Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) 0805


0805
tag

Sziasztok.

Érdemes lecserélnem egy Dell 2209waf-ot egy Dell u2312hm-re?

Jobb az újabb?

Köszi.

(#37452) BomiBoogie válasza 0805 (#37451) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mennyit kellene ráfizetned?

(#37453) Tarill


Tarill
őstag

azt esetleg nem tudjátok h ehhez a monitorhoz amit ajánlottatok [link] dvi kábel jár v külön kell venni?

(#37454) Kiki18 válasza Tarill (#37453) üzenetére


Kiki18
őstag

Én úgy tudom,hogy csak VGA kábelt adnak mellé.Szóval külön kell beszerezned.

(#37455) old_artist válasza 0805 (#37451) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Attól függ, hogy mire (milyen alkalmazásokhoz) is szeretnéd a monitort használni.

(#37453) Tarill: DVI kábelt kell majd venned hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#37456) szityo83


szityo83
tag

Sziasztok!

Van egy Dell U2412M monitorom. Pár napja a következőt csinálja:
Gépet kikapcsolom, A monitoron megjelenik a következő üzenet 5 percen keresztül: No DVI-D cable.
Eddig egyből kikapcsolt a monitor is. Valakinél hasonló jelenség? Mit lehet vele tenni?

Előre is köszi!!

(#37457) PNP


PNP
őstag

CS230 vagy P232W?
P232W vagy CS230?

(#37458) stranger28 válasza szityo83 (#37456) üzenetére


stranger28
addikt

Ez alapvetően a milyen monitort vegyek topik, de: Nézd meg az érintkezéseket, próbáld meg másik kábellel, fújd ki a csatlakozókat levegővel.

[ Szerkesztve ]

(#37459) t.imi válasza mycsu29 (#37444) üzenetére


t.imi
addikt

Nem akarok beleszólni, de azt olvastam, hogy a tuneres monitorok kimondottan nem jók játékra.
Én samut néztem annó, de itt pár kolléga erősen szapulta őket játék terén.

Erre esetleg valaki?

(#37460) Rasiel válasza t.imi (#37425) üzenetére


Rasiel
senior tag

Philips monitorokról nagyon kevés véleményt lehet olvasni nálunk, épp ezért nem is az az ajánlott kategória. A két linkelt Philips belsőben kb. teljesen eltérő, hiszen a tesztben szereplő TN paneles, a másik pedig VA.

80k környékén, 27"-os kivitelben az LG IPS panelos monitorai az ajánlottak, azon belül is az IPS277L, amit bátran ajánlanék. Természetesen egy komolyabb (prémium kategóriás) monitor tudását nem éri el, de esetedben ez nem is szempont, 75-80k-ért meg jó vétel. A jelenlegi BenQ V2400Eco után érezhető előrelépés lesz, ebben biztos vagyok. :K

[ Szerkesztve ]

(#37461) juszuf11 válasza Tarill (#37453) üzenetére


juszuf11
csendes tag

Az én 2255 monitorom rendelés alatt van és nem adnak mellé dvi kábelt.

Juszuf

(#37462) atomanti19 válasza Tarill (#37453) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Jó, és talán átlagos esetben kap az ember egy D-SUB kábelt. Már-már prémium kategóriában kell vásároli ha DVI vagy egyéb digit. kábellel együtt szeretnèl monitort.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#37463) t.imi válasza Rasiel (#37460) üzenetére


t.imi
addikt

Nagyon köszönöm.

227l-t nézegettem én is, külföldi fórumokon nagyon dicsérték.
Philipset is csak a nem TN panelja miat nézegettem + kb 6-al olcsóbb is.
Ha nem lesz nagy utánhúzás, akkor már jól vagyok / leszek.
Benq alatt nem veszem észre, az is 5ms-es. Szinminőség tuti szebb lesz :R

(#37464) Rasiel válasza t.imi (#37463) üzenetére


Rasiel
senior tag

Az IPS277L input lagja mérések elapján ~10ms. Így játékokhoz teljesen korrekt kell, hogy legyen. :K
Műszeresen kalibrálva lenne az igazi, úgy lehet kihozni belőle a maximumot, persze egy átlagfelhasználónak nem létjogosultság ez.

(#37465) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!

