Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) Isual válasza -FLY-> (#37394) üzenetére


Isual
veterán

Éjszaka én is D3-azok. Két NEC monitorral, mindkettőnek 4 sarki csóvás bevilágítása van. Sose zavart még, észre is csak ritkán vettem. Elég dinamikus játék az, hogy ne a sarkokat figyeld. Ha meg durva bevilágítás van a monitorodon, akkor játéktól függetlenül csere. Leírtuk már sokszor, előfordul.

(#37395) jim bcs: HDMI, HDMI-DVI egyre megy. S2340L-en csak HDMI van.

(#37396) Peethy: Újonnan nem.

(#37400) Cheesus: Dell U2312HM

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37402) Cheesus válasza Isual (#37401) üzenetére


Cheesus
senior tag

Köszönöm a választ :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#37403) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

3D monitort tervezek vásárolni , főként játékra és néha filmekre, mi a véleményetek erről a monitorról :
BenQ XL2411T

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#37404) InterFox


InterFox
senior tag

Megjött a 24"-os 1080p-s Acer monitorom, amit 35k-ért vettem.
Nyilván nem egy Dell minőség, de nekem a kocka 19"-os után nagy előrelépés!:)

PSN ID: interfoxthedead

(#37405) BomiBoogie válasza InterFox (#37404) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sajnos a Logout még nem középre igazított. :O

(#37406) itaroli


itaroli
tag

Sziaszok!

Véleményeket szeretnék kérni erről.
Jó -e, vagy van jobb, hasonló árban, ilyesmi.
TV tuner kell.

Üdv.: Roli

(#37407) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Kér kérdésemmel fordulnék hozzátok.
Az első: Még mindig Még mindig ajánlott kategória a Dell U2312HM vagy van már ilyen teljesítménnyel olcsóbb modell is?
A második pedig, hogy származik-e hátrányom, ha DVI helyett VGA-csatlakozóval kötöm össze a monitort a géppel?

(#37408) old_artist válasza Nixon18 (#37407) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

1./ Sajnos, még nincs jelenleg a piacom a Dell U2312HM-hez hasonló ár/érték/tudás és ergonómiai monitor.
2./ Miért is DVI?

(#37409) SRII válasza InterFox (#37404) üzenetére


SRII
őstag

Hi!
Jó hír, olcsó, számodra megfelelő akkor elégedett lehetsz, de DE azért pár kép és egy kis tapasztalat elsőre jöhet, hátha mások is nyernek belőle annyit hogy levonják a következtetést.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#37410) InterFox válasza SRII (#37409) üzenetére


InterFox
senior tag

Ugye róla van szó:
[link]
A színmélység egyértelműen nem az a drága kategória, de nem tragikusan rossz, csak nincs az a 100,000ft-os képminősége.
Leginkább az olcsó HDTV képére emlékeztet, de nagyobb baja nincs.
Hibákat vagy idegesítő dolgokat nem vettem rajta észre, teszi a dolgát.
Játék alatt frankón szuperál, érdekes módon ott nincs gond a színekkel...
Fényképező most nincs nálam, de később dobok róla képet.
Azoknak tudom ajánlani, akik hozzám hasonlóan valami nagyon vacak 17"-19"-os kocka vacakról akar 24"-ra váltani, de nincs rá 50k-ja.
Postával együtt 39k-volt.

Szélesvásznú 24 "LED monitor
1920x1080 felbontással
5 ms-os válaszidő
0.276 mm-es folt mérete
a magas kontrasztarány 100M: 1
Fényerő 250cd/m2
analóg, DVI, V
látószög 160 ° / 160 ° H
keskeny kialakítás

PSN ID: interfoxthedead

(#37411) kiskacz


kiskacz
senior tag

Üdv!

Van jelentősége/észlelhető különbsége annak, hogy DVI, vagy HDMI kábellel van összekötve a gép és a monitor?

:R

Huawei Mate 8

(#37412) atomanti19 válasza kiskacz (#37411) üzenetére


atomanti19
aktív tag

A DVI és a HDMI kódolása egy és ugyanaz, a HDMI hangot is képes átvinni videójeleken kívül.A DVI értelem szerűen csak videójel átvitelre képes.
Olcsóbb eszközöknél jöhet szóba minimális eltérés, de ott is csak az eszköz hibájábol.Mind két fajta csatlakozó digitális jelekkel kommunikál.(DVI-D,DVI-I,HDMI)

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#37413) Nixon18 válasza old_artist (#37408) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszönöm a segítséged! Ezek alapján kicsit drágább lesz ez a monitor :D

(#37414) kiskacz válasza atomanti19 (#37412) üzenetére


kiskacz
senior tag

:R Köszi! :R

Huawei Mate 8

(#37415) triluan


triluan
tag

Üdv!

