Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) stranger28 válasza jahatpersze (#37100) üzenetére


stranger28
addikt

22-es Dell az 47k jelenleg. Kalibrálva, pixelgaranciával pont 50k.

(#37102) jahatpersze válasza stranger28 (#37101) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Köszi a segítséget! Olvasgatom ezeknek a típusoknak a tesztjeit és majd választok!

(#37103) Djsaba válasza jahatpersze (#37100) üzenetére


Djsaba
senior tag

Annyit mondok, inkább spórolj még 1 hetet, hónapot. Abszolút megéri.

(#37104) SRII


SRII
őstag

sziasztok szakik.
szeretnék érdeklődni hogy a dell u2412m monitor esetében a rev: A03-as mit jelent. pwm a monitor vagy nem?
köszönöm a válaszotokat.
Üdv srii

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#37105) Beretvás


Beretvás
addikt

Hali...

24" BenQ GL2460 LED ez bevállalható??

(#37106) Repsol600


Repsol600
addikt

Üdv!
Ezek közül melyik lenne a legjobb választás? Kb. 1 árban tudnám beszerezni őket...

LG IPS234V-PN
LG IPS235V-BN
LG IPS235P-BN

(#37107) SchumiBácsi válasza SRII (#37104) üzenetére

Ha már megvan a monitor használd a fényképezőgépet a folytatáshoz:

Manuális módban állíts be 1/100 időt, és kapcsold ki a vakut. Ha nem elérhető a manuális mód, válaszd az éjszakai beállítást szintén vaku nélkül. Ha a beállítás sikeres, hozz létre Paintben sötét hátteret, rajta függőleges 1pixel szélességű világos csíkot. A fényképező gyors oldalirányú mozgásával készíts fotót, 0-50-100% fényerőn. PWM esetén hasonló kép fogad majd:

1/100 záridő és 50% fényerőnél a kicsit vékonyabb 4edik vonal alapján 360Hz frekvenciának tűnik.
PWM mentesség esetén 100% fényerőnek megfelelő folytonosságú lesz a 0-50% is csak sötétebb.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37108) El Kebir válasza SchumiBácsi (#37107) üzenetére


El Kebir
őstag

az 400Hz lesz, négy vonal az négy vonal...a 0%-os képeden egyértelmű, vagy állítsd be 1/50 vagy 1/25-re a fénygépezőgépet, akkor több "vonalad" lesz... (abból jobban számolható lesz, ha tényleg kevesebb, azoknál páratlan vonalszámot kellene kapjál)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#37109) SchumiBácsi válasza El Kebir (#37108) üzenetére

Az a monitor már be van dobozolva, azért nem bontom ki megnézni.
Eladósorba kerül lassan.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37110) prokxy


prokxy
veterán

Melyik a jobb szerintetek? FPS-re kellene: /80e-m van rá/

LG 27EA63V-P vs LG 27EA73LM-P

A 63-asról vannak vélemények, jó a válaszideje, szép a képe, stb, de a 73-as újabb, nekem jobban is tetszik.
A panel vajon ugyanaz, válaszidő is ugyanaz lehet?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#37111) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
Milyen monitort érdemes venni 30K-ért jelenleg?

Játékra,netre és filmezésre is használnám,semmi komolyat nem várok el tőle.
Ha lehet Full HD legyen,és nagyobb 19"-nál.
Szeretném,ha már nem TN paneles lenne,hanem valami jobb látószöggel rendelkező darab,legyen rajta 3 év garancia,és ha lehet ne legyen fényes a kávája(ez a leglényegtelenebb kritérium :DDD )

Eddig a BenQ GW 2255 monitorját nézegettem,de nem találtam róla tesztet se magyarul se angolul. :(

[ Szerkesztve ]

(#37112) d@minator válasza Kiki18 (#37111) üzenetére


d@minator
addikt

GW 2255. Mit szeretnél róla tudni?

(#37113) Kiki18 válasza d@minator (#37112) üzenetére


Kiki18
őstag

Minél többet,olyansmit szeretnék látni,mint egy PH-s teszt. Vagy ha ez nem lehetséges,egy boltot,ahova be lehet menni és meg lehet nézni,hogy mit tud,hogy néz ki,stb.

