Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54501) Viktor0610 válasza Szokenesz (#54500) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vannak esetek, mikor lehet.
Pl. ha kikapcsolásra került már a szám (akár csak kimenő-tiltás, akár teljes kikapcsolás, megszüntetés), és azért fizetnéd be, hogy visszakapcsolják.

Samsung Galaxy A54

(#54502) viktorhu válasza darvinya (#54497) üzenetére


viktorhu
veterán

De az tényleg lehet, hogy nem olyan formátumban adtál meg valamit, mint az adatbázisban van, ez egy nagyon buta gyengesége a rendszernek, nekem pl. a kerület formátumát sikerült sokadszorra eltalálnom (és az állami rendszer nem jelzi vissza, hogy mi a hiba, csak elutasítja).

(#54503) darvinya válasza viktorhu (#54502) üzenetére


darvinya
titán

Már írtam:
Mikor belépek Telenor online fiókba, akkor a rendszer írja be az adatokat, viszont ilyenkori kék Tovább gomb rákattintás után nem csinál semmit.

Amikor nem belépve és azok az adatokkal/formátummal amit rendszer megadott belépve sem tudok rendelni.

Azért nevetséges, hogy idén jan. vagy februárban nem belépve beírt adatokkal tudtam rendelni SIM-et (ez lett a gyereknek).
Most Tv-hez szeretnék külön SIM-et, de úgy látszik ez nem lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54504) viktorhu válasza darvinya (#54503) üzenetére


viktorhu
veterán

Lehet persze, hogy totál vakvágány, amit írok, mert a Telenornál nem aktiváltam prepaid simet, a Vodánál szórakoztam vele párszor, amíg sikerült. Az a formátum elvileg nem számít semmit, amit a Telenor megad, azt is valaki beírta előtte. Nem kaptál hibaüzenetet? Hogy a megadott adatokkal nem lehetséges a szerződéskötés, vagy ilyesmit?

(#54505) darvinya válasza viktorhu (#54504) üzenetére


darvinya
titán

Nem kaptál hibaüzenetet? Hogy a megadott adatokkal nem lehetséges a szerződéskötés, vagy ilyesmit?

Most komoly.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54506) bollizolee


bollizolee
tag

Sziasztok. Szerintetek ha dec.15,-én délután befizettem a postán a számlámat , akkor mai napig a my telenor alkalmazás szerint nincs befizetve. Ilyen lassú lenne a posta. Azt értem hogy karácsony volt közben de akkor is :F

(#54507) asdf_ válasza bollizolee (#54506) üzenetére


asdf_
veterán

Ne foglalkozz vele a posta uzletszabalyzata szerint azt hiszem 2 munkanap alatt teljesitik a sargacsekkes hulyeseget. Majd megjelenik.

(#54508) bollizolee válasza asdf_ (#54507) üzenetére


bollizolee
tag

Csak az a baj hogy telefont akarok venni és nem bírom kivárni :D . Meg ugye 24.-éig volt az akció hogy adtak volna egy ajándék telefont a vásárlás mellé, de így tartozás miatt lecsúsztam róla. :O

(#54509) asdf_ válasza bollizolee (#54508) üzenetére


asdf_
veterán

Ha szemelyesen vasarolsz, akkor viszed a csekket es lobogtatod, ha online, akkor meg fenykep a rendeles melle gondolom, esetleg ugyfelszolgaltra ra kell telefonalni elotte/kozben/utana, hogy engedjek el a rendelest

[ Szerkesztve ]

(#54510) bollizolee válasza asdf_ (#54509) üzenetére


bollizolee
tag

Ügyfélszolgálat már megvolt ötször. Csekk másolata elküldve. Személyesen csekk bemutatása felejtős mivel a rendszer szerint tartozok. Üzletben semmit sem lehet intézni kérdeztem. Ő szerintük ha nem ér be 10 munkanap alatt a csekk akkor nekem kell a postán kapot kis csekk bizonylatot nekik levélben elküldeni Budapestre. Onnan ők intézik a postával ennek a lefolyása 1 hónap. Vicc az egész. Még szerencse hogy készlet hiányon van a telefon amit szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#54511) C0d3r válasza bollizolee (#54510) üzenetére


