Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53501) Bukk900 válasza kutkut (#53498) üzenetére


Bukk900
őstag

Miről hallgattad? Ezeket is kipróbálhatod, [link] [link] [link] kevesebb a mélyük.

(#53502) proci985 válasza #16820480 (#53500) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszi :R, ez egyébként az MDRnél is probléma volt, de egy idő után fejvette a fejformám.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#53503) kutkut válasza Bukk900 (#53501) üzenetére


kutkut
addikt

Telefonról (Meizu MX3). A 2. és a 3. amúgy megvolt, nem jöttek be, de azért köszi. Az AKG kaphat egy esélyt. :)

Meizu MX3 32GB

(#53504) #16820480 válasza proci985 (#53502) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ezekre is vonatkozik az az örökzöld, hogy:
"- De mindenkinek más formájú a feje."
"- Először még igen..." :))

(#53505) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sziasztok!

Vettem egy Sennheiser HD 471G fejhallgatót.
Az a gondom, hogy ha rádugom a számítógépre és elindítok egy zenét, furán szól, tompa, nincs tér, mintha mono lenne, de még az is lefojtva. Viszont, ha a gépre dugott aktív bóvli hangfal fejhallgató kimenetére dugom, akkor minden oké, de annak meg súlyos alapzaja van (legolcsóbb Genius).

Viszont, ha a gépre dugva benyomom a távirányítón található középső gombot, akkor egy csapásra kinyílik a tér, helyreáll a hangzás, nagyon szuper, amíg el nem engedem.

Szóval két kérdésem lenne a tisztelt topiclakókhoz:

1. Mire szolgál eredetileg a középső gomb a távirányítón? Van mellette 1db + és 1db - feliratú gomb, felteszem azok a hangerőt szabályozzák, bár nem történik semmi, ha nyomogatom őket. A manual szerint a középső gombot telefonnal használva hívás megszakítására lehet használni, meg zene play/pause. Ezek nem magyarázzák a jelenséget.

2. Mi okozhatja a fenti jelenséget? Találkozott már valaki hasonlóval?

(#53506) Peetmeli


Peetmeli
csendes tag

Sziasztok!

A mai napon vásároltam egy Audio-Technica ATH-MSR7 fejhallgatót. Az a problémám vele, hogy 5-10 perc viselés után elkezd égni a fülem benne, és gyakorlatilag le kell vegyem a fejemről. Lenne esetleg valakinek valami ötlete hogy lehetne megoldani hogy ne dörzsölje ki a fülemet a belső része?
Válaszotokat előre is köszönöm.
Péter

(#53507) Citroware válasza proci985 (#53499) üzenetére


Citroware
addikt

Ha már itt tartunk: A DT 880 is V? Mert a leírások alapján az jött le, hogy az kiegyensúlyozottabb, és nekem majd mindenképpen olyan kell, a V-ket nem szeretem.

A HD558-ban a közép és a felső nagyon szép és kiegyensúlyozott és nekem ez így jó, a mély sajnos kicsit gyengécskébb.

[ Szerkesztve ]

(#53508) #16820480 válasza Citroware (#53507) üzenetére


#16820480
törölt tag

A 770-880-990 hármasból relatív kiegyensúlyozottabb. De amúgy elég jó esély van rá, hogy nem hallottál még kiegyensúlyozott fejest, így azt sem lehet azért csak úgy kijelenteni, hogy neked olyan kellene. Inkább finomítsuk úgy, hogy olyat szeretnél, ami nem szar, tehát a mélyek nem nyomják el az egész hangot, és nem fátyolos meg tompa a magasa sem.

Ezt nem rosszindulatból írom, csak a tapasztalat azt mutatja, hogy akik jönnek ide tanácsért, hogy kiegyenlítettet akarnak, azok utána sokszor vesznek olyat, ami amúgy akkora V, mint a ház, és boldogan hallgatják, mert sosem ez volt a baj, hogy V, vagy sem, hanem hogy valami ótvar vackot hallottak csak előtte.

(#53509) Samtya válasza kutkut (#53503) üzenetére


Samtya
senior tag

Az AKG bejöhet neked hangra, de lehet annak is sekély lesz a párnája. Elég ritka a zárt és mégis kevés mély kombó. Brainwavz HM5 vagy NVX XPT100 lehetne, de itthon nem látok beszerezhetőt.

