Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37351) spm válasza Rasiel (#37345) üzenetére


spm
tag

Az IPS277L és a 27EA73LM közül miért ajánlottabb az első?

(#37352) Louis1 válasza spm (#37351) üzenetére


Louis1
tag

Bocs, hogy beleszólok, de én is érintett vagyok.
Nekem az ár is nagyon számít, és az IPS277L 72-ért beszerezhető, a másik 8ezerrel drágább.

Üdv.: Louis1

(#37353) gyuribácsi88 válasza Louis1 (#37352) üzenetére

Én is az lg 27ea73lm-p és a 277L között vacilláltam, végül is az lg 27ea73lm-p mellett döntöttem, és nem bántam meg, pedig Dell ips-ről váltottam, féltem az LG-től mert az első LG cuccom, de teljesen megvagyok vele elégedve. Sajnos minőséget igazoló fotókat, fényképezőgép hiányában nem tudok mutatni, csak ennyit.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37354) schawo válasza gyuribácsi88 (#37353) üzenetére


schawo
titán

Sajnos minőséget igazoló fotókat
Azt fényképezőgéppel sem tudsz mutatni :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37355) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Sziasztok!

Nem tudom eldönteni melyik lenne jobb játékra, 24" vagy 27" ? Előre is köszi!

24"
LG 23EA63V-P
ASUS MX239H

27"
LG 27EA73LM-P
ASUS MX279H

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37356) gyuribácsi88 válasza jim bcs (#37355) üzenetére

Játékra mindenképpen 27" :K

Ha filmet nézel rajta, akkor meg kicsit hátrébb gurulsz :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37357) Isual válasza KaiotEch (#37347) üzenetére


Isual
veterán

Teljesen rendben van.
Ez gép. A szemed jobban alkalmazkodik, a valóságban nem ilyen "visszataszító" az élmény.

(#37342) ChRiS_RS: Dell 2209WA, LG W2220P. Egy és ugyanazon 22"-es IPS panelre épül, csak használtan lehet kapni őket. Ha van mindkettőből, akkor egyértelműen a Dell a jobb.

(#37355) jim bcs: Játékra én egy igazán gyors 23"-es IPS-t vennék - Dell U2312HM. Mivel az is Full HD-s és a 27-es társai is, ezért előbbin élesebb a kép, s a 2312 az egyik leggyorsabb IPS monitor a piacon. Feleslegesnek érzem 27"-est venni úgy, hogy megmaradsz a Full HD keretei között. Saját magaddal tolsz ki szvsz... :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37358) Isual


Isual
veterán

(#37349) m@tthew: Jó lenne, ha tudnál spórolni pénzt egy U2412M-re az irodai munka (16:10-es, forgatható kijelző, jól leszabályozható fényerő) és a kis grafikai munka miatt. (rendes gamut, jó kalibrálhatóság). Ha a keret marad 50k körül, akkor a kistestvérét ajánlom, az U2312HM-et. Bár számodra szvsz erősen megfontolandó egy kis pénzgyűjtés a nagyobb és jobban teljesítő nagytestvérre.

(#37350) juszuf11: Ennyi pénzért ez az ajánlott, jól keresgéltél. :K

(#37351) spm: Mindössze azért mert előbbiről sok a tapasztalat, utóbbiról nem. Szimpla elővigyázatosság.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37359) jim bcs válasza Isual (#37357) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Hát igen én is a fhd miatt agyalok még pluszban, ha 4K vagy oled lenne akkor jöhetne a 27"-os de így valóbban felesleges. Szűkítem a kört legyen 24" ha már a kép is élesebb.

Ezek mind szinte ugyanaz a paraméter. Kontraszt:1000:1, a dinamikus kontraszt viszont nem ugyanaz, ez alapján nem az asus és lg a jobb és gyorsabb? Avagy ez nem annyira fontos és mik ezek az oltári nagy különbségek? Valami jelentősége csak van a din. kontr.-nak nem?

