Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Moddingfan válasza Egyfejű (#1199) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Ennyi, íme a tökéletes választás:[link]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1202) Bagira01


Bagira01
veterán

Hy. Nekem most egy logitech vezeték nélküli bill+ egér párosom van asszem ex100. Szeretnék helyette valami érzékenyebb párost nem túl drágán. Cordless Desktop® MX™ 3200 Laser-en gondolkodom. Mi a vélemény? :R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1203) Moddingfan válasza Bagira01 (#1202) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Ha az ár nem rettent el, akkor :R Amúgy a mostanid ( EX110 a becses neve :D ) is jó kis darab :)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1204) Bagira01 válasza Moddingfan (#1203) üzenetére


Bagira01
veterán

Nekem ex100-as van még. Ha jól láttam a ph-n volt 14k-ért is.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1205) Moddingfan válasza Bagira01 (#1204) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Na, annyiért pl ajándék :D

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1206) tusi74 válasza Moddingfan (#1200) üzenetére


tusi74
őstag

Ez lehet kivétel, de általában a Speedlink nem a minőségi billjeiről híres.

(#1207) Moddingfan válasza tusi74 (#1206) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Én sem ismertem a Speedlink cuccokat túl jól, de eddig akár hány termékük futott át a kezeim között mindegyik re csak annyit mondok: :R :D

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1208) tusi74 válasza Moddingfan (#1207) üzenetére


tusi74
őstag

Én a MediaMarktban tapiztam meg egy párat, és háááát. A multimédiás gombok azokon lötyögtek (erről nem tudok nyilatkozni), és úgy általában gagyi benyomást keltettek, de természetesen általánosítani sosem szabad.

(#1209) Egyfejű válasza Moddingfan (#1201) üzenetére


Egyfejű
tag

A billentyűn csak festve van a felirat vagy vésve, gravírozva is van, mert az lenne az igazi kopás ellen? Mennyire halk?


[Szerkesztve]

(#1210) tusi74 válasza Egyfejű (#1209) üzenetére


tusi74
őstag

Ez is egy érdekes probléma, eddig senki nem hitt nekem ebben, de azért leírom.

Mindenhol olvasom, hogy a gravírozott billentyű, milyen tartós felirat szempontjából. Nekem még matricázott billentyűm, soha nem indult kopásnak, nem színeződött el a felirata (Cherry, Microsoft, Logitech), ellenben a lézergravírozott Fujitsu-Siemens-en egy hónap múlva a fehér betűk elkezdtek bebarnulni, kopni, az egész bill, egy koszos benyomást keltettt. Ehhez képest a matricást, ha már koszos, kitakarítom, és olyan, mint újkorában. Természetesen ez csak a saját tapasztaltom, semmi messzemenőt nem lehet belőle levonni.

[Szerkesztve]

(#1211) Khaal


Khaal
őstag

Nekem egy Logitech Cordless Optical párosom volt 2 évig [link] A reklám helye :B
A billentyűzet része Logitech Internet Navigator néven futott vezetékesben. Így 2 év után azt mondom megbízható egy billenytyűzet, egy árva betű nem kopott le róla a két év alatt és ez matricás pl. Persze meg is kérték az árát, így egérrel együtt 25 ezer ft. körül volt, de így visszatekintve azt mondom megérte az árát.
És persze teljesen standard kiosztása van, minden a helyén, nagy méretű enter..stb.

Most vettem egy s510-et helyette, de ezek az elvariált billentyűk eléggé zavaróak. Ugyanakkor sokkal kevesebb helyet foglal az asztalaon és kellemesebb ölbe venni.

Tud valaki megoldást a foobar2000 és a logitech setpoint szoftver összebarátkoztatására, mert nekem csak a wm10-et hajlandó vezérelni a multimedia gombokkal?

(#1212) Bagira01


Bagira01
veterán

Cordless Desktop® MX™ 3200 Laser. Na úgy néz ki lesz ilyenem 14k-ért. Ha megvan írok tapasztalatokat.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1213) Moddingfan válasza Egyfejű (#1209) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Logitech uccokon 99%-ban valami spec technikával van rajta a betű, olyan, mint ha ragasztva lenne, de rettenet időt álló. Nekem van olyan bi..-em, amit évekig használtam, majd eladtam és azóta is napi szinten használják. Még csak nem is halványodott.
Amúgy a bill rettenet csöndes, nagyon jó minőség, hisz Logitech :)

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1214) Füleske válasza Khaal (#1211) üzenetére


Füleske
addikt

[link]

Ezzel olyan billentyűket raksz a multimédia gombokra amilyet akarsz.(sőt az összes többire is). Foobarban megnézed a gyorsbillentyűt és rárakod amelyik tetszik.