#53505 zsoltee10: igen, a 4 szegmenses jack csatlakozó okozza, a géped nincs felkészítve rá. Itt volt egy kezdetleges ötletem arra, hogy ne érjen hozzá a jack csatlakozó töve a gépházhoz.

Középső gomb: itt a leírás. Play/Pause, duplán nyomva következő szám. Vagy hívásfogadás, duplán nyomva híváselutasítás.
Szerk: bocs most látom ez már megvan. Az normális, hogy a gomb megnyomására helyreáll, valahol van rá neten ábra.

#53506 Peetmeli: nem elég mély a párna? Leginkább párnacsere akkor, vagy lehet próbálkozni összesodort papírzsepi vagy szalvéta párna alá tömködésével. Nálam 2 esetben már bevált.

[ Szerkesztve ]

(#53510) Citroware válasza #16820480 (#53508) üzenetére


Citroware
addikt

Mármint hogyhogy nem hallottam kiegyensúlyozott fejest? A HD558-at annak mondják azok, akiknek már van összehasonlítási alapjuk. (amit amúgy nem igazán értek, mert még én is keveslem a basszust :DDD )

(#53511) #16820480 válasza Citroware (#53510) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én a HD600-ra már hallottam, hogy kiegyensúlyozott, de azt nem hallottam még olyan erőlködőről, aminél ez rendesen kijött volna. Ami nekem fejesben nagyon kiegyensúlyozottnak tűnt (megfelelő forrásról szintén) az a HE560 az eddig hallottak közül.

(#53512) Tyrel


Tyrel
őstag

Noh, ugyan a topic azóta már elpörgött, de hátha valakit érdekel némi tapasztalat:

Sennheiser HD 518:
Az anyagminősége messze nem olyan rossz mint amilyennek itt mondják, persze műanyag, de abból nem a sorjás, elpattanós fajta, egyáltalán nem kell ezt félteni. A három fejhallgató közül ennek van a legkényelmesebb fülpárnája... a hangjával viszont nagyon meglepett. Nekem a tizenéves HD 477-em volt a márkával kapcsolatos kiindulási alapom ill. a mérce ami alapján bátran választottam ezt... nos... úgy néz ki ez a Sennheiser már nem az a Sennheiser. :( Szerintem borzasztó hangképe van, a középtartomány annyira erős, hogy úgy szól miatta mint egy Sokol rádió, a mélyek és magasak pedig gyengék.
Equalizerrel nekiesve (kb. U alakúra kell húzni a görbéjét, középtartómány le a béka feneke alá, mélyek és magasak pedig fel) kifejezetten szép hangképet tud produkálni. Így már tök kellemesen szól, jó a térérzete, mély is van benne bőven, bár gyári hangképével ez nem érződik így... és ez vele a legnagyobb baj is:
nem igazán felel meg "általánosan jó" fejhallgatónak, csak olyan forrással tud szépet alkotni ami kifejezetten rá van hangolva. Ez ennyi pénzért szerintem nem elfogadható, igenis legyen laposabb hangképe.

SHP-600:
Hátast nem dobtam tőle úgy nagy általánosságban, de az árához képest szépen szól. A magas tartománya nagyon éles, fémes ill. bántó tud lenni, így igazán jónak ezt is csak equalizer támogatással együtt mondanám, de összességében egy egységesebb, laposabb hangképe van mint a HD 518-nak, így könnyebben ráragasztható a mindenes jelző.
Kifelé nagyon hangos még egy nyitott fejhallgatóhoz képest is (szerintem), a 3 fejhallgató közül pedig ez a legkényelmetlenebb. A füles része is nyom egy kicsit mert nem elég V alakú (felülnézetből a két fülpárna által bezárt szög, leginkább párhuzamosak és nem forgatható ezen a tengelyen), a fejpánt pedig elég kicsi. Legnagyobb (8-as) állásában épphogy jó, de nem haragudnék egy 9. fokozatért.
Ár / érték arányban tök jónak mondanám, de nem olyan besza-behu középkategória-gyilkos amilyennek itt be van állítva.