Ha már a kábelekről van szó nekem is lenne egy kérdésem. DVI-el vagy Displayport-al érdemesebb összekötni a videókártyát a monitorral.

(#37416) Isual válasza triluan (#37415) üzenetére


Isual
veterán

A legtöbbet DVI-vel elégséges. Profi, grafikus monitorokat, speciális VGA-val szükséges DP-tal összekötni, de persze ha van DP kábeled, akkor egyébként miért ne. Ha nincs, akkor felesleges erre plusz pár ezret rászánni.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37417) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nem találtam jó U2311H-t :( EIZO FLEXSCAN EV2335W-ről mik a vélemények? Mondjuk a Dell-hez hasonlítva. Játékra, filmnézésre(72Hz?), netezésre lenne. :R

Meg is válaszolom magamnak. :U

[ Szerkesztve ]

(#37418) triluan válasza Isual (#37416) üzenetére


triluan
tag

Köszönöm a választ.
Volt DP kábelem így azzal kötöttem össze csak kíváncsi voltam.

(#37419) haypro válasza triluan (#37418) üzenetére


haypro
senior tag

Srácok, tudnátok segíteni?
Milyen monitort vegyek?
Keret: max. 35-40k
A BenQ RL2240 jó választás? Igaz, TN paneles, de nagyon szép képe van (láttam).
Annyit, hogy hány Hz-re tudnám beállítani a játékokban a képfrissítést? Csak 60-ra?
Vagy ennyiért hagyjam a TN panelt, és vegyek inkább VA paneles BENQ GW2260M-et?
Mennyivel jobb a VA panel, mint a TN? És az IPS és VA közül melyiknek mi az előnye?
Vagy egy kis plusz rászánásával vegyek LG 22EA53VQ-P-t IPS-el vagy esetleg ilyen vagy ilyen AOC monitort IPS panellel?
Köszönöm,
haypro

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#37420) jim bcs válasza Isual (#37401) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Köszönöm, csak arra voltam kíváncs hogyha hdmi-vel csatlakozok a vga-hoz rosszabb lesz-e mintha a sima dvi-d/dvi-al. No mivel 1. szempont a játék így az első szempont az input-lag amiben az U2312HM amint megtudtam verhetetlen, a 2. szempont lett volna a vékony káva. Szép a vékony káva de nekem játszani kell és ha rossz az input-lag akkor nézhetem a gyönyörű kávát ha sz@r a kép, sokra nem megyek vele. Így mostanra friss fejjel meg egy kis +utánaérdeklődéssel egyértelmű, hogy az én érdekeimet legjobban az U2312HM szolgálja ki hosszútávon, nehéz volt de megszületett.

jobban örülnék ha totál 24" lenne de mivel 50-70cm-re űlök a monitortól ez annyira nem is fontos és ezért is lenne felesleges a 27"

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37421) Merder


Merder
tag

Sziasztok!
Monitort keresnék max 40 körüli kerettel. Laptop mellé kellene, mert már elég zavaró a kicsi, 15.6-os kijelző. 22''-osokban gondolkozok, főleg munkára és filmezésre használnám, ritkán játszom. A munka az programozás lenne, szóval nem nagyon kellenek különös képességek ebből a szempontból, elsősorban az az elvárásom, hogy kellemes legyen nézni, ne nagyon fárassza a szememet. Egy használttól sem zárkózom el, ha valamiért az éri meg nagyon. Ilyen célra megéri az IPS, vagy felesleges pénzkidobás lenne? Tudom, a legjobb lenne, ha megnézném saját szememmel, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre. És még erről jut eszembe, hogy Pesten hol lehet sok fajtát megnézni működés közben? Mert ami pl. a Media Marktokban van, az elképesztő, a full hd monitorokon szörnyű minőségű tv stream-eket adnak, amiből az ég világon semmit nem lehet megállapítani.

(#37422) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Monitor vásárlása előtt állok, most még csak puhatolózom. 27" ban keresgélnék mert elég sok filmet és sorozatot nézek a gépen, mivel kicsi a szobám nagy TV nem igazán jöhet szóba. Abszolút nem játszom a gépen, szóva nálam ez nem szempont de a filmeken kívül azért netes tartalom fogyasztás is zajlik néha :)

Az LG egyik példányát néztem ki, számomra azért előnyös ez a monitor mert mind 3 csatlakozót használnám. HDMI menne a T-home boxra, DVI a gépbe a D-sub meg néha napján jól jön ha hoznak hozzám idegen gépet szerelni. Plusz a falra szerelhetőség is kecsegtető. Szóval ez a modell megfogott. Kérdés, hogy nektek mi a véleményetek erről a típusról/panelről/márkáról stb :)

Tisztában vagyok, hogy ekkora méretben már határeset a full HD de hát kinek van 160-200e Ft.- egy IPS 2560x1440-es felbontású monitorra? :) Szóval mind ezek mellett érdeklődnék, hogy 27"-nál még azért élvezhető a felbontás szöveges tartalom terén?

