Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) InterFox


InterFox
senior tag

Nektek csak a Dell létezik?

PSN ID: interfoxthedead

(#37202) kleinguru válasza InterFox (#37201) üzenetére


kleinguru
addikt

Ne kezd el kérlek :R !

A többiek meg ignore-álják kérem:R!

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37203) bl0ck


bl0ck
tag

Lehet lelkiismeret furdalásom lesz, de lehet veszek egy Dell U2312HM-t.
Hülye kérdés, tartozékok vannak hozzá? Kábelekre gondolok elsősorban.
Köszöntem.

(#37204) xcvbxcvb


xcvbxcvb
aktív tag

Hello!

Főleg játékra keresek monitort, full hd, min. 22 col legyen és tartós is ha lehet
. De a kikötés hogy innen kellene választanom.
Melyik lenne a legjobb?

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#37205) InterFox válasza xcvbxcvb (#37204) üzenetére


InterFox
senior tag

A Dell!:D

PSN ID: interfoxthedead

(#37206) gyuribácsi88 válasza bl0ck (#37203) üzenetére

DVI van benne, meg VGA.

Se HDMI, se DP nincs benne, ha ezekkel akarod használni, akkor venned kell külön.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37207) Füleske válasza bl0ck (#37203) üzenetére


Füleske
addikt

Naná hogy vannak hozzá kábelek. Dsub , dvi , usb kábelek.
Szerk. : megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

(#37208) bl0ck


bl0ck
tag

Köszöntem.

Amúgy InterFox, mi bajod a Dell-el?
Tudsz olcsóbban, jobbat U2312HM-től?

(#37209) gyuribácsi88 válasza bl0ck (#37208) üzenetére

Hagyjad, csak trollkodik, nincs jobb dolga.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37210) schawo válasza dances (#37195) üzenetére


schawo
titán

PWM kérdés túl van lihegve.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37211) InterFox válasza bl0ck (#37208) üzenetére


InterFox
senior tag

Csak trollkodom, de kínomban, mert visszaolvasva, aránytalanul sokszor futottam bele a Dell szóba.:)

PSN ID: interfoxthedead

(#37212) prokxy válasza dances (#37195) üzenetére


prokxy
veterán

Lehet, h vak vagyok, de napi 8 órában ezt lesem: U2312HM, ha hazamegyek, akkor pedig a szóba került LG 27EA73 fogad és semmivel sem rosszabb a képe, mint a céges dell.

(#37211) InterFox: nem Te vagy az első, aki ezt kérdezi, kb 1 hónapja ugyanígy voltam, de az igények és a pénztárca más felé terelt, de nem bántam meg. :)

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#37213) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Hi

Az LG 22ea53vq-p-ről van véleményetek? Tényleg van rajta hdmi?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#37214) old_artist válasza MrPetya19 (#37213) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, van rajta HDMI.

(#37215) MrPetya19 válasza old_artist (#37214) üzenetére


MrPetya19
addikt

Köszi.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#37216) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, egy alap monitort szeretnék vásárolni online pókerezéshez. Eddig laptopon nyomtam, de kicsike és majdhogynem használhatatlan e célra, mikor sok asztalt kell egyszerre megnyitnom. Felbontás miatt gondolom én hogy csak a FullHD jöhet szóba, és 22"-osra gondoltam, maximum 25.000 HUF-t szánnék rá.

Jelenlegi indulók, ezeket meg tudnám nézni élőben is. (Debreceni vagyok)

http://aprod.hu/hirdetes/benq-g2220hd-22-56cm-fullhd-monitor-ID1npDd.html#ccfed6ec66
http://aprod.hu/hirdetes/asus-vh222d-full-hd-ID1lLOJ.html#ccfed6ec66
http://aprod.hu/hirdetes/lg-w2261vp-22-os-full-hd-szeleskepernyos-monitor-hdmi-vel-ID1lQ35.html#ccfed6ec66

Ha segítenétek, hogy a fentiek közül melyiket érdemes elhozni, megköszönném. Vagy esetleg hasonló árkategóriában ajánlanátok valamit akár használtan. (A "gyűjts hozzá még egy kicsit" mondat értelmetlen esetemben, mert ennél többet nem szeretnék/tudok rákölteni.) Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#37217) spm


spm
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani pár monitort?

- keret: 70-80-90k Ft
- méret: 23"-27"
- IPS
- felbontás: minimum fullHD (PS Elements és Lightroom5 miatt jó volna esetleg nagyobb felbontás de ez nem annyira fontos)
- az előbb említett programok miatt vennék új monitort, szóval fotók retusálásához használnám főleg (+net és egy kis játék, filmezés nem annyira fontos)

Üdv!

