Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37051) KaiotEch válasza d@minator (#37049) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát volt régen egy 15"-os TFT-m. RtCW-ezni nem lehetett rajta olyan utánahúzások voltak. Igaz az pörgős játék ezért szeretném kipróbálni.

(#37052) prokxy válasza madgie (#37048) üzenetére


prokxy
veterán

Igazából ettől függ, h megveszem-e a Dell U2412M-et vagy sem :)
27-es jobb lenne, mert a 40" után még a 27 is "kicsinek" tűnik, de pár nap szerintem és megszokom.

Mivel azt mondjátok, h nincs 27-es értelmes, FPS-re való monitor 70-75e-ért, akkor kénytelen vagyok beérni a 24-es dell-lel.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#37053) kleinguru válasza KaiotEch (#37044) üzenetére


kleinguru
addikt

A felbontást átállítod 1280*720 és ilyenkor egy egy pixelt dupláz a monitor, használható és a vga sincs agyon terhelve.

Igazából, ha találunk egy közös időpontot, persze, gyere el hozd el a monitorodat és kipróbálhatod (többit privátban):R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37054) Assdak válasza KAMELOT (#37032) üzenetére


Assdak
őstag

Köszi, de ha azt vesszük, ez pont 100k val több mintha vennék még egy U2311H-t, és egyelőre nem látom még mit nyernék ezen a két 23" hoz képest, a káva hiányát leszámítva.

(#37055) Isual válasza kleinguru (#37053) üzenetére


Isual
veterán

Négyszerez.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37056) KaiotEch válasza kleinguru (#37053) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Esélytelen, hogy én bármire is olyan felbontást használjak :D

(#37057) kleinguru válasza Isual (#37055) üzenetére


kleinguru
addikt

Igen:K

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37058) Teaway válasza KaiotEch (#37056) üzenetére


Teaway
veterán

Pedig muszáj lesz, ha a GTX650Ti-t megfekteti az 1440 sor.

Nincs itthon csokid??

(#37059) KaiotEch válasza Teaway (#37058) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Miért lehet FullHD-t is beállítani nem?

(#37060) I3EI\ICE válasza KaiotEch (#37059) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Persze, hogy lehet, csak akkor meg az interpolálással járó hátrányokkal kell megbirkózni.
Én mondjuk személy szerint ezzel még mindig könnyebben megbirkóznék, mint a HD felbontással 27 colon, de méginkább választom azt, hogy maradok a natív felbontásnál, és a grafikai beállításokban húzok lejjebb egy két "csúszkát")

(#37061) stranger28 válasza I3EI\ICE (#37060) üzenetére


stranger28
addikt

Nem rossz szerintem az az 1280x720 egyáltalán.

(#37062) I3EI\ICE válasza stranger28 (#37061) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Kicsit távolabbról nézve szerintem is elfogadható, de akciódús játék közben az interpolált felbontás nyűgjei fölött is könnyű elsiklani szvsz.

(#37063) stranger28 válasza I3EI\ICE (#37062) üzenetére


stranger28
addikt

Azzal nem vagyok viszont kibékülve.

(#37064) tombar


tombar
senior tag

hali!
tipikus pixel hiba milyen? eizo teszten találtam néhány hibát!piszkot. egyik sem az a tipikus pixelnyi hiba, inkább olyan, mintha kosz lenne, de tisztító kendővel nem jön le. némelyik konkrétan 2 pixel között van rézsútosan :D ötlet, javaslat?
köszönöm szépen előre is! :)

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#37065) SchumiBácsi válasza tombar (#37064) üzenetére

Ha valaminek a cseppje, akkor akármivel ne állj neki.

Én úgy jártam a vadiúj monitorral hogy pár nap múlva néhány pötty került rá. Na mondom facca, az előzőre 1év alatt nem került annyi mint erre 1hét alatt. Csillagászati teleszkóphoz adott törlővel, leszedtem az összeset. Ilyesmi kendőt valamiféle optikákkal foglalkozó boltokban tuti kapsz. Érdemes ezt a műveletet kikapcsolt hideg állapotban végezni, rálehelsz és amíg párás körbe-körbe törlöd és le kell hogy jöjjön. Ha mind lejött, újra az egész egy tiszta oldallal. Gyári állapotban lesz. 1éb esetben pixelhiba

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37066) SchumiBácsi válasza I3EI\ICE (#37033) üzenetére

"Yamakashi" márka omg D Ha azért nem is adnék 150k-t de ha volna egy DELL-ASUS, tehát ami ismertebb és bejáratottabb márka, 1920×1200, esetleg 1920×1080, 24-27" méretben 120Hz IPS, a jelenlegitől kisebb Glow-val, természetesen PWM nélkül, már most szó nélkül rendelném.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37067) prokxy


prokxy
veterán

Ezt az LG 27EA33V-t nézem ki, iponban jókat írnak róla.
Mi a véleményetek?

szerk. Ja igen, még mindig FPS-re kell és 70-80e-m van rá!

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#37068) nnandi


nnandi
csendes tag

sziasztok

Eizo Color Graphic CS230 23"

vagy

Dell UltraSharp U2713H, 27"

Fotószerkesztés a fő szempont.