C0d3r
addikt

Tanulság: a csekkes befizetésnek leáldozott. :K

(#54512) Viktor0610 válasza bollizolee (#54508) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Készülékvásárlás előtt bemutatod, a kolléga(nő) beigazolja, megveszed a készüléket, örülsz. :)

Samsung Galaxy A54

(#54513) däniel


däniel
tag

Üdv!
Szeretnék egy Telenor MyChat simet vásárolni a telefonomhoz a közeljövőben és arról érdeklődnék, hogy ez a korlátlan alkalmazásos cucc hogyan működik. :))
Ugye ebbe benne van a Facebook, FB Messenger, Instagram, Twitter, stb. Ez a korlátlan opció működik a webes oldalakkal (például mobilos m.facebook.com és asztali facebook.com) vagy csak a letölthető, natív appokkal?
Illetve ez magába foglalja a például Facebookon megtekinthető videókat, hangüzeneteket is? (Gondolom a képek benne vannak, arra nem kérdezek rá :D )

(#54514) darvinya válasza däniel (#54513) üzenetére


darvinya
titán

2018. január 11-el ez a szolgáltatás el van kaszálva.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54515) Viktor0610 válasza darvinya (#54514) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ne írjuk már le előre. :U
Majd elválik, miként fog működni a szolgáltatás az új feltételekkel.

Samsung Galaxy A54

(#54516) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Szeretnék előfizetni a Telenor Hello Data Start csomagra, ami belföldön korlátlan mobilnetet ad. Mondta a telenoros ügyintéző, hogy wifi routerbe nem tehetem a sim kártyát, mert bontják a szerződést, de annak semmi akadálya, hogy a telefonommal hotspoton keresztül megosszam a netet.
Mivel nekem ez lenne a fő cél, és az adatforgalmam havonta kb 60-70 GB lenne, így utánanéztem az ASZF-ben pár dolognak és ezt találtam:

"A számlás Előfizető minden számlázási ciklusban az igénybevétel felső korlátjaként meghatározott összeghatárig (magas forgalom összeghatára) használhatja a szolgáltatást, kivéve, ha a Szolgáltató
értesítését követően a jelen pont szerint előleget fizet. A Szolgáltató az előleg megfizetéséig jogosult a szolgáltatást korlátozni. A magas forgalom összeghatárai egyéni (lakossági) számlás Előfizetők esetén – amennyiben a Felek eltérően nem állapodnak meg – a következőképpen alakulnak: 16500,-Ft, mely a 6. hónap letelte után 25400 Ft-ra módosul"

Ez alatt mit kell érteni? Jól gondolom, hogy ez nem vonatkozik a Telenor Hello Data Start csomag mobilinternet adatforgalom részére, lévén, hogy korlátlan?

[ Szerkesztve ]

(#54517) viktorhu válasza Qtya123 (#54516) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez arra vonatkozik, hogy ha az elején extrém sokat telefonálnál, akkor korlátozhatják a kimenő hívásokat, hogy ne gyűljön össze túl sok tartozás.

(#54518) Viktor0610 válasza Qtya123 (#54516) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amit idéztél, a beszélgetésre, egyéb forgalmakra (pl. emelt díjas szolgáltatás, külföldi beszélgetés, itthoni beszélgetés, SMS-erzés, stb.), tehát nem az itthoni nethasználatra vonatkozik.

