Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) Dorien válasza lajxko (#53637) üzenetére


Dorien
veterán

TS-671 + átalakító kábel [link]

Ez a fejes ekkora: :)

Z Review - Takstar TS-671

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#53652) Dorien válasza AAntii (#53649) üzenetére


Dorien
veterán

Szinte biztosan elég hangos lesz, én élveztem a HD2000-et alaplapiról is. Nyilván egy fejhallgató erősítős DAC/AMP / hangkártya jobb hangot adna vele.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#53653) niof


niof
addikt

Régóta kerestem a Sennheiser helyett utcára egy megfelelő alternatívát, azt hiszem, most meg is találtam. Szert tettem egy AKG K181 DJ UE-re, gyakorlatilag bagóért. Egész normális hangja van.
Az lenne a kérdésem, mivel még nem volt szerencsém AKG fejesekhez, hogy mennyi ideig kell őket bejáratni? Ezekre is az érvényes, mint általában, hogy minimum 50 óra, vagy ennek kevesebb/több kell?
A válaszokat előre is köszi! ;)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#53654) Imgoten


Imgoten
újonc

Sziasztok!
Jelenleg egy Omnitronic SHP-600 + Logilink ua0211 kombót nyüstölök, meg vagyok elégedve mindkettővel, de elgondolkodtam, hogy a fejhallgatót lecserélem egy Beyerdynamic DT 990 Pro-ra.
Szerintetek megéri?
Illetve, összepasszol a hangképe a logilink-el? Ha nem, akkor alternatívák a 990 helyett hasonló árban?
Előre is köszönöm!

(#53655) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Budapesten van valahol olyan bolt, ahol ki lehet probalni fejhallgatokat (es az itt ajanlottak kozul is van azert valasztek), hogy mennyire kenyelmesek? Olyat keresek, ami hetvegen is nyitva van, vagy ha nem, akkor 18:00 utan is, ugyanis addig dolgozom.

(#53656) zsocy válasza geckowize (#53655) üzenetére


zsocy
őstag

Budapesten azért van egy pár, pl Fejhallgatópláza. Szombaton is nyitva.

(#53657) Samtya válasza Imgoten (#53654) üzenetére


Samtya
senior tag

Szia! Az SHP-600 nagyon és a Logi is egy kicsit kiemeli a magas tartományt. Ha ez a kettő együtt nem volt gond, akkor a Beyerrel sem lesz. Hogy az árkülönbözetet megéri-e, az kérdéses, lehet. A Beyer biztos ügyesebb minden téren.

A korábbi 6.35-ös jack problémára megoldás lehet az L alakú adapter is.

(#53658) Tim82 válasza Samtya (#53657) üzenetére


Tim82
nagyúr

A korábbi 6.35-ös jack problémára megoldás lehet az L alakú adapter is.

Ilyet honnan lehet beszerezni?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53659) warcat


warcat
veterán

Még 8 órán át francia amazonon
Sennheiser HD598SE 99 euró , kosárban rákerül az ÁFAkülönbség: 104.78€, a szállítás 9-10€ környéke : 115€ ~ 36k HUF

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#53660) Samtya válasza Tim82 (#53658) üzenetére


Samtya
senior tag

Angol ebayen és amazonon láttam. [link] [link]

(#53661) Tim82 válasza Samtya (#53660) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, kerestem pár hónapja ilyet, akkor nem találtam (illetve nem adaptert kaptam, hanem L alakú jack csatlakozóvéget adapter helyett). Jól fog jönni. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53662) akkójóva


akkójóva
tag

Üdv!
Karácsonyra szeretnék venni a jelenlegi Sennheiser RS180-am helyére egy fejhallgatót. Jelenlegi kiszemeltem a Beyer dt770 csak nem tudom mekkora előrelépés lenne egy hasonló árú fejhallgató. Alapjába véve tetszik az rs180 hangja, csak kicsit keveslem a basszusát, ezért gondoltam a beyerre, de természetesen a ti tanácsotok érdekel elsősorban.

(#53663) maxiszalai12


maxiszalai12
tag

Üdv! Fejhallgató vásárlás előtt állok. Segítséget szeretnék kérni.
Itthon szeretném használni a fejhallgatót
Elsősorban zenehallgatásra használnám
20-30 ezer Ft körül tervezem a vásárlást
Zárt fülest előnyben részesítem, de bármit meghallgatok.
Hangzásában, fontos hogy telt mély hangok legyenek és magas tartomány is legyen a helyén. (amit a kategória megenged)
Pc-ről hallgatnám integrált Realtek kártyával. (MSI B150M Gaming Pro)

(#53664) Reinkz válasza Dorien (#53625) üzenetére


Reinkz
senior tag

Az bajom velük hogy nem igen utcai felhasználásra vannak szánva most egy Beyerdynamic custom streetben gondolkozom, az arra van amire nekem kell és van benne bassus is elvileg.