Steelseries Siberia V2:
A topic fekete báránya, megjegyzem méltatlanul. A fenti két fejhallgató egyikével szemben sem vall szégyent. A fülpárna nyílása ennek a legkisebb, talán túl kicsi is - amennyi kényelmetlenséget tud okozni az ebből fakad, ill. a műbőr bevonatának izzadós jellegéből. A fejpántja viszont nagyságrendekkel kényelmesebb a másik kettőnél.
A hangja kicsit zártabb, a hangtere kisebb a többiekhez képest, de ez valószínűleg csak a nyitott/zárt kialakítás közti eredendő különbség, nem a fejhallgató minőségi hibája.
Equalizer nélkül számomra egyértelmű győztes ebből a hármasból, talán neki van a leguniverzálisabb, leglaposabb hangképe. Equalizerrel a többiek magas tartománya valamivel részletesebb. Mélyekből ez a legjobb, bár torzítani valamennyire mindhárman hajlamosak a mély hangokat, de ebből a trióból övéi a legütősebbek.
Annak ellenére hogy le volt itt szólva hangzásban elég derekasan helyt áll. A két részre osztott kábelezése is nagyon pozitív, ráadásul egy mikrofont is kínál mindezek mellé. Az egyetlen igen fájó konstrukciós hibája a zsinórba épített hangerőszabályzó, ill. annak rossz minősége.

Turenkarn

(#53513) Samtya válasza zsoltee10 (#53505) üzenetére


Samtya
senior tag

Ezt az ábrát találtam.

A Play/Pause gombbal zárod a Mic-et a Gnd-dal, ezáltal lesz "normális" testelése a jobb/bal csatornáknak.

(#53514) Samtya válasza Samtya (#53509) üzenetére


Samtya
senior tag

Korrigálom a kezdetleges ötletemet. Úgy néz ki, hogy nem az a probléma, hogy hozzáér a gépházhoz, hanem nálam adott esetben (egyik hosszabító kábelnél) távtartó szerepet tölt be. Tehát nem totál összenyomva, hanem kicsit kihúzva érintkezik jól a Gnd.
Ilyen adapter is megoldás lehet.

(#53515) Tulku válasza #16820480 (#53511) üzenetére


Tulku
veterán

Hijjj...azért az 560-nál becsületes középmagas kiemelést hallottam...egyéb ügyei rendben lennének...az biztos hogy a mélyeket nem forszírozza....

(#53516) Dorien válasza Tyrel (#53512) üzenetére


Dorien
veterán

Kösz a tapasztalatokat! :R
Milyen forrásról (DAC/AMP, hangkártya, DAP, erősítő) hallgattad őket?
Mik voltak a zenék a tesztnél?

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#53517) #16820480 válasza Tulku (#53515) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom mit hallasz te azon :N A frekvenciamenete 1kHz alatt lényegében tök vízszintes, és még az 1-10kHz sávban is fejhallgatóhoz képest alig ugrál. Lehet, hogy rossz rendszeren hallgattad? Nem lehet, hogy itt is Sabre volt alatta? ;]

(#53518) se4ever2


se4ever2
aktív tag

Sziasztok!

Utcai, konditermi használatra keresnék fejhallgatót. A keretösszeg max 10.000 Ft, újonnan. Nincsenek extra igényeim, egy átlagos, jó minőségű eszközt keresek, lehetőleg ne legyen túl batár.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#53519) Sonja válasza se4ever2 (#53518) üzenetére


Sonja
veterán

Invotone HD2000

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#53520) D0zeR


D0zeR
tag

Helló! Vettem retro dj fejhallgatót, integrált hangkártyáról megy de elég halknak tűnik nem hinném hogy így kellene szólnia. Nem tudom mi tévő legyek, tudtok segíteni?

(#53521) D0zeR


D0zeR
tag

Ha lecserélném invotone hd2000 az hangosabb lenne esetleg? Köszönöm előre is a segítséget.

(#53522) Tyrel válasza Dorien (#53516) üzenetére


Tyrel
őstag

Nekem csak egy Xonar DG-m van, arról hajtom őket, de érzésem szerint nem kevés egyik alá sem. Gondolom ezt abból hogy ha az erősítőjét feljebb kapcsolgatom ( > 64 Ohm a legmagasabb beállítása) akkor is csak az alap hangerő erősödik, de amúgy a hang képe, minősége, esetleges torzítása nem változik. Hangerőrőből amúgy 60-70% felett már elég dobhártya szaggató kb. mindhárom fülessel (SHP-600 a leghalkabb, de végül is ez logikus mivel neki van a háromból a legnagyobb impedanciája).

