Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37651) Freiherr válasza BomiBoogie (#37650) üzenetére


Freiherr
őstag

Nekem ingyen se kéne. :DDD
Volt,de eladtam,mert sötét szobában perzselt a fényerő 0-án is.Neked jó még a szemed 75-ös brightness-en? :)

XXX

(#37652) BomiBoogie válasza Freiherr (#37651) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A közfelháborodás okán levettem 40-50-re. :K

Egyébként amúgy sem tökéletes a szemem, de a monitor óta nem romlott jobban. :D

(#37653) Freiherr válasza BomiBoogie (#37652) üzenetére


Freiherr
őstag

:))

XXX

(#37654) Djsaba válasza BomiBoogie (#37650) üzenetére


Djsaba
senior tag

Linkeld már légyszíves :D
Lehet hogy az új dell monitorok miatt ?

(#37655) BomiBoogie válasza Djsaba (#37654) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Elég, ha annyit mondok: 53.900 Ft. :D

A lényeg, hogy mindenhol ki van téve, de tulajdonképpen egyáltalán nem akciós. :D

Plusz, csak azoknak ajánlott, akiknek sötétség van a fejükben, hogy fényt vigyen az éjszakába, a többieknek túl világos. :K

(#37656) kleinguru válasza Konflikt (#37647) üzenetére


kleinguru
addikt

Ha egy terméknek típus hibája van, akkor lobogtathatod a manuált:D

Nem haragszom, de nem vagyunk egyformák (hál' Istennek):DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37657) Djsaba válasza BomiBoogie (#37655) üzenetére


Djsaba
senior tag

Én nem tudom elképzelni, hogy mennyire fényes lehet. Mihez viszonyítva..
Valahogy meg lehet-e nézni képernyőn keresztül? :DDD

(#37658) BomiBoogie válasza Djsaba (#37657) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én pl. csak így tudom használni: :DDD

http://prohardver.hu/dl/upc/2013-06/19/321803_ehc8ltg1er7llq0f_bomiboogie_rostely.png

Viccet félretéve, egyébként ez ízlés kérdése, érdemes elmenned kipróbálni, azért nem úgy kell elképzelni, mintha folyamatosan vakuznának a szemedbe.

(#37659) Konflikt válasza kleinguru (#37656) üzenetére


Konflikt
addikt

te megis mirol beszelesz? :)
semmifele tipushibarol nem volt szo. annyirol volt, hogy tamogatja-e a 2560-at HDMI-n vagy nem. feketen-feheren bent all, hogy nem ennyi.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#37660) Djsaba válasza BomiBoogie (#37658) üzenetére


Djsaba
senior tag

:C
Akkor várok még egy kicsit inkább, az új széria talán felülmúlja ezeket a monitorokat, abból talán a 24"-is bevállalom, ha marad az ára.. :K (P2414H)
Szerinted jól fognak kecsegtetni az új monitorok, vagy maradnak továbbra is a régiek? :U

(#37661) BomiBoogie válasza Djsaba (#37660) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Erről sajnos nem tudok nyilatkozni, jóstehetségem ma este cserbenhagy. :D

(#37662) Djsaba válasza BomiBoogie (#37661) üzenetére


Djsaba
senior tag

Már egy ideje palettán vannak, csinálhatna már valaki tesztet :K

(#37663) jim bcs válasza Djsaba (#37662) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:K ez éngem is érdekel majd, addig nem is veszek monitort ameddig ezekről nem jön meg a teszt, nagyon tetszik az új P széria

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37664) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Dell S2340L vs. Dell U2312HM [link] ez csak 1 felhasználói teszt/vélemény de hátha segít a döntésben

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37665) KAMELOT válasza lemusz (#37649) üzenetére


KAMELOT
titán

120Hz csak 3D-nél van. Mivel neked nem kell 3D monitor ezért elég lesz egy DELL U2312HM 54K minőség ennyi megér. Vagy kolléga éppen előtte m linkelte DELL S2340L 49K.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37666) kleinguru válasza Konflikt (#37659) üzenetére


kleinguru
addikt

Rendben, akkor egy példa indirekt módon. Egyes Samsung plazma tv-k manuáljánan szerepel a 23,976Hz, 24Hz ... Pedig valójában mégsem tudja.

