Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) phoenix1989 válasza Freiherr (#37950) üzenetére


phoenix1989
őstag

De humoros valaki. Bogy de szoknoM kell ezt a tapogatós telót. Amugy.meg ha nem,ttetszik nem olvasod. Aki akarja így is megérti. :-) és tudok helyesen is írni engem megtanítottak. de tudod igy gyorsabb

(#37952) stranger28 válasza phoenix1989 (#37949) üzenetére


stranger28
addikt

Fejezd már be, kérlek.

(#37953) Freiherr válasza phoenix1989 (#37951) üzenetére


Freiherr
őstag

Én is legtöbbször telóról,vagy tabletről írok,de ez nem lehet mentség az igénytelenségre.

XXX

(#37954) jim bcs válasza .wantííd (#37944) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

egy kicsit olvass fentebb, de belinkelem mit írtam ne keresd

Hosszas rágódás és a topik nagyurai segítsége után döntöttem és tegnap meg is érkezett a Dell S2340L-em, melyet azonnal leteszteltem FPS játékok alatt mivel ez volt a fő cél. A tesztet a Crysis_3 és a Splinter Cell_Blacklist töltötte be. Amellett hogy maga a monitor kinézete gyönyörű nem üt úgy vissza a Glossy felület nappali fényviszonyok mellett mint a képeken és a videókon amiket láttam róla, éjszaka semmilyen bevilágítási anomáliával nem találkoztam azaz kikapcsolt állapotban sem voltak bevilágítások, a talpa stabil, az anyaghasználat kiváló, beváltotta a hozzáfűzött reményeimet, a színek valóban élethűek, áthúzásokat én szemre nem tapasztaltam egyet sem. Rövidre zárva felülmúlta azt amire számítottam, ebben az 50k-ig kategóriában nálam a Kifejezetten Ajánlott plecsnit kapja és bátran ajánlom FPS játékokhoz.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37955) phoenix1989 válasza stranger28 (#37952) üzenetére


phoenix1989
őstag

Mit fejezzek be? ez a majom kötekedik. Am meg nem igénytellenség. De különben is mit a helyesírásom nézegeted. Ugybirok ahohy kedvem tarja.

(#37956) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Sziasztok!

LG 22EA63V-P - Ez a monitor 43.000-ért filmnézésre és képszerkesztésre jó lenne? Van ennél jobb ebben az árkategóriában? 21-22 col körül.

Köszi előre is!

(#37957) phoenix1989 válasza phoenix1989 (#37955) üzenetére


phoenix1989
őstag

Komolyan ezen az oldalon ilyen kötekkedõ parasztok vannqk? az emberr kérdez aztán belekötnek hogy hogy ir meg minek kérdez annyit. Ha basztok válaszolni meg zavat ha valaki nem bologat egyből arra amit mondtok akkor miii a faszért irtok. Minek csináljátok. Nemvágom

(#37958) jim bcs válasza -Valinas- (#37956) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

22"_Dell S2240L 45k de 5-7k-val megpótolod és akkor már inkább 23"_Dell S2340L

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37959) -Valinas- válasza jim bcs (#37958) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Köszönöm! :)
Stabilabbnak tűnik, jobb a kábelvezetés, letisztult forma. Képminőségre is jobb, gondolom... ugye? :D

(#37960) jim bcs válasza -Valinas- (#37959) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

mert stabilabb is, annak az LG-nek láttam-fogtam-kipróbáltam a 23"-osát és tényleg eléggé libegős ám de tart, mostmár tapasztalatból is mondom hogy a Dell-nek szebb a képe, szebb maga az egész monitor és stabilabb is, én azt mondom hogy pótold meg és vedd az S2340L-t, kell a 23" hidd el nem fogod megbánni

3-4 hsz.-el fentebb leírtam a tapasztalataimat az S2340L-ről

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37961) Isual válasza -Valinas- (#37956) üzenetére