(#1215) Laslow


Laslow
senior tag

Genius KB-21E billentyűzetet használok jó pár éve, és tudtommal a mai napig kapható 5e Ft alatti áron. A tapasztalataim:
Kényelmes, a gombfeliratok egyáltalán nem kopnak, a Calculator gomb pedig a világ leghasznosabb dolgai közé tartozik (számomra). Az Internetes gombokat sosem használtam, szerintem parasztvakítás, de a multimédiás gombok már elengedhetetlenek számomra. A görgőt alig párszor használtam, és az átprogramozható Word és Excel feliratú gombokat sem használom semmire (bár egy időben beállítottam, hogy pl. Total Commandert indítson, stb, de abbamaradt). A csuklótámasz része nem tetszik: rögtön az első napon sikerült letörnöm róla, szóval az valahogy bénán van megoldva. Most 4 pöcök helyett csak 2 tartja, ami bőven elég, nem lötyög, meg ilyenek, csak ugye a tudat, hogy le van törve... Amúgy normális kurzor fölötti hatos, plusz jól elkülönített Sleep gomb, amit véletlenül nem lehet megnyomni, szóval rendben van. És amikor megvettem, utána az volt az érzésem, hogy gyorsabban tudok gépelni rajta, mint az előző billentyűzeten (ami valami Samsung volt).
Amikor vettem, egy rakás boltot végigjártam, és nyomkodtam a multimédiás billentyűzeteket, de egyedül ennek tűntek használhatónak a plusz gombjai.
Ajánlom.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1216) skoos


skoos
őstag

Mi az ''and'' jel kódja angol billetyűzeten?

(#1217) Füleske válasza skoos (#1216) üzenetére


Füleske
addikt

Az Alt + szám kódokat keresed ?

[link]

(#1218) MTbc válasza Bagira01 (#1204) üzenetére


MTbc
senior tag

Ne keress [link] :)

(#1219) d0gz1ll4


d0gz1ll4
csendes tag

Hali!
Olyan billentyűzetet keresek aminél a del-end-pgdn gombok a kurzor fölött vannak azonnal, ugy hogy nincs egy sor szünet és nem nonamegagyi. Everglide t-1000 tetszett meg nagyon de itthon sehol nem találtam! Valaki más talált? Mit ajánlotok helyette?

(#1220) James 08


James 08
tag

Sziasztok! Tudtok ajánlani valami jó ütésálló billentyűzetet?

Üldöz a tudás, de én gyorsabb vagyok. :D

(#1221) Füleske válasza James 08 (#1220) üzenetére


Füleske
addikt

Pl. gumibillentyűzet.
A műanyag mind törik , reped.

(#1222) James 08 válasza Füleske (#1221) üzenetére


James 08
tag

Hú azok nem tetszenek..Valami műanyagot nem tudsz esetleg ami nem olyan könnyen adja meg magát?

Üldöz a tudás, de én gyorsabb vagyok. :D

(#1223) Füleske válasza James 08 (#1222) üzenetére


Füleske
addikt

Szerintem valami olcsót vegyél amit nem sajnálsz annyira ha törik.

(#1224) skoos válasza Füleske (#1217) üzenetére


skoos
őstag

tnx

(#1225) muxi-muxi válasza James 08 (#1220) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Gumibillentyűzetet szerintem semmiképp ne vegyél, okulj mások hibájából. Én vettem egyet, és nagyon megbántam. Bizonytalan nyomáspont, a space, és az enter (valamint a shift) gyakran nem nyomódik be, képtelenség vele gyorsan írni. LAN-partyra még jó lehet (ha nem viszel be vele sok szöveget) mert tényleg nem árt neki semmi, és nagyon meg lehet verni. Én spec úgy használom, hogy rákötöm egy szabad USB-portra, és ha idegesírő játékkal nyomulok, magam elé veszem, a másikat meg odébbrakom.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#1226) Alvin_ti4200 válasza Bagira01 (#1212) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

most tesztelem a Logitech vezeték nélküli bill+egér kombóit, én nem vennék, ha az egeret is szeretnéd belőle használni.

(#1227) macilaci78 válasza muxi-muxi (#1225) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Használtam 3 évig ilyet, nekem nagyon bejött, mert kiba halk és azért használható, de magabiztosságot sugárzó erővel kell gépelni. Amúgy az Enter, Space és a többi nagyobb billentyű is úgy van megoldva, hogy a billentyű alatt több érzékelő érzékeli a lenyomást, de megeshet, hogy az érzékelők közti semmit nyomod le. Még jó, hogy nagy lapát tenyeremhez tömzsi ujjakat kaptam, így nekem nem okozott gondot többtízezres leütésszámmal követelt dolgozatok gépelése, chatelés, msn sem. Szokni kell, de tényleg kelthet ellenszenvet is. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#1228) James 08 válasza muxi-muxi (#1225) üzenetére


James 08
tag

Gumibill.-t nem veszek semmiképp...szerintem valami olcsóbb műanyagot választok. pl.genius.

