Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) krx21 válasza Partizan182 (#16730) üzenetére


krx21
nagyúr

Köszönöm a válaszokat.
Igen én is úgy olvastam, hogy 10-ig el lehet menni...

(#16752) Norbi83 válasza dgyuri0123 (#16750) üzenetére


Norbi83
csendes tag

Kezdek megvilágosodni :)
Az volt az eredeti terv mielőtt meglett az Apple, hogy azt rákötöm hdmi-vel a tv-re plusz lan kábel nas felé, majd egy optikai kábellel vissza az erősítőbe a hangot a tv-ből. Csak úgy tudtam a DD és DTS hangok nem mennek vissza úgy hogy azt az erősítő annak is érzékelje. A filmek nagy részén többnyire is dd vagy dts hang van és én azzal elvagyok.
Viszont ha ez így működik akkor egyáltalán nem ragaszkodom komolyabb hangokhoz mivel az erősítőnek valóban ez a max. Tudja még HD master audiot de az meg ritka mint a fehér holló.

[ Szerkesztve ]

(#16753) dgyuri0123 válasza dgyuri0123 (#16750) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hirtelen ezt találtam. Nem pont oled, de a lényeg látható lejjebb görgetve, hogy hogyan működik a dolog.

"csak a zene van"

(#16754) Bubukain válasza Norbi83 (#16752) üzenetére


Bubukain
senior tag

én is pont így használom annyi a difi hogy optikai hanem hdmi-n (arc) keresztül megy vissza a hang a TV-ből az erősítőbe.

(#16755) dgyuri0123 válasza Bubukain (#16754) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Vagy így mint nálad... ez is teljesen jó megoldás. Nálam sztereó az erősítő, így az ARC "opciót" mindig kihagyom. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#16756) alaves


alaves
addikt

Ezt a képminőséget (1959-ből!) nézzétek meg OLED-en: Salamon és Sába királynője 1080p
...nesze neked 4k HDR 2018...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#16757) dgyuri0123 válasza alaves (#16756) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nincs ebben semmi különös... analóg technika. Sokkal több van benne, mint 1080p, ezt látod magad is. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#16758) #72042496 válasza Norbi83 (#16752) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elsőnek tényleg azt próbáld, hogy az ATV-vel mindent Dolby Digitalban küldesz ki. Azt a tévé aztán továbbítja az optikai kimeneten.

[ Szerkesztve ]

(#16759) energomatt válasza alaves (#16756) üzenetére


energomatt
senior tag

A képminőség biztosnak nagyon jó, de nincs benne folyamatos lövöldözés, utcai autós üldözés, lézerkardozás stb. , tehát akkor meg minek?

(#16760) Norbi83 válasza dgyuri0123 (#16757) üzenetére


Norbi83
csendes tag

Most megcsináltam így és működik :)

(#16761) P@ppaJoe válasza Norbi83 (#16752) üzenetére

Egreat H10 4K HDMI splitter

(#16762) krx21 válasza Dadan01 (#16733) üzenetére


krx21
nagyúr

Az ISF és a Technicolor-t vizsgálgatva, Te milyen alapvető különbségeket látsz? Írtad, hol ezt, hol azt használod... Nem lenne egyszerűbb sémán belül korrigálni egy filmhez?

[ Szerkesztve ]

(#16763) Nandish válasza jugeen (#16731) üzenetére

Jó nagy nappalid lehet :D

12 éve vagyok Ph-n! 13 éve szerelek Apple készülékeket...

(#16764) jugeen válasza Nandish (#16763) üzenetére


jugeen
addikt

Nem nyert. De nyálat csorgatni mindenkinek lehet :)

(#16765) alaves válasza dgyuri0123 (#16757) üzenetére


alaves
addikt

Na, ja... az ilyen minőségú analóg alapanyagba még a 8k encode-nak is beletörne a bicskája :)

Ja, akkor hangban is azért jobb az analóg, mert még az Atmosnak és a Visionnak sem akkora a bitrátája hogy beleférjen a hang :) (mondjuk a csatorna az több)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#16766) dgyuri0123 válasza Norbi83 (#16760) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Minek erősítőt cserélni, meg mókolni, ha egyszerűbben is meg lehet oldani.. ;)

(#16765) alaves: Biztos így van. Az analóg természetesen tömörítetlen, amit ma nem ismernek. Ha eredeti minőségben szeretnék digitalizálni, gondolom több száz GB lenne a végeredmény...de lehet hogy néhány TB ?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#16767) Dadan01 válasza krx21 (#16762) üzenetére


Dadan01
senior tag

Alapvetően a trumotion beállítás és az oled fény magasabb a technikolor profilban. Gyengébb, jellemzően 720p sorozatokat szoktam isf profillal nézni, rendes 1080p filmeket, sötét vagy nagyon színes filmeket inkább technikolor. A csendesebb, nem akció filmeknek, mint pl a Három óriásplakát c., jobb az isf. Nekem így jött be eddig.

