Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54201) zsoltzsolt válasza lugosi (#54200) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem gondoljuk, tudjuk 😂

(#54202) lugosi válasza zsoltzsolt (#54201) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja értem, mindenki forgalommal szemben megy az autópályán! Nincs több kérdés. ;)

(#54203) Viktor0610 válasza Tannen (#54193) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elvileg SMS-t kaptál, ha jogosult vagy rá.

Samsung Galaxy A54

(#54204) 4Grider válasza Tannen (#54196) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ettől függetlenül számot írattál át magánszemély és cég között. Tehát megváltozott az előfizető. Rengeteg olyan szám van, amit 96-97-ben adtak ki, és a mai napig él, csak közben volt tulajváltás, esetleg számhordozás is. Rájuk logikusan nem vonatkozhat az akció.

(#54205) UHHH


UHHH
senior tag

Dec 21 advent: KÉT MOBIL EGY ÁRÁÉRT!
December 21-24 között minden Telenor Blue vagy MyBusiness All-In előfizetéssel vásárolt mobil mellé Samsung Galaxy J3 2016 készüléket és egy feltöltőkártyás MyMinute csomagot adunk ajándékba! Bízunk benne, hogy akár magadnak vagy egy kedves ismerősödnek jó ajándék lehet, így egy "feladattal" máris kevesebb van karácsonyig! Az ajánlat kizárólag üzleteinkben érhető el.

Dec 22 advent(véletlen kinyitottam előbb, na...): HIÁNYZIK MÉG NÉHÁNY AJÁNDÉK?
Talán segíthetünk! 12.22-én egyes üzleteink meghosszabbított nyitvatartással várnak sok szeretettel.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#54206) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nagyszerű, ismét nem csalódtam.
A jóváhagyásom nélkül ledurrantotta a MyTV a következő havi előfizetési díjat a bankkártyámról.
- 100%, hogy nem hagytam jóvá a bankkártya adataim elmentését se a Barionnak, se a MyTV-nek.
- A szolgáltatást jelenleg nem tudom használni
- Semmi beállítás nincs arra, hogy automatán levonhatja-e a pénzt, a Barion-nál nincs is fiókom.
- Persze a pénz levonása után is ugyanúgy Január 20-ig érvényes a csomagom...

Ezt az automata levonogatást hogy tudom letiltani?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#54207) zseko válasza lugosi (#54200) üzenetére


zseko
veterán

Volt már aki hőbörgött ilyenért, vagy kb. hasonlóért :)

HR24.hu

(#54208) darvinya


darvinya
titán

Ma megjött NMHH email-je MyTv felhasználási 2018.01.11. változási panaszomról.
Lényeg annyi, hogy felmondhatom.

Köszönöm államianak, az okozott kárért, mivel nagy net semlegesség címen vagy többlet költséget adok ki, vagy nem használom.
Mivel kedves Telenor nem biztosít kártyásoknak korlátlan net csomagot.
Tudom jön a sz… ott HelloData, ami nekem 2x többe kerül a mostaninál ami számomra megfelel minden más internetezéshez.
Ha meg váltanék, akkor minden héten 2 naponta írnám a panaszt, mert max. 1Mbps net sebességet tudnak biztosítani a szolgáltatás igénybevételhez.
A novemberben beigért hálózat bővítés (+1 torony) sem valósult meg, emiatt az szerencsétlen 1 torony csúcsra van terhelve.
Így hidegben szép látványt nyújt, mint egy szauna kivezető kéménye.
Ami most jobb, hogy nem lohadt le félóránként a túlmelegedés miatt.

Összefoglalva:
Sem hatóság, sem szolgáltató nem tud ésszerű határozatot/szolgáltatást létrehozni, csak előfizetőt megkárósítani.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54209) aprokaroka87 válasza darvinya (#54208) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Esetleg megtudnád osztani velünk is az e-mail tartalmát?

Természetesen a szenzitiv adatokat "rejtsd el"

(#54210) Viktor0610 válasza aprokaroka87 (#54209) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem szükségtelen a levél.
A lényeg az, ha valaki hasonló cipőben jár, megkeresheti a szolgáltatót, és jó eséllyel felmondhatja a szerződést.

Samsung Galaxy A54

(#54211) darvinya


darvinya
titán

Tegnapi ajándékot nem vettem igénybe, mivel nem szeretek telefonon csevegni, erre mai szolgáltatói SMS:

Kedves Ügyfelünk!
Fogadd szeretettel karàcsonyi meglepetésként a korlàtlan beszéd szolgàltatàsodat, mely 2017. december 24-26-között vehetö igénybe belföldön.
Boldog Karàcsonyt kivànunk: Telenor

Akkor tegnapi ajándék valójában nem is ajándék. :D

(#54210) Viktor0610

Ahogy írod.
Igaz, kártyásként ezt bármikor megtehetem.
S szerintem többsége is, mivel nem kötöttek hűséget.

