Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) zola09 válasza SRII (#37542) üzenetére


zola09
aktív tag

Miért kizárólag? Mi ennyire jó ebben a monitorban ha szabad kérdeznem? :F

(#37552) KAMELOT válasza zola09 (#37551) üzenetére


KAMELOT
titán

Mert a legolcsóbb és legjobb minőséget képviselő monitor.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37553) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Monitort keresek, és úgy döntöttem (lásd szlogen az összefoglalóban is), hogy egyszer megérdemlek már egy jó minőségű monitort.

Alap elvárásaim a következők lennének:
- legyen tartós, minőségi anyag és alkatrészhasználat ha lehet
- TN-ről váltanék (Samsung 203B), legyenek szép színek, 3D modellezésre is használnám. Képszerkesztés, fotós munka nem jellemző
- 23-24", legalább Full HD, vagy 1920*1200-as felbontás (még jobb)
- állítható állvány magasságban, PIVOT nem kell (de úgyis lesz)
- Ha lehet a legkevesebb varázslatot tartalmazza, a háttérvilágítás tekintetében is (No PWM, LED-ezésért sem rajongok, de ha jó hát jó, nem vagyok szakértő, csak szkeptikus)
- csak ritkán játszom, és valószínűleg a mostaninak is van akkora lagja, mint a leglassabb újaknak

pozitívumok továbbá:
- van USB HUB
- nincs hangszóró
- MATT a külső
- RENDES GOMBOS, nem érintős a vezérlés
- belső tápos, ne kelljen spéci cuccokat keresni hozzá általában
- hosszú hazai garancia megbízható üzletben
- Samsung, LG, Dell, Eizo ;), NEC, HP

ÁR: valahol 50-100k között, ha valami jó, akkor hajlandó vagyok áldozni rá.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#37554) stranger28 válasza DBAtti (#37553) üzenetére


stranger28
addikt

Kb. körbeírtad a Dell U2412M-et. :DDD

(#37555) DBAtti válasza stranger28 (#37554) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Azt megtaláltam már a fórum alapján, és szimpatikus, de LED-es, és ha jól tudom PWM-es is. Ezektől mennyire kell/ nem kell tartani? Például kvázi nagytestvére a 2410 ebből a szempontból (is) jobb, bár abban már H-IPS van. Az nem kell, de ha jól tudom az normál CCFL, és nincs PWM sem. Hátránya hogy kifutó és 130k... az már sok valóban.

Nem akarom leszűkíteni a kört, sok (szerk: ?) más modell van ebben az ársávban, a Samsungokat most nézem, nem vagyok képben milyen most a választék.
De mondom, ha van mondjuk egy EIZO/ akármi/ 100-ért, nem "varázsol", és van rá 3 helyett mondjuk 5 év garancia, elgondolkodom rajta, hogy megér +20-30k-t. És ha épp győz a racionális énem felett a megalomán, meg is veszem talán egy kis spórolás után.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#37556) stranger28 válasza DBAtti (#37555) üzenetére


stranger28
addikt

LED-től nem kell beszarni, PWM-et pedig elfelejtették az újabb revíziókban elvileg.

Eizo-nak a gémer szériája van ennyi körül, meg pár Flexscan. 105-160k.

[ Szerkesztve ]

(#37557) SchumiBácsi válasza KAMELOT (#37550) üzenetére

Nem feltétlenül rossz, de ahogy napközben írtad, az alacsonyabb fényerő problémát okoz.
60%-al elvagy de 50%-on már problémás, és ezt okozhatja a PWM.
A PWM mint fényerőszabályzás gyors egymásutánban ki-be kapcsolja a monitort, ezért a CCFL monitor, fényereje kis mértékben csökken, ami nem probléma, de a LED teljesen sötét lesz és ez szvsz árt a szemnek.
A PWM sötét ciklusainak hossza adja meg a fényerőt: minél rövidebb ideig sötét, annál fényesebb a monitor, 100% fényerő esetén nincs sötét ciklus, folyamatosan világít, de ritka esetben itt is lehet sötét ciklus.
A PWM frekvenciája 220Hz környékén alakul CCFL, 360Hz LED-nél.

