Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) adamssss válasza Joshi (#16885) üzenetére


adamssss
veterán

Ez a forumtars csak linkelt egy hirt ami egy tenyt kozol. Nem ertem a reakciodat... semmit nem allitott az oled tv-k jovobeli varhato ararol.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#16902) Joshi válasza adamssss (#16901) üzenetére


Joshi
titán

Igen, csak éppen mindenki erre azt gondolja hogy majd mittudomén mi lesz. Semmi nem lesz. Ez a hír már sokszor leíródott, egy prémium kategóriából nem lesz egyszerre alsó-közép kategória. A kifutó termékek AKCIÓJA meg egyedi.

[ Szerkesztve ]

(#16903) adamssss válasza Joshi (#16902) üzenetére


adamssss
veterán

Mi van??? Helyettunk ne talald mar ki h mire gondolunk. Hidd el mi is tudunk olvasni es szoveget ertelmezni. Ebben a hirben annyi allt hogy az lg duplazta a leszallitott panelek mennyiseget. Pont. Senki nem allitott se tobbet se kevesebbet. Az hogy te emoge mit gondolsz az a te magan ugyed viszont az nem fair h ezt mas szajaba adod.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#16904) Joshi válasza adamssss (#16903) üzenetére


Joshi
titán

Tulajdonképpen sakal83 próbálta bizonygatni hogy lcd árban vannak a 2017-es OLED tévék. De az köztudott, hogy a "duplázta az Oled panel termelését" hír hallatán kezdenek felröppenni olyan eszement pletykák, miszerint az OLED tévék jövőre fele árban lesznek. Nem lesznek mert TV Kartel volt/van/lesz. :D

(#16905) sakal83 válasza Joshi (#16904) üzenetére


sakal83
addikt

Mit csinaltam?...

(#16906) Tengri válasza Joshi (#16904) üzenetére


Tengri
senior tag

Kedvelem a hozzászólásaidat, de most egy kicsit túlpörgeted... :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#16907) adamssss válasza Tengri (#16906) üzenetére


adamssss
veterán

Abban igaza van h itt volt mar par hullam amikor boldog boldogtalan megprobalta megtippelni az oled-ek jovobeni arat, es 1000 hsz-en keresztul ment az ertelmetlen talagatas.

De reszemrol off. :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#16908) OPiiPO válasza Joshi (#16885) üzenetére


OPiiPO
addikt

Most miért kellett ilyen hangsúlyban nekiesni? Belinkelt egy cikket hogy duplázza az LG az oled panelgyártást. Erre te nekiesel eléggé puruttya stílusban, ráadásul a hsz-ed teljesen másról szól mint amire válaszolni próbáltál. Egyáltalán nem értelek . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16909) tutitibi válasza Joshi (#16904) üzenetére


tutitibi
senior tag

" OLED tévék jövőre fele árban lesznek"

Azt sokan várják.

(#16910) OPiiPO


OPiiPO
addikt

És akkor vita lezárva :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16911) crissprivat válasza Joshi (#16885) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,csak idö kérdése és még olcsóbb is lesz :U

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#16912) so_ha válasza Joshi (#16885) üzenetére


so_ha
senior tag

Mi tagadás, van egy stílusod ... igaz PH! félisten vagy … :(((
Bocs, hogy az engedélyed nélkül egy friss hírt linkeltem ide.
Próbáld a fóbiáidat levetkőzni, és csiszolni a stílusodon!