Zenék, huh, hát úgy össze-vissza amihez épp kedvem volt, néhány amire emlékszem:
Cinematic Orchestra - Arrival of the Birds
Pedro Camacho - First Light
HIM - The Sacrament (Disrhythm Remix)
Apocalyptica feat. Ville Valo & Lauri Ylonen - Bittersweet
Alex Hepburn - Under
The Pretty Reckless - Make Me Wanna Die
Nightwish - Showtime Storytime (live koncert felvétel, azon belül főleg Ghost Love Score)

Ilyesmik voltak... Előfordult hogy 1-1 számban az egyik fejhallgató kifejezetten tündökölt a másik kettőhöz képest, de ezeket így nem jegyezgettem meg.

Összességében azt mondanám hogy a HD 518 tud a legszebben szólni a 3 közül, de annyira vállalhatatlanul sokat kell vele "gépészkedni" hogy ezt elérje, hogy nekem az nem kell. Igenis egy ennyibe kerülő fejhallgató szóljon szépen már gyárilag is, ne nekem kelljen rákényszeríteni. Ez egyébként külön bosszantó benne, hogy rá lehet kényszeríteni, tud áll leejtősen szólni, de a Sennheiser nem vette rá a fáradtságot hogy alapvetően így hangolja, én meg nem dolgozok helyettük, szóval ez megy vissza a boltba. Ja igen, a 6,3mm jack dugója meg egy rossz vicc.
Ezt 23-ért vettem akciósan, de a rendes bolti ára úgy 35 rugó, és inkább ahhoz viszonyít az ember. (ha veszel 50 000 Ft-ért egy Ferrari 458 Italia-t azt nem Trabantokhoz fogod hasonlítgatni pusztán azért mert 50 rugóért jutottál hozzá) Na szóval szerintük annyit ér, szerintem meg nem.

Az SHP-600 az árához képest jó, de nagyon... fémes a hangja, nem tudok rá jobb szót. Ezenkívül kényelmetlen. Valószínűleg jobb lesz majd kicsit ha már "betörtem", azt hiszem ez megmarad, de egy olyan akusztikus szivacs betétet (mi annak a neve??) nagyon elbírna, persze hogy olyat hol szerzek bele arról gőzöm sincs.
Ezt 14-ért vettem (vagy 13?), ennyiért szerintem nem rossz, de a tök felesleges és amúgy erősen kínai hordozózsák helyett adhattak volna bele egy pár szivacsot.

A Siberia V2 pedig mint mondottam egyáltalán nem vallott szégyent a fentiekhez képest. Gyári állapotában, hangolás és szivacsbetétek nélkül ez szól a legszebben ebből a hármasból. Egyes hangok egybeolvadása ill. megkülönböztethetetlensége (hogy mondjátok ezt ti szépen?) talán ennél vehető észre a leginkább, már ha külön erre figyel az ember, de az univerzálisan-mindenre-jó alap hangképe bőven kárpótol. Ezzel nem kell gépészkedni, bedugod, felteszed, hallgatod, esetleg mélyet lehet rá még adni egy kicsit. Vele inkább konstrukciós bajok vannak. Kicsi a lyuk a fülpárnáiban, felesleges de garantáltan elromló hangerőszabályzó van a vezetékébe gyógyítva, és néhány óra használat után kegyetlenül bele tud izzadni az ember feje. A szivacsos része is túlságosan szigetel és túl izzadós műbőr bevonatot kapott, a hátulja meg ugye zárt (bár kinézetre olyan mintha nem az lenne).
Ennek azt hiszem 25 körül volt a bolti ára amikor még kapni lehetett (én átszámolva úgy 18-ért jutottam hozzá egy nagy akció keretei közt egyenesen a Steelseries webshopból). Eredeti árán azért elég pipa lennék a fentebb említett konstrukciós hibáira, 18-al számolva viszont azt kell mondjam, hogy a legjobb vétel volt a három közül.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#53523) Tim82 válasza Tyrel (#53522) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja igen, a 6,3mm jack dugója meg egy rossz vicc.

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53524) Tyrel válasza Tim82 (#53523) üzenetére


Tyrel
őstag

Ilyet adnak hozzá gyárilag, csak azzal együtt már olyan bumszli a csatlakozója hogy... :U

Érdekes az Omnitronicnak volt annyi esze hogy 3,5mm legyen az alap dugó, aztán arra rá van egy 6,3mm átalakító ha véletlen valakinek az kéne, de ide nekem a rozsdás bökőt hogy a vásárlók 95%-a életében soha nem fogja azt használni.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#53525) Tim82 válasza Tyrel (#53524) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pedig egyre feljebb nézelődve a fejhallgatóknál a 6,3 a standard, nem a 3,5.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53526) #16820480 válasza Tyrel (#53524) üzenetére


#16820480
törölt tag

Minden erősítőnek és DAC-nak szinte 6,3-as aljzata van.