Samsung Galaxy A54

(#54519) Viktor0610 válasza viktorhu (#54517) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem csak az elején. ;)
Ez a limit az előfizetéseken folyamatosan rajta van.
Csak az összeghatár nő/nőhet idővel.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#54520) 8 válasza Qtya123 (#54516) üzenetére


8
senior tag

Hasznalhatod routerben is az aszf szerint. Havi egy hivasra kell figyelni.
A magasforgalmi limit nem vonatkozik az adatra.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#54521) Qtya123


Qtya123
őstag

Értem, köszi mindenkinek a gyors segítséget! :)

(#54522) viktorhu válasza Viktor0610 (#54519) üzenetére


viktorhu
veterán

Én új előfizetésekkel szoktam így járni (mondjuk egy vaskosabb roaming miatt), később már nem bántanak :)

(#54523) Somatom


Somatom
veterán

Le lehet valahogy tiltani azt az SMS -t, hogy "megkezdte a roaming adatforgalmazást"? Köszi Telenor, de, tudom, hogy nem Magyarországon vagyok! Mindkét SIM -re külön elküldi minden alkalommal, amikor egy másik ország hálójára állok át. Kamionosként ez elég gyakran előfordul. Csak tegnap háromszor léptem határt, ami 6 SMS. Nagyon unom törölgetni, főleg vezetés közben.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54524) Cyberbeni válasza Qtya123 (#54516) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Használhatod routerben adatmegosztásra, csak hívásra/sms küldésre nem. Viszont havonta 1-szer ki kell venni és telefonból hívni egyet vele.

(#54525) domper2015 válasza Somatom (#54523) üzenetére


domper2015
senior tag

Ki lehet kapcsolni az üdvözlő sms szolgáltatást a honlapon.

(#54526) darvinya válasza Viktor0610 (#54515) üzenetére


darvinya
titán

Egyértelműen le van írva mind külön Telenor honlapon és ÁFSz-be, hogy megszűnik a korlátlat közösségi elérések.
Korlátozás mindenre ki fog terjedni.

13 napjuk van ezt megváltoztatni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54527) Somatom válasza domper2015 (#54525) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi, utánanézek!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54528) Viktor0610 válasza darvinya (#54526) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt én értem, nem is a dolgok megváltoztatását várom.
Csak azért írtam, hogy ha odafigyel a forgalmi keretre, akkor továbbra is teljesen jól működik a csomag.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#54529) darvinya válasza Viktor0610 (#54528) üzenetére


darvinya
titán

1GB :Y

Ne nevettes, mert nagyon náthásan lefordulok a székről.
Közösségi app-ok a legnagyobb fogyasztók, ez az adatkeret max. 3 napig tart ki.

Én csak FB-t használom böngészőben, de még az is legnagyobb fogyasztó és így tart ki 1 hétig az adatkeret.
Pedig csak üzenetet olvasom el.

Szóval ideje lenne kereteket 2018-as szintre emelni, vagy mindenkinek sebesség tarifákat adni.
Az totál h…ség korlátlan sebességű csomag rejtet korlátozásokkal.
Aki torrentezni akar, annak legnagyobb tarifát adni (30000Ft/hó).
Tarifa csomagok:
Max. 256Kbps 1000Ft/hó (Alap)
Max. 2Mbps 2500Ft/hó (Netkezdő)
Max. 10Mbps 6500Ft/hó (Nethaladó)
Max. 30Mbps 8000Ft/hó (Netaktív)
Max. 70Mbps 13000Ft/hó (Netfüggő)
Max. 150Mbps 30000Ft/hó (súlyos Netfüggő)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54530) csernak75


csernak75
senior tag

Sziasztok!

Januárban ugye változik a MyTv feltételei hogy ha elfogy az adatkeret nem lehet nézni.
Na most nekem Hipernet Home L csomagban van korlátlan böngészés. Szóval az nem lassul le ha elfogy a keret, a mytv vajon fog tovább működni vagy nem?

(#54531) Viktor0610 válasza csernak75 (#54530) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

csernak75:
A változás a MyTV-t is érinti.
Tehát a keret elfogyása után nem működik az sem.

darvinya:
Jobbulást!

