Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54901) castiels


castiels
addikt

Helo Datánál ki mennyit forgalmaz 1 hónapban, mi számìt extrém használatnak, amennyinél már problémázik a telenor?

[ Szerkesztve ]

(#54902) aprokaroka87 válasza castiels (#54901) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem ez az épp aktuális terheltségtől is függ, az adott torony esetében.

(#54903) urgoz válasza Viktor0610 (#54709) üzenetére


urgoz
tag

Pedig nagyon úgy látszik, hogy így van... Én se nagyon akarom elhinni, hiszen a normál adatkeretre nincs megkötés, hogy mikor lehet elhasználni. Viszont ha megrendelli az ember az éjszakai 100GB-t, és az fogy el előbb, akkor hiába van még a rendes keretből, 23-08 között korlátoznak... :Y
Erősen aggályosnak tartom, mert akár egy éjszaka alatt is el lehet használni ennyit, és akkor egy hónapig szopás van, hiába van még 100 giga a rendes keretből.

[ Szerkesztve ]

(#54904) darvinya válasza zseko (#54899) üzenetére


darvinya
titán

Kezdjük ott, hogy Kártyásnak nincs választható lehetősége milyen csomagot választ.
Vagy veszi folyamatosan az adatkeretet vagy nem.
Böngészés kérdése pedig, csak annyi, hogy weblapok nem közli előre mekkora, s ezzel a döntés jogát adni betöltésre.
Nem kötelező 4G-n lenni, de ahol nincs más lehetőség, mert másik 2G amiről már levették a net-et.
Akkor így járt a előfizető…
Arról nem beszélve, hogy okos eszköz rendszer automata frissítéséről ami harap rendesen keretekből.

Szóval nevetséges adatmennyiségnek mondott keret, inkább szándékos, hogy több profit legyen.

(#54900) azbest

Mutatsd már meg kártyásnak hol van ez a lehetőség?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54905) aprokaroka87 válasza darvinya (#54904) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Sajnos az tény a prepaidos ügyfeleket máig is elég hanyagul kezelik.
Igazábol az ár/érték arány a gond.

(#54906) aprokaroka87 válasza azbest (#54900) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az hogy le lassitod 7mbit/sec-re mit változtat a dolgon?
Ugyanannyi adat fog fogyni, csak tovább tarthat a letöltés/használat.

Viszont a lasabb net meg adott esetben tovább terhelheti a modemet,+Az akksit is.

(#54907) darvinya válasza aprokaroka87 (#54905) üzenetére


darvinya
titán

Igen, így igaz.

Mondják, hogy legyél előfizetéses.
De akkor az a rengeteg macera a papírokkal (mintha nem lenne más papír), míg egyszerűen nem fizet-lejár-megszűnik, kész.
Ráadásul nincs is valódi prepaid, mert a havonta ismétlődő tarifa már előfizetésnek számít.
Valódi prepaid kártya érvényeségéig kell rendelkezésre állnia a szolgáltatásnak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54908) Viktor0610 válasza urgoz (#54903) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jelezzétek a 1220-on, lehet, csak valami rendszerhiba, esetleg paramétzerezési probléma. :F

Samsung Galaxy A54

(#54909) #08205312 válasza darvinya (#54907) üzenetére


#08205312
törölt tag

"Valódi prepaid kártya érvényeségéig kell rendelkezésre állnia a szolgáltatásnak."

Valószínűleg pont e miatt fogom otthagyni a pirosakat, és megyek a lilákhoz: ott ugyanis van ilyen.

(#54910) 123xyz válasza darvinya (#54907) üzenetére


123xyz
tag

"Ráadásul nincs is valódi prepaid, mert a havonta ismétlődő tarifa már előfizetésnek számít."
Lehet csak én nem értem, mire gondolsz, de a MyMinute talán nem ilyen, hagyományos (valódi) kártyás csomag? Ennél nincs havi csomagdíj, addig használhatod, amíg a feltöltéssel járó érvényesség tart.

(#54911) #08205312 válasza 123xyz (#54910) üzenetére


#08205312
törölt tag

Az adatszolgáltatásra gondolt: az 30 napig használható, a fel nem használt adatot a szolgáltató visszaveszi az ügyféltől, annak ellenértékét azonban nem adja vissza.
Na ezen változtatott a telekom a maraton csomagokkal.

(#54912) darvinya válasza 123xyz (#54910) üzenetére


darvinya
titán

2018-ban csak GSM hívás és SMS létezik?