(#53527) Domonkos8


Domonkos8
tag

Sziasztok!

Most elbizonytalanodtam a Taskar pro 80-ban, mármint az új megnevezésében...

szóval újra feltenném a kérdést: milyen fejhallgatót vegyek?

1, Elsődlegesen otthon szeretném használni, de nagy ritkán utcára is kivinném!
2, Csak zenehallgatásra használnám!
3, max 30 ezer, de mondjatok pár kicsit több (50 ezres) fülest is, mert kíváncsi lennék!
4, vezetékes
5, Circumaural
6, zárt
7, mikrofon nélkül
8, finom, nem túlzó mély, de azért érezhető legyen a jelenléte, egy jó közép, és egy tiszta, nem éles felső hangtartomány! Legyen dinamikus, és ne legyen fárasztó több óra után se!
9, lehet külföldi, belföldi is, lehet használt, és új is!

Előre is köszi a segítségeket! :)

(#53528) Tyrel válasza Tim82 (#53525) üzenetére


Tyrel
őstag

Hát én nem akarok megsérteni senkit de szerintem a 6,3mm jack inkább csak státusszimbólum. Nem mintha nagyon értenék ehhez, de szerintem nincs annak már gyakorlati haszna, inkább csak a jele akar lenni annak, hogy valami különleges, "professzionális" terméket tartasz a kezedben. A gyakorlatban meg a csatlakozó anyaga valószínűleg sokkal inkább számít az átvitt hang minőségében mint a mérete.
Kb. mint a telefon hátulján az alma, van akin ez a hatás működik, van akin nem.

3,5mm-t kb. bármibe bedughatod (kivéve az Iphone7-et, nyehehehehehe), könnyebb, kényelmesebb... én erre szavazok.

Turenkarn

(#53529) Samtya válasza D0zeR (#53521) üzenetére


Samtya
senior tag

Az Invotone sem hangosabb. A hangbeállításokat nézd át. Hangszóróikon, majd kattints a keverőre. Itt több hangerőcsúszka van egymás mellett. Ne csak a fő hangerő legyen feltolva, hanem az adott lejátszóprogramé is. Ha van az alaplapi hanghoz külön szoftver feltéve, akkor abban is nézelődj.

(#53530) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!

Nwmeég érdeklődtem a fórumban, hogy egy HD 555 leváltására keresek fejhallgatót. Lehetőleg valamit ami fejlődést is jelent a régihez képest. Már ott tartok, hogy rányomjak a megrendelés gombra mondhatni, de előtte a versenyzők közül ki kéne választani valakit mondhatni. Ezek férnek bele a keretembe, erősítőm akkor továbbra sincs, pc-n menne csak egy 70mW/32ohm csatornánkénti teljesítményű mixampom. Még lehetőleg ma, legkésőbb holnap véglegesíteném a dolgot. Tudtok mondani nekem pár szót a lenti fülesekről? a DT 990 PRO kapcsán már kaptam felvilágosítást a HD598 is esélyes, de a többit egyáltalán nem ismerem sajnos.

Sennheiser HD 559
Sennheiser HD 598
Beyerdynamic 990 Pro
SoundMagic HP200
Audio-Technica ATH-AD500X
Grado SR80e
Philips L1/00

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#53531) Samtya válasza egyedülülő (#53530) üzenetére


Samtya
senior tag

Sennheiser a szérián belül nem előrelépés. A Beyer 990 egy biztos pont - annak aki szereti a hangját. :) Soundmagic és Gradot nem vennék. AD500X alapjában véve jó, de nem az itthoni áron.
Én Philipset vennék, még úgy is, hogy nem hallottam. Nagyon jókat írnak a Fideliokról.

