Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) Assdak válasza KAMELOT (#37900) üzenetére


Assdak
őstag

Hát azért az újabbak messze nem néznek ki olyan jól, mint a pár évvel ezelőttiek.

(#37902) old_artist válasza phoenix1989 (#37897) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Mit is kérdeztél :F (nagy vonalakban) - "Most szeretnék befektetni egy jó monitorra ,,, más márkáktól is várom ki mit ajánlana. ami számit full hd, 1920*1200 felbontás, led, ips, 24", ár: 75000 Ft. ... Amire használnám játék és film."

Na, most el kell döntened első körben, hogy
- FullHD (1920x1080) vagy 1920x1200-as felbontásút szeretnél
- ha meg játék és film a szempont, akkor szvsz nem a "szoba díszére" vagy kíváncsi, hanem a monitorban rejlő adottságokra
- továbbá el kellene olvasnod az #1 hsz.-t, amiben minden benne van.

Továbbá, mint már említették, nem a válasz vagy reakció idő fontos egy monitornál, vagy esetleg a dinamikus kontraszt - mert ezek a számok csak "bevisznek az erdőbe" - parasztvakítások, hanem a fórumozók tapasztalatai és a megbízható tesztek (pl. tftcental, prad), ahol "kivesézik" a monitorokat.
Játékoknál fontosabb az Input-lag - de nem a válasz vagy reakcióidő, amit egyébként is g2g (szürkéből-szürkébe) átmenettel adnak meg, továbbá nem a DCR (dinamikus kontraszt) a legfontosabb, hanem a natív jellemző kontraszt, ami átlagosan IPS monitoroknál 1000:1, *VA paneles monitoroknál elérheti az 1500-5000:1 kontrasztot is (ha eléri - tesztek alapján).

"Nem tetszik" - most a "szoba díszeként" szeretnéd nézni a monitort, vagy funkcionáljon is, és a kijelző/elektronika adta lehetőségeket a maximálisan ki akarod-e használni - ezt már Neked kell eldöntened!

S mivel írtad: "Amire használnám játék és film" - a legjobb választás a Dell U2312HM (FullHD), de mivel nagyobb az anyagi kereted, nyugodtan belevághatsz a Dell U2412M (1920x1200) monitorba is - amit ajánlottak. :K

[ Szerkesztve ]

(#37903) phoenix1989 válasza old_artist (#37902) üzenetére


phoenix1989
őstag

Hát jó :-) am itt mindig csak dell t ajánl mindenki? Csak kérdezem mert olvasom eggy ideje az oldalt mindenhol mindenkinek dell :-)

(#37904) Freiherr válasza phoenix1989 (#37903) üzenetére


Freiherr
őstag

Ha belegondolsz,valami oka csak van. :K

XXX

(#37905) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Sziasztok! Hosszas rágódás és a topik nagyurai segítsége után döntöttem és tegnap meg is érkezett a Dell S2340L-em, melyet azonnal leteszteltem FPS játékok alatt mivel ez volt a fő cél. A tesztet a Crysis_3 és a Splinter Cell_Blacklist töltötte be. Amellett hogy maga a monitor kinézete gyönyörű nem üt úgy vissza a Glossy felület nappali fényviszonyok mellett mint a képeken és a videókon amiket láttam róla, éjszaka semmilyen bevilágítási anomáliával nem találkoztam azaz kikapcsolt állapotban sem voltak bevilágítások, a talpa stabil, az anyaghasználat kiváló, beváltotta a hozzáfűzött reményeimet, a színek valóban élethűek, áthúzásokat én szemre nem tapasztaltam egyet sem. Rövidre zárva felülmúlta azt amire számítottam, ebben az 50k-ig kategóriában nálam a Kifejezetten Ajánlott plecsnit kapja és bátran ajánlom FPS játékokhoz.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37906) phoenix1989 válasza Freiherr (#37904) üzenetére


phoenix1989
őstag

Azért szerintem eggy samsung legalább olyan jo. Föleg véleményem szerint kijelzőkbeen nagyon a toppon van

(#37907) schawo válasza phoenix1989 (#37906) üzenetére


schawo
titán

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37908) phoenix1989 válasza schawo (#37907) üzenetére


phoenix1989
őstag

Mivan

(#37909) Freiherr válasza phoenix1989 (#37906) üzenetére


Freiherr
őstag

Ez erős volt.TV-ben ott vannak a toppon,de monitorban sehol,nem értem,miért nem állnak elő IPS monitorral.