(#37218) gyilkos répa


gyilkos répa
tag

Sziasztok!

Van esetleg már valakinek tapasztalata az ASUS PA279Q monitorral kapcsolatban? Különösen érdekelne, hogy a kijelző alsó sarkaiban jelentkezik-e ennél a panelnél az az erős "glow" hatás, ami pl. a DELL u2413-nál tapasztalható.

Köszönöm,
gyr

(#37219) old_artist válasza spm (#37217) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

A legjobb megoldás a Dell U2412M :K
... esetleg:
- HP ZR2330w
- ASUS PA238Q
- ASUS PB238Q
- LG 27EA63V
- Dell S2740L

(#37220) Teaway válasza gyilkos répa (#37218) üzenetére


Teaway
veterán

Vétek lenne bármilyen következtetést levonni egy video alapján.

Nincs itthon csokid??

(#37221) Kisendre


Kisendre
csendes tag

Sziasztok!

A következő monitorok közül szerintetek melyiket lenne érdemesebb megvenni? BENQ GW2260HM, illetve LG 22EA53VQ-P.
Film nézéshez és játékhoz egyaránt használnám.

[ Szerkesztve ]

(#37222) gyilkos répa válasza Teaway (#37220) üzenetére


gyilkos répa
tag

A videón a dell 2413 szerepel, nekem is az van. Személyes tapasztalatom a zavaró glow a lenti sarkokban; a videó valósághűen szemlélteti a problémát. Szeretnék 27esre váltani, de ilyen jelenséget nem látok szívesen a továbbiakban semmilyen monitoromon ebben az árkategóriában.

(#37223) Beretvás


Beretvás
addikt

hali..

olyan gondom lenne , hogy cseréltem a régi 22 colos full hd monitorom egy 24 colos full hd tv monitorra, és az a problémám , hogy c3 ban az fps em furcsán lecsökkent.. ugyanazon beállítások mellett.. mitől lehet ez?

(#37224) PNP válasza gyilkos répa (#37222) üzenetére


PNP
őstag

+1.

Sajnos a 2713H-ról is vannak hasonló videók.

(#37225) gyilkos répa válasza PNP (#37224) üzenetére


gyilkos répa
tag

Igen. Ezért nézegetem ezt az Asust (PA279Q). Az ára irreálisan magas és az eddig a youtubeon talált teszteken gyanús, hogy szintén ott a glow.

Egyébként a 27es mezőnyben a Dell U2713HM, bár olcsóbb kategória és nélkülöz egyes prémium funkciókat, a tesztek alapján kevésbé látszik problémásnak...

[ Szerkesztve ]

(#37226) schawo válasza gyilkos répa (#37225) üzenetére


schawo
titán

Ha glow nélküli monitort akarsz, akkor S-PVA-t keress. Ott más gond van, de az nem glow.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37227) gyilkos répa válasza schawo (#37226) üzenetére


gyilkos répa
tag

Köszönöm - nem a glow teljes hiánya a cél, hanem, hogy ne kelljen a kijelzőn pont szemből elfogadhatatlan glowval szembesülni.

Ez előtt dell u2410 monitorom volt (kettő); az elsőnél durva green-pink tint volt a gond, de a másodiknál (rev akárhányas modell) egyszerűen tökéletes volt a kép. Glow ott is volt, de csak bizonyos szögekből. Sajnos a tápegysége meghalt, és a DELL (egyébként nagyon korrekt garanciális ügyintézéssel) egy 2413-ra cserélte, ahol meg a lenti videón látható glowt kapom szemből...emellett egyszerűen NINCS olyan szög, amiből valamelyik sarokban (és ez egy jelentős részét fedi le a képernyőnek, azaz nemcsak a csücsökről beszélek) ne lenne erős elszíneződés, fénylés sötét háttérnél. Több modellt megnéztem, mindegyiknél ez van, hacsak azóta nem jött ki felülvizsgált modell...