Ha már más szolgáltatást is ad a szolgáltató, az akkor valóban kártya érvényeségéig legyen felhasználhatósága.
Különben havi ciklusban megújjuló szolgáltatás előfizetésnek minősül és átalakul előfizetőnek a prepaid.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54913) zseko válasza darvinya (#54904) üzenetére


zseko
veterán

Most valószínűleg félreértelek mire gondolsz, de én azt látom a honlapon, hogy ott van kártyásként a MyMinute, ahhoz 4 (5) opciót látok választható netes csomagra, vagyis van választási lehetőség. Attól most nagyvonalúan tekintsünk el, hogy az első kettő az végeredményben a szabadrablás kategóriába esik, ebben egyetértünk. Egyébként az én ideális árképzési elképzelésem a következő lenne a megújuló adatcsomagoknál:
100MB-ért max 200Ft.
600MB-ért 650Ft.
1,5GB 1500Ft,
3,5GB-ért 2500Ft,
6,5GB pedig 4000Ft.
Az egyszeriek drágábbak lennének +150-600 forinttal.
Kíváncsi lennék, hogy ha ezt próba jelleggel bevezetnék mondjuk a nyári 3-4 hónapra, vajon mennyien fizetnének többen a jelenlegiekhez képest? ha beválna, 2-3% részesedést kérnék tőlük az ötlet miatt :P

Más, függetlenítve tőled, ismerősi körben látom, és számomra a szarrágás kategória, mikor valaki nem hajlandó fizetni netért, de állandóan a wifit keresi, meg osszam már meg vele a netemet 'egy kicsit', közben meg hétvégente többet eltapsol bulira, mint amennyiért kapna normális csomagot. A napi fél-, egy doboz cigi árát már meg sem említem... Havi 10-15-25+ pénze van cigire, bulikra, piára, egyebekre, de 2000ft-ot sajnál netre...

Egyébként van ismerősöm aki a Hello Data mellett is kikapcsolja a netet a telefonon ha nem használja.

Vagy arra gondolsz, hogy egyszer megveszed az adatot, és addig használhatod amíg le nem fogy/a kártya ciklusa tart, nem pedig egy hónapig?

HR24.hu

(#54914) Viktor0610 válasza zseko (#54913) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Egyébként van ismerősöm aki a Hello Data mellett is kikapcsolja a netet a telefonon ha nem használja."

Samsung Galaxy A54

(#54915) darvinya válasza zseko (#54913) üzenetére


darvinya
titán

Vagy arra gondolsz, hogy egyszer megveszed az adatot, és addig használhatod amíg le nem fogy/a kártya ciklusa tart, nem pedig egy hónapig?

Jé…leírtad prepaid lényegét, amit én is írtam.

De többször nem írom le mi a feltöltős (prepaid) és előfizetés meghatátozást.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54916) Somatom


Somatom
veterán

Kényszerít a Telenor a 3G -re? Dual SIM, a hívós SIM slot 2G -re van állítva. Külföldön símán működik. Ha otthon próbálok így hívást indítani, akkor dob egy üzenetet, hogy kapcsoljam be a 3G -t. Minek? Nekem jó anélkül is.

Viktor0610:
Darvinya -nál sztem ez is a MyTV -re vezethető vissza. Ha nem veszne el havonta az adat, akkor mehetne a MyTV "a végtelenségig".

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54917) UHHH válasza Somatom (#54916) üzenetére


UHHH
senior tag

Új simem van, de 20 éve praktikumos vagyok ezen a számon. 2g-n telózok a B20-t is tudó telóban. Soha se szólt, hogy kapcsoljam feljebb. Pécs.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#54918) Somatom válasza UHHH (#54917) üzenetére


Somatom
veterán

Még gályázom, pénteken leszek otthon. Majd dobok egy screenshotot a figyelmeztetésről.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54919) Viktor0610 válasza Somatom (#54916) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Biztos, hogy nem, mert jó ideje már egy csak 2G-képes butafonban vannak a beszélgetős kártyáim. ;)
A screenshotra én is kíváncsi lennék. :)

Nem lehet, hogy a külföldi szolgáltatónál nincs már 2G? Japánnal kapcsolatban olvastam talán olyat, hogy kivezették a 2G-t.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#54920) darvinya válasza Somatom (#54916) üzenetére


darvinya
titán

Igen, mivel internet alapú a HD hívás, s 2G-n már nincs internet.
Ha tudod kapcsold ki HD hívást, bár szerintem ez szolgáltató függő.

Igen, de csak kártya érvényeségi idejéig, s ekkor tényleg megvalósulna a prepaid.
Bár droid rendszer összetevők akkor is vennének le a keretből.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54921) urgoz válasza Viktor0610 (#54908) üzenetére


urgoz
tag

Még az SMS is jött előtte 20%-nál, és lefogyásnál is, hogy 23-08 között korlátozás van. A 20%-osnál még én se hittem el...
Szerintem direkt így van beállítva. De akkor mi a megoldás? Ha elfogy, mondjam le, hogy menjen a net éjjel is? Aztán következő hónapban újra rendelem? Ez így nagyon gagyi... :(

(#54922) Viktor0610 válasza urgoz (#54921) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem így kellene működjön, de most nem férek hozzá az infókhoz.
Ezért javasoltam a 1220-at.

