Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37301) KAMELOT válasza gyuribácsi88 (#37300) üzenetére


KAMELOT
titán

Talán a szemedről van szó! És ha majd lesz alkalmad megtekinteni egy ilyen monitor és egy 27-es full hd monitor mellette meglátod mi a különbség. Nem utolsó sorban 1 milliárd szín van benne. Talán annyit megér a szemed. Természetesen 23-24 az alap ott jó akármelyik 45K-s monitor. Ugye ajánlott a 23-as dell 50K környékén. De most, hogy jó pár órát BF3-zok elgondolgodtat engem is, hogy monitort kéne váltani. Kicsit más lenne azt nézni. Igaz 180K tudom nem kis pénz, de ha van lehetőséged 10 hónapig törleszteni havi 18 000ft-al, akkor megéri. :) És akkor a pénztárcádat is kíméli!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37302) gyuribácsi88 válasza KAMELOT (#37301) üzenetére

Igazából az én szememnek már felüdülés a TN panel után, bármelyik IPS. A régi crt monitorokról nem is beszélve. Ez az LG amit most vettem nekem bejön. nem bántja a szememet. Játszok én is, igaz egyhuzamban max 2 órát, utána kis szünet. Ettől függetlenül pofátlanul drágának találom azt hogy némelyik 27" monitorért elkérjenek 180-250K-t, úgy hogy ezek még nem is munkára specializált monitorok, hanem hobbi panelek.

Sok ember 32-40" lcd tv-t használ monitornak, és azt nézik kb 40-50cm-ről, na számomra az az, ami igazán egy szemgyilkos módszer. Mondjuk ott azért nem is értem, mert az már tényleg a brutál kategória, azt nem akarom elhinni hogy van akinek az kényelmes/kellemes.

Ettől függetlenül értem hogy mit mondasz, a színekkel kapcsolatban, de én ha következőre váltok, akkor már egy 29 colos, 21:9-es csodát szeretnék. (meg a jézuskától szélesebb látást) :DDD

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37303) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Nem vagyok nagy monitoros, esetleg valaki tudna informálni, hogy kapni-e már OLED eszközöket?

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37304) laszlohu válasza BlackSoft (#37303) üzenetére


laszlohu
addikt

Persze, hogy kapni :

[link]

25" - es 1.4 millió Ft

[ Szerkesztve ]

(#37305) schawo válasza laszlohu (#37304) üzenetére


schawo
titán

Nyilván azért kerül ilyen talpra, nehogy túl sokat rendeljenek belőle, mert úgyse tudnák elkészíteni. :O

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37306) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

Kinéztem egy full hd led monitort de csak D-sub csatlakozó van rajta. A bevezetőben "nem ajánlott". Meg a linken azt írja, hogy a legrosszabb képminőséget adja. Ez konkrétan mit jelent? Mi az hogy rossz képminőség? Kérlek homályosítsatok fel!

Köszi

Nick: HE_Storm

(#37307) KAMELOT válasza gyuribácsi88 (#37302) üzenetére


KAMELOT
titán

Sajnos összes 1440p-s monitor ennyibe kerül. Az amit te írtál, az sem olcsó mulatság. :)
De azért nem kell várnod karácsonyig. :)

(#37294) Psytróger: LG IPS231P-BN ezt javasoljuk!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37308) Psytróger válasza InterFox (#37295) üzenetére


Psytróger
tag

Old_artist monitorkategorizálása szerint az Asus a "rágondolni sem szabad" csoportba esik :-) Vagy azóta változott a világ?
Ha nem akkor továbbra is fennáll tegnap feltett kérdésem :-)

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#37309) Psytróger válasza KAMELOT (#37307) üzenetére


Psytróger
tag

Köszi, ez nagyon tetszene, de ez meg nem fér el a helyemen... :O kb. 44,5 * 65 cm helyem van. Hogy ha esetleg méret tekintetében lejjebb adom az igényeimet akkor ez az IPS-es LG is ajánlott lehet?
http://ipon.hu/webshop/product/lg_22ea53vq_p/374338

Illetve a két lentebb linkelt monitor (TN-es samu és LG) ellenjavallottnak minősül?

