Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) 8 válasza aprokaroka87 (#53149) üzenetére


8
senior tag

"De magyarázd már el ezzel miért sért jogszabályt?"

MD/27686-9/2016. számú másodfokú döntés a Telenor Magyarország Zrt. MyChat csomag hálózatsemlegességi előírásoknak való megfelelőségéről (PDF)

„A Hatóság a megállapított jogsértő magatartás tanúsítását a Szolgáltatónak
m e g t i l t j a
és kötelezi a Szolgáltatót, hogy a jelen határozat jogerőre emelkedésétől számított 150 napon belül szüntesse meg a jelen határozatban megállapított jogszabálysértés tekintetében az egyes internetes forgalmak közötti jogszerűtlen különbségtételt. Továbbá e körben a Hatóság kötelezi a Szolgáltatót, hogy jelen határozat jogerőre emelkedésétől számított 30 napon belül nyújtson be a Hatósághoz a jogellenes magatartás mielőbbi megszüntetésére vonatkozó intézkedési tervet, mely tartalmazza a konkrét szolgáltatói intézkedések megjelölését és azok megvalósításának ütemezését.”

MD/29545-10/2016. számú másodfokú döntés a Telenor Magyarország Zrt. MyMusic csomag hálózatsemlegességi előírásoknak való megfelelőségéről (PDF)

„A Hatóság a megállapított jogsértő magatartás tanúsítását a Szolgáltatónak
m e g t i l t j a ,
továbbá kötelezi a Szolgáltatót, hogy a jelen határozat jogerőre emelkedésétől számított 150 napon belül szüntesse meg a jelen határozatban megállapított jogszabálysértés tekintetében az egyes internetes forgalmak közötti jogszerűtlen különbségtételt. Továbbá e körben a Hatóság kötelezi a Szolgáltatót, hogy jelen határozat jogerőre emelkedésétől számított 30 napon belül nyújtson be a Hatósághoz a jogellenes magatartás mielőbbi megszüntetésére vonatkozó intézkedési tervet, mely tartalmazza a konkrét szolgáltatói intézkedések megjelölését és azok megvalósításának ütemezését.”

Ha ebből valaki azt olvassa ki, hogy nem jogsértő a magatartás és nem a telenor a hibás, akkor tegye fel a kezét :F

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#53152) aprokaroka87 válasza 8 (#53151) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ezt én értem.
De miért lett jogszabályba ütköző az ami nem az?

Erre ők hoztak jogszabályt.
Amit lehet jogilag meg sem tehetnének.

Ez kb olyan hogy te kölcsönzöl egy autot, én pénzért adok neked bele havonta pl 100 liter benzint.
Megállapodunk hogy ha elfogy a 100 liter benzin a 30 napon belül akkor én adok neked annyit Ajándékba ami elég lesz a következő alkalomig.
Természetesen nem tiltom meg, hogy vásárolj máshonnan benzint.

Neked megvan a lehetőséged az ajándék benzinnel tud 30 napig használni azt az autot, amiért te szintén fizetsz havonta, és a feltétele a benzin.

(#53153) 8 válasza xviktorx (#53112) üzenetére


8
senior tag

"És igen is én a szerződést adott feltételekkel írtam alá, mely feltételeket el is várom hogy meglegyenek, ha már 2 évre aláírtam, és ezek a feltételek személyemet nézve változtak."

Adott feltétel, amit aláírtál 2 évre:
Telenor Magyarország Zrt. Általános Szerződési Feltételek előfizetői szolgáltatáshoz (Mobil rádiótelefon, Mobil Internet és Műsorterjesztési szolgáltatás) pdf
91. oldal
12.1.2.2. A Telenor jogosult az EESZ-t és az ÁSZF-et (ide értve annak mellékleteit is) egyoldalúan módosítani - a 12.1.2.5. pontban foglaltak kivételével - a következő esetekben:
b) jogszabályváltozás vagy hatósági döntés,

Ezt most számodra éppen kedvezőtlen irányba változtatja az előfizetést (pech), és szerintem így minden képpen érdemes reklamálni minden lehetséges fórumon (szerintem előre, nem majd miután életbe lépett), de kétségtelen, hogy ezt így aláírtad.
A hivatkozott linken 2017.11.16-tól érvényes ÁSZF van, de az archívumban megtalálod a szerződéskötéskor érvényest is, sztem ugyanezt találod benne.

