Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53401) korpicschess


korpicschess
veterán

Impedancia adaptert próbált már valaki?
Dragonfly kimeneti ellenállása 12Ohm, lehet, hogy jót tenne az AKG-nak és füleseknek, de az ára egész borsos (Alin is 3000 Ft).

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#53402) EQMontoya válasza korpicschess (#53399) üzenetére


EQMontoya
veterán

A 900ast nem ismerem, az 1000-es és a 700-as között nagy. Az nagyobb sokkal élénkebb, részletesebb, nagyobb tér, nagyobb felbontás.

Same rules apply!

(#53403) robotzombie válasza Dorien (#53389) üzenetére


robotzombie
csendes tag

köszönöm a válaszokat

(#53404) B1T3


B1T3
addikt

Üdv!

Mi a különbség a Superlux HD662 és HD662B hangzása között? Gyári leírás szerint utóbbinál a mély kicsit kiemelt lehet, az meg nem annyira tetszetős, ha a linearitást feláldozzák a populáris hangzás oltárán.
Illetve hogyan szólnak ezek mondjuk egy HD681 Evo-hoz képest?

(#53405) gothic20 válasza magyargyerek (#53394) üzenetére


gothic20
aktív tag

Holl található pontossan?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#53406) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

NAD VISO HP 50 és AUDIO-TECHNICA ATH-MSR7 között vacillálok. Ki melyik ajánlja?

Főleg hordozható fejesnek, illetve munkába venném, ezért fontos lenne a kompaktság, ami mindkettőnél megvan, így csak a hang dönthet közöttük:

Szeretem a nagy teret, illetve a mélyeket, de ne legyen túl feszes se, mert akkor majdhogynem elveszti számomra a lényegét, mert olyan mintha csak kopogna... Inkább lineárisabb karaktert keresek, úgy tudom mindkettő hasonló karakterisztikájú.

Nehéz a döntés, mert mindkettő elég hasonló. Sajnos meghallgatni nem tudom őket. :(

(#53407) Dorien válasza B1T3 (#53404) üzenetére


Dorien
veterán

Mindkettő V karakterű, csak a simának lineárisabban van emelve a mélye, a B-nek meg egy szűkebb tartományban:

A 681 EVO jobb ezeknél - nem sziszeg a magasa, jobb a tere, plüss párnás, és nem szorít, mint a satu.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#53408) egyedülülő válasza gaborka8x8 (#53400) üzenetére


egyedülülő
őstag

Köszi a kimerítő választ. :R

Melyik a legjobb ár/érték arányú megoldás ami meghajtja értelmesen a DT 990 PRO-t? Attól tartok a 32 ohm-os Astro-m nem elég egy ilyen kaliberű füleshez.

[ Szerkesztve ]

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#53409) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Friendlyhouse-ról tud valaki valamit? Működik még?
Kb. 2 napja írtam nekik, de nem jött válasz. 1-2 fejest szerettem volna kipróbálni...

Egyébként ha már erre jártam, tudnátok ajánlani néhány típust, miket lenne érdemes meghallgatni (akár itt, akár máshol)?
Hangzásban igazából három dolog lenne fontos. Az egyik, hogy legyen rendesen előtérben az ének-, beszédhang, szeretek a szövegre figyelni. A másik, hogy ne legyen túlságosan is ütős (olyan robbanásszerű) a basszusa, azaz ne fájjon a fülem a 20. ütemnél akkor is, ha csak lágyan pengeti a húrokat a basszusgitáros. Inkább menjen le minél mélyebbre, "vegyen körbe", szóljon szépen, határozottan a háttérben, de "ne jöjjön olyan közel", hogy úgy érezzem, mintha fejbe vágtak volna. A harmadik, hogy a cintányéroknak legyen szép, fémes hangja. Azt sem bánom, ha a kelleténél jobban előtérben vannak. :)

Egyéb kritériumok: Zárt, circum.
Keret: 30-50k
Felhasználás: Zene - leginkább rock, film, FPS játék.

