Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) Gaben360 válasza adamssss (#16637) üzenetére


Gaben360
senior tag

Én az avatarral jártam így,régen láttam már gondoltam kikölcsönzöm blu-ray remuxban dts magyar szinkronnal.
Hát elég állkeresős volt,pengeéles minden,sehol egy szemcse,gyönyörűek a színek stb...

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#16652) PuMbA válasza Dadan01 (#16648) üzenetére


PuMbA
titán

A Ready Player One az konvertált, de mivel az egész film szinte csak CGI-ből áll, ezért tűnik nem konvertáltnak, hiszen csak annyi a dolguk, hogy a másik szem szemszögéből újra számoltatják a CGI-t. A 3D film halott, szóval nem igazán forgatnak már igazi 3D-ben :) Tavaly 1db igazi 3D film jelent meg: Transformers: Last Knight. Egyébként a természetfilmek nagyon jók 3D-ben, hiszen azok igazi 3D-ben készültek.

[ Szerkesztve ]

(#16653) krx21 válasza dgyuri0123 (#16642) üzenetére


krx21
nagyúr

A C6 azt tudta... :K

(#16654) FollowTheORI válasza #72042496 (#16570) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Tegnap beugrottam a media marktba mert volt egy kis időm szétnézni... hát minimális a különbség... valóban egy hangyafasznyit kevésbé tükröződik mint egy C8 vagy B8, vagy B7, de ugyanúgy látsz benne mindent... :)

Szóval erről ennyit, gyakorlatban lényegtelen szinte a különbség. Q9FN sem tökéletesen jó... (meg egyik tévé sem).
Egy fillérrel nem adnék ezért több pénzt.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16655) #72042496 válasza FollowTheORI (#16654) üzenetére


#72042496
törölt tag

Olyan fényárban persze. Otthon viszont sokat segít a Q9FN tükröződés elleni szűrője.

(#16656) dgyuri0123 válasza Dadan01 (#16650) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Azért kiábrándultak, mert rossz tévén nézik/néztek 3D-t. Ne felejtsük el, hogy oleden minden más és az LG oledek 3D-je kiemelkedően jó.. volt. :) De ez a hajó már elment és persze sokan nem sírják vissza.

"csak a zene van"

(#16657) FollowTheORI válasza #72042496 (#16655) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az hogy mekkora a fényár csak az intervallumot mozgatja... de azon belül ugyanúgy viselkednek... egyébként nem volt épp fényár... nappalim világosabb annál ami ott volt éppen... de simán láttam magam mindkettőben... este meg dettó ugyanúgy viselkedne mindkettő...
Mellesleg a tükröződéscsökkentő mikor segítsen, ha nem épp fényárban??? :F
Az hogy otthon koromsötétben este milyen, tök nem számít megintcsak...
Ha a fényforrás pont mögötted lesz, ugyanúgy látni fogd mindkettőben, ma meg nincs ott fényforrás, nem látod egyikbe sem.

Mindegy, én leírtam a véleményem ezen nem veszünk össze meg kár is vitatkozni... szerintem nem jobb sokkal, alig ér valamit (meg a rtings szerint sem, pontozásra is kb ugyanaz kapták)... szerinted meg igen. :D Ennyi. :R

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16658) daneel_hu válasza adamssss (#16643) üzenetére


daneel_hu
addikt

Több ezer filmet forgatnak le évente.
2018-ban 30 db 3d film kiadás szerepel a listán.

Ez mind az a "natív 3d"-ben készült csoda? :)

(#16659) krx21 válasza daneel_hu (#16658) üzenetére


krx21
nagyúr

Te bele számoltad a barátok közt is? :DDD

(#16660) FollowTheORI válasza daneel_hu (#16658) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Majd jön Cameron megint az Avatarral és odateszi az igazit... :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16661) Strezi válasza krx21 (#16653) üzenetére


Strezi
őstag

Ja, ja, 65" C6, sziasztok!
65col, Ívelt, 3D, 4K nyamm :D
Avatar várós megint!!

Gyurival meg egyetértünk! Remélem nem zavaraja meg a proletár öntudatát :P :DDD
Meleg van és csúsznak a sörök a medence mellett :B

[ Szerkesztve ]

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#16662) daneel_hu válasza krx21 (#16659) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ugye nem gondolod, hogy csak Hollywood van a világon? :C

(#16663) daneel_hu válasza FollowTheORI (#16660) üzenetére


daneel_hu
addikt

Én csípem a 3d-t nagyon is, főleg OLED-en.
De valljuk be, elképesztően kevés a 3d-ben leforgatott film ma már.
Töredéke a filmeknek.