Nem szentírás a manuál, valóban sok minden benne van, általában könnyen elérhető, nem is sok idő, de nem árt egy tapasztalati úton való megerősítés:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#37667) KAMELOT válasza kleinguru (#37666) üzenetére


KAMELOT
titán

Realitást illendő összehasonlítani a manuálban lévő dolgokkal. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37668) Krisztina87


Krisztina87
tag

Sziasztok

Egy 22"-os monitort szeretnék venni játékra, de mellette a szemre is vigyázzon (jó lenne, bár lehet ebben az árkategóriában csak szemetek vannak : ( ). Nem kell, 3d, meg ilyen extra dolgok. Csak jelenítse meg jól, amivel épp foglalkozok.
Max. ár: 44.000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#37669) Isual válasza Krisztina87 (#37668) üzenetére


Isual
veterán

Dell U2212HM, S2240L, vagy használtan egy jobb fajta IPS.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37670) KAMELOT válasza Isual (#37669) üzenetére


KAMELOT
titán

+1

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37671) HuMarc válasza HuMarc (#37648) üzenetére


HuMarc
addikt

UP :B

(#37672) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Kollégák. Az úgy korrekt, hogy tegnap be lett kalibrálva a monitorom, szép és jó volt minden, de most beraktam hozzá az ICC-t, és azóta fáj a szemem, ha nézem. :U

Fényerőn vegyek vissza?

[ Szerkesztve ]

(#37673) Isual válasza HuMarc (#37648) üzenetére


Isual
veterán

Az LG IPS-es, a Samu nem. Szerintem innen egyértelmű a dolog. :)

(#37672) KaiotEch: Mesélj, hogy zajlott a kalibráció? Milyen fényerő értékre lett kalibrálva, ahol vélhetőleg 120 cd/m2-es a fénysűrűsége?

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37674) BomiBoogie válasza Krisztina87 (#37668) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

44-ért nem csak szemetek vannak, nem tudom, ezt honnan szeded. :-)

(#37675) KaiotEch válasza Isual (#37673) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Túl sokat nem tudok elmondani. Bementem old_artist-hoz és kalibrálta. Ennyit tudok:

Brightness: 42
Contrast: 75
Red: 96
Green: 97
Blue: 100

[ Szerkesztve ]

(#37676) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem egyszerű (mégis bonyolultan fogom elővezetni, mert szeretek mindent részleteiben kifejteni), és valszeg ennél fogva már valahol meg is lett válaszolva az elmúlt 37000 HSZ közt, de egy lusta disznó vagyok és nem akarnám végigbogarászni az egészet. :D
Szituáció az, hogy van egy már nem is tudom hány éves 22"-es ASUS VK222H monitorom, és szegény már vibrál, konkrétan gammálás közben bizonyos árnyalatú felületeken tisztán látom a "rohangálni a frissítést" (ami azért vicces, mert Windows asztalon, meg film nézés közben ilyen nincs), úgyhogy ideje lenne váltani. 24"-es monitort szeretnék, főképp játékra használt géphez, úgy max 60-ért (értelemszerűen ha mondjuk 62-ért meg tudom venni a piacon legjobb monitort, akkor azon a 2 ropin nem múlik, de azért 65 fölé már nem szívesen mennék). Beleestem abba a 22-es csapdájába amibe igazából mindig beleesek, ha gépet akarok bővíteni (miszerint a tesztekkel nem vagyok előrébb, mert egyik ezt mondja, másik azt, harmadik meg amazt), ugyanakkor annyira bátor se vagyok, hogy "az tetszik" alapon vásároljak. Szóval a kérdés - mit tudnátok ebben az árkategóriában ajánlani? ASUS párti vagyok, de se nem hülye se nem fanatikus, szóval nem csak ASUS monitort vagyok hajlandó venni.

There is no war. Only the harvest.

(#37677) Isual válasza KaiotEch (#37675) üzenetére


Isual
veterán

Na, az akkor nagyon jó, a fényerőt nyugodtan állíthatod a szobád aktuális világosságának megfelelően, Custom módban használd a monitort és az összefoglalóban is linkelt módon állítsd be alapértelmezettnek a kapott ICC-profilt. Ennyi. :)

mod.: Ne szedd ki. Állítsd be ahogy kell, s utána azt csinálsz a fényerővel, amit akarsz. Ha sok, vedd le 20-ra, 10-re, 0-ra. Ha kevés, emeld 50-70-90-ig. De az ICC-profil legyen aktív, mert egyébként csak pénzkidobás volt az egész. :U

(#37676) xPraetoriaNx: Dell U2312HM, illetve ha ragaszkodsz a 24"-hez, akkor megvárnám az új Dell P-széria tesztjeit, abból a P2414H ajánlott lehet (ez 60k körül lesz).