Audio technickaval pedig úgy kezdeném hogy kábelt blankolom és 2m csinálok a 3m-ből, elégé studio orientált nem igazán utácra van.

u.i: egyébként aki magnat lzr580ban gondolkozik 2x gondolja meg, napokban csekkoltam az amazon német oldalán, nem igen írnak jókat róla, ugyan azokat a problémákat látom ami nekem is volt, szóval nem csak én jutottam hozzá az 1%-nyi selejthez ..

(#53665) Bodz válasza akkójóva (#53662) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Sok mindent lehetne mondani a DT 770-re, de a mély szegénység biztosan nincs közte.

(#53663) maxiszalai12: M30X?

[ Szerkesztve ]

(#53666) Spíler válasza Dorien (#53651) üzenetére


Spíler
őstag

Itthon lehet még kapni a TS-671-et?

maxiszalai12

Sennheiser HD 471 G?
Nekem a HD 461G van,jól szól és egész nap hordható,sehol nem nyom(ami nálam nagyon ritka).

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#53667) maxiszalai12 válasza Bodz (#53665) üzenetére


maxiszalai12
tag

Köszönöm, eddig ezt nem is figyeltem. meggyőző lehet. AKG K-240 el összehasonlítva melyik jön ki győztesen? Mert be tudnám szerezni közel azonos áron.

(#53668) Sonja válasza Spíler (#53666) üzenetére


Sonja
veterán

Igen, kapható. :K ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#53669) Spíler válasza Sonja (#53668) üzenetére


Spíler
őstag

Köszönöm.
Most érkezhetett,mert eddig mindig "Elfogyott"szerepelt az oldalukon,kb.fél éve nézegetem.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#53670) lajxko


lajxko
tag

Megrendeltem a Takstar TS-671-et, kérdésem még az lenne, hogy ugye ehhez nem szükséges erősítő meg hangkártyás mutatvány? Laptoppal használnám.

(#53671) Spíler válasza lajxko (#53670) üzenetére


Spíler
őstag

Amennyiben átlagos hangkártyád van,maradéktalanul nem fogja tudni kihajtani a fejest,persze attól is függ,hogy mennyire vagy igényes a hangminőségre.Valami olcsóbb DAC/AMP csak kéne hozzá,vagy csak AMP.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#53672) lajxko válasza Spíler (#53671) üzenetére


lajxko
tag

Ezt hogy kellene érteni:Hogy nem tudja maradéktalanul kihajtani? Nem értek az ilyen audiotechnikai dolgokhoz. Nem lesz elég hangos? Torz lesz a hang? Hogy képzeljem ezt el?
Amúgy Realtek High Definition Audiot mutat az eszközkezelő és MaxxAudio támogatás is van, már ha ezek számítanak valamit.

(#53673) Spíler válasza lajxko (#53672) üzenetére


Spíler
őstag

Röviden és egyszerűen:Nem lesz elég dinamika,nem lesz elég mély,nem lesz elég közép,nem lesz elég magas és lehet,hogy halk lesz.Majd a többiek elmagyarázzák szakszerűen,ha ráérnek.
Barátomnak múlt héten jött meg egy Creative Sound Blaster Play 2 egyszerű kis hangkártya és azt mondja ég és föld a különbség hangzásban az Omnitronic SHP-600 fejesnél egy egyéves valamilyen Dell laptoppal.

Egyszerűbb ha visszaolvasol,mert ez a téma nagy rendszerességgel felmerül itt a topik lapjain.Mindig azt mondják,hogy minimum annyit költs forrásra,mint a fejesre(és fordítva).

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#53674) lajxko válasza Spíler (#53673) üzenetére


lajxko
tag

Ha a jelenlegi Beyerdinamic DTX710 + laptop hangzással elégedett vagyok, előfordulhat, hogy nem szükséges ez a beruházás?

[ Szerkesztve ]

(#53675) warcat


warcat
veterán

Na, új info:

A Sennheiser 598 SE holnap(du 2 körül) akciós lesz az amazon német aloldalán is, és onnan ingyenes a szállítás!
Remélhetőleg az ár ugyanaz.
Akciós lesz még a Beyerdynamic DT 770 Pro is de nem tudom mennyiért és annál jelenleg azt jelzi,hogy nem szállítják Magyarországra.

EA: It's in the crate!