(#16913) Joshi válasza so_ha (#16912) üzenetére


Joshi
titán

Bocs mindenkitől akinek beletapostam a lelki világába. :B :R De ez akkor sem friss hír. Már rég tudjuk hogy azért épült a P10 gyár hogy növeljék a termelést. Tényleg csak azért írtam azt hogy ez nem fogja felezni az árakat, nehogy napokig ez legyen a téma. ;]

(#16914) so_ha válasza Joshi (#16913) üzenetére


so_ha
senior tag

"azért épült a P10 gyár"
Ami majd 2019 év elején indul be, ha minden a tervek szerint alakul, de a belinket hírben a 8,5-Gen gyártásáról, és felhozataláról szólt, tehát új hír, ahogy a cikk alján is olvashatod, hogy 2018.08.17-én kelt. Azért az megnyugtat, hogy ezt Te már korábban is tudtad, mint az LG! ;)

(#16915) Joshi válasza so_ha (#16914) üzenetére


Joshi
titán

Áttörést a P10-el fognak elérni, de írtam hogy miért "támadtalak", egyébként se a személyed ellen tettem. Látom nehezen tudjátok túltenni magatokat a témán. :U

(#16916) so_ha válasza Joshi (#16915) üzenetére


so_ha
senior tag

"Áttörést a P10-el fognak elérni"
Ne nézz már hülyének! Senki sem kérdezte, hogy mikor jön az áttörés, csak belinkeltem egy új hírt. Az meg szimpla tény, hogy még nem termel az újabb technológiájú gyár, még "csak" a 2018-as Oled panelek gyártása futott fel, és a gyártástechnológia optimalizálásával ezt még tovább tudják növelni ... amire Te rám írtál, hogy ez már régen tudott volt ... azaz csak Te voltál az egyedüli jövőbe látó a fórumon.

Egyéként az árakból sem lenne több hozzászólás, mint kellene, ha páran elfogadnátok, hogy szerencsére a technológia fejlődés nem fog leállni, és így egyre több, és egyre jobb panelt fognak előállítani, azaz mindegy, hogy ki, és mikor veszi meg az új Oled tv-jét az utána következő vásárló "jobb vételt csinál" (újabb modell, kisebb áron). De a tv-t senki sem befektetésnek veszi, hanem a fejlődés valamelyik szakaszában fizet valamennyit az aktuális technikáért. Az meg agyrém, hogy mi az "általános ár" (#16898), amikor bevezetés után folyamatos áresés/akciók vannak, majd jön egy újabb év alacsonyabb bevezetési árakkal és újabb áresés/akciók ... és aki használni/élvezni akarja az Oled technológia előnyeit az valamikor belevásárol ebbe a folyamatba, amikor számára megéri, vagy csak megadta magát a régi tv-je.

"És akkor mi van? (#16885)" => "írtam hogy miért "támadtalak" (#16915)"
Ez nálam nem stílus, pláne úgy, hogy még a fáradtságot sem vetted, hogy elolvasd a cikket! Ezt hívják trollkodásnak, ha valamit úgy köpködsz, hogy a hírt el sem olvasod, majd másról írsz!

(#16917) Joshi válasza so_ha (#16916) üzenetére


Joshi
titán

A #16885-ös hsz tényleg rossz hangvételű volt, most már valami ilyesmit írnék.
"Csak nehogy jöjjenek az árfelezős hozzászólások a hír hallatán." ;]

Szerintem engedd el a témát. ;)

(#16918) so_ha válasza Joshi (#16917) üzenetére


so_ha
senior tag

"Szerintem engedd el a témát"
Elengedem, ... de a félremagyarázások helyett mondd ki, hogy
- trollkodás volt, hogy már rég tudott volt, mert valóban új hír a termelés felfutása
- trollkodás volt, 10.-gen gyárat idekeverni, amikor a hír a 8.5-ről szól
- trollkodás volt, el sem olvasni a belinkelt hírt, és úgy véleményezni
- trollkodás volt, az "általános ár" mert ilyen fogalom nem létezik

(#16919) Joshi válasza so_ha (#16918) üzenetére


Joshi
titán

Nyugodjál már le ember, szerintem pihenjél le egy kicsit. ;]

Valaki azt írta hogy kicsit túltoltam a történetet, de akkor te mit csinálsz? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16920) so_ha válasza Joshi (#16919) üzenetére


so_ha
senior tag

Már rég elengedtem volna, ha nem úgy toltad volna ahogy/amit válaszoltál ... csak reagáltam mindig. Bocs, ha nehezen viselem, ha hülyének próbálnak nézni. Részemről ennyi, és remélem, hogy Te is megfontoltabban ragadsz klaviatúrát ezután.