Samsung Galaxy A54

(#54923) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Sziasztok!

Biztos megkerdeztek mar ezer meg egyen, meg minden:

Ha a telenor appon keresztul megrendelek egy megujulo adatcsomag szolgaltatast, akkor a jelenlegi meglevo torlodik?
Most a 100on vagyok, de a 600 megasra felmennek, es havi 940 forint nem is olyan sok erte.
Foleg, hogy van egy android appom, ami ha hulyet kap, akkor csak uninstall reinstall modszerrel javul meg..

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#54924) Viktor0610 válasza LyonnaisFan1 (#54923) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A megújúló törli a korábbit, ha kiegészítőt veszel, az nem.

Samsung Galaxy A54

(#54925) darvinya válasza LyonnaisFan1 (#54923) üzenetére


darvinya
titán

Foleg, hogy van egy android appom, ami ha hulyet kap, akkor csak uninstall reinstall modszerrel javul meg..

Csak tipp: Miért nem mented le az app telepítőjét, amiből könnyen visszatelepíthető unisntall után.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54926) LyonnaisFan1 válasza darvinya (#54925) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Fizetos approl van szo. A poweramp sztem szarakodna a licencecel, bar inkabb javitsak frissitessel, de nem hajlandoak. Szerencsere az unlocker app olyan 50kb.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#54927) LyonnaisFan1 válasza Viktor0610 (#54924) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:R

En meg jarkalom a nehezebb utat, holott pofonegyszeru.
Nezve a masfel gigat, az meg jobb. 1750 havi szinten, az meg mar jo mennyiseg.

Bar manapsag mire lehet elegendo 1.5gb netkeret? Valamennyire tudnek rajta ogyoutubeolni az hetszentseg :D

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#54928) Somatom válasza darvinya (#54920) üzenetére


Somatom
veterán

Ha nem csak az ingyenes MyTV -t használod, akkor úgyis töltögetned kell a kártyára, amivel az elérési idő is mindíg tolódik. Ezért írtam, hogy a "végtelenségig". A droidot meg le lehet korlátozni. Adatszinkront kikapcsolod, nem adsz meg Google fiókot, a MyTV -t pedig apk -ból telepíted. A céges tabon így használom. A legújabb FC -vel elszáll, de az eggyel régebbi működik. Indításkor kiírja, hogy frissíteni kell a Google izét. Ott egy OK -t kell neki nyomni. Ekkor átdob a Google frissítős ablakba, ahol meg egy visszát kell nyomni. Erre visszadob a MyTV felületre, aminek így már nem is olyan fontos az a frissítés. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54929) darvinya válasza Somatom (#54928) üzenetére


darvinya
titán

…a MyTV -t pedig apk -ból telepíted. A céges tabon így használom. A legújabb FC -vel elszáll,…

Google Play szolgáltáshoz kötött, amiatt száll el.
(Ha jól értelmeztem fejlesztő levelét, akkor jan. 11 után(hogy miért pont ezután :F ), már csak az új verzió fogja lejátszani a Tv adást)

Ha nem csak az ingyenes MyTV -t használod, akkor úgyis töltögetned kell a kártyára…

Tv szolgáltást is előre fizetettként kezelnék, pl: 6 hónapot előre kifizetik és addig használják.
De mivel ez feltöltéssel jár, emiatt kártya érvényességi ideje is nő.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54930) Somatom válasza darvinya (#54929) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor jan. 11. -e után erősen csuklani fog a fejlesztő.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54931) darvinya válasza Somatom (#54930) üzenetére


darvinya
titán

Annyit még kiszedtem terjedelmes levélből, ami inkább sablon, hogy Play szolgáltatáson keresztül biztosan betudják azonosítani hol használják.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54932) Somatom válasza darvinya (#54931) üzenetére


Somatom
veterán

Na, ha a telómon sem fog működni roamingban, akkor nem csak csuklani fog a fejlesztő. Tűm van. Tudja vki, hogy hol lehet beszerezni egy woodoo-babát? ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54933) Nkboy válasza Somatom (#54932) üzenetére


Nkboy
senior tag

Itt találsz több fajtát is. :D :DDD

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#54934) Bogyó bá' válasza Nkboy (#54933) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na B+! :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#54935) Viktor0610 válasza Somatom (#54932) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tessék DIY

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#54936) azbest válasza Somatom (#54928) üzenetére


azbest
félisten

Ahogy már régebben is írtam, ha bejelentkeznél a készülékre, akkor tudná frissíteni a szükséges szolgáltatáskat.