ASUS MX239H_5 ms__ DK:80.000.000:1
LG 23EA63V-P_5 ms__DK:10.000.000:1
Dell U2312HM_8 ms__DK:2.000.000:1

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37360) Isual válasza jim bcs (#37359) üzenetére


Isual
veterán

A dinamikus kontraszt átverés, parasztvakítás, humbuk. Nem szabad figyelembe venni, semmit nem árul el egy monitorról. Az általad felsorolt monitorok közül a korábban említett U2312HM-et ajánlanám, 24"-ben pedig a nagytesót, az U2412M-et. Érdemi különbség a kettő monitor között, hogy a 23-asra van módosított driver, amivel 72/75Hz-en is hajtható 1080p-ben, míg a 24-es társának az elektronikája ezt nem képes kivitelezni. Ennek játék/filmezés esetén van jelentősége - persze ha van olyan VGA-d, amelyik az általad használt játékokakt stabilan 60 FPS felett tudná hajtani. Filmezésnél nyilván e nélkül is van előnye.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37361) schawo válasza jim bcs (#37359) üzenetére


schawo
titán

A dinamikus kontraszt egyszerű parasztvakítás, csak árt, nem használ. Alapból szerencsére nincs bekapcsolva, és ez így jó, így is marad, amíg a monitor nem megy a szemétdombra.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37362) jim bcs válasza Isual (#37360) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

és (#37361) schawo Köszönöm a segitségeteket!!! Lassan de körvonalazódik bennem mit is kell nézni egy monitornál és hogy melyiket érdemes megvenni 4k/oled hiányában. Dell-nél külföldi tesztek alapján jobb a 23"-os. Úgy látom IPS monitoroknál ez az 5-8ms válaszidő sem mérvadó azaz nem sok jelentősége van, sajna én még a tn panelnél ragadtam le, azóta akkorát fordult a kocka hogy elég magam utólérni információ terén.

A másik lényeg lett volna a vékony káva de úgy látom értelmes monitor ami jó is nem lesz vékony kávával úgyhogy ehhez a gondolathoz hozzá kell szokjak.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37363) LamaCube


LamaCube
addikt

Hosszas utánaolvasások, fórumozás és morfondírozás közepette megszületett a döntésem. Megrendeltem egy Dell U2212HM monitort. Az lg-t inkább kihagytam és az a plusz 4000Ft, amivel több lett a rászánt összeg remélhetőleg megéri.
Köszönöm mindenkinek a segítségét, ha megérkezik a monitor, majd írok. :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#37364) Rasiel válasza spm (#37351) üzenetére


Rasiel
senior tag

Sajnos egyikről sincs még tapasztalatom, csak az itt, meg néhány más helyen elhangzottakra tudok támaszkodni. Az IPS277L-t nyugodtabb szívvel ajánlom, több jót olvastam róla, ellenben a másikról nem igazán találtam eddig véleményt.

[ Szerkesztve ]

(#37365) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nem tudok dönteni :( Eizo FS2333, Dell U2311H, Dell U2711

(#37366) Isual válasza KaiotEch (#37365) üzenetére


Isual
veterán

Bármelyikkel jól jársz.
A maga kategóriájában, természetesen a két Dell ad a legtöbbet a pénzedért. Az EiZO meg kicsit státuszszimbólum is, nem tud annyit, mint amennyit elkérnek érte. Pontosabban nincs akkora gyakorlati "gamer" haszna egy jó 2311-hez képest. Az U2711 meg jó ideje az egyik legkiforrottabb, legjobb Dell IPS.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37367) ChRiS_RS válasza Isual (#37357) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Köszi srácok! :R
Ezek szerint egy-két évvel lemaradtam. Jó lett volna újonnan, számlásan venni egyet. Ez van.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#37368) Isual válasza ChRiS_RS (#37367) üzenetére