Isual
veterán

Képszerkesztésre inkább egy U2212HM! :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37962) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Gondolkodom, h lecserélném a monitoromat... valamikor a télen sztem. De már most nézelődök :B
Felhasználás: grafikai melók -sajna egyre ritkábban itthon- és játék. Nem vagyok már HC gamer, a színek fontosabbak. Tuner, hangszóró, kenyérpirító meg mittomén marhaságok nem kellenek. Valami digitális bemenet és lehetőleg egy analógis legyen ha szervizelek, ennyi. Keret... igen. 70 k alatt lenne jó. Méretben 24-27˝ között, felbontásban a 16:10 arányú 1920x1200 nekem kedvesebb, de ki tudnék békülni fHD-val is. IPS panel gondolom. Amiket néztem:
- LG 24EA53VQ-P: 51k nagyon baráti ár, hihetetlennek tűnik. "Csak" fHD. Ennyiért, ha jó, akkor nagyon jó vétel lenne, ~3 év és úgyis cserélni kell OLED-re :)
- DELL P2414H: 61k a kistesóján (DELL U2312HM) dolgozom, az gyönyörű. Nem tudom ez hol van ahhoz képest :U
- LG 24EB23TM-BC: 1920×1200, tetszetős. 66k, 5ms-t írnak...
- LG 27EA53VQ-P: fHD, 27˝-es, 71k. Ekkora panelnél 40 cm-ről nézve nem kevés a felbontás? Úgy értem nem lesz zavaró? "teszteltem" a mittomén hanyas nagy TV előtt, kb. fél-egy méterről azért már nem olyan fain. OK, ez nem akkora, meg monitor, de a fene tudja. Boltban lehet kipróbálom, csak mivel? Vigyek fotosoppot? :DDD Filmnél nem tűnne fel biztosan.
- LG 24EB23PM-BC: 1920×1200, 72k, 24˝-es... sokallom :)

Vagy mit? :U Dell munkahelyi és a másiknál az iMac kijelzője nagyon szép, jók a színek, stb, de játékban nem tudtam tesztelni... Mondjuk a Dell-t el tudom kérni hétvégére, h mennyivel jobb/rosszabb a mostaninál (2 ms-os Samu, a színei nem az igaziak sajnos, de játékra, filmre nekem tökéletes lenne amúgy).
Köszönöm! :R ...bocs a novelláért! :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37963) schawo válasza ViZion (#37962) üzenetére


schawo
titán

Dell U2412M minden szempontból.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37964) ViZion válasza schawo (#37963) üzenetére


ViZion
félisten

uhhh... ehhh.... ezt még nézegetem pár hétig a webshopban :) :R köszi!

Az 51k-s amúgy miért nem jó? Játszok inkább, PS ritkán kell itthon, cégnél megoldom ami kell. Ára miatt az hamarabb jöhetne :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37965) schawo válasza ViZion (#37964) üzenetére


schawo
titán

Pont 70k
A legjobb képminőség a listán, PWM-mentes fényerőszabályzás, 16:10, stb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37966) atomanti19 válasza ViZion (#37962) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Én most vettem az általad elsőnek említett típusból.Nagyon szép képet ad, mondom ezt 19" AOC utan...
Én elégedett vagyok vele, ugyan nem értek hozzá de a fekete színe nem a legszebb, mintha nem tudna rendes fekete képet adni, ips glow latható de nem zavaró szerintem. Most egy helyröl 45 ért lehet venni.Szerintem annyit megér, nemvalószínű hogy ennyi pénzért de még akár 50k ért is jobbat kapsz. Persze tudom a Dell U2413HM lenne az igazi de nem használom annyit hogy jelentőssége legyen. Ráadásul 30k val olcsobb. Ha fél napot a gép előtt lennék nem haboznék de napi 1 óra számítógéphasználatra illetve szabadidőben filmezésre ennyi pénzért tutibuli.
Játék alatt nincs szellemkép illetve egyéb képhiba, vannak alap beállítási lehetőségek és vannak kicsit komolyabb módosítható beallitasok is mint a gamma vagy válaszidő.
Ha gondolod szívesen készitek az ips-glow ról képet, látszik de engem nem zavar mert nem sok fekete illetve sötét háttérrel operáló programot futtatok. Ami érdekes hogy filmezésnél főleg távolabbról tényleg észre sem veszed, még vaksötét szobában sem.
Létezik belőle LG FLATRON 24EA53VQ-P és sima LG 24EA53VQ-P előbbi 2k val olcsobb de nem tudom mi a különbség, enyém olyan.
Szerintem jó monitor!

