Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53201) Viktor0610 válasza xviktorx (#53199) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

:))

Samsung Galaxy A54

(#53202) azbest válasza Viktor0610 (#53197) üzenetére


azbest
félisten

amilyen csúnyácska némelyik mifi, nem csoda, hogy el kell rejteni ;]

Amúgy szimplán az a probléma, hogy a mifi lényegében azt tudja, mint egy telefonos megosztás. És az azért eléggé korlátozott. Eleve az, hogy nem tudják egyszerre 2.4 és 5ös frekin szórni a wifit... meg a publikus ip-s netnél azért az sem hátrány, ha portátirányításokat is lehet felvenni, távolról elérni otthoni dolgokat. Meg a lan hiánya is lehet hátrány sok esetben.

[ Szerkesztve ]

(#53203) Crucio


Crucio
aktív tag

Eltűnt egy csomó tablet a kínálatból, várható, hogy visszakerülnek?

(#53204) Somatom válasza xviktorx (#53199) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt megértem. Egy matchbox -ba tényleg nehéz ilyesmiket bepakolni. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#53205) _Karesz_ válasza xviktorx (#53192) üzenetére


_Karesz_
tag

Nekem egy szintén 60-as években épült másfél szobás társasházi lakást nem bírt lefedni. Igaz itt egyáltalán nem vékonyak a falak. De ettől függetlenül is napi kétszer-háromszor eldobálta a jelet, kicseréltettem egy B525-re, azóta tökéletes a jel mindenhol és egyszer sem volt még probléma a hálózattal.

(#53206) leo81


leo81
aktív tag

Sziasztok!

Van itt olyan fórumozó, aki Huawei B525 vagy E5186-os routert használ Telenor hálózaton?
Hetek óta megy a garanciáztatása a routereknek (3db), mivel egyiken sem tudom elérni a 4G+ hálózatot.
A hálózati lefedettség adott, mivel mobiltelefonon megjelenik a 4G+ és ez a letöltési sebességben is látszik.
Ezt persze a Telenronak megírtam, mérésekkel alátámasztva, de a tipikus "az ügyfél a hülye" hozzáállást tanúsítanak.
A Huawei egyből a Telenorhoz irányított a Telenor a Huawei-hez. Szóval megy az egymásra mutogatás.
A routereket közben a TMX zsír újra cserélte, de így sincs LTE Cat6 egyiken sem.
Visszaküldés után a TMX hibátlan jegyzőkönyvet állított ki a routerekről...

Valakinek lenne ötlete, hogy mi lehet a gond?
üdv. L.

(#53207) Fifi válasza azbest (#53202) üzenetére


Fifi
őstag

Ez mifi függő is.

A családban lévő Zyxel WAH7706 LTE mifi - mely utazáshoz, backup internetként muzsikál - egyszerre szór 2.4 és 5 GHz-en is, portfowarding, MAC szűrés, időkorlátozás stb. is tud. Igaz nem ér fel TP-Link AC2600 routeremmel, melyen lede fut, de utazásokhoz egész jól használható.

(#53208) azbest válasza leo81 (#53206) üzenetére


azbest
félisten

A routerek hibátlanok, 4G képesek, User Equipment categorie 6.
http://www.radio-electronics.com/info/cellulartelecomms/lte-long-term-evolution/ue-category-categories-classes.php

A telefonod tud Carrier Aggregation-t, nem egymás mellett lévő frekvenciákon is, ezért ér el magasabb sebességet.
http://www.radio-electronics.com/info/cellulartelecomms/lte-long-term-evolution/3gpp-4g-imt-lte-advanced-tutorial.php

És igen, az LTE és 4G kapcsán össze vissza neveznek a szolgáltatók és gyártók mindenfélét. Régebben még arra is kellett figyelni, hogy "melyik" lte-t vagy 4g-t jelenti adott szolgáltató megoldása, mert akkoriban még inkompatibilisek si voltak. Csomó helyen úgy tűnik eleve rosszul is írnak dolgokat. Mert a cat6-ra már azt mondják, hogy lte-a, de ez így nem igaz. Az lte-a tartalmazza a cat6-ot, de önmagában a cat6 még nem elég az lte-a -hoz.

