Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53051) Bferibörs válasza Viktor0610 (#53050) üzenetére


Bferibörs
addikt

A trükktől féltem :DDD

Mert ez így tökéletes lenne , de nem így van :

"Tehát 5990 Ft/ hó és ezért 2 évig korlátlan beszéd, sms és internet + a telefon jár ? "

sajna :U

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#53052) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

nem tudjátok esetleg, hogy várható-e iPhone-okra akció, ami jobb a mostani Apple TV-snél? meglévő blue XXL-hez kellene telefon

(#53053) Viktor0610 válasza eastsider (#53052) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs infóm, de érdemes naponta felnézni a honlapra, mert minden nap más-más akció lesz decemberben 1-24-ig. :)

Samsung Galaxy A54

(#53054) eastsider válasza Viktor0610 (#53053) üzenetére


eastsider
nagyúr

azt nem tudodvéletlenül, hogy meglévő előfizuhoz is a 10k online kedvezményes ár érvényes? (pl i7 32gb - 79k)

(#53055) Viktor0610 válasza eastsider (#53054) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az online kedvezmények jellemzően meglévő ügyfeleknek is elérhetőek szoktak lenni. :)

Samsung Galaxy A54

(#53056) eastsider válasza Viktor0610 (#53055) üzenetére


eastsider
nagyúr

Oh király. Viszont ahogy nézem sajnos pont elfogyott a 7..

(#53057) lugosi válasza Daffni2 (#53036) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam van az irodában (nem otthon) fax, mert nekem előírás, hogy legyen. A múltkor új készüléket vettem. Körbetelefonáltam jó sok ismerőst, hogy valakinél van-e fax, mert ki akarom próbálni, hogy jól állítottam-e be, nem sikerült mert nem volt senkinek az ismeretségi körből, így csak remélni tudom, hogy működik. Bár, amennyit szükség van rá, nem alszok álmatlanul miatta.

(#53058) azbest válasza lugosi (#53057) üzenetére


azbest
félisten

próbáld ki [link]

(#53059) Fifi válasza azbest (#53058) üzenetére


Fifi
őstag

Gondolom inkább pont a küldést akarta tesztelni, hogy az általa beállított fejlécek jól érkeznek-e át a túloldalra

lugosi: Nekem is van fax (számítógéphez kötött usb-s modem), ha gondolod fogadhatok Tőled egy teszt faxot, melynek a képét visszaküldöm e-mailben. Ha érdekelj írj pü-t.

[ Szerkesztve ]

(#53060) lugosi válasza azbest (#53058) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, tényleg küldeni akartam ahogy Fifi is írta.

Fifi: köszi, lehet hogy majd élek vele, csak már annyira nem idegeskedek rajta, látva hogy tényleg nem nagyon használja senki.

(#53061) B3T3G


B3T3G
újonc

Sziasztok,

Telenor vállalati/flottás 500 megás mobilnetem van. Nemrég letöltöttem az HBO GO-t telóra és nagyon szép felbontással, simán tudom nézni a sorozatokat akadás nélkül, ami elég fura, mert kb. a hónap közepén elfogyott a net és ilyenkor korlátozzák a letöltési sebességet, de nincs további díja az extra adatforgalomnak. A youtube-on a korlátozás után csak alacsony felbontáson indulnak el a videók. Még mielőtt nagyon belelendülnék a dologba megkérdezném tőletek: Ugye nem fognak mégis felszámolni erre extra költségeket?

(#53062) Viktor0610 válasza B3T3G (#53061) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A MyTV és az HBO GO irányú forgalmak nem kerülnek lassításra. ;)
Nem számítanak bele a forgalmi keretbe.

Samsung Galaxy A54

(#53063) zoli62 válasza Viktor0610 (#53045) üzenetére


zoli62
addikt

Tegyük hozzá a pontosság kedvéért, hogy hóközi lemondás esetén mimcs részarányos elszámolás, tehát ha például a számlazárás után egy nap múlvs megszűnteted, akkor buksz egyhavi díjat, illetve ha aktiválás után 15 nappal, akkor pedig fél hónapit, hiába fizettél be egyhavi díjat. Az előleget a Telekommall ellentétben nem az első lezárt számlában, csak a negyedik hónapban forgatják vissza, kvázi három hónapra kamatmentesen adsz kökcsönt a Telenornak, úgy, hogy nem vagy bank.

[ Szerkesztve ]

(#53064) Viktor0610 válasza zoli62 (#53063) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi?
Ha négy hónap előtt szünteted meg a számot, akkor a végső lezáró számlában kerül jóváírásra a befizetett összeg.