(#16664) krx21 válasza daneel_hu (#16662) üzenetére


krx21
nagyúr

Tudom, hogy létezik más is, de azért egy mongol romantikus sorozatra Te se vagy kíváncsi.. :DDD

(#16665) energomatt válasza krx21 (#16664) üzenetére


energomatt
senior tag

......és nem azért mert mongol.

(#16666) dgyuri0123 válasza daneel_hu (#16663) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nyilván ki fog halni teljesen a 3d....hacsak elő nem veszik évek múlva, mint új csodafegyvert..4khdrdv3d hm ??? :) De addig is van úgy ezer film, amiből lehet csemegézni, még akkor is, ha a nagy része kamu 3d. Mint ahogyan a régi filmek sem 4khdr-ben készültek...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#16667) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok bocs ha hülye a kérdés de az normális ha iszanyat meleg a kijelző pár óra használat után? LG B7V

(#16668) adamssss válasza SoundBox (#16667) üzenetére


adamssss
veterán

Nem süti a nap? Nem kellene. Az ha kicsit langyos ok. Egyébként van olyan hely ahol az enyém is meleg de gondolom ott van a processzor.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#16669) junior11


junior11
veterán

Sony Unveil AF9/ A9F Master Series OLED TV

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#16670) SoundBox válasza adamssss (#16668) üzenetére


SoundBox
tag

Nem süti a nap, nem tudom hogy normális e vagy sem..

(#16671) dgyuri0123 válasza SoundBox (#16670) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Klíma nélküli szobában, ilyen melegben, lehet 40 fokos is a kijelző.

"csak a zene van"

(#16672) PuMbA válasza SoundBox (#16667) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, általában minél vékonyabb a TV, annál melegebb, mert kisebb hűtőbordát tudnak tenni a vezérlőre és a panel sem szellőzik úgy :) Mint egy PC-s ház.

[ Szerkesztve ]

(#16673) dgyuri0123 válasza PuMbA (#16672) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Láttál oledet szétszedve? Én láttam. Nincs ott semmilyen hűtés. :N

"csak a zene van"

(#16674) #24536576 válasza SoundBox (#16667) üzenetére


#24536576
törölt tag

És meg is van, hogy néhány embernél miért görbe. :D

(#16675) SoundBox válasza #24536576 (#16674) üzenetére


SoundBox
tag

XD igen így már érthető is rendben akkor egy kicsit megnyugtat h legalább tudok rajta grillezni :)

(#16676) Kékes525


Kékes525
félisten

Samsung Galaxy S6 telefonom van, aminek OLED a kijelzője. Ha néhány percnél hosszabb ideig nézem, akkor utána a látásomat nem tudom rendesen kiélesíteni, annyira terheli a szemem. Amúgy bal szemmel gyakorlatilag nem látok, így hamar kifárad a jobb szemem. Normál TV nézésnél (Sonny-KDL40w4000 - Tv) ilyen gondom nincs, bármeddig nézhetem semmi probléma. Szerintetek ha OLED TV-ét veszek, akkor azt sem tudnám rendesen, hosszabb ideig probléma nélkül nézni?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16677) FollowTheORI válasza Kékes525 (#16676) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Semmi köze hozzá, meg a telefon és szemed viszonyához sem a technológiának... igen vegyél OLED tévét, ha megengedheted. :K

Ha rossz a szemed/látásod és zavar, menj egy szemészhez/optikushoz egy tesztre.
Lehet kell egy szemüveg már neked.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16678) Partizan182 válasza Kékes525 (#16676) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ebben a szemorvosod jobban tudna segíteni mint itt bárki.

Ami segíthet: oled tv-ken nincs pwm villogtatás mint sok lcdn, de az őrült kontraszt lefáraszthat, oled fényerő csökkentése / lámpa a tv mögé ilyenkor jól jön.

HDR-től, teljesen vaksötét szobában tévézéstől távol tartanám magam, ezek elég intenzívek.

(#16679) Kékes525 válasza FollowTheORI (#16677) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#16678) Partizan182

Rendszeresen járok szemorvoshoz, szemüvegem van, ami OK. Ez ettől független. Azért gondoltam hogy az OLED TV is problémás lehet, mert a telefon esetében az OLED gondot jelent. A TV és a számítógép monitornál semmi gond, bármennyi ideig nézhetem. Tehát nem a hosszan tartó figyelés, hanem a technológia, a telefon OLED-je okozhatja. Kérdés, hogy a telefon OLED-je mennyire hasonlít a TV OLEDjéhez?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16680) FollowTheORI válasza Kékes525 (#16679) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Már ne haragudj, de ez hülyeség. :)
Ha azt írnád hogy a túl nagy felbontás és a túl apró szöveg stb, akkor oké... de az hogy milyen kijelző tech az tuti nem. Vagy még esetleg egy adott színhőmérséklet zavar/fárasztja a szemed... de ezek technológia függetlenek.
Persze ha valami spéci szemüveged van ami polarizált, vagy máshogy belenyúl a fénybe és azzal ütközik esetleg, az megint más.