Isual
veterán

Sokkal olcsóbban kijössz használtan - bár 3-4 éves monitorok ezek - mint annó újonnan, akár az ÁFÁ-t visszaigényelve. Persze gari nem van, meg csak használt monitorok ezek, de a 2209WA nem hiszem, hogy 1-2 éven belül beadná a derekát. Az LG meg... hoppá, ingoványos talajra léptem :D ;]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37369) jim bcs válasza Isual (#37360) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Még utóljára szennyezném a topikot. Maradok a Dell-nél, van egy másik is ami tetszik ez pedig az S2340L ez jobban tetszik mint az U2312HM. Szenvednék-e valamiben hiányt ha az S2340L-t venném azon kívül hogy egy kicsit tükrös, bár ez nem zavar mert besötételve játszok? Vagy még mindig jobb az U2312HM?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37370) -FLY->


-FLY->
őstag

Helló!

Milyen monitort érdemes venni 100e-ből? Preferálnám a 27" full hd-ban. Sebessége fontosabb lenne a képminőségnél, bevilágításra vagyok érzékeny főleg, zéro körül megfelelne.

(#37371) Louis1 válasza Rasiel (#37364) üzenetére


Louis1
tag

Köszönöm a válaszokat, megrendeltem egy IPS277L-t 72ezerért, szerintem ennyiért nagyon jó vétel.

Üdv.: Louis1

(#37372) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

Monitor vásárlásban lenne szükségem segítségre, valószínűleg október végén ejteném meg, de addig szeretnék tájékozódni, amennyire lehet.
Amire használnám: fotók retusálása, grafikai munkák, általános felhasználás (netezés, olykor filmnézés, stb.), játék nem szempont
Matt kijelzőset szeretnék, de hagyom magam meggyőzni, ha tudnátok érveket felsorakoztatni a fényes mellett :) Elsősorban újban gondolkozom, és egy Lenovo Z575 notebookkal használnám.

Kérlek ajánljatok ezen szempontok alapján egy monitort 40ezer, egyet pedig 75ezer környékén, előbbi 22-24", utóbbi pedig inkább 27" legyen :) Én utóbbira ezt az LG-t néztem ki, mit gondoltok róla?

Köszönöm előre is.

Szerk: ha 75k alatt is tudtok ajánlani jó minőségű IPS paneles, 26-27" monitort, akkor az még jobb lenne :D

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#37373) Rasiel válasza jim bcs (#37369) üzenetére


Rasiel
senior tag

Bár nem tőlem kérdezted, de azért megpróbálok válaszolni.

Tény, hogy pár ezressel drágább (legalábbis az ajánlott boltokban, ahol épp néztem az árakat) az U2312HM, de én valószínűleg maradnék nála, ha a kettő közül kell választani. Azért lehet találni elégedetlen U2312HM tulajokat is, de ennyi pénzért újonnan szerintem nem találsz jobb monitort, amennyivel drágább az S2340L-nél, annyival többet is nyújt. Pl.: HM-nél ott a magasságállítási lehetőség, nem "fényes" kijelző (bár, mint írtad ez nálad nem tétel), az újabbak már PWM mentesek, játékra kiváló, alacsony input lag (S2340L-ről nem találtam használható adatot az input lagot illetően).

Itt a 3. hsz-ben van egy kis összehasonlítás (U2312Hm vs. S2340L), összességében több pozitívummal látta el az újabb Dell-t az illető, de én személy szerint maradnék a HM-nél.