Legalábbis nekem ez jött le némi utánaolvasásból.

(#53207) Fifi
valószínűleg a chipseten múlik, esetleg kisebb részben a szoftveren is. Az a router lehet router hardvert tartalmaz és nem valami telefon soc-ot, mint a másik gyártóé.

[ Szerkesztve ]

(#53209) _Karesz_ válasza leo81 (#53206) üzenetére


_Karesz_
tag

Nekem B525 van, váltogat 4G és 4G+ között, vettem már antennát hozzá, de ugyanaz tapasztalható.

(#53210) leo81 válasza azbest (#53208) üzenetére


leo81
aktív tag

Huawei E5186S-22a:
4G LTE FDD DD800/900/1800/2100/2600MHz, TDD 2600MHz
FDD Down Link (DL) Carrier Aggregation (CA): 1800 MHz + 2600 MHz, 1800 MHz + 800 MHz, 2600 MHz + 800 MHz, 1800 MHz intra-band contiguous, 2600 MHz intra-band contiguous

Ezek a routerek is tudják a CA-t, ez nem kérdés, itt az a kérdés, hogy miért nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#53211) odipapa


odipapa
senior tag

A korlátlan böngészésre ugye nem vonatkoznak a mostani változások?
-Hipernet Home

[ Szerkesztve ]

(#53212) bollokcs80 válasza odipapa (#53211) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Csak ha elfogy... :))

B.Cs.

(#53213) darvinya válasza Viktor0610 (#53180) üzenetére


darvinya
titán

De ha nincs adatkeret, s ezáltal MyTv sem fog működni, akkor mi jogon vonja érte teljes havi díjat?
Mivel nem ügyfél hibájából áll le a szolgáltatás.

Mi van lassításos rendszerű tarifákkal, megszüntetik, amivel egységes EU törvényét sérti meg.
Lassítottként, miként biztosítja Tv adást.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#53214) aprokaroka87 válasza darvinya (#53213) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem fog leállni mivel használhatod pl más mobilhálozaton keresztül is, vagy wifi-n keresztül vezetékes internettel.

Viszont mivel ezek eggyikére sem kötelezhető az ügyfél, így indoklás lehet az amit irsz.
Esetleg megoldás ilyenkor az lehet hogy ahogy elfogy az adatkeret, a mytv is automatikusan megszűnik ha te kéred, a fenmaradó napokra pedig ad valami kedvezményt, vagy vissza adják az árat.

De alapvetően ez akkor is aggályos lesz.

(#53215) darvinya válasza aprokaroka87 (#53214) üzenetére


darvinya
titán

más mobilhálozaton keresztül is, vagy wifi-n keresztül vezetékes internettel.

Fizeted ezeknek a díját nekem.?

Már magadnak mondasz ellen többi írásodban.

Kicsit rosszul értelmezi Telenor MyTv és MMHH határozat kapcsolatát.
Ez saját szervere biztosítja adatot, nem önálló webfelületen, hiszen ez csak adatfolyam csatorna cím.
Ha ezen tud valaki bármit is szöveget, hírt, képek, stb. olvasni, igen tehetséges.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#53216) castiels válasza darvinya (#53215) üzenetére


castiels
addikt

mit tehet az ügyfél?

(#53217) darvinya válasza castiels (#53216) üzenetére


darvinya
titán

Reklamál mindenhol, hogy ez így nem jó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#53218) aprokaroka87 válasza castiels (#53216) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem egyenlőre érdemes várni, hátha a Telenor kitalál valamit, mert az ő érdekük is szerintem.

(#53219) darvinya


darvinya
titán

Előfizetőnek kell tekinteni, aki havonta megújító díját fizet a szolgáltatásért.
Ez alapján MyChat, stb. kártyás szolgáltatások is előfizetés.
Nemrég hozott határozat/törvény, hogy előfizetőt nem érintheti hátrányosan szolgáltató által hozott változás.
Ami most nem valósul meg.

Kártyás/előre fizetett szolgáltatás az ami kártya érvényeségével zárul.
Ez alapján vett adatkeretet kártya érvényeségéig kell rendelkezésre állnia, amíg el nem fogy.
Na ez ami most nincs, tehát mindenki előfizető.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#53220) aprokaroka87 válasza darvinya (#53219) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Persze hogy előfizető a pre-paidos ügyfél.

