


alaves
addikt

Azért én nem haragudnék ha lenne alternatív firmware a 2017-es LG OLED tévékhez, főleg BFI bekapcsolási lehetőséggel (lehet hogy elbírná a négymagos proci is ha kikapcsolná az összes többi képjavítót, wifi-t stb.). Régebbi LG tévékhez volt (pl. belső médialejátszó feljavítása).

Garancia az bukta lenne valószínűleg.
Az igazi persze az lenne ha hivatalos firmware-be tennék bele, nem hinném hogy jelentősen csökkenne a 2018-as modellek eladása.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#16837) Dadan01


Dadan01
senior tag

Szerintem meg morzsoljunk el egy könnycseppet azon felebarátainknak, akik 2018-as samsung tévét vettek, amik már nem dekódolnak DTS hangot :D Ennek fényében már nem is annyira fájó az Atmos mellőzése az LG cuccokban..

(#16838) nobeige válasza Joshi (#16835) üzenetére


nobeige
tag

És megoldották már ezt hónapokkal korábban a Panasonic, LG és Samsung bizonyos típusaival is. Ez legfeljebb a Sonynál újdonság.

(#16839) krx21 válasza alaves (#16836) üzenetére


krx21
nagyúr

Én először szeretnék látni csak egy gyárói megoldást az oled bfi-re, ami használható is...

(#16840) Dadan01 válasza krx21 (#16839) üzenetére


Dadan01
senior tag

Szerintem ahhoz kellene 240Hz-es panel 1500 nit feletti fényerővel, hogy ne szarozzuk le itt kapásból. Nem jövőre lesz, az tuti.

(#16841) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

A B8, pontosabban a hdmi 2.0 ugye tudja a 4K-HDR-60FPS-t egyszerre?

A b és a c8-ban pedig ugyanaz a panel van csak a proci más igaz?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#16842) Joshi válasza adamssss (#16841) üzenetére


Joshi
titán

Így van. :K

(#16843) alaves válasza Dadan01 (#16840) üzenetére


alaves
addikt

Én a Motion-pro-ra gondoltam, B7-en az M16P chipre terhelve.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#16844) Tengri


Tengri
senior tag

550-560k-ra csúszott az 55-ös LG C8

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#16845) jugeen válasza Tengri (#16844) üzenetére


jugeen
addikt

komoly!

(#16846) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Fekete péntekeken mennyit szoktak esni az OLED árak? Érdemes akkor venni, vagy inkább Karácsony után, jövő év elején?

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#16847) adamssss válasza ImACeltic (#16846) üzenetére


adamssss
veterán

Karácsony után azért is olcsóbb mert jön az új modell így kiszórják a régit. Én egy 65B8-ra pályázom 500-600 között. :K

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#16848) ImACeltic válasza adamssss (#16847) üzenetére


ImACeltic
őstag

Nekem elég lesz egy 55 colos a helyhiány miatt, viszont még nem tudom melyik típus legyen pontosan. B7, C7, B8, C8. Amit eddig olvastam az az, hogy a C7-ben van beépített mély hangzás a B7-hez képest. A 8-as szériában pedig a jobb proci az előny a C-ben, valamint mindkettőben van már mély hangzás.

Itt a fórumon a visszaolvasás során csökkent a félelmem a beégéstől, mivel sokan írtátok, hogy b@lfasznak kell lenni ahhoz, hogy beégjen a TV. Rtings.com-os beégés tesztek pedig nyilván rondán néznek ki, de ott direkt nyúzzák a TV-ket, az messze van a normál használattól. Annyi még a félelmem, hogy mivel főleg konzol használathoz venném, az egyre közeledő PS5 nehogy valami olyan újítással jöjjön, amit a 8-as széria még nem tud, majd csak a 9 vagy 10. Pl HDMI 2.1, mert úgy olvastam ez még nincs a jelenleg piacon lévő OLED-ekben.

Btw fél millánál többet nem szeretnék rákölteni.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#16849) sakal83 válasza ImACeltic (#16848) üzenetére


sakal83
addikt

A HA-n árulnak most egy 55B7 1 hónaposan 5 ÉV GYÁRI GARIVAL 370k-ért. Én a helyedben azt venném meg. Semmi nem garantálja, hogy újra lesz 5 év gari pont akkor, amikor esetleg beesik az ára. Túl sok a változó:) Most épp a VB-vel volt egyidőben, azért volt ez a promóció. Az 5 év gyári gari pedig nagyon jó, sokkal jobb, mint bármilyen biztosítás/kiterjesztett garancia.

A b7 és c7 ugyanaz, csak más a külalak. A B7 is jobban szól mint az átlag tv. A c8, ami jobb.

[ Szerkesztve ]

(#16850) #72042496 válasza sakal83 (#16849) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az utolsó három év konkrétan biztosítás, csak mondom. :)

Ez a visszaigazoló mailből van:

"Az 5 Év Gondoskodás program keretein belül most 2 év teljeskörű gyártói jótállást és további 3 év garancia biztosítás szolgáltatást nyújtunk az LG és a Partum együttműködése által."

A biztosítás feltételeiről nem tudok mit mondani. (Egyébként még két napig lehet regisztrálni, ha a hirdető még nem tette meg. Ha megtette, akkor nem tudom, miért ír olyat, hogy gyári garancia, mikor ez nem az. Nekem ez gyanús.)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.