Üldöz a tudás, de én gyorsabb vagyok. :D

(#1229) #13586688


#13586688
törölt tag

Sziasztok! ma kaptam egy samsung pleomax pkb-7000x billentyűzetet. Tök jól néz ki meg van rajta 2 usb csatlakozó, meg multimedia billentyűk, de telepítőt nem adtak hozzá, a win sima billentyűzetként kezeli, tehát nem működnek a multimedia gombok, és amit találtam driver a samsung honlapján az se jó. valakinek valami ötlete hogy mi lehet a baj ?

(#1230) James 08


James 08
tag

Megvetem :D Nagyon jó :D

Üldöz a tudás, de én gyorsabb vagyok. :D

(#1231) MooN00


MooN00
aktív tag

Most vettem meg a Genius féle Ergo Media 700-as billentyűzetet. Hát ez valami mesés. A gombok extra halkak és olyan könnyen járnak, mintha csak egy notebook-on gépelnék (de lehet h ez nem késes... :) )

A kialakítást meg lehet szokni, a két space nem zavar be, a kiegészítő gombok pedig jól üzemeltethetők. Annyi kivetni valót találtam benne, hogy ha a multimédiás gombot használom (pl next,back winampnál) akkor egyből elődobja a programot. Ez asztalon nem is zavarna, de ha játszok, akkor már tényleg elég idegesítő. Tud erre valaki gyógyírt ?

A billentyűhöz rá lehet kötni fülest és mikrofont is. Össz visz ~7000FT ot szerintem nagyon megért.

(#1232) James 08 válasza MooN00 (#1231) üzenetére


James 08
tag

Gratulálok ezt mostanába nem fogod megunni :C :C :C

[Szerkesztve]

Üldöz a tudás, de én gyorsabb vagyok. :D

(#1233) Dózer


Dózer
tag

Én Microsoft Multimedia Keyboard-ot használok, kényelmes, megbízható, bírja a több gombot is, vannak szerkesztéshez mindenféle gombok, nem kell folyamatosan ctrl-ozni,
viszont az elrendezését szokni kell
A hozzá járó Whell Mouse Optical pedig pontos, komfortos USB-s egér nekem naon bejött amíg ki nem csináltam egy rossz USB csatiban :R :R :R :C :C :C

a Williams pilótája nem sokkal a teszt megkezdése ELÖTT, délelőtt negyed tizenegy körül "brutális" kört autózott,

(#1234) akos73


akos73
csendes tag

hi,help!ráraktam a laptopomra egy usb billentyűzetet ment is minden simán,de mi után levettem a saját bill. teljesen megvadult.1-2 betű helyett számokat ír ki.aki tud segítsen,pls.

lesz ez még így se

(#1235) mumtaz


mumtaz
senior tag

Üdv.

Kerestem slim billentyűzetet érzésre hasonló megoldással, mint egy latop billentyűzet. Hozzászoktam a hagyományos elrendezéshez, de azért sok olyat nem találtam, ami mind2 kritériumnak megfelel (elrendezés/minőség)

Más fórumon összegeztem a tényállást mások tapasztalatai alapján.

Genius Slimstar: Ollós mechanika, viszont hangos, meg mittomén. Hagyományos elrendezés
Labtech UltraFlat: Gumis, de mégis jobb, mint a slimstar. Nem a mezei elrendezés.
Logitech UltraX: marha jó, de nincs magyar kiosztással.

Fujitsu-Siemensnek van valami elrendezésre is jó billentyüzete, de már nemtom, mit gondoljak. Illetve még ezt találtam innen a fórumból:
[link]

Mondjuk nekem nem kellenek extra gombok, csak legyen jó.

[Szerkesztve]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#1236) Sdi válasza mumtaz (#1235) üzenetére


Sdi
addikt

Itt [link] elméletileg kapható magyar kiosztással Logitech UltraX.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#1237) AMD Power


AMD Power
titán

Ez vagy ez?:) Nem sok köztük árban a differencia

[link]
[link].

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1238) mumtaz


mumtaz
senior tag

Megvettem a Labtech UltraFlat-et azzal a határozott feltevéssel, ha nem sikerül megszoknom, akkor odaadom a páromnak, Én meg megveszem az UltraX-et.

Egyébként ez a Labtech Ultra-Flat pont olyan lenne, amire gondoltam, csak ez az elrendezés... :U :W

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#1239) Cyrin válasza mumtaz (#1235) üzenetére


Cyrin
addikt

Genius Luxmate Scroll?

nekem minőségre ez jött be.