(#16768) PuMbA válasza alaves (#16765) üzenetére


PuMbA
titán

A Dolby TrueHD és a DTSHD hang az veszteségmentes tömörítés, szóval ott megkapod a teljes minőséget. A kép veszteséges tömörítésű, de a 8K már jobb, mint egy bármilyen filmszalag, ami 6K felbontás körül van.

[ Szerkesztve ]

(#16769) krx21 válasza Dadan01 (#16767) üzenetére


krx21
nagyúr

Én úgy láttam, hogy alapból a Trumotion nincs bekapcsolva ifs és Technicolor esetén sem. Meg amúgy is testre szabható... Az oledfény szintén... Gamma-át milyenre tetted?

(#16770) Joshi válasza krx21 (#16769) üzenetére


Joshi
titán

Kalibrálásnál mindig a 2.2-es gamma a cél.

(#16771) Strezi válasza dgyuri0123 (#16750) üzenetére


Strezi
őstag

+1 Optika a tévéből az erősítőbe oszt jónapot! A tv "grátisz" lefordít mindent (Atmos 7.1-ig) az erősítőnek.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#16772) dgyuri0123 válasza PuMbA (#16768) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"de a 8K már jobb, mint egy bármilyen filmszalag, ami 6K felbontás körül van."

Ezt mégis miből gondolod? Ki mond ilyen badarságot? Ráadásul ott az 50-70mm-es film, ami sokkal több információt hordoz képkockánként. Szóval, lehet akár 40 Mp is az a 6...

Még jó hogy az élőzene nem lehet rosszabb, egy veszteségmentes tömörítésnél sem... mert hogy ezután az fog következni, hogy az analóg forrás eleve rosszabb, mint a digitális. ;)

(#16771) Strezi: Én is így használom. Sztereó külső DAC-om van, ami kizárólag kétcsatornás jelet tud kezelni, de semmi gond, mert az Amlogic boxommal eleve két csatornát küldetek ki, így a tévének nem kell foglalkoznia konvertálással, csak továbbküldi a jelet oszt' annyi.

Nagyon OFF : Viszont olyan hangminőséget kapok két csatornában, amilyet egy bőven millió feletti High End mozivas tudna talán. Ez számomra fontosabb, mint 10 db hangfallal teleszórni a szobát, mégis csak virnyákolás jön ki belőlük...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#16773) Partizan182 válasza Joshi (#16770) üzenetére


Partizan182
senior tag

Esti módban már sokan 2.4/Bt1886-ra kalibrálnak, nekem is csak a nappali beállítás 2.2-es. Az a baj hogy stúdiója válogatja mire lőnek, de a BT mostanában állítólag jön föl ez az új kvázi sztenderd.

(#16774) Dadan01 válasza krx21 (#16769) üzenetére


Dadan01
senior tag

Az két profil személyre van szabva, az rtings leírása alapján, kicsit igazítva a saját ízléshez, pl trumotion. Gamma 2.2 szerintem mindkét esetben.

[ Szerkesztve ]

(#16775) dgyuri0123 válasza Strezi (#16771) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Elfelejtettem megjegyezni, hogy egy ideje a boxom optikai kimenetéről küldöm egyből az erősítőbe a hangot és sokkal jobb így. Teszteltem mindkét megoldást, mert a HDMI kimenet amúgy is aktív, csak a dacon kell bemenetet váltanom és máris hallom, amit hallok. Sokkal teresebb és jóval dinamikusabb a hangja így. Visszaváltva a tv optikai kimenetére, bizony visszalépés. Összeesik a tér, elvész a basszus, a dinamika.. Szóval, érdemes lehet kipróbálni annak, akinek nem nagyon alap/közeli rendszere van. Magasban érdekes módon nem hoz semmit (nálam), de minden egyébben igen élvezetes az előrelépés. Bocs, de így teljes a "mese", ha nem hagyom ki ezt a felállást sem.