Esetleg más,ennél 10%-al olcsóbb vagy drágább monitort,ami jobb ennél,vagy jobban megéri. :R

(#37114) d@minator válasza Kiki18 (#37113) üzenetére


d@minator
addikt

Használtam egy rövid ideig csak jókat tudok róla mondani. Kicsi input lag (12ms) és válaszidő. A talpa stabil. Nagy kontraszt. A panelja meg amva. DVI kábelt nem adnak hozzá.
40körül van LG IPS. Gyenge talppal.

(#37115) Kiki18 válasza d@minator (#37114) üzenetére


Kiki18
őstag

Tehát akkor jó,hogyha ezt a fajtát veszem meg. Köszönöm. :R

(#37116) Meghivott


Meghivott
addikt

Üdv,
kizárólag játékra milyen 22-24" körüli monitort ajánlotok?
Keret kb 40.000, használt garanciás darab szerintem előnyben, az ára miatt.
A képminőség is fontos, de első a megbízhatóság.
köszi

(#37117) Repsol600


Repsol600
addikt

Már csak 2 jelöltöm van. :)

LG IPS234V-PN
v.
LG IPS235V-BN

[ Szerkesztve ]

(#37118) kickboxko


kickboxko
tag

Üdv!
Lenne pár kérdésem az itteni szakértőkhöz.
Mi a véleményetek a Asus VS239HR ról ? illetve mennyivel roszabb mint a Dell u2310hm ?

Kérlek titeket részletezzétek az indokokat.

Köszönettel :Tamás

"Life is simple"

(#37119) RichieTri


RichieTri
senior tag

Sziasztok!

Kineztem magamnak a dell2312hm-t...viszont idokozben raakadtam a benq rl2455hm-re...
kb ugyanabban az arban van a ketto.
mit gondoltok az utobbi termekrol. a dell-t latom mindenki isteniti.
a monitor jatekra (FPS) lenne.

elore is koszi az epito velemenyeket,hozzaszolasokat.

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#37120) gyuribácsi88

Sziasztok le szeretném cserélni a 23" Dell u2312HM monitoromat egy nagyobbra, egy 27"-ra!

Nézegettem egy pár monitort és az LG-k tetszenek, csak az a bajom hogy rengeteg féle van.

Ami tetszik az a LG IPS277L-BN [link]

Van erről valakinek valami tapasztalata? Mert egész jókat olvastam róla, játékra meg filmre lenne, meg hát ugye netezésre.

Mellesleg a Dell monitorom eladó, aprón megtaláljátok a hirdetést (már ha érdekel valakit).

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37121) Kuruc2 válasza gyuribácsi88 (#37120) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Már jó ideje megvan. Én megszerettem. minden tekintetben szép. Ha veszel, mindenképp kíváncsi lennék véleményedre dell után.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#37122) prokxy válasza gyuribácsi88 (#37120) üzenetére


prokxy
veterán

Ez régi típus, az EA-sokat nézd, azok az új fejlesztések (2013). Gyors és jó, de több, mint 1 éves konstrukció.
Szerdán megyek az enyémért, megírom majd ide a tapasztalatokat. LG 27EA73-as veszem.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#37123) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. 27" monitorba milyet ajánlanátok ? (játék és film) Néztem videót az LG LG IPS 277- ről és a bal alsó sarokban feketénél elég nagy a világosodás. Ezeket nézegettem eddig: VIEWSONIC VX2703mh-LED , LG 27EA73, LG IPS277L-BN (bal alul feketénél bevilágítás?), LG 27EA73LM-P, LG 27EA63V-P. Ha más monitort ajánlotok, azt is köszönöm. Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#37124) kleinguru válasza kisferi (#37123) üzenetére


kleinguru
addikt

Bele kellene írni az első hsz-be, hogy ne videón nézve válassz monitort, és videó alapján ne vonjunk le semmilyen következtetést:R

Ha időd engedi nézd meg a monitorokat élőben és az alapján, esetleg szakértő segítségével dönts:K!

