Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67938) dtsdexter


dtsdexter
csendes tag

Sziasztok.

Végre volt egy kis időm (ill beszereztem egy kompresszió mérőt), úgyhogy ránéztem már mi újság a régi (SR 50 AC "94) SR-el, kb március óta állt. Első blikkre gyújtás hibára gyanakodtam mivel érezhetően volt benne némi kompresszió (kézzel érezhető, ill valami gagyi műszert kilőtte) ezen felül szívta a benzint is néha néha el is kapta de nagyon nehezen. Most rendes műszerrel az a rengeteg nyomás kb 30 psi-volt. Mint kiderült, valóban szereléskor hibáztam, de szerencsére (úgy tűnik) mégsem olyan hatalmasat, hogy szét kelljen szedni az egész blokkot. Az volt a turpisság, hogy túl óvatos voltam, az egyik főtengely szimeringgel és nem ütöttem kellően a helyére ezért az elfordult. Most be ütöttem peremig és lás csodát, 90 psi :) a Motor amint újra felszívta a benzint, első indításra indul, bár a benzinből sok elpárolgott, úgyhogy a keverék arány kicsit megnőtt a tankban.

Bár a nagy motoroknál ha jól emlékszem 170-220 PSI nyomás van (4 ütem), Ennél elegendő ez a 90 PSI? vagy még most keressek valahol hibát?

Egyik szakkönyveben sem találom mekkora értéknek kellene lennie. :(

... esküszöm, gyári főnök ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.