Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) tusi74 válasza moma (#500) üzenetére


tusi74
őstag

De ezt úgy kell elképzelni, ha ugyanoda ütsz, mint a magyaron tennéd, akkor ugyanaz fog megjelenni. Tehát ALTGR+V, ezentúl is @-ot jelent. Tök mindegy, mi van rászitázva.

Én az elején azt csináltam, hogy beszkenneltem egy magyar billentyűzetet, kinyomtattam, és kitettem a billentyűzetem alá. Ha valami ritka karaktert nem találtam, csak felemeltem a billentyűzetet, és ''puskáztam'' egyet.

(#502) moma válasza tusi74 (#501) üzenetére


moma
őstag

Hát igen ez a puska tényleg megoldás lehet, bár azért kicsit kellemetlen... Tök jó lenne, ha jönne a billentyűzet üres gombokkal és az ember rászitázhatná valami kis készlettel ami neki kell tetszőleges leosztásban :DDD Komolyra fordítva, az is jó lenne, ha legalább software-esen lehetne mahinálni, és a ritkábban használt cuccokat átállíthatná úgy az ember ahogy gyárilag rá van szitázva.

we all deserve a bit of luck.

(#503) tusi74 válasza moma (#502) üzenetére


tusi74
őstag

Ennél sokkal egyszerűbb megoldás van. Állítsd a Windowsban a biil. kiosztást németre. Egyből minden ott fog megjelenni, ami rá van szitázva. :) Egyébként nekem egyáltaláln nem zavaró, úgyis vakon gépelek. Esetleg csak ilyeneknél jövök zavarba: []đ$ß÷ stb. De a normál életben nem veszem észre.

(#504) moma


moma
őstag

Közben nézelődtem még billentyűzetek után, hátha van valami ilyesmi magyar kiosztással és néhány árlistán találtam ebből: genius ergoMedia 700 [link]

Bár kicsit gyanús, mert csak pár noname boltnál írják, hogy magyar. Holnap majd informálódom. Mindenesetre ránézésre szimpi.

we all deserve a bit of luck.

(#505) moma válasza tusi74 (#503) üzenetére


moma
őstag

Jó de akkor meg a magyar karakterek tűnek el gondolom. Valami hibrid lenne az igazi. Én még nem gépelek vakon de fejlődöm és arra gondoltam, hogy akkor már egyszerűbb lenne még most átállni egy ilyen natural félére, amíg teljesen be nem idegződik a sima.

we all deserve a bit of luck.

(#506) tusi74 válasza moma (#504) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem volt már nem is egy Geniusom, de minőségben meg sem közelíti semmelyik Microsoftot, vagy Logitechet.

(#507) moma válasza tusi74 (#506) üzenetére


moma
őstag

Hát, nekem igazából a most vásárolt lesz az első minőségibb billentyűzetem, szóval mindenképp nagy lesz az előre lépés. Most éppen valami tök egyszerű genius-t használok, amin néha beragad a backspace ;] (nagy áldás az undo)

Egyébként, hogy ha lehetne itthon kapni a két említett MS valamelyikét, akár németben, valószínűleg a mellett döntenék, de a németség meg a kintről rendelés együtt, már lehet elég, hogy ha van magyarban az genius és nem utálja nagyon a kezem, akkor fogjam és megvegyem :U De egyenlőre eléggé vannak kétségeim, hogy nem e csak elírtak egy két árlistát és valójában angol...

we all deserve a bit of luck.

(#508) tusi74 válasza moma (#507) üzenetére


tusi74
őstag

A Geniusok általában magyarok. Általában a Login, és a Microsofton kívül az összes gyártó küld Magyarországra magyar kiosztásút. Egyedül ez a 2 gyártó gondolja megy 2x is. Most pl. a Logi kiadta az ULTRAX-ének Cordless változatát végre magyar kiosztásban, de rá van írva a dobozra, hogy LIMITED EDITION.

(#509) moma válasza tusi74 (#508) üzenetére


moma
őstag

Ja igen azt kicsit visszaolvasva láttam és marha jól néz ki, de most valahogy befészkelte a fejembe magát ez az ergonomic dolog. Szóval mindenképpen valami ilyet akarok kipróbálni.
Remélem egyébként, hogy villám gyorsan elkelnek ezek a limited editionok, hátha akkor kedvet kapnak gyakrabban hozzánk......

we all deserve a bit of luck.