[ Szerkesztve ]

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#53154) 8 válasza aprokaroka87 (#53152) üzenetére


8
senior tag

De miért lett jogszabályba ütköző az ami nem az?

Úgy gondolom ezt a kérdést inkább az nmhh-hoz intézd, honlapjukon ott az elérhetőség, egy emailedbe kerül.

Erre ők hoztak jogszabályt.
Amit lehet jogilag meg sem tehetnének.

Az nmhh nem jogalkotó szerv, így nem is hozhat jogszabályokat, és nem is hozott.
Ha veszed a fáradtságot és a-z elolvasod a két határozatot, akkor minden világos lesz mi alapján született a döntés, és nem kell ilyen marhaságokat begépelned :DDD

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#53155) azbest válasza 8 (#53151) üzenetére


azbest
félisten

A vicc az egészben az, hogy az nmhh arra hivatkozott, a nyugati országokban is így értelmezik ezt az eu szabályt. Csakhogy a német és holland esetekben mégsem úgy értelmezik, mint ahogy az nmhh akarja kitalálni, mit is jelent a szabály. [link]

(#53156) aprokaroka87 válasza 8 (#53154) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elovastam, csak hogy ez még mindig egy ajándék a szolgáltató részéről.

(#53157) tsteve válasza 8 (#53154) üzenetére


tsteve
senior tag

az nmhh jogszabályokat (rendeleteket) hoz... erre bizony van jogosítványa egyes önálló szervek vezetőjének, ilyen az nmhh is... ebben tehát tévedsz most

[ Szerkesztve ]

(#53158) tmp0124 válasza aprokaroka87 (#53156) üzenetére


tmp0124
tag

Ezzel az ajándékkal az a gond, hogy a versenytársakkal szemben helyzetbe hozza a cég egy másik termékét, amiért viszont pénzt kér. Akkor felelne meg a netsemlegesség szellemiségének, ha más TV stream szolgáltatásoknak (Horizon Go, TVGO, stb) is azonos feltételeket biztosítana. Bár az nmhh pont erre nem kötelezi őket, ha jól értem.

(#53159) 8 válasza tsteve (#53157) üzenetére


8
senior tag

az nmhh jogszabályokat (rendeleteket) hoz... erre bizony van jogosítványa egyes önálló szervek vezetőjének, ilyen az nmhh is... ebben tehát tévedsz most

Az nmhh nem jogalkotó szerv. Ezt mondtam. Az nmhh elnökének van jogalkotó hatásköre, ami nagyon különböző állítás.
De ez már nagyon off, így eléggé elvezet a telenortól :)

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#53160) aprokaroka87 válasza tmp0124 (#53158) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Vegyük pl a Mytv plus csomagot.

Te fizetsz a Telenornál érte 2990ft-ot + hozzá az adatforgalmat.
A Telenor nem kötelez arra hogy te az ő adatcsomagjukat használd a Mytv-hez.
Használhatod pl a másik két szolgáltató adatkorlátos csomagjaival is, viszont ők belefogják számolni az adatforgalomba a mytv szolgáltatásban foglalt adatmennyiséget.

Ugyebár azt nem tiltja meg semmi a másik két szolgáltatónak hogy megállapodjon a Telenorral hogy ők se számolják bele az adatkeretbe a Mytv adatforgalmát.
Nyilván az a kérdés hogy ilyenre lehetne-e kötelezni a 3 szolgáltatót.

(#53161) adam1400


adam1400
tag

Valaki tud segíteni abba,hogy az online aktiválásnál hogy kell a házszám betűjelét és az emelet ajtót beírni? mert nem fogadja el.

van házszám és lépcsőház mező

(#53162) Viktor0610 válasza adam1400 (#53161) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Próbáld úgy, hogy a házszámhoz csak a házszámot írd, minden mást az emelet, ajtó részre.

Samsung Galaxy A54

(#53163) adam1400 válasza Viktor0610 (#53162) üzenetére


adam1400
tag

nincs em ajtó rész

(#53164) Viktor0610 válasza adam1400 (#53163) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor Lépcsőház.

