Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) AGE-T válasza zsombors (#25698) üzenetére


AGE-T
senior tag

MM.-ben ki tudod próbálni az AKG K551-et, és meg tudod venni az ottani ár töredékéért itt Szerintem vállalható holmi ennyi pénzért.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#25702) zsombors válasza .DLL (#25699) üzenetére


zsombors
tag

Köszönöm a válaszokat!
Most éppen locsolkodok de este fele megnézem őket ;)

Marley fejhallgatók milyen minőséggel rendelkeznek?

Üdv.: Zsombor

Az élet egy szar dolog, és végén meghalunk!

(#25703) SOAD19


SOAD19
addikt

Az imént próbálgattam, hogy hogy lehetne levenni az AD1000-esem párnáját, mert lassan ki kellene takarítani. Elkezdem finoman a szövetet megfogva húzni le a házról a párnát/ műbőr peremet, és hirtelen a szövet elszakadt. :W :(((
Akinek ilyen, vagy hasonló AT fejese van, annak azt tanácsolom, hogy ha le akarja venni a párnát, akkor a membrán felől a párna alá nyúlva próbálkozzon, valószínűleg ez lett volna a módja. Csak korábban a Beyeremnél a szivacs párnánál így csináltam, és az persze bírta, de ez a vékony szövet, elég gyengus.
Nem először fordult elő, hogy először cselekedtem, gondolkodás helyett. :B :(

(#25704) SOAD19 válasza SOAD19 (#25703) üzenetére


SOAD19
addikt

Hmm... :N [link]

(#25705) Dorien válasza zsombors (#25702) üzenetére


Dorien
veterán

A Marley fejhallgatók fosch minőséggel rendelkeznek.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#25706) contaxg válasza Dorien (#25705) üzenetére


contaxg
veterán

Hugo Fosch :-)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#25707) Dave™ válasza SOAD19 (#25704) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az ad900 párnája jóval olcsóbb és szerintem ugyanúgy passzol.

(#25708) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Eléggé elkopott a Logitech G35-ös fülesem fülpárnáin a borítás és amíg garis volt nem cseréltettem le. :W

Itthon nem találtam sehol hozzá rendelhető párnákat, csak Ebay-ről. Esetleg ha valaki tud segíteni a dologban azt megköszönném. ;)

Van-e valami ami kompatibilis vele, rá lehet tenni és kapható itthon is, vagy esetleg érdemes-e egy "bőrössel" csináltatni, vagy marad az Ebay? :F

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#25709) SOAD19 válasza Dave™ (#25707) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi, majd meglátom. :)

(#25710) venge válasza akela91 (#25667) üzenetére


venge
tag

Nekem tetszik. Meggyőzőbb volt a hangzása, mint az általatok oly gyakran emlegetett K551-nek.
Biztosan a több mély miatt. Viselése kényelmes, bár hétvégén több órás hallgatás (CoD) után nyomta a bal fülemet, de ez a fülbevaló miatt lehetett.

(#25711) matyi94 válasza Dave™ (#25707) üzenetére


matyi94
senior tag

Ezt ajánlom figyelmetekbe! Ugyanettől az eladótól van Akg párnám a Superluxra. A minőség 10/10!

Legyen szép napod!

(#25712) Bodz válasza matyi94 (#25711) üzenetére


Bodz
Topikgazda

És hangra is olyan, mint a gyári? Elég orosz rulett szagú az akármilyen kínai párna beszerzése, ki tudja mi lesz az eredmény? :)

[ Szerkesztve ]

(#25713) matyi94 válasza Bodz (#25712) üzenetére


matyi94
senior tag

Legyen szép napod!

(#25714) Bodz válasza matyi94 (#25713) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elég rossz tapasztalataim vannak amúgy. Igaz a fos, kínai, Beyerre való párnákkal. Kettőhöz is volt szerencsém, de nem szeretnék még1x ilyen borzalmat hallani. :N

[ Szerkesztve ]

(#25715) HI-FI


HI-FI
tag

Sziasztok!
Fejhallgatót szeretnék vásárolni, otthoni használatra. Zenét hallgatni, illetve játszani. Olyat szeretnék, aminek jó a basszusa. Árban olyan 15 ezertől és max 20 ezer forintig néztem őket. Nyilván fontos a kényelmesség is.
Eddig a Sony MDR-XB600 mellet tettem le a választásom. Szerintetek ez jó? Vagy ebben az árban van e jobb? Mit ajánlottok? Mi a véleményetek róla?
Köszönöm előre is a segítséget!
Kristóf

(#25716) DEJVID válasza HI-FI (#25715) üzenetére


DEJVID
őstag

Összefoglaló.