(12HM bocsi)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#37967) ViZion


ViZion
félisten

Köszönöm mindenkinek! :R Igazán azon is múlik, h lesz-e itthonra is meló, mert akkor nem fáj a + pénz. Másrészt HD7770-em van, ha az 50k-t venném, akkor tudnék VGA-val is feljebb lépni (ha nem is azonnal), ami játékok miatt kellene. Még álmodozom róla, sajna ez a nyár valami iszonyat sz@r volt (munkahely váltásokkal, stb...), eléggé lenulláztuk a kasszát... :U de most már rendeződni látszanak a dolgok, csak kicsit előreszaladtam a nézelődéssel 1-2 hónapot :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37968) KAMELOT válasza ViZion (#37967) üzenetére


KAMELOT
titán

Nagyon jó az a Dell U2412M monitor. 70K-t megéri.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37969) djxp01 válasza schawo (#37892) üzenetére


djxp01
senior tag

GW2760HS-t néztem ki az ajánlásod alapján (kicsit nagyobb, mint 24", de nem baj). Viszont régebbi hozzászólásodban olvastam, hogy elbaltázták a képminőségét. Ezt hogy kell érteni?

regisztrált: 2005-07-05

(#37970) tomic


tomic
addikt

Erre valaki?

(#37971) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!

Kollégám még mindig nem talált monitort magának,de újabb 2 jelentkező került a számításba jöhetők közé.
27colosban gondolkodik (már),játékra és filmnézésre venné! Mivel imádja a horrorfilmeket és játékokat,így fontos,hogy a fekete és sötét helyszínek a lehető legfeketébbek legyenek. :)
Mivel közel ül a monitorhoz (kb.70cm) érezhető lesz a pixelméret látványa?

A két Dell közül ajánlható valamelyik a részére hogy megfelelő legyen,illetve a kettő közül melyik a jobb?

Dell S2740L

Dell P2714H

Köszönjük a segítségeteket!

(#37972) Isual válasza tomic (#37970) üzenetére


Isual
veterán

50k-ba csak az fér bele és az S2340L. 50-60k között már számításba jöhet az U2312HM, P2314H és P2414H is.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37973) South Velen válasza Howkeddlee (#37971) üzenetére


South Velen
addikt

Benq GW2760HS. A fekete igények miatt inkább VA panelest vegyen. Jóval olcsóbb is, mint a felsoroltak. A prad-on "jó" értékelést kapott, míg pl. az S2740L csak megfelelőt.

(#37974) 2csi


2csi
aktív tag

Hali!
Az Lg Flatron w2363d-be van hangszóró?
Előre is köszi!

(#37975) atomanti19 válasza tomic (#37970) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Nekem 7 nap alatt kihozzták. 4-6 napot írt.Korrekt kis bolt, aránylag :D katt ide

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#37976) schawo válasza djxp01 (#37969) üzenetére


schawo
titán

Nézd meg mondjuk a prad-os tesztet, és látni fogod.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37977) Berguson


Berguson
tag

Hali!

Segítségetekre lenne szükségem! Melyik monitort érdemesebb megvenni játékra és filmnézésre a kettő közül? Fontos hogy szép színei legyenek,a fekete az sötét legyen (ne szürkés) a fehér pedig fehér legyen! :)

A két monitor: DELL P2714H és DELL U2412M

Köszi

(#37978) Füleske válasza Berguson (#37977) üzenetére


Füleske
addikt

Ips paneltől nem fogsz teljesen feketét kapni. A többit pedig mindkettő tudja.