Ha jól sejtem, a play store és play service frissülése után akár ki is jelentkezhetnél, eltávolíthatnád a google accoutodat és akkor megint nem próbálkozna frissítések letöltésével, de legalább napra késszé válna előtte. :U

(#54938) Viktor0610
nem az apk a probléma, hanem hogy a készüléken alapból régi verziójú a szolgáltatás, amit a mytv app használni szeretne és google bejelentkezés nélkül nem frissül az. (ha jól elmlékszem nem akarja, hogy önhatalmúlag forgalmat generáljon a készülék, ezért sem jelentkezik be)

Ő meg a frissítésre való felszólítást kikerüli, majd utána esetenként összedől a mytv mert a régi szolgáltatás nem képes az új hívásokat kezelni.

Kicsit mazohista, pár perces megoldás helyett inkább küzd a rendszer ellen hónapok óta és egyre inkább vesztésre áll ;]

[ Szerkesztve ]

(#54937) Somatom válasza Nkboy (#54933) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!
Az a ződ jó lesz. Olyan Androidos. :)

Azbest:
Ezt kipróbálom. De, ha a hely beazonosítása a cél, akkor roamingban mindenképpen bukta lesz. A Kodit már korábban elkaszálták, tehát a törekvés egyértelmű.

Viktor0610:
Ez lesz az első, de nem fűzök hozzá sok reményt, mert a jelenleg legfrisebb is elszáll induláskor.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54938) Viktor0610 válasza azbest (#54936) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az APK-t is megpróbálhatja áttenni/feltelepíteni bejelentkezés nélkül.

Samsung Galaxy A54

(#54939) Somatom válasza azbest (#54936) üzenetére


Somatom
veterán

Az a baj, hogy az előző tab azután is zabálta az adatot, hogy eltávolítottam róla a fiókomat. A gyári visszaállítás pedig itt nem opció.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54940) darvinya válasza Somatom (#54939) üzenetére


darvinya
titán

Nem.ide kellene írni, de ha egyszer felveszed a Google fiókot, akkor onnéttól kezdve Play szolgáltatások adatokat forgalmaz folyamatosan amit 3. app kér.
Rendszer összetevők frissítését nem tudod korlátozni, mert e nélkül 3. nem használható.
Kilépéskor/fiók eltávolításkor 3. app nem működik.
Röviden: online funkció szolgáltatáshoz kell a net, nélküle ilyen app beint

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54941) Somatom válasza darvinya (#54940) üzenetére


Somatom
veterán

De, mint írtam, nem kell, működik az anélkül is. Amíg a fejlesztő el nem qrja.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54942) Ispán_Péter


Ispán_Péter
csendes tag

Üdv! Jövő hónap 5.-6. körül igénybe szeretném majd venni a MyChat csomagot. Ha netről rendelek előtte simet azt bármelyik telenor üzletben fel tudom tölteni? És amikor feltöltöm az ügyintéző aktiválja is nekem a MyChat csomagot, ha kérem? Vagy azt meg lehet majd tenni MyTelenor appból is? A MyChat csomag a megrendeléskor azonnal aktív lesz vagy várni kell rá?

[ Szerkesztve ]

(#54943) 4Grider válasza Ispán_Péter (#54942) üzenetére


4Grider
nagyúr

Furcsa lenne, ha pont egy Telenor üzletben nem lehetne feltölteni az egyenleget, miközben rengeteg más lehetőség is van a feltöltésre...

(#54944) adam1400


adam1400
tag

most 6 óta mivan a telenorral? 2x is kiírta nincs szolgáltatás.

(#54945) gingerbalm válasza adam1400 (#54944) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

hol laksz? itt pl. nincs zűr (Szolnok megye)

(#54946) adam1400 válasza gingerbalm (#54945) üzenetére


adam1400
tag

bp

(#54947) xviktorx válasza adam1400 (#54946) üzenetére


xviktorx
tag

Győr mellett is minden ok.

(#54948) krystman


krystman
őstag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék előfizetni a MyTv pluszra. Van olyan nekem, hogy mobilfizetés rész a számlásnál. Ha megrendelném, akkor ebből vonná le a csomag díját, vagy ezt külön számlázná ki a rendszer ?

(#54949) 4Grider válasza krystman (#54948) üzenetére


4Grider
nagyúr

A mobilfizetés egy keret, amiből minden hónapban költhetsz, de kényelmi díjakkal megspékelve a költésed a következő hónapban kiszámlázzák. Nem volna értelme tehát innen Telenor szolgáltatásra költeni. Parkolási díjra, meg hasonlókra szoktak belőle költeni.

(#54950) Deck válasza castiels (#54901) üzenetére


Deck
titán

Mióta megvan használom és öcsém is. Minden hónapban 100GB+ felett van kicsivel. Sebesség fullos, sose volt semmi problémánk vele.

PS5

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.