A lényeg, hogy a Házszám részre csak a házszámot írd, csak a számot, minden mást (pl. /A 10/56) a Lépcsőház részre. ;)

Samsung Galaxy A54

(#53165) adam1400 válasza Viktor0610 (#53164) üzenetére


adam1400
tag

így se jó próbáltam a lépcsőház hoz X Y/11 illetve X/Y/11-et is de sehogy se fogadja el :(

(#53166) 8 válasza adam1400 (#53165) üzenetére


8
senior tag

Esetleg próbáld meg egy másik böngészőből... hátha...

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#53167) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Ha a telenornal veszek ket ev husegre keszuleket az nekem milyen kotelezettsegekkel jar? :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#53168) Viktor0610 válasza DrDobos (#53167) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értem a kérdést.
Két évig fizeted a havidíjat. Ennyi.

Samsung Galaxy A54

(#53169) tmp0124 válasza aprokaroka87 (#53160) üzenetére


tmp0124
tag

Nem igazán értem mit akarsz mondani.
Én a netsemlegességről beszéltem. Az pedig kifejezetten tiltja például azt is, hogy a Telenor megegyezzen más szolgáltatókkal, hogy a Telenor internetes tartalomszolgáltatásának (pl: MyTV) eléréséhez előnyt biztosítsanak.

(#53170) castiels


castiels
addikt

Akkor mégegyszer van rá esély kötbér kifizetése nélkül, a home csomagot lemondani ha olyan dolgok következnek be mint most is? ( nem ingyenes a mytv és a hbo go?)

(#53171) 4Grider válasza castiels (#53170) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha hatósági döntés/jogszabályi változás miatt változik az ÁSZF, akkor jogilag nincs rá lehetőséged, hogy kötbér nélkül mondd fel a határozott időre szóló szerződésed.

(#53172) 8 válasza castiels (#53170) üzenetére


8
senior tag

Szerintem ÁSZF alapján nem, de ez teljesen szubjektív értelmezésem, úgyhogy legegyszerűbb ha telenortól kérdeed meg (és mondd el nekünk is mit válaszoltak :) )

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#53173) asdf_ válasza 4Grider (#53171) üzenetére


asdf_
veterán

Jo, de ennyi erovel csinal barmelyik szolgaltato egy szandekosan a jogszbalyoknak nem megfelelo tarifacsomagot/akcios akarmit, jol lehienaziza a a piacot, ugyfelek alairnak ket evre, hatosag lecsap, a szolgaltato meg kettetarja a karjat, hogy saaaaaaaaaaaaaaajnos hatosagi dontes, megvaltoznak a feltetelek, nem tudunk mit csinalni. :U

BTW a problemas resz az tarifacsomag resze, vagy ez az akcios hulyeseg ala tartozo?

[ Szerkesztve ]

(#53174) castiels válasza asdf_ (#53173) üzenetére


castiels
addikt

tökmindegy ha 20mb kell a hbo hoz meg a mytv hez akkor hagyok rajta a 200gb bol 20mb-ot.. :D

(#53175) tsteve


tsteve
senior tag

ez az egész egy látszat tevékenység az nmhh részéről, a valódi jogsértőket nem igazán akarják megfogni, pedig mindegyik szolgáltatónak van vaj a fején bőven... az nmhh meg úgy tesz, mintha lenne értelme a létezésének és ilyen f@szságokkal szórakozik...

(#53176) xviktorx válasza castiels (#53174) üzenetére


xviktorx
tag

Hagysz 20 megat teszem azt szamlazar elott 10 nappal mert valamiert elment 180 giga erre meg arra.Aztan egyszercsak frissiti magat a my tv vagy a hbo go es maris erintett vagy a jogszabalyi valtozas miatt. Aztan szamlazarasig se my tv se hbo go, csak ha vasarolsz borsos aron par szaz megat.

(#53177) castiels válasza xviktorx (#53176) üzenetére


castiels
addikt

persze értelek, egy oldalon állunk, próbálok segìteni, én letiltottam a frissitéseket csak jeleznek hogy van új frissìtés de nem frissìtenek..valahogy meg be lehet szerintem lőni hogy maradjon pár mb valami korláttal..

(#53178) VD


VD
őstag

Sziasztok, kis segítség kellene! Mert szerintem annyit nézegettem már, hogy magamat is összezavarom.
Szitu:
Új lakás TV és Net kellene. Kábelesek a fasorban sincsenek, egyedül a telekom hozna valamit a régi telefon vonalon, horror áron. Maradtak a vezeték nélküli megoldások.