Samsung Galaxy A54

(#54532) csernak75 válasza Viktor0610 (#54531) üzenetére


csernak75
senior tag

De a korlátlan böngészés szolgáltatás az fog működni? (Amivel pl. a youtube nem megy, de indavideó igen )

(#54533) Viktor0610 válasza csernak75 (#54532) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát...
Pontos infóm nincs, de gyanúm szerint nem. :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#54534) Dave1984 válasza Viktor0610 (#54533) üzenetére


Dave1984
őstag

Akkor megszunik a korlátlan böngészés opció ami van a hipernet 21 ben? :F

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#54535) The Goth


The Goth
tag

Hello!
December 15. ével befizettem (sárga csekken) a számlát (határidő 24.e) és még mindíg azt jelzi az online felület is és a Telenor app is, hogy nincs befizetve. Ahogy fentebb olvastam másnál is volt mostanság hasonló, az érdekelne, hogy van-e még olyan akinél pillanatnyilag is ez a helyzet még, úgy mint nálam? Illetve, hogy ez milyen gyakran esik meg a Telenornál? Még csak 3 hónapja vagyok náluk, csak hogy mire számítsak? :)

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#54536) goop


goop
őstag

@#54529:

Vagy talán rájöttek, hogy úgy kellene ezt megoldani, mint a telekom tette mindig is, azaz a korlátlan opciók nem vesznek le a keretedből, hanem csak a korlátlan opciókon kívüli forgalmazások. (Eleve is így kellett volna működnie...)

[ Szerkesztve ]

(#54537) darvinya válasza csernak75 (#54530) üzenetére


darvinya
titán

Itt van pontos infó: [link]

Csak érdekes, hogy itt szereplő ÁFSz csak jan. 16-tól érvényes, miközben jan. 11-től lép érvénybe új változások.
Tehát valami jogsértés alapból fennáll.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54538) Viktor0610 válasza Dave1984 (#54534) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elnézést kérek, mindig elfelejtem, hogy nem csak a (szabadság alatt nem elérhető) tudásbázis van, hanem a Telenor vonatkozó oldala is.
Eszerint a korlátlan böngészés marad.

Samsung Galaxy A54

(#54539) mcdennis


mcdennis
tag

Sziasztok!

Van egy HIpernet Home L csomagom. Hűségidő 2018. októberéig. Valahogy ebből nem tudok Telenor Hello Data tarifacsomagot csinálni? A ráció nyilván az benne, hogy több a net a Hello Datánál.

Előre is köszi a válaszotokat.

(#54540) Bferibörs válasza darvinya (#54529) üzenetére


Bferibörs
addikt

gyógyújáá :U :DDD

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#54541) kinder93 válasza goop (#54536) üzenetére


kinder93
aktív tag

MyChat csomagban a Facebook, Messenger, Instagram, stb eddig sem fogyasztotta!!! (legalábbis 2016 ősze óta biztosan nem). Szóval még mindig nem értem, miért lenne elkaszálva a tarifa? Eddig sem fogyasztotta, ezután sem fogja. Lelassítják, ha elfogy az 1GB amit minden nem MyChat irányba le tudsz használni.

(#54542) viktorhu válasza darvinya (#54529) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor neked nincs miért aggódnod - ott a mychat csomag, és nem fog elfogynni az adatkereted, mert kifejezetten facebookra használod a mobilnetet.

"Ennek megfelelően, amennyiben az Előfizető rendelkezik minimális adatkerettel a mobil internet szolgáltatásában, úgy a korlátlan Facebook Facebook messenger, Whatsapp, Instagram és Twitter böngészés szolgáltatások sebesség korlátozás nélkül érhetőek el."

Tehát ameddig az adatkereted el nem fogy, addig meg ugyanúgy fog működni, mint eddig (és, mint kiderült, nem fog elfogyni).