Köszönöm az eddigieket, meg a továbbiakat is! :-)

[ Szerkesztve ]

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#37310) schawo válasza Psytróger (#37309) üzenetére


schawo
titán

Ne viccelj, egy 24"-os is befér egy 60x40-es helyre. A 23"-os LG konkrétan 514 x 403mm.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37311) Psytróger


Psytróger
tag

Elnézést, pont lejárt az 5 perc... Szóval találtam még egy ilyet, az előző IPS-es LG 24 colos változata, kicsit drágább, viszont méretben is jobb:
http://ipon.hu/webshop/product/lg_24ea53vq_p/397237l
Erről mi a vélemény?

Schawo: Itt látható hogy a szóban forgó monitor talpastól 48 cm magas.

[ Szerkesztve ]

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#37312) schawo válasza Psytróger (#37311) üzenetére


schawo
titán

Maximumra széthúzva :U Összenyomott méretet az előző hozzászólásomban találod. [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37313) KAMELOT válasza Psytróger (#37309) üzenetére


KAMELOT
titán

Simán befér a 23-as LG
Hova akarod betuszkolni már? Ne hülyéskedjél itt, ekkora helyed van csak? Küldj már eg yképet hova lesz a monitor!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37314) Psytróger válasza schawo (#37312) üzenetére


Psytróger
tag

Igazán nem akarok vitatkozni, de a gyártó honlapján ez van:
LG IPS231P
Méret: talppal: 548,2 x 137,5 x 476,7
Képpel:
http://snag.gy/8h9hV.jpg

[ Szerkesztve ]

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#37315) schawo válasza Psytróger (#37314) üzenetére


schawo
titán

Értsd már meg, hogy a magyar oldalon a széthúzott, felső állásban lévő monitor magasságát adják meg. Mivel nem vagy magad ellensége, a kis helyen nem így akarod használni, tehát téged a legkisebb, a talpán alsó állásban lévő monitor magassága érdekel. Az meg 408mm.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37316) Psytróger válasza schawo (#37315) üzenetére


Psytróger
tag

Sorry, ez nem volt tiszta, azt hittem hogy a "széthúzott" szó csak valami vicces szófordulat :D

KAMELOT:
http://imagerz.com/QE5BDUtvAwMCU1tJGQVR
A felső polc a szűk keresztmetszet, mint látható a 19-es HannsG is épphogy bepasszol pár centi híjám.

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#37317) KAMELOT válasza Psytróger (#37316) üzenetére


KAMELOT
titán

ha meg nem fér be talpal akkor beteszed talp nélkül. Felfúrod a polc hátuljára ennyire egyszerű. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37318) Psytróger


Psytróger
tag

Oké, köszi a segítséget... Viszont felmerül a kérdés, hogy nem lenne-e célszerű akkor már az 1-2 ezerrel drágább, és modernebbnek tűnő 24-es választása... Szóval ez helyett ez... Ahogy nézem az általatok ajánlott 23-asról már 2011-es értékelések is vannak, míg a 24-esről 2013-as tesztet találtam, szóval nekem fiatalabbnak tűnik...

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#37319) SzlobiG válasza gyuribácsi88 (#37300) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na igen az ára már túl sok nekem egy monitorért, ennyiért már inkább TV-t veszek.

Én láttam már élőbe azt a dell-t sőt játszottam is rajta szép meg minden, de nekem annyit nem ér meg, szal inkább marad a váltás IPS-re TN-ről azt maradok 24colon. Már ezt észre kell hogy vegyem...

(#37320) KAMELOT válasza Psytróger (#37318) üzenetére


KAMELOT
titán

IPS panel az modern!!! Neked mi a modern?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37321) d@minator válasza SzlobiG (#37319) üzenetére


d@minator
addikt

27-es monitorom van soha nem kiáltottam fel, hogy jé ott egy pixel. :DDD Szemtől függ és hogy mennyire távolról nézed. 60cm-ről sem a pixeleket lesem de általában 1m-re ülök a monitortól. Ha félsz tőle akkor egy 24-essel (23,8) sem jársz rosszul.

(#37322) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

No még1 próba. :)

Anyumnak szeretnénk monitort vásárolni születésnapjára, ebben kérném a tanácsotokat. A felhasználás főképp szövegszerkesztésből, e-mailezésből, számlázó program használatából, képnézegetésből és internetezésből áll. Jelenleg egy 17"-os Samsungot használ 1024x768-as felbontáson, de még így is alig látja. XP-t használ, betűméret növelési módszerekkel már kísérleteztem, de sajnos egyes programokban nem lehet átállítani (pl számlázó), szóval ezen már túl vagyunk. 19-es monitornál már olvasható számára könnyen az 1024x768-as felbontás. Az igazi az lenne, ha egy nagy monitort lehetne venni, amit 1280x1024 körüli felbontáson használ, de úgy tudom 20" a legnagyobb a nemszélesekből, ugye? Széles monitor kilőve, olyat nem szeretne.