Olyannal találkoztam már, hogy a befizetett előleg (27%) és a lezáró számla (18% és 27%) eltérő ÁFA-tartalma miatt a befizetett összeg egy része került csak jóváírásra. Az így keletkezett túlfizetést vissza lehet utaltatni a Telenorral.

A nincs részarányos számlázással többnyire igazad van, bár pl. a Hello Data csomagoknál pont időarányos a számlázás megszüntetéskor is.

Samsung Galaxy A54

(#53065) unravel


unravel
őstag

Helóka!

A telefonos csomagváltás mennyire gördülékeny? mennyi időt vesz igénybe az átállás?
:R

¯\_(ツ)_/¯

(#53066) Viktor0610 válasza unravel (#53065) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Készülékvásárlás esetén azonnal történik, egyéb esetekben számlazárással.
Nem szokott vele gond lenni. :)

Samsung Galaxy A54

(#53067) Syl válasza unravel (#53065) üzenetére


Syl
nagyúr

Attól függ. Például Blue S-ről Blue M-re instant, Hello Datara pedig ki kell várni a számlazárást.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53068) zoli62 válasza Viktor0610 (#53064) üzenetére


zoli62
addikt

Telefonos ügyintézők egyöntetűen állították, hogy elsp hónapon belüli megszüntetésnél nem életszerű, hogy lezáró számlára három hónapot kell várni.
Évekkel ezelőtt a hang díjcsomagok is részarányosak voltak.
A H T-nál pont az ilyen feltételű előleg egyfajta biztosíték a Telenornak a hűség nélküli szerződés teljesítésre. A korrekr az lenne, ha a másofik hónaptól visszaforgatásra kerülne.

[ Szerkesztve ]

(#53069) Bferibörs válasza zoli62 (#53063) üzenetére


Bferibörs
addikt

igen ebben némiképp igazad van, dee ha egy csomagot kinézek magamnak akkor kb. tudom, hogy az számomra megfelelő lesz e vagy sem, ha pedig a 3 hónap korlátlanság miatt rendelem meg akkor így jártam, a szolgáltatónak is vannak érdekei , ráfizetéssel nem fog üzemelni

másik dolog pedig az , hogy azért vannak ezek a topikok, hogy érdeklődjünk és el tudjuk dönteni, hogy jó vagy nem jó számomra a cucc , a 3 havi korlátlanság miatt eszembe nem jutna megrendelni a HT csomagot ha nem tudom megtartani a 3 hónapon belüli kondíciókkal "korlátlan ideig " , de ugye nem vagyunk egyformák szerencsére :DDD

persze mindig tanul az ember, más szolgáltatónál megrendeltem egy netes csomagot hűség nélkül, elmondták, hogy 5 napon belül felmondhatom ha nem felel meg, azt nem mondták, hogy ha 5 napon belül lemondom akkor is elveszik az első havi díj ( 4 nap után lemondtam mert car volt a térerő amerre jártam ) tehát nyugodtan használhattam volna 30 napig ( mert ugye nem volt hűségidős ) :DDD :W

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#53070) Viktor0610 válasza zoli62 (#53068) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Telefonos ügyintétők egyöntetűen állították, hogy elsőhsavi megszüntetésnél nem életszerű, hogy lezáró számlára három hónapot kell várni."

Ezt nem értem. Nincs is így? :F

Samsung Galaxy A54

(#53071) zoli62 válasza Bferibörs (#53069) üzenetére


zoli62
addikt

Igen, 16-ka óta több telefonálásomba került, mire H T-ról megtudtam ezt meg azt. többek között egx hibára futó megrendelésem is volt, mert a rendszerben az állandó lakcímem rosszul lett tárolva, ez csak véletlenül derült ki. Ezért is tettem közzé a tapasztalataimat, hogy más is okuljon belőle.

[ Szerkesztve ]

(#53072) zoli62 válasza Viktor0610 (#53070) üzenetére


zoli62
addikt

Igen, de az előző válaszodat úgy értelmeztem, hogy megszüntetésnél is negyedik hónapban készül el lezáró számla. :)
Amúgy pedig az ügyintézők általában fele nem mondja a pont ennél a díjcsomagnál lényeges
hóközi bontás feltételeit, úgyanis mindkét másik szolgáltatónál részarányos elszámolás van. Elvégre itt nem csak a korlátlanság a lényeg, hanem a kipróbálás lehetősége is. Ennek fényében kellett volna úgy megcsinálni, hogyha van szerződésközési előleg, akkor azt első számlában jóváírni. Amennyiben belépési díjnak neveznék, akkor természetesen nem.