XXX

(#37910) Füleske válasza phoenix1989 (#37906) üzenetére


Füleske
addikt

"Föleg véleményem szerint kijelzőkbeen nagyon a toppon van"
Ez a milyen monitort topik nem a milyen okostelefont topik.

(#37911) Assdak válasza Freiherr (#37909) üzenetére


Assdak
őstag

TV-ben ott vannak a toppon? =D

(#37912) Arkuzz


Arkuzz
csendes tag

Sziasztok!

Megszakítva a lájtos flémet, egy egészen speciális esettel fordulnék hozzátok. Egy zenei munkállomást rakok össze, ami rack rendszerű házban lesz, és utazni fog egy flightcaseben. Amíg a stúdióban 2 TFT áll majd rendelkezésre a magasszintű munkafolyamatok elvégzésére, és világslágerek megírására, addig fellépések alkalmával elég idiótán festene felállítani a pultra akárcsak egy monitort is. A kérdésem az, hogy Ti guruk, milyen megoldást ajánlanátok hordozható megjelenítőre? Az elvárás nagyon alacsony: ha 1024x768-at tud a panel, akkor már jól látható a szoftver, ami élőben kever és dinamikát állít. (netán VST hangszereket is megszólaltat, de az most lényegtelen, és nem vagyok rá büszke)
+ pont ha lehet tapogatni, pláne, ha erre reagál is valamit a gép felé.
Előre is köszi!

(#37913) madgie válasza Freiherr (#37909) üzenetére


madgie
titán

Van nekik PLS (IPS alternatíva).

(#37914) schawo válasza Arkuzz (#37912) üzenetére


schawo
titán

Ha cikinek tűnik a monitor, arra találták ki a beépített kijelzővel szerelt konzolokat. avid.com-on van kijelzős venue konzol [link], bármilyen egyéb megoldás úgyis ciki marad, ha a monitor az volt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37915) Cobra. válasza madgie (#37913) üzenetére


Cobra.
őstag

Ahogy olvastam a PLS nem sikerült túl jóra. A VA paneles S24C750P-ről továbbraa se tud senki semmit?

(#37916) Arkuzz válasza schawo (#37914) üzenetére


Arkuzz
csendes tag

Elnézést, félreérthető voltam. Nem a monitor a ciki, hanem az asztali monitor hordozgatása. :) Szóval valami elegáns megoldást szeretnék, hordozható LCD ami USB-ről kap áramot és jelet is. Vagy valami ilyesmi. Vagy még nem tart itt a tudomány...? :F

(#37917) phoenix1989 válasza Füleske (#37910) üzenetére


phoenix1989
őstag

És ki beszélt telefonrol okoska :-)

(#37918) phoenix1989 válasza phoenix1989 (#37917) üzenetére


phoenix1989
őstag

Főleg hogy most vettem telót :-)

(#37919) Freiherr válasza Assdak (#37911) üzenetére


Freiherr
őstag

Igen.

XXX

(#37920) Assdak válasza Freiherr (#37919) üzenetére


Assdak
őstag

Nem láttál még normális TV-t =)

(#37921) Freiherr válasza Assdak (#37920) üzenetére


Freiherr
őstag

Nem.
Csak én érzem úgy,hogy ez az eszmecsere zsákutca? :D

XXX

(#37922) Assdak válasza Freiherr (#37921) üzenetére


Assdak
őstag

Nem, én is úgy érzem =)

(#37923) schawo válasza Arkuzz (#37916) üzenetére


schawo
titán

Semmi hasonló nem létezik. Se jelet se áramot nem kaphat usbről. De ahol jut táp egy konzolnak, ott jut táp egy monitornak is. Ahol meg usb luk van, ott van dvi luk is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37924) anytime válasza phoenix1989 (#37918) üzenetére


anytime
őstag

... és milyet?

Én most cseréltem le egy samu moncsit, mit mondjak, DELL :)

(#37925) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne mi a vélemény Asus VE228HR <- erről a monitorról?
Full HDben lenne használva egy G2030 és 7770 párossal!

Előre is köszi!

Üdv

" Just remember Manchester is RED! "

(#37926) Arkuzz válasza schawo (#37923) üzenetére


Arkuzz
csendes tag

egy azért biztos létezik. meg még egy. vagy ezek nem azok?