(#53532) gaborka8x8 válasza egyedülülő (#53530) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Mielőtt bármit is írok, érdekelne, milyen irányba akar "fejlődést" a HD-550-hez képest.
Mert pl. előttem Samtya fórumtárs azt írta, "Gradot nem vennék", de ha valaki a "dögösség, zúzás" területén akar fejlődést elérni, akkor arra bizony a felsoroltak közül pont a Grado a legalkalmasabb.
Tehát lehet, mások tudnak így vaktában lövöldözve is ajánlani valamit, de nekem pl. kellene valami támpont fejlődés vágyott irányáról.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#53533) Schizoka


Schizoka
aktív tag

Sziasztok!

https://www.telekom.hu/shop/termek/Samsung+Level+On+fejhallgato?sku=jsku1754583915
Ez most akkor vezetékes vagy nem?
A Samsung oldalán bluetooth-osnak írják.
ez a fejhallgató megéri az árát?
nem ismerem a Samsung füleseket.

(#53534) egyedülülő válasza gaborka8x8 (#53532) üzenetére


egyedülülő
őstag

Akkor reflektálnék az ezt megelőző hozzászólásomra.

Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Egy Sennheiser HD555-ről szeretnék váltani. Sok éve szolgál hűségesen, de már kissé leharcolt lett.Zenék terén mindenevő vagyok szinte. Szeretem,ha van basszus, de imádom az elnyújtott szintis aláfestés közben a női vokálokat. Ambient, klasszikus, trance, pop, modernebb bármi jöhet. Amit szeretnék, hogy érezhető legyen az előrelépés a régi után. Legyen minden téren jobb valamennyire. Tisztább magas, közép és erősebb mély.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#53535) #16820480 válasza Tyrel (#53528) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, bele lehet dugni akármibe, de minek? Egy normálisabb fejesnél már úgysem tud egy telefon, vagy úgy általában semmi, aminek 3,5-es kimenete van) normális hangot kihozni belőle, akkor meg minek...?
A 6,3-as masszívabb, stabilabb, kevésbé sérülékeny, jobban meg lehet fogni. A világon semmi szükség fejhallgatóknál a kis jacket használatára.

Samtya: Én szerintem előbb vennék Gradot talán, mint Philipset. Nem erre a Fideliora szoktak jókat mondani, hanem inkább az X1 és X2-re, de az nem ez az árkategória.

(#53536) Sinesol válasza egyedülülő (#53530) üzenetére


Sinesol
veterán

Esetleg egy German Maestro Gmp 435 vagy 450 is szóba jöhet.
Az utóbbi időben sok jót hallani róluk.

[ Szerkesztve ]

(#53537) jobesz


jobesz
tag

üdv! hangban mi a leg linárisabb kiegyensúlyozottab az alábbiak küzül?

akg k550
akg k551
akg k553
ath m50x
sony mdr 7506
esetleg a 240 mk2 vagy 242 monitor akg ban?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#53538) gaborka8x8 válasza egyedülülő (#53534) üzenetére


gaborka8x8
aktív tag

Olvastam korábban, de én magam még soha nem találkoztam olyannal, hogy "lépünk egyet előre, és mindenben jobbat kapunk".
Ilyen előfordul, amikor egy nagyot, azaz, több kategóriát ugrunk, de egy kategóriával való feljebb lépés esetén nekem ehhez még nem volt szerencsém. Ezért szerettem volna, ha inkább valami trendszerűen határozza meg.

A Sennheiser-ekkel kapcsolatban osztom azt, amit Samtya írt, miszerint "Sennheiser a szérián belül nem előrelépés."
A SoundMagic HP200-et nem ismerem.
A Grado SR80e több szempontból jobb, de nem mindenben, és főleg hajlamos túl nagyvonalúan bánni a zene apró részleteivel.
A Audio-Technica ATH-AD500X olyan igazi se hús, se hal fejhallgató. Mindenben hozza a kategóriájában elvárhatót, de nem nyújt semmiben kiemelkedőt. (Számomra pont olyan unalmas, mint HD-550-es)
Tehát kizárásos alapon marad a DT-990-es, és amit írt, azok alapján szerény véleményem szerint elégedett is lesz vele.

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#53539) D0zeR válasza Samtya (#53529) üzenetére


D0zeR
tag

Felvan tolva mindenütt a hang, van egy Samsung fülhallgatóm és az sokkal hangosabb. Mitől függ ez egyébként hogy az egyik ilyen, a másik meg kellő képpen hozza a hangerőt?

[ Szerkesztve ]

(#53540) zsoltee10 válasza Samtya (#53513) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nagyon szépen köszönöm a segítséged!