(#37371) Louis1: Szerintem jól döntöttél, majd az "ánbokszing" után egy kis összefoglalót írhatnál. :K

[ Szerkesztve ]

(#37374) Isual válasza jim bcs (#37369) üzenetére


Isual
veterán

Szerintem Raisel hsz-ét elolvasva, ha tudod mérlegelni a linkelt összehasonlítást, akkor tudsz dönteni. Én nem foglalok állást, mert a glossy bevonat miatt szubjektíve nagyon tetszetősek az S-es Dellek, de az UltraSharp széria valamivel valóban többet nyújt. Viszont, ha az tetszik jobban, s nem zavar a magasságállítás hiánya, akkor egész nyugodtan vedd az S2340L-t! :K

(#37370) -FLY->: Olvass vissza! Bevilágítást mindenhol kapni fogsz 100k alatt, zéró körülinél nagyobbat meg 100k fölött is. 27" - Full HD-t megfontolnám a helyedben. Mire kéne a monitor?

(#37372) Peethy: Dell U2412M kalibrálva - egyértelműen!
Wide gamut mennyire kell a munkádhoz? Mert ez csak standard gamutos, s 100 alatt - igaz használtan de - már vannak wide gamutos Dellek, ami megfontolandó. Újonnan 140k körül van az U2413.

u.i.: ha kell a WCG, akkor pár használt ajánlat apróról ( U2410, LP2475W, U2410, U2413, U2410 )

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37375) Peethy válasza Isual (#37374) üzenetére


Peethy
őstag

Köszi a választ. Őszintén megvallva eddig nem tudtam, hogy mi az, de most utánaolvastam, és jól hangzik, de a munkáimból nem hozná vissza azt a pénzt, amennyibe kerül. Nyomdára nem túl gyakran dolgozok, és nem is főállásban csinálom, csak most bejön egy kis pénzmag, és akkor már nem a 15.6"-t kéne nézegetni...

Biztos ezerszer feltették már a kérdést, én is visszaolvastam kb. 200hsz-t, de mivel jobb ez a Dell, mint az általam linkelt LG? A régebbi hsz-ek között elég sok olyan sztorit olvastam, ahol a sokadik Dell sem volt jó, ilyen körökbe nem szívesen futnék bele.. :) Tényleg csak kíváncsiság.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#37376) Isual válasza Peethy (#37375) üzenetére


Isual
veterán

A 2412 a standard gamutos UltraSharp széria egyik legjobban eltalált darabja, masszív mechanika, jó elektronika, normális gamut, PWM mentes háttérvilágítás, 16:10-es képarány, kevésbé agresszív AG coating. Azért olvashattál hibás példányokról mert elég népszerű darab, nyilván sokan vesznek ilyet, így több is az olyan akihez valóban hibás darab került, míg az új LG szériáról jóformán alig vannak tapasztalatok, ami nem jelenti azt, hogy ott kisebb a hibaszázalék. Nem garantálható, hogy hibátlan darabot kapsz - sőt valamilyen hibája biztos lesz - ellenben ha durván hibás valamilyen szempontból, akkor cseréltesd. Híresen jó a Dell support, s az általunk ajánlott üzletek se problémáznak a jogos reklamáción, cserélnek azonnal.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37377) Peethy válasza Isual (#37376) üzenetére


Peethy
őstag

Köszi, ez jól hangzik. Most olvasgatom, hogy ezen DisplayPort van, az én notimon meg csak USB, HDMI, DVI meg eSATA csatlakozó van. Lehet, hogy hülye kérdés, de az összekötést hogyan tudom megoldani?

Szerk: látom, hogy vannak ilyen átalakítók, ezek kompromisszummentesen használhatók?

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#37378) Peethy válasza Peethy (#37377) üzenetére


Peethy
őstag

Félreírtam, DVI a monitorban van, D-SUB pedig a notimon.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#37379) Isual válasza Peethy (#37377) üzenetére


Isual
veterán

HDMI-DVI kábel. Kompromisszummentes.