[ Szerkesztve ]

(#37927) Assdak válasza Arkuzz (#37926) üzenetére


Assdak
őstag

Van egy csomó hasonló ipari LCD, amit USB n keresztül tudsz meghajtani. Esetleg egy panel PC: http://www.garz-fricke.com/

(#37928) martin555 válasza Daffni2 (#2) üzenetére


martin555
aktív tag

hi!

kábé 40-45e ft bruttó körül keresek új monitort cégre, számlával, vagy 20 körül nagyon jó ajánlatot használtan, írka nélkül.

5:4 -es érdekelne jobban! természetes, normális színek nem túlszaturált természet ellenes színek.

weboldalakat készítek, HELY KELLENE tehát 1280x1024 nagyon a minimum,de óriási sem kell max 19 coll körül.

nem játszok, villogás gyorsasága nem érdekes.

lehetőségekhez képest szép elfogadható természetes színek kellenek.

(volt egy CRT EIZO 17" monitorom tudom mi a szép fehér, meg a normális színek, ugyhogy majd igyekszem lenyelni a békákat!)

ide a fórumra írjatok ha új vagy használt konkrét típus ajánlatotok van,

PÜ vel keressen meg főleg aki Pécsi és lenne jó állapotú használt eladó nem-CRT monitorja.

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#37929) martin555 válasza martin555 (#37928) üzenetére


martin555
aktív tag

egyet találtam most:

http://www.argep.hu/product_1371918.html

vagy az S-es verzió abban van DVI?

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#37930) g0n21


g0n21
senior tag

Sziasztok!

érdeklődnék, hogy SZERINTETEK, tehát személyes tapasztalatotok szerint IPS, vagy LED?
Az IPS és LED

Tény, hogy a Dell egy kategóriával jobb, itt most panellel kapcsolatos személyes tapasztalatokat kérnék, röviden. Köszönöm!

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#37931) KaiotEch válasza g0n21 (#37930) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezt a kérdést nem értem az IPS és a LED 2 különböző fogalom, nincs összefüggés. Az IPS egy panel típus a LED meg háttérvilágítás. Az IPS lehet LED, CCFL, ...

Egyébként a válasz egyértelmű: Dell!

[ Szerkesztve ]

(#37932) jim bcs válasza Zimmi91 (#37925) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

told meg pár ezressel és vegyél IPS-t

(#37929) martin555 szintén told meg pár ezressel és vegyél IPS-t

(#37930) g0n21 Dell-t és én személyes tapasztalat alapján ajánlanám az S2340L-t is 50k (tükrös), véleményem megtalálod fentebb de itt van

Hosszas rágódás és a topik nagyurai segítsége után döntöttem és tegnap meg is érkezett a Dell S2340L-em, melyet azonnal leteszteltem FPS játékok alatt mivel ez volt a fő cél. A tesztet a Crysis_3 és a Splinter Cell_Blacklist töltötte be. Amellett hogy maga a monitor kinézete gyönyörű nem üt úgy vissza a Glossy felület nappali fényviszonyok mellett mint a képeken és a videókon amiket láttam róla, éjszaka semmilyen bevilágítási anomáliával nem találkoztam azaz kikapcsolt állapotban sem voltak bevilágítások, a talpa stabil, az anyaghasználat kiváló, beváltotta a hozzáfűzött reményeimet, a színek valóban élethűek, áthúzásokat én szemre nem tapasztaltam egyet sem. Rövidre zárva felülmúlta azt amire számítottam, ebben az 50k-ig kategóriában nálam a Kifejezetten Ajánlott plecsnit kapja és bátran ajánlom FPS játékokhoz.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37933) martin555 válasza jim bcs (#37932) üzenetére


martin555
aktív tag

egy két pontos típust irj léci, ha lehet 5:4 -eset

KÖSZI!!

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#37934) KaiotEch válasza martin555 (#37933) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A helyedben nagyon hamar lecsapnék rá. Vagyis hát már lekésted. Amikor ott voltam rajtam kívül 2-en vettek 1-1 darabot :)

De ő még van.

[ Szerkesztve ]

(#37935) jim bcs válasza martin555 (#37933) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Miért kell neked pont 5:4? sokkal jobbat veszel

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37936) g0n21


g0n21
senior tag

Köszönöm a gyors válaszokat, Dell lesz.
Tudom, hogy az IPS és a LED nem pont ugyanazon síkon értelmezhető fogalmak, ezért linkeltem a két típust. egyébként broadcast montírozáshoz kő, de mivel nem egy darab lesz, így számít az ár, dell nyert. .:)

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#37937) phoenix1989 válasza anytime (#37924) üzenetére


phoenix1989
őstag

Milyen telót? Huawey asscend mate

(#37938) Keresztapper


Keresztapper
senior tag

Sziasztok!