Gondolom az árkategória adott, a felsorolt monitorok alapján, látogass el ide és segítenek:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37125) gyuribácsi88 válasza prokxy (#37122) üzenetére

Specifikációit tekintve vajon mekkora a különbség, csak mert amit te linkeltél abban van hangszoró is ami nekem pl nem kell-

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37126) kisferi válasza kleinguru (#37124) üzenetére


kisferi
tag

Köszönöm szépen a válaszodat. A monitorgurunál az üzletbe meglehet nézni több monitort is?

(#37127) kleinguru válasza kisferi (#37126) üzenetére


kleinguru
addikt

:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37128) prokxy válasza gyuribácsi88 (#37125) üzenetére


prokxy
veterán

A panel ujabb elmeletileg es a design.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#37129) gyuribácsi88 válasza prokxy (#37128) üzenetére

Megnéztem mind a két monitor specifikációit, semmi különbség nincs köztük, annyi hogy ez egyik vastagabb mert van benne hangszóró. De válaszidő meg minden bisz/basz ugyan az.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37130) Kuruc2 válasza gyuribácsi88 (#37129) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Én is kíváncsi lennék mi a fene az a nagy különbség köztük.
Amúgy én is direkt hangszóró nélküli monitort kerestem anno, mikor ezt vettem.
Az elején "kicsit" kiakadtam a sarkok bevilágításán, de szakik azt mondták itt fórumban hogy ez a jelenség minden IPS panel-t érint többé kevésbé, ez az egyik tulajdonsága a panelnak(márkától függetlenül), a sok jó mellett.

De azóta már nem nagyon zavar.

Nem a dizájn miatt vettem monitort, miattam rücskös is lehet a sötétben, de azért meg kell mondjam szebbet ennél még nem láttam. (pedig élőben és neten is elég sokat keresgéltem a 27 col környékieknél.)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#37131) gyuribácsi88 válasza Kuruc2 (#37130) üzenetére

Na utána olvasgattam a két monitornak az LG IPS277L-BN mindenhol dicsérik.

A uk.hardware.info-n ha rákeresel akkor ott kidobja hogy kiknek van ilyen, elég komoly hardcore gémerek is használják, akkor nekem is jó lesz.

Azért választom inkább ezt mert pontosan ugyan azt tudja mint az újabb, teljesen ugyan az a spec. Csak ez legalább teljes egészében vékony és nincs benne hangszóró, mert azért lássuk be a legtöbb embernek nem kell a beépített hangszóró.

Így én e mellett tettem le a voksomat : lg IPS277L-BN

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37132) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!

30-40k-s kategóriában keresnék monitort a Gigabyte HD7870 2GB OC kártyámhoz, betekintési szög nekem nem olyan fontos, lényeg hogy "gyönyörű legyen a képernyő, és minél nagyobb legyen a képfrissités/mp

Üdv.:Peti

(#37133) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok. LG 27EA73LM-P , LG IPS277L-BN , LG 27EA63V-P. A három monitor közül a Monitorgurunál csak az LG 27EA63V-P lehet kapni(megnézni). Ha valamelyik monitorral kapcsolatban van valakinek tapasztalata (melyiket vegyem) legyen szíves ossza meg. Előre is köszönöm.

(#37134) gyuribácsi88 válasza kisferi (#37133) üzenetére

Az LG 27EA63V-P felejtsd el, mindenhol írták hogy botrányosan gagyi a talpa, ha csak simán gépelsz vagy szól a zene, már csak a basszustól is elkezd inogni a monitor.

Az LG 27EA73LM-P és az LG IPS277L-BN között meg mint korábban is írtam csak annyi a különbség hogy az egyikben van hangszóró míg a másikban nincs.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37135) gyuribácsi88

Mondjuk arra kíváncsi lennék hogy mi a különbség az

LG 27EA73LM-P és az LG 27EA73LM között

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37136) Norb3rto válasza gyuribácsi88 (#37134) üzenetére


Norb3rto
senior tag

LG 27EA63V-P néztem ki kár, hogy ilyenre sikerült. :(

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#37137) BomiBoogie válasza chosa921 (#37132) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Vagyis a 60 Hz neked kevés?

(#37138) gyuribácsi88

Most az létezik hogy az LG 27EA73LM-P ennyivel jobb a válaszideje?

