Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37151) jim bcs válasza Adirotor (#37147) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nos ezzel kezdődik a topik mely magában foglalja az ajánlott monitorokat is kategória szerint

olvass egy kicsit aztán szűkítsd a kört [link]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37152) Kuruc2 válasza Isual (#37150) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Szívesen elolvasnám, nem unatkozásból kérdeztem. Amit neten találtam róla magyarul az nem volt túl bő.
Természetesen túl hosszú technikai részletezésnek nincs értelme számomra, mert nagy részét nem érteném meg ugye. Inkább amolyan kicsit bővebb halandónyelvre fordított indoklást olvasnék el szívesen, kíváncsi vagyok, ennyi.
Képernyőméret 30, felbontás 2560*1600, p-ips panel. No most ezekből gondolom a paneltípus az, amit lehet boncolgatni. "valódi 10 bites P-IPS panellel készül, több, mint 1 milliárd szín megjelenítésére képes - és az Adobe RGB színtér 107%-ának megfelelő színt képes helyesen reprodukálni. A monitor programozható 14 bites 3D-s LUT-tal rendelkezik, amely kulcsfontosságú a precíz színmegjelenítésben; a kalibráció a mellékelt SpectraView Profiler szoftverrel lehetséges. A Digital Uniformity Control és a Backlight Ageing Correction technológiáknak köszönhetően a színstabilitás és a világítás állandósága is páratlan minőségű."

Mondjuk gondolom minden szónál többet érne ha egy belépős 27 ocsóips' mellé raknánk.

Persze gondolom elég kicsi az a réteg aki ki is használ egy ilyet. Azért még mindig keresem az állam hogy ennyiért is megvesznek monitort, még ha speckó célokra is.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#37153) Isual válasza Kuruc2 (#37152) üzenetére


Isual
veterán

Lényegében mindent leírtál te is. A 30-asokban valódi 10 bites panel van - nem 8bit + A-fRC, ahogy a legtöbb wide gamutos kijelzőben. Emellett egy rettentően precíz elektronika, 14 bites 3D LUT-tal és 16 bites színszámítással. A ColorComp és a Baclight Ageing Correction már a PA szériában is benne van, nem ettől kerül ez többe - a sima PA-s verziója 600k körüli.
Ami megdobja az árát az a SpectraView kivitel. A bő 600 ezres PA301w is egy tökéletes monitor, ugyanezzel a panellel, ugyanilyen nyalánkságokkal és képességekkel. De az NEC "best of the best" címszóval létrehozta a SpectraView sorozatú monitorokat, amiről itt olvashatsz, bogarászhatsz bővebben. Ez duplázza meg minden "sima" PA monitor árát (az én SV 231-em is majd duplája volt a PA231w-nek - 255 vs 155). Lényegében arról van szó, hogy az NEC kézzel szűri a már önmagában is high-end monitorait homogenitásra és dE-re - precíz kalibrálhatóságra. Csak azok lehetnek SV monitorok, amik teljesítik a kritériumokat. Ezen túlmenőlen a csomag része egy életre szóló basICColor (SpectraView Profiler) licenc, amivel - ha van támogatott kalibráló eszköz a birtokodban - bekalibrálhatod hardveresen (!) - tehát magát a monitor 3D LUT-ját és nem a VGA LUT-ot - a monitorodat. Ez a legpontosabb módja ennek a műfajnak. Mint a lézervágás márványnál. Plusz még 6 hónapos pixelgarit vállalnak a megfelelő SV modellekre és árnyékoló hood-dal csomagolják az igazán color-critical felhasználáshoz. Ez és egy igazi német support, ami miatt 600 ezer helyett 1.2 milla az NEC SV Ref. 301. A monitorok Rolexe, na. :)
A legkisebb SV tag van nekem, ha érdekel olvasd el a cikkem a LOGOUT-on. :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37154) Kuruc2 válasza Isual (#37153) üzenetére


Kuruc2
senior tag

"Pro:
- A legjobb sRGB-s IPS monitor a piacon."

:P

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#37155) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Üdv.
30-50-em lenne egy monitorra, én a használtakat preferálom garanciával.

Philips Brilliance 230C TN panelesem van most. Gondolom a Dell U2312HM (54K) az ajánlott. Mi a helyzet az olcsó LG 22EA63V IPS (36K) és társaival? Sokkal rosszabbak?

Photoshop, Premiere pro, After effects, játék, és filménés is lenne vele :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37156) Isual válasza Kuruc2 (#37154) üzenetére


Isual
veterán

" :) "

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#37157) Teaway válasza Kuruc2 (#37152) üzenetére


Teaway
veterán

"Azért még mindig keresem az állam hogy ennyiért is megvesznek monitort, még ha speckó célokra is."