Sajnos eddig nem hallottam sok fejest, de viszonyításképp ennyit mondhatok rövidebb-hosszabb tesztelések alapján:
- ATH-M40X: Ebben már túl ütős a basszus.
- HyperX Cloud: Ebben pláne, plusz itt az éneken és a cintányérokon sincs annyi hangsúly, mint amennyit szeretnék.
- AKG K550, Shure SRH-440: Ezekben meg túl vékony a basszus. Bár szerintem a K550 nekem (sem) illeszkedett tökéletesen a fejemre (túl nagy volt).

Nos kb. ennyi lenne. :D Várom a tippeket. :R

Meizu MX3 32GB

(#53410) Citroware


Citroware
addikt

A Soundblaster Z-ben olyan erős fejhallgató erősítő van, hogy az 50 ohmos HD558-amat 100-as skálán 6-os vagy 7-es hangerővel kell tolnom. Az Asus Xonar DG esetén ez még kb 15 volt ugyanerre a fejhallgatóra. :DDD

Így nem hiszem, hogy nagyon megszenvedne magasabb impedanciájú modellekkel, mint ahogy erről beszéltünk nemrég. :))

[ Szerkesztve ]

(#53411) Sinesol válasza Citroware (#53410) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem a hangerő a probléma, hanem a hangminőség.

[ Szerkesztve ]

(#53413) gaborka8x8 válasza egyedülülő (#53408) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Nem tudom, mi az a "32 ohm-os Astro". Még csak azt sem, hogy mobil eszköz, vagy asztali.
Amikkel én kipróbáltam, azok közül egyiknek sem jelentett problémát a fejhallgató meghajtása. Még sima alaplapi hangkártyánál sem éreztem, hogy "itt, ennél a zene részletnél, ezen a hangerőn már elfogy az ereje". Persze a hangminőség csak olyan volt, amilyen egy sima alaplapi hangkártyától elvárható.
Próbáltuk az ismerősom Fiio X3-ával, az bőven elég volt hozzá. A saját SanDisk Sansa Clip+-om már határeset, de tudni kell, hogy én nagyon hangosan hallgatok zenét.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#53414) Gábor984 válasza kutkut (#53409) üzenetére


Gábor984
tag

Szia!

Én kb 1 hónapja rendeltem tőlük. Megrendeltem a fejhallgatót, semmi visszaigazolás, semmi visszajelzés nem jött, így 2 vagy 3 nap után felhívtam őket. Egy unott már-már bunkó stílusú hang vette fel a telefont, végig sem hagyta mondani a dolgokat, majd közölte, hogy már feladtuk... Szóval biztos működnek még, de telefonon kell szerintem őket felhívni.
Üdv! :)

(#53415) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok

Korábban már kérdeztem a Status audio CB-1 -ről, sőt meg is rendeltem,de aztán kiszállításnál nem találtak itthon blabla..., röviden visszament és visszakaptam az árát.
De füles meg csak kéne, most 25% akció van Statusnál.
kb 20 ezerből meglenne.
Szerintetek?
Headfin nem találtam róla tesztet, visszajelzésekben szinte mindenhol dicsérik,de ez azért számomra nem jelent sokat.
Ebben a videoban tesztelték, a végén két percben kb össze is foglalja a pasi,hogy mi a véleménye,de nem értem pontosan.
Tudna valaki segíteni? 2perc.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#53416) #16820480 válasza kutkut (#53409) üzenetére


#16820480
törölt tag

Fémes magasakról a Beyerek jutnak eszembe :)) De esetleg tehetsz egy próbált ATH A500X táján is. Vagy még ott a Fostex T40rp, de annál (is) hiányozni fog a mély alja.

Citroghost: Nem mondta szerintem senki, hogy halk lenne. Egy rendszer hangminőségét nagyjából semennyire nem jellemzi az, hogy milyen hangerőn tud szólni.

[ Szerkesztve ]

(#53417) Domonkos8


Domonkos8
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Taskar Pro 80-at, de nem tudom honnan rendeljem meg, nem is igen találtam boltot, se webeset, ahonnan biztonságosan, nyugodtan meg tudnám venni. Valaki, aki már vett/ vagy, aki szakavatott az internetes rendelésbe, honnan érdemes megrendelnem? :)

(#53418) samu2062 válasza Zolás (#53338) üzenetére


samu2062
aktív tag

SHP-600-am van.
Jobban kihallatszik,mint a másik szintén félig nyitott K301-esem.
De nem hangosnak kell elképzelni.
Ha egy kicsit távolabb vagy,nem zavar senkit az alvásban.
Legalábbis nálunk ez a tapasztalat.