"csak a zene van"

(#16776) daneel_hu válasza krx21 (#16719) üzenetére


daneel_hu
addikt

Jó a warm2, de kifogástalan anyag kell hozzá.
Ha gyengébbek a színek, akkor nagyon szar tud lenni...

(#16777) krx21 válasza daneel_hu (#16776) üzenetére


krx21
nagyúr

Miért nem tökéletes anyagra van jobb alternatíva?

(#16778) PuMbA válasza dgyuri0123 (#16772) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs 40MP, mert azok csak elméleti számítások, ha jobban utána olvasol. Az Interstellar és a Dunkirk kevés CGI-jét 6K-ban csinálták, mert kb. 8K lesz a vég, ami ugye tökéletesen elég lesz még minimum 100 évig. 35mm esetén egy kicsit rosszabb minőségű szalag már csak 2-3K felbontást ad pl, illetve elég megnézni pár 80-as években készült 35mm filmet, amik FullHD-ban is csak sima HD-nak (1280x720) tűnnek.

[ Szerkesztve ]

(#16779) dgyuri0123 válasza PuMbA (#16778) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Azért látod rossznak, mert régen és igénytelenül digitalizálták, amikor ráadásul még ratyi volt a technika is. Manapság "ki lehet/ne nyerni" sokkalt többet is az analógból, mint 8 Mp ha hiszed, ha nem. Amúgy rossz oldalakat olvastál, mert manapság már 20-40 Mp-ről beszélnek, bár a mozgóképek még sokára jutnak el oda, hogy ezt bizonyítsák. Idővel lesznek pontosabb számítások erre.. de 2-3 Mp nevetséges... :P

(#16777) krx21: Úgy 10-12 éve meleg2-t használok és még SD (DVD) esetén sem éreztem, hogy mást kellene beállítanom a kisebb felbontás miatt, tudniillik ami rossz, az meleg1-en is rossz lesz.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#16780) dgyuri0123 válasza PuMbA (#16778) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Még egy cikk részlet 2007-ből a kedvedért : Egy 20 éves Canon AE-1 fényképezőgép éppen 25 megapixelnek megfelelő felbontással rendelkezik, és ilyen szempontból technikai értelemben jobb, mint bármelyik létező digitális fényképezőgép a világon.

Vagy ugyanebből a cikkből még egy részlet:
Egy biztos, a mai film több mint 100 éves fejlesztés eredménye, a digitális technika pedig még nagyon fiatal, és ebben a pixelek száma másodlagos szerepet játszik. Annál is inkább, mivel például az analóg középformátum szimulálásához 100 megapixelre lenne szükség. valójában ennek jelentősége csak nagyításkor jelentkezik. Az interneten, weboldalakon a pixelek száma például teljesen másodlagos, mert a képernyő felbontásának megfelelően úgyis le van rontva a minőség. Kiállításokon, vagy egyéb helyzetekben viszont szükség lehet komoly nagyításokra, ilyenkor viszont az analóg fotók a legalkalmasabbak. Ilyenkor kiderül, egy 50 éves géppel készült fotót beszkennelve sokkal jobb minőségű nagyítást lehet készíteni mint egy vadonatúj digitális géppel

[link] Olvasgass ha van kedved hozzá... ;)

És ez még mindig találgatás, mert a mai napig egyre nőnek a számok, ahogyan ráébrednek a volt analóg technika képességeire. Tudnék még linkelni, de nem akarom szétbarmolni vele a fórumot.. Bocs mindenkitől.. :R

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#16781) dgyuri0123 válasza PuMbA (#16778) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezt sem hagyhatom ki bocs.... Szóval az ominózus filmet nem hagyományos filmre készítették. Erről is olvashatsz bővebben, ha érdekel egy kicsit komolyabban a téma. Íme itt a lényeg, hogy miért is lehet annyira rohadt jó képe egy 60 éves analóg anyagnak, plusz, nézd meg légy szíves a hangot is, mert nem kevéssé érdekes.. És itt a vége...

"csak a zene van"

(#16782) PuMbA válasza dgyuri0123 (#16780) üzenetére


PuMbA
titán

A Kodak állítja a saját 35mm-es filmszalagjairól, hogy 6K felbontást tudnak a legjobb esetben :) Ha már másolják, feldolgozzák akkor lemegy 3K környékére

[ Szerkesztve ]

(#16783) Ijk válasza dgyuri0123 (#16780) üzenetére


Ijk
nagyúr

40-50 megapixeles digitális gépek is vannak kisfilmes formátumban jelenleg. Középformátumból meg 100Mp-150Mp.
Más kérdés hogy ekkora felbontást nagyon kevés objektív tud kirajzolni 35mm-en. De azért van ma pár olyan 50, 85mm-es obi aminek a régi megfelelői legfeljebb bottal ütik a nyomukat felbontásban.