Na de vannak ennél sokkal-sokkal többe kerülők is, pl. ránézel egy Eizo RX840 árcetlijére, és egy hétre megvan a napi programod :D

Nincs itthon csokid??

(#37158) Kuruc2 válasza Teaway (#37157) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Egyre jobb! :C

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#37159) schawo


schawo
titán

Nem értem, hogy miért jó árcímkéken rágódni annak, aki úgyse akar valaki ennyiért vásárolni. Fájjon a feje annak, akinek ilyen monitor kell. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37160) Teaway válasza Kuruc2 (#37158) üzenetére


Teaway
veterán

Mehetek feljebb is árban, itt van mondjuk egy $33k-s monitor, itt már nincsenek színek, csak szürkeárnyalatok. A színes csecsebecséket meghagyjuk a pórnépnek :DDD

Nincs itthon csokid??

(#37161) Teaway válasza schawo (#37159) üzenetére


Teaway
veterán

Hadd rágódjon rajta, ha jólesik neki.

Nincs itthon csokid??

(#37162) Kuruc2 válasza schawo (#37159) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Ez az, pusztuljon meg mindenki aki valaha kíváncsi volt rá mennyibe kerül mondjuk egy Ferrari, pedig tudta, sose fog venni. ;)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#37163) n0k0m_


n0k0m_
tag

Rég óta foglalkoztat, hogy miért van az hogy 32 colos Tv-t beépített tuner-rel lehet kapni ~70-80 ezer Ft-ért. Viszont tuner nélküli, lecsupaszított kijelzőt, olcsóbban monitornak nem? Nekem tökéletesen megfelel egy fullhd TV képminősége monitorként használva is. Nincs lehetőség valamiféle reklámkijelző/CCTV vagy hasonló beszerzésére, amivel olcsón (62.000 ft-ért vettem a tv-m, bár mostanában 80 alatt nem nagyon kapni semmilyet, így mondjuk 60.000 Ft körüli áron) nagy monitorhoz lehet jutni? Vagy mindenképpen bele van kényszerítve az ember egy tv megvásárlásába? Miért van ez így :(( ? Kínaiak hogy állnak a dologhoz?

(#37164) schawo válasza Kuruc2 (#37162) üzenetére


schawo
titán

Nem, nem azt mondom, hogy nem érdekel a Ferrari ára, hanem azt, hogy nem beszélem ki egy fórumon sem :)

"Miért kerül 200 millióba egy Ferrari?"

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37165) chosa921


chosa921
tag

Sziasztok!

Felteszem újra a kérdésem, biztos csak átsiklottatok felette.

Üdv.:Peti

(#37166) old_artist válasza chosa921 (#37165) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

"... gyönyörű legyen a képernyő" ... mármint a kijelző vagy maga az ergonómia (káva) :F
"... és minél nagyobb legyen a képfrissítés/mp" - nem talán az Input-lag :F

Bár nem írtad, hogy milyen képernyő méretben gondolkozol, de 30-40k-s kategóriában esetleg az LG monitorokat ajánlhatom: pl.: LG 22"-23" EA63V típusokat.

(#37167) prokxy


prokxy
veterán

Ma veszek uj monitort, hogyan, mivel teszteljem? (LG 27EA73)

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#37168) old_artist válasza prokxy (#37167) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Elsődleges szempont - a szemeddel!
Másodsorban egy EIZO teszttel, amivel "kiszúrhatod" pl. a pixel hibákat, ... és más egyéb hiba jelenségeket.

[ Szerkesztve ]

(#37169) Norb3rto válasza prokxy (#37167) üzenetére


Norb3rto
senior tag

Ezt veszed?Majd írd meg milyen, lehet nekem is ez lesz :) :R

[ Szerkesztve ]

Óvakodj a csavarhúzóval közlekedő programozótól!

(#37170) chosa921 válasza old_artist (#37166) üzenetére


chosa921
tag

mindenképpen 21" és afelett, full HD-nak örülnék
és ez IPS led? amit javasoltál?
lg EA63V

[ Szerkesztve ]

Üdv.:Peti

(#37171) prokxy válasza old_artist (#37168) üzenetére


prokxy
veterán

Teszt alatt, köszönöm! :R

(#37169) Norb3rto: igen, róla van szó

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#37172) old_artist válasza chosa921 (#37170) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, 21,5", IPS panel, LED háttérvilágítás, FullHD ... és LG 22EA63V - kiváló választás - hamarosan olvashatsz róla tesztet is a prad-on.