Erre nem számítottam, hogy ilyen probléma felmerülhet, de most úgy működik, hogy nincs teljesen bedugva. Mondjuk nem is akartam mikrofonos fülest, de Sennheisert akartam és Edigitalnál ez volt akciós blekk frájdéjen.... :D

(#53541) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Üdv!

Két fejhallgatót néztem ki: Takstar HD2000 és Superlux HD681. Itthoni használatra lenne gépbe bedugva. Zenehallgatás néha, főleg játékokhoz lenne használva. Egy árban van a kettő, melyik legyen? :R

(#53542) #16820480


#16820480
törölt tag

Ha esetleg érdekel valakit, van megint Fostex TH-X00 a Massdropon, 399$ + 15$ szállítás, ami olyan 122 ezer forint, még a vámolással együtt is kb 158-159 ezer forintra jön ki, ami nagyon jó ár érte :K

(#53543) Samtya válasza D0zeR (#53539) üzenetére


Samtya
senior tag

A fejhallgató érzékenységétől, illetve némiképp az impedanciájától, de sajnos a dobozára írt adatok alapján nem lehet előre eldönteni, hogy milyen lesz. A fejhallgatók többsége a Maxell hangosságának környékén mozog, a Samsung fülhallgatód lehet az átlagnál hangosabb.

#53540 zsoltee10: szívesen, nézhetsz esetleg normál jack kábelt is hozzá. Egy példa. Hosszabbat is lehet találni, a fejhallgató felöli vége kérdéses, hogy 3,5 milliméteres-e és hogy fér el a fura alakú foglalatban. Próbaképp a Teszkóban is láttam 200 Ft-ért, bár az is csak 1 méteres.

#53541 Tomi0703: szerintem a Superlux, de melyik 681-es, mert az EVO-t kicsit jobbnak mondják a többinél.

[ Szerkesztve ]

(#53544) Tomi0703 válasza Samtya (#53543) üzenetére


Tomi0703
őstag

Sima 681.

(#53545) warcat válasza egyedülülő (#53530) üzenetére


warcat
veterán

Tegnap a Sennheiser HD 598CS (zárt verzió) kb az összes amazon aloldalon 100 dollár és megfelelői körüli áron volt
(angoloknál 89 font,euban 99€), németektől meg már ingyen szállítanak,az Áfakülönbség miatt 104.78€ lett volna az egész, meg is lepődtem, hogy csak egy kósza kérdés volt róla a topikban amire nem is érkezett válasz.

Mire eldöntöttem,hogy kell ki is fogytak úgyhogy franciáktól rendeltem meg végül egy Kindlet hozzácsapva.

Itt egy vélemény róla:
Review: Sennheiser HD598CS Closed Headphones (Compared to HD598 Open)

EA: It's in the crate!

(#53546) ShadowK válasza warcat (#53545) üzenetére


ShadowK
tag

Francia amazon siteról is 100 körül sikerült megrendeld? Most sehol se látom ilyen olcsón.

Én HD 518at tervezek most venni, az egyetlen dilemmám, hogy mivel 6.3->3.5mm átalakítóval kell használni, biztos befér ez a Samsung lapos TV hátuljába, nem lesz széles? Ugye a TV síkjával párhuzamosan kell bedugni egy befele süllyesztett részben minden csatlakozót...

(#53547) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Hali!

Ez a Sony megérhet 7500 Ft-ot vajon?

:R

(#53548) warcat válasza ShadowK (#53546) üzenetére


warcat
veterán

Igen ott is annyi volt (104.78€ a mi áfánkkal növelve) csak onnan még ráraknak 9 euró körüli szállítási költséget,ennyi hátránya lett.
Hétfőn (Cyber Monday ugye) még van némi esély,hogy lesz valami akció,akkor be fogom linkelni, bár a reddit fejhallgatós részlege szerint egy (Sennheiser) modellt szoktak csak így beakciózni BF alkalmából.

EA: It's in the crate!

(#53549) Popes válasza ShadowK (#53546) üzenetére


Popes
őstag

Ha nem fér el a normál átalakító akkor vehetsz valami ilyesmit. LINK

Deus ex machina

(#53550) kubokra válasza Dorien (#53283) üzenetére


kubokra
tag

Hangminőségben a HD661 hol van, mi jellemző rá?
Meg egy MP4 lejátszó(Sansa Fuze 4Gb) meg tudja hajtani erősítő nélkül?

[ Szerkesztve ]

Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.