Aki esetleg tud alternatívát a fent említett monitor mellé azt meg köszönném! :)

T

(#37423) Coolmat válasza Merder (#37421) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

LG22EA63V ajánlott 40k környékén. Az Oáziscomputerben és a Monitorgurunál megnézhetsz sok típust (mondjuk előbbinél LG-t még nem nagyon láttam kiállítva), ha élőben összehasonlítod egy TN panelessel, utána csak IPS-t akarsz majd venni :K

(#37424) Merder válasza Coolmat (#37423) üzenetére


Merder
tag

Rendben, köszönet a segítségért! Akkor kimegyek a Monitorguruhoz és megnézem magamnak ezt. :)

(#37425) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Tanácsotokat szeretném kérni. Jelenleg egy Benq V2400 Eco használok. Film, FPS, autó szimulátor amire még használom. Eddig nekem tökéletesen megfelelt, utánhúzást nem nagyon vettem észre.

27" FullHD-ra válltanék, azt jobban látnám az adott távolságból.
Eddig Philips (PRAD tesztelt hasonlót bár nem tudom mennyi közös van a kettő között besőleg)LG és LG amit eddig néztem. 80-90 fölé nem igazán szeretnék menni árban.
Tudom,ennyiért főként csak hulladék van, da ha legalább olyan lenne mint a Benq én már boldog lennék.
Köszönöm :R

(#37426) Hungarikum87


Hungarikum87
tag

Jó napot uraim. Természetesen elképzelhető monitorvásárlás miatt jelentkezem itt a fotumon. Sajnos jelenlegi 19-es Asus monitoromban elromlott a világítás, és a szerelő felajánlotta h olcsóbb lenne nekem nem új alkatrészeket venni, hanem ha ő ledesíteni. Nekem ez a "gányolós" megoldás annyira nem jön be, gondoltam benézek ide egy két jó tanácsért monitor ügyben :D mai napig azt se tudtam mi a különbség a TN meg az IPS panel között, még jó h gyorsan átfutottam a fenti kis "fogalomtárat" :D Lényeg a lényeg tanácsra lenne szükségem :)

Ha vennék, akkor szívem szerint egy 24-es monitort választanék, de legalább egy 22-eset.
Számomra a monitor kevésbé a játékról szól, bár ez is benne van természetesen, de inkább a filmezés netezés amire használom. Néha feldobok rá vmi jobb játékot de ez kevésbé jellemző.

Szóval az olvasmány alapján a TN paneles monitorokat kilőttem, így hát egy IPS paneles cuccra lenne szükségem 22-24 közötti méretben. Maximum ár pedig 45 kiló lenne. Ha jól sejtem ebbe 24-es IPS cucc nem nagyon fér bele, de ha van ötletetek szívesen fogadom :D

Előre is köszönöm :D

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#37427) Hungarikum87 válasza Hungarikum87 (#37426) üzenetére


Hungarikum87
tag

bocsánat lemaradt h amit eddig találtam és tudásom szerint megfelelt mindennek az a LG 24EA53VQ-P lenne, 46.800 ft az iponon. ez már az ajánlott kategória?

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#37428) jim bcs válasza Hungarikum87 (#37426) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

pár hsz-el fentebb

LG22EA63V az ajánlott 40k környékén

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37429) Hungarikum87 válasza jim bcs (#37428) üzenetére


Hungarikum87
tag

Igen én is láttam, csak mondjuk az LG 24EA53VQ-P, 5 ezer forinttal többért pedig már 24-es képernyőt ad. Van ebben vmi buktató vagy ez normális?

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#37430) qpec


qpec
csendes tag

Sziasztok Dell U2312hm monitorom akarnám lecserélni esetleg egy nagyobbra. Mit tudnátok ajánlani?? A plafon ár 100k. Játékhoz illetve néha filmezéshez használnám. Esetleg 3d-s is lehet. Nem nagyon mozgok otthon ilyen monitor témában. Köszönöm előre is.

(#37431) InterFox válasza InterFox (#37410) üzenetére


InterFox
senior tag

SRII : Erre gondoltál?