3D monitor választásában tudnátok segíteni? Mert nem kicsit lettem tanácstalan sajnos...
23-24colos (esetleg 27colos is jöhet ha az árba belefér) 3D monitort keresek,ami jó játékra és filmnézésre (ketten néznék a párommal) és egy kis munkára is,max 100-110e-ig de inkább ha lehet olcsóbban!

Kezdeném az elején! Ha jól értelmeztem,és bocs ha butaságokat írok,akkor 2 féle 3D technológia létezik,ebből adódóan 2féle szemüveg is létezik,van az aktív és a passzív! A kettő közötti különbséget már olvastam,így azt tudom hogy azok milyen elven működnek.
Egy 3D monitor választásánál ugye az lenne a jó,hogy lehetőleg 120 vagy 144hz-es frissítésű legyen,és lehetőleg IPS paneles a betekintési szögek miatt is.
Néztem különböző típusokat,de olyan ami árban is megfelel és tudja ezeket,sajnos nem találtam.
Az aktív szemüveges Nvidia verzió biztos nagyon jó,de ott külön még a 2db szemüveg 60e lenne amit nem szeretnék külön még megvenni,és arról azt is olvastam,hogy azt csak szemből jó nézni,különben elvész a 3D hatás!
Több kérdésem is adódott: (átolvastam az első hsz.t,köszönöm)
Mennyire kell ülni a monitortól kb.a jó 3D hatás miatt?
Érdemes olyan passzív 3D monitort venni,ami nem tudja a 120 vagy 144hz-es frissítést?
Az Nvidia szemüvege csak a zöld kártyákhoz jó,vagy az működik ATI kártyákkal is?
A 14ms vagy a 7ms képfrissítés egy 3D monitornál mennyire érezhető? (pl. a Philips 3D monitorok 14ms-ak)

Köszönöm a segítségeteket!

(#37466) KAMELOT válasza Howkeddlee (#37465) üzenetére


KAMELOT
titán

BenQ XL2420T 90K + ehhez kell venned NVIDIA 3D vision KIT-et , ami kb. 40-45K.
Totál felesleges a 3D csak a fejed fájdul meg tőle meg nagyon terheli a szemedet is. Inkább sima IPS panelos DELL U2412M-et vennék jóval olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37467) Howkeddlee válasza KAMELOT (#37466) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Köszönöm az ajánlatod,de akkor már inkább az Asus VG248QE-t venném,az szintén TN paneles,és 3-4ezerrel drágább csak!
ATI kártyával tudnám használni ha vennék hozzá szemüveget?

Állítólag a fejfájás csak az aktív és 120hz-es monitoroknál jelentkezik,144hz-nél már nem,és a passzív szemüveges 3D-knél sem. Ezt valaki megtudja erősíteni vagy cáfolni? (olyan akinek van már tapasztalata!)

mod. Ezt az egy olcsóbb IPS paneles,passzív 3D-s monitort találtam,de ennek a 14ms frissítése az ami nem tetszik,és az hogy csak 60hz-es. :(

[ Szerkesztve ]

(#37468) KAMELOT válasza Howkeddlee (#37467) üzenetére


KAMELOT
titán

Sajnos nem. NV kártya kell és szemüveg. Csak azért ajánlottam a BENQ-t mert havernak ugyan ilyen van és tudom, hogy szép képet ad 3D téren. ASUS-hoz is kell szemüveg.
Személyes tapasztalat: 2 perc után fájt a fejem. A szem valós 3D-hez van szokva és nem valami mesterségesen generált dologhoz.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37469) Howkeddlee válasza Howkeddlee (#37467) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Bocs,az előbb lemaradt a link a mod.hoz: Philips 278G4DHSD

Kamelot: Az a helyzet,hogy passzív 3D-t még nem láttam sajnos működés közben,így azt nem tudom hogy milyen lehet! Havernál egy Samsung tv-t néztem aktív szemüveggel,először igaz fura volt és megkellett szoknom a látványt,de aztán már tetszett,és a fejem sem fájt tőle. Nah de havernak valami baromi drága 3D-s tv-je van...