Mert akkor nem érdekel hogy hangszóró van benne.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37139) chosa921 válasza BomiBoogie (#37137) üzenetére


chosa921
tag

Igen, nemtudom mennyi a max, és ebben az árkategóriában megfizethető

Üdv.:Peti

(#37140) Kuruc2 válasza gyuribácsi88 (#37138) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Van án kétféle response time is. (ms, gtg)

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824005366

Megnyugtatlak, mindkét monitor ugyanarra képes., csak azon variálnak, mikor melyik vonatkozású értéket írják.
Detto mint kontrasztnál.

Mindkettőnél fel lehet mutatni 14ms és 5ms időket, csak ugye ms, vagy gtg, ez a kérdés.

Ez is mutatja ezen "tudományos" oldalak nívóját. :)

Pl az LG hivatalos oldalán ezt olvashatod az én monimról:

Response Time(ms) : 14ms
Response Time (GTG): 5 ms

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#37141) Zigi válasza gyuribácsi88 (#37138) üzenetére


Zigi
senior tag

Ha nem csak a "dobozon" meg a talpon alakítottak, hanem az elektronika is kapott egy kis ráncfelvarrást akkor simán lehet jobb a 73. (vagy rosszabb) :D

(#37142) SRII válasza SchumiBácsi (#37107) üzenetére


SRII
őstag

szia! nincs , elvitték előlem, pedig kell még egy :O

de se baj ....

Más............

Dell E2414H Monitor
erről van valami tapasztalat, el indította a dell az olcsó 24" moncsit? akkor már lehetne ips is ! vagy nem is olyan szőrnyű az a TN? ahogy olvasom idei gyártmány a típus, és az ára eléggé kecsegtető......[link]dell monitor olcsón

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#37143) prokxy válasza gyuribácsi88 (#37138) üzenetére


prokxy
veterán

Bármelyiket választod, jól jársz ennyi pénzért.
Nekem a 73-as jobban bejön, ezért választottam azt. Ill. még az, h ez idei konstrukció.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#37144) gyuribácsi88 válasza prokxy (#37143) üzenetére

Végül is, én is e mellett tettem le a voksomat LG 27EA73LM-P

Frissebb verzió, és egy picit masszívabbnak tűnik, mint a másik, a másik nagyon vékonyka.

Szóval remélhetőleg a héten meglesz.

Azt olvastam egy pár helyen hogy elfelejti a színbeállításokat, te találkoztál ilyennel? Vagy javították valami szoftver frissítéssel?

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37145) prokxy válasza gyuribácsi88 (#37144) üzenetére


prokxy
veterán

Holnap veszem át iPonban, majd írok róla pár sor este... ;)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#37146) gyuribácsi88 válasza prokxy (#37145) üzenetére

Sanszos hogy én is holnap veszem meg az iponba

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37147) Adirotor


Adirotor
tag

Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt állok(játékhoz) és ilyen monitort szeretnék:

Felbontás: 1920x1080
Panel: IPS
Válaszidő: 1-8 ms
Képátló: 23-24"
Ár: MAX 60.000

Ezeket találtam:
DELL U2312HM
DELL S2340L
PHILIPS 234E5QHAB
ASUS VS239HR
IIYAMA Prolite X2377HDS-B1
PHILIPS Blade 2 239C4QHSB 23"
PHILIPS 238G4DHSD/00

Egyenlőre ezeket találtam, de ha tudtok valami jobbat ebben az árkategóriában akkor írjátok még légyszi. :)

Előre is köszi :D

(#37148) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Ez a 30 colos mitől 1,1 milla?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#37149) Djsaba válasza Adirotor (#37147) üzenetére


Djsaba
senior tag

Számodra a legjobb a Dell U2312HM :)

(#37150) Isual válasza Kuruc2 (#37148) üzenetére


Isual
veterán

Nem akarok véletlenül se fölényes lenni, de azért nem szeretem az ilyen kérdéseket, (KAMELOT fórumtársnak a mániája még ez) mert önmagában bizonyos fokú inkompetenciát feltételez, ami a precíz válaszadás értelmetlenségét vonja maga után. Okkal 1 milla az a monitor, egyelőre ennyi a válaszom, de ha tényleg érdekel, akkor tudok róla regényt írni, jelezd nyugodtan. :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.