Tehát ebben kérném a segítségeteket, ajánljatok nekem típust, melyik az, amit érdemes lehet megvenni? Az ár még nincs eldöntve, de nyilván ésszerű keretek között szeretnénk maradni. És fontos lenne mihamarabb eldönteni, mert a héten meg is kellene vennem.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#37323) Psytróger válasza KAMELOT (#37320) üzenetére


Psytróger
tag

Mindkettő IPS-es, csak az egyik kicsit nagyobb, és 2 évvel fiatalabb kiadásúnak tűnik... Vagy az nem számít?

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#37324) KAMELOT válasza Psytróger (#37323) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt az nem számít.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37325) SzlobiG válasza d@minator (#37321) üzenetére


SzlobiG
félisten

Értem, köszi agyalok rajta még egy sort, de valszeg a 24-es lesz inkább.

(#37326) mcsabi84 válasza KAMELOT (#37324) üzenetére


mcsabi84
senior tag

Nem értek a monitorokhoz nagyon, én is az újabbakat néztem, de találtam egy szimpi monitort:
asus pa238q.
Mivel jó lenne az állítható talp és kb 60 körüli összeget szánok rá ez talán megfelelő lenne, csak aggódtam, hogy régi és nem nagyon tudom mennyit fejlődött ez idő alatt a technika. Az elején az lg 23ea63 és az ips237 közt filóztam, de mivel azok nem állíthatóak ránéztem a samsung 7-es szériájára, ami viszont nem ips (és nem is igazán csípem a samsungot). Szóval azt mondjátok a kor itt nem számít és nyugodtan vegyem meg az asust vagy van valami újabb ebben az árkategóriában ami inkább javasoltabb.

(#37327) Füleske válasza mcsabi84 (#37326) üzenetére


Füleske
addikt

Szerintem nyugodtan vedd meg az Asust , esetleg a szokásos Dell U2312HM ajánlható alternatívaként. LG - t , Samsungot szvsz felejtsd el.

(#37328) old_artist válasza mcsabi84 (#37326) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Bizony az Asus PA238Q monitorja (kivételesen) igen korrektre sikeredett, viszont vannak hibái is, erről olvashatsz a prad fórumban is.
Talán még a Dell U2412M monitort is "megszemlélheted", de ha 23", akkor a Dell U2312HM.

[ Szerkesztve ]

(#37329) juszuf11


juszuf11
csendes tag

Sziasztok!

Nincs sok pénzem de vennem kell valamit a régi monitorom helyett.
30-35 ezer a keret.
Benq GW2255 monitor az egyik jelölt.
BENQ VW2230H a másik.
Ha lehet véleményezzétek. Sajnos tudom hogy sok jó monitor létezik de ennyi a keret és kész. Bárki bármit ajánl vagy véleményt mond előre is köszönöm.

Nem értek a monitorokhoz!!

Juszuf

(#37330) Psytróger válasza KAMELOT (#37324) üzenetére


Psytróger
tag

Köszi a segítséget, végül mégis az 1-el nagyobb mellett döntöttem, monitort hosszú távra vesz az ember az a 2-3 ezer forint meg már nem számít.

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#37331) Psytróger


Psytróger
tag

Utolsó kérdés :D
LG IPS 237 L
vagy
LG 24EA53VQ-P ?
Old_artist előbbit javasolta egy korábbi hozzászólásában.

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#37332) Freiherr válasza Psytróger (#37331) üzenetére


Freiherr
őstag

Én most vettem 237L-t,szép a képe,brutálisan vékony káva és panel.Viszont a rögzítés nem a legacélosabb,nekem pár milit jobbra dől :F ,amúgy nagyon szép monitor.

XXX

(#37333) BlackSoft válasza laszlohu (#37304) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát ezek borzasztó rondák, negyedáron sem kellene :DDD

Azt hittem már olcsóbbak lettek, nem is értem mi a fene ilyen drága rajta :(

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37334) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Üdv ezt a típust mennyire jó ? Főként játékra - filmekre lenne használva.
[LG D2343P-BN 23" Wide LED monitor 3D]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#37335) Teaway válasza Freiherr (#37332) üzenetére


Teaway
veterán

Igyál pár felest és egyenes lesz...
:DD

Nincs itthon csokid??