Az a tervem, hogy vennék a Telenornál egy Hipernet L-t MIFI-vel, meg egy apple TV-t plusz myTV plus + HBO GO csomagot.
Ha jól értem, akkor lenne a hipernet havidíja 5912Ft ( most akciósan, aztán 7390) ([link]),
Illetve a myTV plus + HBO GO díja 4980Ft 2 év hűséggel.([link])
Így lenne a 100GB net, plusz a TV, amit ha jól értem, nem von le a havi adatkeretből, ha orrvérzésig nézem, akkor sem. A MIFI adná a netet az apple TV-nek is. És ez az egész kijönne havi 11e-ért az első évben, később majd 12,5-ért

Jól látom a helyzetet, vagy van valami csavar?

(#53179) aprokaroka87 válasza castiels (#53174) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ami meg lehet hogy elfogy ha a gugli leküldi a Play Store vagy Play Services frissitést.

Meg ugye ezzel hátrányba hoznak.
Hiszen az a kifizetett internet szolgáltatasodat nem tudod elhasználni.
Vagyis eltudod...de akkor meg nem biztos hogy tudod hasznalni a masikat.

Magyaran kimondva innentől kezdve az ügyfelet dupla hátrány is érheti.

Innentől kezdve nagyon nehéz bármit is tenni, esetleg annyit tehet a Telenor hogy akik korlatos adatforgalommal rendelkeznek nem vehetik igénybe a mytv-t.
Vagy biztositanak egy nagyobb mennyiségű adatkeretet a mytv-re.
+Adatforgalom

Nem tudom hogy ez igy szabályos lenne-e.

(#53180) Viktor0610 válasza VD (#53178) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jól látod a helyzetet, de épp' most arról megy a diskurzus, hogy hiába nem számít bele a MyTV forgalma az adatkeretbe, ha az elfogyott, akkor a MyTV sem megy tovább.

Samsung Galaxy A54

(#53181) 4Grider válasza VD (#53178) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak egyetlen csavar van: Ha elfogy a 100 GB, akkor a MyTV és az HBO sem nézhető attól függetlenül, hogy az alap 100 GB-ot ezek nem csökkentik.

(#53182) castiels válasza aprokaroka87 (#53179) üzenetére


castiels
addikt

szerintem annyiban hagyják...nem foglalkoznak az ügyfelekkel..

(#53183) azbest válasza VD (#53178) üzenetére


azbest
félisten

elvileg igen. Most lesz egy csavar, hogy valami minimális adatkeretnek maradnia kell, hogy a tévét se kapcsolják ki (hiába nem fogyaszt).

A hipernethez pedig van kedvezménykeret, amiből éjszakai 100GB-ot is kapcsoltathatsz felár nélkül, néha jól jöhet.

Ha csak otthon használnád, akkor a mifi kütyü nem éppen a technika csúcsa, nem tudom most lehet -e választani helyette (némi felárért) az asztali routert (2.4ghzes és 5ghzes ac wifi párhuzamosan, komolyabb beállítási lehetőségek). Nem tudom tudsz-e róla, de lehet pluszban kérni adatmegosztó simet is havi 640ft körül, amivel második eszközben is tudhatod használni a netedet. Mivel a kapott simeket bármiben hasznláhatod (3 és 4G hálózaton), így azt is el lehet játszni, hogy akár külön veszel valahonnan egy komolyabb asztali 4g routert és a mifit meg mondjuk hurcolászós netnek használod.

(#53182) castiels
fellebeztek, de lesöpörték másodfokon a panaszukat. Talán még eu bíróságra mehetnek.

(#53184) VD
nekem egy telenoros b525 lett az otthoni 4g router. Plusz második sim hol a két simes telefonomban van, néha pedig egy asztali függetlenített telekomos huawei e5180-ban.
Ja és persze mostmár majd a hűség lejátával a telenoros router is függetleníthető lesz hivatalosan, ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#53184) VD


VD
őstag

Köszönöm! (és 4Grider-nek is!)
Igen, most próbáltam vissza olvasni, hogy ez most engem érint-e? De szerencsére nem fenyeget a veszély, hogy elérjem a 100GB-t.

azbest
Na most felcsigáztál ezekkel a plusz infókkal!