(#16921) Joshi válasza so_ha (#16920) üzenetére


Joshi
titán

"...és remélem, hogy Te is megfontoltabban ragadsz klaviatúrát ezután."
:R

(#16922) sakal83 válasza so_ha (#16920) üzenetére


sakal83
addikt

Szerintem is erdemes elengedned. Csak az idodet pazarlod es az idegrendszered:)

(#16923) Tengri válasza sakal83 (#16922) üzenetére


Tengri
senior tag

Nem hiszem, már a nickneve miatt sem, hogy ezt engedni fogja :DDD

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#16924) tutitibi válasza so_ha (#16914) üzenetére


tutitibi
senior tag

Westend: MM-ben szét kell nézni.
Azért eléggé elszálltak az árak: főleg a SONY és a PANA OLED-jei drágák, a PANa 55-es áráért kapsz egy 65-ös C8-at. És mindbe ugyanaz a panel.
Megnéztem az összes ismert tipust, az MM szépen kiállítja őket de minden DEMO cucc megy, az nem egészen jó át kell kapcsoltatni a kábelTV-re. Ott jön ki mit tud a TV majd otthon.

Megnéztem az új SONY LCD-ket is , érdekes a demo 4K-s anyag egészen jó, de amikor átkapcsolnak az M4- Sportra sajnos egy életlen takonyá válik az egész. Ennyire nagy eltérés van a fullhd és a 4K között ??
Nem hinném,de az LCD TV még mindig nem érett meg a használatra. Az OLED-et meg szépen be lehet állítani hasonlóan a plazmához.

(#16925) dgyuri0123 válasza tutitibi (#16924) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

FHD oledem van és pengeéles a képe. A "takony" kép azért van, mert az LCD ennyire képes FHD-n...főleg tévéadás tekintetében.

"csak a zene van"

(#16926) torma1981 válasza tutitibi (#16924) üzenetére


torma1981
veterán

Most van egy OLED 4k tv-d és SD-ben tv-t akarsz nézni? Most ez komoly? Ezek már nem erre vannak. Netfix 4k, 4k filmek erre való. Minek neked Porsche, ha szar magyar utakon Forddal is ugyan úgy tudsz menni.

(#16927) tutitibi válasza torma1981 (#16926) üzenetére


tutitibi
senior tag

Nem egészen ilyen egyszerű. Annyira nem vagyok sznob, hogy csak kizárólag 4K-s anyagot nézek majd a , ha lesz OLED-em.

De pl. M4SPORT-ot muszály néznem a futamok miatt, meg SAT-ról sok sok sportadó HD-ban jön. 4K adás csak pár van, pl.a német RTL UHD de egyelőre csak az F1 futamokat adja 4K-ban, ilyenkor nincs is adás rajta.
Van TRAVEL4K meg FASHION4K, meg QVC4K, de ezeket ugye te sem néznéd órákig ??
Kivétel talán a TRAVEL.

Most volt a WEC 6 órás futam a spanyol Eurosport végig adta a magyar csak az utolsó 45 percet.
Várható, hogyha Alonso elindul az Indycar-ban (amerikai formaautós sorozat) akkor már pár eu-s TV csatorna átveszi a HD-s sztreamet az ABC/NBC-től.
Sokszor ezt neten nézem és sajna SD-ben de örülök, hogy az is van. Pl. ma este is lesz :) :)

A német SKY ad még Bundesligat 4K-ban de a focit utálom meg arra nincs kártyám. -:)
Az angol SKY nem jön nálam, csak nekik jön Európára nem sugároz a műholdjuk szándékosan leszedték.

Szóval az FHD még elég erősen jelen van.

[ Szerkesztve ]

(#16928) daneel_hu válasza tutitibi (#16927) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ki ne találjuk már, hogy a forma1 (m4 sport) OLED-en szar...
Jó az.
Mármint a forma1 szerintem szar, de ez egy személyes vélemény. :)

Maga a stream jó minőségű, legalábbis UPC-n az.