(#54212) viktorhu

Semmi mást, mint amit most kapok a szolgáltatás igénybevételhez.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54212) viktorhu válasza darvinya (#54208) üzenetére


viktorhu
veterán

Mit szerettél volna elérni azon túl, hogy nem kell igénybe venned a megváltozott feltételekkel a csomagot?

(#54213) viktorhu válasza darvinya (#54211) üzenetére


viktorhu
veterán

Mármint hogy továbbra se kelljen net a kiegészítő csomaghoz? Azt már a korábbi határozatok alapján akkor tudtad, hogy lehetetlen, amikor írtál az NMHH-nak.

(#54214) darvinya


darvinya
titán

Nem akartam minősíteni szolgáltató nagyokosait, de nehéz megalkotni rendesen MyTv előfizetést, hogy igazodjon Ő szerintük értelmezett határozathoz.
Nehéz kitalálni ezt szolgáltatást.
MyTv előfizetés díjját ketté választják, egyik maga a Tv előfizetés, másik pedig csak erre szolgáló net-et biztosító díjja.
Pl:
MyTv Plusz 2000Ft+ külön előfizetés csak Tv stream internet használati díj 1000Ft=3000Ft ami most van egyben

(#54213) viktorhu

Már miért lehetlen, mert eddig benne volt.
Tudom hozzád beköltözhet bárki, mert nekem szavad sem lehet hozzá, szemléletedben.
Kíváncsi lennék, ha tényleg megtennék a beköltözést, mennyire lennél felháborodva.

(#54215) DrBubo77

Rossz hasonlat, mert már nem 1db csokiról van szó, hanem egész csokinaptárról.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54215) DrBubo77 válasza darvinya (#54211) üzenetére


DrBubo77
addikt

De a tegnapi ajándék is ajándék, csak megkapta mindenki.
Ha a csoki-naptárból a gyerek nem veszi ki a csokit és te odaadod a kezébe, akkor az már nem ajándék? :F

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#54216) darvinya


darvinya
titán

Azt már nem is írtam ide, inkább közvetlenül intéztem, de ez már tényleg nevetséges.
Október óta nem sikerül lejátszaniuk Discovery-vel, hogy normálisan kapja adásfolyamot.
Mert család csatornáiból 1-nél mindig van hangcsúszás (most Animal Planet, mert kijavították SCI(DS)).

Már belefáradtam, hogy 1 hónapból 14 napot ezzel foglalkozzak és vagy Telenor-nak szóljak, vagy Discovery-nek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54217) aprokaroka87 válasza DrBubo77 (#54215) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Biztos megkapta mindeni?

(#54218) viktorhu válasza darvinya (#54214) üzenetére


viktorhu
veterán

Megmutatod, hogy melyik jogszabály alapján kellene megengednem, hogy bárki beköltözzön hozzám? Meg azt sem értem, ez hogy jön ide, Neked egy NMHH határozattal volt jogvitád, és nem változtatták meg a kedvedért a határozatot, és ha már a szolgáltatóknak nem sikerült, akkor ez várható is volt.

[ Szerkesztve ]

(#54219) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ti mennyi esélyt láttok arra hogy a Mytv-t a Telenor kifogja vezetni a megujuló és egyszeri prepaidos csomagok esetén?

Én 60%.

(#54220) castiels válasza aprokaroka87 (#54219) üzenetére


castiels
addikt

egyszeri prepaidos csomagok?

(#54221) aprokaroka87 válasza castiels (#54220) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Izé.
Internet.

(#54222) castiels válasza aprokaroka87 (#54221) üzenetére


castiels
addikt

miért vezetné ki?

(#54223) aprokaroka87 válasza castiels (#54222) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mert nem biztos hogy pl ha valaki 100-mb netet rendel, az elég lesz ahhoz hogy ne fogyjon a keret.

Mondjuk ez majd a reklamációktól is függ.

Most ezt jól megaszondtam megint...

[ Szerkesztve ]

(#54224) castiels válasza aprokaroka87 (#54223) üzenetére


castiels
addikt

értem mire célzol, sajnos igen rosszul jött ez a keretes dolog a mytv-vel kapcsolatban.

(#54225) aprokaroka87 válasza castiels (#54224) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én arra leszek kiváncsi hogy esetleg akkor mi lesz ha valakinek pl a 20. napon elfogy az adatkerete és semmilyen más módon nem tudja vagy nem is akarja használni a 10 napban.