Feltöltöd a kártyád...annak terhére tudsz szolgáltatásokat venni.
Ha nincs egyenleged hozzá, nincs szolgáltatás, tehát fel kell töltened előre hogy legyen szolgáltatásod.

Sőt aki feltőlt az eleve előre fizet.

Az az abszurd hogy ezt eddig nem tudták értelmezni

[ Szerkesztve ]

(#53221) Halaman válasza darvinya (#53215) üzenetére


Halaman
tag

Ha jól értem a MyTv nem klasszikus TV szolgáltatás? Mert a honlapon nekem egyértelműen az jön át, hogy idézem "Akár 72 csatorna+HBO"

Számomra ez így megtévesztő, mivel gyakorlatilag ugyanezt olvasom a többi szolgáltatónál (Invitel, Telekom stb.) és itt a Telenor biztosítja a hozzáférésemet, ha akarom az ő hálózatán, ha nem akkor ott ahol tudom és akarom.

Szóval ez így megtévesztő vagy a többi szolgáltatónak kellene szintén biztosítani, hogy gyakorlatilag ha szeretném akkor nem csak az ő meglévő hálózatán nézhessem a csatornákat.
HBO-t szolgáltató függetlenül tudom megrendelni ha van internet elérésem tudom nézni, ebből nekem az következik, hogy ha telekom Tv előfizetésem van akkor az előfizetett csatornáimat, ha biztosítom az internet elérést akkor tudnom kellene nézni, hisz TV Go van a telekomnak ami szintén internet alapú. Számomra ez így nem szolgáltató semleges, hisz csak az egyik szolgáltató ügyfeleit bünteti.

(#53222) aprokaroka87 válasza Halaman (#53221) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Internet alapú tv.
Amihez a rendszert a telenor adja.
Mondjuk azt nem tudom hogy hogy honnan kapják a jelet hozzá.

Ugy tudom az Antenna hungária adja a jelet, bár lehet tévedek.

(#53223) castiels válasza darvinya (#53217) üzenetére


castiels
addikt

és akkor hogy lenne a jó?

kialakìt egy másik keretet amibe ha átlépsz akkor tudod nézni ingyen? Tehat a már lefogyott keretedből átlépsz egy másikba valamilyen formába ahol tudod nézni adat nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#53224) azbest válasza Halaman (#53221) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem klasszikus tv szolgáltatás. Mármint az összes go csak valamilyem más szolgáltatás kiegészítője. A telenornál viszont ez 'A' tévé szolgáltatás. Így eléggé hátrányos rájuk nézve az nmhh beintése.

Ezért is példálóztam korábban azzal, hogy ennyi erővel, ha valaki kábelen sokat forgalmaz, akkor ott is ki kellene kapcsoltatni a kábeltévét büntetésből. Más szempontból meg, ha a telenornak ugyanúgy kell kezelnie a go szolgáltatásokat és az internetet, mint a saját tévé szolgáltatását, akkor ennyi erővel kötelező kellene legyen a többi kábelszolgáltatónak is a hurokátengedés, hogy telekom koaxon vagy adsl-en előfizethessek upc vagy digi tartalomra. Meg a mindigtv antennájával miért nem lehet telekom tévét nézni. (tudom, mert technikai korlátja van... ahogy a mobilnetnél is).

Szerintem valamilyen érdekek mozgolódása is állhat a háttérben, mert ahogy már linkeltem, a többi eu ország gyakorlatára mutogatás hamar megbukott, mivel máshol nem így döntött a hatóság, mint nálunk. Beteg dolog az, hogy úgy védenek meg, hogy nem engedik haszálni azt, amire előfizetek. Ha nem ezt akartam volna, akkor nem nálunk, hanem másik szolgáltatónál fizettem volna elő, nincsenek monopól helyzetben.

[ Szerkesztve ]

(#53225) darvinya válasza castiels (#53223) üzenetére


darvinya
titán

Lényeg legyen adatkeret, akkor működik Tv szolgáltatás.

azbest

Ahogy mondod, mert ez alapján minden IPTv-hez kell külön internet élő keret.
Viszont ezzel ellent mond EU törekvésével.
Totál ellentmondás az egész.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#53226) #15490560 válasza leo81 (#53210) üzenetére


#15490560
törölt tag

Szia!

