Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) junior11


junior11
veterán

Panasonic TX-65FZ950 OLED TV review

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#16052) Tengri válasza junior11 (#16051) üzenetére


Tengri
senior tag

Se DV se DA...az ára meg majd az egekben...

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#16053) chris0000 válasza kalimist (#16050) üzenetére


chris0000
őstag

a HDR-t igen ez a két játék + a Far Cry 5-be és a CODWW2-be is bekerült,de nem DV.
HDR: Dolby Vision vagy HDR10 ;)

[ Szerkesztve ]

(#16054) Joshi válasza kalimist (#16050) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy chris0000 is írja játékok csak a HDR10-et támogatják a Dolby Visiont nem. Az XBOX DV támogatása szerintem csak az eredeti UHD BD lemezekre és a stream szolgáltatásokra(Netflix) korlátozódik.

Mondjuk itt az OLED TV topikban ez nagyon off téma. :B

(#16055) kalimist válasza Joshi (#16054) üzenetére


kalimist
aktív tag

Nem olvastam el a hírt és gondoltam ha Xbox akkor játék. :) és elnézést a további offért de pc-n tényleg van:

(#16056) Joshi válasza kalimist (#16055) üzenetére


Joshi
titán

Még ha van is akkor is OFF mert konzol. A HDR10/HDR10+/Dolby Vision nem köthető össze az OLED-el, ugyanis LCD-én is ugyan úgy támogatottak. Az más dolog hogy beszélünk róla hogy milyen a támogatottsága tévé fronton.

(#16057) front3r válasza Joshi (#16056) üzenetére


front3r
őstag

Ez nem igaz, összeköthető, mert nincs külön topik a tv készülékeknek, így itt a helye.

Érdekel engem is, hogy ha már vettem ilyen tv-t, akkor az azon lévő feature-öket mi használja ki.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#16058) Tengri


Tengri
senior tag

Sziasztok!

Pro és kontra szerintetek melyik a jobb vétel? Az LG C8V vagy a Sony AF8?
Olvastam az AV fórumot, összehasonlítottam a Displayspecifications oldalán őket, de nem tudom eldönteni melyik lenne jobb...az LG-nél ott van az ADVANCED HDR amivel jobb a HDR-je, illetve elvileg a Dolby Atmos hangzást is tudja (gondolom ezt a hiányosságot egy házimozi rendszerrel lehet pótolni a sonynál). Viszont a képminőség a mozgásban jobb a Sony. A webOS rendszere jobb az LG-nek, de mára már az android sem olyan rossz mint volt.
Szerintetek melyik éri meg jobban? Gondolok arra, ha ugyanolyan árban tudnátok megvenni, akkor melyiket vennétek?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R :R :R

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#16059) Pro Koryak válasza junior11 (#16051) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Érdekes, képminőségre jobb, mint a samu q9fn, de csak "hájli rekommend" a samu meg ""referenc" lett.

(#16060) sakal83 válasza Tengri (#16058) üzenetére


sakal83
addikt

A hosszabb garis, így az lg, de csak 15.-ig van az 5év akció, ha jól emlékszem.

Szerintem az a legfőbb sarokpont az OLED-nél, az 5 év gyártói garancia nagy biztonság

Mondjuk a mediában a 65-ös sony jó árban van

[ Szerkesztve ]

(#16061) #72042496 válasza Tengri (#16058) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ebben a kategóriában a legjobb vétel szerintem még mindig az 5 év garanciás 65B7, Euronicsban elvileg még van 750 ezer forintért. Ha fontos az interpoláció, akkor én a Sony 65A1-et nézném meg, Media Marktban most az is 750 ezer forint.

Az LG C8V és Sony AF8 kapcsán nézegesd meg ezt a témát. :)
(A többi mellett számomra egyáltalán nem szimpatikus az A8. Biztosan jó tévé, de a felsorolt négyből utoljára választanám.)

[ Szerkesztve ]

(#16062) dgyuri0123 válasza sakal83 (#16060) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"legfőbb sarokpont az OLED-nél, az 5 év gyártói garancia"

Szerintem meg a lényeg hogy OLED technológia legyen. Qledre 10 év a garancia, mégsem kellene még féláron sem. Ha sarokpont lenne a garanciaidő, mindenki samu qledet venne. ;)

"csak a zene van"

(#16063) #72042496 válasza dgyuri0123 (#16062) üzenetére


#72042496
törölt tag

Beégésre adnak 10 évet, egyébként 1+1 év van a QLED-ekre. (Korábban még regisztrálni kellett a kiterjesztett jótállásért, most nem tudom, hogy működik. SSD-t és telefont az utóbbi időben nem kellett regisztrálni.)