[ Szerkesztve ]

(#53073) Viktor0610 válasza zoli62 (#53072) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Dehogy!
Megszünteted (akármikor), elkészül a lezáró számla, kész. Nem kell hónapokat várj, max. az épp' aktuális ciklus végéig.

Samsung Galaxy A54

(#53074) azbest válasza azbest (#51722) üzenetére


azbest
félisten

no, ha már forgalmi előleg, gyorsan írtam egy újabb webes panaszt, az előző azonosítóját is beleírva, hogy a 8adik számláig sem sikerült jóváírni a forgalmi előleget, nem jelent meg a számlán. Bele is írtam, hogy a 27 és 18 közti különbség miatt, ha nem megy, akkor utalhatják is :))

Nem tudom, hogy mennyire növekszik egyesével a pansz sorszám, 2 hónap alatt 18 ezer nem kis szám. :U

[ Szerkesztve ]

(#53075) domper2015


domper2015
senior tag

Sziasztok, a következő kérdésem lenne, kaptam sms-t új előfizetés vásárlása esetén 25k kedvezmény ( új gen. dolgozói cs.). Hűségem nincs az előfizetésen, ilyenkor a hűség aláírása esetén nem jár a kedvezmény? Köszönöm

(#53076) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Nekem a kártyás ciklusom minden hónap 7. napján ér véget. Most mondtam le az 1Gb-os klikk mobilnetem, s átakarok váltani a 3,5 Gigásra. (10% kedvezménnyel kártyásoknak 2691Ft)

Az 1 gigást úgy nézem hiába mondtam le, menni fog a ciklus végéig, ez ok.
De a 3,5 gigásat mikor rendeljem meg? Dec 6-án, vagy dec 8 -án? Azaz a ciklus vége előtt 1 nappal vagy utána? Vagy megrendelhetem most is nyugodtan, mert nem fog aktiválódni csak dec 7-én? Azt akarom ebből kihozni, hogy mert nehogy az legyen, hogy most megrendelem s erre a 10napra is levonja a havidíjat majd dec 7-én újra, mert kezdődik az új ciklus azaz egy teljes új hónap.
Köszönöm.

(#53077) Viktor0610 válasza Ferenc. (#53076) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mindegy, mikor rendeled meg, mert az új csomagok, mint a 3,5 gigás is, időarányosan kerül levonásra az első, tört időszakban. :)

Samsung Galaxy A54

(#53078) Tannen


Tannen
tag

És hogy dicsérjük is a Telenort. :)
Tegnap vettem észre, hogy kaptam + 1 GB netet, a rendelkezésre álló keretem valamiért megnőtt ennyivel.
"Díjmentes adatjegy szolgáltatás 1 GB" - ez jelent meg egy új sorban.
.
Lehet, hogy azért mert puffogtam itt az elmúlt napokban a hűség miatt.. :DD
..nem fogok ezért reklamálni.

[ Szerkesztve ]

(#53079) bollokcs80 válasza Viktor0610 (#53073) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Kedves Viktor!

Egy ismerősöm jelenleg Hello Data Start csomagban van (hűség nélkül). Át szeretne váltani a promóciós Hello Telenor csomagra, majd az akció lejártával vissza Data Start-ra. Ez egy járható út?

Ha igen, a váltáshoz be kell mennie személyesen? Az online felületen ui. csak új előfizetés lehetőségét ajánlja fel neki a rendszer.

B.Cs.

(#53080) Viktor0610 válasza bollokcs80 (#53079) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, válthattok így. :)

Személyesen vagy telefonon intézhető.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#53081) bollokcs80 válasza Viktor0610 (#53080) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Köszi. Így nyert a fiú három hónap ingyen beszélgetést. :)

B.Cs.

(#53082) antal750


antal750
aktív tag

Heló
Rendeltem egy sim kártyát,hány napig lehet ezt aktiválni?Viktortól szerettem volna kérdezni ☺️

[ Szerkesztve ]

(#53083) Viktor0610 válasza antal750 (#53082) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Emlékeim szerint nem kell aktiválni a neten vásárolt kártyát, de nincs erről infóm.

Samsung Galaxy A54

(#53084) antal750 válasza Viktor0610 (#53083) üzenetére


antal750
aktív tag

De van-e valami lejárati ideje hogy meddig lehet? Mert most még nem akarom beélesíteni..