Azzal a 10 nappal mi lesz?

(#54226) szaboi6512 válasza aprokaroka87 (#54225) üzenetére


szaboi6512
őstag

Semmi a szolgáltatás biztosítva lesz. Rajtad múlik hogy használod vagy nem

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#54227) aprokaroka87 válasza szaboi6512 (#54226) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igen.
Csak ha pl mobilnettel szeretnéd használni, akkor adott esettben többlet költséggel tudod majd igénybe venni a szolgáltatást.

(#54228) szaboi6512 válasza aprokaroka87 (#54227) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ez igaz, figyelni kell az adatkeretre.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#54229) castiels válasza szaboi6512 (#54228) üzenetére


castiels
addikt

mit kapsz cserébe ha figyeled az adatkeretet?

(#54230) Viktor0610 válasza castiels (#54229) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudja használni a szolgáltatást? ;)

Samsung Galaxy A54

(#54231) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#54230) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nyilván ha okosan használja akkor kitarhat akár 100mb-is.

Magyarul ne használja szinte semmire, csak hát hajrá :D

Mondjuk ezzel is sérűl a netsemlegesség...Hiszen ez miatt meg adott esetben más szolgáltatást nem tudsz igénybe venni, amit igénybe tudnál.

(#54232) Halaman válasza aprokaroka87 (#54225) üzenetére


Halaman
tag

Gondolom megoldható lenne egy dedikált sim, ami csak a mytv lenne használható net, face stb. nem, bár akkor meg az lenne a gond, hogy másra nem használható

(#54233) DrBubo77 válasza Halaman (#54232) üzenetére


DrBubo77
addikt

És amikor tévézel, akkor SIM kártyát cserélsz. És addig persze nem is vagy elérhető.
Teljesen életszerű.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#54234) azbest válasza darvinya (#54214) üzenetére


azbest
félisten

mekkora ötlet, hogy legyen külön maga a tévé szolgáltatás és külön a hozzá kapcsolódó net díja. Ja mégsem, mert ezért büntette meg a telekomot és telenort az nmhh hasonló tematikus korlátlan opcióknál. Igazából most azért próbáltál alkudni, hogy neked féláron adnak-e szolgáltatást. Mivel a tévéhez kapcsolódó netért eddig sem kellett fizetned és most sem kell. Csak azért fogalmazták át a tévés adatra vonatkozó részt, hátha az nmhh úgy nem köt bele. De akkor is belekötött.

Amúgy vicces, hogy két éve az nmhh oldalán lévő hírnél még említenek speciális internet szolgáltatásokat, például "okostévén elérhető videoszolgáltatásokat". [link] A lényeg csak az volt, hogy ne érintse hátrányosan az általános internetszolgáltatást. Végülis, talán ennek egy értelmezése a januártól belépő rendszer, hogy tévézhetsz orrba szájba, de ha nincs neted, akkor tévéd sem lehet azon a netkapcsolaton át.

Közben az állami AH tovább bővítgeti a dvb-hez kapcsolódó streaming szolgáltatásait. Csak technikailag nem képesek azt a színvonalat hozni, amit a mytv tud. De idővel valsz számukra lesz a legnagyobb konkurencia a mytv, ha 2020 végén újraosztják a tévés frekvenciákat = elvesznek a tévétől és átadnak mobilnet számára újabb sávot. De nem akaron összeesküvést gyártani, van az magától is :)

Amúgy vajon a mytv előfizetőszámát követi az nmhh? A DTH részen nem említik, csak nem tudom azért-e mert még kicsi vagy mert máshová sorolják [link]

[ Szerkesztve ]

(#54235) Halaman válasza DrBubo77 (#54233) üzenetére


Halaman
tag

Nem értem a problémát, egy külön eszközbe ezt a simet és tudsz tévézni mellette olyan netre fizetsz elő amire akarsz, egy korlátlannál pont nincs ennek értelme, de ha jól olvastam nem mindenkinek van korlátlan netje

(#54236) aprokaroka87 válasza Halaman (#54232) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem az sem
mivel az internet az alapja.

Esetleg akkor ha lenne egy opció hogy minden adatfogalmat blokkoljon, kivéve a mytv-t.

Azt nem tudom hogy ha az user kéri akkor úgy mennyire szabályszerű.

Vagy pl hogy ne kelljen az usernek figyelnie, az adott teljes adatkeret 90%-át elhasználva a maradék 10%-ot meghagyná a rendszer a Mytv-nek.

Természetesen mindez úgy hogy az user beleeggyezik.