[ Szerkesztve ]

(#37470) KAMELOT válasza Howkeddlee (#37469) üzenetére


KAMELOT
titán

Az TV ez meg monitor. És te 100K maxot írtál az meg gondolom 5-10x volt. :) Szerintem menj el egy IT üzletbe és próbáld ki milyen látványt ad. Utána döntsd el.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37471) Howkeddlee válasza KAMELOT (#37470) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Igen tudom,nem kell összekeverni a monitort a tv-vel.
Tudsz esetleg ajánlani olyan üzletet Bpesten,ahol kilehet próbálni a 3D-s monitorokat? Mert tv-k vannak kint dögivel minden nagyáruházban,de monitor már nincs,csak aktív ahol legalábbis láttam!

Mod: azt nemtudod esetleg hogy milyen távolságra kell ülni egy 3D-s monitortól hogy a térhatása jó legyen?

[ Szerkesztve ]

(#37472) d@minator válasza atomanti19 (#37462) üzenetére


d@minator
addikt

Pár éve még azért is többet kellett fizetni egy monitorért ha volt rajta DVI csatlakozó.

(#37473) KAMELOT válasza Howkeddlee (#37471) üzenetére


KAMELOT
titán

Távolságot nem tudom. Szerintem próbáld meg oaziscomputer-t. Hívd fel őket, hogy lehetne e ilyet kipróbálni.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37474) Howkeddlee válasza KAMELOT (#37473) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Ok,köszönöm a tanácsot,szerintem felhívom őket!

Létezik egyáltalán olyan 3D-s monitor,ami passzív 3D-s,már IPS paneles,és tudja a 120 vagy 144hz-et?
Szerintem ilyen nincs is! :C

(#37475) Howkeddlee válasza Howkeddlee (#37474) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Bocsánat visszavonva az előző hsz,csak lejárt már a szerkesztési idő! :R

(#37476) t.imi válasza Rasiel (#37464) üzenetére


t.imi
addikt

Megnyugodtam :R
Elvileg gyárilag kalibrálva van, majd meglátjuk. Biztos jobb, mintha én nyomogatnám agyon szegényt:)

(#37477) vadallat88


vadallat88
tag

Sziasztok. Erről a monitorról vélemény? esetleg hasonló kaliberü és áru monitor? :R
LG D2343P 23" 3D LED Monitor
[link]

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#37478) Snip3r_HUN válasza vadallat88 (#37477) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

"sajnos" csak passzív 3D-s , én is 3D-s monitort tervezek venni de inkább egy 120/144 hz-es aktív 3d-st. [BenQ XL2411T ]

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#37479) vadallat88 válasza Snip3r_HUN (#37478) üzenetére


vadallat88
tag

ez mar nagyon drága. ennyiért tévét vennék :) na de persze köszönöm a gondolatot. a két 3d-s megjelenítés között akkora lenne a külömbség? meg a passzívnak sokkal egyszeröbb és talán kényelmesebb is a szemüvege.
:R Többiek?

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#37480) StLui válasza vadallat88 (#37479) üzenetére


StLui
veterán

passzív=felezett felbontású kép

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#37481) Howkeddlee válasza Snip3r_HUN (#37478) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Azt megkérdezhetem hogy mi miatt döntöttél a BENQ mellett? Csak mert ugye ott az ASUS VG248QE amit korábban belinkeltem,hasonló ha nem ugyanazt tudja mint a BENQ!

(#37482) Snip3r_HUN válasza Howkeddlee (#37481) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Ez még csak egy terv, plusz eddig csak jót hallottam erről a típusról. Viszont nem tudom mekkora a támogatottsága a két említett monitornak , hiszen egy hd 7970-esem van... Ezek meg ugye 3D Vision-re lettek elvileg szabva, tudom amd-nek ott a HD3D a tridef program segítségével...
BenQ XL2411T vs ASUS VG248QE

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#37483) Howkeddlee válasza Snip3r_HUN (#37482) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Köszi a tesztet,ezt átolvasom majd! :R
Egy cipőben járunk,mert nekem is 7970-em van,így kártyát is kellene majd nekem is cserélnem. Épp nemrég tettem fel egy hirdetést hogy a 7970-emet GTX-re cserélném. Igaz én nem is emiatt a 3D rendszer miatt gondoltam a vgacserét... :)

[ Szerkesztve ]

(#37484) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Dell U2311H monitorok milyen rev számmal készültek? :R