(#37380) Peethy: Várunk sok szeretettel! :)

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37380) Peethy válasza Isual (#37379) üzenetére


Peethy
őstag

Oké, köszönöm, minden kérdés megválaszolva :R Lehet, hogy 1-2 hónap múlva ismét visszanézek.. :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#37381) -FLY-> válasza Isual (#37374) üzenetére


-FLY->
őstag

Csak játék és netezés. Felső kat. plazma szintű képminőséget, értem itt a homogenitást és egyenletes fényt megközelítőleg ne is várjak egy monitortól 100k alatt? Természetes tudom a két technológia között a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#37382) Isual válasza -FLY-> (#37381) üzenetére


Isual
veterán

Felső kat. plazma minőséget alsó kat. LCD-től sose várj. Felső kat-tól se. ;)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37383) Rasiel válasza -FLY-> (#37370) üzenetére


Rasiel
senior tag

Gondolom, akkor elsősorban játékra használnád. Jól írták előttem, sajnos bevilágítástól mentes monitort ilyen kategóriában sem fogsz kapni, szerencse kérdése milyet fog ki az ember. Emellett IPS panelnál a Glow jelenséggel (fekete részeken való felfénylés) is számolnod kell. Ezt teljesen fekete képernyőn szemből is lehet látni a sarkokban (van, amelyiknél abszolút elhanyagolható a dolog), viszont oldalról és kicsit felülről nézve a sötét képernyőn már erőteljesebben jelentkezik különböző színezettel (általában szürke). Egyébként jobb oldalról nézve jobban érzékelhető. Bár nem hinném, hogy ilyen szögből fogod bámulni a monitort. Ezt azért írtam le, nehogy a végén emiatt legyen gondod. :K

Ennek tükrében, ha 1080p-s, 27"-os, IPS paneles monitort szeretnél, és 100k-d van rá, akkor jó választás lehet a Dell S2740L. Ha zavar a glossy (fényes) kijelző, akkor már 70-80k között lehet találni LG 27"-es IPS-t is: LG IPS277L; LG 27EA63V-P. (Az utóbbi LG-ről még nincs sok tapasztalat, ezért az első ajánlottabb, de speckók alapján hasonló lehet az előbbihez, szerintem egyikkel sem járnál rosszul).

A Dell input lagja a legkisebb mérések szerint, tehát az a legjobb játékra, de az LG-k is bőven jól használhatók arra. Ha hardcore játékhoz kell, akkor meg érdemesebb 120Hz-es monitort nézni.

[ Szerkesztve ]

(#37384) m@tthew válasza Isual (#37358) üzenetére


m@tthew
csendes tag

Értem, köszi, valóban megfontolandó csak nem tudok sokat várni, mert mostani nagyon halódik (zúg,búg).
Mondjuk egy Dell S2440L-el mennyivel járnék rosszabbul?

(#37385) Isual válasza m@tthew (#37384) üzenetére


Isual
veterán

Sokkal. Az VA-s, nem IPS, nem ideális grafikai munkára. :(

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37386) m@tthew válasza Isual (#37385) üzenetére


m@tthew
csendes tag

:R

(#37387) Kiki18 válasza Isual (#37385) üzenetére


Kiki18
őstag

Mi az érezhető különbség a két paneltípus közt?
Nem találtam róla jó tesztet,és annyit tudok,hogy a VA panel színei kicsit fakóbbak az IPS panelhez képest.
Az érdemi sorrend nem TN->VA->IPS?
(Egy Samsung 920NW-ről váltok,eddig VA paneleseket nézegettem az áruk miatt)

(#37388) Isual válasza Kiki18 (#37387) üzenetére


Isual
veterán

Praktikusan igen, de ez "ízlés" kérdése is.

Tesztek:

U2412M, S2440L - tftcentral
U2412M, S2440L - prad

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37389) Rasiel válasza Kiki18 (#37387) üzenetére


Rasiel
senior tag

Röviden összefoglalva: színmegjelenítésben és a betekintési szögeket tekintve az IPS egyértelműen jobb, viszont az újabb VA panelek kontrasztban és a fekete szint mélységében előbbre járnak az IPS-nél.

(#37390) mcdanger


mcdanger
csendes tag

Hali!