Szerk:Most nézem,elég régi hsz-ra sikerült válaszolnom.Bocs,ha már nem aktuális.

[ Szerkesztve ]

(#53419) Zolix64


Zolix64
tag

Sziasztok,
a segítségeteket szeretném kérni, előbbre szeretnék lépni egy minőségibb audio élmény felé. Teljesen laikusként, szóval egy teljes kezelésre lenne szükségem :D , egy fülesre és minden tartozékra.
Pchez szeretném használni, most egy Creative SB ZX-et nyúzok egy Sennheiser PC360 (tudom bleh, gémer) füles társaságában. (van egy AKG K550 is, de az hosszútávon már nem kényelmes)
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
- otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
- zene, film, játék
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
- csak a fülesre 500€, de ez nem fix határ
4.) Új vagy használt?
- új
5.) Circumaural vagy supraaural?
- circumaural, a kényelem a legfontosabb szempont, akár egy egész napos használatot is el kell tudjak viselni (szinte már munkaeszköz)
6.) Zárt vagy nyitott?
- zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
- nincs speciális igényem
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
- amit ajánlotok :)
Az iránymutatást, segítséget előre is nagyon köszönöm.

UplayID: Z0lix

(#53420) #16820480 válasza Zolix64 (#53419) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elsőre egy Fostex TH-X00 jutott eszembe, de sajna újonnan nem találtam, csak a linkelt, alig használt darabot. Mondjuk ha nagyon bőven veszed a keretet, akkor egy TH-600 beleférhet :))

Illetve még az Oppo PM-3 jut eszembe, ez eléggé meleg, mélybe húzó hangú, és kényelemre a fentieket nem éri el, de egy korrekt kis zárt fejes.

(#53421) EQMontoya válasza #16820480 (#53420) üzenetére


EQMontoya
veterán

TH-600 helyett szerintem inkább 610.
Kb. azonos áron is van.

Same rules apply!

(#53422) Sinesol válasza Zolix64 (#53419) üzenetére


Sinesol
veterán

A Shure Srh 1540 nagyon-nagyon kényelmes.
Bár itthon drága, érdemes külföldről rendelni, úgy csak 4-500dollár.

[ Szerkesztve ]

(#53423) Zolix64


Zolix64
tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. A TH-600-t/610-t nem nagyon találok, nagyon szívesen meghallgatnám őket. Az Oppo és a Shure viszont elsőre nagyon szimpatikus. :R

UplayID: Z0lix

(#53424) Samtya válasza Surda- (#53415) üzenetére


Samtya
senior tag

Az egyik legjobb fejhallgató amit vehetsz 200$ alatt. Díjakat kellene nyernie, olyan jó. Ha új vagy még a fejhallgatózás világában, vedd ezt. Ilyen olcsón baromi jók. Az olcsóság érthető (ekkor mutogatja a fejpántot meg, hogy a kínaiak innen-onnan szedték össze az alkatrészeket). Komfortos a párnája. Ezután emlegeti az SHP9500-at, ami két külön világ mert az nyitott, de ha ezt a kettőt megveszed, akkor hogy kapj két ilyen jó fejhallgatót más márkáktól, legalább 5-600 dollárt kellene költened.
Kb ennyi a két perc, a hangjáról korábban sem mond sokat, a mélytartományt (low-end) említette, hogy az van olyan jó mint az ATH-M40X-é.