(#37485) Guszti


Guszti
aktív tag

Sziasztok!
Kellene még idén vennem 8-10 egyforma monitort egyszerű irodai használatra.
Tudnátok nekem abban segíteni, hogy manapság érdemes-e megvenni használt (5 éves konstrukció) monitorokat? Pontos típusok amik szóbajöhetnek: eizo s2202w, dell 2208wfp, dell p2210
Mindegyik 16:10, 1680*1050, 22", TN. A p2210 talán kicsit frissebb dolog, mint az előző kettő. Azt tudom, hogy az s2202w, és a 2208wfp is jónak számított a TN-esek között, főleg az eizo, de ugye azóta eltelt 5 év. :)
Tehát érdemes ilyen monitorokat venni mostanság 20-25 pénzért? Vagy nézzek valami PWM-es LED-s cuccot 40 környékén?
Előre is köszi!

(#37486) schawo válasza Guszti (#37485) üzenetére


schawo
titán

Hát, ezeket biztos nem venném meg. A korral nincs gond, az árral annál inkább. Fél éve egy FuSi P24-1W-t vettem 25 pénzért.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37487) Guszti válasza schawo (#37486) üzenetére


Guszti
aktív tag

Árak:
HP LA2205wg: brutto 22.000 ~ netto 17.300
DELL 2208wfp: brutto 23.000 ~ netto 18.100
DELL p2210: brutto 23.000 ~ netto 18.100
EIZO s2202w: brutto 25.000 ~ netto 19.700
Számlás 1 év garis cuccok.
Illetve azért villanyszámlát is kell fizetni, és bármilyen barátian nézem, monitoronként min. 5K/év amivel a FuSi többet fogyaszt.
Ha innen nézzük a dolgot?

(#37488) Shatanka


Shatanka
csendes tag

Sziasztok!

Monitort szeretnék venni. 45-55 k értékben.
Amire használnám:
- egyetemi munka
- xbox360
- filmnézés

24" szeretnék, és full HDt, lehetlőleg több digitális bemenettel rendelkezzen.
Én őt néztem mik a vélemények róla:
LG 24EA53VQ-P

[link]

(#37489) schawo válasza Guszti (#37487) üzenetére


schawo
titán

Még mindig nem a készülékkel, hanem az árukkal van gondom. Ezekért nem adnék többet 15-17-nél.

Mindentől függetlenül a FuSi fogyasztása használati (20-25%-os) fényerőn 40W körül van. Napi 10 évi 3000 órával számolva megeszik 100kW-t, ami összesen 4000 Ft. Ha a többi megeszik mondjuk 30W-t (minimum), akkor mindössze évi 30kW, azaz 1200 Ft a különbség a két monitor fogyasztása között.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37490) StLui


StLui
veterán

A számítógéppel SEMMI mást nem csináló, csak BF3-at, és majd BF4-et, online játszó sógoromnak szeretnénk monitort. Csak az fps, válaszidő, input lag a lényeg semmi más.
24-27" kellene monitor. Eszem szerint Madgie álltal ajánlott Dell extra szélest ajánlanám, de szerintem a játékostársai a benq xt, vagy valami hasonló 120hz-est fogják tolni neki

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#37491) vadallat88


vadallat88
tag

Sziasztok. Nekem is főként játékra kéne FullHD monitor. 22"-ig.. bőven elég. Keretem olyan 20-35k között lenne. Akár használt is innen apródról. Előre is nagyon szépen köszönöm!

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#37492) schawo válasza StLui (#37490) üzenetére


schawo
titán

Ha 120Hz-mániás, akkor nincs mese, 120Hz-es monitor kell neki.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37493) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

Az, hogy milyen panellal van szerelve egy monitor, hogy szokták jelölni a webshopok, mert nézegettem párat, és a kismillió technikai jellemző között nem találom feltüntetve szinte egynél sem.
Bár könnyen lehet, hogy én nem tudom, mit kell nézni.