PSN ID: interfoxthedead

(#37432) LamaCube


LamaCube
addikt

Megjött a Dell U2212Hm. Egyszerűen tökéletes. Miért is kellett napokig tökölnöm rajta, hiszen mindenki a Dell-t ajánlotta. Köszönöm mindenkinek a segítségét :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#37433) SchumiBácsi válasza Ijk (#37399) üzenetére

Fogalmam nincs mit lehetne vele csinálni, a cserén kívül.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37434) PNP


PNP
őstag

NEC PA231W és P231W között mi a különbség?
Eizo CS230-al van valakinek tapasztalata? Önkalibrálás mennyire megbízható dolog (eleve az, hogy a kép szélét méri, számít?)? Megspórolható vele egy külön kalibráló? Nem öregszik el?

(#37435) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok érdekelne hogy valaki használ-e ilyen típusú monitort játékra közületek LG 22EA63V vagy a nagyobb testvéreit mert a teszt alapján játékra jobb mint az általatok ajánlott DELL U2312HM.

Válaszotokat előre is köszönöm :R

LG

DELL

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#37436) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Nem a hsz-t gyűjtöm, de tudom, hogy itt elég mozgalmas munka folyik és vannak itt is hozzáértők kollégák, segítségeteket kérném, ezen probléma megoldásában!

Köszi, üdv:
A

(#37437) juszuf11


juszuf11
csendes tag

Üdv!

Rendeltem egy ilyet: http://ipon.hu/webshop/product/benq_gw2255/422841

A jövő héten kedden szerdán érkezik. Jókat olvastam róla akit érdekel majd leírom a tapasztaltakat.
Egy ismerősöm szerint olcsó és jó.
üdv

Juszuf

(#37438) Tarill


Tarill
őstag

üdv! tudnátok ajánlani egy fullhd-s ips vagy más jobb paneles monitort (de TN-t ne) monitort lehetőleg minél olcsóbban?

(#37439) gyuribácsi88 válasza Tarill (#37438) üzenetére

Milyen méret? Mekkora a rászánt összeg? Mire kell?

Vagy hasra ütésszerűen mondjuk egyet? :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37440) Tarill válasza gyuribácsi88 (#37439) üzenetére


Tarill
őstag

a méret nem feltétlenül szempont a lényeg az h full hd felbontást tudja, árban pedig írtam a lehető legolcsóbb kellene :D általános felhasználás, net film kis játék stb semmi extra

[ Szerkesztve ]

(#37441) juszuf11 válasza Tarill (#37440) üzenetére


juszuf11
csendes tag

http://ipon.hu/webshop/product/benq_gw2255/422841

(#37442) Tarill válasza juszuf11 (#37441) üzenetére


Tarill
őstag

köszönöm, elsőre jónak néz ki: ) és ez a VA panel képminőségileg milyen?

(#37443) South Velen válasza Tarill (#37442) üzenetére


South Velen
addikt

Jó, sokkal jobb, mint a TN.

[ Szerkesztve ]

(#37444) mycsu29


mycsu29
tag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy erről mi a véleményetek?
LG 23MA53D-PZ

Főleg játékra kellene, de a tuner is jól jönne...
22-24 col között keresgélek.
Vagy esetleg valami más ajánlat?

Előre is köszi

"...Pogánynak tartanak, mert nem tűröm a papok hatalmát..."

(#37445) atomanti19 válasza mycsu29 (#37444) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Szerintem külön old meg. Ha kb 60 körül vásárolnál akkor Dell U2312HM plusz még külön egy tuner, valószínűleg meg maradna a 60-65 ös keret ha ennyit szánnál rá.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#37446) mycsu29 válasza atomanti19 (#37445) üzenetére


mycsu29
tag

max 70 amit szánnék rá

"...Pogánynak tartanak, mert nem tűröm a papok hatalmát..."

(#37447) Djsaba válasza atomanti19 (#37445) üzenetére


Djsaba
senior tag

+1
Sokkal jobb választás, mint amit linkelt a kérdező. Talán a leggyorsabb Ips panellel szerelt monitor ebben az árkategóriában.

(#37448) atomanti19 válasza mycsu29 (#37446) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Akkor amit irtam egynek jó. Sőt, jobb nem is kell ennyi pénzért nincs is.Legalább marad pénzed rendesebb tunerra.A 24 es dell lenne az igazi de az önmagában 70. Szvsz ne menjen a tuner a minőség kárára.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#37449) atomanti19 válasza Djsaba (#37447) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Kíváncsi vagyok hogy alakul majd az ára, időt álló darab.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#37450) Djsaba válasza atomanti19 (#37449) üzenetére


Djsaba
senior tag

Remélhetőleg én is nemsokára egy Dell U2312HM tulajdonosa leszek, csak előbb meg kell szabaduljak a mostani monitoromtól. Mert ha nem adom el előtte, akkor a nyakamon marad, és kidobom majd, ahogy az eddigiekből tapasztaltam. A jövőben mindent eladok inkább előtte. Pénzkímélő tevékenység :DD

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.