Nekem a chrome (facebook nélkül), a spotify és a waze a top 3, arra már nehezebb lenne csomagot hegeszteni :)

(#54543) darvinya válasza viktorhu (#54542) üzenetére


darvinya
titán

:F

Most tényleg komoly!!
Böngészőben használom FB, mert maga az még 5x többet fogyaszt.
Olvasd már el, mielőtt megint osztod az észt. [link]

Hogy még1x megértsd, MyChat jan. 11-től megszűnik létezni jelenlegi formában.
Lassítás mindenre kiterjed, ami csak böngészésre elég.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54544) viktorhu válasza darvinya (#54543) üzenetére


viktorhu
veterán

Pont az ÁSZF változásról szóló részéből idéztem. Neked nem fog semmi változni, mert a Facebook nem fogyasztja a keretet, az továbbra is korlátlan a mychatben. Ha elfogyna az adatkereted, akkor érintene hátrányosan a változás, de nem fog elfogyni, mert a Facebook nem tudja elfogyasztani azt. Valószínűleg nem olvastad végig, amit linkeltél, mert ott is le van írva: "Fontos, hogy szolgáltatások továbbra sem fogyasztják az adatkeretet".

(#54545) darvinya válasza viktorhu (#54544) üzenetére


darvinya
titán

A szöveg nem fogyaszt, de kép, stb. ugyanúgy fogyasztja keretet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#54546) viktorhu válasza darvinya (#54545) üzenetére


viktorhu
veterán

A kívülről beágyazott tartalmak (pl. youtube videók, beágyazott képek) fogyasztják a keretet.

(#54547) Dave1984 válasza Viktor0610 (#54538) üzenetére


Dave1984
őstag

De úgy veszem ki ha elfogy az adatkeretem ezután lassítják a böngészést is, amit eddig nem! Jól értem?

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#54548) Somatom


Somatom
veterán

Szolgálati közlemény, hátha vki közel van a fejlesztői fészekhez. :) Kaptam egy másik autót, és azzal egy másik szolgálati Tabot (Huawei MediaPad T1 10, Android 4.4.4). Nincs megadva Google fiók, ezért apk -ból telepítettem a MyTV -t. Az 1.3.0019 indításkor FC -vel elszáll. Az 1.3.0018 működik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#54549) kircsi28


kircsi28
aktív tag

Sziasztok!

Megpróbáltam függetleníteni a Iphone 6s telefonomat az Árkádban lévő üzletben, de közölték, hogy számla nélkül nem lehet.
De mondom itt vetem nálatok, ráadásul ebben az üzletben, Imei szám stb. szerződésem itt van minden látható a rendszerben, de akkor sem, csak ha megvan a számla..... persze azt nem találom 2 éve volt novemberben.
Azt mondja a srác, hogy a mytelenorba belépve letölthető egy másolat valahonnan, de pontosat nem tudott mondani, persze nem találom, tudnátok segíteni az hol lehet?

Azért elég vicces, hogy kell a számla, pedig máshol nem.

Még egy érdekesség.
December elején rendeltem egy iphone x-et, persze még a mai napig nincs meg, mert nem volt, pedig céges flottában vagyon egy másik telefonszámommal, és sok-sok előfizetés van, de még sem vagyunk eléggé kiemelt ügyfelek úgy látszik.
27-én beszéltünk az ügyfélmenedzserrel, van a raktárban olyan amit kértem, de leltároznak és csak az első munkanapjukon adhatják ki ami jan. 8.
Inkább most nem írok semmit mert az csúnya lenne....

(#54550) Viktor0610 válasza kircsi28 (#54549) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A számláid oldalán van egy olyan rész, hogy egyéb számlák.
Ott beállítod a vásárlás dátumát, és ki kell dobja a készülék számláját.

De el kell fogadjanak garanciapapírt is, nem tudom, az volt-e nálad.

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.