[ Szerkesztve ]

(#16064) Joshi válasza Tengri (#16058) üzenetére


Joshi
titán

Állítólag a WebOs jobb de az Android se annyira gáz mint a 7-es előttiek. Az 5év gari tényleg jó dolog, egyébként meg minden másban Sony.

(#16065) dgyuri0123 válasza #72042496 (#16063) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor a mondókám második fele fals, de attól még nem az 5 év garancia miatt vettünk oledet....már aki... Én biztos nem... :)

"csak a zene van"

(#16066) #72042496 válasza dgyuri0123 (#16065) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azzal egyetértek, hogy OLED legyen, de nem is merült fel az ellenkezője. :) Úgy indult, hogy melyik OLED legyen. Az öt év garanciát szerintem érdemes mérlegelni. Egy komoly plusznak tartom, nemcsak az OLED-nél, hanem mindenféle drága készüléknél.

(Én mondjuk eleve a 65-ösekről írtam, mert valamiért azt gondoltam, hogy az AF8-ból nincs 55-ös.)

[ Szerkesztve ]

(#16067) dgyuri0123 válasza #72042496 (#16066) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ismét beillesztem az idézetet: "legfőbb sarokpont az OLED-nél, az 5 év gyártói garancia"

Ez így bőven félreérthető... ez a megfogalmazás azt sugallja, hogy azért "oled", mert 5 év a garancia rá. ;) de ott a szmájli amúgy...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#16068) Tengri válasza #72042496 (#16066) üzenetére


Tengri
senior tag

Mindenkinek köszönöm a választ!

Nem írtam, de maximum 55"-ös fér be úgy, hogy egy kicsit sufni tuningolni kell a szekrénysort, mert amúgy csak 1200 mm szélesség áll rendelkezésre. :B
Az 55-ös C8PLA és az 55-ös AF8 között vacilálok, de nem tudok dűlőre jutni. Mekkora előny az ADVANCED HDR opció az LG-nél? Illetve írták többen is, hogy várják a DV firmware update-ot a Sony AF8-nál.
Az AV teszten az LG végzett az élen és csak ajánlotatt kapot a Sony, de én úgy tudom, hogy képi megjelenítésben a Sony a legjobb...de lehet, hogy rosszul tudom.

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#16069) chris0000 válasza kalimist (#16055) üzenetére


chris0000
őstag

ez a BF1-ben van PC-n,h lehet DVt állítani?

[ Szerkesztve ]

(#16070) FollowTheORI válasza chris0000 (#16069) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Igen.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16071) kalimist


kalimist
aktív tag

Vasárnap lesz a 2018-as HDTVtest TV Shootout.

[ Szerkesztve ]

(#16072) sakal83 válasza dgyuri0123 (#16067) üzenetére


sakal83
addikt

Csak Neked sikerült félreérteni:)

[ Szerkesztve ]

(#16073) Tengri válasza #72042496 (#16061) üzenetére


Tengri
senior tag

Nagyon tetszik az LG C8PLA, de az ilyen hozzászólások mindig elbizonytalanítanak: "Was at Best Buy the other day. Guy showed me a white room image upscaled on Sony vs. C8. On Sony, it was perfect with all details. On LG it had horrible pockmarks all over to make it look like a popcorn ceiling. Not sure if it was bad configuration or just the TV. This image. If you have access to either, try it and respond to say how it looks.
"
A fórumokon mindig van olyan aki az LG-t van aki a SONY-t részesíti előnyben. Legtöbbször az ára és az 5 év gondoskodás miatt ajánlják az LG-t, mert minden másban a SONY "szintjére jött fel"...ezt mondjuk kételkedve olvasom. Sőt most az LG a drágább a kettő közül. Az LG-nél a képernyő elhajlás veszélye is fenyegethet. Mind a kettő nagyon tetszik, de nem tudok dönteni...talán a vasárnapi HDTV test segít vagy csak jobban elbizonytalanít :DDD