(#16929) Ijk válasza tutitibi (#16924) üzenetére


Ijk
nagyúr

Na igen, 1m-rol szarabbul fog kinezni az m4 mint az uhd demó.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16930) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Hulye vagyok OLED TV temaban, de most tervezek egyet venni hasznaltan, meg egy ev garanciaval.

A kerdesem az, hogy szabad ezeket hasznaltan venni?

Van valami onteszt benne, ami kimutatja az esetleges problemat, beegest? Bar utobbit gondolom latni amigy is.

[ Szerkesztve ]

(#16931) dgyuri0123 válasza ForRedGlory (#16930) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kb. úgy szabad, mintha plazmát vennél. Tesztfotókat vigyél magaddal...szerintem.

"csak a zene van"

(#16932) chris0000


chris0000
őstag

hi.
B7-es tulajok Ti mivel takarítjátok a TV képernyőjét?
elég sok port össze tud szedni.multkor pont úgy esett rá a fény,még megsajnáltam... :U :DDD thx.üdv.

(#16933) #72042496 válasza chris0000 (#16932) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kék Domestos, aztán alaposan átsikálom újságpapírral.

Bár, újabban inkább szemüvegtörlővel szoktam áttörölni. Azzal a zsírfoltokat is le lehet szedni, ha valamiért ujjlenyomatos vagy pörköltszaftos lett a tévé. Puha mikroszálas kendővel is szoktam finoman portalanítani, de erre van ez a Pronto Duster, az is tök jó.

(Nekem a 7-es sorozat kimaradt, de a komoly része a tévékre nálam bevált.)

[ Szerkesztve ]

(#16934) krx21 válasza #72042496 (#16933) üzenetére


krx21
nagyúr

:Y

(#16935) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Sziasztok, egy használt b7 vásárlás előtt állok. Mivel kellene letesztelni helyben pl színes képek demovideó vagy van service menü ahol ez megtehető?

(#16936) #72042496 válasza krx21 (#16934) üzenetére


#72042496
törölt tag

A szemüvegtörlő tényleg jó arra, ha mondjuk mozgatáskor ujjlenyomatos lesz. A mikroszálas ruha és a Pronto Duster pedig porra. Tévére, monitorra, fényes bevonatú hangdobozokra ezeket használom. A többi nem komoly. :)

(#16937) front3r: Nyilván, csak hangulatban voltam és ennél nagyobb marhaságot nem tudtam kitalálni.

[ Szerkesztve ]

(#16937) front3r válasza #72042496 (#16933) üzenetére


front3r
őstag

Az első mondatod remélem valamiféle irónia vagy poén! Mert van aki képes elhinni. (akkor jó;) )

Mikroszálas kendő a megoldás, illetve a pöttyökre sima vizet, vagy a makacsabbra telefon tisztító folyadékot használok, de csak annyit hogy vagy a kendőre teszem, vagy a kijelzőre, hogy ne follyon le a szélére! Gyengéden kell törölni értelemszerűen, mert vékony a panel. A gyártó nem javasolja hogy a szélére bármilyen folyadék menjen, mert az befolyhat és árthat a panelnek(és az ugye nem garanciális probléma)!

Remélem nem írtam semmi hülyeséget!

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#16938) daneel_hu válasza NOKA32 (#16935) üzenetére


daneel_hu
addikt

https://www.youtube.com/watch?v=JeQuelXsUYA

(#16939) Pityu89


Pityu89
senior tag

Este kezdődik a plazmások, oledesek kedvenc műsora. :)

(#16940) Tipli41


Tipli41
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne a sony tulajokhoz: az a1 átengedi az erősítő felé az atmos hangot arc-n?
Köszönöm,Üdv!