[ Szerkesztve ]

(#37228) schawo válasza gyilkos répa (#37227) üzenetére


schawo
titán

egyszerűen tökéletes volt a kép
Kihúzták a lottóötösödet. Ez kétszer ritkán fordul elő :(

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37229) PNP válasza gyilkos répa (#37227) üzenetére


PNP
őstag

Kb. hasonló a történetem, csak 3 db 2410 után (kettő foltosodott, nagyjából ugyanott, a harmadikon meg egész pixelcsoportok izzottak vörösen) kaptam egy 2413-at, de azt a bevilágítást, amit produkál, nem tudom elfogadni, még filmnézés közben is zavaró, pláne munkára. (Egyik 2410-nél sem emlékszem hasonló problémára, holott technológiából fakadóan biztosan volt ott is, tehát létezik ebből elfogadható szint, fotós/grafikai felhasználás mellett is) És mivel ilyen kategóriájú monitort használtan is csak az vesz, akinek van némi elvárása, meg se akarom hirdetni.
Egyik baj tényleg az, hogy már unom a Dellel való nem túl kemény, de elhúzódó harcot, hogy végre legyen egy használható monitorom. Másik, hogy lecserélném, csak éppen nincs mire, mert minek fizessek dupla árat a wide gamutért, ha az egészet így nyakon öntik háttérvilágítással.

A fotó nincs túlhúzva (sőt, alul van exponálva), sötét környezetben, szabad szemmel legalább ennyire látszik:

És ilyenre sem emlékszem korábbi monitorokkal, hogy ennyire kivilágosodna a feketéje(!) laposabb szögből. A TN paneles notebookom tud még ilyet:

[ Szerkesztve ]

(#37230) stranger28 válasza PNP (#37229) üzenetére


stranger28
addikt

Ha szemből, élőben is így néz ki, akkor cseréltesd ki velük. Biztos unalmas, de még mindig jobb, mint ezt bámulni.

Amikor oldalról világosodik a fekete, az a glow és az a más panel miatt van. A TN mindenhonnan szar, plusz nem csak feketénél.

[ Szerkesztve ]

(#37231) gyilkos répa válasza stranger28 (#37230) üzenetére


gyilkos répa
tag

Ugyanaz a gondom, mint PNP-nek. Csak nekem mindkét oldalon ilyen glow van alul, szemből. De legalábbis bal oldalon is erősebben jelentkezik és nem tudom magam úgy beültetni, hogy ne lássam. Mivel a kép alja gyakran sötét (film, ne adj isten JÁTÉK), tulajdonképpen használhatatlan ez a szegmens a displayen. Nincs megfelelő szög.

@Stranger28, sajnos a csere nem segít. Minden modellnél ott van. Nekem ez a 2. vadonat új, garanciában cserélt 2413-am. És boltban is néztem több példányt, hogy biztos lehessek a dolgomban.

Amit PNP ír a 2410-ről az is igaz (nekem is a tint, a színeződés miatt kellett cseréltetnem); de ott végül garanciában kaptam egy 2011 végén gyártott monitort, aminél már nem jelentkezett. Itt arról van szó, hogy kb beta tesztelnek velünk, aztán mire megvan a "hibátlan" modell, kifut a széria. Én nagyon reménykedtem abban, hogy a 2413 esetében tanulnak a 2410 szenvedéstörténetéből, de nem, ez szarabb.

(Ja, egyébként ez is tintes...a bal alsó negyedben rózsaszínes a kép, de ezzel már nem is foglalkozom, mert annyira dominál a glow...)

Őszintén nem értem, hogy hogyan jöhetnek ki ilyen monitorokkal ebben a kategóriában. Tudom, más a technológia, de groteszk, hogy egy TN film panelnek a munkahelyemen homogén a képe. A Dell fórumok hemzsegnek a hasonló hozzászólásoktól. A Dell kultúráltan, egy mondatban reagál, hogy ez a gyári a tűréshatáron belül van; sötét szobában nem mérnek és náluk csak a monitor közepének bizonyos hányadában ellenőrzik a homogenitást.

De lezárva a panaszt, tényleg a megoldás kellene - nekem az ASUS tetszik, de akkor biztosan nem veszem meg, ha ilyen a glow.

Más alternatívát pedig (olyat, ami nem sokkal drágább ezeknél) már nem nagyon látok...

[ Szerkesztve ]

(#37232) SchumiBácsi

Az a baj ezzel a Glow-al amúgy, ha totál szemből nézed, hogy az egyik nagyobb. Úgy látom nektek is ahogy nekem is, a jobboldali a nagyobb lent. Ezt nem értem hogy hozták így össze...

A probléma 1ébként enyhíthető ha távolabb ültök.
Én DELL U2412M-et vettem, és az ideális nézéstávolság 80cm körül alakul.
Látványosabb javulás a monitor hátradöntésével érhető el, ami első napokban zavaró lehet, de lényegében pont úgy a jó, ha a monitor közepét a szemünk pont merőlegesen nézi.
Idővel le lehet csalni a fényerőből is, a boltból 37%-al érkezett ha jól emlékszem, a fényerőt fokozatosan vettem visszább, ami most 25%-os.