(#37173) Geresics


Geresics
addikt

Hali!
Tesómnak néztem össze gépet, és monitorból nem igazán vágom, hogy most mi a jó vétel... Azt tudom, hogy régen a DELL U2312HM volt egy különösen ajánlott vétel, ezért most is azt néztem neki, de gondoltam megkérdem, hátha most van jobb! :))

A gép:
Alaplap: ASUS H87-PRO: 27.484 Ft
CPU: INTEL Core i5-4670 3.40GHz 1150 BOX: 54.774 Ft
RAM: CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 2133Mhz CL11 KIT CMZ8GX3M2A2133C11B: 23.941 Ft
VGA: SAPPHIRE 11199-16-20G HD7870 2GB GDDR5 GHZ EDITION PCIE: 51.949 Ft
HDD: WD 1TB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX: 16.147 Ft
SSD: SAMSUNG 120GB SATA3 2.5" 840 EVO MZ-7TE120BW: 24.689 Ft
Táp: CHIEFTEC CTG-550-80PB 550W OEM: 15.634 Ft
DVD: SAMSUNG SH-224DB/BEBE fekete OEM: 4.458 Ft
Monitor: DELL U2312HM Fekete: 55.068 Ft
Ház: szabadon választott ATX, USB3.0 előlapi kivezetéssel.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#37174) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok!

Ma megvettem, beüzemeltem az LG 27EA73-LM-P-s monitoromat.
Felraktam a drivereket, még nem próbáltam a dual módokat.
BF3 /stb/ alatt nekem a Cinema mód tetszik, mert a többi túl sötét vagy túl kék. Nagyon élénk a játék, eddig nem látott színeket fedeztem fel. :)

A Samsung 40C650 volt eddig az elődje, ehhez képest nagyon szép képe van, csak szokatlan még.
Az Eizo teszterrel megnéztem, nem látok hibát, holnap ismétlem.

Egyenlőre ennyi a tapasztalat.
80e-ért szerintem nagyon jó vétel.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#37175) gyuribácsi88 válasza prokxy (#37174) üzenetére

Én is megvettem és beüzemeltem az LG 27EA73-LM-P monitoromat.

Eddig tetszik, szép nagy dög a 23" dell-hez képest :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37176) chosa921 válasza old_artist (#37172) üzenetére


chosa921
tag

:R

Üdv.:Peti

(#37177) PNP


PNP
őstag

Fotós felhasználáshoz keresek monitort, Dell U2410 van most, amivel alapvetően teljesen elégedett vagyok, de le fog járni a garanciája, én meg utána nem alszom nyugodtan. Dell U2713H-ra gondoltam, és nagyjából itt el is érem a fájdalomküszöböt. Most nézem viszont, hogy az Eizo-kra 5 év garancia van, ami csábító, de van egy olyan előfeltevésem, hogy ugyanazért az árért az Eizo gyengébb, mint a Dell, aztán lehet, hogy ez teljesen alaptalan. Mely típusoknak olvassak utána (csak új, számlás játszik sajnos)?

(#37178) prokxy válasza gyuribácsi88 (#37175) üzenetére


prokxy
veterán

Milyen beállításokkal használod?

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#37179) PNP válasza PNP (#37177) üzenetére


PNP
őstag

Esetleg spórolok egy zsák pénzt, és U2412M. Igénytelen döntés lenne? Jelenlegi monitorom CCFL, ez a Dell PWM LED-es? Mennyire zavaró?

(#37180) gyuribácsi88 válasza prokxy (#37178) üzenetére

Egyenlőre az alap beállításon van, így is teljesen megfelelő. Majd holnap próbálgatom hogy van e jobb beállítás.

Más: a Dell monitorom elkelt.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37181) I3EI\ICE válasza PNP (#37179) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Színtér tekintetében jelentős visszalépés lenne a 2410 után.

(#37182) Nyugdíjas válasza PNP (#37177) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mindkettőt tök jól gondoltad.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#37183) PNP válasza Nyugdíjas (#37182) üzenetére


PNP
őstag

Ahogy visszakerestem a fórumban, pont te nem propagálod ezt a típust. Ez miért van?

(#37184) InterFox


InterFox
senior tag

Ehhez mit szóltok?
http://www.arukereso.hu/monitor-c3126/acer/s240hlbd-p53189290/
Vagy ha tudnátok hasonló árkategóriában (35e-40e) 24"-es FULL HD monitort javasolni ez helyett, akkor megköszönném.
Játékra.
Nem érdekel milyen panel.
Letojom milyen fényerő meg kontraszt meg mitomén, javarészt este jutok gép elé.
Nem érdekelnek a 22"-es Dell-es ajánlatok 60e-ért.

PSN ID: interfoxthedead

(#37185) Nyugdíjas válasza PNP (#37183) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem tudsz ennyiért mást venni, ugyhogy ez van.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#37186) Berguson


Berguson
tag

Hali!
80e max árig keresek monitort,játékra és filmnézésre. Eddig 23" monitorom volt,de most lépnék kicsit feljebb a 27"-ok táborába,csak attól tartok,hogy ebben az árfekvésben jó 27-es monitort nem nagyon fogok találni.