(#510) Newyorker


Newyorker
addikt

Üdv mindenkinek!

A kérdés adott, szóval milyen magyar kiosztású/vezetékes/világítós billentyűzetet vegyek?
A G15ös Logi az nagyon bejön, de azzal az a gondom, h nincsen még magyar kiosztásban, szóval letettem róla, de akkor milyet vegyek!

Ajánljatok, hogy melyiket érdemes a fenti 3 kritérium alapján.

Köszönöm!

[Szerkesztve]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#511) Newyorker


Newyorker
addikt

Senki? :(

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#512) Akheron válasza erdey_a (#483) üzenetére


Akheron
senior tag

Nemrég láttam az irodában egy hasonló Dell billentyűzetet :B Az gondolom jóval olcsóbban beszerezhető, ha nem csak OEM-eknek adják.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#513) Integra válasza moma (#496) üzenetére


Integra
titán

én az acomp.hu-nál vettem a 4000-res klavim és kemény 2 hónapos harcomba került mire megjött....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#514) Integra válasza moma (#507) üzenetére


Integra
titán

az ms natural 4000-nél úgysem találsz jobb minőségű klavit.
a logitech egy fos, ahogy a többi is, ha 10 ujjal gépelsz, akkor meg más szóba sem jöhet mint a natural, mindenféle sallangtól mentes, a német ráadásul pontosan az mint a magyar, csak a szitázás más, szóval vakon gépelésnél minden a helyén van:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#515) sigmoid


sigmoid
tag

Valamilyen no-nonsense, földhözragadt USB-s billentyűzetet keresek, amin nincsenek multimedia-, meg Internet gombok (mi a halálnak), de van benne USB hub.
Ja és lehetőleg legyen klasszikus PC elrendezésű, a Mac billentyűzettől, meg az ilyen csonkított, sűrített megoldásoktól a falra mászom. :)

Szerintetek van ilyen?

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#516) Füleske válasza Integra (#514) üzenetére


Füleske
addikt

logitech egy fos

Ezzel azért picit vitatkoznék...
Ha a logitech fos , akkor az ms is , nehogy már mondjuk egy 30 ezres ms billt hasonlíts egy 2 ezres logitech-hez.
Ha azt írtad volna hogy vannak fos logitech - ek , akkor egyet tudnék érteni , de így... :U

(#517) Max_Power


Max_Power
tag

Hali!

4000Ft-os kerethez milyen billentyűzetet tudnátok ajánlani, a lényeg, hogy magyar kiosztású legyen és viszonylag kényelmes legyen hosszú gépelésnél is, multimédiás gombok + egyébb sallangok nem fontosak...
Köszi!

''There are three ways of doing things: the right way, the wrong way, and the Max Power way! (Which is the wrong way, but faster!)''

(#518) Integra válasza Füleske (#516) üzenetére


Integra
titán

majd szólj ha lesz olyan logitech klavi amit érdemes is használni 10 ujjas gépeléshez, mert olyan kialakítású és olyan minőségű a leütése. nincsen.
a 45-50ezres logtech klavik is vicc kategória, telenyomják mindenféle gombokkal meg xtra fícsőrökkel, közben az alapfunkcióra alkalmatlan

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#519) moma válasza Integra (#514) üzenetére


moma
őstag

Nah meggyőztetek, megrendeltem egy német 4000-est :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#520) tusi74 válasza Integra (#518) üzenetére


tusi74
őstag

Bár nekem is MS van, de szerintem, van, jó, kényelmes leütésű Logi is. Pl. ez:
[link]

Néztem Saturnban, baromi jó.

(#521) lajo


lajo
senior tag

Helló mindenki. Szeretnék egy új bill-t venni mivel ami most van öt éves is elmúlt nagyon hangos és újat akarok. A genius kb-21 e-t néztem nagyon bejöm. Ebben az 5 ezerig kategóriában ennél jobbat tudtok ajánlani? Eddig sem volt plussz billentyűm úgyhogy most az nem hátrány. Vezetékes kellene. Ja és k**vára nem tudok 10 újjal gépelni....
:R

ui.: és hol érdemes venni? árban van különösebb eltérés? mert ha nincs akkor holnap elmegyek a mm-ba aztán kipróbálgatom.