(#37336) KAMELOT válasza mcsabi84 (#37326) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább DELL 23 vagy 24!

(#37331) Psytróger: LG 24

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37337) Psytróger válasza KAMELOT (#37336) üzenetére


Psytróger
tag

:R

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#37338) atomanti19 válasza Psytróger (#37337) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Ugyan ebben a dilemmaban voltam még vasárnap.aen is az LG 24 et választottam. :)

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#37339) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#37293) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Hát ha javaslatokat nem kapok, akkor kérdezek konkrétat. :)

Arra a posztra, amire válaszoltam jó választás lenne ez a monitor?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#37340) BomiBoogie válasza A_ScHuLcZ (#37339) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ilyet esetleg érdemes inkább használtan nézni (19-es 1280x1024-est), 10-15 körül már kapsz pár hónap garival is.

(#37341) A_ScHuLcZ válasza BomiBoogie (#37340) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Itt ph-n, vagy tudsz javasolni boltot is? Mert számlásan kellene igazából, azt elfelejtettem írni.

Egyébként ez IPS paneles, olyanok biztos nem mennek 10-15 körül.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#37342) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Őszintén szólva, nem olvastam vissza, mert szerintem fura kérdésem van. Létezik-e maximum 1680*1050 felbontású IPS paneles monitor?

Köszi!
ChRiS_RS

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#37343) BomiBoogie válasza A_ScHuLcZ (#37341) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én vidéken vettem, de való igaz, az nem IPS paneles volt és nem is számlás. :)

(#37344) Louis1


Louis1
tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni Gericom GM2600-as monitoromat egy LED-es 27''-osra. Főleg filmnézésre, szimulátoros játékokra (pl.: MSTS, RS, BVE5), és netezésre használnám.
Miket tudnátok ajánlani 80-85e körül? (LG 27EA73LM?)

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv.: Louis1

(#37345) Rasiel válasza ChRiS_RS (#37342) üzenetére


Rasiel
senior tag

Hogyne: Dell 2209WA. Régebbi típus, használtan esetleg el lehet még csípni. Ajánlott monitor, e-IPS panellal. :K

(#37344) Louis1: LG IPS277L a best buy (talán írhatom így) ennyiért. A negatívumok mellett jó pár pozitív dolgot írtak róla.

[ Szerkesztve ]

(#37346) Louis1 válasza Rasiel (#37345) üzenetére


Louis1
tag

Köszi a választ!

Sajnos ahol jó áron megvehető (Screen Shop), nincs hozzá magyarországi garancia...

Üdv.: Louis1

(#37347) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Ez most valóban IPS? Mert itt a képen ez így eléggé visszataszító :(

(#37348) Rasiel válasza Louis1 (#37346) üzenetére


Rasiel
senior tag

[link]
Esetleg még alternatíva lehet az LG 27EA63V-P is, de erről sajnos nem hallottam még, így nem merem nyugodt szívvel ajánlani. Specifikációk alapján az IPS277L-t váltotta/váltja, de lehet tévedek.

(#37347) KaiotEch: igen, IPS paneles az Eizo FS2333. Én is néztem már a prad.de tesztjét. IPS paneleknél az ilyen szögekből megfigyelhető kontrasztcsökkenés nem mindegyiknél egyforma, valamelyiknél nagyobb, van, amelyiknél kisebb mértékben jelentkezik. Élőben érdemesebb megnézni, ha van rá lehetőség.

(#37349) m@tthew


m@tthew
csendes tag

Hali,

50k-s kerettel szeretnék monitort vásárolni. Betekintési szög miatt leginkább IPS-t.
Sok filmezés, irodai munka, esetenként egy kis grafika, kevés játék.

24"-ban gondolkodom

tesztek nézegetése közben ezt találtam: LG 23EA63 IPS (igen, tudom ez 23"...)
ennek még a design-ja is tetszik...

:R

(#37350) juszuf11


juszuf11
csendes tag

Mivel nem reagált senki ezért újra megpróbálom.

Sziasztok!

Nincs sok pénzem de vennem kell valamit a régi monitorom helyett.
30-35 ezer a keret.
Benq GW2255 monitor az egyik jelölt.
BENQ VW2230H a másik.
Ha lehet véleményezzétek. Sajnos tudom hogy sok jó monitor létezik de ennyi a keret és kész. Bárki bármit ajánl vagy véleményt mond előre is köszönöm

üdv

Juszuf

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.