(#25717) Dorien válasza HI-FI (#25715) üzenetére


Dorien
veterán

Ezek az XB-s Sony-k kizárólag elektronikus zenére jók szerintem, mert mindent elnyom a basszus. Egy Superlux 681 EVO jóval sokoldalúbb választás, tiszta hanggal, erős basszussal, jó térrel és plüss párnákkal.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#25718) .DLL válasza Dorien (#25717) üzenetére


.DLL
veterán

Így van, a Sony XB sorozatnak (910-et még nem hallottam) ROSSZ a basszusa, amiből ráadásul sok is van, tehát sok rosszat kapunk, azt hiszem ezt hívják úgy, hogy nem éri meg.

Ha durva, de artikulált basszus kell, akkor ott a Pioneer SE-MJ721, de ez is inkább utcára ajánlott, mert fülre ülő és jól szigetel.

Dorien ajánlásával egyetértek :K esetleg Takstar HI-2050.

Ha mégis nagyon zárt kell, akkor pl. ATH-M20X mélyben is elég korrekt.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#25719) Exom


Exom
tag

Sziasztok,
10K alatt keresek zárt fülest. A HD2000 tetszene is, de jó lenne plüsszerű párnával. Van valami olcsó módszer/forrás a gyári párna cserére?

(#25720) TURAN


TURAN
újonc

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni! Fejhallgatót keresnék otthoni használatra, klasszikus zene
( többnyire zongora művek ) hallgatására , lehetőleg vezetékes , circumaural kialakítású formában,
árkategóriától függetlenül! Biztos van egy -két jó tippetek! :-)) LŐRE IS KÖSZI!!

(#25721) #71562240 válasza HI-FI (#25715) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ahogy a többiek is írják, az XB-knek eléggé eltolt a tónusa, s bár ennek vannak egyébként előnyei is, és közel sem csak "elektronikus zenéken", ugyanis a szimfonikus (nagy)zenekarnak, körusnak, énekesnek is jót tesz, hogy van a hangnak teste, tömege, de az XB600 mindemellett nem szól valami szépen, kissé sprőd hangszínű Tehát szerintem nem elsősorban a nagyon kiemelt mélyei okozzák a bajt, hanem hogy kevéssé szól szépen.
Az elhangzott ajánlatok mellett bizonyára a Takstar Pro 80.at (és klónjait) is ajánlották volna a kollégák, ha eszükbe jut. Én hozzáteszem a JBL J88-at, amely lement 20ezer alá, és annyiért elég jó vétel, hallgasd meg - az itteniek közül kevesen szeretik, de elég jó, energikus is és részletező is, kicsit furcsa a hangszíne, pedig kifejezetten alacsony torzítású.

(#25718) .DLL Az XB910-nek is megvan az XB-k csalós mélykiemelt tónusa, és az abszurdan gidres-gödrös a frekvenciamenete a felsőközép- és magassávban, de az már nem sprőd, hanem eléggé hallgathatós, kellemesebbek a hangszínei, vannak finomságai is - na nem az eredeti árán éri meg, de 25-30ezer körül már nem lenne rossz vétel összességében. És "jobb" is a basszusa az alsóbbakhoz képest is és általában is. Viszonylag reálisak a hangszerhangjai - amellett, hogy kissé persze tompák.

(#25722) #71562240 válasza TURAN (#25720) üzenetére


#71562240
törölt tag

Szia!
Én a felsőbb Stax típusokat és az Audeze LCD2-t, LCD3-t ajánlom - árkategóriától függetlenül. De ha azt mondod, hogy túl drága, fejbeverlek valamivel.

(#25723) matyi94 válasza #71562240 (#25722) üzenetére


matyi94
senior tag

Esetleg Senn hd800 vagy az új Audezek. :)) Mondjuk egy régi Staxot nehéz überelni!

Legyen szép napod!

(#25724) .DLL válasza #71562240 (#25721) üzenetére


.DLL
veterán

Az Pro 80-at csak ezért nem soroltem fel, mert 20k-n felül van, főleg a klónjai. Sajna ez ilyen lélektani határ, persze árát megéri, ha rászánja az illető a plusszt.

Az XB-s rész végén pedig ott van a lényeg (vagy legalább is, ami mellett nem tudok elmenni, az árukat is nézve) "tompák". Egy ATH-M50-et inkább előbb mint egy ilyet, pedig az is elég bass-head.