(#53085) Viktor0610 válasza antal750 (#53084) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt írom. :P
Nem kell élesítsd, mert automatikusan aktiválásra kerül a szám.
Legalábbis legjobb tudásom szerint.
Ami kérdés lehet, hogy az automata aktiválástól meddig élnek. Ez fél év, plusz feltöltés nélkül.

Amit aktiválni lehet és kell, az a nem Telenor boltokban vásárolható SIM. Azoknál a dobozon kerül feltüntetésre a dátum, hogy meddig aktiválhatók be.

Samsung Galaxy A54

(#53086) xviktorx


xviktorx
tag

Egy kis változás 2018.01.11-től, ami elég sokakat érint ( többek között engem is, Hipernet home l ).

ÁSZF változás 2018.01.11
Értesítjük, hogy az alábbi szolgáltatások igénybevételének feltételei 2018.01.11-től változnak.
A szolgáltatások továbbra is gondtalanul használhatóak, amennyiben Ön rendelkezik minimális adatkerettel előfizetésén.
Amennyiben adatkerete elfogyna, a lenti szolgáltatások lassítva lesznek csak elérhetőek vagy kikapcsolásra kerülnek – az alap internet elérés sebességének lassításával vagy kikapcsolásával együtt - addig, amíg Ön újra adatkerettel rendelkezik.
Fontos, hogy szolgáltatások továbbra sem fogyasztják az adatkeretet, viszont ahhoz hogy belföldön korlátlanul használhassa szükséges, hogy Önnek legyen adatkerete az előfizetésén!
Ez lehet tarifába foglalt adatkeret vagy egyéb utólag vásárolt adatjegy is.
Az érintett szolgáltatások:
MyChat
MyTalk&Chat
MyMusic Nonstop
MyMusic Deezer
Korlátlan Facebook
Blue Szórakozás csomag
Korlátlan Social Media
MyTV Alap és MyTv Családi
MyTV Start és MyTv Plus és MyTv Max
MyTv Mesetár
HBO Go

Ne feledje, a fenti szolgáltatások továbbra sem fogyasztják az adatkeretet!
Amennyiben adatkerete elfogy, a fenti kiegészítő szolgáltatás(ok) sebessége is korlátozásra kerül mindaddig, amíg az adatkerete nem újul meg előfizetésén (például adatjegy vásárlásával vagy új számlázási ciklus kezdetével).

(#53087) aprokaroka87 válasza xviktorx (#53086) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Most én nem értem?

(#53088) Viktor0610 válasza aprokaroka87 (#53087) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyszerűbben.
Ha elhasználod az adatkereted más, nem korlátlan forgalomtípussal, nem működnek az egyébként korlátlan szolgáltatások, csak ha veszel plusz adatot.

Samsung Galaxy A54

(#53089) ElektrikusDE válasza aprokaroka87 (#53087) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Rip korlátlan szolgáltatások...

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#53090) aprokaroka87 válasza ElektrikusDE (#53089) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem lesz RIP

Benne van ha elfogy
Ha fontos a TV akkor meghagysz pl 20mb-ot.

Már ha megbirsz.

[ Szerkesztve ]

(#53091) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Viktor0610
Amúgy ez esetben pl a 7 napos egyedi ajánlatok is számitanak, vagy csak a 30 napig tartóak?

De ahogy olvasom lassitanak

[ Szerkesztve ]

(#53092) xviktorx válasza Viktor0610 (#53088) üzenetére


xviktorx
tag

Kedves Viktor. 2017. januárjában aláírtam 2 évet Hipernet home L csomagra, és rendeltem mellé családi My tv-t illetve HBO go-t két év hűséggel. Ha jól értelmezem, akkor ha elhasználtam a 100 giga adatforgalmat számlazárás előtt kb. 10 nappal , akkor onnantól kezdve a következő számlázási ciklusig nem tudom tudok tv-t illetve HBO got nézni, ha nem rendelek mellé plusz adatot?
Amikor megrendeltem és aláírtam 2 évet nem volt ilyen kritérium, az volt hogy ha lement a 100 giga akkor hbo go és tv továbbra is megy korlátlanul. Ez nem hátrányos szerződésmódosítás az esetemet tekintve?

(#53093) aprokaroka87 válasza xviktorx (#53092) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem hiába utalnak a 12.1-es Aszf pontra

(#53094) azbest válasza xviktorx (#53092) üzenetére


azbest
félisten

A korlátlan böngészést nem látom a listán, nem tudom azt érinti-e.