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37678) KaiotEch válasza Isual (#37677) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Most kiszedtem az ICC-t és nem fáj a szemem. Akkor most annyi, hogy a Brightness-t kéne visszavegyem?

(#37679) xPraetoriaNx válasza Isual (#37677) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Láttam már Dell ajánlásokat itt-ott (többek közt a témaindító HSZ-ben, hehe), de mit tudnak ezek a monitorok, hogy mindenki ezeket ajánlja? Pláne 5 meg 8 ms válaszidővel, játékhoz-filmnézéshez...

There is no war. Only the harvest.

(#37680) tarBubbles válasza xPraetoriaNx (#37679) üzenetére


tarBubbles
tag

Ennél gyorsabb nem TN paneles monitor jelenleg nincs. Azt az apró lassúságot meg kompenzálja a nagyobb betekintési szög, jobb fekete (már ha nincs glow) és a szebb színek. Filmezésre egyértelműen jobb, játékra meg attól függ miről váltasz. Van olyan TN ami még ezeknél is rosszabb, hiába van ráírva, hogy 5ms.

(#37681) Isual válasza xPraetoriaNx (#37679) üzenetére


Isual
veterán

Elérhető ársávban, jó pár éve a Dell adja a legtöbbet, illetve gyárt már régóta nem TN panel alapú nagyszerű monitorokat. Az 5-8 ms meg azért lehet elég - bőven - játékhoz, filmezéshez, mert maga az IPS panel ebből a szempontból (is) teljesen más karakterisztikájú, a gtg váltások nem a leggyorsabbak, de a btw, wtb igen, s a válaszidejük megfelelően alkalmazott overdrive-val rendre az IPS monitoroknak a legjobb - már a 60 Hz-es monitorokhoz képest. A mai Dell monitorok input lagja meg rendre 10-20(-30) ms alatt van, ami kiválónak számít.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37682) I3EI\ICE válasza KAMELOT (#37665) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

"120Hz csak 3D-nél van"

Bocsánat, de ez tévedés. Sima 2D módban is kihasználható a 120Hz, csak ez esetben a megjelenítés lesz folyamatosabb (meg tud jelenni másodpercenként 120 képkocka teljes egészében). Természetesen ehhez olyan konfig -főleg videokártya- is kell, ami kiszolgálja ennyi képkockával másodpercenként a monitort...

(#37683) I3EI\ICE válasza lemusz (#37649) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

50 alatt -tudtommal- nem kapsz semmilyen 120Hz-es monitort újonnan. Ezt viszont tudom ajánlani fps-ezéshez (ezze a célra ugyanilyen típust használok), viszont filmezésre egyebekre sokkal inkább egy IPS alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#37684) danati


danati
senior tag

Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt állok, és szeretném a segítségeteket kérni. Olvastam az első hsz-t, de hátha tudtok ajánlani valami jobbat, ami esetleg azóta megjelent. Minimum 22"-eset szeretnék és ha lehet akkor ne TN paneleset. Főként játékra illetve kép és videó szerkesztésre lenne használva. Max 50k-t szánnék rá. Lehet új és használt is.

(#37685) Isual válasza danati (#37684) üzenetére


Isual
veterán

Dell U2212HM :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37686) KAMELOT válasza I3EI\ICE (#37682) üzenetére


KAMELOT
titán

Az lehet, de 50K körül ilyen nincs. Esetleg felette.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37687) xPraetoriaNx válasza Isual (#37681) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Látom te kenedvágod. :D Közeli boltban (Aqua) van P2412H (igen, 12, nem 14, amit te említettél) 55ért, azt "be merhetem vállalni", vagy az nem annyira jó, inkább kutassak 2414 után?
Vagy pl, S2440L-ről tudnál valamit mondani? Az még a "pont belefér" árkategória.
Illetve E széria mennyire "gyengébb"? (E2414H 48e).

Nem vagyok egy kapkodós türelmetlen ember, de ugyanakkor túl szerencsés se, így nem nagyon mernék még X ideig várni a dologgal... Ha egy szombat este pukkan el a monitorom és 2 napig gép nélkül maradok, kitépem a hajam.