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#16074) sakal83 válasza Tengri (#16068) üzenetére


sakal83
addikt

Tudom, hogy már írtam, de az LG 5 év garija miatt az LG mellett döntenék. Nüansznyi külnbségek vannak, de egy esetleges meghibásodás 2+ éven túl illetve atz LG jelenlegi hozzáállása esetleges beégés esetén akkora előny lehet, amely ilyen kis különbségeket leradíroz. A Sonynál, lévén, hogy nem panelgyártó, nem biztos, hogy a ilyen hozzáállásra számíthatsz. Kiterjesztett garikban pedig a biztosítók kizárják a beégést, így ne mtérítenek egy petákot sem. Azért nem félforintok ezek a TV-k.

+ ha eladnád mondjuk két év múlva akkor egy gari nélkülire nagyságrenddel fogsz kevesebbet kapni látva a beéégés negatív kampányt...

[ Szerkesztve ]

(#16075) FollowTheORI válasza Tengri (#16073) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Baromság... :)

Ezeknek nem kell hinni.

Ugyanaz a panel van mindkettőben, eget verő különbségek nincsennek és nem is lehetnek.
Ráadásul az LG általában többmindenben jobb, mint a Sony, a legtöbb review alapján...
Szóval pláne elgondolkodtató megéri e a Sony a nem kicsi felárat (általában, akciókat nem nézve egyik vagy másik oldalra)...

Persze ez innentől szubjektív is, van akinek meg, a többségnek meg nem... elvégre Lambót meg Ferrárit is vesznek emberek. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16076) #72042496 válasza Tengri (#16073) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt azért tudd, hogy az LG 5 év gondoskodás vasárnapig él. Illetve az 55C8 bár nagyon klassz tévé, szerintem igen drága a tavalyi 55B7-hez képest.

A korábbihoz - az ADVANCED HDR ugyanaz, mint a Technicolor Expert? Ez alapján beállítva a Technicolor Expert és Game képmódokat, Planet Erath II HDR-t nézve semmi különbséget nem láttam a két képmód közt C8-on. Lehet, hogy van különbség, de nem vagyok egy hatalmas videofil, nekem nem tűnt fel. Az igen, hogy a kép gyönyörű.

Csak egy órát nézegettem, és csak a Planet Earth II-t, tehát nem egy komoly tapasztalat, a semminél talán több. Korábban linkeltem az AVSForum topikját, szerintem ott találsz hasznos véleményeket/összehasonlítást.

[ Szerkesztve ]

(#16077) Joshi válasza Tengri (#16073) üzenetére


Joshi
titán

Túl nagy különbségek nincsenek, de az biztos hogy a tesztoldalak szinte kivétel nélkül a Sonyt hozzák ki jobbnak mozgásmegjelenítésben. Ha azt vesszük hogy a többiben szinte azonos képességekkel rendelkezik az LG és Sony, akkor én biztosan a Sonyt venném. Viszont ott van az LG-nél az 5év gari ami azért nem rossz.
Ha rám hallgatsz akkor még vársz egy kicsit és a C8 olcsóbb lesz, talán még lesz 5év garis akciójuk is. Szerintem a Sonynak sokkal később fog mérséklődni az ára.

(#16078) Tengri válasza FollowTheORI (#16075) üzenetére


Tengri
senior tag

Csak vasárnapig él az 5 éves gondoskodás az LG-nél és most a legolcsóbb helyen is 70 000 Ft-tal drágább mint a Sony. Sajnos én vasárnapig nem tudom megvenni...marad akkor, hogy megvárom a következő akciózást, illetve hátha lesz még mellé 5 év gari is.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#16079) #24536576 válasza Tengri (#16058) üzenetére


#24536576
törölt tag

C8-am van, a Dolby Atmos a saját hangszórókra vonatkozil, ne várj tőle csodát. Van demo ami alatt nagyon durva, hogy mennyire átveri a fület, de filmezésnél a mélyek hiánya nagyon kijön. TVhez képest viszont nagyon jó a hangja. Képmegjelenítés nekem teljesen jó, nem láttam még benne elmosódást, de nem is figyeltem. Viszont ami feltűnő lehetne, hogy ha droidos lenne... Gondolkoztam a Sonyn, de még a csúcskategóriás LCD is döcög, várják az Oreot, hogy majd jobb lesz(na persze, mint telefonon). WebOS viszont nagyon gyors, buggal nem találkoztam, a hangutasítás is nagyon jó %-ban működik. A tv külseje meg magáért beszél, szerintem a legszebb. Ja, és nem görbe.