A B525 ezeket tudja:
800+1800
800+2100
800+2600
1800+2600

1800+2100-at (a Telenor 800 mellett ezeken működik) és 2100+2600-at nem tud!
Sajnos pont azt nem tudja ami nekünk kellene. Itt nálunk Budán pont a 2100 és az 1800 jön, 800 nincsen. Együtt meg nem mennek. Az 1800 is elég erős, 100Mbitet tud, de ennyi. A 2100 magában hoz 40-50Mbitet kb, ez adódna hozzá.

A B618 és a B715 tudja az 1800+2100-at én is most fogok váltani.

A B715 az igazán nyerő mert hármas aggregációt is tud 800+1800+2100

(#53227) Tannen


Tannen
tag

Viktor!
Ma kaptam újabb 500 MB adatkeretet, a néhány napja kapott 1 GB mellé.
És az aktuális fogyasztás legalsó sorában ez jelenik meg:
"Díjmentes adatjegy szolgáltatás: 1,5 GB"
.
Tudsz erről valamit, hogy mi lehet ez?
Más is kap ilyent?
(MyBusiness csomag)

(#53228) 4Grider válasza #15490560 (#53226) üzenetére


4Grider
nagyúr

Biztos vagy benne, hogy B1-et használ a Telenor? Mert nekem ez új, tudomásom szerint mind a 15 MHz-nyi 2100 MHz-et 3G-re használja.

(#53229) leo81 válasza #15490560 (#53226) üzenetére


leo81
aktív tag

Samsung S8 szerint B3+B20

(#53230) leo81 válasza #15490560 (#53226) üzenetére


leo81
aktív tag

4Grider jól mondja.
2100-on csak 3G van:

(#53231) radio100jozs válasza #15490560 (#53226) üzenetére


radio100jozs
őstag

2100 MHz-en Magyarországon egyetlen szolgáltató sem ad, és a koncessziós szerződés alapján nem is adhat 4G LTE szolgáltatást. Majd ha 2019-ben letelik a szerződés, és hosszabbítanak, vagy értékesítenek, akkor lehet erről már szó, de addig nem.

(#53232) castiels


castiels
addikt

kicsit érdekes kérdés ..mytv-nél ahogy nézem a tabon nincs esetleg valami távirányìtó? Amivel lehetne léptetni a csatornákat?

(#53233) castiels válasza castiels (#53232) üzenetére


castiels
addikt

lehet ez telefon , android app, Bluetooth-on keresztül esetleg?

(#53234) darvinya válasza castiels (#53232) üzenetére


darvinya
titán

Gondolom MyTv app-ot használod, ami csak érintőképernyőre van.
Bár nekem van BT-s gamepad aminek van egér funkciója, így azzal könnyen vezérelhető.

Viszont MyTv Home app távirányítóhoz is van készítve, amit lehetne Tab-on is kívülről vezérelni egyszerűen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#53235) #15490560 válasza radio100jozs (#53231) üzenetére


#15490560
törölt tag

Nem hittem hogy a 2100 4G. Azt hittem hogy tudja aggregálni a 1800-as 4G-t és a 2100-as 3G-t. Nekem eddig többen is ezt mondták, elhittem.

(#53236) castiels válasza darvinya (#53234) üzenetére


castiels
addikt

igen, tehat tabon mytv- irányitani táviranyitoval vagy hasonloval..

[ Szerkesztve ]

(#53237) Viktor0610 válasza Tannen (#53227) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Van egy ilyen kedvezmény most céges ügyfeleknek.
Most nincs előttem, de talán egy hónapra/évre szól.
MyTelenor fiókban, telefonon, személyesen tudod megnéxni meddig érvényes a kedvezmény.

Samsung Galaxy A54

(#53238) azbest válasza leo81 (#53230) üzenetére


azbest
félisten

nézd csak mit találtam ltewatch huawei eszközökhöz [link]
Kiírja a csatornákat, amiket használ meg egyéb minőségadatokat.

(#53239) lugosi válasza darvinya (#53219) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nemrég hozott határozat/törvény, hogy előfizetőt nem érintheti hátrányosan szolgáltató által hozott változás."