(#37979) martin555 válasza KaiotEch (#37934) üzenetére


martin555
aktív tag

elindultam ezen a szálon, köszönöm a választ!

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#37980) Assdak


Assdak
őstag

U2711 -et lehet még valami megbízható helyen kapni? Használt vétele mennyire rizikós? Vannak típushibái?

(#37981) phoenix1989 válasza Füleske (#37978) üzenetére


phoenix1989
őstag

Ha az ips panelnál a szinek nem jok akkor mégis miért jobb?csak mert szerintemis a fekete az fekete legyen ne szürke.

(#37982) tomic válasza Isual (#37972) üzenetére


tomic
addikt

Köszi.
U2312HM- lett a befutó.Oázistól.

atomanti19Néztem őket,de én nem mertem onnan rendelni. De lehet nem lett volna semmi gubanc velük.De azért köszi.

[ Szerkesztve ]

(#37983) djxp01


djxp01
senior tag

Esetleg van valakinek tapasztalata a BenQ XL2420T-vel kapcsolatban? Megér ennyit ez a monitor?

regisztrált: 2005-07-05

(#37984) Szöcsbi


Szöcsbi
tag

szeretnék befektetni 1 új monitorra:[link]

csak nemtom hogy ehhez a géphez passzolna-e:
athlon x4 750k
gtx 560(közlejövőben lesz belőle 1 hd 7870 oc ghz)
Asrock FM2A85X EXTREME4-M
4gb kingston 1333MHz és 2x2gb corsair 1600MHZ

játékok főként bf3;bf4

(#37985) Isual


Isual
veterán

P2314H, P2714H méricske.
Utóbbi 1035:1-ös kalibrált kontrasztot produkált, ami azt hiszem több, mint tökéletes. Csak jó dolog lett ez a P2714... :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37986) tomic válasza Isual (#37985) üzenetére


tomic
addikt

Egy baja van. A felbontása. Ekkora méretben elkél nálam a nagyobb felbontás.

(#37987) Isual válasza tomic (#37986) üzenetére


Isual
veterán

Szerintem is.
Ettől függetlenül valamiért nagyon nagy népszerűségnek örvend egy ideje a vegyünk egy nagy monitort felfogás. Nyilván ezért is volt kénytelen a Dell egy ilyet piacra dobni. Én is sajnálattal figyelem ezt a tendenciát, de Istenem, mind mások vagyunk. Nekem sem kéne. :N (Egy U2713HM már annál inkább - for that matter)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37988) South Velen válasza Isual (#37985) üzenetére


South Velen
addikt

PWM-ről tudunk valamit? :B

(#37989) Blindfish


Blindfish
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy monitort amelynek ára 60-90K Ft-ig terjedne. 3D nem kell bele, mert a videokártyám nem tudja konvertálni a képet. Játszani szeretnék rajta mérete legyen 23" felett, ha lehet ne benq legyen mert azt utoljára szervizeltem és nem vagyok jó véleményen ezek után mert alig bír ki 1-1 hónapot. Szín szempontból mindegy.
Üdv!

u.i.: Ha valamit nem írtam le szóljatok rám!

(#37990) schawo válasza Blindfish (#37989) üzenetére


schawo
titán

Dell U2312HM P2314H U2412M P2414H P2714H

Csak hogy erősítsem a Dell-buzi sztereotípiát :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37991) Blindfish válasza schawo (#37990) üzenetére


Blindfish
tag

Köszönöm a gyors választ! Bőség zavarában nem tudom melyiket vegyem meg... :F

Azt had kérdezzem meg melyik lenne jó játékra?? Esetleg Bf4.re?

[ Szerkesztve ]

(#37992) Mattey


Mattey
tag

Ahoy!