Szerintem úgy 15-20 évvel le vagy maradva digitális fényképezőkkel ha ilyeneket írsz.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16784) dgyuri0123 válasza Ijk (#16783) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Neked viszont fogalmad nincs honnan ered a beszélgetés és hogy mi volt az origó? Nem vagyok lemaradva, mert a mai napig aktívan foglalkozom a digitális fényképezéssel és magával a technikával. Nem az a lényeg, hogy ma létezik-e 100Mp- es kamera.. Az az eredeti kérdés, hogy hogyan lehet egy 60 éves analóg filmnek kurva jó a képe... de már nem érdekel a továbbiakban ez a téma. Csak savazzatok nyugodtan, ezt is megszoktam... ;)

(#16782) PuMbA : Dobj egy linket légy szíves, hadd olvassam már el azt az okosságot...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#16785) Ijk válasza dgyuri0123 (#16784) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem is érdekelt honnan ered, arra reagáltam amit leírtál.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16786) dgyuri0123 válasza Ijk (#16785) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az előzmények nem ismeretében írsz kritikát rólam... ennyi. Még egyszer mondom, fogalmad nincs miről volt szó, de csak hajtogatod az "érveidet"... Nem akarnád inkább a plazma topikban "erősíteni" a csapatot? ;]

Amúgy analóg tükörreflexessel kezdtem úgy 35 évvel ezelőtt, volt is pár belük, azóta volt néhány digitális tükrös gépem is, szóval ne mondd, hogy nem ismerem a technikát. Szerintem sokkal tágabb az ismeretem róluk, mint az ide írogatók 99%-ának... Mostanában szeretnék egy full frame gépet venni... a lányomnak.. Tudod mi az? :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#16787) energomatt


energomatt
senior tag

Bármilyen nyelvre fordítanák le ezeket a fórumokat, akkor is lehetne sejteni, hogy jó eséllyel magyar. :(((

(#16788) Joshi válasza dgyuri0123 (#16786) üzenetére


Joshi
titán

"Nem akarnád inkább a plazma topikban "erősíteni" a csapatot?"
Vagy inkább te? ;]

(#16789) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#16780) üzenetére


daneel_hu
addikt

Egy Canon 5ds azt hiszem 50 mpx körül van, csavarhatsz rá pár olyan üveget ami kirajzolja ezt a felbontást csont nélkül. Nagyjából azokat az üvegeket amelyek 2010-2011 után jelentek meg és piros csíkosak.

Ezt a felbontást nem tudod kihozni egy leica kocka méretű analog filmkockából, csak akkor ha középformátumról beszülénk. Szerintem olyan 20-25 mpx körül van a csúcs egy leica kockánál, nincs benne több, és ha azt vesszük, hogy ez bizony még kicsit zajos is... :)

Persze az analognak is megvan a maga bája, a sajátos képi világa - de amennyiben arra hegyezzük ki a dolgokat, hogy színhelyesség, realitás -, akkor bizony ma már a digi a nyerő.

2007 pedig 11 éve volt, azóta nagyon nagyon sokat fejlődött a digitális technika.

(#16790) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#16786) üzenetére


daneel_hu
addikt

Fogalmam sincs mennyi a kihozható maximum egy régi filmből, de biztos ez is változó.
Azt is nézhetjük, hogy egy 60 éves filmnél szét kellett fényelni a jeleneteket a világosítónak, hogy értékelhető legyen a végeredmény. :)

Ma pedig egészen brutális sötét jeleneteket tudnak símán leforgatni, ezért hatásosabb is adott esetben, realisztikusabb.
Nekem mindkettő tetszik, mert a régi fényelés miatt az egész film álomszerű... de ettől még az van, hogy a digi a jövő.