Ezt konkretizáld légyszi, hogy milyen határozat (?) vagy törvény (?) írja ezt elő és pontosabban milyen szöveggel, mert nekem egy kicsit urbanlegend-szagú ez. Eszerint pl a szolgáltatók innentől soha nem emelhetnek többé árat? Nem csinálhatnak olyat, hogy kedvezményt megszüntetnek? Nem akciós áron adnak valamit, ha már egyszer van akció?

(#53240) darvinya válasza lugosi (#53239) üzenetére


darvinya
titán

Pl: [link]

Csak néha keresőt is kellene használni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#53241) lugosi válasza darvinya (#53240) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ne fölényeskedj. Az általad linkelt cikkben semmi olyasmit nem írnak, hogy "előfizetőt nem érintheti hátrányosan szolgáltató által hozott változás." Mutass rá légyszi, hogy hol.

(#53242) DonMaster válasza lugosi (#53241) üzenetére


DonMaster
addikt

okt24-es eth-ban jött uj törvéynekben van oylan, hogy
egyoldalú szolgáltatói szerzödés modositásnál 45-napon belül a változás életbe lépésétöl van jogod felmondani kötbérmentesen a szolgáltatást. valahogy igy van benne .
és a szolgáltató ha változtat ergo szerzödésed van és ö megnöveli az árat változtat a csatorna kiosztáson megszüntet csatornát , akkor is ugyan ugy jár a 45-napon belüli kötbérmentes felmondás.
2017 október 24.-én életbe lépö törvényben van benne . ott a mobil ingyenes füöggetlenitések között.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#53243) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Szolgálati közlemény!
A Mytelenor alkalmazást érdemes lesz frissiteni, már amennyiben valakit érdekel az adventi 24-es dolog

(#53244) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!

Lehet hogy én nem vagyok tisztába a dolgokkal, ezért bocsi.

Ismerősőm ugyebár rendelkezik Mytalk&Mychat szolgáltatással

Ma reggel maradt neki 24.91mb az 1gb internetből, ezért rendeltem neki mytelenor app-ban 600 mb megujuló adatkeretet.

Utánna kb 10 percel jött egy sms hogy sms hogy a belföldi Mytalk&Mychat adatkerete elfogyott.

Na itt jön amit én nem értek.
Ez alapján ha jól értelmezem akkor pl a Facebook vagy Instagramm már nem korlátlan?

Nem úgy van hogy az mindenesetben korlátlan?

Linkelem a screenshot-ot is.

link

(#53245) castiels válasza DonMaster (#53242) üzenetére


castiels
addikt

akkor jan 18 után fel lehet mondani a hipernet home előfizetés t, mert elvették az "ingyen tv-t mindenkinek"
+ hbo go-t?

(#53246) lugosi válasza DonMaster (#53242) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké ez világos, hogy adott esetben kötbérmentesen felmondható (ilyen eddig is volt). A srác viszont azt írta, hogy "előfizetőt nem érintheti hátrányosan szolgáltató által hozott változás.", ami akárhogy is nézzük azt jelenti, hogy nem csinálhat olyan változást a szolgáltató, ami hátrányosan érinti az előfizetőt. Ilyen meg nincs. Hozhat ilyen intézkedést, csak az előfizető kötbérmentesen felmondhat. Vegyük észre hogy a kettő nagyon nem ugyanaz.
Ha a kijelentés igaz lenne, akkor a szolgáltatói árak pl innentől nem változhatnának csak lefelé. Csomagok csak javulhatnának stb.

(#53247) Bferibörs válasza aprokaroka87 (#53243) üzenetére


Bferibörs
addikt

ja,ja ma kaphatok karácsonyfadíszt :Y

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#53248) aprokaroka87 válasza Bferibörs (#53247) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én is néztem :D

(#53249) Viktor0610 válasza Bferibörs (#53247) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

No para, nem csak ilyenek lesznek. ;)
NINCS infóm, csak hallottam dolgokat. :)

Samsung Galaxy A54

(#53250) aprokaroka87 válasza Viktor0610 (#53249) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk ha csak ilyenek lennének se lehetne mit tenni, hiszen ajándék :D

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.