40k-ért milyen gamer monitort ajánlanátok ? Egyelőre még nem nagy nézegettem őket, annyira nem értek hozzá, a gépvásárlás is első lesz amihez lesz, ennek a konfigja a módosításokkal:

Asrock B75M-GL R2.0 alaplap 36 hó gar.
Chieftec CTG-400-80P táp 36 hó gar.
Intel Core i5-3470 processzor 36 hó gar.
Kingmax 4GB DDR3 1600Mhz memória 36 hó gar.
M-Tech FM12A-BK BLUE számítógép ház 12 hó gar.
Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050 merevlemez 24 hó gar.
Gigabyte GTX660 2GB GV-N660OC-2GD videokártya 36 hó gar.
~145k.

Amit módosítanék, az egy sharkoon vaya ház + 3k, CTG-500 táp( ez kell már ide, mivel ennek hosszabbak a kábelei) + 2k. Ha még belefér, akkor + 4GB ram ~ 9k.

(#37993) schawo válasza Blindfish (#37991) üzenetére


schawo
titán

Pénztárca megmondja, ezeket nyugodtan veheted. A legnyugodtabban az U sorozatot, mert arról elég tapasztalat van, a P sorozat épp most esett ki a a gyártósorokról.

(#37992) Mattey
LG 22EA53VQ
A többi mellé

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37994) ViZion


ViZion
félisten

Nah, megint itt... IPS legyen, kicsit játék, ritkán Photoshop / Corel, ilyesmik.
A keret jelenleg 50k, ennyiért már most tudnék venni, beszámítják 10k-ért a mostanit. Tehát az árakból ez még lejönne:
Acer 24" V243PWLymd IPS: 67k
LG 23'' IPS231P-BN IPS: 48,5 k
LG 23'' D2343P-PN - Cinema3D, szemüveggel: 52k
LG 23,8" 24EA53VQ-P LED IPS: 52 k

Ahogy néztem IPS-ben ezek férnek bele, ezek a típusok vannak itt.
Tehát az utcsó lenne 42k, amit ki tudnék fizetni... a következő lenne Dell Ultrasharp... ha lesz itthonra melóm és pénzem :) Ezek milyen monitorok amúgy? Teszteket olvastam, tudom, h lötyögős a tartó, de a mostani Samu után megváltás lenne az IPS (elég gáz, h IPS előtt dolgozom, utána fájdalmas itthon. Amíg gagyi monitoron dolgoztam, fel sem tűnt... :DDD )
Vélemény? :U (azt ne, h hülye vagyok, tudom... ;] )

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#37995) Blindfish


Blindfish
tag

http://monitorguru.hu/bolt/termekek/dell_p2714h
Erről véleményed? Vagy csak bedobtál ide nekem több monitort válasszak? :D

(#37996) schawo válasza Blindfish (#37995) üzenetére


schawo
titán

Pénztárca alapján válassz. Ez egy 27"-os fullhd monitor, a többinél nagyobb kijelzővel és ennek megfelelően nagyobb pixelekkel. Ha nem zavar a nagy pixelméret, és belefér a pénztárcába, nyugodtan válaszd, kellemes eredményeket produkált az Oázis kalibrációs tesztjén. Egyébként itt is megveheted a monitort.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37997) .wantííd válasza jim bcs (#37954) üzenetére


.wantííd
tag

Nagyon szépen köszönöm, a gyors választ!

(#37998) Blindfish válasza schawo (#37996) üzenetére


Blindfish
tag

Hát igen a pénz most annyira nem számít, mert ez a benq már kikészített idegileg és már úgy döntöttem ha új gépet vettem akkor monitor is dukál mellé! Elolvasom a tesztet, ár/értékben te mit gondolsz róla?

(#37999) schawo válasza Blindfish (#37998) üzenetére


schawo
titán

Ez az első tesztkezdemény a monitorról, a múlt héten jelentették be őket, a dobozokon még meg sem száradt a tinta. Nem tudok korrekt ár/érték arányt kijelenteni. Saccolva, első blikkre jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38000) Blindfish válasza schawo (#37999) üzenetére


Blindfish
tag

Köszön szépen a segítségedet! :R
Szerintem már ma megrendelem, hogy pénteken megjöjjön! :)

GARANCIA
3 év

Ez azért elég jó!! :)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.