Ilyen beállításokkal a Glow szinte elhanyagolható, ha kedvem van mindjárt dobok fényképet is.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37233) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#37232) üzenetére

Na volt kedvem fotózni.

A fotóbeállítások a valóságnak 99% megfelelnek. Az U2412M glow nálam ilyen. +1 bónusz suna :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37234) PNP válasza SchumiBácsi (#37233) üzenetére


PNP
őstag

(#37235) gyuribácsi88

Most jutott eszembe hogy mit ír a monitor (LG 27ea73lm-p) papírja :

Röviden: "amikor beállítjuk a monitor dőlésszögét, akkor ne érjünk a kijelzőhöz!"

Mivel egy egy káva nélküli monitor, ezt mégis hogy gondolták kivitelezni?

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37236) gyilkos répa válasza SchumiBácsi (#37233) üzenetére


gyilkos répa
tag

a fotó előtti hozzászólás és a fotós post közt eltelt másfél óra gondolom a rendrakáshoz kellett :)

látszik a glow, de a 2413 esetében tapasztalhatónál sokkal barátibb azért. a 2413h is jobb e téren, mint a drágább modell. vicces...

(#37237) SchumiBácsi válasza gyilkos répa (#37236) üzenetére

Nem igazán takarítottam, nálam mindig hasonló a rend. De például a gyomromat rendbe raktam ez alatt az idő alatt egy kis ennivalóval :DD

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37238) KAMELOT válasza SchumiBácsi (#37233) üzenetére


KAMELOT
titán

Már csak a kábelok hiányoznak a két pózna között! :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37239) Kuruc2 válasza SchumiBácsi (#37237) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Én megbolondulnék a sok led-től. :) Még ez az óriás piros állapotjelző is megöl az lg-mnél.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#37240) BomiBoogie válasza SchumiBácsi (#37233) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mik azok a villanyoszlopok? :D

(#37241) madgie válasza Kuruc2 (#37239) üzenetére


madgie
titán

Fekete szigszalag, lyukasztásos maszkolás, probléma megoldva.

(#37242) Freiherr


Freiherr
őstag

Urak,Dell S2340L-ről van valakinek tapasztalata?Konkrétan a fényerőszabályzás érdekelne,hogy pwm-s-e,vagy nem.

XXX

(#37243) Teaway válasza BomiBoogie (#37240) üzenetére


Teaway
veterán

Gyufaszálakból építette...

Nincs itthon csokid??

(#37244) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok szakik ismét lenne egy kérdésem. Használtan mennyit érhet egy LG l1918s-BN monitor?
Lenne egy eladó az utcában csak nem tudom mennyit érhet. Az eladó sem tudja mit kérjen érte.
Valamint 15-20ezer ft ért tudnátok valami monitort ajánlani? Egy régi P4 es géppel lenne használva . Apunak kellene de újat ezmiatt nem akarok venni.
Köszönöm a segítséget :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#37245) Teaway válasza Sleek (#37244) üzenetére


Teaway
veterán

Van beárazós topic, ott az ármesterek megmondják, de szerintem olyan €25 körül.

Nincs itthon csokid??

(#37246) Sleek válasza Teaway (#37245) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen akkor felteszem ott a kérdést.
:)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#37247) bump3r111


bump3r111
tag

Sziasztok!

Érdekelne, melyik monitort választanátok. HDMI csatlakozás nem feltétel.

http://aprod.hu/hirdetes/benq-g2220hd-22-56cm-fullhd-monitor-ID1npDd.html#ccfed6ec66
http://aprod.hu/hirdetes/asus-vh222d-full-hd-ID1lLOJ.html#ccfed6ec66
http://aprod.hu/hirdetes/lg-w2261vp-22-os-full-hd-szeleskepernyos-monitor-hdmi-vel-ID1lQ35.html#ccfed6ec66

Előre is köszönöm,
b3

(#37248) kukulec


kukulec
őstag

annyit olvastam mar a dell problemairol, hogy felmerult bennem a kerdes, van problemamentes 1900*1200-as monitor?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#37249) KAMELOT válasza bump3r111 (#37247) üzenetére


KAMELOT
titán

BENQ G2220HD. Jó monitor!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37250) schawo válasza bump3r111 (#37247) üzenetére


schawo
titán

x

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.