Venni szeretnék monitort, csak nem tudom, hogy milyet érdemes? 24"-os kellene max 45-50 000 Ft-ig.

Köszönöm.

(#37391) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Monitor cseren gondolkozok.
Kineztem ezt a monitort, megfelelne az igenyeimnek?
Foleg fps jatekok, filmnezes, netezes a cel.

[ Szerkesztve ]

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#37392) kleinguru válasza mcdanger (#37390) üzenetére


kleinguru
addikt

1.hsz megvolt :B ?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37393) -FLY-> válasza Rasiel (#37383) üzenetére


-FLY->
őstag

Köszi, 120Hz-es van most, csak egy banknyi pénz kell a gépbe, hogy 120fps-t tudja fixen csén kívül. Jó volna a 60FPS/60Hz, ésszerűbben kivitelezhető és mégsem TN hanem IPS.

(#37394) -FLY-> válasza Isual (#37382) üzenetére


-FLY->
őstag

Akkor gyakorlatiasabban:

Éjszaka dio3-azok és nem szeretnék a káva körül világosabb pontokat mint amilyen a kép lenne maga. Most 120Hz TN-em van és ez nem éppen hibátlan matt sötét szobában.

(#37395) jim bcs válasza Isual (#37374) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

és (#37373) Rasiel Köszönöm a segítséget. :R A magasság állítás sem fontos, a mostanit sem lehet állítani de pont jó így ahogy van, egy picit azért számít a kinézet is hiszen nem 2 évre veszem. Ugyan az S2340L valahogy jobban bejön de még nincs kiforrva melyik is lesz, most jelen pilanatban az S2340L a befutó és nem csak a glossy bevonat miatt. Nem szeretek elhamarkodottan dönteni így alszok rá vagy 2-t mire kiforrik. Ez a válasz nekem pont elég, ebben benne van hogy a 2 közül mindegy melyik is lesz nagyon nem nyúlok mellé és kiszolgál 4-5 évig megint, amikorra is elérkezünk a 24-27"-os 4k-s váltáshoz. :R

Gondolom mehet majd hdmi-vel a vga-hoz mert ahogy olvasgattam a DP inkább professzionálisabb vga-knál előny, otthoni használat mellett bőven elég egy hdmi, vagy használjak dvi-hdmi átalakítót?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37396) Peethy


Peethy
őstag

Még egy kérdés: létezik 100k környékén 26-27" IPS monitor, FHD-nál nagyobb felbontással?

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#37397) kleinguru válasza Peethy (#37396) üzenetére


kleinguru
addikt

:(

használt esetleg ( Dell u2711 ):K

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37398) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Egy igazi gyöngyszem: Dell E2414H .
TN panel, harmatos színek, PWM, nagy pixelek de legalább drága. Úgy látszik a Dell-nél megtalálták az elveszett időgépet. :)

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#37399) Ijk


Ijk
nagyúr

Egy Dell U2412M monitorom van és sajnos egy kisebb balesettel szerencsém volt tesztelni mennyire is sérülékeny a bevonata. Néhány kisebb karc keletkezett rajta, ami annyira nem zavaró, de látszik. Világos háttérnél mintha kosz lenne rajta.
Ezzel lehet valamit kezdeni?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37400) Cheesus


Cheesus
senior tag

Mivel már kicsinek tűnik a 19'-os monitor, úgy döntöttem hogy ideje lenne lecserélni. Mivel inkább játszok a gépen, filmet nézni egyáltalán nem szoktam rajta. Csak annyi kiinduló pontom van, hogy mivel játékra kell, akkor a válaszidőnek meg az input lag-nak kell alacsonynak lennie. A monitort egy MSI N760 2GB GDDR5 VGA hajtja meg, ha ez számít. Ha tudnátok egy ennek megfelelő monitort ajánlani, nagyon hálás lennék :R

https://www.twitch.tv/csehla

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.