[Szerkesztve]

(#522) Integra válasza tusi74 (#520) üzenetére


Integra
titán

brrrrrrrrr
ilyenen én már nem tudok gépelni:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#523) Integra válasza moma (#519) üzenetére


Integra
titán

nem fogsz csalódni benne!!!
hol rendelted meg?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#524) tusi74 válasza Integra (#522) üzenetére


tusi74
őstag

Miért??????? Késes, magyar, és teljesen notebook-style.

(#525) Integra válasza tusi74 (#524) üzenetére


Integra
titán

és a notebook style az a király, vagy csak azért király mert nem hagyományos?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#526) lajo


lajo
senior tag

521-esre valaki? Tanácstalan vagyok. ÉS szimpla vidéki nagyváros számtech boltjaiban olcsóbb lehet mint az edigitalon kiszállítási díjjal ?(1500)


előre is thx

(#527) lajo


lajo
senior tag

A genius és a logtech között hangosodás nézetben mi a különbség?

(#528) tusi74 válasza Integra (#525) üzenetére


tusi74
őstag

Ennek teljesen hagyományos a kiosztása, csak az INSERT billentyű hiányzik, de nekem az nem is kell.
DE én a notebook-stle billentyűzeteken tudok leggyorsabban gépelni.

(#529) Füleske válasza Integra (#518) üzenetére


Füleske
addikt

Majd szólj ha lesz olyan magyar ms bill , amin normális helyen vannak a gombok. :P
Ok , logitech is kezdte ezt átvenni (utóbbi időben meg szerencsére leszokni róla) , de ebben az ms piacvezető. :U
Ilyen elrendezés kellene :
[link]

Mod : wireless és minél kevesebb extra gomb nem hátrány. ;)

Ha tudsz ilyet ne fogd vissza magad.


[Szerkesztve]

(#530) moma válasza Integra (#523) üzenetére


moma
őstag

Hát végül írtam az MS-nek és azt monták, hogy lehet rendelni a partner listájukon lévő cégektől. Én tőlük rendeltem: [link] 12+áfa. Nagyon szimpi volt akivel beszéltem, utána egyből beszélt az microsofttal és sikerült is bele rakatni abba a megrendelésbe amit épp akkor küldött el az MS.

Egyébként Tusi és a te MS melletti érveitek mellett, végül azért is döntöttem e mellett egy sima curve-el szemben, mert talán a kettéosztottság elősegíti a gépelésben való fejlődésemet, mivel így nem tudok olyan simán átnyúlni a másik oldalra :DDD Na meg valahogy engem zavar, hogy az ember leér a lap aljára és akkor már folyton ott marad a kurzor és valahogy nem szeretek oda le bámulni, és billentyűről eddig nem tudtam följebb görgetni, de itt a középső görgő ezt is megoldja(remélem).

we all deserve a bit of luck.

(#531) oettinger01


oettinger01
őstag

logitech G15-ről mi a véleményetek? illetve tapaztalata valakinek?

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#532) moma


moma
őstag

Egyébként tegnap óta fura a kezem: mindkét kézfejem meg az ujjaim olyan bizsergősek kicsit. Nem tudom, hogy a gépeléstől van vagy hogy megfázott a kezem(van ilyen egyáltalán?), mert baromi hideg van a lakásban vagy a kettő együtt vagy valami egyéb. Volt már nektek ilyen?

[Szerkesztve]

we all deserve a bit of luck.

(#533) LordX válasza Füleske (#529) üzenetére


LordX
veterán

Pár nap alatt megszokható a más gomb-elrendezés, ha nem ellenkezel görcsösen.. Szóval ezn esetben a hiba a júzerben van. Látsd: dworak.

(#534) moma válasza LordX (#533) üzenetére


moma
őstag

dvorak: mondjuk azon eléggé csodálkozok, hogy a magyar kiosztásban ott van a qwx ahol mert azok gyakorlatilag soha nem használtok, a helyükre simán mehetne a mondjuk az öüó...

we all deserve a bit of luck.

(#535) Füleske válasza LordX (#533) üzenetére


Füleske
addikt

Évente nem akarok új kiosztást tanulni , ezt meghagyom másoknak.