Amúgy hasonlít, a Samsung AMOLED egy picit más, mint az LG OLED.
(röviden annyi a difi, a méreten kívül, hogy a samsung külön rgb pixeleket gyárt, mindegyik adott színű fényt kelt, az LG pedig fehéret csinál alapból és az elé teszi az rgb színszűróket, ezért hívják wrgb-nek is)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16681) krx21 válasza Kékes525 (#16679) üzenetére


krx21
nagyúr

Legegyszerűbb, ha megnézed egy árúházban... Figyelembe véve, hogy ott ráadásul maximumon van minden.
Amúgy szerintem sem az oled-nek van köze hozzá...

(#16682) Kékes525 válasza FollowTheORI (#16680) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, hogy igazad van, a méret miatt lesz. A monitort sokkal nagyobb felbontásban használom (150%DPI). Másrészt a mobilt a szemüveg olvasó részével, ami miatt speciálisan lefelé kell néznem (bifocalis üveg). A lefelé nézés és a kis méret miatt lehet az egész. Kipróbálom egy kis betűs (papír) könyv olvasásával. Ha akkor is előjön a probléma akkor ez lehet a gond.

"Amúgy hasonlít, a Samsung AMOLED egy picit más, mint az LG OLED."

A két technológia közötti kis különbség nézhetőség szempontjából nem hiszem hogy számít, mivel a végeredmény ugyanaz.

(#16681) krx21

"ott ráadásul maximumon van minden"

Ez alatt mit értesz?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16683) Strezi válasza Kékes525 (#16679) üzenetére


Strezi
őstag

Nem igen. Teljesen más a PPI és a szemed fókusztávolsága, amimor nézed.

Valamint a telefonokban jellemzően AMOLED van, nem OLED. Más a pixelek elrendezése, és maga az elemi pixel színképzése is.

Menj el egy mediamarkt ba és megvilágosodsz ;)

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#16684) Kékes525 válasza Strezi (#16683) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, a puding próbája az evés. Csak az üzletben nem tudom olyan körülmények között nézni, mint otthon.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16685) Lacielvtárs válasza #24536576 (#16674) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :))

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#16686) nubyy válasza Kékes525 (#16676) üzenetére


nubyy
aktív tag

Itt arra gondolsz, h a telo kijelzot latod rendesen de ha felnezel egy tavolabbi targyra akkor az homalyos egy rovid ideig utana (fel perc kb)? Ilyet az en szemem is csinal - nincs szemuvegem, siman hiabatlanra mondom a tesztet - de nem csak amoled teloknal hanem pl egy kindle-nel is. TV-nel ilyet nem tapasztaltam, pedig az a monitorom szval eleg sokat bamulom:D Sem az elozo VA sem pedig a mostani OLED panel nem csinalt ilyet meg.

(#16687) Kékes525 válasza nubyy (#16686) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem homályosan, hanem életlenül látom. Nem tudok fókuszálni. Úgy kb fél óráig. Ebben szerepet játszik az is, hogy csak 1 szemmel látok jól, a másik szemem szemüveggel nem javítható. Arra gyerekorom óta tompa látó vagyok (a bal szememre). Így a jobb szemem, amely a jobbik szemem is egyúttal, hamarabb fárad ki. De érdekes módon TV nézés és PC monitor nézés közben ezt sohasem tapasztaltam, pedig van amikor akár 5-6 órát is ülök előtte. Régebben ez volt akár 8-10 óra is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16688) krx21 válasza Kékes525 (#16682) üzenetére


krx21
nagyúr

Azt, hogy a kiállított tv-k üzleti módban futnak, tehát max fényerő, kontraszt, dinamikus színek, hogy feltűnő legyen. Otthon nem ilyen beállításokkal szokás használni, az hosszútávon sokkal nézhetőbb...

(#16689) Ijk válasza Kékes525 (#16687) üzenetére


Ijk
nagyúr

Túl közel van a telefon kepe az a bajod. Jobb ha hanyagolod a telefon nyomkodasat. Talán már egy tablet is segítene mert messzebb tudod tartani.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16690) Kékes525 válasza krx21 (#16688) üzenetére


Kékes525
félisten

Tehát az üzletbe a látáshiba ez miatt hamarabb előjöhet...