Új monitor vásárlásakor, biztos ami ziccer alapon, kérd a PWM mentes változatot. Különösen megéri mivel árban nincs különbség, illetve lehet, ha ezzel megspórolsz egy szemkorrekciós műtétet :D Na jó ettől nem lesz totálkáros a szemed, de a szem-agy biztosan jobban fárad a villódzás miatt ha órákat-félnapokat nézed. 2boltrol tudni ahol kiszűrik a PWM-et, pixelhiba nélkül, kalibrálva küldik a DELL monitorokat.

MonitorGuru, és OázisComputer.

üdv!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37558) Freiherr válasza SchumiBácsi (#37557) üzenetére


Freiherr
őstag

Ühüm...én e-mail-ben is,meg a PH-s hírdetésben is érdeklődtem tőlük PWM-ről monitorvásárlás kapcsán,persze választ nem kaptam,szóval óvatosan ezekkel a kijelentésekkel.Ez nem üzletrontás,csak leírtam a tapasztalataimat.

XXX

(#37559) SchumiBácsi válasza Freiherr (#37558) üzenetére

Noszogasd akkor őket.
Volt meglepi egyébként, mert egyéb helyről vettem először a monitort nyáron, aminek revíziószám szerint PWM mentesnek kellett volna hogy legyen, de nem volt az. Úgy fordultam minkét bolthoz EGYSZERRE hogy PWM mentes monitor kell. Az egyik igaz keresésben ragadt de addig válaszolt :D, a másik bekalibrálva, letesztelve, küldte a szemkímélő monitort néhány nap alatt.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37560) Freiherr válasza SchumiBácsi (#37559) üzenetére


Freiherr
őstag

A konfigodban szereplő DELL U2412M?Az elvileg PWM free,akkor ez tényleg érdekes.
A Monitorguru-tól már vettem egy U2312HM-t bekalibrálva,pikk-pakk ment a dolog,úgyhogy ezt leszámítva jó tapasztalatom volt velük,lehet teszek majd még egy próbát.

XXX

(#37561) SchumiBácsi válasza Freiherr (#37560) üzenetére

Jaja.

U2412M REV:A00 április volt a PWM-es egyéb boltból.
Gurutól jött ugyanaz, csak májusi, és az már PWM mentes volt.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37562) Hexaa válasza Freiherr (#37560) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Kérésre teszteljük pwm-re, pixelre is kiküldés előtt. Gondolom Oázis is.. A00 is vegyes egyébként pwm/no pwm. Kicsit túlliheget téma ez a pwm-es háttérfényvillogás. Inkább csak érzékeny szeműeket érint szerintem.

http://www.monitorguru.hu/

(#37563) Freiherr válasza Hexaa (#37562) üzenetére


Freiherr
őstag

Lehet,de nekem már volt mindkét fajta,és a PWM-es határozottan jobban terheli a szemet,főleg statikus tartalmaknál pl.böngészés.
Akkor majd érdeklődök nálad privátban,kösz.

XXX

(#37564) SchumiBácsi

Hát lehet túllihegett, de én azt látom hogy amikor PWM-es volt a monitor, bármely fényerőre vettem éreztem hogy valami nem ok, 100%-on hirtelen minden helyre jött, egész este jó volt nézni, leszámítva azt a téglalapot ami ekkora fényerő miatt beleégett a szemembe kikapcsolás után is percekig. Most ugyanaz a monitor 25%-on PWM nélkül már gyönyörűen "beleolvad" a környezetébe. Nincs beégés a szemembe, így a legjobb. De ilyen alacsony fényerőn a PWM-et mellőzni kell sztem.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37565) KAMELOT válasza SchumiBácsi (#37557) üzenetére