(#536) marcias


marcias
őstag

Ha minőségi billentyűzetet szeretnék venni, akkor a Genius-nál jó helyen járok? :P

Steam: marcias88

(#537) tusi74 válasza marcias (#536) üzenetére


tusi74
őstag

Szerinte,. ha hosszútávra veszed, értsd több, mint 1 év, akkor nem. A Geniusok pár hónap alatt behangosodnak.

(#538) ShooterFX


ShooterFX
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek a Logitech Cordless Desktop EX110 -es billentyűzet+egér párosról?
Esetleg használt már valaki ilyet? Tapasztalatok?

(#539) Integra válasza moma (#530) üzenetére


Integra
titán

sima curve szart sem ér, nagy parasztvakítás
tény és való, hogy az osztott klavi nagyban segít hogy ne nyúlj át a másik oldalra, pikk-pakk menni fog, pár nap, talán egy-két hét :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#540) Integra válasza Füleske (#529) üzenetére


Integra
titán

ha olvasnád a topicot tudhatnád hogy van, csak német szitázással..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#541) Integra válasza marcias (#536) üzenetére


Integra
titán

a ''legjobb helyen'':DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#542) tusi74 válasza Integra (#539) üzenetére


tusi74
őstag

Miért??? Nagyon jó minőségű. Aki nem tud 10 újjal gépelni, annak meg az osztott nagyon kényelmetlen.

(#543) moma válasza tusi74 (#542) üzenetére


moma
őstag

Ténylerg Tusi, te nem szereted az osztottat valamiért? Csak mert korábban visszaolvasva úgy rémilk egyáltalán nem volt ilyened.

Integra: szerintem a curve az valamiféle komromisszumos megoldás. Nyilván jobb mint egy sima, mivel nem kell azért, hogy tök párhuzamosan álljanak a kezeid, de mégsem osztott, ami pl gáz lehet ha többen használjátok ugyan azt a bill-t és az egyik nem gépel 10 ujj-al...

we all deserve a bit of luck.

(#544) tusi74 válasza moma (#543) üzenetére


tusi74
őstag

Hát nem nagyon szeretem. Én a full hagyományosra esküszöm. Az áll a legjobban a kezemre. Ami nekem szempont, hogy minél jobban notebook-style legyen, hacsak lehet késes, bár a Curve nem késes, de nagyon jó.

(#545) moma válasza tusi74 (#544) üzenetére


moma
őstag

Na ez érdekes ;] Az ok hogy esetleg gyorsabban gépelsz a simán, de nem fárasztja jobban a kezed? Mert azért az tény, hogy természetesebb kézállás az az enyhén nyitott. Hagytál elég időt megszokni egy ilyet?
Bár lehet itt is az lesz a tanulság, hogy nincsen abszult érvényes válasz és kinek kinek keze szerint :)

we all deserve a bit of luck.

(#546) tusi74 válasza moma (#545) üzenetére


tusi74
őstag

Én nagyon sokat gépelek, és nem fárasztja. Én annyira bele vagyok szerelmesedve a notebook-style billekbe, hogy szinte már csak azokat nézem.

(#547) ShooterFX


ShooterFX
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek a Logitech Cordless Desktop EX110 -es billentyűzet+egér párosról?
Esetleg használt már valaki ilyet? Tapasztalatok?

(#548) Integra válasza moma (#543) üzenetére


Integra
titán

meg se közelíti az osztottat, ergonomiában és kényelemben pedig pláne nem.
márketing, ennyi.
tüsi meg nem tudja miről beszél, soha nem is próbálta, bár ha nem tud 10 ujjal gépelni, én megértem:P :DDD :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#549) tusi74 válasza Integra (#548) üzenetére


tusi74
őstag

Én soha nem beszéltem az osztottak ellen. :) Csak nekem nem kényelmes. Próbáltam egyébként Bécsben a 4000-est. Egyébként lehet nem tudok 10 ujjal gépelni, de vakon gépelek. Nekem fontos, hogy minden bill a helyén legyen. Egyébként nekem a bill minél laposabb, annál gyorsabban megy a gépelés.

(#550) Füleske válasza Integra (#540) üzenetére


Füleske
addikt

Olvasom , ezért mondom hogy magyar legyen. Németet vegyen aki német vagy aki meg tudja azt szokni.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.