A Dell-t ki tudom hajtani AMD A10 5800K APU-val?
(Asus F2A85-V alaplap, Patriot 2x4GB DDR3 1866MHz memória )

Köszönöm!
Nándi

(#37069) Nyugdíjas válasza nnandi (#37068) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ki tudod,de EiZO.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#37070) musli26


musli26
tag

Sziasztok!
Én pokerezek sokat,néha filmezek,netezek.
Erre kellene monitor.
Ha nem a Dell U2312HM venném meg.
Akkor mit ajánlatok nekem?
Persze csak IPS legyen.
Ár:55k max.
Köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#37071) old_artist válasza prokxy (#37067) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, az új "utód" szériások már meglepően "jól viselkednek", bár a talp szerkezettel még mindig hadilábon áll az LG ..., de esetleg még ajánlhatom az LG 27EA63V típust is.

[ Szerkesztve ]

(#37072) old_artist válasza musli26 (#37070) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Elsődlegesen a Dell U2312HM monitort ajánlanám, különösen, ha max.55e a kereted :K , de esetleg el lehetne gondolkodni az LG IPS237L vagy az "utód" LG 23EA63V monitorban is, ha csak pókerezel, filmezel vagy netezel.

(#37073) bl0ck


bl0ck
tag

Üdvözlet.

Volna egy embertelen, indokolatlan nagyságú kérdésem.
Monitor
Tételezzük fel, hogy vennék egy ilyen monitort.
Az egyik kérdés, hogy megéri-e azt a ~47e.-et?
A másik, hogy ha a linkelt oldalról veszem, megéri-e az a +3e. a garanciát és kalibrálást?
Miként működik az efféle kalibrálás?

Köszöntem a választ/okat!

[ Szerkesztve ]

(#37074) SchumiBácsi válasza bl0ck (#37073) üzenetére

Pixelgarancia esetén akár egy hibás pixel esetén is csere van, asszem 3napon belül.
Mondjuk az is igaz hogy IPS-nél jóval kisebb az esély hibás pixelre mint TN panel esetén.

Kalibrálás folyamán pedig a monitor színhelyességét műszerrel határozzák meg, mert a gyártásnál csak egy normába kell beleférnie és kész is.

Nekem például marha sok volt a zöld, és a kék, amit ugyan lehet korrigálni windows-al is, egész közel találtam a valódi színhelyességhez mire megjött a monitor, mert a kalibrációs fájl után már csak minimális változás lett.
Ettől függetlenül a kalibrálás hasznos dolog az IPS előnye csak ez után mutatkozik meg igazán.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37075) bl0ck válasza SchumiBácsi (#37074) üzenetére


bl0ck
tag

Köszöntem.
A garanciát azt vágom, hogy miként működik, de köszönöm az információt.
Szóval, szakügyileg, ha jól értem, akkor az adott cég egy programmal kalibrálja be helyes szín értékeket, s aztán küldik el, ha úgy kérem.

Magyarul akkor az megér annyit. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy a monitor is ér annyit?

(#37076) petata válasza bl0ck (#37075) üzenetére


petata
őstag

Ér. Jó lesz az a 2212. :K

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#37077) prokxy válasza old_artist (#37071) üzenetére


prokxy
veterán

Meg is rendeltem a monitorguru-nál! Köszi a tippet!

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#37078) SchumiBácsi válasza bl0ck (#37075) üzenetére

Kalibrációs file-t automatikusan küldik, és azt is megírják hogyan kell alkalmazni.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37079) Djsaba válasza prokxy (#37077) üzenetére


Djsaba
senior tag

Mondjuk én inkább gyűjtöttem volna még egy kicsit hozzá ---> Dell U2312HM ami kb best buy :D

(#37080) prokxy válasza Djsaba (#37079) üzenetére


prokxy
veterán

De nekem a 23-as kicsi...ezért nézelődtem a 27esek körében, ebben pedig 75-80k-ból ez jön ki

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#37081) Djsaba válasza prokxy (#37080) üzenetére


Djsaba
senior tag

Bocsánat, nem is neked akartam :R

bl0ck úrnak szólnék, hogy spóroljon még egy kicsit... :)

(#37082) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Szüleimnek szeretnék monitort vásárolni 24"-ban. Lényeg ne legyen TN paneles.A lehető legolcsóbb verziót keresem mert csak netezésre használnák. Illetve fater néha fps-t szokott játszani,de nem profi szinten,tehát válaszidő az mindegy.
Köszönöm.

(#37083) dances


dances
tag

Üdv!

Az LG 23EA63V és az LG 27EA63V típusú monitoroknak
PWM szabályzott a háttérvilágításuk?

Only the Good die young.

(#37084) schawo válasza dances (#37083) üzenetére


schawo
titán

A 23-asról azt írják 200Hz-es, a 27-esről nem találtam infót.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37085) prokxy válasza dances (#37083) üzenetére


prokxy
veterán

A 27-est rendeltem meg, néztem vele video-t, BF3-at és engem meggyőzött. :)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#37086) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

Ez volt az eredeti kérdés (50-55k között keresek tévét, DVB-C tunerral), de azt javasolták, inkább vegyek IPS paneles monitort + egy külön tunert.