Egyébként ez valószínűleg az nmhh áldásos tevékenysége miatt van, mivel üldözik a szolgáltatás specifikus korlátlanságot. Szerintük sérti a netsemlegességet, ha előfizetsz egy szolgáltatásra és azt nem korlátozzák le neked, ha az általános adatkereted elfogyott.

nem véletlenül ez az url "https://www.telenor.hu/netsemlegesseg"

"A változás előzménye a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság MD/27686-9/2016. számú (MyChat határozat) és MD/29545-10/2016. számú döntése (MyMusic határozat)."

Úgy lenne korrekt, ha a vezetékes interneten is explicit adatkeretet mondanának a rugalmas szolgáltatást veszélyeztető mérték helyett. S ha valaki eléri azt, akkor a iptv alapú kábeltévét is kikapcsolnák nála. Most ez történik a mobilnet esetén. Gratulálok nmhh.

[ Szerkesztve ]

(#53095) aprokaroka87 válasza azbest (#53094) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy az hogy egy magánszolgáltató ad valami "ajándékot" annak mi köze van a netsemlegességhez?

(#53096) Viktor0610 válasza xviktorx (#53092) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nyilván fordulhatsz az Írásos Ügyfélszolgálathoz panasszal, de fontos, hogy ezt a változást a Telenornak meg kellett lépnie, ezért:
"A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság MD/27686-9/2016. számú és MD/29545-10/2016. számú döntése értelmében az adatforgalmi irányok sebességét nem különböztethetjük meg. Az ügyfelünknek tarifába épített vagy megrendelt szolgáltatásként az adatkerete elfogy, akkor az alábbi szolgáltatások sebessége is a tarifacsomagnak megfelelően korlátozásra kerül (lassítjuk 32/32 kbit/s vagy 0/0 kbit/s-ra)."

Samsung Galaxy A54

(#53097) xviktorx válasza Viktor0610 (#53096) üzenetére


xviktorx
tag

Válaszodból az jött le nekem, hogy igazat adsz nekem az egyoldalú szerződésmódosítási elméletemhez és hogy ha panasszal élek az írásos ügyfélszolgálathoz, akkor kötbér fizetése nélkül simán felbonthatom a 2 éves szerződést. Jól gondolom?
Jelenleg a telenor a tv és a net ( mifi-vel otthon, és adatmegosztóval a telefonon ) szolgálatóm. Net nélkül még csak-csak elvagyok ( bár emlékezetem szerint a hipernet home L csomagnál a böngészés korlátlansága megmarad, csak a 100 giga elhasználás után belassul ) de bajosan mondhatom azt a gyerekeknek napokig, hogy mesét majd csak a következő számlázási ciklusban tudnak nézni.
Tudom sokan mondhatják, hogy hagyjak meg 1 gigát és akkor nincs gond. De nem szeretném görcsösen állítgatni a telefonokat hogy ne frissítsék az alkalmazásokat.

(#53098) aprokaroka87 válasza xviktorx (#53097) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Te nem vásárolhatsz kiegészitő adatjegyet?

(#53099) azbest válasza xviktorx (#53097) üzenetére


azbest
félisten

jó azért ne essünk át a ló tulfelére sem... 100GB-ot azzal leforgalmazni, hogy pár telefon frissíti magát meg az appjait, azért elég szép kihívás :) Főleg, hogy ott van esetleg az éjszakai 100 is, ha azt is aktiváltad (ha nem tévére használtad).

Persze, tudom, az utolsó héten lehet pont mindenre jön frissítés és hiába hagysz egy gigát, a telefonok leszívják a maradékot.

(#53095) aprokaroka87
nem ajándék. Egyszerűen csak a szolgáltatás igénybevétele ip alapon történik. Amíg nem kell a vezetékes "korlátlan" szolgáltatóknak ingyen átengednie a többi kábeltársaság iptv-jét, addig nem tudom mire fel korlátozzák azt, hogy a szolgáltató a saját belső hálózatán mit tesz elérhetővé. Persze, a publikus interneten át az ilyen-olyan go szolgáltatások van akitől elérhetőek, de az nem egyezik meg a platform eredeti iptv megoldásával, csak hálózaton kívüli nem teljesen egyenértékű alternatíva. Nincs iptv "hurokátengedésre" kötelesség. :U

(#53101) xviktorx
valóban nem túl jó dolog. Esetleg panaszold be az nmhh-nál az nmhh-t, mert miattuk korlátozzák a telenoros iptv hozzáférésedet.

[ Szerkesztve ]

(#53100) aprokaroka87 válasza azbest (#53099) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Na igen
Mondjuk egy tűzfal app segithet

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.