(#53425) s4tch válasza 1eske (#53406) üzenetére


s4tch
veterán

Én a Nadot vettem meg. Az MSR7 inkább világos hangú, és a felépítése sem annyira frankó élőben, mint amilyennek képeken tűnik. A Nad melegebb, valamivel több és kiegyensúlyozottabb a mélye, és a forrásra is eléggé érzéketlen, gyakorlatilag bármilyen telefon meghajtja. A Nad számomra megfelelő kompromisszum: jól zár, könnyű, a kis füleim elférnek a nem túl méretes párnák alatt, nincs a hangjában az égvilágon semmi idegesítő, de bőven elég jól szól ahhoz, hogy zenét lehessen rajta órákon keresztül hallgatni. A hangját jellemzően dicséri más is, a fejpánt viszont bizonyos fejformáknál zavaróan nyomhatja az ember feje búbját, ezért lehet érdemes ezt is élőben kipróbálni vétel előtt.

(#53426) #16820480 válasza Zolix64 (#53423) üzenetére


#16820480
törölt tag

TH900-at tudok mutatni Budapesten, és elvileg valakinek van egy PM3-asa is, mert volt itt "közkézen" egy példány. SRH1540-et is találsz a topiklakóknál, ha boltban nem is.

De arra számíts, hogy ezekhez a fejesekhez már bőven 4-500€ körül kell majd költsél forrásra is.

(#53427) Surda- válasza Samtya (#53424) üzenetére


Surda-
őstag

:R megrendeltem

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#53428) Zolix64 válasza #16820480 (#53426) üzenetére


Zolix64
tag

Szlovákiában élek, szóval a próbát azt itt kell majd valahogy megoldanom :).
Igen gondoltam, hogy a forrás is hasonló befektetést igényel majd, esetleg arra is volna valami gyors ajánlás vagy ezzel a céllal inkább a másik fórum lakóit zaklassam? :D

[ Szerkesztve ]

UplayID: Z0lix

(#53429) #16820480 válasza Zolix64 (#53428) üzenetére


#16820480
törölt tag

Forrást inkább itt érdemes kitárgyalni :R

(#53430) PodMAN válasza Zolix64 (#53419) üzenetére


PodMAN
senior tag

Beyerdynamic DT1770Pro-t ajánlom meghallgatásra.

(#53431) Bukk900 válasza Domonkos8 (#53417) üzenetére


Bukk900
őstag

Most ilyen néven kell keresni. [link]

(#53432) Zolix64 válasza PodMAN (#53430) üzenetére


Zolix64
tag

Köszönöm, felkerült a listára :). Már látom előre, hogy nehéz lesz választani :D. Addig is olvasgatom a teszteket.

UplayID: Z0lix

(#53433) Tikakukac


Tikakukac
titán

Kérdés: milyen nagyobb párnát lehet rakni erre az Omnitronic csodára? Egyet találtam, de a fülessel volt 1 árban, kicsit ebay pozitívabb áron kéne :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53434) samu2062 válasza Tikakukac (#53433) üzenetére


samu2062
aktív tag

Nekem Dorien a Sennheiser HD700/800,vagy az Audeze LCD2/3 párnáit ajánlotta rá,de végül is nem kellett,mert csak be kellett igazítanom a helyükre a párnákat és jó lett.Bár így is épp,hogy jó.

(#53435) Citroware válasza Sinesol (#53411) üzenetére


Citroware
addikt

Tudom hogy nagyon fos, szar, trágya rossz a hangminősége és vallatni lehetne vele az elítélteket, annyira rossz, de ha már választani lehet, hogy 250 ohmos vagy 600 ohmos fejhallgatót tegyek rá (pl a DT 880 verzióiból), akkor melyik lenne hozzá a kevésbé rossz? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53436) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Holnap black friday a muziker.hu -nál (is). https://www.muziker.hu/kedvezmenyek-kategoriak-szerint

(#53437) Sinesol válasza Citroware (#53435) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát ha mindenképpen ezekből kell választani, akkor szerintem a 250ohmos verzió.

[ Szerkesztve ]

(#53438) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

Sziasztok,

Milyen olcsóbb(<10k) bluetooth-os fejhallgatót javasolnátok alkalmi filmnézéshez?
A terv az h egy samsung ju7000-en egy bedugós hosszúkábelessel + egy bluetoothossal néznénk filmet.

Előre is köszi!

...
Sorry, most látom, hogy csak vezetékesekről szól a topik.