(#16689) Ijk

Hanyagolom is. Csak ritkán nézem hosszabb ideig. Amit lehet PC-én teszem meg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16691) Ijk válasza Kékes525 (#16690) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem lesz semmi bajod az oled-tol.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#16692) salapp válasza Kékes525 (#16687) üzenetére


salapp
addikt

Sajnos ugyanez a bajom. Bal szemre tompalátó. Állítólag 4-5 éves korig (újabb orvosi agymenések szerint 8-9 éves korig) lehetne korrigálni, letakart egészséges szemmel. Nekem 9 évesen vették észre. Paff.
Hihetetlen, hogy van még más is, akit így megszivatott a sors.
Eddig a legkellemesebb volt hosszú távon VA paneles lcd tévét nézni, gyengére állított BFI-vel. Sajnos csak szemből jó ezeknek a képe.
NeoPDP plazma kijelzők vibrálása pl. jobban fárasztja, mint az eggyel korábbi panel.
De mondjuk csak filmeket nézek plazmán, szóval heti négy-öt óra max, a többi IPS kijelzős laptop előtt (az is fárasztja).
Az lcd tévék led háttérvilágításának hideg fénye ugye szétcseszi az alvásfázisokat, regenerálódást, hamarabb megdöglik a felhasználó még attól is, szóval az is gáz.
Vajon az oled-ről mikor derül ki valami hasonló durva dolog?

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#16693) Kékes525 válasza salapp (#16692) üzenetére


Kékes525
félisten

"Sajnos ugyanez a bajom. Bal szemre tompalátó. Állítólag 4-5 éves korig (újabb orvosi agymenések szerint 8-9 éves korig) lehetne korrigálni, letakart egészséges szemmel. Nekem 9 évesen vették észre. Paff."

Nekem hamarabb vették észre, de nem használtam a leragasztott szemüveget. Eldobtam, mert rosszul láttam vele...Ez lett a vége.

"Az lcd tévék led háttérvilágításának hideg fénye ugye szétcseszi az alvásfázisokat, regenerálódást, hamarabb megdöglik a felhasználó még attól is, szóval az is gáz."

Én este, éppen ezért, melegebb fénnyel (piros dominanciával) használom.

A hosszan tartó telefonhasználatnál (böngészés) nálad is jelentkezik az ideglenes látásromlás probléma? Milyen telefonod van?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16694) salapp válasza Kékes525 (#16693) üzenetére


salapp
addikt

Privátban folytassuk.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#16695) energomatt válasza salapp (#16692) üzenetére


energomatt
senior tag

Ez a típusú korrigálás csak átmeneti javulást hoz, azután ha megszűnik a letakarás, visszaáll az eredeti állapot.

(#16696) AkosKJ válasza Kékes525 (#16693) üzenetére


AkosKJ
tag

Lehet nektek 120 Hz feletti képfrissítés kéne, nézzétek meg paneltól függetlenül lehet hogy az jó. De passzolom.

(#16697) bandi0000


bandi0000
nagyúr

nem feltétlen tartozik ide, de hátha elfér

Miért erőltetik ezt a 21:9 arányt a filmeknél? mindenki 16:9 et használ

A tv be ami megy mozi film, az rendes 16:9 de az tényleg az, vagy rá van nagyítva?

Illetve a 4K filmnél hogy jön ki a pixel szám 21:9 nél? a levágásnál legalább a 2/8 ad pixel hiányzik

Xbox One: bandymnc

(#16698) Joshi válasza bandi0000 (#16697) üzenetére


Joshi
titán

Azért, mert a moziban nem 1.78:1 (16:9) képarány van, hanem 2.40:1-es vagyis szélesvásznú. Az otthoni filmezés a mozi után van nem fordítva. Az más kérdés hogy pl az AVATAR moziban is 1.78:1-es volt és fel sem tűnt. Sajnos ezek régről maradt begyöpösödések a mozivilágból ahogy a 24 képkocka is az.

[ Szerkesztve ]

(#16699) PuMbA válasza bandi0000 (#16697) üzenetére


PuMbA
titán

16:9-et csak a TV sugárzások használnak. A mozik 1930 óta 21:9, kivéve a régebbi, filmszalagos 4:3 IMAX és igen, levágják a film két végét. Jó lenne már leszokniuk róla, bár TV-ben sosem nézek filmet, szóval engem nem érint :) Ennek ellenére van sok 16:9-es film pl beverly hillsi zsaru, keresztapa.

[ Szerkesztve ]

(#16700) daneel_hu válasza Joshi (#16698) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kubrick: eyes wide shut
4:3
:D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.