(#25723) matyi94: Vagy a Beyer T1 az nagyon finom, illetve az Audio Technica AD2000X, de ezt még nem volt szerencsém meghallgatni.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#25725) matyi94 válasza .DLL (#25724) üzenetére


matyi94
senior tag

A t1-et én sajnos kevés ideig hallgattam már nagyon régen, alig emlékszem a hangjára. Az ad2000x viszont nekem egy nagyon kellemes meleg hangú fejhallgató volt! Sokkal részletesebb, mint mondjuk a Gradom, bár árban sem egy kategória. Használtan láttam valamikor egész jó áron. Akinek tetszik a karaktere, mindenképpen ajánlanám, de én nem cserélném le a Gradot semmire. Bcl-el OPA Green-el most számomra tökéletes. Kávézás közben Párizsba képzelem magam ha felteszek egy kis Gare du Nord-t :K

Legyen szép napod!

(#25726) Bodz válasza TURAN (#25720) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Beyer DTX 710. Ez se lehet rossz, bár még nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#25727) .DLL válasza TURAN (#25720) üzenetére


.DLL
veterán

Hozzá venném még a Takstar TS-671-et is.
Bodz a DTX 710-zel felrázott, hogy nem csak a csillagok vannak ám, persze árkategóriát mellőzve hamar bejönnek az ilyen ajánlatok is mint az Abyss. :D

(P.H.)

(#25728) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Hali! Hangszerker-ről van valakinek valami tapasztalata? A hónap első napjaiban rendeltem egy ATH TAD400-ast tőlük. Akkor azt mondták, hogy hónap végére, vagy május elejére érkezik a nagykerbe. Kicsit kételkedő vagyok, de alapvetően nem pesszimista. Szóval valakinek valamilyen tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#25729) #71562240 válasza Gzula[HUN] (#25728) üzenetére


#71562240
törölt tag

Persze.

(#25730) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Sziasztok!AKG k272hd-ról mi a véleményetek?Mivel lenne érdemes meghajtani?NI Audio2 hangkártyám van,az milyen minőségi szinvonalat képvisel?

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#25731) sestertius


sestertius
őstag

Üdv! Érdeklődnék, hogy Sennheiser HD598-hoz tudnátok-e olyan hangkártyát ajánlani a pc-be, ami tényleg kihozza belőle, amit tud.... vagy csak külön fejhallgató erősítőben gondolkodjak...? Köszönöm! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#25732) zsombors


zsombors
tag

Sziasztok újra itt de most egy kicsi összeszedett kérdéssel fordulnák hozzátok! ;)

Az elvárásaim a fejhallgatóhoz:
- legyen fül körül ölelős típus.
-zárt
- ára: 30-35 ezer.
- kérnék hozzá valami fejhallgató erősítőt is amihez nem értek de ezt az árra számolnám rá mármint a fejhallgató árára, a fejhallgató ára legyen 30-35 ezer.
-utcára lenne a fejhallgató buszozáshoz hazafele ami kb 30 perces utat foglal magában.
- legyen stílusos szépen kidolgozott viszonylag.
- Ha esetleg ilyen 40 ezer körül tudok ajánlani az is jöhet.
- Amilyen zenéket hallgatnák rajta : fiatalos zenéket: pop,dubstep, alternatív egyszóval mindenfajta zenét :D
- Erősítőt csak ilyen 4-8 ezer forintban keresek.
- Esetleg tudtok olyan eszközt ami egy külső akkumulátor és a fejhallgató arról szívja az áramot és nem a telefonról?

A rendes válaszokat megköszönöm. Nem vagyok otthona fejhallgatók világában szóval magyarázhattok is ha gondoljátok.

Az élet egy szar dolog, és végén meghalunk!

(#25733) .DLL válasza zsombors (#25732) üzenetére


.DLL
veterán

De hiszen már kaptál személyre szabott ajánlásokat nagyon jó kis fejesek, azt mondat megnézed őket: [link]

Ha pedig ilyen értékben akarsz valami normálisat, akkor vegyék egy Sansa Clip Zip-et. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#25735) Bodz válasza zsombors (#25732) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pioneer SE-M10R. Az elég sítlusos, nem az a trendi, vidám, színes, tucatműanyagbíccformájúizé, nem igazán jön majd szembe az utcán. ÉS még jól is szól.

[ Szerkesztve ]

(#25736) Ear001 válasza TURAN (#25720) üzenetére


Ear001
addikt

Focal Spirit Classic. Nagyon ügyesen játszanak benne a részletességgel, remekül követhető benne a zongorán a jobb és a bal kéz játéka, de nem tolja az arcodba, mint egyes hiperrészletes fejesek, megmarad a rálátás az egészre.