KAMELOT
titán

Aha akkor azért érdekes nekem ez a monitor. Sokáig 70-es fényerőn használtam. Aztán 1 hónapra áttettem 60-ra és akkor már elég xar volt nézni. MOst visszatettem 70-re és okés a szememnek. Így ha nagyobb fényerőn használom akkor elvileg okés a szemnek vagy mindenképpen váltsak monitort? Viszont ha váltani kéne, akkor csak ezek jöhetnek szóba.
DELL U2713HM.....536euro 3 év gari 42W fogyasztás
DELL U2713H........750euro 3 év gari 60W fogyasztás
DELL U2711...........768euro 4 év gari 113W fogyasztás
Ebből melyik lenne a legjobb választás? :) Köszi!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37566) SchumiBácsi válasza KAMELOT (#37565) üzenetére

Tyűű ezekbe a nagyokba én nem ástam bele magam annyira... 24" kellett, azt mértem fel úgy ahogy.
Azt hallani hogy ezekben a 27"-okban egyáltalán nincs PWM, de az abszolút biztosra csak a fényképezős módszer megy.

Az eljárás ITT ismertetődik.

Ezt nyugodtan elküldheted a boltnak is, mert nekem simán lefotózták úgy a monitort hogy az életben nem derül ki a PWM. Ez a módszer 100% megmutatja hogy PWM-es e vagy sem. Addig is ajánlott ezt a tesztet megcsinálni a jelenlegi monitoroddal is, hogy a PWM megléte 100% megbizonyosodjon.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37567) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Nem tudom, hogy ez ide tartozik-e vagy sem.

beépített notebook monitorokat is szoktatok ajánlani? :F

Mert ahogy eddig láttam, abból nem sok került ajánlásra. :U

(#37568) stranger28 válasza SchumiBácsi (#37564) üzenetére


stranger28
addikt

Erre írta, hogy az érzékeny szeműeknek számít ez, nem pedig mindenkinek. Nekem például teljesen lényegtelen, hogy PWM vagy sem. Inkább a fényerő, ami gyilkol, főleg este.

(#37565) KAMELOT: Én a HM-et venném, tekintve, hogy olcsóbb, neked pedig nem kell a + gamut. Valamivel jobb az AG is.

Fogyasztás meg egy vicc, az U2711 mérve 60-at kér.

[ Szerkesztve ]

(#37569) Konflikt válasza KAMELOT (#37565) üzenetére


Konflikt
addikt

este kimerem neked az u2711 fogyasztasat, ez vmi gyartoi elmeleti maximum lehet csak:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#37570) KAMELOT válasza SchumiBácsi (#37566) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen ezeket én is úgy tudom nem PWM-sek.

(#37568) stranger28: Megvárok még pár szavazatot, aztán döntök!

(#37569) Konflikt: Persze tudom, azért kérdeztem tőled. Mert ha beállítod a monitort akkor más lesz a fogyasztása. Nálam is 24W van megadva, beállítás után 20W.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37571) kleinguru válasza KAMELOT (#37570) üzenetére


kleinguru
addikt

2711-re hatványozottan igaz, nem annyit fogyaszt, mint amennyi rá van írva, ráadásul a kalibráció is sokat segít:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37572) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!
24col-os IPS-es monitort tudnátok ajánlani?

(#37573) stranger28 válasza Zlcsi (#37572) üzenetére


stranger28
addikt

Mi sajnos nem, de az összefoglaló igen. :K

(#37574) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Hali!

Főleg fps játékokra, filmnézésre, netezésre, és tv-re venném az alábbi monitor-tv-t, de sehol nem találok róla infot, hogy hány hertzes. :F

LG 24MS53S-PZ

Ha valaki megtalálja, előre is köszi. :R

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#37575) d@minator válasza JohnnyX (#37574) üzenetére


d@minator
addikt

60

(#37576) deja vu válasza Hexaa (#37562) üzenetére


deja vu
addikt

Legalább még idén kiderült, és nem kellett aláírást gyűjteni, hogy Nyugdíjas még ebben az évtizedben megnézze. ;]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#37577) tibizje


tibizje
tag

Üdv. Mi a véleményetek erről a monitorról?