(#16941) adamssss válasza Tipli41 (#16940) üzenetére


adamssss
veterán

Nem. Ahhoz earc kell olyan meg nincsen egy tv-n sem.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#16942) Tipli41 válasza adamssss (#16941) üzenetére


Tipli41
csendes tag

Szia!
Erről az earc dologról olvastam már itt a fórumon,de akkor nem értem hogy nálam mi a helyzet! A lejátszó zidoo, bekötve a tv-be/a hang beállításnál raw/, a tv C8PLA/a beállítás
hdmi arc/ a soundbar yamaha.
Amikor átváltottam atmos sávra a lejátszón,a soundbar kiírta a decodernél hogy Dolby Atmos.
Az előző tévén ezekkel a beállításoknál néma volt az atmos sáv.

[ Szerkesztve ]

(#16943) Joshi válasza Tipli41 (#16942) üzenetére


Joshi
titán

Azért, mert az LG elvileg úgy támogatja az Atmos hangot, hogy megszólal, de csak valamiféle konvertált valamit kapsz. De legalább szól. :D

(#16944) chris0000


chris0000
őstag

azt honnan lehet tudni,h pl. a Gengszterzsaruk filmből lesz-e UHD HDR-esverzió és mikor jön ki?thx.üdv.

jah és thx a takarító hszeket... :)

(#16945) Tipli41 válasza Joshi (#16943) üzenetére


Tipli41
csendes tag

Szia!
Nem értek hozzá,csak érdeklődök. Ha a tv lekonvertálja a hangot, miért írja ki a projektor hogy atmos?
Az előbb kipróbáltam másik demóval /8ch/ ott dolby digital+/dolby atmost írt ki! Ez miért van?

(#16946) Joshi válasza Tipli41 (#16945) üzenetére


Joshi
titán

Persze most olvasom hogy soundbarról van szó. Igen konkrétan soundbar-al megy az Atmos csak a soundbar is lekonvertálja neked valami fosra. Többször volt itt ez a téma és ne azt nézd hogy mit ír ki a technika, hanem valójában mit hallasz. Az Atmoshoz kell kiépített mennyezeti hangszóró, de egy soundbar még egy normális 5.1-es hangot se tud megszólaltatni nem hogy az Atmost. ;] Ha kiírná a kijelzőn hogy megnyerted az 5-ös lottót azt készpénznek veszed? :))

ui.: ha valamihez nem értesz akkor miért nem olvasol utána? Ha nem tudod mi az a Dolby Atmos, akkor miért nem olvasol? :F

[ Szerkesztve ]

(#16947) Tipli41 válasza Joshi (#16946) üzenetére


Tipli41
csendes tag

Kedves Joshi!
Köszönöm a kioktató válaszod,de hidd el ,sajna nem tudok a nappaliba elhelyezni
8-10-15 hangszórót,ezért a helyhiány miatt kénytelen voltam venni egy ysp5600-at.
Nyilván jobban örülnék ha tele lenne a menyó,ajtó-ablak hangszóróval,de sajna ez van.
A decoder része nem hiszem hogy fals infót írna ki a bejövő jelről, az más tészta
hogy azt hogy szólaltatja meg.De lehet hogy meglepődnél hogy egy szaros csík soundbar
44 hangszóróval,és egy mélynyomóval mit tud!Nyilván atmost nem,de nem is ez volt a kérdés.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#16948) Joshi válasza Tipli41 (#16947) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem a kérdésre kimerítő választ adtam, de ha használnád az OLED TV topikban a soundbar keresőszót, akkor nem is kellett volna kérdezned. Amúgy szívesen máskor is. ;)

ui.: "De lehet hogy meglepődnél hogy egy szaros csík soundbar 44 hangszóróval,és egy mélynyomóval mit tud!"
Köszi de inkább nem akarom tudni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#16949) Strezi válasza Joshi (#16948) üzenetére


Strezi
őstag

Te erősen lementél köcsögbe mostanába!
Valamit nem adott ki az élet? Ne ittt vezesd le!

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#16950) tutitibi válasza adamssss (#16941) üzenetére


tutitibi
senior tag

És akkor hogyan teszed a TV hangját az erősítőre D ATMOS-al ?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.