(#53676) Spíler válasza lajxko (#53674) üzenetére


Spíler
őstag

Ha megjön a fejhallgatód,örülj neki és hallgasd boldogan :C
Aztán ha az ismeretségi körödben van valakinek fejhallgató erősítője megkéred,hogy hagy próbáld már ki azon a fejesedet,utána meg eldöntöd,hogy kell-e vagy sem.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#53677) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Hali!

Erre esetleg tudnátok választ adni? Fülpárna javításhoz kérnék segítséget.

Köszi! :R

(#53678) Dorien válasza lajxko (#53670) üzenetére


Dorien
veterán

Elég hangos lesz, de azért érdemes később benevezni mondjuk egy Fiio E10K-ra, mert sokat javul vele a hangminőség. A "bass boost" kapcsoló amúgy is jól jön néha ennél a fejesnél.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#53679) Samtya válasza pietrrr (#53677) üzenetére


Samtya
senior tag

A fejhallgatószervizt próbáltad már? A hardveraprón keresztül is felveheted a kapcsolatot vele, a *boltok, szervizek menüpontban van. Cserealkatrészt látok Alin és ebayen, kissé elszállt árakon.

(#53680) Spíler


Spíler
őstag

Pár gondolat a Shure SRH144-ről(félig nyitott).
Számomra az anyagminőség kifogástalan,igényes fejhallgató benyomását kelti.
A párnák puhák,jól szigetelnek,4 irányban mozognak,ezért kényelmesek is.Állítási lehetőség elegendő,átlagosnál nagyobb fejre is jó szerintem.A fejpánt belsejében is szivacsos bőr párna van,a fejtetőt sem nyomja.Szorítóerő nekem sok egy kicsit,bal fülemet kb.1 óra után elkezdi nyomni,remélem majd tágulni fog.
Most a hangjáról pár szó.
Erősen mélyközép kiemelt! Fiio E10K-ról hajtva is bűvészkedni kell az EQ-val közép tájon,hogy elfogadható hang minőséget kapj.Amikor sok hang(hangszer-ének) van a közép tartományban,zavaros lesz.Most kb.30-35 óra járatás után vagyok,jelentős változás már nem lesz a hangképben.Összehasonlítva egy Koss KTZ/PRO1,Koss Porta Pro,Sennheiser CX 100 II,Jays V- Jays-el(ezek kb.egy kategóriában vannak vele),ez nyújtja a leggyengébb teljesítményt.
Természetesen szerény véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#53681) Adro


Adro
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni fejhallgató választással kapcsolatban. Eddig nem igazán volt komolyabb fejhallgatóm, csak füleseim. Jelenleg egy akg y20 fülhallgatóm van.
A fejhallgatót utazáskor is szeretném használni, főleg buszon, úgyhogy mindenképp zártat szeretnék.
A fülre helyezősök nekem eléggé kényelmetlenek, tehát a circumaural kivitelt mindenképp előnyben részesítem:D
Egy új fejhallgatót szeretnék olyan 20 000, nagyon max. 25 000 Ft értékben.
Főleg a rock zenét szeretem, de elég tág a zenei ízlésem, mindent meghallgatok, nem tudom ez segít e valamit :D
Telefonról hallgatnám a zenét. Htc one m7 telefonom van, külföldi fórumok szerint elég jó DAC-kal. Alább írok egy teszteredményt.
Eddig az Audio Technica m20x-et néztem, ha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban megoszthatná velem :)
Előre is köszi a segítséget,
Itt a teszt:
Htc m7( csatlakoztatott fejhallgatóval)
Frequency response +0.16, -0.07
Noise level -92.1
Dynamic range 90.9
THD 0.014
IMD + Noise 0.055
Stereo crosstalk -70.8
Remelém mond ez valakinek valami okosat :D

(#53682) Bodz válasza maxiszalai12 (#53667) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A most újonnan kapható K240 nem nagy durranás.

(#53683) scream


scream
veterán

Na így 2 nap M40x után kijelenthetem, hogy megérte váltani HD2000-ről. :)

Viszont MacMini nem igazán bizonyult megfelelő forrásnak. Mivel tudnám lehetőség szerint "olcsón" megúszni? :F

(#53684) Tomacko válasza scream (#53683) üzenetére


Tomacko
senior tag

Egy Presenter fejes erősítő és egy kisDAC kombó esetleg ? :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#53685) Samtya válasza scream (#53683) üzenetére


Samtya
senior tag

"megérte váltani" Nem mondod...!? :D

#53681 Adro: megpróbálhatod az M20x-et, bár még az M30x-et is sokan jóval gyengébbnek mondják a 40x-nél.