[ Szerkesztve ]

(#53185) Viktor0610 válasza VD (#53184) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor kösd meg nyugodtan. :D

Samsung Galaxy A54

(#53186) aprokaroka87 válasza castiels (#53177) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csakhogy te a 200gb-ért fizetsz
nem pedig -20mb-al kevesebbért
vagy akármennyivel.

Ez az egész tipikus példája a 22-es csapdájának.

(#53187) 4Grider válasza asdf_ (#53173) üzenetére


4Grider
nagyúr

Van igazság abban amit írtál. Viszont ne felejtsük el azt sem, hogy a Telenor MyTV vagy akár az HBO Go adatforgalmának elengedése sem felel meg az internet-semlegesség elvének. És ha ezeket is elkaszálják, az az előfizetőknek jóval nagyobb érvágás lesz.

(#53188) castiels válasza aprokaroka87 (#53186) üzenetére


castiels
addikt

persze, világos...

ebben a megvilágosìtásban már nem a telenort okolnám, de talan valamivel kedveskedhetnének...

200gb + mondjuk 1 gb a mytv nek és a hbo gonak ingyen.

Tehát 201 gb ot adnának ... :)

[ Szerkesztve ]

(#53189) aprokaroka87 válasza 4Grider (#53187) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Viszont akkor onnantól fogva meg nem biztos hogy kérhetnek érte pénzt

Lássuk be, akkor lenne internet semlegesség ha nem lehetne adatkorlátos netet adni.

Mobilinternet esetén a jelenlegi formában az internet semlegesség egy kamu.

[ Szerkesztve ]

(#53190) Viktor0610 válasza aprokaroka87 (#53189) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi köze van a net semlegességének a adatkorláthoz? :F

Samsung Galaxy A54

(#53191) _Karesz_ válasza VD (#53184) üzenetére


_Karesz_
tag

Csakis asztali routert vegyél, otthoni használatra felejtsd el a mifit, nekem már a szomszéd szobában sem volt netem vele.

(#53192) xviktorx válasza _Karesz_ (#53191) üzenetére


xviktorx
tag

Nekem mind a 4 szobaba, konyhaba, furdobe van a mifivel netem.Lehet vekonyabbak a falak, bar nem hinnem mert 60as evekben epult a haz.Tovabba tobb szaz kilometeres csaladlatogatas eseten is tudjak a gyerekek nezni a kocsiban a jim-jam-et meg a youtubot.

[ Szerkesztve ]

(#53193) Somatom válasza xviktorx (#53192) üzenetére


Somatom
veterán

Az utóbbi nem nagy előny. A legtöbb router -nek 12V -os bemenete van.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#53194) xviktorx válasza Somatom (#53193) üzenetére


xviktorx
tag

Ezt nem ertem mire irtad.Micro usb kimenete van szivargyujtorol tudom tolteni sima telcsi kabellel. Bar nem kell toltenem mert 3 es fel oras utat siman vegig birja.Egy feltoltessel kb. 8 orat bir a mifi.

(#53195) 4Grider válasza xviktorx (#53194) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért írta, mert az akkumulátor nélküli asztali routerek is működnek autóban (szivargyújtóba dugva).

(#53196) xviktorx válasza 4Grider (#53195) üzenetére


xviktorx
tag

Koszonom valaszod, most mar ertem.

(#53197) Viktor0610 válasza 4Grider (#53195) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De azért egy mifit könnyebben elrejtesz az autóban, mint egy asztali routert... ;]

Samsung Galaxy A54

(#53198) Somatom válasza Viktor0610 (#53197) üzenetére


Somatom
veterán

Attól függ, hogy mekkora az az autó. Abban a kategóriában, amivel én közlekedek, TV, parabola, meg beltéri egység is szokott lenni. Mi ezekhez képest egy router? :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#53199) xviktorx válasza Somatom (#53198) üzenetére


xviktorx
tag

Hat nekem csak egy passat combim van de nem tudnek elkepzelni rajta egy parabolat illetve benne egy belterit.De lehet hogy en vagyok a maradi.

(#53200) Beniii06 válasza xviktorx (#53199) üzenetére


Beniii06
őstag

Gondolom ő kamionra gondolt. Legalább is nekem ez jött le.

"Got any other secret weapons?"

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.