Segítenétek, hogy az alábbiak közül, de legalább is ebben az árkategóriában, mit kellene választani főleg fotó és videó editáláshoz?

SAMSUNG S27A850DS
LG 27EA83R
DELL U2713HM

Előre is köszönök szépen minden tanácsot.

http://palscoffeetech.com/

(#37939) jim bcs válasza Keresztapper (#37938) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

DELL U2713HM vagy az új dell s2740l de ez tükrös ám nem üt annyira vissza mint a képeken, vagy várd meg a mégújabb P széria értékelését

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37940) Djsaba


Djsaba
senior tag

Dell P23-2414H-ról mikor lesznek értékelhető tesztek? Már "elég rég óta" piacon vannak, és semmi visszajelzés :F
Ez döntene a kérdésben, hogy az előbb említett, vagy Dell U2312HM legyen a választásom.
:R

(#37941) Isual válasza Keresztapper (#37938) üzenetére


Isual
veterán

U2713HM :K
Egyik legjobb monitor mostanság!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37942) lancellott válasza Isual (#37941) üzenetére


lancellott
tag

Isual.. rongálnálak priviben...

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#37943) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Tv tuneres monitorból milyet érdemes venni?
Régi CRT-m haldoklik és már csak "oldalbavágással" hajlandó működni sokszor. Mivel nálam a TV olyan mint másnak a rádió, tehát egész nap szól a háttérben, innen jött az ötlet, hogy vegyek egy ilyet, mert ha van rajta kép a képben, akkor az egyik sarokban elvan miközben netezek, dolgozom stb. Így csak egy készülék fogyasztaná az áramot.
Az elmúlt két hétben végignéztem egy csomó tulajdonságait és azon kívül, hogy már zúg a fejem, nem sokkal jutottam előbbre. A legtöbb monitor nem tudja a kép a képbent, bár néha még a leírásában is benne van a felhasználók viszont azt írják nem működik. Azt is észrevettem, hogy az újonnan vásárolhatókon már nincs DVI bemenet és hasonlók.
Legalább 22 collosat szeretnék, elsősorban monitornak (net és hasonlók, tehát semmi extra), a fent leírt tévézésnek, és csak ritkán teljes képernyős tévézésnek. MindigTV vétel pedig ma már alapkövetelmény szerintem.
Mit ajánlanátok a használt piacról, vagy esetleg újonnan?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#37944) .wantííd


.wantííd
tag

Sziasztok! Hamarosan leszeretném cserélni a jelenlegi 17 colos monitoromat. Főleg játékra, filmnézésre használnám, az összeg amit rászánnék 40-50ezer forint lenne. Ilyen árkategóriában ezt a kettőt néztem:

Dell S2340L
Ennél az egyik ismerősöm megkérdőjelezte a 7ms válaszidőt és erre küldte a lenti Asus-t. Ahogy én olvastam nem jár semmilyen hátránnyal az ekkora g2g egy IPS panel esetén. Kérdés: Ez tényleg nem okoz hátrányt?

Asus VX238H

A kettő közül melyik lenne, jobb választás? Vagy esetleg más alternatíva?

(#37945) KAMELOT válasza phoenix1989 (#37937) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha lehet DELL monitort vegyél. Ár / minőség ratio ott a legjobb.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37946) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Honnan érdemes vásárolni?

(#37947) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Ennyiből a lehető legjobb monitort akarom :-) és honan érdemes vásárolni ? Pl árgép elég kó de iggyan az a tipus van több árban. =-O

(#37948) tomic


tomic
addikt

Sziasztok! Fateromnak szeretnék monitort venni max 50ezerig. 24" legyen az a lényeg és ne legyen TN panelos.
Olvasgattam a fórumot és volt itt szó az LG 24EA53VQ. De sajnos nem lehet vagy én nem találok korrekt üzletet ahol van is.
Esetleg másik típust tudtok ajánlani?

(#37949) phoenix1989


phoenix1989
őstag

Persze dell-t :-) mindenkinekcazt ajanlanak :-)

(#37950) Freiherr válasza phoenix1989 (#37947) üzenetére


Freiherr
őstag

Csípjél le néhány ezrest a keretből egy helyesírási szótárra is. :U

XXX

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.