There is no war. Only the harvest.

(#37688) Isual válasza xPraetoriaNx (#37687) üzenetére


Isual
veterán

P2412H TN-es. Várd meg a P2414H-kat, tesztet róluk.
S2440L MVA, nem az igazi :( .
E2412H TN-es.

Szerezz be nyugtatót hajtépés ellen!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37689) schawo válasza xPraetoriaNx (#37687) üzenetére


schawo
titán

A P2412H-nak semmi köze a P2414H-hoz a neve hasonlóságán kívül. Meg ne vedd.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37690) Nyugdíjas válasza KaiotEch (#37678) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én értetlenül állok az előtt, hogy neked talán ha minden igaz egy szoftveres módosítástól fáj a szemed...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#37691) schawo válasza Nyugdíjas (#37690) üzenetére


schawo
titán

+1

A placebó a leghatékonyabb gyógyszer.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37692) gba


gba
tag

Üdvözlet!

27colos monitor vásárlásán gondolkozom.
Kell-e nekem az 2560x1600 vagy elég az 1920x1080?
Ahogy olvasom, az IPS monitorok a legjobbak.
Ti mit ajánlanátok?

Köszönöm előre is.

NDS és GBA flash-kártyával

(#37693) HuMarc válasza gba (#37692) üzenetére


HuMarc
addikt

Inkább OFF-ba teszem, mert nem értek annyira a monitorokhoz, de amúgy tényleg az IPS-ek a legjobbak, viszont jó lenne, ha mondanál egy árat, mert az az egyik legfontosabb tényező. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom, az eddigi milyen *****-t? topikok (pl. az okostelefonos és a mobiltelefonos alapján, ahol jó ideig oszlopos tag voltam) alapján.

(#37694) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Tudom, hogy nem idevaló kérdés, de itt sok hozzáértő fórumtag van, hátha..

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#37695) gba válasza HuMarc (#37693) üzenetére


gba
tag

Az ár nem döntő kérdés. Azért kérdeztem először, hogy érdemes-e mindennapi használatra (néha starcraft2-re) 2560-asat venni, vagy elég az 1920-as. Főleg ez befolyásolja az árat.

NDS és GBA flash-kártyával

(#37696) schawo válasza gba (#37692) üzenetére


schawo
titán

Kell-e nekem az 2560x1600 vagy elég az 1920x1080?
Várj, megnézem a nevet az avatarom alatt. schawo látszik. Akkor nem tudhatom, hogy gbanak mi elég. Talán érdemes lenne megkérdezned tőle, hogy neki elég-e...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37697) KAMELOT válasza gba (#37695) üzenetére


KAMELOT
titán

1080p monitor 55K
1440p monitor 150K
Azért az ár sem mindegy?! Szebb és nagyobb kép végett 1440p-set.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37698) Howkeddlee válasza KAMELOT (#37697) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!

Kérhetnék tőletek egy kis segítséget? 3D-s monitort kerestem,volt több típus is ami bejött illetve ami tetszett,és most a kört leszűkítettem kettőre. Szóval lenne két 3D-s monitor ami között már nem tudok választani! Tudnátok segíteni melyiket lenne érdemesebb megvenni?

A két kiválasztott:

ASUS VG23AH

Samsung S23A750D-SL

Köszönöm ha valaki segít a döntésben!

(#37699) KAMELOT válasza Howkeddlee (#37698) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem inkább BENQ XL2420T + 40K környékén NV 3D vision KIT.
De minek neked 3D monitor? Azokat amiket írtál elég gyengék 3D téren.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37700) Howkeddlee válasza KAMELOT (#37699) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Köszönöm a tanácsot,sajnos kicst változott anyagilag a helyzet,így a keret sajnos csak max 80e-re csökkent amiből szeretnék 3D-s monitort venni! Ma du. öcskös egy haverjánál láttam működés közben egy LG DM2352D monitor/tv-t,és a vasember 3-ból néztem meg rajta egy kb 15perces részt. Nagyon tetszett,de a monitor színei (nekem) kicsit fakónak tűntek! Ez a monitor is a kiszemeltek között volt,de aztán mikor megláttam ma,kicsit csalódtam is benne. Állítólag erősebb a kontraztja és a színei az Asus és a Samsung monitoroknak,ezért is kerültek ők ketten előtérbe!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.