(#53686) SkyS1gn válasza scream (#53683) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem is ma jött meg, inkább tuctuc-ot hallgatok meg játék, de még nemvolt időm kipróbálni csak egy gyors hallgatásra.

Első fejhallgatóm!
Milyen budget erősítőt ajánlanátok hozzá?
Jelenleg laptoppal csapatom, így akár usb-s is belefér, de ti szerintem jobban értetek hozzá.

szerk:
Látom épp erről van feljebb diszkurzus.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#53687) maxiszalai12 válasza Bodz (#53682) üzenetére


maxiszalai12
tag

Értem, akkor a legjobb választás a M30X?

(#53688) mateus


mateus
senior tag

Egy Superlux 681 Evo mellé melyik lehet a jobb választás, Fiio A1 vagy K1 hobbi célú zenehallgatásra?
Dob egyáltalán annyit egy ilyen alsó kategóriás dac, hogy érezhető legyen?

(#53689) lajxko válasza Spíler (#53673) üzenetére


lajxko
tag

Köszi az ajánlást, ma megérkezett a Takstar, eddig elégedett vagyok a hangzásával és a méretével is.

(#53690) Spíler válasza lajxko (#53689) üzenetére


Spíler
őstag

Nagyon szívesen,de nem én ajánlottam hanem Dorien (legalábbis a TS 671-et):DD

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#53691) gabor231


gabor231
tag

takstar pro80 keresek.de sehol sincs.külföldön sem,használt sincs.a helyettesitöi nem tetszenek.van esetleg valami alternativa?ahogy nézegetem talán a hd2000 és a CAL! vagy más esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#53692) Spíler válasza gabor231 (#53691) üzenetére


Spíler
őstag

Fekete-fehérben sem tetszik?
https://www.pcx.hu/kingston-hyperx-cloud-khx-h3clw-feher-fejhallgato-034813

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#53693) apple87


apple87
senior tag

ÜDv

Fehhalgatót szertnék venni zenehallgatásra, otthonra laptophoz.
Max 10 E ft ot szánnék rá
Tudtok segíteni, hogy jót válasszak ?

(#53694) gabor231 válasza Spíler (#53692) üzenetére


gabor231
tag

Köszi a linket.néztem ezt is.Debmikrofonra nincs szükségem.és még ha ugyanaz is nem igy néz ki a pro80 és igaz nemhallottam egyiket sem de nem vagyok biztos benne hogy ugyanúgy szólhat.meg valamiért a pro80rol elég sok netes teszt van hyperx röl nem nagyon látom ezt.

(#53695) Spíler válasza gabor231 (#53694) üzenetére


Spíler
őstag

OK,nem győzködlek,pedig ugyanaz a kettő :K
A mikrofon kivehető és kapsz hozzá egy csomó cuccot.Legalábbis én így tudom.
Ez is ugyanaz: IMG Stage Line MD-6800

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#53696) Spíler válasza apple87 (#53693) üzenetére


Spíler
őstag

Zártat vagy nyitottat szeretnél?

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#53697) valeno


valeno
tag

Sziasztok!

Barátnőm apujának keresnénk most új fejhallgatót karácsonyra és szeretném a segítségeteket kérni ebben.
Szempontok:
-vezetéknélküli
-elemes
-kényelmes kialakítás,mert elég sokat használja
-csak otthon,zárt térben használná
-fület körülvegye
-új legyen,használt semmiképp nem jöhet szóba a garancia miatt

Keret: 20.000 körül maximum 25.000 Ft.
Előre is köszönöm a segítségeteket. :)

(#53698) apple87 válasza Spíler (#53696) üzenetére


apple87
senior tag

Mi a különbség a 2.között?

(#53699) Dorien válasza mateus (#53688) üzenetére


Dorien
veterán

Inkább K1, mert az DAC is, az A1 viszont csak erősítő. Otthonra leginkább az E10K-t javaslom, az jó cucc és passzol a 681 EVO-hoz a karaktere.

Spíler: IMG Stage Line MD-6800 - ez nyitott, Takstar HI 2050 klón.
Kollégának inkább ez kell: LD Systems HP 800 Pro - ez zárt, Takstar PRO 80 klón.

Apple87: A nyitott természetesebben, jobb térrel szól, a zárt meg nem engedi ki és be a hangokat.
Tipp: Invotone HD2000 (zárt), Superlux HD681 EVO (nyitott)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#53700) Spíler válasza apple87 (#53698) üzenetére


Spíler
őstag

Olvasd el az összefoglalót a lap tetején.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.