(#1240) mumtaz


mumtaz
senior tag

Igen. Azt is láttam, de nekem most jó volt egy olcsóbb billentyűzet is. Minőségre ez is jó. Nem kellett rá mindenféle extra hülyeség sem, bár erre jutott néhány eytra gomb.

Egy Genius KB-21e-t váltott le, ami ugyan jó volt, de már inkább olyat szerettem volna, ami lapos és a billentyűk nem lógnak ki a síkjából. Nomeg a Geniusnak megsütöttem két gombját.

Mondjuk ezen a leg szokatlanabb, hogy jobb shift+del-el szoktam törölni. most meg állandóan SHIFT+7-est nyomok. :)

[Szerkesztve]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#1241) GeeTeQ


GeeTeQ
tag

emberek !
help :)
olcsóbb féle, és qrvahalk billentyűzetet keresek !! (nem gumi meg szilikon lap)

why must i deal with the shit?

(#1242) villamos


villamos
őstag

Én is szívesen venném ha valaki tudna számomra ajánlani, egy nem túl drága, de nagyon halk billentyűzetet. Az lenne a kívánatos, ha nem lenne rajta mindenféle plusz gomb, bőven elegendőek az alapfunkciók. A jelenlegi ami van, full nóném, kereken 999 Ft-ba került. Bár jelentősen halkabb, annál amit én használok, de így sem az igazi. Az a gond, hogy húg egész nap veri, és hát egy idő után igen idegesítő. Sajnos most ismerkedik mindennel, és hát nagyon lelkes, napi 12 órát ül a gép előtt, és nekiállt fórumozni, (szerencsére nem itt) meg MSN ezni. Igaz hamarosan közeledik a tanév, remélem egy kicsit visszavesz...

Hasonló gondok akadtak a gép vinyójával is, egy halkabb vinyóra van szükség, ami nem rezonáltatja be 50Hz -cel a számítógépházat, mint a jelenlegi Samsung, mert már lassan belefájdul a fejem.

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1243) AMD Power


AMD Power
titán

Nem rég olvastam egy bill+egér combos tesztet. Csak Logitech volt benne. Nagyon jó kis teszt. És ami legérdekesebb az egészben ,hogy pont az egyik legolcsóbb combo volt az egyik győztes.

[link]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1244) Avalon


Avalon
tag

Sziasztok!

Bennt az irodában egy SmartCard olvasós DELL billentyűzetem van, ami nagyon jó, szeretem, de sajnos mivel a cég tulajdona, itthonra sajátot kell vennem. Nem tud valaki, hasonló billentyűzetet? Nem a SC a lényeg, és nem is, hogy Dell legyen, hanem hogy az egy nagyon puha billentyűzet, ráadásul pont jó a leütések hossza. Valaki tud hasonlót? Néztem Genius-t, illetve Logitechet is de mindegyik csicsás, nekem írni kell. :) Valaki valamlyen ötlet?

(#1245) he7edik.


he7edik.
addikt

Minap nézzetem a Logitech Wave cordless billentyűzetet...
kényelmes, praktikus, gyönyörű és nagyon halk!
Tuti ha kijön a vezetékes változat akkor nem lesz kérdés hogy ilyet veszek.

Égő szöveg a flém vázon

(#1246) Draken


Draken
őstag

Nem tudja vki, hogy ezt [link] lehet e majd valamikor kapni magyar kiosztással?
köszönöm!

(#1247) tusi74


tusi74
őstag

Logitech UltraX Media Keyboard, angol a Gépboltban 1505 Ft bruttó!!!! Igaz, hogy angol, de szerintem kihagyhatatlan, aki jó minőségű ollós cuccra vágyik. [link]
[kép]

[Szerkesztve]

(#1248) Integra


Integra
titán

valaki volt anno aki kérdezte azt a nagyon levágott dell klavit, hogy milyen, lehet e kapni..
nos én egy ilyenen dolgoztam cégben, pocsék....
szerencsére jó cég, kértem be egy natural 4000-ret, egy hét múlva megjött, ma cseréltem le a dell-t:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1249) he7edik. válasza Integra (#1248) üzenetére


he7edik.
addikt

Én voltam :D

De ez a Logitech Wave ez nagyon szimpi

Égő szöveg a flém vázon

(#1250) Integra válasza he7edik. (#1249) üzenetére


Integra
titán

na a lényeg, hogy felejtsd el a dell-t, szörnyen szar:)
ok lehet hogy az átlaghoz képest egész jó, de az ms-hez szokott ujjaim, sehogy se igazodtak ki rajta, gagyi leütés feeling ezerrel.
nagyiparban ontják, mert hát végülis ahol dolgozom, a cégnek csak 100000 pc-t szállítanak meg notebookot összesen cserékkor, szóval megéri biztos nekik.
szerintem egy szar ahogy van. nem ajánlom.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.