Árukeresőn sem lehet be állítani ilyen szűrési lehetőséget.
[link]

(#37494) StLui válasza schawo (#37492) üzenetére


StLui
veterán

Ő nem ért hozzá, de nagyon befolyásolják a játékostársak véleményei. Addig csereberélte a gépen is az alkatrészeket míg el nem érte a 120-150fps-t a számláló. Egyébként kifejezetten jó játékos, és keresi a módját, hogy még jobb legyen, tehát, már gondolom én, nüanszokon múlik a dolog.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#37495) Isual válasza PNP (#37434) üzenetére


Isual
veterán

P232W-re gondolsz te. Az a PA231W LED-es változata, AH-IPS panellel és light AG bevonattal. CS230-nál az önállítás, nem kalibrálás. Tehát ha bekalibrálod "rendesen" koloriméterrel, az EiZO szoftveréver, akkor az bizonyos időközönként finomhangolja a kalibrálást, de nem teljes értékű kalibrálást végez. Tehát az se megy koloriméter nélkül. Én az NEC-t választanám

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37496) schawo válasza StLui (#37494) üzenetére


schawo
titán

Ha eddig a 120 fps-re törekedett, akkor úgyis a leginkább egy 120hzes monitorral lenne elégedett.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37497) PNP válasza Isual (#37495) üzenetére


PNP
őstag

Elolvastam pár reviewt, és az alapján NEC-nél nem teljesen egyértelmű, hogy van-e hardveres kalibrálás, vagy az csak az SV privilégiuma. Ugyanígy nem tudom, hogy Eizo-nél van-e ilyen, vagy ahhoz meg kell külön venni az Eizo szoftver fizetős változatát.

Tehát akkor PA=CCFL, P=LED?

Ha az Eizo-t egyszer kalibráltatom, mondjuk 5e Ft-ért, akkor utána szinten tudja tartani magát(?), míg a másiknál vagy veszek egy kalibráló eszközt, vagy rendszeresen kalibráltatom pénzért, nem? Eizo két évvel hosszabb garanciát ad.

Nincs favoritom, év végéig ráérek dönteni. Dell-t szerettem volna, de a garanciális tapasztalatok elvették tőle a
kedvem.

(#37498) StLui válasza schawo (#37496) üzenetére


StLui
veterán

És akkor erre Benq XL 2420T és TX (utóbbi ha jól sejtem 3D szettel van, ez mondjuk nem hiszem hogy kell neki)? Vagy esetleg valami más alternatíva?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#37499) Isual válasza PNP (#37497) üzenetére


Isual
veterán

PA231w-nél tudtommal tisztán hw nincs, de a basICColor/ SV Profiler engedi a kombinált hw-sw kalibrációt. P232w esetében engedi a teljesen hw-eset is, de bugos volt még az előző kiadás, s nem tudom hogy azóta javították-e, s végül azt lehet-e hardveresen vagy nem. :(

PA = CCFL, P = LED + lighter AG

EiZO-t szerintem a saját szoftverével kell kalibráltatni, ami pénz. Ha nem azzal kalibráltatod, akkor szerintem ugyan ott vagyunk, mint az NEC-nél.

Nem is tudom mennyiért lehet kapni a CS230-at, te hol nézted?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37500) harry


harry
veterán

Van valakinek tapasztalta ezzel? HP Pavilion 23xi monitor
Láttam valaki már kérdezte korábban, de nem kapott választ...

Azért ezt a típust kérdem, mert 40k-ért tudnék hozzájutni, a bolti 55k körüli helyett. Sokat használtam már Dell 2209WA-t és 2311H-t, amikkel elégedett is vagyok, kb. ezeknek megfelelőek az elvárásaim :) Ezek után a HP milyen lenne? Nem emelhető/forgatható a láb, ez kicsit fájna, de képminőség tekintetében mi a helyzet? Mondjuk a 2312hm-hez képest, vagy nem tudom, LG-nél mi van hasonló árban/méretben (40-50k).

Kritériumok: lehetőleg több digitális bemenet, matt kijelző, 22-23", IPS panel, minőségi kép, min. 3év gari, és előny egy normális állvány (állítható magasság).
Utóbbit leszámítva, illetve a Dell/LG hasonló árú típusaihoz képest milyen lenne? Speci alapján nem rossz, de az nem jelent semmit.
Ha jó üzlet, akkor talán megvenném kihasználva a lehetőséget, de ha azt mondjátok, hogy a hasonló árú pl. LG is tud ennyit, akkor ráér nekem alapvetően a monitorvásárlás.
Pl. IPS glow, utánhúzás, bármi furcsaság jellemzi-e, stb., annyira mostanság nem vagyok képben a kínálattal / tulajdonságokkal.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.