(#25737) schawo válasza zsombors (#25732) üzenetére


schawo
titán

Egy fejhallgató néhány milliwattot vesz csak ki az eszközből, a lejátszószoftver működése önmagában sokkal több energia. A fejhallgató fogyasztását észre se lehet venni.

A filléres, erősítőnek csúfolt szörnyűségeket hagyd a fenébe, egy telefon is jobb beépített erősítővel rendelkezik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25738) Ati1979 válasza TURAN (#25720) üzenetére


Ati1979
veterán

Én az ath ad2000x-et ajánlom. Természetesen csak meghallgatás után és a megfelelő lánccal. Mondjuk ez igaz mindenre. :)

(#25725) matyi94

Én is imádom a hangját. Mondjuk még kellene hozzá egy jó fejes erősítő. :B

A szeparáció a tér és a részletesség egészen magas szinten van jelen ennél a fejesnél. :)

[ Szerkesztve ]

(#25739) matyi94 válasza Ati1979 (#25738) üzenetére


matyi94
senior tag

Te el vagy kenyeztetve, szoval az tenyleg nagy szo, ha valami teged lenyugoz :D

Legyen szép napod!

(#25740) Ati1979 válasza matyi94 (#25739) üzenetére


Ati1979
veterán

Annnyira azért nem, mert nincs egy normális asztali szintű forrásom. :( Egyelőre. :)

Középben / magasban nem nagyon hallottam jobb fejest eddig az ad2000x-nél. Persze a tuningolt k1000-et leszámítva. (az eredetit nem hallottam)
LCD3 szint... Legalábbis nálam.

És azt tegyük hozzá, hogy iszonyatosan könnyű és kényelmes.

(#25741) matyi94 válasza Ati1979 (#25740) üzenetére


matyi94
senior tag

A wing megoldasa tenyleg nagyon jo az AT-nek azt alairom! Kenyelemben mindent ver! Es a az ad1000-tol felfele a gyari parna is kenyelmes.
Hianyzik mar a tali, remelem nemsokara lesz!

Legyen szép napod!

(#25742) Ati1979 válasza matyi94 (#25741) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez csak akkor igaz, ha illeszkedik a fejedre. Mert egyáltalán nem állíthatóak ezek a fejesek sajnos.
Mondjuk a múltkor hallottam, hogyha rendesen meghajlítgatod a tetejét akkor felveszi a kívánt formát. Persze, ha mered hajlígatni. :)

Az enyémen már bőrpárna van. :)

Tali lesz tavasszal. Ezt hallottam. :))

(#25743) #16820480 válasza Ati1979 (#25738) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha már kívánságlista, akkor szerintem HE6 :)) Nagyon kellemes klasszikus és akusztikus zenével is (jó forrásról).

(#25744) Ati1979 válasza #16820480 (#25743) üzenetére


Ati1979
veterán

Na azt én is meghallgatnám! :)

(#25745) Maxell014 válasza .DLL (#25661) üzenetére


Maxell014
senior tag

Szia
Ma meghallgattam az AKG K511-et, hát nem rossz de nekem valahogy nem jön be. A Pioneer M390 pedig szépen szól, de hosszabb távon tényleg kényelmetlen. Maxell -el nem szimpatizálok szóval azt nem szeretnék. Ami viszont leírások és vélemények alapján tetszik az a Superlux HD-668B és a Superlux HD681 EVO WH. A kettő közül melyiket ajánljátok jobban ? Napi szinten kb. 3órát tuti hallgatnám zenére és filmre. Zenében pedig electro-t, disco-t és rock-ot hallgatok. És honnan volna érdemes vennem / rendelnem ?

Előre is köszi a segítséget !

(#25746) Maxell014 válasza Maxell014 (#25745) üzenetére


Maxell014
senior tag

Bocsi azt elfelejtettem ide írni, hogy erősítőről szólna méghozzá egy Technics SA-AX530-ról

(#25747) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Ajánljatok valami külső hangkártyát légyszi AKG k272hd-hoz:)
Már sokadszor irok de senki nem válaszol:)
:)

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#25748) matyi94 válasza *Mukeey* (#25747) üzenetére


matyi94
senior tag

Mert az egy másik topikba tartozik. Amúgy ajánlom a mytek192-t.

Legyen szép napod!

(#25749) *Mukeey* válasza matyi94 (#25748) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Köszi!Amugy mi a véleményed erről a fejhallgatóról?Uj vagyok ebben a témában,eddig csak olcsó fülesekkel hallgattam zenét

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#25750) *Mukeey* válasza matyi94 (#25748) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Mi,400ezer forint a mytek 192???
OMG:)))

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.