[ Szerkesztve ]

(#53439) fattyu válasza Sinesol (#53437) üzenetére


fattyu
veterán

fenét :D úgyis rájön előbb utóbb hogy nem elég jó a hangkártya a fejeshez akkor meg már legyen ott a jobbik fejes amikor tesz alá végül valami normálisat... 600

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#53440) Citroware válasza fattyu (#53439) üzenetére


Citroware
addikt

Tegyük fel, hogy ez lesz a forgatókönyv. Most nem tudtam ennél többet szánni rá, de később ki tudja.
Ebben az esetben, van-e olyan fejhallgató, ami jobb vétel lenne a DT880 600 ohmos változatánál? Ahogy nézem, 70k körül megy, szóval körülbelül hasonló árkategóriában lévő vetélytársaira gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#53441) scream válasza Citroware (#53440) üzenetére


scream
veterán

Wow, pár napja még nem ilyen árnál tartottál, látom nem csak nálam vannak ilyen gondok. :DDD

(#53442) fattyu válasza Citroware (#53440) üzenetére


fattyu
veterán

pl miért pont a 880. szerintem akár a 770 edition akár a 990 jobb fejes.
meg főleg miért akarsz elkölteni 70 ezret netes bemondások alapján egy NAGYON ERŐSEN SZUBJEKTíV témában. meghallgatás nélkül 30 ezerérért se vettem fejest. se dacot se semmit.

Örök hálánk pl Bodz kartácsnak aki vakon vesz egy csomó dolgot és í]y gazdagodunk uj tapasztalatokkal.

én ehhez gyáva vagyok :D

Beyerek hangja erősen megosztó. van aki szereti van aki utálja. van aki szerint meh.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#53443) Citroware válasza fattyu (#53442) üzenetére


Citroware
addikt

A múltkor linkeltem egy jó, részletes összehasonlító cikket ezekről a verziókról. Abból nekem az jött le, hogy a 600 ohmos változatok a legjobbak, azon belül meg a 880-é.

Sajnos eléggé vidéki helyen lakom, ezért nincs alkalmam kipróbálgatni ezeket. De még ha lenne is, akkor sem mindegy, mi az, ami megszólaltatja...

[ Szerkesztve ]

(#53444) Sinesol válasza Citroware (#53443) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem lenne akkor egyszerűbb és biztonságosabb, ha egy kevésbé megosztó + könnyen hajtható fülest vennél? Jobb forrás annál is számítana persze, viszont a jelenlegivel is jól meglenne.

pl. Shure 840, Ath M50x

[ Szerkesztve ]

(#53445) Citroware válasza Sinesol (#53444) üzenetére


Citroware
addikt

Ezek szerintem nem igazán jelentenének előrelépést a HD 558-amtól. :))

(#53446) modern


modern
aktív tag

Sziasztok!
Tud valaki segiteni?
Olyan személyt keresek aki tud javitani fejhallgatót.
Roccat Kuloról lenne szó.
Nem szól a mikrofonja :(

Minden segitségnek örülök :)

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#53447) #16820480 válasza Citroware (#53445) üzenetére


#16820480
törölt tag

Megfelelő forrás híján a Beyer sem biztos :N

(#53448) thingol


thingol
tag

amúgy dt880at ill dt 990et meg lehet hallgatni budapesten valahol?

audiophile.blog.hu // http://www.head-fi.org/u/447468/thingol

(#53449) Citroware válasza #16820480 (#53447) üzenetére


Citroware
addikt

Akkor szerintem elnapolom ezt a dolgot, aztán majd ha többet tudok rá áldozni, akkor lépek előre. Most "elosztás" miatt kellett valami gyorsan, amire mindent rá tudok kötni, ami kell, hogy legyen egyáltalán hang - és nem mellesleg azért nem olyan rossz a minősége sem...-, aztán majd később veszek egy külső egységet is a fejhallgatónak, minden másra (térhangzásos házimozi, mikrofon, stb) meg jó lesz ez a SBZ.

Ha tényleg nem fog bezavarni ez, hogy egyszerre két hanghardver van kötve a PC-re.

[ Szerkesztve ]

(#53450) gaborka8x8 válasza Citroware (#53449) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

:Y Látom, hagyta magát lebeszélni egy jó fejhallgatóról. :C

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.