27"-os méretben elég lehet még az 1920x1080 felbontás? Mert van az Asusnak ez a monitorja: MX279H Ez a modell jónak mondható?

Thx a segítséget!!

(#37187) prokxy válasza Berguson (#37186) üzenetére


prokxy
veterán

link

Eddig meg vagyok vele elégedve, sőt! ;)
BF3, BFBC2, Dead Space 3, Sims3, Grid2, filmek, mind gyönyörű rajta, ráadásul sztem szép a monitor kialakítása is, a talpa stabil.
40"-os TV-t is fullHD-ban használtam monitorként kb 1,8-2m-ről és nem kevés neki az a felbontás.

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#37188) Berguson válasza prokxy (#37187) üzenetére


Berguson
tag

Köszi szépen!! :R Meggondolandó!

Csak kíváncsiságból,a 3d-s monitorok milyenek? (bocs,de még ilyent nem volt alkalmam kipróbálni)

(#37189) prokxy válasza Berguson (#37188) üzenetére


prokxy
veterán

3D-s nekem is számításba jött, csak amikor megláttam az árat, akkor letettem róla. Mert nem elég, h a monitor az, kell hozzá szemüveg is, nvidia kit és az még +25-30e. :S

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#37190) Berguson válasza prokxy (#37189) üzenetére


Berguson
tag

Csak azért is gondoltam,mert 23"-ba már 70-80e körül lehet kapni 3D-s monitort szemüveggel.
Pl: Asus VG23AH

(#37191) prokxy válasza Berguson (#37190) üzenetére


prokxy
veterán

Igen, de Te 27-eset keresel, az pedig 110 körül van. Ha jól emlékszem.
Állítólag pl. a Crysis3, Tomb Raider nagyon szép 3D-ben, filmekről nem tudok nyilatkozni, de az biztos, ha vki rá tudja száni annyi zsetont, akkor már olyat vegyen.

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#37192) Berguson válasza prokxy (#37191) üzenetére


Berguson
tag

Igen,27"-os méretben gondolkodtam,de szívesen kipróbálnám a 3D-t is,ezért vetődött fel bennem az is,hogy maradok a 23" méretnél,de egy jó 3D monitort választva! Mivel azért egy 27"-os 3D monitor úgy ahogy mondtad is,110e-től kezdődik!
Habár itt 100e Ft az előbb linkelt monitor 27"-os testvére. :)

(#37193) Berguson válasza Berguson (#37192) üzenetére


Berguson
tag

Adódott mégegy kérdés,és bocs ha hülyeséget kérdeznék! Van az Nvidia 3D szemüveg. Azt egy Ati kártyánál is lehet használni?

(#37194) Zigur


Zigur
senior tag

Milyen monitort tudnátok ajánlani 150 körül ? 24"-os ra gondoltam, lehetőleg IPS panellel, USB hub ha van rajta az plusz. 3D nem kell.
Ahogy láttam van ekörül Eizo EcoView, Dell monitor, de nem tudom megállapítani, melyiknek lehet szebb képe.

(#37195) dances válasza gyuribácsi88 (#37175) üzenetére


dances
tag

Nem zavar(ó) a PWM -es háttérvilágítása a CCFL -es Dell után?

Only the Good die young.

(#37196) gyuribácsi88 válasza dances (#37195) üzenetére

Egyáltalán nem ;)

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#37197) kmisi99


kmisi99
addikt

Szeretnék venni egy lcd monitort minél olcsóbban anyumnak. Most egy haldokló LG crt je van ahol a színek rendszeresen elmennek. Ezt néztem ki LG L1718S 17" kb 6000ft használtan. Napi 1-3 órát ül a gép előtt szóval semmi komoly kell csak adjon ki normális képet. Ez megfelelő lenne?

(#37198) StLui válasza kmisi99 (#37197) üzenetére


StLui
veterán

egy használt szerintem egyedi eset, meg kell nézni, ki kell próbálni

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#37199) d@minator válasza kmisi99 (#37197) üzenetére


d@minator
addikt

Best Buy. Vedd meg! :)

(#37200) phoenix1989


phoenix1989
őstag

üdv mindenkinek! most rakok össze eggy új gépet és ahhoz szeretnék egy jó monitort is beszerezni. elvárás 24" full hd led. mit tudtok ajánlani? amit láttam és tetszett nagyon szép képpel az samsung syncmaster ........ volt. amugy is szerintem képernyőkben a samsungoknál nincs jobb. de ez saját meglátás.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.