(#16080) Tengri válasza #24536576 (#16079) üzenetére


Tengri
senior tag

Köszönöm a választ!

Akkor marad a türelmes várás a C8-ra.

Remélem az év második felében is lesz ilyen 5 éves gondoskodás az LG-től. :D

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#16081) AL válasza Tengri (#16080) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A Panasonic kiesett a kosárból, azt nem szeretnéd megvenni ? Szerintem az is jó, az FZ sorozat 950 - es készülékeibe Technic hangprojektor van beépítve . Üdv.

(#16082) chris0000 válasza kalimist (#16055) üzenetére


chris0000
őstag

rohadjak meg ha látom a HDR beállítási lehetőséget BF1-ben. :U

(#16083) kutyu92 válasza Tengri (#16058) üzenetére


kutyu92
csendes tag

Pár helyen még fellelhető 65e7et is érdemes nézni :)

(#16084) kutyu92 válasza Tengri (#16078) üzenetére


kutyu92
csendes tag

Karacsonykor szoktak meg bedobni 5 ev garit a gyartok

(#16085) Tengri válasza kalimist (#16071) üzenetére


Tengri
senior tag

Élőben is nézhető lesz?

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#16086) Joshi válasza kalimist (#16071) üzenetére


Joshi
titán

Ez valami vakteszt szerű lesz?

(#16087) Zjunior válasza Tengri (#16073) üzenetére


Zjunior
veterán

Hulyeseg.
Csak is LG-t vegyel:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#16088) Joshi válasza Zjunior (#16087) üzenetére


Joshi
titán

Így van, én is csak LG-t veszek ha microhullámú sütőről van szó. ;]

(#16089) Lacielvtárs válasza Joshi (#16088) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C ;] ez gonosz volt...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16090) Pro Koryak válasza Tengri (#16073) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Most 547e a sony 55a1, ennyiért szerintem már elég jó <=> lg55b8 590e.

(#16091) Pro Koryak válasza kalimist (#16071) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Amúgy jöttök?

(#16092) Tengri válasza Tengri (#16085) üzenetére


Tengri
senior tag

Az élő sajnos kizárt, de valahol meglehet lesni az élő online közvetítést?

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#16093) chris0000 válasza kalimist (#16055) üzenetére


chris0000
őstag

igazad volt,leszedtem az Origines hivatalos demót és ott van tényleg!
HDR10-et és DVt is lehet választani a menüben,de amire kiváncsi lettem volna a DV az pont nem megy... :(((
vmi 1.08 patchet várnak az emberek,h végre kezelje normálisan.HDR10-ben is nagyon szép amúgy,csak pont össze lehetett volna hasonlítani egyből a kettőt...üdv.

(#16094) #24536576 válasza Joshi (#16088) üzenetére


#24536576
törölt tag

Sonyból meg csak a PS. :D

(#16095) Tengri válasza #24536576 (#16094) üzenetére


Tengri
senior tag

LCD tv-knél azért ott vannak a "szeren". Sőt! OLED-nél sem az utolsók...

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#16096) kalimist válasza kalimist (#16071) üzenetére


kalimist
aktív tag

eredmények:

Best overall TV: Panasonic FZ802 OLED

Best HDR TV: LG C8 OLED

Best gaming TV: Samsung Q9FN QLED

Best living room TV: Sony AF8 OLED

Best home theater TV: Panasonic FZ802 OLED

(#16097) Tengri válasza kalimist (#16096) üzenetére


Tengri
senior tag

Meglepő a Pana eredménye :Y

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#16098) krx21 válasza kalimist (#16096) üzenetére


krx21
nagyúr

Mindenki kapott egy "best..." pecsétet. Kiegyensúlyozott politika. :DDD

(#16099) OPiiPO válasza krx21 (#16098) üzenetére


OPiiPO
addikt

Pana kettőt is - az a legjobb ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16100) Tengri válasza OPiiPO (#16099) üzenetére


Tengri
senior tag

Bizony, bizony. Most kiderült az igazság :DDD

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.