LG 20EN33SS-B

http://www.pcx.hu/termek/lg-20en33ss-b-monitor-62771

Megéri az árát? Ha nem, akkor melyik lenne a legjobb vétel MAXIMUM 25 ezerig?

(#37578) KAMELOT válasza tibizje (#37577) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem inkább ezt vegyed. LG 22EN33S-B monitor 29K Full HD és 22" többet ér mint az a 20" kicsi felbontással.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37579) juszuf11


juszuf11
csendes tag

Inkább VA paneles Benq 2255 monitor válassz.
Nagy különbség van az Lg olcsó monitora és a Benq 2255 között a VA panel miatt.

Juszuf

(#37580) tibizje válasza KAMELOT (#37578) üzenetére


tibizje
tag

Gondoltam, hogy jobbat kapok 29 ezerért, de nekem maximum 25 ezer forintom van.

(#37581) Konflikt válasza KAMELOT (#37570) üzenetére


Konflikt
addikt

kimertem: 67W jelenleg (MAC-en, es kalibralva nincs)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#37582) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szeretnék venni a konyhába 1 normálisnak mondható tv-monitort. Mindenképp ilyen kell, mert ha esetleg lenne valami gebasz egyik monitorral akkor azt tudom használni.

Én speciel az LG DM2352D monitort néztem ki. 60 nagyon maximum 65k amit rászánok. Szóval ez a monitor még belefér. Mi a véleményetek erről a monitorról? IPS panelest akarok mindenképpen, azért esett erre a választásom. Esetleg ebben az árkategóriában van jobb?

Köszönöm :R

Illetve annyit szeretnék még kérdezni, hogy a válaszidőnél ez van.

Válaszidő (on/off) Off:14ms / Alacsony:8ms / Magas:5ms

TV üzemmódba is tudom ezt állítani?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#37583) Tibi98


Tibi98
tag

Sziasztok!

Egy IPS paneles monitort szeretnék venni, lehetőleg minél olcsóbbat, ehhez kérném a tanácsotokat, hogy melyik az, amit már érdemes megvenni?
Alapvetően hétköznapi használatra, internetezéshez, valamint CAD rajzoláshoz kellene, 22-23" körüli képátlóval.

Pár oldalt visszaolvastam, ezek alapján talán a Dell U2312HM lehet a befutó?
Egyedül a HDMI hiánya zavar kicsit, bár jelenleg is DVI-t használok, nem tudom, a későbbiekben esetleg milyen hátrányom származhat majd a "HDMI mentességből"...

Szívesen várok egyéb javaslatokat is.
Ultragyors válaszidő nem szükséges, nem játszok a gépen, valamint filmet sem ezen nézek, egyszerűen csak valami normálisat akarok venni, ha már pénzt adok ki érte.

Előre is köszi!

(#37584) Rasiel válasza tibizje (#37577) üzenetére


Rasiel
senior tag

Én a helyedben még várnék, tennék még hozzá pár ezrest a mostani 25-höz. 30k környékén használtan, megbízható helyről (ezzel most nem azt akarom mondani, hogy a pcx nem az) már lehet kapni ajánlott monitorokat. Az általad kiszemelt LG-t semmiképpen sem venném meg.

(#37583) Tibi98: Ha 50-55 ezred van rá, akkor annyiért újonnan az U2312HM az ajánlott. :K
DVI kábellal teljesen jó lesz, HDMI hiányával sokmindent nem vesztesz.

[ Szerkesztve ]

(#37585) olahmate1991


olahmate1991
tag

Sziasztok! monitor vásárlás előtt állok és szeretném a guruk véleményét kikérni, végig is olvastam a forumot, de azért szeretnék konkrétumokat írni!