(#16791) Ijk válasza daneel_hu (#16789) üzenetére


Ijk
nagyúr

30-40MP a kisfilmes obik felső határa felbontóképességben. Átlag inkább 20-30MP.
Régieknél meg inkább 10-20MP lehetett az átlag, ennyiben ki is fogynak nagyjából a régi kisfilmes felvételek. Magának a filmnek ugyebár nem lehet mérni a felbontását, inkább az objektív a tényező.
Középformátumnál persze nagyobb felület miatt a felbontás is sokszorozódik, és itt most nem a digitális "játék középformátumról" van szó 44x33mm-es érzékelőkkel, hanem mondjuk egy 4x5-ről.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16792) stellaz válasza dgyuri0123 (#16772) üzenetére


stellaz
addikt

+1 én is stereo rendszert használok, egyáltalán nem hiányzik a sok csatornás hangzás, viszont jobb hangminőséget kapok egységnyi pénzért.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#16793) daneel_hu válasza Ijk (#16791) üzenetére


daneel_hu
addikt

Volt régebben dobszkennerünk, rengeteg kisfilmkockát szkenneltünk rajta.
Ritka volt amikor 20 mpx csont nélkül lejött róla. :) Pedig ezeket mind fotósok készítették.

Kérdés, ki mit nevez 20 mpx-es képnek. :)

(#16794) daneel_hu válasza Ijk (#16791) üzenetére


daneel_hu
addikt

40 mpx ha éles és minden pixel ki van rajzolva fizikálisan is - tehát nem csak egy szétkent fos, akkor azért az nem kevés. :)

Nézegettem 1-2 éve az 5ds sample cuccokat, pár fixszel és egy 70-200 f2.8-assal lövöldözték őket.
144 MB a képek mérete kicsomagolva, ilyen méretben, ilyen minőségben régebben csak digitális középformátumban tudtál lövöldözgetni. :)
Mondjuk egy Mamiya közepes formátumú filmes cucc dobszkenneren is tudott ilyet, de klasszikus leica kockás analog soha. (szerintem)

(#16795) dgyuri0123 válasza Joshi (#16788) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Azért mert lövésed nincs a témához, nem kell beszólogatni. Te is elmehetnél már valamerre.. messze.. ;]

(#16789) daneel_hu : Én sem állítottam mást... de 2-3 Mp nevetséges.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#16796) Joshi válasza dgyuri0123 (#16795) üzenetére


Joshi
titán

"Azért mert lövésed nincs a témához..."
Ez azért túlzás, de nem is ide tartozik ez a téma. Magyarul nagyon OFF. ;)

(#16797) daneel_hu válasza dgyuri0123 (#16795) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem nagyjából 18-20 mpx egy leica kocka.
Ennyit tudsz belőle kinyerni ha profi módon lett elkészítve a kép, és a film minősége is kifogástalan.

És ez a 18-20 mpx ez egy "ZAJOS" 18-20 mpx.
Tehát nem olyan jó mint egy fizikálisan 18-20 mpx-es digitálissal lőtt kép.
(mondjuk egy EOS 6d mark I (22 mpx) + piros csíkos üveg- és akkor ez egy 2013-as tekkknika!)

Persze ha az a kérdés, hogy az analog kockából tudsz jobb nagyítás elérni mondjuk poszter méretben vagy egy 22 mpx-es digi képből, akkor ebben az esetben lehet az előbbi lenne a jobb. Mert szebben lehet felhúzni.

(#16798) Ijk válasza daneel_hu (#16794) üzenetére


Ijk
nagyúr

DXO szerint a 70-200 is "csak" 33MP-t tud kirajzolni. Nyilván itt már irreleváns felbontásokról beszélünk, mert 33MP már 8k-hoz elég lenne. De nem is hiszem hogy 8k anyagot 35mm-en vennének fel, ahhoz már tényleg nagyobb filmméret kell. 4k-t meg jobb objektívek azért hozzák, tehát simán el tudom képzelni hogy FHD-hez képest lesz felbontástöbblete újradigitalizált 35mm-es szalagnak, főleg ha rányomnak egy kis utóélesítést.
De véleményem szerint 4k-hoz is már IMAX filmméret dukál, egész egyszerűen az optika, a fényviszonyok miatt. De ugye itt már nagy nézési szögekről beszélünk, mozi méretek, arányok.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16799) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#16797) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Persze ha az a kérdés, hogy az analog kockából tudsz jobb nagyítás elérni mondjuk poszter méretben vagy egy 22 mpx-es digi képből, akkor ebben az esetben lehet az előbbi lenne a jobb. Mert szebben lehet felhúzni."

Vajon miért? Azért lehet szebben felhúzni, mert a felbontása sokkal nagyobb, mint 22 mp és persze sokkal kevesebb a zaja. Lehet ezt magyarázni bármi mással, csak nincs értelme.

"csak a zene van"

(#16800) Joshi


Joshi
titán

Ha érdekel a téma, akkor tárgyaljátok ki itt valamelyik topikban, vagy privátban.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.