Milyen konkrét kombót tudnátok ajánlani?

Árgépet ugyan tudom használni, de sötét vagyok a témához, nem tudom, melyikek manapság a megbízható, "jóvásár" márkák.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#37087) Djsaba válasza St3ven (#37086) üzenetére


Djsaba
senior tag

22"-os televízió? Azt max 1 méterről lehet látni rendesen :/
De valóban jobb lenne szerintem egy IPS panel, ha nem csak tv-nek szeretnéd használni. Igaz sok tv még Tn paneles és elég jók, drága lenne más kivitelben, akkora méretben :D
Ha belefér egy Dell u2312HM+ tuner kombó, akkor jól jársz vele. Igaz nem tudom , hogy milyen tulajdonságokkal kell bírnia egy Tv-nek. De ha több dologra is használnád, akkor :K
Ebben az esetben még a moddolható 72-5 HZ is jól jön

(#37088) bl0ck válasza Djsaba (#37081) üzenetére


bl0ck
tag

A 23-as épp hogy elfér, meg annyit nem szánnék rá, de úgy Véled az jobban megéri?

(#37089) Djsaba válasza bl0ck (#37088) üzenetére


Djsaba
senior tag

Itt van egy kis összefoglaló, hogy miért is éri meg. A többiről nem is beszélve.
Az u2312HM példány játékokra (kicsi input lag) , és a szem védelmére(pwm háttérvilágítás mentes) is jobban ajánlott. Cserébe egy kicsit fényes monitort kapsz (kinek mi a fényes... ).

(#37090) tomic


tomic
addikt

Valaki erre?

(#37091) Djsaba válasza tomic (#37090) üzenetére


Djsaba
senior tag

Azért valami árkategóriát kitűzhettél volna. Amúgy Bevezető topic 1. kategória.
Vagy Schawo ezeket ajánlotta nemrégiben.

[ Szerkesztve ]

(#37092) tomic válasza Djsaba (#37091) üzenetére


tomic
addikt

24"-os és a lehető legolcsóbb, nem TN paneles. Minden benne van szerintem.
Az LG jó lesz szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

(#37093) St3ven válasza Djsaba (#37087) üzenetére


St3ven
addikt

Ennyire futja. :((( De igazából csak tévének lenne használva. Az a 70 valahány Hz nem alacsony?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#37094) Djsaba válasza St3ven (#37093) üzenetére


Djsaba
senior tag

Hát mi mindennapi felhasználók, általában 60Hz-n játszunk, filmezünk stb. Csoda hogy az a monitor tudja a 72-5 Hz-t FullHD-ban. Csak a hardcore játékosok játszanak 120 Hz-es monitorokon, ami mondanom se kell hogy nem olcóó. Amikor én vettem a Tv-met, jobb lett volna bekérdezzek valahova, mert szerintem csak bukta volt rajta. De az is FHD-ba 50HZ-es, a tv-k is max 60Hz-esek azt hiszem. Ennél több nem kell tv-zésre. De ha csak Tv-re használnád, akkor talán érdemes a Tv-s topicban érdeklődnöd, mert ez egy monitor :)

(#37095) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék majd egy 23 col körüli IPS monitort vásárolni. Olvastam az 1. hsz-t, amelyben van pár típus az olcsóbbak között is. Úgy látom, hogy ezeket már nehézkes beszerezni, és mivel még csak gyűjtök a monitorra, szeretném kérdezni hogy 40k környékén mik a mostani ajánlott típusok (nem lesz túl sok játék rajta)? Köszi a választ!

(#37096) StLui válasza Djsaba (#37094) üzenetére


StLui
veterán

Nem nagyon van ilyen kis tévé, pont azért jött lcd topicból ide, én javasoltam inkább valami mást TV-nek mint TN panelt, én nem hinném, hogy van tévé TN panellal, szerintem azok mind monitorok, belerakva a tuner.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#37097) stranger28 válasza jahatpersze (#37095) üzenetére


stranger28
addikt

Mi lesz akkor rajta?

(#37098) jahatpersze válasza stranger28 (#37097) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

- internet böngészés
- 2D és 3D tervező szoftverek használata
- programozás
- valamennyi film
- kis játék

(#37099) stranger28 válasza jahatpersze (#37098) üzenetére


stranger28
addikt

Akkor valami GW-s BenQ vagy az LG 22EA53VQ-P/LG 22EA63V-P(erről 29-én lesz teszt), amennyiben nem tudsz hozzátenni picit. 7k-t pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#37100) jahatpersze válasza stranger28 (#37099) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Azon gondolkodtam, hogy a DELL U2312HM nagyon szép 54k-ért +3k kalibrálás és alulról súrolom a 60k-t. Biztos nagyon jó monitor, de így van is ára :( . BenQ-ból melyeket érdemes venni? Esetleg, ha max 50k-ig keresnék lenne megfelelőbb?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.