III. kategória:
Az igényeim:
-24" illetve 26" képátmérő nagyságú monitort szeretnék venni
-a keret 60-65k lenne
-teljes mértékben játékra, full hdra lenne használva

köszönöm a segítséget!

*** Sikeres üzlet esetén kérlek értékelj! ***

(#37586) atomanti19 válasza Tibi98 (#37583) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Konkrétan semmit nem veszítessz, ha nincs HDMI-d. DVI-D ugyan azt tudja. Ha tévére kellene kötni akkor venned kell hozzá egy átalakítót, esetleg ha távolabb van akkor egy hosszabb kábelt.

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#37587) tibizje válasza Rasiel (#37584) üzenetére


tibizje
tag

Csak az a helyzet, hogy sürgősen kellene minél előbb a monitor. Minden újonnan szeretném venni, fontos lenne a több éves garancia.

(#37588) Kuruc2 válasza Konflikt (#37581) üzenetére


Kuruc2
senior tag

az durca. :D

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#37589) schawo válasza Konflikt (#37581) üzenetére


schawo
titán

Milyen fényerőbeállítás mellett?

Biztos, hogy jól mér a mérőkéd? [link] szerk: elnéztem

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37590) KAMELOT válasza schawo (#37589) üzenetére


KAMELOT
titán

Kevés vagy sok az a fogyasztás?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37591) schawo válasza KAMELOT (#37590) üzenetére


schawo
titán

Egy 27 collos csövestől normális. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37592) Konflikt válasza schawo (#37589) üzenetére


Konflikt
addikt

20 korul. amugy ugynezem a prad 68w-ot mert 140cd/m2-re kalibralva, szval egesz jol belottem a fenyerot:)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#37593) KAMELOT válasza schawo (#37591) üzenetére


KAMELOT
titán

Én is úgy gondoltam, mivel a gyári adat valami 113W :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37594) Gevox


Gevox
tag

Hali!

3D monitort szeretnék venni,mert lecserélném a régi 19es monitoromat.
Ki is néztem párat,ezekben kérném hogy lécci segítsetek dönteni,pontosabban egy sorrendet felállítani,hogy melyik közöttük a legjobb. Csak egy indokot szeretnék kérni,hogy miért azt!

Ők a kiszemeltek:

Samsung S23A750D-SL (TN,2ms,120hz,Samsung szemüveg)

ASUS VG23AH(IPS,5ms,polarizált szemüveg)

LG DM2352D-PZ (IPS,5ms,75hz,polarizált szemüveg)

Philips 236G3DHSB (TN,5ms,polarizált szemüveg)

ASUS VG248QE (TN,1ms,144hz,aktív záras szemüveg)

(#37595) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Segítsetek dönteni, a két monitor közül melyikkel járok jobban?
fps játék, filmnézés, tv.
Ezt vagy ezt vegyem? Nagy különbség van 24" és 27" között?

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#37596) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Sziasztok!
Maximum 30 ezrem lenne egy monitorra, amit kódolás miatt bámulnék éjjel-nappal, így olyasmit keresek, ami (az árához képest) a legkevésbé gyötörné a szemem. Érdemes méretbeli kompromisszumot kötni a minőségért? Ti mit ajánlanátok?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#37597) jim bcs válasza Ivy.4.Ever (#37596) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"Ti mit ajánlanátok?"

azt hogy gyűjts még hozzá 20k-t

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37598) Ivy.4.Ever válasza jim bcs (#37597) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Értem. És ha gyűjtök hozzá 20k-t a sokat emlegetett DELL U2212HM ideális lenne?

(#37599) jim bcs válasza Ivy.4.Ever (#37598) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen és itt 50k-nál akár a 23"-os változat is szóba jöhet

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37600) KAMELOT válasza Ivy.4.Ever (#37596) üzenetére


KAMELOT
titán

A szemed végett még gyűjts +20K-t ahogy írta a kolléga és DELL 23" IPS-t tessék vásárolni.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.