(#54237) HunBade


HunBade
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Hipernet Home L internetcsomag Wifi Routerrel.
EU-ban szeretném használni, állítólag 5Gb Roaming forgalom jár hozzá.
Viszont sehogy sem sikerül beállítani.
Próbálkozott már vele vki?

(#54238) 4Grider válasza HunBade (#54237) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom mielőtt kimentél vele külföldre, ellenőrizted, hogy nincs az előfizetésen gprs roaming tiltás (mondjuk a Telenor online-ban), a routeren pedig engedélyezted az adatbarangolást.

(#54239) Somatom válasza aprokaroka87 (#54236) üzenetére


Somatom
veterán

Ez sztem egy reális lépés lehetne a Telenortól. Lenne egy "vésztartalék" nevű szolgáltatás, amit a user díjmentesen aktiválhatna. Ez lenne a "neve a gyereknek". A havi adatkeretből egy minimális mennyiséget megtartana "vész esetére". Valójában ezzel biztosítaná a MyTV működését.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54240) azbest válasza HunBade (#54237) üzenetére


azbest
félisten

a webes felületen a my telenorban lehet bekapcsolni roamingot. Ha eu határ közelében vagy (beleértve svájcot is), akkor ne feledd letiltatni a 2-es 3-as régiós roamingot szintén azon a felületen. Csak az 1es régióra vonatkozik a keret, a 2esből másodpercek alatt összejön gy 16 ezres számla, mielőtt letiltja a forgalmat az alapból engedélyezett limit.

Nem tudom létezik-e ezeknek sms-ben kiadható parancs változata. Ha nincs neted, akkor nehéz bekapcsolni online :) De gondolom, mivel tudtál ide írni, ezért valami net van.

[ Szerkesztve ]

(#54241) castiels válasza Somatom (#54239) üzenetére


castiels
addikt

Ezt támogatom..

(#54242) Halaman válasza aprokaroka87 (#54236) üzenetére


Halaman
tag

Erre írtam, hogy dedikált sim csak erre, aki nem akar korlátlan netet ehhez csatlakozhatna tv nézéshez, ha netezni akar akkor átvált a másikra. Ezért gondoltam meg magam és maradtam a kábel szolgáltatónál .

Vagy az is megoldás lehetne, ha x gb lehetne "venni" mytv szolgáltatásra amit külön kezelne a rendszer, mint az éjszakait pl. És ez a mennyiség elég lenne egész hónapra a mytvre

(#54243) Somatom válasza Somatom (#54239) üzenetére


Somatom
veterán

Meglicitálom. Ez a keret nem nullázódna hófordulóval.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54244) aprokaroka87 válasza Somatom (#54243) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha az user beleegyezzik?
Mondjuk jobb lenne a havi dolog.

(#54245) Halaman válasza Somatom (#54243) üzenetére


Halaman
tag

Azt nem gondolod, hogy ezt hagynák? Most is rendelhetnék plusz netet, de 4-5 nappal forduló előtt inkább elfogadom, hogy belassul.

(#54246) darvinya válasza Viktor0610 (#54230) üzenetére


darvinya
titán

Kíváncsi vagyok mennyire elég Android készüléken Play áruház/play szolgátatások frissítése után, mivel az nem tiltható.
Tudom erre fogjátok mondani, használjon szájfont, csak ki fizeti meg.?

(#54234) azbest

Egy nagy katyvasz amit kihoztak ebből EU szabályból, amiből csak előfizető vesztes.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54247) aprokaroka87 válasza Halaman (#54245) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igen?
Tudomásom szerint 32kbit/sec re lassitják, sok sikert a tv-hez :D

Szerintem még a 144p is bufferelne mint a sz*r :D

Darvinya:Androidra létezik tűzfal, megint más kérdés hogy a root nélküliek csak félmeloldások.

[ Szerkesztve ]

(#54248) Somatom válasza Halaman (#54245) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint ki nem hagyná? A Telenor, vagy az NMHH? A Telenornak miért fájna? Kifizeted, és görgeted magad előtt. Csak egyszer tudod felszabadítani, aztán megint venned kell. Ha meg nem szabadítod fel, akkor úgysem tudod felhasználni, tehát olyan, mintha nem is lenne. Az NMHH hozzáállása már neccesebb lenne, de ha azon is elvitatkoznának 1-2 évig úgy, mint a mostani szitun, akkor sztem megérné.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54249) aprokaroka87 válasza Somatom (#54248) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha én mint az ügyfél kérem ezt a szolgáltatást, akkor abba szerintem az NMHH bele sem szólhatna.
Hiszen nem az van hogy netsemlegesség van?:D

(#54250) viktorhu válasza Halaman (#54242) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez megint belefutna a netsemlegesség témájába...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.